;isting ■LOK SSENS 9.90 HW'24 blijft baas over Hoek Zaamslag promoveert niet Clinge slagvaardiger dan Sluiskil iAlAltO Rillandia is lachende derde in nacompetitie 9.9ö| IJSCHOOL li GJS 4"6- Middelburg 4-5, ■Be Fair 4-2, HSC 4-0. pc terug in leerde klasse Succes De Smet en Telussa x 52 eks van de fabriek ken bankstellen itkussens qqc tkussens in leder BLINDE VINKEN SPORT ZEELAND Vervanger Graauw sterkste afdelingsteam Zeeuws-Vlaanderen FRICAN DEAU VAN DE HAM verse braad worst of saucijsje' Middelburg uitgerangeerd I Terneuzen - In de strijd om het I nationaal kampioenschap voor aidelingsteams in het zaterdag- I voetbal werd Middelburg in de I voorronde uitgeschakeld. Met I vijf punten uit vier wedstrijden I eindigden de hoofdstedelingen WSTnAn4Siwabessy U2- Meuwdorp eersteklasser fejerlSS M' Bram Thuisploeg algeheel periodekampioen na spectaculair duel STx j? SPORTNIEUWS KORT %é::A 22 275 s kjM Roosendaal, 01650-35638 i- en examentarieven =n Gratis in stof vanaf vanaf 995,- ig komen gs met van 9.00-17.00 uur Door onze medewerker Sjaak Begijn Terneuzen - Het prestigeduel tussen HW'24 en Hoek voor het kampioenschap van Zeeuws-Vlaanderen voor KNVB-teams is met 4-3 door de mannen uit Hulst gewon nen. Gezien het vertoonde spel en de inzet van de for matie van trainer Paul Telus- sa een meer dan terechte uit slag. Hoek, dat het duel zonder de geblesseerde De Kunder en Ver- poorte startte, kon zaterdagmid dag slechts sporadisch het ni veau halen dat bij een zaterda geersteklasser past. Bij de spe lers ontbrak het aan bezieling, waardoor voor de tweede keer in successie het kampioenschap aan de neus van de ambitieuze club voorbij ging. De kersverse zondagtweedeklas ser HW'24 was met een andere instelling naar Terneuzen afge reisd. De Hulstenaren wilden zich graag bewijzen en waren nog niet verzadigd met het be- kilo MAANDAG 17 MEI 1993 haalde kampioenschap eerder dit seizoen. Al na vijf minuten spelen viel de eerste van de ze ven doelpunten. Adriaan van Nieuwenhuyze nam Marlon van der Goes in het strafschopgebied over de knie en dat was reden genoeg voor scheidsrechter Stof- fijn om naar de stip te wijzen. Traditiegetrouw belastte Dennis Rietjens zich met het karwei en tekende de 1-0-stand aan. HW'24 was vooral gevaarlijk via de snelle combinaties door het midden. Hoek wist daar de gehele wedstrijd door moeilijk raad mee. Door de vele overtre dingen in de eerste helft lag de wedstrijd regelmatig stil en werd de vaart uit het spel gehouden. Vooral Remco van Keeken en Marlon van der Goes vochten verbeten en soms irritante duels met elkaar uit, waarbij duw- en trekwerk op dode spelmomenten schering en inslag was. Van Keeken kwam daardoor nauwe lijks in zijn spel en daarmee was een van de angels van Hoek uitgeschakeld. Na ruim een kwartier spelen trof Carlo Blommaert de lat en werd een schot aan de ander kant van Geert Jan de Smet gepareerd door doelman De Deckere. Voor Hoek was het een van de weinige wapenfeiten. Behalve Van Keeken zat ook Osmund Ogali in de tang bij zijn vaste bewaker, maar zijn twee doelpunten later in de wedstrijd vergoedden voor de 'Zwarte parel' veel. Zijn eer ste treffer kwam er in de 35e minuut. Hoog boven iedereen uitkomend en perfect getimed maakte hij met een kopstoot het mooiste doelpunt van deze mid dag: 1-1. Voor Hoek betekende het de ommekeer in de wed strijd. De formatie van Dick Buitelaar kreeg een aantal kans jes. Na