Blijven hopen dat het klikt' UIT GIDS Kees van Vredegem en Piet Leendertse vechten voor muzikale erkenning Goethe-bibliotheek gered door sponsor Jantje Koopmans op tv in Zonnebloemshow Songfestival: weinig kans voor Nederland NOS stopt met Turkse en Marokkaanse programma >USKE WIS AlVlBONE „De radio is totaal kaal geplukt. Tegenwoordig moet alles goedkoop en dus live." Theo Stokkink, radiomaker de stem g ids zaterdag 15 mei 1993 Dj de stem Van onze verslaggever Romain van Damme Ongeveer een jaar oud is het Bevelands duo dat met de cd 'All we'eve Got' een plaatsje op de Nederlandse muziekmarkt wil verove ren. Piepjong, maar dat geldt niet voor de muzi kanten. Kees van Vrede gem en Piet Leendertse uit Goes en Kruiningen draaien al meer dan twin tig jaar mee in de vader landse popscène. Een grote hit is er nog niet gescoord. Maar dat verhindert het duo niet opnieuw een gooi te doen naar iets meer dan regionale bekendheid. Op het 'Biootje' zoals Kees van Vredegem de beschrijving over ruim twintig jaar muziekleven noemt, staat: 'Wanneer je zolang aan de weg timmert, kom je pieken en dalen tegen'. Treffender kan het niet gezegd worden. Zeker Goesenaar Kees van Vredegem kan er over mee praten. Ooit verkocht hij zowat zijn hele huishouden om een vi deo-clip te maken. Als promotie middel voor de single 'Living by your side'. Maar de échte door braak is er nooit geweest. Eén keer leek het te lukken. Meer dan twintig jaar geleden alweer rook hij aan het succes. Samen met zijn broer Charles vormde hij 'Dutch Spring'. 'Sa turday Morning' heette het num mer dat pas halverwege de top-40 tot stilstand kwam. Voor waar geen slechte start. Voor Kees van Vredegem reden om stug door te gaan. Veertien singles bracht hij inmiddels uit. Twee lp's en de videoclip die Sky honderd keer op het scherm bracht. 'It's never too late' was de naam van de tweede lp. Ook dat kan niet toepasselijker. Op de plaat gezet door Kevin Villa- ge and his friends zoals Kees en zijn band toen heette. Het is nooit te laat. Die woorden werden deze keer uitgesproken door Piet Leen dertse. In al die jaren een van de muzikanten die Kees van Vrede gem door dik en dun steunde. „Kees is een poosje behoorlijk ziek geweest", zegt Piet. „Hij wilde het wat rustiger aan doen. Maar we hadden nog zoveel ma teriaal liggen. Zullen we toch weer wat gaan doen, vroeg ik hem. Het resultaat is nu net uit. Een cd". Buik vol Piet geeft het onmiddellijk toe. „Natuurlijk hoop je als muzi kant op die grote hit. Van de cd is het nummer 'Come down from your high horse' als single uitge bracht. Misschien, je weet het maar nooit. Ach, het is niet eens zozeer die grote hit die je wilt, het is meer de erkenning die je zoekt". En geen pech. Daar hebben ze inmiddels de buik vol van. „We hebben wat meegemaakt. Dan ging er weer iets mis met de distributie. Of iemand ging er van door met 18.000 gulden. Al tijd was er wel iets. Ach, eigen lijk' ben je overgeleverd aan de goden. Vaak trokken we zelf Hilversum in om onze muziek te promoten. Lieten we het eens over aan een plugger. Ging het weer mis en kostte het ons op nieuw klauwen met geld". Contacten Die zonnige woensdagmiddag belt er toch weer een plugger. „Van IMC uit Roermond", legt Kees uit. „Die gaan in