Toch aanpak dijk bij Graauw 0 .00 uur .00 uur I 8 Formule motordagen Sluiskil slaat aan Reynaertboekenweken van start in Hulst ANJEDENKT. POLITIE RAPPORT UITSLAGEN DAG KLAPPER Geslaagde open dag van Buiten Schoolse Opvang en speel-o-theek rorden B en W van Hulst willen sloop coupure en aanleg drukriolering 1-122471) Zilver voor Overdulve ersche.dng dhemoPge. luis huldigt kampioenen Plezierig optreden van Intermezzo k Meubra •sten ZEELAND |ninginrichter, lid In- Politie houdt enquête tijdens marktdagen Vierdaagse in IJzendijke VAN ELEKTRONISCHE BEVEILIGING WORDT EEN INSLUIPER VERDRIETIG., rrit 53 DE STEM MAANDAG 17 MEI 1993 A6 OOP Van onze correspondente Hulst - Heel wat mensen kwamen een kijkje nemen op de open dag die door de Buiten Schoolse Opvang (BSO) en speel-o-theek (SOT) Aap, Noot, Mies Hulst zaterdag werd gehouden in de eigen localiteiten in de Nobelhorst basisschool in Hulst. De open dag was bedoeld om de mensen in contact te brengen met beide instel lingen die als goede buren waardering hebben voor eikaars werk. De drempel vrees om eens bij de andere instelling binnen te lopen was volgens de verte genwoordigsters van SOT en BSO te groot. „Die drempelvrees werd in de loop van de dag weggenomen. De mensen kwa men gemakkelijker binnen bij de SOT, maar we maakten er hen op attent dat er in de BSO een geweldig wafelrestau rant was. Op een gegeven moment lie pen of zaten de mensen overal. Ik schat dat we honderden mensen over de vloer gehad hebben," verklaarde Patricia Colsen van de SOT. Het was gezellig druk, de bezoekers kochten heel wat bonnetjes voor twee kwartjes om mee te kunnen doen aan spelletjes waarbij kleine prijsjes in de wacht gesleept werden. Aan het eind van de middag waren alle prijsjes op. Het rad van avontuur draaide lustig en de bloemen werden met bosjes geplukt en ook verschalkte men heel wat vissen die allen goed waren voor een verras sing. Het weer werkte mee en er was gedacht aan de inwendige mens. Een speciale ploeg had gezorgd voor koffie, thee of een frisdrank. Het 'wafelrestaurant' verwerkte zes emmers beslag. Belangrijk voor beide instanties was dat vele bezoekers informatie inwonnen over de uitleen van speelgoed en de opvang van de jeugd buiten de school tijden. Bij de SOT meldden zich vijf nieuwe vrijwilligsters en beide instan ties noteerden enkele nieuwe opgaven. Er stond een flinke rij wachtenden voor de schminktafel en ook wilden heel wat bezoekers een ritje maken met de huif kar. Een kleine honderd bezoekers volgden de uitvoering van Poppenthea ter Opgepast. Van onze verslaggever Hulst - Het college van burgemeester en wethouders van Hulst heeft zijn belofte aan het dorp Graauw ingelost. De gemeenteraad krijgt deze maand voorstellen om goedkeu ring te geven aan de sloop van de coupure, een waterstaatkun dige constructie in de dijk, en de aanleg van drukriolering. Over de coupure komen al jaren lang klachten van landbouwers en vrachtrijders, die daar de bocht praktisch niet kunnen ne men. Afbreken van de coupure en een verruiming van het kruis punt daar is de oplossing. Actie was echter steeds onmogelijk omdat de dijk met de coupure behoort tot het stelsel van bin nendijken met een waterstaat kundige functie. De provincie wil de functie voor de bewuste dijk echter schrappen, waardoor de coupure nu wel kan worden afgebroken. De kosten bedragen 35,000 gulden en die kunnen betaald worden uit het nog aan wezige geld in het fonds stads en dorpsvernieuwing. Ook al lange tijd is er stankover last bij het begin van de be bouwde kom van Graauw, om dat daar vijf woningen lozen op een open