Extra geld peuterspeelzaalwerk Gastvrouwen Zuidlantheater krijgen eindelijk hun geld PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort Eis jaar voor mishandelen en bedreigen van rivaal Kritiek op onderzoek Cadzand door Horeca Nederland onterecht Ds. W.J. Fournier overleden Groen Links bezorgd over woningbouwvereniging B en W Sas van Gent geven vanwege inhaaloperatie en bijstellen subsidie twintig mille ZEELAND I van geldt bijna elf mille als aanvullende subsidie over de n.'v jffrJ V V/m ÉÊtÊBi f dere correcties op de hoogte van 50/50 nu naar een situatie van JfJJipP^ y* MÈJ, (j Voetbaltoernooi TOGO grijpt laatste kans Handbaltoernooi Relatieproblemen de oorzaak Boomgaard door brandende houtstapel bedreigd Financieel risico gevreesd omdat groot deel personeel problemen heeft met werksituatie unstgebitten en sittenreparatie ZATERDAG 15 MEI 1993 wen. „Vorig jaar is gezegd dat het geregeld werd, maar dat is toen de mist ingegaan. Nu wordt er op de gemeente actie ondernomen. Maar er zijn in het verleden wel nogal wat fouten ge maakt", stelt hij vast. De Zeeuw houdt het op communica tiestoornissen. „Waarschijnlijk hebben allerlei brieven elkaar gekruist, of zijn op het verkeerde moment geschreven. Een erg vervelende zaak, ik ben de eerste om dat in alle oprechtheid toe te geven. Maar gelukkig staat het nu op punt van afronding." De vijf wachten nu het B en W-overleg af. „Maar we zijn intussen wel ons vertrouwen kwijt. We zijn bang dat het weer wordt uitgesteld", aldus Cam- maart. Over de opstelling van De Zeeuw (tevens voorzitter van de schouwburgcommissie) zijn ze voorlo pig niet erg te spreken. „Hij had onze brieven niet eens gelezen", merken ze hakt. Het zou slechts om een 'hamer stuk' gaan en de vrouwen zouden hun achterstallige salarisverhoging dan in de periode juni/juli tegemoet kunnen zien. Daarmee zou een eind komen aan een langslepende kwestie. De vrouwen was in 1990 een salarisverhoging toege zegd, aan de hand van een nieuwe loonschaal, maar kregen daar tot nu toe nooit één cent van te zien. In totaal zouden ze samen zo'n dertigduizend gulden bruto van de gemeente tegoed hebben. De kwestie kwam onlangs aan de orde in de schouwburgcommissie. Naar aan leiding daarvan besloten de gastvrou wen opnieuw bij de gemeente aan de bel te trekken en schreven een brief aan zowel de schouwburgcommissie als aan het college van B en W. „Eerst wilden we de boel platgooien tijdens de laatste twee voorstellingen. Maar we wilden het publiek niet de dupe laten worden", zegt een boze Tilly Cammaert. „We wilden alleen de gemeente treffen, want die houdt ons steeds aan het lijntje", vult Riet van Paemel aan. Hoofdplaat DORPSRAAD - De Dorpsraad houdt dinsdag 18 mei om 20.00 uur de jaarvergadering in het Dorpshuis. Naast de gebruikelijke jaarverslagen is er een bestuursverkiezing. R. Cornelis stelt zich niet her kiesbaar. Voorzitter A. Voogdt is aftredend en wel herkies baar. Na de pauze zullen bur gemeester J. Kruize en ambte naar H. Saffrie een toelichting geven over het gemeentelijke rampenplan. Sluis EXPOSITIE - In de rk Kerk start morgen een tentoonstel ling kunstvoorwerpen uit de Filippijnen. Deze expositie loopt tot en met zondag 23 mei en is op zondag geopend van 11.30 tot 19.00 uur. Op andere dagen van 13.00 tot 19.00 uur. erotiek per postorder. Hoofd exploitatie W. de Meijer van het Zuidlandtheater staat in ieder geval volledig achter de eis van de gastvrou- I Van onze verslaggever Sas van Gent - B en W van Sas van Gent willen twintig qBKgaiffife fe'-o/pmmmfciHM mille extra pompen in het peuterspeelzaalwerk. Daar- jgk T ftf fj jaren 1991 en 1992. Het restant is een extra bijdrage f I Het gaat hier om een inhaalope- W stellen zich een gefaseerde f JHj I ratie en het bijstellen van