Feyenoord toont zich sterkste 'Ik heb een leuke tijd gehad' Toernooi IZV geslaagd evenement Nog v Platina in Dressuur- en springclinic krijgen voortzetting Toernooivoetbal jeugtj Voorstanders Zwa ar gewon* I dan onkVemield' De ravaëe was I wonder groot en hel: mag een I niet moe mc* worden dat er IDe ant®1" Sfwonden vielen. Scheidende trainer-coach Eric Burm van Morres: Wilbrink naar NK turnen Trouwkostuu syaa flat? jp£] Zeeuws-VlaancL SPORT ZEELAND Zeeland bereikt knappe derde plaats in Philippine Toernooizege FC Valencia Katholieke Universiteit Leuven zegeviert SPORTNIEUWS kort modes DE STEM DINSDAG 18 MEI 1993 B3 Door onze medewerker Guus Heutinck Philippine - Feyenoord bleek uiteindelijk de sterkste tij dens het geslaagde jeugdtoer- nooi dat zondag werd gehou den onder auspiciën van de stichting Promotie Jeugd voetbal Zeeuws-Vlaanderen en voetbalverneiging Philip pine. In de finale waren de Rotterdammers veel te sterk voor Club Brugge en met 5-0 werd dit krachtsverschil dui delijk uitgedrukt. Glunderende gezichten bij de de belangrijkste organisatoren van dit evenement: Hans Lauret, Pie- ter-Jan Verstelle en Peter Zee- gers. Begunstigd door heerlijke zomerse omstandigheden werd het toernooi voor D-pupillen een doorslaand succes. Acht sterke jeugdteams met spelers tot en met 12 jaar uit Nederland en België streden vol overgave voor de eerste prijs onder grote pu blieke belangstelling. „Voorlopig willen we dit toernooi vijf jaar organiseren. Wellicht een vol gende keer in een andere leef tijdsgroep," aldus Peter Zeegers. „De sterkere jeugdspelers uit Zeeland kunnen zo eens uitko men tegen sterkere leeftijdge nootjes uit de rest van Neder land en België, zodat ze daar veel van kunnen leren. Bij hun eigen vereniging ondervinden ze vaak weinig tegenstand. Je zou zelfs kunnen denken aan regio nale trainingen als vervolg hier op, maar het is duidelijk dat de clubs nog huiverig staan tegen over dit idee. Een bijeenkomst in St.-Jansteen, waar ook over jeugdbeleid werd gepraat, heeft wel bewezen dat veel clubs vre zen dan hun talenten te verlie- zen. Jan van Loon, jeugdcoördinator bij de KNVB afdeling Zeeland en trainer van de Zeeuwse selec tie, vond dat de KNVB al vol doende activiteiten ontwikkelt op dit terrein. „Kwaliteitsverbe tering staat bij ons hoog in het vaandel. Deze selectie, die hier vanmiddag speelde, is daar een voorbeeld van. Via scouting heb ben we twintig jongens uit de drie Zeeuwse regio's Walcheren, Beveland en Zeeuws-Vlaanderen geselecteerd en met deze jongens proberen we heel bewust door trainingen het niveau in Zeeland te verhogen. Er wordt' wel eens geroepen dat er in Zeeland geen talent zou zijn en dat Van Vos sen een toevalstreffer zou zijn, maar deze middag toont wel aan dat dat niet waar is." Inderdaad stelde de Zeeuwse se lectie niet teleur. In de halve finale kwam deze jeugd nog te kort tegen latere toernooiwin- naar Feyenoord, maar deze- jon gens trainen dan ook al een jaar lang samen onder leiding van professionele trainers en zijn ge- scout in heel Nederland. In de strijd om de derde en vierde plaats revancheerden de Zeeu wen zich door AA Gent met 4-1 aan de zegekar te binden. Paul Noya (Jong Amon), Maarten