riool. Vanwege het hoogteverschil kunnen de huizen niet aangesloten worden op de rest van de riolering. Vooruitlo pen op de algehele reconstructie van de riolering in het dorp zou dit deel overigens wel alvast aangepakt kunnen worden. Maar daar hangt een prijskaartje aan van 710.000 gulden. Pomp Gezien de slechte financiële po sitie van de gemeente kiezen B en W voor een goedkopere oplos sing. Als tijdelijk alternatief kan de aanleg van een drukriolering uitkomst bieden. De kosten daarvan bedragen 35.000 gul den. Later kunnen de pomp en de pompput weer gebruikt wor den voor een ander drukriole- ringsproject. Twee motorrijders wachten op het startsein voor de toertocht. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Sluiskil - De Sluiskilse motordagen in combinatie met de kermis trokken het afgelopen weekend vele honderden motorfans naar 't Meulengat. De toer tocht leverde zondag zelfs een kolonne van anderhalve kilometer op door West-Zeeuws-Vlaanderen. Een geweldig succes", zegt Gert Jansen namens de organisatie. „Voor de organisa tie is het zeker een stimulans om volgend jaar de motordagen weer te organiseren. De formule om de motordagen te combine ren met de jaarlijkse kermis en de gratis toegang, hebben veel mensen ook van buiten de regio naar Sluiskil gebracht." De motoren stonden te blinken in het zomerzonnetje. De een nog mooier en blit- ser dan de andere. Bij de pits-stop-contro- le kon ook een geluidstest worden gedaan. Wie nu eens wilde weten hoeveel decibel zijn motor maximaal kon halen, kon dat laten meten. De Yamaha van M. Lino haalde 129,3 decibel en was winnaar. De Harley Davidson kon er met 128 decibel ook wat van. Veel belangstelling was er ook voor de opstaprijles. De rijscholen deden dan ook goede zaken. Velen maakte gebruik van de mogelijkheid om eens eens een andere motor uit te proberen. Daar naast waren er stands met motorbenodig- heden, kleding en was de ANWB aanwezig met een stand. De trial-demonstraties lok ten veel publiek naar het Meulengat. Maar centraal stonden toch de motorfreaks zelf. Zij keken en keurden en er werden over en weer gegevens uitgewisseld. Met een oor verdovend lawaai vertrokken zo'n 200 mo torfans voor de toertochten en trokken daarbij een lint van anderhalve kilometer door het Zeeuwe polderlandschap. M g Ideële Reclame SIRE FOTO CAMILE SCHELSTRAETE hij van 1960 tot 1968 bestuurslid van de vereniging Axel-Polen en enkele jaren bestuurslid van de sportvereniging Voorwaarts. Daarnaast is Overdulve vanaf zijn pensionering werkzaam als administrateur van een complex bejaardenwoningen. 'an onze verslaggever Axel - j. Overdulve uit Axel heeg zaterdagavond de ere- ruedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sa", tijdens het jubileumcon cert van het Nederlands Her vormd Kerkkoor in De Halle Axel. De koninklijke on- ni i ll». 1 speld door burgemeester W. 1 de Graaf. Van onze correspondente Hulst - De tweede Reynaert- boekententoonstelling werd zaterdag om 16.00 uur in de openbare bibliotheek in Hulst officieel geopend. Het thema van het tweede Rey- naertevenement is 'Reynaert en oude dierfabels'. De Reynaertboekenweken wor den georganiseerd door de Rey naert Stichting Hulst. De stich ting wil na enkele jaren van sluimeren weer actief aan de weg timmeren en ervoor zorgen dat de vossenfiguur weer gaat leven in de Reynaertstede. Onder de aanwezigen waren Reynaertkenners zoals Rik van Daele en Jo van Eetvelde aanwe zig uit het Waasland, het college van b en w Hulst en vertegen woordigers van de basisscholen. Voorzitter Bruggeman van de bi bliotheek sprak het openings