Hilversum verspreiden. Maar we gaan er De Zeeuwen Kees van Vredegem (links) en Piet Leendertse: twintig jaar wachten op de grote hit. foto archief de stem zelf ook nog heen, hoor. En we proberen bij Tineke in het pro gramma te komen. Voor negen tig procent zeker. We zitten te wachten op een telefoontje. Van dat soort contacten moet je het toch hebben". Kees was al eerder gast bij Tine ke. Als Kevin Village. „Echt, veel nummers van ons zijn waanzinnig goed ontvangen. Veel airplay in Hilversum en Brussel. Dat ze daar veel ge draaid zijn. Dag en nacht bezig geweest in de studio. Het was sappelen, want de muzikanten moesten ook betaald worden". Aanvankelijk vormde Kees met zijn broer Charles 'Dutch Spring'. In '76 stapte Charles uit de band. Kees ging verder, haal de een paar bekende muzikanten uit Zeeland bij elkaar en daar was 'Barnebey'. Goed voor een single. Geproduceerd bij JR-pro- dukties van Jack Jersey. 'Do it', heette het plaatje. Maar het deed niets. Op de zolder van de hoekwoning in de Goese woonwijk heeft Kees een klein studiootje. Om te repe teren en wat uit te proberen. Hij schreef er nummers voor andere artiesten. Ook voor Gerard Jo ling. „Dat was voor het songfes tival waaraan Joling toen mee deed. Twee nummers van mij, ballads, zaten bij de laatste vijf. Nee, weer niet gelukt. Je moet mazzel hebben, want het is zo verschrikkelijk moeilijk om in dat wereldje door te dringen". Grapje Ook niet als Kees Express en de Postcodes. Een grapje dat vol gens Kees had kunnen uitgroeien tot een geweldige reclamestunt. Kees werkte bij de PTT en zong met enkele andere muzikanten op een personeelsavond 'Tsjonge, tsjonge, wat een klus, alles in de brievenbus'. Daar werd een single van gemaakt. Maar de PTT deed er verder niets mee. Op eigen kracht bracht Kees in 1982 de lp 'Out of secrets of my mind' uit. De Goesenaar deed werkelijk van alles om het geld bij elkaar te brengen. De single 'Black Widow Lover Cruisin' legde Frits Spits vaak op de speeltafel. Aan televisie-optre dens geen gebrek. Hollands Glo rie, Los Vast, de 1,2,3, show en Het is Ted Tijd. Maar ook nu weer geen echte doorbraak. De inzinking kwam een paar jaar later. Kees moest het rustig aan doen, maar het gevoel kwam toch weer terug. En opnieuw stortte de Zeeuw zich vol over gave op de muziek. Hij deed alles, van piano's repareren tot het in elkaar zetten van oude Puchs. Bezeten van de muziek en hopend dat de lp 'It's never too late' en de single 'Louise' de weg naar erkenning zouden plaveien. Ketting Weer niet, al was er redelijk wat aandacht voor het werk van Kees en zijn maten. „Maar er mag geen enkel schakeltje ont breken. Het is een ketting. Je moet de juiste mensen kennen. Ach, je moet kruiwagens hebben, dat zal duidelijk zijn. Wel blijft altijd overeind staan dat de mu ziek, het produkt goed moet zijn. Je moet er in geloven". Dat doen ze weer. Een jaar lang hebben ze aan de nieuwe cd gewerkt. Enkele weken geleden gepresenteerd in Yerseke. „Ik vind het leuk dat Piet nu eens voor de volle honderd procent meedoet", zegt Kees. „Altijd steunde hij me, anoniem. Ooit heb ik eens gezegd, duo's nooit meer. Doe ik niet meer! Maar met Piet is het uitstekend ge gaan. Meindert Inderwisch heeft ons geholpen met de teksten en ook