Bewoners willen vergoeding GRATIS 299. VVD'er A 'Regi FESTIVAL g van Dixhoorn POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK nieuws SPORT IN HET KORT Internationale acts op jaarlijkse Klomppopfestival in Heinkenszand Slecht wegdek Westdorpse Canisvlietstraat veroorzaakt schade aan huizen Zeeuws-Vlaanderen beschikt over klimmuur Slagwerkfestival Terneuzen van hoog niveau Reimerswaal: 'Waakvlamovereenkomst te duur met sleper Theunisse' KOSTUUMS West-Zeeuws- 'Meer samenwt tussen sectoren recreatie en lai ZEELAND C3 Avondvierdaagse in Terneuzen Sponsorloop in Goes naar het Speciale festivalaanbieding Kwaliteit» div. dessins O nn oo nu Hoek de stem de stem dinsdag 18 mei 1993 Van onze verslaggever Heinkenszand - Volgens de vaste traditie vindt ook dit jaar weer het Klomppopfestival in Heinkenszand plaats op Hemelvaartsdag. Naast een groot aantal, deels nieuwe Zeeuwse groepen, prijken er vier (inter-)nationale topacts op het pro gramma. Uit Hongarije komt de gitarist Tamés Szekeres. Zijn eerste hardrock-album 'Guitarmania' uit 1989 kreeg veel be langstelling in het westen, met name in Nederland. Voordien had hij al eens getourd met onder andere Alice Cooper en Deep Purple en in 1991 ging hij op pad met Vengeance. Zijn tweede cd 'Guitartales' trok begin dit jaar de aandacht. Het organiserende jongeren centrum De Klomp uit Ovezande ver wacht dat zijn optreden ('s middags om 14.30 uur) het eerste hoogtepunt van het festival zal worden. 'A girl called Johnny' is de nieuwe band van Fréderique Spigt, de zangeres met de schuurpapieren strot van I've got the Bullets. Met ervaren musici uit bands als die van Herman Brood of Blues Power gaat zij verder waar de Bullets stopten. Live om 16.30 uur op Klomp- pop. De nieuwe Belgische topact Betty Goes Green, maakte vorig jaar furore op tal van festivals, waaronder de Gentse Feesten. De band maakt onopgesmukte gitaarrock, met onmiskenbare invloe den uit de jaren zestig en romantische new wave. Na de cd 'Nunularia'('92) verschijnt deze maand een nieuwe sin gle en video van de groep. Ze beginnen om 21.00 uur. Afsluiter van het festival is de Engels/ Nederlandse formatie Sue Chaloner en The Soul Train. De helft van het 'gou den' duo Spooky en Sue begon een solocarrière en brak twee jaar geleden door in het funk-, soul- en discocircuit. Met haar sterke mimiek en superieure stem brengt ze vanaf 23.00 uur met haar Soul Train energieke elektro-funk. Klomppop vindt plaats in De Stenge, op twee podia. Het begint om 12.10 uur met een optreden van de plaatselijke band Die Hard. Verdeeld over de dag zijn verder achtereenvolgens de volgen de Zeeuwse groepen te zien: Sure as Hell, Small Inconvenience, Swindle, Drowning Accidents, Rodi Dean, Wolf- clan Sister, Kamjehaar en Kick the Bucket. Kaarten kosten in de voorver koop 15 gulden en aan de zaal (mits nog voorradig) 20 gulden. Van onze verslaggever Westdorpe - Bewoners van de Canisvlietstraat in West- dorpe stellen de gemeente Sas van Gent aansprakelijk voor de schade die zij hebben van een ondeugdelijke opknapbeurt van hun straat. Ze hebben inmiddels een scha declaim opgesteld met een totaal bedrag van 3400 gulden. Nog onduidelijk is of de aannemer of de opdrachtgever, de gemeente Sas van Gent, rechtstreeks wordt aangesproken. De te ver wachten schadetoekenning ver goedt