de Groene (Philippine), Rick de Vos (Zierikzee) en Jean-Philip Becht (Terneuzense Boys) waren de doelpuntenmakers. Vooral over deze laatste speler was Van Loon lovend: „Hij kan zo mee in het team van Feyenoord." Feyenoord bleek inderdaad de sterkste. Zo speelde er een uit stekende voorstopper in, die in alles, met inbegrip van zijn lange blonde manen, aan John de Wolf deed denken. Alle wedstrijden werden gewonnen met uitzonde ring van de poulewedstrijd tegen Club Brugge, die in 0-0 eindigde. In de finale waren de Belgen echter niet opgewassen tegen het Rotterdamse geweld en moesten het onderspit delven met 5-0. Hans Lauret en de zijnen en de voetbalvereniging Philippine kunnen terugzien op een ge slaagd voetbalevenement, dat een terechte winnaar kende met Feyenoord. EINDSTAND 1. Feyenoord, 2. Club Brugge, 3. Zeeuwse selectie, 4. AA Gent, 5. Willem II, 6. WV (Venlo), 7. SK Beveren, 8. selectie Groot-Gent. Beste speler toernooi: 1. Frederik van' Boven van selectie Groot-Gent, 2. Leon van Belzen van Arnemui- den. Door onze medewerker Willy van Leeuwen St.-Jansteen - Trainer-coach Eric Burm van de volley balvereniging Morres uit Hulst stopt ermee. Na 23 jaar actief te zijn geweest als speler en trainer in de Zeeuwse volleybalsport kiest hij voor zijn gezin. VOLLEYBAL Burm was behoorlijk succesvol. Hij werd kampioen met het vrouwenteam van CVC in de promotieklasse en heeft er nu voor gezorgd dat het eerste vrouwenteam van Mrores pro moveert naar de tweede divisie. „Ik heb een fantastisch leuke tijd gehad, maar ik kies nu voor mijn gezin. De trainingen en wedstrijden gingen teveel tijd kosten," zegt Burm, een volley- baldier in hart en nieren. Burm kwam op jonge leeftijd in aanraking met de volleybalsport. Op zijn tiende kwam hij bij Watneys terecht in de jeugd. Hij stroomde snel door naar de aspi ranten en werd gekozen voor de Zeeuwse selectie. Een verkiezing in Jong Oranje lag voor hem eveneens in petto. Hij was een talent. Door wat onenigheid met Jo Everaert vertrok hij bij de Hulster vereniging, maar dat was van korte duur. Samen met Harry van Putte maakte hij deel uit van CVC in Clinge. Daar boekte hij ook zijn eerste succes sen als trainer-coach. Prestaties Het vrouwenteam van CVC was te sterk voor de BeVoBo en zo doende wilde dat team het wel eens proberen bij de NeVoBo. Burm stimuleerde zijn team tot grote prestaties want uiteinde lijk werd het kampioen in de promotieklasse, na in enkele ja ren doorgestoten te zijn vanuit de derde klasse. CVC promo veerde niet naar de derde divisie en daar baalde Burm van. Dit leidde tot een conflict met CVC- voorzitter Jo Hageman. Burm koos het hazepad richting Hulst, waar hij aan de slag ging als trainer-coach bij het vrouwen team van Morres. In de afgelopen twee seizoenen timmerde hij aan de weg. „Vorig seizoen verloren we de titel op het nippertje, nu stonden we weer goed geplatsts, maar tegen AKS hebben we het kampioen schap verloren. Toch heb ik er altijd naar gestreefd zo hoog mgoelijk te spelen. Tweede divi sie was voor mij een wens. Ik ben bij Morres begonnen met vier speelsters van Morres en CVC. Ik heb daar een goed team van kunnen maken. Vooral José de Wilde heeft daar een groot