broer Charles en Peter Baartmans hebben hun steentje bijgedragen". Nadeel Boven op zolder laten ze een paar nummers horen. Live. Bal lads en meer temporijke num mers. „Er staat van alles op. We hebben ons best gedaan. Nu moeten we weer afwachten. Ho pen dat het klikt. Dat je in die tipparade komt, want daar ko pen de platenzaken op in". „En", zegt Piet, „ik hoop dat ze het nu eens geen nadeel vinden dat we Nederlanders zijn. Echt waar, is in je nadeel. Toen we als Kevin Village and his Friends optraden en met dat nummer in Hilversum aankwamen, werd er gezegd, hè, niet slecht. Ze dach ten dat we uit Amerika kwamen. Nieuw Zeeland is ook nog ge noemd. Tot ze hoorden dat we doodgewoon uit Nederland kwa men, ja, toen was het snel ge daan". Het klinkt weinig hoopgevend, maar Piet en Kees houden er de moed in. „Man, er liggen alweer vijf nummers voor de volgende cd klaar. Maar niet meer uit eigen beheer. Dan moet de maat schappij, Angel Productions, toch zelf zeggen: 'Kom, we pro beren het met jullie'. Doen we weer mee. Want dat streven naar die erkenning, ja, dat blijft". Amsterdam (anp) - De bibliotheek van het Goethe-Instj. tut in Amsterdam blijft voorlopig open. Dankzij sponsorovereenkomst met de autofabrikant Mercedes, dochteronderneming van Daimler-Benz, is de bibliothêèj in ieder geval tot mei 1994 gered. Mogelijk wordt hg contract nadien verlengd. Met de sponsoring is een be tussen de 50.000 en 70.000 Duitse mark gemoeid. Begin maart maakte het hoofdkantoor van het Goethe-Institm in München bekend, dat de Amsterdamse vestiging op een lijst stond van 26 te sluiten bibliotheken. Wereldwijd zijn er 13) bibliotheken waar informatie wordt gegeven over de Duit» cultuur. Amsterdam stond als enige Europese hoofdstad o gewraakte lijstje. Hilversum (anp) - De specifieke televisieprogramma's in eigen taal voor Turken en Marokkanen verdwijnen van scherm. Levensliedzanger blijft bij besluit niet meer op te treden Ruth Jacott foto dijkstra Door René de Cocq Millstreet - Een van de aardigste bezigheden tijdens het Eurovisie Songfestival is altijd het speculeren over de kansen van de verschillende inzendingen. Omdat we dit jaar in Ierland zijn beland, kunnen we ons spiegelen aan de meningen van het Ierse publiek, die via de noteringen bij de bookmakers in de 'betting offices' tot ons komen. met 'Unter stjernere pa himlen' (Onder de sterren in de hemel). 6. Griekenland: Katerina Garbi met 'Land van Licht'. 7. België: Barbara met 'Iemand als jij'. 8. Malta: William Mangion met 'This Time'. 9. IJsland: Inga met 'Pa veristu svarid' (Je zult het antwoord weten). 10. Oostenrijk: Tony Wegas met 'Maria Magdalena'. 11. Portugal: Anabela met 'A cidade ate ser dia' (Het vallen van de avond in de stad). 12. Frankrijk: Patrick Fiori met 'Mamma Corsica'. 13. Zweden: Avingarna met 'Eloise'. 14. Ierland: Niamh Kavanagh met 'In your eyes'. 15. Luxemburg: Modern Times met 'Donnez moi une chance'. 16. Slovenië: 1 X Band met 'Tih Dezeven Dan' (Een stille regen achtige dag). 17. Finland: Katri-Helena met 'Tule luo' (Kom bij mij). 18. Bosnië-Herzegovina: Fazla met 'Sva bol svijeta' (De pijn van de hele wereld). 19. Groot-Brittannië: Sonia met 'Better the devil you know'. 20. Nederland: Ruth Jacott met 'Vrede'. 