volgens bewoner A. Cau- wenberge slechts een deel van het ongemak. „Maar dan hebben we tenminste iets terug." De problemen ontstonden vorig jaar juni nadat er een nieuwe slijtlaag in de Canisvlietstraat werd aangebracht. Volgens de ■bewoners heeft firma De Ruys- scher uit Biervliet geen goed werk afgeleverd. De slijtlaag is op sommige plekken erg dun. Cauwenberge: „Bij warm weer smelt de teerlaag. De kleverige bitumen blijft aan ons schoeisel plakken en dat nemen we mee naar binnen. Dat geeft een grote troep in huis", aldus Van Cau wenberge. Daarnaast zeggen de bewoners schade te ondervinden van het opwaaiende fijne grind dat over Van onze verslaggever Terneuzen - Avondvierdaagse vereniging Bram de Meijer uit Terneuzen houdt van maandag 7 tot en met donderdag 10 juni de achttiende avondvierdaagse. De afstanden bedragen 5, 10 en 15 kilometer. Er zijn twaalf par koersen uitgezet. De start is vanaf 18.00 uur bij sporthal 't Zwaantje aan de Al- varezlaan in Terneuzen. De deel nemers die een herinnering wil len hebben betalen ƒ4,50 aan inschrijfgeld. De deelnemers die alleen verzekerd willen zijn en alle faciliteiten van de avond vierdaagse gebruiken betalen twee gulden aan administratie kosten. De laatste avond worden de wandelaars ingehaald door vijf muziekkorpsen. De Vliegende Hollander en Showband Irene uit Terneuzen, De Zwaluwen uit Sluiskil en de Bareelen en Sjores Ambras uit Hulst. Belangstellen den voor de avondvierdaagse kunnen zich vanaf maandag 17 mei inschrijven bij voorzitter N. Bijl, Staringstraat 5 in Terneu- de weg is gestrooid. „Het grind tast het schilderwerk op onze kozijnen aan. We hebben het vorig jaar net laten doen." Van Cauwenberge verwijt de ge meente alleen maar oog te heb ben voor de situatie in Sas van Gent. „In Sas smijten ze met tonnen om de winkelstraten op te knappen. Voor Westdorpe is geen frank over. In onze straat staan maar zes huizen. Dat telt natuurlijk niet, maar wij zitten wel met de troep." Hoofd dienst gemeentewerken Hemelaar vindt het een beetje onsportief van Cauwenberge óm nu de trom te roeren omdat de gemeente de bewoners heeft toe gezegd het probleem uit de we reld te helpen. „We worden nu in het verdomhoekje gegooid ter wijl we met de bewoners de afspraak hebben gemaakt dat we, zodra er weer een warme periode komt, met de aannemer zullen bekijken wat we kunnen doen. Ik ben er nog met konin ginnedag geweest en heb gezien dat er een paar dunne plekjes waren. Maar dat was op dat moment niet de moeite er iets aan te doen." De schadeclaim, die bij de ge meente overigens nog niet offici eel is ingediend, is volgens He melaar een zaak van de verzeke ring. Het gaat om bescheiden bedragen die variëren van 180 gulden tot 1739 gulden. Maar ook Hemelaar vindt: „Als er schade is ontstaan dan moet die vergoed worden." Goes - De Sportvereniging Visu eel Gehandicapten Zeeland 83 (SVGZ 83) vierde zaterdag haar tien-jarig bestaan. Alle leden en oud-leden waren uitgenodigd dit samen te vieren in de kantine van scholengemeenschap Groot Stelle in Goes. De leerlingen van deze school hielden een sponsorloop. Deze sponsorloop leverde een op brengst van 1.455,35 gulden op. Daarnaast was er een receptie, een gezamenlijke maaltijd en na deze maaltijd trad het Goese Barbershopkoor op. De hele dag was een orkest van vijf personen aanwezig. ADVERTENTIE Onze volgende jubileumactie. Bij minimale besteding van 500.