aandeel in gehad. Zij was een verlengstuk van mij in het veld," vervolgt Eric. „Aan het eind van het vorig seizoen raakten we Cindy van Goethem kwijt aan Odulphus en stopten Bemadette en Ingeborg Willaert. Hierdoor moesten we opnieuw enkele speelsters inpas sen. Vooral doordat op de woensdag maar met een kleine groep kon worden getraind door studie, was dat wel moeilijk. Ik vond ook de sfeer dit seizoen minder, maar dat hebben we redelijk opgelost." Nu Morres in de tweede diviwe mag uitkomen doordat Odulphus 2 niet wil promoveren is dat voor Burm een bekroning op het werk. Burm: „Volgens mij kan-, het huidige team de tweede divi sie niet aan. De selectie is te klein. Ik heb nu nog zeven speel sters over waarvan drie spelver- deelsters. Veronique van Osselaer is helaas ook plotseling opgestapt. Er moeten speelsters bijkomen als ze tweede divisie willen spelen, maar ja, de concurrentie is groot. In Zeeuws-Vlaanderen heb je geen speelsters voor dat niveau beschikbaar. Dan kom je in Bra bant of België terecht. Annema- rie Fermont en Wietske Harts konden ook al elders terecht, maar die hebben gelukkig voor Morres gekozen. Je moet toch denken aan speelsters van het kaliber Elly de Theye en Saskia de Deckere om een goed team op de been te kunnen brengen." Volgens Burm is er voldoende talent bij Morres, maar dat vergt nog enige tijd. „Er zijn enkele speelsters in het tweede team, dat kampioen geworden is in de promotieklasse, die wel mee kunnen, mits ze goed worden begeleid door de ervaren speel sters," stelt Burm duidelijk, die volgens eigen zeggen best wat hoogtepunten heeft meege maakt. De hoogtepunten zijn het kam pioenschap van CVC in de pro motieklasse en 'de selectie voor Jong Oranje. Hij denkt met ge mengde gevoelens terug aan een blessure. Enkele dagen voordat hij in een jeugdteam op het Ne derlands kampioenschap moest uitkomen, liep hij een diepe snij- wond op in zijn arm. Volgens de dokter kon hij niet sporten, maar toen duidelijk was dat het voor Morres was (de dochter van de dokter speelde daar ook), bleek ineens alles mogelijk. Hij mocht zelfs voor een speciale behande ling terugkomen om speelklaar gemaakt te worden. „Volleybal is voor mij altijd be langrijk geweest. Ik wilde altijd zo hoog mogelijk eindigen. Tel kens en stukje beter, dat was mijn wens. Met scheidsrechters praatte ik na afloop van een wedstrijd altijd nog even na. Had hij goed gefloten dan zei ik dat, maar ook als het slecht was gegaan dan stak ik dat niet on der stoelen of banken. Ik liet me altijd horen. In Brabant werden we wel eens in het schip gesto- Eric Burm heeft een punt gezet achter zijn volleybalactiviteiten. Het gezin krijgt nu voorrang. foto camile schelstraete ken, vooral door de lijnrechters. Ik heb een fantastische tijd ge had en heb er veel plezier aan beleefd. Ik zal Morres blijven volgen en ik zal zeker nog regel matig bij volleybalwedstrijden verschijnen. Ik ga nu cursussen volgen en misschien een beetje tennissen. Het is gedaan met de volleybalsport voor mij," besluit hij met enige weemoed in zijn stem. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Nu het competi tievoetbal verleden tijd is be kampen tal van senioren- ploegen elkaar in toernooi- voetbal. De eindresultaten van verschillende toernooien zijn samengevat in het vol gende overzicht. St.