21. Kroatië: Put met 'Je moet nooit huilen'. 22. Spanje: Eva Santamaria met 'Hombres' (Mannen). 23. Cyprus: Zymboulakis en Van Bek met 'Mi stamatas' (Niet stoppen). 24. Israël: Lamakat Shiru met 'Skiru' (Zing een lied). 25. Noorwegen: Silje Vigen met 'Alle mine tankar' (Al mijn ge dachten). Afgezien van de nationalistische overtuiging dat Ierland onge twijfeld weer gaat winnen, is opvallend dat de wedders Zwe den en Frankrijk als grote kans hebbers beschouwen, met Kroa tië en Zwitserland als 'runners up'. Redelijk hoog scoren ook Spanje, Malta, België en Enge land. Met Bosnië, IJsland, Italië en Duitsland verkeert de Neder landse inzending 'Vrede' van Ruth Jacott in de noteringen ergens in de grote middenmoot. De puntentelling belooft van avond een extra portie opwin ding met zich mee te brengen. De Europese Omroepunie (EBU) heeft besloten het festival in de toekomst definitief te beperken tot 22 deelnemende landen, en heeft daartoe een soort degrada tiezone ingesteld. De nummers 19 tot en met 25 moeten in 1994 eerst meedoen aan een voorron de. Het gebruikelijke culturele kwartiertje dat bij een Eurovisie Songfestival de tijd overbrugt die de jury's nodig hebben om hun cijfers op te tellen voor de puntentelling begint, wordt in Millstreet gevuld door een leven de Eurovisielegende: Johnny Lo gan zelf. Dit is de volgorde van de liedjes: 1. Italië: Enrico Ruggeri met 'Sole d'Europa' (Zon van Euro pa). 2. Turkije: Burak Aydos met 'Es- mer Yarim' (Mijn brunette, mijn geliefde). 3. Duitsland: Münchener Frei- heit met 'Viel zu weit'. 4. Zwitserland: Annie Cotton met 'Moi, tout simplement'. 5. Denemarken: Tommy Seebach Van onze verslaggever Joep Trommelen Waspik - Ondanks een aan bieding om met een eigen theatershow door het land te gaan trekken blijft Jantje Koopmans bij zijn besluit niet meer op te treden en ook geen platen meer op te ne men. „Ik wil rust hebben en vind het goed zoals ik nu leef", zegt hij. Wie de 'koning van het levens lied' desondanks nog eens aan het werk wil zien, kan zondaga vond om 20.15 uur op Nederland 1 bij de KRO-televisie terecht. Jantje zal dan de hartewens van een zieke in vervulling doen gaan in de Zonnebloemshow. Klompen Voor zo'n programma wil hij nog wel een uitzondering maken. Af en toe in de belangstelling staan bevalt hem wel. „Ik vind tv bovendien heerlijk", zegt hij. „Deze week zijn de repetities geweest, en ik werd met een auto gehaald en gebracht. Door de chauffeur van meneer Braks, de voorzitter van de KRO. Fantas tisch toch?" Maar Koopmans heeft het druk ke bestaan waarin hij door 'ons moeder' met de auto langs de vele optredens werd gereden, verruild voor een rustig bestaan in en rond zijn huis aan de Waspikse Schotse Hooglanders straat, waar hij zichtbaar van geniet. Liever trekt hij de klompen aan om te werken in zijn 'tuin. De studio achter zijn huis is leeg, en er staan nu een biljard en een pingpongtafel voor zijn veertien kleinkinderen. „Maar liedjes schrijven, dat kan ik niet laten", zegt hij. Hij tovert een map op tafel met nieuwe teksten. Hij leest ze voor als gedichten. Een lied over herinneringen die blij ven en de moeite waard zijn te koesteren, en een voor zijn doen scherpe tekst tegen abortus, euthanasie en milieuvervuiling, waarin