Van Goethem en Mol haken af Van der Meulenhof sterkste si Opnieuw overwinning voor Peter Mol UITSLAGEN en standen Mol en Van Goethem vooraan in Omloop van Vogelwaarde TOEGIFT OP MAANDAG Omloop volgend jaar) een week vroeger SPORT ZEELAND WV Zeeuws-Vlaanderen levert puike prestatie m$émrmi-pS WIELRENNEN Kwijt Niks gezien Bijna Prijsuitreiking trimvijfdaagse in Philippü Controle op vakantiewerk Een op de vier mensen riep hulp van politie in EG vreest dieper economisch dal 1 'Auto van zaak [zwaarder belast' [Starters vluchten jin eigen bedrijf WIELRENNEN ZATERDAGVOETBAL ZONDAGVOETBAL missie vliegtuig Titel voor Zutex jbij driebanden IN deze krant- Merijntje DE STEM MAANDAG 17 MEI 1993 Door onze medewerker Eddy de Schrijver Vogelwaarde - Peter Mol gaf Guus Barhorst duidelijk een compliment en stak de duim omhoog ten teken van de uit stekende prestatie die Bar horst net had afgeleverd in de Omloop van Vogelwaarde. Een zestiende plaats is be paald niet slecht in een zware koers als de Omloop van Vo gelwaarde. „Maar als ik het eerste uur maar eens beter door kon komen, dan zit er veel meer in dan tot nu toe," liet Barhorst na afloop weten. Peter Mol en Karei van Goethem zorgden voor de meeste punten in deze wedstrijd voor de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen. Jackie Fortrei pakte met zijn dertigste stek eveneens nog pun ten. De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen pakte naast de overwinning, maar als ploeg waren de geelhemden de sterk ste. Karei van Goethem en Peter Mol stonden na afloop de punten bij elkaar te tellen. Dat bleken er weer heel wat te zijn. „We hou den dat voor de lol bij. Voor de rest moet je daar weinig achter zoeken. Als ploeg hebben we weer uitstekend gepresteerd. Voor een man als Barhorst ne men we onze pet af. Die reed ons in een ruk naar de eerste rijen van het peloton. Zo'n man is goud waard voor de vereniging," aldus Peter Mol. Maar door de resultaten kan het niet anders dat de formatie van Ben Zaan - hij verving Arno Sijnesael - in de nacompetitie terecht komt. En juist daar zit ten Van Goethem en Mol hele maal niet op te wachten. „Nee, wij rijden in elk geval geen na- competitie. Dat laten we over aan andere renners uit onze ver eniging. Als het zover is vinden we dat we genoeg hebben ge presteerd voor de club. We gun nen de anderen ook de wedstrij den in de nacompetitie," aldus Van Goethem, die daarbij volle dig werd bijgevallen door Peter Mol. „Kijk," stelde Mol na af loop, „nacompetitie is mooi voor de vereniging, maar promoveren is een geheel andere zaak. Wij hebben niks te zoeken in wed strijden waar nu Theo Middel kamp in uitkomt. Die mannen komen toch ook niet uit de verf. Met die wetenschap zou het doodzonde zijn om topcompeti- tie te rijden. Nee, we doen nu ons best in de klassiekers die er nu op het programma staan en dan vinden wij het welletjes. Ik zou niet weten wie ons van dat standpunt af kan brengen," al dus Mol. Duidelijke taal. Lucien de Smit had overigens na afloop nog wel hoop op het in zetten van Van Goethem en Mol in de nacompetitie. „Die mannen hebben maanden geleden gezegd dat het niet hoefde, maar je weet hoe dat gaat met renners," aldus De Smit. Toen hij met de juist gedane uitspraken van Van Goethem en Mol geconfronteerd werd, werd het even stil. „Heb ben ze dat nu gezegd? Nou ja, dan is het voor de club erg jammer. Zeer jammer zelfs, maar ik kan begrijpen dat die mannen niet op flinke verplaatsingen zit ten te wachten. Uiteindelijk zijn er straks genoeg criteria waar een centje in meegepakt kan worden. Dan is het begrijpelijk van die renners om daar ook aan te denken, maar ik blijf het doodzonde vinden voor de club," aldus De Smit. Peter Mol vertrekt zaterdag als een van de favorieten in de Ron de van Midden-Zeeland. Karei van Goethem laat die wedstrijd, die hij al eens op zijn conto bijschreef, schieten. „Ik ga eerst eens een paar dagen lekker op vakantie. Daarna richten we het vizier weer op het Wielerweek end," aldus Van Goethem. MOIM '•.'"