- krijgt u van ons 1 entreekaart ter waarde van 25.-. Naar keuze voor vrijdag of zaterdag. Noordstraat 15 4531 GB TERNEUZEN (Max. 1 kaart per aankoop) Terneuzen - De sectie licha melijke opvoeding van het Westerscheldecollege en Ne derlandse bergsportvereni ging afdeling Zeeuws- Vlaanderen namen zaterdag officieel de eerste klimmuur in Zeeuws-Vlaanderen in gebruik. De klimmuur is een gezamen lijk initiatief. „De bergsport vereniging beschikte over de know-how. Wij hadden de ruimte en de benodigde drie duizend gulden uit de pot voor buitenschoolse activiteiten. De vereniging leverde enthousiaste mensen en zo hebben we in korte tijd een professionele klimmuur uitgezet", aldus Ca- miel de Rooy. De klimmuur bij de gymzalen van het Westerscheldecollege bevat zeven routes, met een moeilijkheidsgraad van 3 tot 5-plus. De sectie lichamelijke opvoeding kan er tijdens de schooluren gebruik vam ma ken. De leden van de vereni ging hebben de muur daarna tot hun beschikking. Momen teel telt de bergsportvereniging 50 actieve klimmers uit diverse leeftijdscategorieën. Vijf gedi plomeerde instructeurs staan borg voor een veilige klim op de 8I/2 meter hoge klimmuur. Bovendien is men geborgd met een top-rope. De opening werd verricht door Marcel Sprenkels en Chiel Schelleman die elkaar bovenin ontmoetten en de hand gaven. Voorzitter W. Hofman van de bergsportvereniging sprak de hoop uit dat er geen misbruik gemaakt zal worden van de faciliteit. Vervolgens waren er klimactiviteiten door leden van de NBV en werden er klim- en reddingstechnieken gedemon streerd. 's Middags waren er wedstrijden voor beginners en gevorderden en kon het publiek een klim wagen onder deskun dige leiding. Gitslagen: Beginners: 1 Dennis Wondergem 2 Mark Torney 3 Erwin Frank Barentsen Gevorderden: 1 Werner Tornij 2 Hans Kamp 3 Erwin Wondergem Dappere klimmers van het Westerscheldecollege en de bergsportvereniging bedwingen de klimmuur. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Terneuzen - Harmonie de Vliegende Hollander hield zaterdag in het kader van het 100-jarig verenigingsjubi leum een podium-slagwerk festival in de Nieuwstraat in Terneuzen. Op twee podia traden acht slag werkgroepen op. Onder de deel nemende groepen waren er di verse die uitkomen in de ere-di- visie van de Koninklijke Federa tie van Muziekgezelschappen. Onder de deelnemers bevond zich de Nederlandse kampioen Phileutonia uit Helmond. Zaterdag lieten de weergoden het een beetje afweten. De ter rasjes liepen niet vol. De optre dens oogstten veel bewondering bij het publiek. Er werd gebruik gemaakt van onder meer bon go's, pauken, claves en tempel- blokken. De traditionele marsen zijn bij deze vorm van muziek dan ook niet meer terug te vin den. De deelnemende groepen waren: Tamboerkorps Echo der Kempen (Bergeijk), Drumband Ons ge noegen uit Millingen aan de Rijn, Drum Malletband Kunst na Arbeid uit Lunteren, Phileu tonia, De Volharding uit Zaam- slag, De Echo Wilhelmina-dorp, Drumband Ons Genoegen Euphonia uit Goes en de drum band van de Vliegende Hollan der. Drumband de Vliegende Hollander aan slag. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Snelheidscontrole Oostburg - De politie in West- Zeeuw-Vlaanderen hield zon dagavond twee snelheidscon troles. Daarbij werden 99 au tomobilisten bekeurd. Gecon troleerd werd op de Voor straat te Groede (maximum toegestane snelheid 50 kilome ter per uur), waarvan van de 379 voertuigen die de radar post passeerden er 67 te hard reden, hoogstgemeten snelheid 80 kilometer per uur. Verder stond de radar opgesteld op de provincialeweg te Boerenhol bij Oostburg. Het aantal gere gistreerde voertuigen was 152 en dat leidde tot 32 processen verbaal, met als hoogstgeme ten snelheid 105 kilomter per uur, terwijl maximum 70 is toegestaan. Inbraak Breskens - In het afgelopen weekeinde werd ingebroken in de gemeentewerkplaats te Breskens. Vermist wordt ge reedschap tot een onbekend bedrag. Men verschafte zich toegang door het forceren van een raam. PLAYBACK - Buurthuis De Hoekse Rakkers houdt 26 mei van 14.00 tot 15.30 uur een playback-wedstrijd. Aan deze wedstrijd kan worden deelge nomen door kinderen uit de groepen 1,2,3 en 4. De deelne mers moeten voor deze wed strijd hun eigen cassetteband je meenemen. Tegelijkertijd wordt het seizoen van de kin derclub afgesloten. FIETSDRIEDAAGSE - Sport vereniging Vlugheid en Kracht hield de fietsdriedaagse. Aan deze driedaagse werd door 75 fietsers deelgenomen. De toch ten gingen door de polders rondom Hoek en konden on der redelijke weersomstandig heden worden verreden. COLLECTE - De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft 3316,25 opgebracht. Buurtkorfbal toernooi in Zaamslag Zaamslag - De korfabalver- eniging Zaamslag houdt op drie avonden in mei en juni het jaarlijkse buurtkorf- baltoernooi. De inschrijving, die elf teams heeft opgeleverd, is inmiddels gesloten. Op dins dag 18 mei worden de eerste wedstrijden gespeeld. De deelnemende teams, die in twee poules zijn ingedeeld, spelen dinsdag 1 juni de laat ste poulewedstrijden. De slot- ronde is een week later ge pland. Daarin komen de teams uit poule A en B die op dezelf de hoogte zijn geëindigd, te gen elkaar uit. De finale is dezelfde dag om 20.30 uur. De teams met soms ludieke namen zijn als volgt inge deeld: Poule A: Slurfjes, Wud- der en Zudder, West, Veer 2 en Drie Gehuchten. Poule B: Veer 1, Reuzenhoek, Heren, ZVP, Mikpunt en Noord. Strandwandelen Sluis - In West-Zeeuws- Vlaanderen wordt zaterdag 5 en zondag 6 juni een strand- wandelweekeinde gehouden. De organisatie berust bij de vereniging van strandpavil joenhouders en Sportventrum Oostburg in samenwerking met de ING en de gemeente Knokke-Heist. De start is dus danig gekozen dat die gemak kelijk bereikbaar is met het openbaar vervoer. Zaterdag 5 juni te Breskens tussen de Veer- en Handelsha ven en zondag 6 juni in de gemeentelijke sporthal van Knokke-Heist. De zaterdag is het parkoers volledig over strand en duinen. De zondag begint met een doortocht van het bos van Knokke-Zoute en de Zwinpolder. De zaterdag zijn er vijf verschillende af standen van 7 tot 31 kilome ter. De zondag zijn er zeven verschillende afstanden van 20 tot 50 kilometer. Voor de vereniging, club of school die de meeste kilometers loopt, wordt een strandbokaal-wis- selbeker beschikbaar gesteld. Iedere wandelaar ontvangt een strandwandelboekje, dat is vervaardigd door leerlingen van het Terneuzense Wester scheldecollege. Recreatief zaalvoetbal Oostburg Oostburg - In het West- Zeeuws-Vlaamse recreatieve zaalvoetbal werd de