hij God vraagt hoe lang de wereld nog blijft bestaan. In de keuken zit zijn vrouw te breien en kijkt goedkeurend toe. Net als zijn kinderen vanaf de vele trouwfoto's aan de muur. Of er ooit nog wat met zijn recente liedjes gebeuren ?al? „Misschien neem ik ze nog wel op om op een cd te zetten met oudere nummers. Maar een hele cd opnemen? Nee, dat doe ik niet meer. Misschien kom ik wel ie mand tegen aan wie ik ze zo wil geven. Maar dat is tot nu toe nog niet gebeurd". Zo iemand zal van goeden huize moeten komen, legt Koopmans uit. Want iemand die als een dooie pier zijn teksten vertolkt, daar zit hij niet op te wachten. „Voor mijn liedjes is mijn stijl van zingen nodig. Vrolijkheid en blijheid. Die moet ik terug kun nen vinden in iemand die mijn liedjes brengt". Jantje houdt van show, is nog steeds in training om te kunnen blijven dansen. Hij staat op, zingt een lied en laat de verslag gever zien dat hij nog als een jonkie door de knieën kan gaan. Zijn pretoogjes rollen in hun kassen. „Het maakt mij niet uit of er iemand kijkt. Vaak zing ik hier alleen in de huiskamer. Als jij er niet had gezeten deed ik De rentenierende zanger Jantje Koopmans is zondag op de tv te zien. foto de stem johan van gurp hetzelfde. Je moet plezier heb ben als je zingt, en dan maakt het nieruit voor hoeveel mensen je het doet". Er bestaan inmiddels Jantje Koopmans-imitators, die nu Jantje niet meer optreedt voor zijn fans nog enig soelaas bie den. „Ik geloof niet dat ze het gat vullen dat ik heb laten val len", zegt 'de enige echte'. „Want ze zijn natuurlijk niet hetzelfde. Ik ken er een uit Wijchen, en die doet het ver draaid goed". Het afscheid van de podia drie jaar geleden deed hem pijn. „Emotioneel gaat mijn hart nog steeds naar optreden uit. Maar mijn verstand zegt me dat ik gezien mijn leeftijd, ik ben nu 69, van andere dingen moet gaan genieten. En niet meer bij nacht en ontij overal een show moet geven. Maar ik word nog bijna dagelijks gebeld. Soms twee, drie keer per dag. Met de vraag of ik op wil treden". „Iedere keer zeggen we nee. We doen het niet meer. Maar ik zie het nog steeds al een grote eer dat ze me vragen. Nog maar vijf weken geleden deed de uitgeverij het aanbod voor een theater show: een avondje uit met Jantje Koopmans. Ik mocht zelf bepa len hoe vaak ik wilde optreden. Ik heb toen nee gezegd. Toen kwamen ze met een ander idee: een aantal afscheidsshows in grotere theaters". Genieten „Ik zou gehaald en gebracht worden, echt in de watten ge legd. Ik heb drie, vier weken nagedacht. Ze zouden met een concept komen. Vorige week vrijdag heb ik tegen mijn vrouw gezegd: nee, ik dbe het niet. Ook al ik kreeg ik er veel geld voor, erg veel geld. Maar het grote geld hoeft voor ons niet. We leven eenvoudig, hoeven niet meer dan we nu hebben. Hebben hard gewerkt, en willen daar nu van genieten". Vanmiddag wordt de Zonne bloemshow opgenomen. De chauffeur haalt hem dan weer op. Jan staat op en doet voor hoe zijn optreden in zijn werk zal gaan. Het damesvijftal No Place for Jennifer zal zijn 'bestseller' Rode Rozen capella inzetten. Na het eerste refrein komt Jantje met zijn accordeon vanuit de coulissen het podium op om de zieke te verrassen. Diens wens is het Jantje Koopmans eenmaal in zijn leven te ontmoeten. 