••y 'yU'f I Wim van der Meulenhof gaat zegevierend over de meet in de Omloop van Vogelwaarde voor amateurs. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Kloosterzande - Peter Mol zegevierde gisteravond in het amateurcriterium van Kloos terzande. Mol ging van erg ver aan en dat was de juiste taktiek om metgezellen Ro bert de Poel en Ludo van Overveld te vloeren. Antoine Goense zorgde bijna voor een onverwachte ontknoping, maar kwam luttele meters te kort om de drie leiders nog te achterhalen. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Astrid Donkesloot. Zij was sneller dan Marion Borst. Maarten Coolen kreeg de bloe men bij de B-amateurs en Ron nie Babijn kreeg die eer bij de C-amateurs. De wielerdag in Kloosterzande, dit jaar een jubileumuitgave vanwege het 25 jarig bestaan van het wielercomité, kan als geslaagd te boek worden gesteld. Alles verliep naar wens. De ama teurs, meer dan vijftig in getal en dat was beslist een meevaller, streden vanaf de eerste meter voor de overwinning. Het rondje in Kloosterzande staat bekend als zwaar. Dat was het opnieuw. In;de Cloosterstraat moesten de renners als volleerde circuitra cers tussen de afzettingen ma- noevreren, maar ook dat geen zonder mankementen. Robert de Poel toonde zich erg bedrijvig en sprokkelde punten bij elkaar voor de leidersprijs. Die stak hij dan ook erg gemak kelijk in zijn goed gevulde zak. Er kwamen speldeprikken van Patrick van Passel en Peter Mol, maar De Corm en De Poel lieten dit duo niet erg ver wegfietsen. De beslissing viel overigens vrij vroeg in de koers. Tien renners meldden zich voor aan. Dat waren niet de minsten en daardoor werd de wedstrijd snel beslist. Mol, Van Passel, Young, Goense, De Poel, Haver- mans, Van Overveld, Gödde en Erik de Crom reden gezwind een voorsprong van meer dan 1 mi nuut bij elkaar. De achtervol ging kwam nooit goed op gang De Poel waagt zich aan een laatste poging, maar de jump van Mol zal net voldoende blijken. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE en dat was dus in de kaart gespeeld van de leiders. De winnaar moest dan ook uit de kopgroep van tien man komen. Eerst ging Patrick van Passel aan, maar hij redde het niet. Daarna probeerde Peter Mol al leen aan de haal te gaan, maar hij kreeg gezelschap van De Poel en Van Overveld. Dit trio ver stond elkaar prima en zo was de slag gevallen. Om beurten werd er vooraan gedemarreerd. Van Overveld was de laatste die het probeerde. Uiteindelijk kwam er nog een viertal erg dichtbij met Van Passel, Goense Havermans en De Crom. Vooraan werd even geaarzeld en in de laatste ronde kwam Goense nog verraderlijk dicht bij de leiders. Mol had het gevaar gezien en ging van ver aan. De Poel kwam nog even tot het voorwiel, maar de jump van Mol was voldoende voor de bloe men. Bij de vrouwen kwamen meer dan 70 vertrekkers naar Kloos terzande. Het lint reed ronden- lang gesloten door de straten van Kloosterzande. Daarna kwam Marion Borst in beeld. Zij werd opgevolgd door Ingrid Ha- ringa en Monique Knol. Laatste- genoemde werd uitgeschakeld door een lekke band. De Austra