competi tie 1992/1993 afgesloten. Daarbij ook de beide bekerfi nales, een winnaars- en verlie zersronde, die ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan wer den gehouden. Oud Sluis blijft zijn stempel drukken op het recreatieve zaalvoetbal. De Sluizenaren, grossierders in titels, pakten nu de beker in de winnaarsronde. De dubbel kwam er na een ruime 6-1-zege op Francke Sport. In de verliezerspoule stonden Omnisport/Boemerang en Ra- bo tegenover elkaar in de fina le. Hier was van enige span ning eveneens geen sprake, want Omnisporty/Boemerang won met 8-0. In de reguliere competitie zijn alle prijzen verdeeld. Naast La Porte d'Or neemt Mijnders plaats in de promotieschuit naar de eerste klasse. Uit die eerste klasse duikelden Steckelink en Tem Boys. In de tweede klasse kon den De Block en Van Looy het niet bolwerken. Zij degrade ren naar de laagste klasse. Hun plaatsen in de tweede klasse worden ingenomen door Bon Ami en Petrus Paulus. EINDSTANDEN Eerste klasse: 1. Oud Sluis 18-33, 2. Francke Sport 18-23, 3. Albert He- ijn 18-21, 4. Traas 18-21, 5. OBS/De Jonge 18-20, 6. Rabo 18-pl8, 7. Veteranen 18-14, 8. Omnisport Boemrang 18-13, 9. Steckelink 18-10, 10. Tem Boys 18-7. Tweede klasse: 1. La Porte d'Or 18-34, 2. Mijnders 18-24, 3. ABN/ Amro 18-24, 4. Deltan 18-17, 5. Attent Boys 18-17, 6. Kombuis 18-17, 7. Gemeente Oostburg 18-17, 8. Telepost 18-14, 9. De Block 18-11, 10. Van Looy 18-5. Derde klasse: 1. Bon Ami 18-29, 2. Petrus Paulus 18-26, 3. Rode Leeuw 18-24, 4. Riemens 18-21, 5. WOD/St.-Pierre 18-20, 6. De Zwart 18-16, 7. Van de Sande 18-12, 8. Opties 18-11, 9. Chez René 18-11, 10. De Wolf 18-10. S territtencompetitie Westdorpe - De trimformatie van SV Aloy uit Graauw schreef de eerste sterrit van de Zeeuws-Vlaamse sterritten- competite op haar naam. De opening van het seizoen had café Oude Raedthuys in West dorpe als stempelplaats. Met 115 deelnemers was de belangstelling op de openings dag meer dan goed te noemen. Woensdag 19 mei is café De Tol in Oostburg stempelplaats en TIO de organiserende club. UITSLAG 1. SV Aloy (Graauw) 88,54 punten, 2. RTC Delta (Terneuzen) 79,21, 3. TC Westdorpe 67,86, 4. TC Axel 65,86, 5. Wielertoerist (Eede) 59,98, 6. Freehweel'79 (Sehoondijke) 47,00, 7. TC HAS (Sluiskil) 46,36, 8. TIO (Oostburg) 38,17, 9. TC Breskens 34,99, 10. TC Sas van Gent 28,41 punten. Van onze verslaggever Dinteloord - Als de bergings- en sleepdienst Theunisse in Dinteloord niet langer wordt ingezet bij onge lukken op het Schelde-Rijnkanaal, dan is volgens eigenaar G. Theunis se het leed niet te overzien. Hij is ervan overtuigd dat dan de hulpver lening op het Schelde-Rijnkanaal niets meer voorstelt en bij rampen de gevaren voor de omgeving te groot kunnen worden. „Bovendien ga ik dan zelf failliet," voegt hij eraan toe. „De blusboot, die ik acht jaar geleden voor twee miljoen gulden heb laten bouwen, is zeker voor een miljoen gulden aangepast aan het werk dat ik op het Schelde-Rijnkanaal doe. Bij verkoop van de boot krijg ik voor die aanpassingen geen cent. Zo'n verlies kan ik niet aan." Het Schelde-Rijnkanaal is tussen Ant werpen en Rotterdam een druk bevaren route voor schepen met gevaarlijke stoffen. In Zeeland en West-Brabant hebben gemeenten rond het kanaal in samenspraak met het streekgewest Westelijk Noord-Brabant met berger