Relatiegeschenk... jFietstas Parate kennis ïent BV fyee oma de Basketbalpet voor Jongmans Bereden politie of stoere bink RK-KERKDIENSTEN PC-KERKDIENSTEN HE JA, DAT KEN I ZEELAND F. Koens Toch aoi'k't eender andersom verwacht babbels ZATERDAG 15 MEI 1993 |mg aktief In de Benelux HOLLYWOOD PICTURES film Jetty Woman, Arachnaphobia! (m/v) fewerker/ster 1 met de shopmanagers loorwaarden ler Jrgie vaardigheden Jerkoopervaring D/VWO/MEAO-niveau l-Nederland bedrijf, (aar: |s-Ahrendt (Cltroën BX 1900 dsl. IF, Sierra 2LI CLX Sed. iFord Escort 1600 Inj. I Ford Sierra 2 Itr. 5-drs. I Mitsubishi Colt XE I Nissan Sunny 1300 rood'8l( I Opel Omega 2 Itr. GL I LPG'9:| I Seat Marbella XL8! I Suzuki GLX 4-drs91 I Suzuki Alto rood81 I Suzuki Alto GL 4-drs.,88 Suzuki Alto GL 4-drs..87 Suzuki Swift 13001 I GLX 5-drs. Suzuki Alto wit Suzuki Swift gr. met. Toy. Corolla 1800 90| Toy. Corolla 5-d. zilv84| Toy. Corolla 1800 D Van.! Golf 1300 Manhatt I VW Golf TD wit KOOPJES BMW 318 wit.83-4.250.-1 VW Golf 1300 .79-1.750.-f Citroën GSA .84-2.500-1 Opel Ascona 1600 S groen met'82/2500.-I Volvo 360 met lichte voor- schade, wit .83 voor 1.900.-J Autobedrijf De Meeten 20a, R'daal Tel. 01650-37687 Autotelef. 06-52774405 Inruil mogelijk. Financiering mogelijk zonder aanbetaling. Wij repareren alle merken. Schaderegeling, uitdeuken en spuiten. APK-keuringen, in- en verkoop van nieuwi en gebruikte auto's Fietsen doen'k eel veel; d'auto pak'k allenug a t'echt nie anders kan; makkeluk zijn z'oordaor gao niks vanaf en daor ze'k ook niks maor k'èn d'r 'n ekel aon; da gevlieg da moe d'ammel nie voor Zeg nou zelf: ne mens zie toch niks niemeer? Ge zij d'overal zo verbij Nee, 't fietsken daor gao niks boven, daor koers'k eel de streek mee rond. Veel ist'r nie da mij ontgaot en wat'r dan nog bijkom: 't is ook vreed gezond. Atte zon wa d'oger aon d'n emel kom te staon, raij'k ook nogal 's tot aon de zeedijk. Nie om te zwemmen oor, 't is naor de boten en't waoter dank vreed gjèrn kijk. Jao, de mensen ook, da gao d'in de passant, maor daor snap'k meet'n dag maor minder van: reej'k overlest naor de Griet - 'k zient overal 's gjèrn, 'k verleg mij roet zo nou en dan - speel'n d'r 'n paor meiskes van boven op d'n dijk, deenkskes van zo'njaor of acht; echt emaol kinders nog, waor ge nog niks van e volslogen vramens aon verwacht. Zo oor't ook en daor ist mij nie om te doen; wat teenkte dan die kinders draogen? 'n Badpaksken ost tot tegen ulder kin - plat vaneigen, maor wa wilde, da moe) nie vraogen op die leeftijd - uit één stik, breeje schouwerbandjes, oog gesloten op uldere rug en van voor ook lekker ingepakt; ij, docht'k, d'oüwe zwempak ken komrhen weer t'rug. Zouwen die allenug 'n broeksken draogen, docht'k zo enees bij mijn eigen, daor zouw genenenen vent, 't mag nog zonen aparten zijn, last deur krijgen. Dan val mijn oog op de moeders; allebei èn z'n paor flinke kommen op de schouw; mij pet zou niet groot genoegt zijn om alles te bedekken van één zo'n vrouw. Afijn, ge begrijp mij wel, ge zij d'ook nie deur e gans uitgebroeid niewaor? Ik most'r nie naor raoien, kristenezielen nee, want oe zaoten die daor: alle twee in volle glorie; ze staok'n't nie weg, da kan'k ou wel beloven: nie as 'neel klein broeksken aon en as ne puit zo bloot van boven! Nie dank'r nie tegen kan, makkeluk ook, maor ik krauwden toch 's in mijn aor. Evegoed, docht'k zo bij mijn eigen, zit de wjèreld toch vreed vrimd in makaor: waor niks te zien is, lik as bij die kinders, da d'oor ingepakt vandaog d'n dag en n'n flinken bos out voor de eur is iets waor ieder dieta wil zomaor naor kijken mag! AXEL HOUDT van beeldende kunst. Die liefde komt straks niet alleen tot uiting bij de herinrichting van de binnenstad, waar kunstenaar Han Dey zijn ideëen gestalte mag geven, maar