lische Kay Jones imponeerde en reed rondenlang in het eerste gelid. Ingrid Haringa liet een paar keer zien wat in haar mars te hebben, maar ze kon de be slissing niet forceren. Toen de finale werd ingeluid moest ze echter passen. Donkersloot, Smoorenberg, Nelemans en Borst reden zo maar weg van de overige deelnemers. Niemand kon het viertal nog achterhalen. In een spurt met vier toonde Astrid Donkersloot zich de sterkste. Monique Borst kwam een half wiel tekort voor de overwinning. De Belgische Le- naers kwam nog verraderlijk dichtbij, maar bleef op tien me ter hangen. Het leverde wel een fraaie vierde plaats op. Mariette de Koeijer werd keurig tiende. Uitslagen: amateurs 1. P. Mol (Ka- pelle) 84 km in 2.01.35, 2. R. de Poel (Dordrecht), 3. L. van Overveld (Schijf), 4. A. Goense (Lewedorp), 5. E. de Crom (Hoogerheide), 6. R. Havermans (Nieuw-Vossemeer), 7. P. van Passel (Sluiskil), 8. J.P. God- de (Bergen op Zoom), 9. M. Young (Zuiddorpe), 10. T. Vermeulen (Kloetinge), 11. A. van Loon (Zegge), 12. E. Kerstens (België), 13. C. Schouwenaar (Goes), 14. J. Fortrei (Terneuzen), 15. J. Schroevers (Ar- nemuiden), 16. D. Mesu (Middel burg), 17. E. Vereecken (Hulst), 18. M. Hayman (Woensdrecht), 19 F Aarts (Kruiningen), 20. G. van Ges- sel ('s-Heerenhoekj. Vrouwen: 1 A. Donkersloot (Alm- kerk) 62 kilometer in 1.26.30, 2. M. Borst (Leiderdorp), 3. A. Smooren berg (Langeraar), 4. N. Nelemans (Willemstad), 5. A. Lenaers (België), 6. M. Groen (Nieuw-Lekkerland), 7. P. van Giessen (Hoogblokland), 8. A. Kruse (Lisse), 9. P. van Tilborg (Halsteren), 10. M. de Koeijer (Yer- seke), 11. S. Snijers (België), 12. M. van Zuilen (Zuijderveld), 13. M. van Hest (Tilburg), 14. C. Griep (Spijke- nisse), 15. L. Vis (Alphen a/d Rijn), 16. J. Kelderhuis (Huizen), 17. W. Rijk (Kwadendamme), 18. M. Dijkstra (Joure), 19. C. Beks (Wouw), 20. K. Elen (Dongen). B-amateurs: 1. M. Coolen (Uden), 62 kiometer in 1.29.31, 2. H. Lindhout (St. Maartensdijk), 3. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 4. W. Oosse (Middelburg), 5. P. van de Burcht (Boekei), 6. A. Bakker (Utrecht), 7. H. Etienne (Oud-Vossemeer), 8. A. Polak (Prinsenbeek), 9. J. van Gin- neken (Etten-Leur), 10. M. Verste gen (Uden), 11. D. Verhulst (Waarde), 12. J. Peeters (Weert), 13. C. Stoutjesdijk (Scherpenisse), 14. J. Nieuwdorp (Roosendaal), 15. M. van Galen (Heerlen), 16. A. van der Heyden (Schaick), 17. L. Jongeling (Best), 18. M. Luchtenburg (Zuid- land), 19. K. Blok (Kruiningen). C-amateurs: 1. R. Babijn (Terneu zen) 40 km in 58.14, 2.op 1.02 min. F.J. Kole (Middelburg), 3. op 1.25 J. de Punder (Ovezande), 4. R. de la Ruelle (Axel), 5. J. Vughts (Wad- dingsxveen), 6. M. Gunst (Yerseke), 7. K. Tolhoek (Yerseke), 8. J. Beun (Biervliet), 9. F. Verbiest (Hulst), 10. R. Smits (Clinge), 11. K. Warnier (Hulst), 12. W. de Feber (Hoek), 13. ^P. van Alten (Terneuzen), 14 H. Pieters (Heikant), 15. M. Boelens (Oostburg), 16. J. Smet (Goes), 17. J. Weststrate (Goes), 18. J. van Alten (Terneuzen), 19. R. van Etten (Hulst), 20. J. de Keijzer (Spijke- nisse). Van onze medewerker Eddy de Schrijver Vogelwaarde - De 26-jarige Wim van der Meulenhof uit Helmond schreef zaterdagmiddag de Omloop van Vogel waarde op zijn naam. De renner van de wielervereniging Breda-Knooppunt verschalkte metgezel Jeroen van Happen. Van der Meulenhof boekte zijn derde overwin ning van dit seizoen. Vorige week schreef hij nog een bergetappe op zijn naam in Slovenië waar hij als vierde eindigde. In Vogelwaarde zijn dan wel geen bergen te signaleren, maar de opgedane macht in de