Theunisse in 1988 de afspraak gemaakt dat hij met zijn bergingsschip en be manning klaarstaat als er in het kanaal iets mis gaat. De afgelopen vijf jaar is Theunisse daarvoor met zijn boot 122 keer uitgerukt. In twintig gevallen ging het om brand. De overeenkomst met Theunisse (de zogenaamde Waakvlamovereenkomst) werd in 1988 afgesloten voor een perio de van vijf jaar. Inmiddels is het eerste gesprek over verlenging van deze over eenkomst al gevoerd. In verband daar mee heeft de gemeente Reimerswaal gezegd dat Theunisse te veel geld kost, namelijk ongeveer twee kwartjes per inwoner. Reimerswaal voert aan dat het inzetten van een boot van Rijkswaterstaat veel goedkoper is en wil daarom van Theu nisse af. Theunisse schakelt nu een advocaat in. Niet alleen om burgemees ter A. Verbree van Reimerswaal tot andere gedachten te brengen, maar ook om te voorkomen dat andere gemeenten langs het kanaal de opvattingen van Reimerswaal overnemen. „Want Verbree weet niet waar hij over praat," vindt Theunisse. „De burge meesters weten over het algemeen niet wat er op het water gebeurt. Eigenlijk zouden ze eens mee moeten varen als wij uitrukken. Ik denk dat dan' niet meer zo lichtzinning over bestrijden van ongelukken op het water wordt ^gedacht." 'Als het plan van Reimerswaal doorgaat, moet volgens Theunisse steeds een ton- nenlegger van rijkswaterstaat vanuit Hellevoetsluis naar de monding van het Schelde-Rijnkanaal varen en de blus- container oppikken die daar op de wal staat. „Het duurt dan minimaal twee en een half uur na de melding voordat deze boot op de plaats van het ongeval is. Dat is toch veel te laat. Je moet, zeker als het gaat om gevaarlijke stoffen, veel sneller kunnen ingrijpen," meent Theu nisse. Volgens burgemeester P. Zevenbergen van Bergen op Zoom ziet het ernaar uit dat het bedrijf Theunisse gewoon hulp blijft verlenen bij ongelukken op het Schelde-Rijnkanaal. „Andere gemeen ten langs het kanaal delen de opvattin gen van Reimerswaal niet," zegt Zeven bergen als voorzitter van de commissie die zaken doet met Theunisse. Hetgeen volgens hem niet betekent dat de overeenkomst met Theunisse (de z»; genaamde Waakvlamovereenkoiw zonder slag of stoot wordt verlengd „Want er zijn nog enkele haken ogen. Het laatste woord is nog W® gezegd," merkt Zevenbergen in verba® hiermee op. Hij is tevreden over de manier waaroj Theunisse de afgelopen vijf jaar heet' gewerkt. „Theunisse heeft zijn deel vaj de overeenkomst perfect uitgevoerd, meent Zevenbergen. Over de opvatting van de gemeen® Reimerswaal dat het zonder Theuniss® en met een boot van Rijkswaterst® goedkoper kan, zegt hij: „Goedkope® oplossingen zijn zeker mogelijk. M® het is ook de vraag hoe effectief di zijn." Ook voor het ministerie van binnen landse zaken, dat een groot deel van kosten betaalt, hoeft Theunisse niet aa de kant te worden gezet. Van onze verslaggever Sluis - De afdeling West-Zeei Vlaanderen van de WD schuif Verhage (54) naar voren als ka daat voor het Europees Parlen De algemene ledenvergade stemde gisteravond in Het Hart Sluis in met de voordracht van bestuur om Verhage kandidaa stellen bij de komende Euro verkiezingen in mei volgend jaai Het is de tweede maal dat een Zeei VVD'er zich kandidaat stelt voor Europees Parlement. Eerder gebe Van onze veslaggever Aardenburg - Er zijn te w weinig