rust zete Hoek de opwaartse lijn voort. De vele overtredingen uit het eerste bedrijf bleven ach terwege. Remco van Keeken kreeg een niet te missen kans, maar de snelle aanvaller plaatste de bal in de handen van De Deckere. Wat Van Keeken ver zuimde te doen deed Dennis Rietjens wel. Vanaf 40 meter schoot hij een vrije trap in één keer achter doelman Ronald Gort. De Hoek-goalie mocht zich deze treffer aanrekenen. Nog in dezelfde minuut maakte Ogali zijn tweede doelpunt. Ook hier ging de doelman niet vrijuit. De Deckere twijfelde bij een hoge voorzet en Ogali maakte dank baar gebruik van deze aarzeling: 2-2. In de zestigste minuut was het weer de beurt aan HW'24. Uit vermeend buitenspel ging Wer ner Blanckaert alleen op doel man Gort af en scoorde beheerst. Jan Leendertse volgde zijn voor beeld en schoof de bal binnen na een schitterende actie van Ange- lo Verbraecken die vier Hoeke- nezen te kakken had gezet. Pas tien minuten voor tijd kon Hoek iets terugdoen. Uit een doelwor- steling schoot de tot beste speler van Zeeuws-Vlaanderen gekozen Geert Jan de Smet de 4-3-eindstand binnen. Afdeling In het afdelingsonderonsje won Graauw, dat Philippine verving omdat deze ploeg gisteren de voorronden moest spelen voor het kampioenschap van Neder land, met ruime cijfers van Cad- zand: 1-6. Cadzand begon echter voortvarend en dwong een groot aantal opgelegde kansen af, maar die werden stuk voor stuk om zeep geholpen. Vooral Jean- Paul Martelee kon de weg naar het net niet vinden. Drie opge legde kansen op rij liet hij verlo ren gaan. Graauw sprong beter met de kansen om en behaalde een ren dement van bijna honderd pro cent. Nadat William van Passel twee keer gescoord had, bracht Nico Mahu met een pingel van de elfmeterstip de 0-3-stand op het scorebord. Kort na rust kon Cadzand hier iets tegenover stel len. Met een kopbal uit een vrije trap bracht Angelo Martelee de marge terug tot twee doelpun ten. Lang duurde deze vreugde en hoop op een beter resultaat niet voor Cadzand, want met een afstandsschot vergrootte Fran cesco Hermans opnieuw de voor sprong. Daarna was het defini tief gedaan met de Westzeeuws- vlaamse koopman. Met twee puntgave doelpunten bepaalde Nico Mahu de eindstand op 1-6. Door onze medewerker Rinus Verberkmoes I Zaamslag - De hoop op het derdeklasserschap die bij Zaamslag leefde, werd in het beslissende duel door SSV'65 ongenadig de grond ingeboord. Met 4-1 wonnen de mannen uit Goes en speelden daar Rillandia mee in de kaart. Deze club won door het pakken van drie punten de promotiestrijd en mag zich derdeklasser kilo noemen. Zaamslag had een zege met mi nimaal twee treffers verschil no dig om door te kunnen stoten naar de derde klasse. De mannen van trainer Wim Jansen zetten zich daar met alle beschikbare energie voor in. Het bleek te weinig. SSV'65 was beter. Waar de groen-witten het van inzet moesten hebben, won SSV'65 op basis van een beter overzicht en beheerster balbehandeling. Daardoor mocht deze club te vens eerder aanspraak op pro motie maken dan Zaamslag. Dat dit niet doorging, had alles te maken met het feit dat SSV'65 vorige week die kansen uit han den gaf door thuis met 4-2 van Rillandia te verliezen. Laatstge noemde club kwam, omdat eer der tegen Zaamslag gelijk was gespeeld, op drie punten te staan, Met een volle bus, inclu sief enkele grote trommels, meldden de mannen uit Rilland- Bath zich in Zaamslag om con current SSV'65 