bergen kwamen hem uiteindelijk toch goed van pas. „Ik voelde in het begin dat ik snelheid tekort kwam door die wedstrijd in Slovenië, maar na een uurtje koers begon het goed te draaien. Ik probeerde het eerst alleen. Niemand reageerde en dat was dus niet de bedoeling, maar die speldeprik deed me goed. Het was een zware koers met die wind.Daardoor kwamen we vrij snel met een aantal goe de renners voorop," aldus Van der Meulenhof, die ruim twee jaar geleden bij Buckler als gastrenner mocht rijden en een jaar later bij TVM. „Maar alles zat vol. Prof worden heb ik van me afgezet. Ik koers nu veel meer ontspannen, al heb je wel altijd last van stress voor een dergelijke wedstrijd," liet de laureaat weten. John de Crom spurtte naar de derde plaats en Jeroen van Hoorn werd knap vierde. Peter Mol zorgde voor de Zeeuwse eer. Hij werd vijfde, terwijl Karei van Goethem strij dend op de achtste plaats beslag wist te leggen. Slijtageslag De Omloop van Vogelwaarde werd een ware slijtageslag met een soms zeer aanwakkerende wind die vrij spel had aan de dijken bij de zee. AJJn de eerste omloop van 28 kilometer brak het peloton in diverse waaiers. Vooraan meldden zich 52 ren ners waaronder Van Goethem, Mol, Young - een Australiër die domicilie heeft gekozen in Zuid dorpe en die het uitstekend doet in de amateurrangen - en Bar horst. Die bracht in één ruk kopmannen Mol en Van Goethem naar de eerste rijen van het peloton. Na 40 kilometer bleven van die 52 'koplopers' uiteindelijk nog 18 sterke renners over. Daaron der Sestig, Knarren, Van der Meulenhof, Van Hoorn, Van Happen, Kroonen, de Rus Touz die door Wagtmans werd inge zet, Jansen, Mol, Van Goethem, De Hey, Fahrenhout en De Crom. Deze groep reed in een mum van tijd vijftig tellen voor sprong bij elkaar. Bijzonder opvallend was het af haken van John de Hey. Hij liet tot nu toe in de Zeeuwse klassie kers zien goed te rijden, maar De Hey moest er af op weg naar de Noordstraat. Achter de nog 17 leiders kwam een groep met daarbij Keeris, Pierre Jansen, Jackie Fortrei en Guus Barhorst. Uit de kopgroep vielen nog Haks en Mark Jansen weg. Na precies 74 kilometer wedstrijd hadden de leiders al een voorsprong bij- eengereden van 1 minuut en 15 seconden. Plaagstoot De vroege vluchters bleven el kaar goed aflossen en zo liep de voorsprong op tot meer dan twee minuten. Uiteindelijk bleven elf renners vooraan. Dat waren Mol, Van der Meulenhof, Van Hap pen, De Crom, Van Hoorn, Farenhout, Van Goethem, Touz, Sestig, Jozen en Cuijpers. Touz reed lek en werd keurig netjes achter de ploegleidersauto en aan de deurklink teruggebracht. Het mocht zaterdag allemaal. Van der Meulenhof deelde daar na zijn eerste plaagstoot uit. Hij bleef kilometers lang zo'n hon derd meter voor de overige kop lopers uitrijden. „Ik had op ge zelschap gerekend, maar ik bleef LEON VAN Bijnen reed de Omloop van Vogelwaarde zon der de twee verplichte rugnum mers op het shirt. Blijkbaar waren de rugnummers niet zo best opgespeld. Eigenlijk kon en mocht Van Bijnen dus niet geklasseerd worden. Immers, het dragen van een rugnummer is verplicht. De mannen achter de tafel waren zaterdag heel mild en mede door de camera van George van der Sijpt werd Van Bijnen opgevist en op de juiste plaats gezet. Hij werd zonder rugnummer 21e. MIKHAIL ROUZ is geen alle daagse verschijning in de ama- teurkoersen. De Rus werd door Wagtmans 'afgestaan' aan de wielervereniging Roosendaal. Ook zijn ploeggenoten wisten niet eens van het bestaan van deze renner af, laat staan dat ze de naam kenden. Rouz reed overigens