-Jansteen - Het vijfde en zes de elftal van de voetbalvereni ging STEEN hielden het eerste Jos Ringoot-toernooi, genoemd naar de oud-voorzitter van STEEN. Dat toernooi voor lage re elftallen werd gewonnen door FC Valcencia uit Tielrode (Bel gië). Die formatie versloeg in de finale van dit geslaagde evene ment Clinge 4 met 1-0. EINDSTAND 1. FC Valencia (België), 2. Clinge 4, 3. WSE 6 (Waddinxveen), 4. WSE 4, 5. STEEN 5, 6. Atlantic (België), 7. Bari Bouvy (België), 8. STEEN 6, 9. Spui 3, 10. Terhole 2, 11. Terhole 3. Haamstede - De voetbalvereniging DFS hield een toernooi voor hoofd zakelijk eerste elftallen. WIK uit Kerkwgtve werd winnaar. Dat team verloor één wedstrijd, eindig de met evenveel punten als de reserves van Serooskerke, maar won het toernooi op basis van een beter doelsaldo. EINDSTAND 1. WIK (Kerkwerve), 2. Seroosker ke 2, 3. Flakkee (Middelharnis), 4. DFS, 5. HWD (Rotterdam). Wissenkerke - De voetbalvereni ging Wissenkerke hield een toer nooi voor tweede elftallen. In de finale speelden WFB 2 uit Ouddorp en Kloetinge 2 met 1-1 gelijk. Via strafschopppen legde WFB 2 beslag op de eerste plaats. EINDSTAND 1. WFB 2, 2. Kloetinge 2, 3. Wis senkerke 2, 3. FC Vlotbrug 2 (Hel- levoetsluis), 4. Colijnsplaatse Boys 2, 5. AZW 2 (Axel). Van onze sportmedewerker Graauw - Het team van de Katholieke Universiteit Leu ven uit België heeft het groot opgezette en sterk bezette toernooi om de IZV-cup ge wonnen. In de finale was de Belgische formatie duiidelijk te sterk voor Het Fust uit Vianen. Bij de vrouwen legde Spui beslag op de toernooize ge. In de eindstrijd werd doelpuntloos gelijk gespeeld tegen Zuidland, maar via de beslissende strafschoppen legde Spui beslag op de eer ste plaats. Het was weer een gigantisch spektakel op de sportveld van de voetbalvereniging Graauw. Het organiserende IZV had de zaak jes uitstekend voor elkaar en naar hartelust konden 42 man- nenploegen en 12 vrouwenteams zich uitleven op de zeven uitge zette velden. Dit internationale zaalvoetbaltoernooi in de open lucht heeft stilaan een niet meer weg te denken plaats op de Zeeuwse voetbalkalender ver worven en neemt jaarlijks qua allure toe. Via connecties in Oos tenrijk had IZV twee Tsjechische ploegen weten te bewegen naar Spelmoment uit de 'zaalvoetbalwedstrijd' tussen het Poolse TKKF en IZV tijdens het toernooi in Graauw. Hier TKKF (donker tenuein de aanval. foto camile schelstraete. Graauw te komen. Maar ook een Oostenrijks team gaf acte de présence en niet te vergeten TK KF uit het Poolse Lodz, dat maar liefst met drie teams aan wezig was. De Belgische inbreng daarbij genomen, kon men spre ken van een heus internationaal evenement. De complimenten aan het adres van IZV-voorzitter Joop de Jon ge en de stuwende kracht achter dit gebeuren Carlo Saman waren niet van de lucht. Met zichtbaar genoegen namen ze die schou derklopjes in ontvangst en kre gen tevens te horen dat tal van ploegen volgend jaar opnieuw graag van de partij willen zijn. De vermoeidheid was overigens wel van de gezichten van dat tweetal af te lezen. Maanden van