woord en wethouder P. Weemaes belichtte het Reynaertgebeuren in zijn totaliteit. Naar het voor beeld van Sint Niklaas en Steke- ne wil hij dat Hulst zich inzet voor de Reynaertzaak omdat de promotionele waarde groot is. Voorzitter Egon Beaart van de Reynaertstichting memoreerde de korte geschiedenis van de nieuwe stichting. „In 1992 moes ten we het vertrouwen terugwin nen. Wij doen dit met een vier voudige doelstelling, deze moet zijn: educatief, illustratief, infor matief en wetenschappelijk on derbouwd". Volgens Beaart is de expositie een goed voorbeeld van het be oogde doel. Hij deelde ook mee dat een Ommeganck nog toe komstmuziek is, een dergelijk evenement kost ongeveer twee ton en dat is niet beschikbaar. Ook zou hij graag met andere nen samen met Tiecelijn een ar chief aanleggen. Burgemeester A. Kessen knipte met behulp van twee vosjes het lint door rond de vitrinekasten en deelde de aanwezigen mee dat B en W me'e willen zoeken naar een geschikte ruimte voor de stichting. Een ruimte waar de koppen en andere zaken be waard kunnen worden voor la ter. De huidige ruimte is erg vochtig en de stichting zoekt een andere locatie. In de bibliotheek is een expositie te zien met 130 boeken uit de verzameling van W. Gielen. Acht dierenfabels die geschreven zijn voor het Reynaertverhaal zijn opgetekend op papier met daar onder fragmenten uit het Rey naertverhaal. In de vitrines lig gen de boeken die betrekking hebben op deze fragmenten. Daarnaast is er informatie over Reynaertliteratuur van eenvou dige kinderboekjes tot en. met bibliofiele uitgaven. Er is ook houtsnijwerk van Piet Ivens te zien en foto's van het wagenspel en een video van de tv-opname. De expositie is zeker geen dupli- kaat van de tentoonstelling in het Streekmuseum, het is eerder een aanvulling. De komende weken speelt Mari- na Stockman een eigen geschre ven Reynaertverhaal voor de ba sisschoolleerlingen (groepen 3 en 4) 'op alle basisscholen in de gemeente Hulst en verzorgen Chantalde Cock en Marian Seg- hers een voorleesuurtje voor de leerlingen. Op de scholen wor den werkstukjes gemaakt en de mooiste exemplaren krijgen een plaatsje in de tentoonstelling die in de bibliotheek gehouden wordt. ?Ie»T u've ls mede-oprichter van ff Werlands Hervormd Kerk- m Het koor bestaat vijftig r, S,inds de oprichting is hij u ebroken lid. Tevens heeft het bestuur van het koor kleec|Se kestuursfunches be- vL.Was hlj van 1951 tot 1971 f atter en was hij in de perio- i». an 1989 tot 1990 penning- aetipn nu ls Overdulve 2]r d van het kerkkoor en sterfa l bas in de kerkdien- die het koor tenminste een per maand geeft. r.erw°r§anisatie van alle eve" vSen het kader van het dulvo estaan is Van Over- ook "auw betrokken. Dat geldt naast uitvoeringen die taMor, Itbiieum-activiteiten •orden verzorgd. ItÈif w'Ve uS naast z'in verdien- vormd £r Nederlands Her- brremo ook °P andere Vemen actief geweest Zo was Van onze verslaggever Sluis - Wethouder A. Ooster ling (sportzaken) van Sluis huldigde afgelopen vrijdaga vond de sportkampioenen van zijn gemeente. Hij deed dat op sportpark De Zwieper van de Lawn Tennis Vereni ging Sluis. De uitreiking van de sportonder- scheidingen vond daar plaats in verband met het zilveren jubi leum dat de Sluisse tennisclub dit jaar viert. In het kader daar van vond ook een receptie plaats en gaven enkele Zeeuws-Vlaam se tennisspelers, voorafgaand aan de huldiging, een dubbelde- monstratie. De LTV Sluis smaakte overigens het genoegen ook enkele teams te hebben die in aanmerking kwamen voor de gemeentelijke sporthuldiging. Het betrof de drie mixedteams en