aan te moedigen. Darmee gestalte gevend aan hun hoop Zaamslag van een zege af Ie houden. Hoop die aan twijfel onderhevig, was omdat men angst had dat SSV'65 de tot motie van de dag verheven 'sportieve plicht' zou kunnen verzaken. Die angst ebde snel weg toen "P de derde plaats in de rang schikking. Het toernooi werd za- I terdag op de velden van JAC aan t Buurtweg te Wassenaar ge- fieeld. ItlISLAGEN I\rSlGJS 2~h Be Fair-HSC 2-1, IJMdelburg-Be Fair 1-0, HSC-Mid- I rrourg °'3' GJS-Be Fair 6-2, HSC- JS 0-11, JAC-Middelburg 1-1, Be toDsSM,ddelbUrg-GJS1-3 IJttneuzen - Slechts één seizoen het Vlissingse GPC nodig d voor terugkeer naar de l oerde klasse van het landelijk 1 mateurvoetbal op zaterdag. De I. Pb van voorzitter Kees van Mnaam won zaterdag het aarvoor beslissende duel van Ut in Koudekerke met 2-1. CK-GPC 1-2 - Rust 0-1, Bart enus 0-1, Jeffrey van de Velde ,Pc 2-4 (5-2), VCK 2-0 (2-5). jvs^116"2611 een afwezigheid een jaar keert Nieuwdorp volgend seizoen terug naar in-®51®klasse van het afde- JLI op zaterdag. In de compete van periodekam- ™en*erd twee keer van con- kilo S 52 K; 'a a dr-vr^ gewuuuen. MRDE-NIEUWDORP 1-3 - ow j9ert Jan Westdorp 1-0, >STAND '°rp 2-4 (6-3), Waarde 2-0 fleuwdi 3-6), bleek dat de Goesenaren de be reidheid toonden een lekkere pot voetbal op de mat te leggen. De eerste aanwijzing hiertoe viel al na vijf minuten spelen. Een kop bal van Willem Paardekoper leek uit te monden in 0-1. De voet van doelman Bram Dekker voorkwam dat. Later kwam deze sluitpost goed weg bij een harde knal van Ron Proos. Een inzet die tegen de paal uiteen spatte. Dat Kees de Putter intussen over het doel van SSV'65 had geknald en de uiterst ijverige Johan Haak later hetzelfde deed, geeft aan dat Zaamslag tot dat moment redelijk meedeed. Het mocht zich zelfs de evenknie van SSV'65 noemen. Zij het, zoals gemeld, op basis van inzet. IJver die door arbiter Bruijnooge uit Wemeldinge in tussen al drie keer met geel was beloond. Jan de Zwarte, Mare Cornelissen en Frans Scheele waren de geportretteerden. Pal voor de thee kwam daar nog een tik overheen. Op dat moment liet Paul Bom een steekpass los op Jacco Honing, die op zijn beurt de bal voor doel bracht waar Mark de Groote gereed stond om in te tikken: 0-1. Na elkaar nog eens diep in de ogen gekeken te hebben, restte de groen-witte brigade niets an ders dan in de resterende 45 minuten drie keer te scoren en verder de pot op slot te houden. Dat het moeilijk zou zijn, was bekend. Onmogelijk niet. Die aanwijzing kwam nadat het spel nauwelijks een minuut hervat was. Johan Haak zette op dat moment prima voor tot bij Ko Rytenburg, die zijn kopbal tegen de deklat zag plofffen. Peter Jansen reageerde gevat en tikte de gelijkmaker binnen. Drie minuten later kreeg Jan de Zwarte een dot van een kans. Zijn inzet was te hoog. „Maken we daar 2-1, dan halen we het," oordeelde Wim Jansen achteraf. Het had gekund. Dat bleek kort daarna toen Mare Cornelissen leek te scoren. Helaas voor hem lag zijn spits Peter Jansen in de baan van het schot en speelde zodoende ongewild als verdedi ger. SSV'65 zette op dat moment weinig tegenover de pressie van de thuisclub. Dit veranderde in 69e minuut. Bom bemachtigde toen de bal, zette Mark de Groote aan het werk, die vervol gens beheerst 1-2 scoorde. Zaamslag had daarmee de defi nitieve tik te pakken en uitte dit met niet geheel onbegrijpelijkem onvrede op het arbitrale