voorbereiding waren aan dit ge beuren vooraf gegaan en nu de kroon bijna op het werk stond viel de spanning weg en deed de vermoeidheid zich gevoelen. Het toernooi verliep vrijwel vlekkeloos, mede door de leiding Van onze paardesportmedewerker Terneuzen - Een uitzonderlijk en vooruitziend besluit nam het bestuur van de proviciale bond voor Zeeland van landelijke rijverenigingen en po nyclubs tijdens de laatste vergade ring. Dit met de voortzetting van de dressuur- en springclinic. Voorzitter Anton Hanse van de provin ciale bond: „Het bestuur heeft in de laatste vergadering besloten om een voortzetting te geven aan de dressuurcli- nic van Rinie van der Schaft, de nationale dressuurruiter uit Apeldoorn en de springclinic van internationaal springrui ter Rob Ehrens uit Eygelshoven. Het besluit omvat een periode van niet min der dan drie jaar. We beginnen weer in de nazomer. Je begrijpt dat daarover, ook wat betreft het tijdstip, nog een onder houd nodig is. Dan is het verder de bedoeling dat vol gend jaar, wat betreft de organisatie van de clinics, een kring of een vereniging, die zich daarvoor geroepen voelt en natuur lijk de accommodatie hiervoor heeft, dat gaat realiseren. Zij moeten zich daarvoor aanmelden. Het argument tot dit besluit Pupillenwedstrijden in Vlissingen Vlissingen - Op de kunststofaccommodatie van het Vüssingse I Baskensburg wordt zaterdag 22 mei de tweede wedstrijd vanöe Zeeuwse pupillencompetitie gehouden. Naast de gebruikelijke driekamp is er als bijnummer een estafette, niet meetellend voor de competitie. De organisatie is in handen van Atletica. Men begint er om 11.00 uur. Trimkoers in Biervliet Biervliet - In Biervliet wordt vrijdag 21 mei de Geuzenkoers verreden. Een wedstrijd voor trimmers, die open staat voor de A-categorie, recreanten en veteranen. De afstand bedraagt 60 kilometer. Gestart wordt om 14.30 uur, Inschrijven in café Tobbetje. Avondwedstrijden in Zierikzee Zierikzee - De atletiekvereniging Delta Sport houdt dinsdag 1 mei avondwedstrijden voor senioren en A-, B-, C- en D-junio-1 ren. De mannen-senioren hebben naast een 100 en 5000 meter c technische nummers hoogspringen en kogelstoten op het pro-1 gramma staan. De vrouwen-senioren krijgen een 100 en meter voorgeschoteld naast verspringen en discuswerpen. De wedstrijden op sportpark De Bannnink beginnen om 19.00 uur. George de Bakker neemt afscheid Graauw - George de Bakker neemt zaterdag 22 mei afscheid als I trainer van Graauw. Na zes clubs te hebben getraind en 25 jaar oefenmeester te zijn geweest, biedt Graauw, waar hij ooit zijn I trainersloopbaan begon, hem een afscheidswedstrijd aan daarna een officieel gedeelte. Er wordt een wedstrijd gespeeld tussen een team van trainers en I een elftal van spelers die ooit onder De Bakker hebben getraind, f Het trainerselftal bestaat onder andere uit: I. Wouters, F. Cornelissen, C. van de Velde, P. Kouijzer, H. van Regenm R. Rietjens, I. de Lobel, W. Broekhoven, R. Zegers, P. Telussa, G. de Block, I C. Pladdet, W. Bogaert, A. Roovers en H. Ottens. Coach is A. van Avermaete en de grensrechter is B. van der Meijden. De selectie bestaat uit H. Bisschop, R. Boone en Th. Vernimmen Graauw, J. Bosman, I. Goossens