een zeer opmerkelijke Omloop van Vo gelwaarde, maar hij verdween uit de kopgroep door een lekke band. En ineens sloot Rouz te rug aan bij de leiders. „Dat is toch wel heel knap gereden", verklaarde Rinus Verboom met het raampje open. Rouz kwam terug door zich eerst aan de auto OP MC te koop wat dacht u van het resultaat ö,en via een „kleintje" in De Blina s van de 10 mannen dié De Stem lezen hebben speciale Belangstelling voor onze Kleintjes" rubriek. "Auto's en motoren Uw aanbieding In die rubriek Kan dus niet missen auto en vervolgens achter I auto te laten terugrijden. led, een in de karavaan zag gebeuren, maar de jury f] niets gezien. Maar of het t geholpen om de Rus te vera nen is nog maar de vraag. vond het allemaal rechtvaart I en het woord stayeren kende I hij niet eens. SPEAKERS komen altijd g# uit hun woorden. Maar Kloosterzande werd het een al woner uit Kloosterzande i wat te gortig. De man ac..„ het stuur was op het parkoeril en moest op tijd vertrekken. bJ dranghekken stonden echter jl de weg. Dus de handen moester! uit de mouwen. Dit tot wï| ergernis van de speaker, die slingerde minder vleiend! woorden naar het hoofd v. bestuurder. Eysackers moesil zich echter uit de voeten m J ken, want de bestuurder pifc| de woorden niet en wilde 1 met gebaren die niets te wen overlieten duidelijk maken ditl de speaker op zijn woordal moest passen. Gelukkig liephj zonder kleerscheuren allemi af. Ook een speaker dient d blijkbaar op zijn woorden te| letten. Eindredactie: Ton Koomen. Bil dragen: Eddy de Schrijver! op reserve rijden," aldus Van der Meulenhof. Cuijpers, Sestig en Touz losten de rol en daardoor bleven uitein delijk acht dapperen over die kans hadden op de overwinning. Bij het binnenrijden van Vogel waarde, met nog een lus van 28 kilometer te gaan, gingen Van Happen en Van der Meulenhof spelenderwijs aan de haal. „Toen we gingen rijden was het eigen lijk al te laat. Ik wilde de ande ren het werk op laten knappen. Duidelijk een misrekening," al dus Peter Mol na afloop. In Hengstdijk bedroeg de voor sprong van de twee leiders twin tig seconden en in Kloosterzande waren daar vijf tellen bij geko men. Mol en Van Goethem pro beerden nog het tij te keren, maar het beste was er duidelijk af bij de achtervolgers. Daardoor konden Van Happen en Van der Meulenhof nog uitlopen naar een voorsprong van één minuut. Daarna gingen er snel seconden van die voorsprong af. Dat kwam voornamelijk doordat Van der Meulenhof en Van Happen niet meer zo'n zin hadden zich uit te sloven. Bij de achtervolgers was er ove rigens ook geen eenheid te ont dekken. Om beurten werd er gedemarreerd. Karei van Goethem moest er af en kwam tot drie keer toe terug. De laat ste keer was op amper 1 kilome ter van het einde. Van Goethem wilde daarna zijn maats ver schalken met een demarrage aan de rechter kant van de Bos- sestraat, maar Van Hoorn keek net op dat moment achter zich en dat feestje ging niet door. Vooraan streden Van der Meu lenhof en Van Happen zij aan zij. Het werd geen surplace, maar het scheelde niet veel. Uit eindelijk won Van der Meulen hof de Omloop van Vogelwaar de. John de Crom kreeg ook nog een podiumplaats toebedeeld door de spurt van de achtervol gers te winnen. Peter Mol werd vijfde en Karei van Goethem werd totaal leeggereden achtste. UITSLAG 1. W. van der Meulenhof (Helmond) 168 kilometer in 3.54.32, 2. op 2 seconden J. van Happen (TWC De Kempen), 3. op 19 seconden J. de Crom (Zuidwesthoek), 4. J. van Hoorn (ZWC Diana), 5. P. Mol (Zeeuws-Vlaanderen), 6. J. Jozen (Pijnenburg), 