'De Zonnebloemshow', zondag, Nederland 1, 20.16 uur De Programmaraad van de NOS heeft gisteren ingestemd met de komst van een nieuw magazine dat zich op de jongere generatie allochtonen zal richten. Volgens de NOS-televisie zijn door de opkomst van satelliette levisie oudere Turken en Marok kanen voor programma's in de eigen taal niet langer afhanke lijk van de aanvullende pro grammering. Nieuwe buitenlandse zenders als TRT Internationaal (Turks) en MGB (Arabisch) voldoen veel beter aan de behoefte van de oudere generaties. De NOS acht het daarom nu het goede moment de aandacht te richten op het thuisbezorgen van de Nederlandse maatschappij, waarin de tweede generatie haar plaats zoekt. Deze doelstelling zal vorm krij gen in een wekelijks twee uur durend totaalprogramma voor diverse groepen op de zondag middag. Daarnaast zal 'de NOS specifiek voor de eerste genera tie allochtonen op dinsdag docu mentaires uitzenden. De Programmaraad, het advies orgaan voor het NOS-program- mabeleid, kan zich goed vinden in de gewijzigde opstelling van NOS-televisie. Wel wordt de NOS gevraagd bij de presentatie van het magazine nadTUkkeiijk' allochtonen te betrekken. Verder heeft de Programmraad ingestemd met het nieuwe pro grammaschema voor het seizoen 93/94. Het huidige programma schema wordt vrijwel geheel ge continueerd. De verdeling van ZATERDAG FILMS GOES - Grand Theater 19 en 21.45 u. Scent of a woman. HULST - De Koning van Engeland 19.30 en 22 u. Sommersby. 19.30 en 22 u. Nowhere to run. 19.30 en 22 u. The distinguished gentleman. 19.30 en 22 u. Fortress. 19.30 u. Forever young. 21.30 u. Scent of a woman. OOSTBURG - Ledeltheater 20 u. De kleine blonde dood. TERNEUZEN - Luxor Theater 20 u. Daens. 20 u. A few good men. VLISSINGEN - Alhambra 1 14, 19 en 21.30 u. Sommersby. - Alhambra 2 14, 19 en 21.30 u. Nowhere to run. - Alhambra 3 14, 19 en 21.30 u. Passenger 57. - Alhambra 4 14 u. Junglebook. 19 en 21.45 u. Daens. ANTWERPEN -Rex - 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Sommersby. -Rex-Club - 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Jennifer 8. -Odeon 1 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Forever young. -Odeon 2 - 14, 17.15 en 20.30 u. Daens. -Odeon 3 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Under Siege. -Odeon 4 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The distinguished gentleman. - Quellin I - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Passenger 57. -Quellin II - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Peter's friends. -Quellin III - 14, 16 en 18 u. Ned. versie, 20 en 22 u. Eng. versie The jungle book. -Metro I - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Indecent proposal. -Metro II - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Alive. Sinjoor - 14, 17.15 en 20.30 u. Scent of a woman. -Ambassades Club 1 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. De zevende hemel. -Ambassades Club 2 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Consenting adults. -Ambassades Club 3 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The bodyguard. -Ambassades Club 4 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Marie. BRUGGE - Complex Zwart Huis 14.30, 20 en 22.30 u. Passenger 57. 