en K. van der Heijden van Hulsterloo, S Kj Soulimans, T. Sinack en E. Vermeere van Hoofdplaat, E. de Block, P Gronckel en C. van Regenmortel van Koewacht, G. de Schepper, A. Wautef. en P. Collet van Vogelwaarde. Coach is George de Bakker en de .grensrechter I is Th. Buys. De wedstrijd begint om 14.00 uur op sportpark De Boomwai te Graauw. Ii de feesttent wordt om 16.30 uur het officiële gedeelte gehouden, waarni iedereen de gelegenheid krijgt George de Bakker de hand te schudden. Finale Zeeuwse B-juniorenbeker Vlissingen - De finale van de strijd om de Zeeuwse B-junioren-1 beker wordt dinsdag 18 mei gespeeld. Op het hoofdveld van Vlissingen spelen dan om 19.00 uur Middelburg BI en Terneu zen BI. De C-junioren zijn aan de de halve finales toe. Dinsdag 18 mei spelen Kapelle en STEEN in Kloosterzande en dinsdag 25 r Middelburg en Zierikzee in Wissenkerke. De A-juniorenbekei gaat tussen Middelburg en Vlissingen en wordt waarschijnlijk Hemelvaartsdag gespeeld. De finale van de Zeeuwse zaterdag beker word zaterdag 22 mei gespeeld. Heinkenszand en MEVO zijn overeengekomen die finale in Heinkenszand te spelen. Baantrimlopen in Terneuzen Terneuzen - De Terneuzense atletiekvereniging AV Scheldesport houdt woensdag 19 mei twee trimlopen op de baan op hetj Zuidersportpark. De afstanden zijn 3 en 5 kilometer. Er kan worden ingeschrevei vanaf 18.30 uur, terwijl men om 19.00 uur van start gaat. Nouws wint toernooi Hulst - Nouws uit Breda heeft het recreatieve zaaltoernooi o Den Dullaert in de Hulster sporthal hield gewonnen. De Bredanaars deden dit door 10 punten te pakken in een halve competitie, waaraan door zeven teams werd meegedaan. Afzakkers uit Vogelwaarde werd tweede met 8 punten. Azalea uit Stekene pakte de derde stek met zeven punten voor Bisschop uit Lamswaarde, dat eveneens op zeven punten uitkwam. GTI| uit Hulst werd vijfde (4 punten), Den Dullaert zesde (3) en Briljantinoos uit Hulst zevende met eveneens drie punten. De wisseltrofee werd door Paul Strooband, die samen met Bartsch voor de regie tekende, overhandigd. van een goede arbitrage. Qua voetbal viel er ook het nodige te genieten. Het Poolse TKKF uit Lodz maakte een goede indruk, maar dat gold zeker ook voor de finalisten Katholieke Universi teit Leuven en Het Fust uit Via nen. In de finale was Leuven overigens te sterk voor Het Fust en won gemakkelijk met 4-1. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door het Poolse TKKF 3. Dat team klopte VOM uit Oost-Souburg. Bij de vrouwen won Spui na strafschoppen en werd Germania uit Groesbeek derde door met 2-1 Het Fust te verslaan. UITSLAGEN Mannen: I. Katholieke Universiteit Leuven (België), 2. Het Fust (Via nen), 3. TKKF 3 (Lodz Polen), 4. VOM (Oost-Souburg), 5. Pubbeis ('s- Heer Hendrikskinderen), 6. Heins- man (Ridderkerk), 7. TJ-SOK Boso- nohy (Bmo Tsjechië), 8. TKKF 2 (Lodz Polen), 9. Eurosun (Hulst), 10. Poldergasten (Kieldrecht), 11. De Woppets (Zaventem), 12. IZV (Kloosterzande). Sportiviteitsprijs: TKKF 2. Recreatief toernooi: 1. AZV (Sluis kil), 2. 