7. op 24 seconden J. Faherenhout (Zuid-Limburg), 8. op 32 seconden K. van Goethem (Zeeuws-Vlaanderen), 9. op 2.05 M. Touz (WV Roosendaal), 10. op 2.50 R. Sestig (Breda-Knooppunt), 11. T. Cuijpers (Bergklimmers), 12. P. Kroonen (De Pedaalridders), 13. R. van der Heyden (Uden), 14. M. van Hees (ZWC Diana), 15. W. Hereij- gers (Pijnenburg), 16 op 4.24 G. Barhorst (Zeeuws-Vlaanderen), 17. P. Janssen (Bergklimmers), 18. S. Peters (Uden), 19. M. Jansen (Uden), 20. V. Aarts (Roosendaal), 21. L. van Bijnen (Windmolens), 22. A. Harks (Kolonel Cole), 23. J. Navarette (Het Zuiden), 24. E. Keeris (Tempo), 25. A. Sligtenhorst (Woerden/Vianen), 30. J. Fortrei (Zeeuws-Vlaanderen). Ploegenklassement: 1. WV Zeeuws- Vlaanderen 11.48.51, 2. op 2.25 Bre da-Knooppunt, 3. op 4.59 TWC Pij nenburg, 4. op 4.59 De Kempen, 5. op 5.20 De Zuidwesthoek. - - O mms, PHttlPPiml r»T'5 Kr, De winnaars van de vijfdaagse Omloop van Zeeuws-Vimi| ren voor trimmers. Van links naar rechts: Ronnie (A-categorie), ronde-miss Monique van der Voort, Mark Borfij (recreanten/veteranen) en Fried Schirris (toerders). FOTO CAMILE SCHELSTKSI Breda - Als onderdeel van een landelijke actie bezoekt de Ar beidsinspectie Breda komende zomer in één week vierhonderd bedrijven in Noord-Brabant en Zeeland om te controleren of vakantie werkers er gevaarlijk werk doen. Alleen al bij de Ar beidsinspectie in Breda komen elke zomer gemiddeld zo'n tach tig meldingen binnen van ernsti ge ongevallen met vakantiewer kers. ZIE ZEELAND - C1 Voorburg - Een op de vier Ne derlanders heeft vorig jaar de hulp van de politie ingeroepen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het in de helft van de gevallen om aangifte van een strafbaar feit. Van de slachtoffers van misdrij ven doet ruim eenderde aangifte bij de politie, meldt het CBS Brussel - De Europese Gemeen schap voorspelt dat dit jaar de economische groei geheel tot stilstand zal komen. Zelfs wordt I ernstig rekening gehouden met een negatieve groei. Daardoor zal de werkloosheid voor het eerst sinds de Tweede Wereld oorlog de 11 proeent overschrij den. Den Haag - Minister Maij wil het gebruik van lease-auto's voor privé-doeleinden zwaarder belasten. Met Financiën wordt bekeken op welke manier dat het beste kan. Onlangs heeft de stichting Natuur en Milieu voor gesteld een kwart van de nieuw- I waarde van een lease-auto bij 'iet belastbaar inkomen te tellen. Breda - Bijna de helft van de nieuwe ondernemers kiest ge dwongen voor een eigen bedrijf. Deze starters vluchten in het ondernemerschap in een poging uit ww, wao of bijstand te blij ven. Dat blijkt uit een onderzoek ran het Nederlandse Faillisse- mentregister. ~ZIE ECONOMIE-A6 Van onze sportmedewerker Philippine - De Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor y mers werd in mosselrestaurant Au Port in Philippine afgesB V raagtekens hij ten met een prijstuitreiking en feestavond. Na de tor™ editie komt er ook een derde, dat kon de voorzitter organiserende Stichting Wieier Trim Bond Zeeuws-Vlaai ren Eddy de Schrijver zijn gehoor meedelen. Wel zullen er een paar dingen veranderen en wordt de trimvijf daagse volgend jaar een week vroeger verreden. De vijfdaagse begint dan op koninginnedag. De zondag blijft een rustdag. Ook zal het volgend jaar niet meer toegestaan worden dat ren ners een etappe overslaan. De Schrijver: „Benny van de Bunder kwam de proloog in Overslag winnen. Daarna hebben we hem niet meer gezien. Ook waren er renners die de tweede dag hun opwachting kwamen maken. Dat kan niet. Het is een vijfdaagse." De Schrijver evalueerde ook de afgelopen vijfdaagse die over het algemeen vlot verliep. Alleen de tijdrit in Oostburg verliep niet vlekkeloos. Met name de ge plande voorwedstrijd, een tijdrit voor niet-deelnemers, was zwak. Er werden in Philippine ook aar dig wat truien uitgereikt. De best geklede man was Fred Schirris uit St.