20 u. The crying game. 22.30 u. Forever young. 14.30 u. Junglebook. 22.30 u. The lawnmower man. 20 u. Daens. 14.30 u. Champions - Memling 14.30, 20 en 22.30 u. Indecent proposal. - Van Eyk 14,30, 20 en 22.30 u. Alive. GENT - Decascoop 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Indecent proposal. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The assassin. het NOS-programma over drie netten ondergaat ook wijzigingen. De NOS zal februari volj jaar via het eerste net 175 besteden aan de Olympist Winterspelen in Lilleharmt Het WK Voetbal in juni en volgend jaar in de Verenig Staten neemt 125 uur in De voetbalwedstrijden worè op Nederland 2 uitgezonden Vanaf september zal de NOi het kader van dagtelevisie maandag en donderdag één uur en vier uur 'smiddn herhalingen uitzenden, maandagmiddag zijn Studoll lia, Het Capitool en Studio Spe van de dag daarvoor opnieuw zien. Op donderdag worden uren gevuld met opnieuw Stud Sport en Van Gewest tot Gewe en een documentaire of muzie'i special. Verder voorziet het program* schema van Nederland 3 voor vrijdag in een aantal nieuwen turele programma's. In het ie kelijkse programma De Voorn zullen bekende Nederlauii aan het woord komen overt culturele en muzikale voorke ren, vertelt Kees Brusse verhit over Bonaire en worden kor muziekspecials uitgezonden. Ook op vrijdag een nieuw t cultureel-informaiief pi ma met gasten uit de werelds film, theater en muziek, G sprekken met hen worden a| wisseld met reportages en opt dens. Voorts zal het pro| tips voor bepaalde voorstel gen, tentoonstellingen en r ziek-uitvoeringen bevatten. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Scb ties. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Passet 57. 14.30 en 20 u. Malcolm X 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Somnfl by- 14.30, 17, 20 en 22.30 u. distinguished gentleman. 14.30, 17,20 en 22.30 u. Alive. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Jennife 20 u. Forever young. 14.30, 17 en 22.30 u. Nowhere run. 14.30 en 17 u. Jungle book|S versie). 20 en 22.30 u. Scent of a woman 22.30 u. Unforgiven. 14.30, 17 en 20 u. Daens. ZONDAG FILMS GOES - Grand Theater 14 u. Tom Jerry. 20 u. Scent of a woman. HULST - De Koning van Engeland 16.15 u. Tom Jerry. 16.15, 19 en 21.30 u. Sommee 16.15, 19 en 21.30 u. Nowhe* run. 16.15, 19 en 21.30 u. The uished gentleman. 19 en 21.30 u. Fortress. 16.15 u. Forever young. 20 u. Scent of a woman. OOSTBURG - Ledeltheater 14.30 en 20 u. De kleine bic dood. TERNEUZEN - Luxor Theater 20 u. Daens. 20 u. A few good men. VLISSINGEN - Alhambra 1 14, 19 en 21.30 u. Sommersby. - Alhambra 2 14, 19 en 21.30 u. Nowhere t»: - Alhambra 3 14, 19 en 21.30 u. Passenger - Alhambra 4 14 u. Junglebook. 19 en 21.45 u. Daens. ANTWERPEN Zie zaterdag. BRUGGE - Complex Zwart Huis 14.30, 17.15 en 20 u. Pa: 20 u. The crying game. 17.15 u. Forever young. 14.30 u. Junglebook. 17.15 en 20 u. The la|l man. 14.30 u. Champions - Memling 14.30, 17.15 en 20 u. proposal. - Van Eyk 14,30, 17.15 en 20 u. Alive. GENT Zie zaterdag. OMROEP LIMBURG ANP-nieuws: Zie Radio 1. - 9.00 Postbus 94. 10.00 Het Ei van St. Joost 11.00 De onderstroom. 12.00 Omroep Limburg klassiek. 13.00 (In- terinationale actualiteiten. 