nu ook in relatiegeschenken. De werkgroep Beeldende Kunst presenteerde deze week in het stadhuis zijden sjaaltjes, strop dassen en t-shirts met kunstzinnige impressies van Axels meest in het oog springende gebouwen, zoals het stadhuis, kerktorens en de watertoren. Uniek voor Zeeuivs-Vlaanderen. De gemeente heeft van de sjaaltjes, t-shirts en de dassen elk 100 exemplaren aangeschaft. Ze zijn ontworpen door kunstenaar W. i de Houck. Op de foto showen PvdA-wethouder J. van Schaik rechts) en VVD'er Loes den Doelder de t-shirts. In politieke I s feer willen ze elkaar nog wel eens in de haren vliegen, maar de imige omarming geeft aan dat Axels nieuwste weggevertjes I echte relatiegeschenken zijn... foto camile schelstraete ^•\KS PANTSERWAGEN of zwaarbeveiligd waardetransport! '"dcze tijd van toenemende criminaliteit - waarin overvallen schier schering en inslag lijken - schroomde mini-ondernemer I wessa Loof van de Terneuzense scholengemeenschap Petrus hortdius niet de cheque voor het dierenasiel gewoon achteloos haar fietstas te stoppen. foto camile schelstraete rf j meldden zich in P Aardenburgse stadhuis twee snadese oorlogsveteranen. Zij ■aren met een groep van zo'n j 8 oud-strijders op toernee or West-Europa. In Brugge namen ze een taxi richting Aar- urg om er een schriftelijke TiJi m n burgemeester van vgj s Columbia) af te ge- veteranen vochten in .T e®ber-°ktober 1944 in het i.J tussen Eeklo-Adegem- van 4 r® onder commando hpij and° Gri, een oorlogs- '0 voor wie in 1992 in Trail monument werd opgericht, leen Wer(^ 'n °ktober 1944 met aantal makkers krijgsge vangen gemaakt op het grond gebied van Aardenburg. Met de groeten van de burger vader van Trail werden ook wat speldjes en een basketbalpet voor burgemeester. Jongmans als souvenir overhandigd. Na de foto's moesten de twee rap te rug naar Brugge. Bij het af scheid grapte één van de Cana dezen: „Burgemeester, vergeet die pet niet op te zetten tijdens de vergaderingen van uw ge meenteraad." Jongmans ad rem: „Ik zal er aan denken." Blijk baar behoren de gemeente raadsvergaderingen van Aar denburg toch tot het wereld- eindredactie: Rein vander Helm en Eugene Verstraeten. bijdragen: Walter Dierick, Frank Deij, Harold de Puysseleijr, Jeanette Vergouwen. J. Dieleman (GPV) eet het zelf ook niet meer preciesfotoarchief de stem -.MfeV&w.v- DE PADEN op, de lanen in, de natuur trekt en het sportieve in de mens wil ook wat. Deze week fietsten trimmers door het mooie Zeeuws-Vlaamse land. Er werd genoten van de natuur, maar de kilometervreters hadden meer oog voor elkaar en probeerden om het snelst te rijden. De eer is nog belangrijker. Nu is het geen flauwekul om de pedaalridders veilig over de wegen en weggetjes te leiden. Hiervoor zorgen motorrijders die met hun zware machines eerbied afdwingen. Die eerbied voor deze stoere bink ging heel erg diep, want hij zag er geweldig uit. Zware leren laarzen, strakke broek, vlot zittend wit leren jack en een forse helm. De motorbestuurder werd bijna door iedereen gezien voor een lid van de bereden politie. Zo oogde hij ook, alleen het blauwe zwaailicht ontbrak er aan. foto camile schelstraete Zeeuws-Vlaming: wij hebben aan één kanaal wel genoeg. En nu maar hopen dat die snoe ken geen bot vangen. Jeugdhulp zoekt hulp. Particuliere maaltijdbereider: Dat wordt Ezeltje Strek Je. 