trio. Het kwam doelman Bram Dek ker op geel te staan. Later voeg de Frans Scheele zich daar nog bij. Voor hem betekende dat rood en wegwezen. Jammer ei genlijk. Vanaf dat moment had SSV'65 de touwtjes in handen, feestte alles wat Rillandia was en zakte Zaamslag steeds dieper in het moeras. Dat Mark de Groote in die mengelmoes van gevoelens nog 1-3 scoorde en later Mark Proos 1-4, deed weinig meer ter zake. Beide teams kwamen te kort in de nacompetitie en blij ven dus vierdeklasser. Kees Dees, voorzitter van Zaam slag, zal er niet wakker van liggen. Want ook hij weet dat zijn hoofdmacht niet rijp is voor de derde klasse en dat de vierde klasse aantrekkelijker is gewor den nu Terneuzense Boys en AZW er ook deel van uitmaken. Mislukte kopbal van Zaamslag-aanvaller Jan de Putter (midden) op het doel van de SSV'65-keeper. foto camile schelstraete. Door onze medewerker Peter Snelders VIERDE KLASSE H Clinge - Clinge is de algehele periodekampioen van de vierde klass H. Door in een spectaculair duel Sluiskil met 4-2 te verslaan verzekerde een slagvaardiger Clinge zich van de eerste plaats en het recht om tegen de winnaar van de vierde klasse G, Uni- tas'30, uit te komen voor pro motie naar de derde klasse D. De eerste helft van Clinge-Sluis- kil was wervelend. Al na tien sceonden stond het 1-0. De snel le Ronald de Block brak direct na de aftrap alleen door en gaf Sluiskil-doelman Frans van der Veen geen schijn van kans: 1-0. De vreugde over die vroege ope ningstreffer was nog maar enke le minuten koud of de stand was weer in evenwicht. Uit een voor zet van Rolf Mobach werd door Paul van der Hooft de bal terug voor het doel gekopt, waar Mar tin van de Bossche de uitglijden de Clinge-doelman Siegfried van de Berg versloeg. De kansen re gen zich aaneen. Dan weer werd het Clinge-doel onder vuur ge nomen, dan weer moest het Sluiskil-bolwerk het ontgelden. Een kopbal van Dinos Fragka- kos werd van de doellijn gekopt. Op dat moment ontsnapte Clinge aan achterstand, maar het sloeg in de daaropvolgende aanval ge nadeloos toe. Edwin Martens zette knap twee Sluiskil-verde- 4 1*^4® Kloetinge succesvol Terneuzen - In de tweede klasse A van het landelijk amateur voetbal op zaterdag is Kloetinge winnaar geworden in de nacompetitie. Het 1-1-gelijke spel tegen Achilels Veen was voldoende, omdat Kloetinge hierin een beter doelsaldo heeft. De formatie van coach Kees Zwamborm kan zaterdag 22 mei eersteklasser worden. Het moet dan wel winnen van Sparta Nijkerk. Een duel dat op het veld van Heerjansdam wordt gespeeld. ACHILLES VEEN-KLOETINGE 1-1 - Rust 0-0, René Pagie 1-0, John Bentsehap Knook 1-1. EINDSTAND Kloetinge 2-3 (4-2), Achilles Veen 2-3 (3-2), ASWH 2-0 (2-5). NOAD'67 is uitgeschakeld Terneuzen - In de nacompetitie om een plaats in de tweede klasse van het landelijk amateurvoetbal is NOAD'67 door zaterdag met 1-2 te verliezen van Oostkapelle uitgeschakeld. NOAD'67-OOSTKAPELLE 1-2 - Rust- en eindstand. Harro Hazelaar 0-1, Sjaak Koolaard 1-1, Harro Hazelaar 1-2. STAND Yerseke 1-2 (2-0), Oostkapelle 1-2 (2-1), NOAD'67 2-0 (1-4). Zaterdag 22 mei: Oostkapelle-Yerseke. Prijsuitreiking gouden schoen in Terneuzen Van onze sportmedewerker Terneuzen - Geert Jan de Smet van zaterdageersteklasser Hoek mag zich een jaar lang de beste voetballer van Zeeuws- Vlaanderen noemen. Na twee stemronden kreeg de snelle Hoek-aanvaller van de verzamelde sportmedewerkers van de regionale