13.30 Musica Sacra. 14.00 De beste tien. 14 30 Limburg express agenda. 15 00 Walkie talkie 15.40 Limburg express live. 16.00 Hubert on the air 17.00 Regionaal nieuws. 17.10-18.00 Vrij spel. RADIO 1 Elk heel uur en om 7.30, 8.30, 12.30, 1330 16,30 en 17.30, 18.30 en 6.30 niéuws. TROS: 7.07 Nieuwsshow. 1105 Kamerbreed. 12.07 Aktua. NOS' 14.05 Langs de lijn, sport en muziek. EO: 17.04 Tijdsein. KRO: 1810 Echo. NOS: 19.04 Tegengas. 20 04 Langs de lijn, sport en muziek. 23 07 Met het oog op morgen. AVRO' 0.04 Easy listening. 2.02 Nachtdienst 6.02-7.00 Van-nacht naar morgen. RADIO 2 Elk heel uur nieuws. VARA: 7.04 Intro. 9.04 De tweede ronde. 12.04 Spijkers met koppen. 14.04 Uitge licht. 16.04 Happy hour. 17.04 Ophef en vertier. 19.04 Voor wie niet kij ken wil. NOS: 22.04 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.04-24.00 The hands. RADIO 3 Elk heel uur nieuws. VOO: 6.02 Ook goeiemorgen. 8.04 Goud van oud. 10.04 O'Rob of d'ronder. 12.04 Evers in het wild. 14.04 De Nederlandse Top 40. 17.04 Rinkeldekinkel. NOS: 18.04 De avondspits. VOO: 19.04 Rave radio. KRO: 20.04 Leidsekade live. VARA: 22.04 Twee meter de avond in. VOO: 0.04 Shock radio. 2.02-6.00 Oh, wat een nacht. RADIO 4 Om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00 en 20.00 nieuws. AVRO: 7.02 Wakker wor den... 8.04 Fiori musicali. 9.00 Pick up. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhaus- concert: Lied. voor sopraan en pia no. 12.00 Platenzaak. NOS: 14.00 Het middagconcert: Zaide, opera van Mozart. Nederlands Kamerork. o.l.v. David Zinman met sol. 16.00 De Nederlanden: Muz. voor fluit en piano. VPRO: 17.02 Het witte doek. 18.04 De wandelende tak: De ziel van de Mhira. 19.00 De koffer. 20.02 Avondconcert: Nieuw Ensemble. 22.30 Jazzgeschiedenis. 23.00-24.00 Jazz op vier concert. RADIO 5 Elk heel uur t/m 18.00 en om 20.00 nieuws. NOS: 6.45-6.50 Mededelin gen- rubriek met uitgebreid weer bericht en scheepsvaartberichten. EO. 7.05 Opo doro. 8.08 Zeggus. 8.30 Ronduit magazine. NOS: 8.55 Wa terstanden. EO: 9.02 Vrouw-zijn. 10.02 De muzikale fruitmand. 11.02 Het interview. 12.02 Meer dan een lied alleen..! 12.44 Metterdaad hulpverlening. 12.45 Vragen naar de weg. 13.11 De verandering. 13.56 Metterdaad hulpverlening. NOS: 14.02 Start. 14.30 Taal. 15.02 De schrijftafel. TROS: 16.02 Finale. NOS: 17.10 Radio UIT. KZG: 17.45 7e Dags adventisten. NCRV: 18.02 Rondom het woord. 18.30 Voor de eerste dag. NOS: 19.00 Homonos. 19.30 Nieuws in het Turks, Marok kaans en Chinees. 19.45 Onder de groene linde. EO: 20.02 Jubilate. 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14 Metterdaad hulpverlening. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00 Een ontmoeting. 23.00-24.00 Zaterdagavonduur. OMROEP BRABANT ANP-nieuws: Zie Radio 1. - 9.00 Kinderprogramma Op stelten. Vanaf 9.30 De Boekenboom. 10.00 Bra bants nieuws. 10.07 Actualiteiten en De krant in Brabant en weerman Johan Verschuuren. 10.20 De Bra bantse agenda. 11.00 Brabants nieuws. 11.07 Van harte. 12.00 Bra bants nieuws. 12.07-13.00 Muziek beneden de Moerdijk. 17.00-18.00 Omroep Brabant Sport. OMROEP ZEELAND ANP-nieuws: Zie Radio 1. - 10.00-13.00 Dag week! 16.00-18.00 Omroep Zeeland sport. HDG IA/AT \W/£l/b/S?.

de Stem | 1993 | | pagina 24