slecht weer accommc aanbod is te onzamenhanger Vlaanderen loopt een ronde ac e a V ir v g Z B h d: sl h d( z; ja ei v; zi le ai W al Die genadeloze analyse hield prof.dr. L. Bak gisteravond een publiek van ondernemers uit midden- en kleinbedrijf voor, op een seminar in het Studiecen trum Aardenburg. De bijeen komst was op touw gezet door de Rabo-banken, rondom het toekomstperspectief van de re gio. Bak, verbonden aan de Vrije Universiteit Amsterdam, hield een somber, zij het met veel humor doorspekt betoog. Voor dat hij aan de West-Zeeuws- Vlaamse situatie toekwam, schetste hij die van Nederland, volgens hem zo langzamerhand een land van 'gebakken lucht', waar allerlei droomkastelen worden gebouwd, maar een streek als Zeeuws-Vlaanderen nog niet eens een fatsoenlijke ontsluitingsweg heeft. „Soms lijkt West-Zeeuws- Vlaanderen een verloren stukje Nederland," constateerde Bak, maar wees erop dat de economi sche malaise er desondanks niet aan voorbij gaat. De economi sche groei die na de huidige 'wip' komt, blijft volgens hem uit; de belastingdruk groeit, de pr premies worden hoger. „Wij zijn als razenden aan het veroude ren," stelde hij vast, „en dat zal zijn invloed hebben op de detail handel, ook in West-Zeeuws- Vlaanderen. "b Wat drie branche betreft, zette hij vraagtekens bij de 1 miljoen die 60.000 toeristen dagelijks in het hoogseizoen zouden uitge ven. „Ja, maar niet elke dag en zet dat eens af tegen de 300 miljoen die de 24.000 inwoners van West-Zeeuws-Vlaanderen in al se vl hi tii ni Er ge tij re ee Tc we dr Ze bl: tei Aardenburg - Bij een duurzame o mie van West-Zeeuws-Vlaanderen om de keuze tussen de landbouw om samenwerking tussen deze dri kleinbedrijf vormt daarbij een onrr Die conclusie trok voorzitter G. Ververs van de Kamer van Koophandel in Zeeuws-Vlaande ren gisteravond aan het eind van zijn inleiding op het seminar dat de Rabobanken hielden in Aar denburg. Thema van de bijeen komst was 'Perspectieven voor West-Zeeuws-Vlaanderen: be dreiging en uitdaging'. Uit gangspunt van de kant van de banken was dat het goed zou zijn om van gedachten te wisse len over de eenzijdige en afkal vende werkgelegenheid in de re gio. yervers wees erop dat landbouw, pit ur en recreatie vaak met kaar in verband worden ge- racht en dat zich regelmatig knelpunten voordoen. Hij zei het «hter belangrijker te vinden mst de gemeenschappelijke be ugen te benadrukken. „De acties op het platteland, zoals hmnen> voorzieningen, land- tiJ,w: aatuurwaarden en recrea- rit £ben elkaar bikkelhard no li it nadruk moet dan ook sgen op het gezamenlijk belang op welke terreinen eenieder u,inschikken in het alge- p a 6 nidus Ververs. Lp, duurzame ontwikkeling van wLzfnsme 111 West-Zeeuws- m adarea had zijn voorkeur, het ei i waarschuwde ervoor beseL^ 6611 vaststaand gegeven te dersto en ^at geen actieve on- Znwof111® n°dig zou hebben, ven °verlleid als bedrijfsle- biüvo„°e .n voortduren kritisch tisch ni- i i6n naar het ioenis- naar en samen zoeken ren" om dit te verbete- eron iA verhand wees hij kwaliteit ,msPan?ingen om de «reven no verhogen en het ook reizoensverlenging zijn voor de werkgele- ge bit ne ho K\ zij op lar vai de lar dat mc als wc Ve te kei tisi dai pri dei OVf zul mo Vei Var Oo het ont a no kat In kla te lisr lijk Het clu bet hor gin

de Stem | 1993 | | pagina 14