dagbladen en Omroep Zeeland de meeste punten. Op afstand werd De Smet gevolgd door Carlo Blommaert van HW'24 en Werner Bisschop van STEEN. Van links naar rechts: Clinge-spelers Ronald de Block en Boudewijn van Craenenbroeck in duel met Jurgen Verbraeken (witte broek) van Sluiskil. foto camile schelstraete. digers op het verkeerde been en plaatste de bal beheerst in de kruising. Aan de andere kant zag Martin van de Bossche een inzet maar net gered worden. In de 28e minuut kwam Clinge op 3-1. De altijd gevaarlijke Boudewijn van Craenenbroeck verraste doelman Frans van der Veen met een lage schuiver. Belissing Met die stand werd het eerste bedrijf afgesloten, maar voor hetzelfde geld had een 3-3-stand het scorebord gesierd. In de zes de minuut na rust viel de ogen schijnlijke beslissing. De tot dan toe redelijk goed leidende scheidsrechter Thomassen uit Steenbergen legde na een duel tussen Adri Meijer en Pascal Delforge aarzelend en tot ieders verbazing de bal op de stip. Boudewijn van Craenenbroeck voltrok het vonnis over Sluiskil: 4-1. De strijd was gestreden, maar toch had Sluiskil nog terug in de wedstrijd kunnen komen. Ruim een kwartier voor tijd werd Paul van der Hooft foutief afgestopt, maar schoot Paul van Kouteren de toegekende strafschop via de paal naast. In dezelfde minuut liet Bennie Boerjan echter 4-2 aantekenen en toen werd duide lijk hoe belangrijk die strafschop had kunnen zijn. Sluiskil drong in de slotfase nog flink aan, kreeg wat kansjes en een enkele grote kans, maar vond de weg naar het doel van Siegfried van de Berg niet. Tot twee keer toe was Arno Zwegers dicht bij een treffer, maar de Sluiskilse middenvelder, die overigens te veel met de bal liep en daardoor het tempo uit het spel haalde, zag die kansen stranden op de Clinge-doelman. Paul Telussa van promovendus HW'24 won na een nek-aan- nek-race van collega-trainer Paul Kouijzer van STEEN. Eer der op de dag toonden in rechstreekse duels Graauw bij de afdelingsteams en HW'24 bij de KNVB-teams zich de sterkste ploegen. Bij de vrouwen ging opnieuw Wanda Zegers met de eer strijken. Ze werd door de trainers van de vrouwentelftal- len tot de beste uitgeroepen. Geert Jan de Smet had wel stil letjes gehoopt op zijn uitverkie zing, maar had het toch niet echt verwacht. „Natuurlijk lees je in de krant dat je genomineerd bent, maar het blijft tot het laatste moment spannend. Of ik het ook daadwerkelijk verdiend heb weet ik niet. Dat laat ik aan anderen over. In ieder geval ben ik er dolgelukkig mee. Door twee liesblessures heb ik een mindere periode gekend, maar daarna kon ik toch goed terugkomen," vertelde hij zichtbaar glunde rend na afloop. Bescheiden als hij is betrok hij ook zijn ploeggenoten in de hul de. „Want alleen kun je zo'n prijs nooit winnen. Je medespe lers, de verzorgende staf en be geleiding van het team hebben hier mede aan bijgedragen. De prijs is bij mij terecht gekomen. Als aanvaller maak je actie, ben je meer in beeld. Toch zijn er spelers die ook goed gepresteerd hebben, maar niet zoveel in de schijnwerpers hebben gestaan. Voetballers die het vuile werk opknappen komen nooit zo snel in beeld." Overgang De Smet speelde tot zijn zeven tiende jaar bij afdelingseerste klasser RIA in Westdorpe om vervolgens de overstap te wagen naar Axel. In zijn vierjarig ver blijf daar bleek al snel dat hij tot een hoger voetbalnvieau in staat was. Hoek trok aan de bel en De Smet