't Turp (Zaamslag), 3. Im- mendorf (Oostenrijk), 4. Zaterdag team Graauw, 5. IBS (Klooster zande). Vrouwen: 1. Spui, 2. Zuidland, 3. Germania (Groesbeek), 4. Het Fust (Vianen), 5. Toteloss (Eindhoven), 6. Daelco (Volkel), 7. Hontenisse, 8. FC Groot Blankedael (Purmerend) Sportiviteitsprijs: Zuidland. van de voortzetting en de periode van drie jaar was de overweldigende belang stelling voor de eerste clinics van onze dressuur- en springruiters en hun in structie heeft hieraan de doorslag gege ven." Tijdens diezelfde vergadering heeft het bestuur besloten om tot officieel ponyme ter voor Zeeuws-Vlaanderen aan te stel len Paul Burm uit Kapellebrug. Van onze turnmedewerker Overveen/Sas van Gent - Tom Wilbrink van de turn- gymnastiekvereniging THOR uit Sas van Gent heeft i gekwalificeerd voor het Nederlands kampioenschap turnen| de 5C-lijn. De THOR-turner verzekerde zich van die kwaï catie door in de play off-wedstrijden in het Drentse Overvej als tweede in zijn categorie te eindigen. De pupil van trainer Benny Vermandei was goed op dreef in Dief Een deelnemersveld van twaalf geplaatste turners, uit alle delen» Nederlanmd, moest strijd leveren om vier kwalificatieplaatsen - een spannend gebeuren streed Tom Wilbrink vanaf het begin de top van het klassement. Met nog één onderdeel voor de boegs' hij zelfs op de eerste plaats. Het onderdeel ringen moest de beslis brengen. Lucas van Rijn van Pro Patria Zoetermeer scoorde opfl onderdeel 8,85 punten. Tom Wilbrink moest genoegen nemen" 8,30 punten en daardoor passeerde Van Rijn hem met een totaal» 49,50 punten in de rangschikking. Wilbrink scoorde een knap® van 49,30 punten. Stefan Hogenens van ASVD Dronten en Wof Zuidgeest van DOS Monster plaatsten zich eveneens voor de f die zaterdag 22 mei in Olst gehouden wordt. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Nu de-competitie afgewerkt is storten tal» voetbalclubs zich op toernooivoetbal. De Zeeuwse it!s kwam op vrij grote schaal in actie. De eindstanden van« aantal van die jeugdtoernooien zijn samengevat in het c staande overzicht. Kloosterzande - Bij de jeugdaf deling van de voetbalvereniging Hontenisse kwamen de C-junio- ren en E- en F-pupillen in actie. EINDSTANDEN C-junioren: 1. Vogelwaarde, 2. Honte nisse, 3. Kruiningen, 4. Serooskerke. E-pupillen: 1. Hontenisse El, 2. Philip pine, 3. Vogelwaarde, 4. Wemeldinge, 5. Hontenisse E2, 6. Hontenisse E3, 7. Terneuzense Boys. F-pupillen: 1. Vogelwaarde, 2. Honte nisse C, 3. Terneuzense Boys, 4. Honte nisse B, 5. Grenswachters (Putte), 6. Hontenisse A. Heinkenszand - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Heinkenszand hield een toernooi voor D-, E- en F-pupillen. Bij de F-pupillen werd het toernooi gewonnen door Dauwendaele. EINDSTANDEN D-pupillen: 1. Heinkenszand, 2. SSV'65, 3. Yerseke, 4. Nieuwdorp, 5. 's-Heer Arendskerke. E-pupillen: 1. Heinkenszand E2, 2. Heinkenszand El, 3. Yerseke, 4. 's- Heer Arendskerke, 5. Goes. Kapelle - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Kapelle hield een groot pupillentoernooi. EINDSTANDEN D-pupillen elftallen: 1. Kapelle, 2. Ril- landia, 3. Jong Ambon, 4. Mevo, 5. Krabbendijke. Zeventallen: 1. Duiveland, 2. Dom burg, 3. Kapelle D2, 4. Kapelle D3, 5. ZSC'62. E-pupillen poule A: 1. Apollo'69, 2. Domburg, 3. Kapelle, 4. Duiveland. Poule B: 1. Jong Ambon, 2. Ka 3. Rillandia, 4. Mevo. F-pupillen poule A: 1. Mevo, burg, 3. Kapelle A, 4. Rillandia. Poule B: 1. Kapelle B, 2. WWOJ drecht), 3. Volharding, 4. Kwade" me. Terneuzen - De jeugdafdeling yr i voetbalvereniging Terneuzen bW geslaagd toernooi voor lagere D-.