't Was wel kermis daar in Zuid polder. Jongmans deed burger de das om. HET GEBEURDE deze week tijdens een vergadering van de commissie financiën en ook wij zullen het antwoord pas weten in de eerstkomende raadsverga dering. Het onderwerp: een aantal maatregelen waarmee B en W van Axel de financiële huishouding op orde willen stellen en waarin WD'er P. Apers duidelijk de hand van zijn partij herkende. Welk WD-beleid mocht dat dan wel zijn? informeerde Pv- dA'er J. Jongepier. En ook wet houder A. van Waes' nieuwsgie righeid was gewekt. De plotse linge aandacht bracht Apers er toe de onthulling uit te stellen tot de komende raadsvergade ring, waar wellicht een breder publiek de visie van de WD kon vernemen. „Het is toch niet omdat u nu de kennis niet pa raat hebt? Want we zijn in de commissie toch gewend om meteen antwoord te geven op vragen", zo daagde Van Waes Apers uit. Apers proefde de iro nische ondertoon, maar liet zich niet uit zijn tent lokken. Later dus. Aan parate kennis ontbrak het in ieder geval wel GPV-lid J. Dieleman. Hij toonde zich doodongelukkig met de notulen van de vorige vergadering, waarin zijn inbreng volgens hem niet helemaal juist was verwoord. Maar hoe de notulist dit nu moest oplossen, bleef in het ongewisse. Dieleman: „Ja, voorzitter. Ik weet zelf ook niet meer wat ik nu precies heb gezegd". DE NONNETJES verwisselden jaren geleden het habijt voor een meer modieuze dracht. Tijden veranderen en de mens is een kei in het zich aanpassen. Vroeger prevelden de zusters van het H.Hart in Sluiskil elke morgen in de kapel van het Elisabethziekenhuis weesgegroetjes en gingen ter tafel in de mis. Het katholieke geloof biedt zijn volgelingen brood en wijn aan en hoewel de hosties meer het aanzicht van kroepoek kregen, bleef de symboliek overeind. Aan deze symboliek werd afgelopen week aardig gesleuteld. De leerlingen van de Vaart bouwden met grote precisie een bouwwerk voor de zusters die jarenlang het ziekenhuis en de school beheerden in Sluiskil. De zusters zorgden voor de inwendige mens. Deze keer geen brood en wijn, maar zuiver bier en overheerlijke drollen. foto camile schelstraete WEST-ZEEUWSCH-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWSCH-VLAANDE REN Clinge - H. Hendricus. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopening. zat. 19 u. St.-Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 9.00 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H, Catharina. zond. 9.00 u. Heikant - H. Theresia. zond. 10.30 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 10.30 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zon. 10.30 u. Sluiskil - St. Antonius. dond. 19 u. zond. 09.30 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat, 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart. zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond. 11 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. P.C. KERKDIENSTEN zaterdag 15 mei ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. C. Betram. Middelburg (Doopsgez. kerk): 10 u. ds. C.v.d. Ploeg. Vlissingen ('t Anker): 9-15 u. ds. C.v.d. Ploeg, zondag 16 mei HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: (St. Baafskerk): 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. H.v.d. Berg. Breskens: 9.30 u. ds. J Leentfaar- v.d. Brug. Cadzand: dienst te Retranchement. Groede: 11 u. ds. A. van Andel, (HA). Hoek: 10 u. ds. C. Hoogendoorn, Terneuzen. Hontenisse: 9.30 u. ds. H. de Nee- ling, Zutphen. Hulst: 11 u.. ds. H. de Neeling, Zutphen. Nieuwvliet: 10 u. dhr. J. Schot. Oostburg: dienst te Zuidzande. Philippine: 9.30 u. dienst te Sas van Gent. Retranchement: 10 u. ds. Houwaart. Sas van Gent: 9.30 u. dhr. J Dub beldam. Schoondijke: 9.30 u. ds. A.v. Andel. St. Anna ter Muiden: dienst te Ret ranchement. Sluis: dienst te Retranchement. Sluiskil: 11 u. dhr, J. Dubbeldam. Terneuzen (Grote Kerk): 10 u. ds. J. Boersma. (Goede Herderkerk): 10.30 en 19 u. ds. A. Bosch. Opstandings- kerk): 9 u. ds. D. Koelman. (De Honte): 17.45 u. ds. C. Hoogendoorn, Terneuzen. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. v.d. Bauwhede. Zaamslag: 10 u. ds, R. de Jonge. Zuidzande: 10 u. ds. G. Grootjans. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. ds. R.v, Elderen. 17 u. past. M. Rouw, Kuitaart. Hoek: 10 u. ds. D. de Best. Terneuzen (Opstandingskerk) 10.30 en 17 u. ds. L. de Ruiter. (Goede Herderkerk): 9 u. ds. L. de Ruiter. Zaamslag: 10 en 15 u. dhr. A. Ver- cauteren, Voorburg. Aardenburg (St. Baafskerk): 10.30 u. ds. H. Valk. Breskens: 9.30 u. dhr. J. Ende, 17 u. ds. R. Blokland Oostburg: 9.30 u. ds. R. Wasterval, Hoek. Schoondijke: 9.30 u. ds. R. Blo kland, 14.30 u. dhr. N. van Westen. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u.. ds. G. de Kimpe, 15 u. ds. L. Leeftink. Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. P. Storm, Zaamslag: 9.30 u. ds. L. Leeftink, 15 u ds. T. Bosma. CHRISTELIJKE GEREFORMEER DE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. J.v. Dijk. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst (Den Dullaert): 10 u. dhr. Wulffraat. Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Goudswaard. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9 u. dhr. R. Goemaere, Dudzele (B). Nieuwvliet: 10.30 u. dhr. R. Goe maere. Retranchement: 10 u. ds. L. Mietus (HA). DOOPSGEZINDE GEMEENTE Middelburg: 11 u. ds. M. Postema. Vlissingen: 9.30 u. ds. M. Postema. LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 u. heiligingsdienst. Aflevering 303 IEDEREEN denkt dat het Toen wij van Rotterdam vertrokken heet en iedereen kent ook de versie: Toen wij van Rotterdam vertrokken Vertrokken wij van Rotterdam. Toen wij - et cetera en tijdens een lange busrit is dat best 35 kilometer lang vol te houden. Toch is de werkelijke titel Ketelbinkie en als ondertitel heeft het: De straatjongen van Rotterdam. Rond 1940 werd het geschreven door Anton Beuning en Jan Vogel componeerde er de muziek bij. Het is wijd en zijd bekend geworden door de 'Zingende Zwerver' Frans van Schaik. Als je dit lied een beetje brengen kunt, vooral de erste regel van het refrein: Die van zijn moe-oe-oe-oe-der aan de ka-a-a-a-ade... dan vallen er op bruiloften, partijen en smartlappenfestivals hoge ogen mee te gooien. KETELBINKIE (De straatjongen van Rotterdam) Toen wij van Rotterdam vertrokken Met de 'Edam', een ouwe schuit Met kakkerlakken in de midscheeps En rattennesten in 't Vooruit Toen hadden wij een kleine jongen Als 'Ketelbink' bij ons ana boord Die voor de eerste keer naar zee ging En nooit van haaien had gehoord. Refrein: Die van zijn moeder aan de kade. Wat schuchter lachend afscheid nam Omdat hij haar niet durfde zoenen Die straatjongen uit Rotterdam. Hij werd gescholden door de stokers Omdat ie van de eerste dag Toen wij maar net de pier uit waren Al zeeziek in de 'fos-sle' lag En met jenever en citroenen Werd hij weer op de been gebracht, Want zieke zeelui zijn nadelig En brengen schade aan de vracht. Refrein: Als ie dan sjouwend met z'n ketels Van de kombuis naar voren kwam Dan was het net een brokkie wanhoop Die straatjongen uit Rotterdam. Wanneer hij 's avonds in z'n kooi lag En na zijn sjouwen eind'lijk sliep Dan schold de man, die 'wacht-te-kooi' had Omdat ie om zijn moeder riep. Toen is ie, op ene mooie morgen 't Was in de Stille Oceaan Terwijl ze brulden om hun koffie Niet van zijn kooigoed opgestaan. Refrein: En toen de stuurman met kinine En wonderolie bij hem kwam Vroeg hij een voorschot op z'n gage Voor 't ouwe mens in Rotterdam. In zeildoek en met rooster baren Werd hij die dag op 't luik gezet De kapitein lichtte zijn petje En sprak met grog-stem een gebed. En met een 'Eén-twee-drie-in-Godsnaam'! Ging 't ketelbinkie overboord Die 't ouwetje niet durfde zoenen Omdat dat niet bij zeelui hoort. Refrein: De man een extra mokkie 'schoot-an' En 't ouwe mens een telegram Dat was het einde van een 'zeeman' Die straatjongen uit Rotterdam. Pegam

de Stem | 1993 | | pagina 21