verwisselde opnieuw van club. „Om de overgang niet te groot te laten zijn heb ik me voor de competitie goed voorbe reid. Mijn conditie was bij aan vang prima op peil. Voetbaltech- nisch heb ik me bij Hoek wel moeten aanpassen, maar ik heb me aardig aan het elftal opge trokken. Dit jaar was mijn doel een basisplaats in het eerste. Dat is gelukt. Volgend seizoen wil ik er meer uithalen." De prestaties van Gert Jan de Smet reiken verder dan Zeeuws- Vlaanderen. Betaalde belang stelling is er van de Belgische clubs Lokeren en Germinal Eek eren. Aan test wedstrijden is De Smet echter nog niet toegeko men door rib- en rugblessures. „Ik heb met Lokeren de af spraak gemaakt hier bij aanvang van het nieuwe seizoen op terug te komen. Als ik een testwed strijd speel dan wil ik voor hon derd proeent kunnen presteren. Op dit moment zou dat niet kunnen. Of ik echter toe zal happen op een aanbieding is nog maar de vraag. Ik heb nu een goede baan bij de Rabobank en die wil ik niet graag opgeven. Als ik voor een testwedstrijd ga dan is het om te zien of het lukt, om het eens mee te maken. Je mag ervan uitgaan dat ik ook volgend jaar bij Hoek speel." Diplomatiek Trainer Paul Telussa was diplo matiek in zijn reactie op de uit verkiezing als beste trainer. „Het lijkt me voor de sportpers heel moeilijk vast te stellen wie de beste is. Als trainer probeer je het beste uit de ploeg te halen. Bij mij is dat gelukt met een ploeg die kampioen is geworden, maar een trainer van een gede gradeerde ploeg zou ook het op timale uit de jongens gehaald kunnen hebben." „Een trainer moet het met het materiaal doen dat voorhanden is. Cruyff zou het bij Cambuur ook knap lastig hebben. Bij HW'24 trof ik een ploeg aan die aan de kampioensverwachting kon voldoen. In de beginperidoe hebben we de basis gelegd. Een dip rond de winterstop heeft ons niet van de wijs gebracht. Bij het jaar daarvoor gedegradeerde HW'24 moest een andere denk wijze gecreëerd worden. Dat kostte even wat tijd, maar de spelers hebben het toch snel op gepikt." Toch toonde Telussa zich in zijn nopjes met de prijs. „Ik wil het maximale uit mezelf halen. Voor mij is dit een mijlpaal in mijn trainerscarrière. Ja, ik ben hier blij mee. HW'24 was voor deze uitverkiezing een ideale basis. Het voetbal staat bij mij cen traal, uitgaande van de kwalitei ten van de spelers. Bij HW'24 is er beleving van het voetbal waarin ik mij kan vinden." UITSLAGEN Trainers: 1. Paul Telussa van HW'24 50 punten, 2. Paul Kouijzer van STEEN 45, 3. Rinus Zegers ex-Hoek 11, 4. Rudy Rietjens van Koewacht 10, 5. George de Block van Terneuzen 7, 6. Patrick Boussen van Clinge 6 punten. Speelsters: 1. Wanda Zegers van Terneuzense Boys, 2. Joyce Buyze van Biervliet, 3. Inge Suy van Ter neuzense Boys. Spelers: 1. Geert Jan de Smet van Hoek 83, 2. Carlo Blommaert van HW'24 50, 3. Werner Bisschop van STEEN 44. 4. Remco van Keeken van Hoek 28, 5. Jurjen Swiers van HW'24 25, 6. Rob Wieland van Koewacht 20, 7. Angelo Verbrae cken van HW'24 17, 8. Jacky Lam bert van Koewacht 14, 9. Harm Rietjens van HW'24 9, 10. ex aequo Mark de Kunder van Hoek en Pascal de Block van Clinge 8 punten. Op de voorgrond links Paul Telussa (HVV'24) de beste trainer van Zeeuws-Vlaanderen en naast hem Geert Jan de Smet van Hoek, de beste voetballer van Zeeuws-Vlaanderen, aangemoe digd door spelers en fans van beide clubs, foto camile schelstraete.

de Stem | 1993 | | pagina 19