twee da mesteams die het kampioen schap behaalden in de districts competitie van de tennisbond. De overige sportkampioenen die door wethouder Oosterling in het zonnetje werden gezet wa ren: KAMPIOENEN SLUIS Zaalvoetbalclub Oud Sluis: kam pioen in poule A van de recreatieve competitie te Oostburg, E. Cham pion van Sint-Sebastiaan uit Aar denburg: nationaal kampioen ko ningen en keizer van de Nederland se Bond voor Wipschutters, E-pupil- len van SV Sluis: kampioen voor- jaars- en najaarscompetitie, eerste team van badmintonclub Schepnet: kampioen derde klasse district Zee land, Terés van Lare-De Kaestecker: nationale kampioene Run-Bike-Run en de winnares wintertriathlon, schaakteam De Sluisse Toren: kam pioen eerste klasse zuid van de Zeeuwse Schaakbond, M. de Graaf van de vogelvereniging De Edelzan- gers uit Aardenburg: provinciaal en internationaal kampioen met ver schillende vogels, Branca Bogaard van schaakvereniging De Sluisse Toren: regionaal individueel kam pioen basisscholen West-Zeeuws- Vlaanderen, Maaike van Damme van Schepnet: badmintonkampioene damesdubbel van district Zeeland, F Gijsel, M. Leenhouwers, Th. Schram en H. Hazen: wegens het volbrengen van de Marathon van Man verdacht van inbraken Terneuzen - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zon dag de 24-jarige A. E. uit Sluiskil aangehouden en inge sloten. De man wordt ver dacht van enkele inbraken. Inbraak in woning Terneuzen - In de nacht van zaterdag op zondag werd in gebroken in een woning aan de Dommelstraat. Vermist worden een videocamera en wat gouden sieraden. Men was het pand binnengekomen door het forceren van de achter deur. Inbreker slaat op de vlucht Terneuzen - Zaterdagmorgen omstreeks half zes werd een inbraak gepleegd in een be drijfspand aan de Industrie weg te Terneuzen. Dat werd opgemerkt door een bewoner van een boven het pand lig gende woning. Die waar schuwde de politie die spoedig ter plaatse was. Men zag een jongeman hard weglopen. Hij kon niet meer gepakt worden. Er wordt niets vermist. Inbraak in bedrijfspand Terneuzen - Bij een in de nacht van vrijdag op zaterdag gepleegde inbraak in een be drijfspand van de gemeente Terneuzen aan de Industrie weg werd een kopieermachine, een computerscherm en een beeldscherm gestolen. Men had zich tot het terrein toe gang verschaft door een gat in de afrastering te knippen en vervolgens het pand binnen te dringen. KAARTINGEN Lamswaarde - Bridgeclub Lamswaarde, Groep A: 1. De Schrijver-Van Waterschoot, 2. Ter Brug-Verbist, 3. Aarts-Smul- ders. Groep B: 1. Van Belle-Voet, 2. echtpaar Baecke, 3. Eggink- Merison. IJzendijke - Bridgeclub IJzendij- ke. Groep A: 1. echtpaar Koek, 2. Mijnsbergh-Buize, 3. Colsen-Van Looy. Groep B: 1 Keeman-Vis, 2. Van Waterschoot-Zwartile, 3. Standaert-Willemse. BOLLINGEN IJzendijke - Bolclub Molenicht, 50 personen: 1. A. Dusaruyn, 2. W. Cornelis, 3. G. de Boevere en Th. de Looze. KOERSBAL Terhole - KBO, dorpshuis, laatste wedstrijd. Eindstand: 1. A. van Delft-Witteman 759 punten, 2. J. de Maat 742, 3. E. Freijzer-van Hoeij 726 punten. Lamswaarde - KBO: 1. E. van Waterschoot, 2. P. Roelands, 3. A. van Driessche. MAANDAG CLINGE - Café de Smidse, 20 uur kaar ting. ST.