^j F-pupillen. Jammer was het dat, D2 zich in laatste instantie aimei EINDSTANDEN' D2-pupillen: 1. Walcheren D2,*'. neuzense Boys D2, 3. Terneuzen*' Aardenburg D2. E-pupillen: 1. Walcheren L-, pine E2, 3. Terneuzen E4, 4. Ten E2, 5. Terneuzense Boys E2,6- zen E3, 7. Dauwendaele E2, P dia E2. F-pupillen: 1. Aardenburg A, - m zense Boys A, 3. Terneuzen neuzen B, 5. Terneuzen D, 6 1 "i zen C, 7. Philippine A, 8. Temejn j IJzendijke - Bij de voetbalve"VJ IJzendijke kwamen de D-, E-en pillen in actie. EINDSTANDEN D-pupillen: 1. KFC LembeeK w* 2. IJzendijke, 3. Hoek, 4. Cad? Oostburg. rrvClM E-pupillen: 1. Oostburg, 2. KJ gt| beek, 3. Graauw, 4. UzendijK® IJzendijke E2, 6. RIA, 7. Schoo" 8. Breskens. F-pupillen: 1. KFC Lembeek, - kens, 3. IJzendijke A, 4. Graa*1 g j Schoondijke, 6. IJzendijke Graauw A, 8. Oostburg. Oostburg - Brouwerijstraat 7-0' Van onze verslaggever Cadzand-Bad - Het plan voor de bouw van een kuuroord in Cad zand-Bad valt in velerlei opzicht toe te juichen. Dat schrijven voor standers van de komst van het kuuroord Cavelot in een brief aan de gemeente Oostburg en Gedepu teerde Staten van Zeeland. i V* Burgemeester De Graaf (geheel rechts, midden mevrouw De Graaf Van onze correspondent Axel/Hoek - Feest was het gisteren bij twee families in Zeeuws-Vlaanderen. In Axel vierde het echtpaar F. Geen- sen-Vlaander haar platina huwelijksfeest. In Hoek her dacht het echtpaar J. van Tatenhove-Herrebout hun briljanten huwelijksfeest. Zeventig jaar getrouwd dus het echtpaar Geensen-Vlaander in Axel. Beiden genieten nog een goede gezondheid hoewel me vrouw Geensen wat moeilijk ter been is. De heer Geensen daar entegen fietst nog regelmatig en elke dag speelt hij nog graag een spelletje biljart. Volgens zijn zeggen haalt hij daarbij nog een gemiddelde van drie caramboles, mj is evenals zijn echtgenote 92 jaar oud. Beiden zijn geboren en getogen in Axel en wonen nog steeds zelfstandig in een huis aan de Juiianastraat. Na bij zijn ouders wegwijs in het vak te zijn gemaakt, werd hij na 'jn huwelijk een zelfstandige Handelaar in vlas en stro. Hij runde het bedrijf tot aan zijn 65e erjaardag. Al die jaren daar voor een bloeiend bedrijf. Hij de *and in Groningen, Het Frieslal polderj Axel behamj nog Bq gons periodl Op een toen 61 textiel! te veri verdiel Van onze correspondent ?a?mslagveer - Bij een ver- nlei?°n®eva^ gistermorgen teeeks half tien in de SSJchaP Zaamslagveer list de 37"larige automobi- lernot' B' uit Den HaaS ernstig gewond. vronw st d0Qr de brand_ narde Zaamslag uit haar be- I is daLe 16 worden bevrijd en braeiit 3 Pef ambulance overge- De et streekziekenhuis I ongeval1 m Terneuzen- Bij het ÏS Waren viif aut°'s be- I Werden waarvan er vier geheel Ulbure st G' L' uit Mid" i rkhtinv p komend vanuit de I O'ude 7e j6. Poller linksaf de 101h een ,ut i inslaan- Hil stoPte komeno ^derend» richting Zaamslag dit te te verlening aut0 voorrang tegen d uen. De hem achterop den. Di' Het t

de Stem | 1993 | | pagina 10