-Jansteen, die bij de Toerders naast het gele tricot (individueel klassement) ook het rose (puntenklassment) en het wit (sprintklassement) mocht omgorden. Hij was dan ook ruim wat forser toen hij van het po dium stapte in vergelijking met de toestand zoals hij ër naar toe kwam. In de A-categorie was de ploeg Afdeling zeeland, eerste klas: VCK-GPC 1-2 Tweede klas A: Waarde-Nieuw- dorp 1-3 Derde klas: Krabbendijke 3- SSV'4 (Hansweertse Boys) 1-2 (Krabbendijke degradeert). Vierde klas A: Wissenkerke 2-DFS 3 6-1 Tweede klasse C: Oostburg 2-Aardenburg 2 1-2 (Oostburg degradeert). Vierde klasse A: Zonnemaire- Dreischor 2 6-3 (Zonnemaire pro moveert). Vierde klasse D: Breskens 5-Oost- burg 3-2. van ARGA/WAOD de i kop. Ronny Babijn kreeg hetgj van 'miss Omloop' Monique^ der Voort. Hij zag zijn ptoi makkers Gino de Munck en|| de la Ruelle' van het pod terugkeren met respectieve de rose en witte trui lendenen. EINDKLASSEMENT TOERDERS Individueel: 1. F. Schirris (ti Beijaart) 5.22.55, 2. A. Pe« gelhard) 5.23.53, 3. R. van f 5.24.03, 4. W. Krijne (Enge 5.24.08, 5. D. Decaestecker 5.J!| 6. R. Visman (Deto Jeans) 5.2P1 K. Goeree ('t Ros Beijaart) 5JI 8. B. Zaan (WV Zeeuws-Vlaanfl 5.24.19, 9. G. de Schrijver (tl Beijaart) 5.24.16, 10. C. 5.24.38. Ploegen: 1. 't Ros Beijaart 16!j 2. Engelhard 16.12.53, 3. DetoJ^ 16.14.03. Roze trui: 1. F. Schirris 59 j 2. B. Zaan 43, 3. R. Visman 35. Witte trui: 1. F. Schirris 70,^1 Peeters 65, 3- R- van Hecke45. recreanten/veteranen Individueel: 1. M. Boelens I 5.51.53, 2. M. Cocquit l» Sport) 5.52.18, 3. K. Beent' 5.523.18, 4. S. Dhoore 5.52.54, 5. R. Smits (Rabo) 6. P. de Baekere (DW) 5.53.3 'L Claeys (Sansen Sport) 5.53.3JJ Dubbeldam 5.53.58, 9. Pvan^f gem (beiden Dallinga) 5-54.1.1 H. de Bruin 5.54.20. I Roze trui: 1. M. Cocquit 57, I Boelens 51, 3. S. Beun 37. Witte trui: 1. M. Boelens 65, Cocquit 40, 3. R. Smits 40. Ploegen: 1, DW 17.39.37,2.1 ga 17.42.14, 3. Sansen 17.50.11. A-RENNERS Individueel: 1. R. Babijn WAOD) 6.11.50, 2. R. de Jonge pello) 6.11.55, 3. G. de 6.12.36, 4. R. de la Ruelle t G. de Jonge (allen ARGA/«f1 6.13.36, 6. E. Franse 6.14.M Weststrate (beiden 6.14.25, 8. M. van Gaever Boussen) 6.14.45, 9. J Traas .1 10, L. Westrate (beiden w 6.16.34. Paramaribo - De Nederlandse regering heeft nog geen duide lijkheid gegeven over de leveran tie van militaire goederen aan Suriname. En de Surinaamse au toriteiten spreken zichzelf tegen: volgens de Surinaamse minister yan Defensie ging het om een militaire levering', terwijl de kersverse legerleider Gore dit weer ontkent. ■ZIE BUITENLAND - A4 fcnsbroek Etten-Leurse viri lm utex is driebandenkam- ,,1 5 van Nederland geworden, ordat de enige overgebleven pncurrent, het Zundertse Tele- pr° lin u Sferen de uitwedstrijd v'a Troy:0ensbroek te§en Fair Play titers met 6-2 verloor. 12'E SPORT-BI VANDAAG 2 KATERNEN Achtergrond A2 b'nnenland A3 buitenland economie Beurs Sport Zeeland Gids RTV-programma's A4 A5/A6 A5 deel B deel C deel D D2 Roze trui: 1. G. de Munck "j de Jonge 45, 3. R. de la R't ,f Ploegen: 1. ARGA/WAOD 2. Cappello 18.39.09, 3.1 lis 19.04.22. „„ijl Witte trui: 1. R. de la kueiL(l| R. de Jonge 70, 3. G. de w punten. Dat zijn dus pillen om op te vreten

de Stem | 1993 | | pagina 20