-JANSTEEN - Café de Kroon, 14 uur vlees kaarting. -De Warande, 13.30 uur bingo KBO. SAS VAN GENT - De Roselaer, 14 uur kaarting. Terneuzen - Zuidlandtheater - Tribunaal door Intermezzo bestaande uit lek de Vos, Evert Bandriga, Stijn van der Loo, Matthijs Overmars en Ronald Becker. Gehoord op zaterdag 15 mei. Door Jeanette Vergouwen De vijf vocalisten van Intermez zo hebben een bewuste keuze gemaakt. Tribunaal is een muzi kaal programma met renaissan ce composities en eigentijdse nummers, dat aangekleed wordt met dialogen en theatrale effec ten. De balans tussen beiden is nog niet echt gevonden. De rode draad in het programma is het verhaal van de vijf bijna- broers die ondanks alle verschil len elkaar blijven steunen door dik en dun. De muziek blijft het belangrijkste onderdeel, maar het wordt door het te dik in de verf zetten van de typetjes en het licht overdrijven wel eens ge weld aangedaan. Het spel van de vijf varieert in kwaliteit; wat bij de een als vanzelf gaat, loopt bij de ander stroef of gekunsteld. Op dit gebied valt er nog heel wat te sleutelen. Muzikaal hebben de heren heel wat in te brengen, vooral als zij als kwintet optreden en motetten of madrigalen zingen met een benijdenswaardige zuiverheid, In de modernere nummers wordt teveel het effect nagejaagd en als solisten komen de Intermezzo- Van onze correspondent Oostburg - In het kader van het begin dit jaar gestarte zoge naamde kernenproject wordt de ze week tijdens de markt in Aardenburg, Breskens, Oost burg, Sluis en IJzendijke een enquête gehouden. Dat gebeurt door een stagiaire van de heao, die momenteel werkzaam is voor de politie. De enquête wordt gehouden voor de plaatseljke bevolking waaruit zal moeten blijken hoe deze op de hoogte is van de aanwezig heid van de politie tijdens de wekelijkse marktdagen. leden soms heel wat minder zui ver en helder over. Het lied van Mackie Messer uit de Dreigro- schen Oper van Weil is een vlak ke afspiegeling van het emotie- rijke lied. Veel beter zijn de in het Nederlands gezongen sfeer liedjes met een knappe begelei ding van menselijke stemmen. Overweldigend is het Let me Die met het gevecht om de ontbre kende microfoon. De razend moeilijke partituur wordt op de ze wijze uitgebeeld. Prettig komt het Bruce Springsteennummer Fire over. Het programma is een echt In termezzo produkt. In de renais sance werd een muzikaal gedeel te ingelast in het toneelspel: In termezzo. De groep ziet zichzelf meer als een brug tussen twee perioden: renaissance en mo dern. Het vocaal ensemble tooit zich in kleurrijke pakken, laat zich door Peter van Eede coachen en zorgt voor een afwis selend programma met pure po lyfonie, licht klassiek, ballades, popsongs, hip-hop en acid-hou- se. Er wordt handig gebruik ge maakt van geluidsbanden en ruimtelijke effecten. Het gebruik van microfoons is essentieel. Het optreden van Intermezzo vormt een plezierig tussendoor tje, waarvan het publiek in Ter neuzen volop genoot. Van onze correspondent IJzendijke - Wandelsportvereni ging Jeugdbelang in IJzendijke houdt de jaarlijkse avondvier daagse. Deze begint maandag 24 mei en duurt tot en met donder dag 27 mei. De afstanden die kunnen worden gelopen zijn 5 en 10 kilometer. De start is bij café La Porte d'Or op de Markt. Maandag tot en met donderdag om 18.30 uur. Alleen voor de 10 kilometer op donderdag om 18.00 uur. Het inschrijfadres is Annie Claeys, Landbouwstraat 7 in IJzendijke of op de eerste avond in La Porte d'Or vanaf 18.00 uur. Als herin nering krijgt men een medaille of een cijfer. Donderdagavond wordt de vierdaagse afgesloten met een bloemendefilé. (ADVERTENTIE) Vier sportkampioenen uit Sluis: vlnr Theo Schram, Mario Leenhouwers, Frank Gijsel en Jac Bogaard. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Rotterdam, J. Bogaard: wegens het volbrengen van de alternatieve Elf stedentocht op de Welssensee. Erkend Uneto Beveiligings installateur Elektronische beveiliging Oranjestraat 5 Tel. 01155-62710

de Stem | 1993 | | pagina 7