de groei voor in de verhouding be- "MBMfeêV. j.l-4fapPj flFJ I subsidies voor de toekomst. Eer- taald en vrijwilligerswerk van «r j de subsidiebedragen waren vol- 90/10 (bijna volledig betaald f JuO- «gS 1| gens het college niet mogelijk dus) in 1997. lkdÊr M.t 'ft- II omdat snelle bestuurswisselin gen het indienen van begrotin gen tegenhielden. Voor 1993 is 'die situatie inmiddels, met het I aantreden van een nieuw be stuur, veranderd. De subsidie voor 1993 is nu gesteld op 42.155 gulden, dat was 34.537 gulden. In Sas is de stichting Peuter speelzalen Sas van Gent actief, die drie speelzalen in bedrijf heeft, De Hummelhonk in Sas van Gent, Nijntje in Philippine en Olleke Bolleke in Westdorpe. >fd Automatisering 2aj len. de documenteren, (functies binnen het be- e optimale werking van en toezicht op de nale- Hoofdplaat - De voetbalver eniging Hoofdplaat houdt vandaag het jaarlijkse toer nooi voor caféploegen op het eigen sportpark. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur. Omstreeks 16.30 uur luistert het plaatselijk muziekgezel schap OBK het gheel op. Aan het toernooi doen tien ploegen mee. Ieder team moet met minstens twee vrouwen uitko men. Deelnemende ploegen zijn: De Kombuis, 't Klompje, Centraal (allen Breskens), La Porte d'Or en Les Amies (IJ- zendijke), Kantine, Krikje en JOHEVO (allen Hoofdpalat), Walzen (Duitsland) en De Boot (Ameland). De prijsuit reiking is omstreeks 17.30 uur. verdeeld over twee poules, in actie. In poule A gign de winst naar OBS Oostburg 1 en werd Rentranchement/W aterland- kerkje tweede. St.-Bavo pakte de winst in de B-poule voor rk Sluis 2. In de kruisfinale scha kelde OBS Oostburg met 4-1 RK Sluis 2 uit en hield St.-Ba vo met 3-2-cijfers Retranche- ment/Waterlandkerkje uit de finale. Wethouder J. du Fossé nam na afloop van dit ge slaagde toernooi de prijsuit reiking voor zijn rekening. iidaat met minimaal een AMBI-modules. rksysteem en heeft een Mngsgebied. Bereidheid kibele instelling zijn van I) jaar. |d bedrijf. pllicitatie te richten aan \ommaert, Postbus 274, Goes - TOGO heeft de laatste kans op behoud van de lande lijke korfbalstatus met beide handen gegrepen. De inhaal wedstrijd tegen Valto werd met 7-2 gewonnen. Daarmee komt TOGO op gelijke hoogte met ACKC en staat één punt voor op Jodan Boys, dat sa men met het reeds gedegra deerde All Ready de degrada tieplaatsen bezet. Jodan Boys heeft nog wel een inhaalwed strijd te goed. Met nog een volle wedstrijdronde te gaan is een maximale spanning verze kerd. Doelpunten: Edwin Ma- chielsen (2x), Francis Joziasse, Eric van Son, Bob Schouten, Marian Ardon, en Daniëlle Krijger. Warm en koud Er zijn ook problemen met de huisvesting in Westdorpe. Er is sowieso nieuwe vloerbedekking nodig (kosten 10 mille). Maar eigenlijk zou de peuterspeelzaal, nu gehuisvest in twee woningen van de Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereni ging, daar weg moeten. De bo vengedeelten van de woningen worden aan particulieren ver huurd, nu nog aan een persoon, maar dat is verre van een ideale situatie. Daarnaast is het moei lijk om in de gebouwen een con stante temperatuur te houden waardoor het afwisselen warm en koud is. Misschien, zo oppe ren B en W, zijn er mogelijkhe den in zaal Concordia. Maar als dat niet lukt zullen er toch de nodige aanpassingen aan de twee wonigen moeten gebeuren. De peuterspeelzaal perikelen ko men maandag 17 mei op het bord te liggen van de commissie financiën. De vergadering begint om 19.00 uur. la de organisatie voor sociaal \enievingsopbouw. Circa 135 ten samen met vele honder- pt opzetten van sociaal cultu- yerk wordt verricht in buurten Daarnaast biedt Vertizontaal \rswerk een groot aantal ma- Sluis - De meisjes van de openbare basisschool uit Oost burg hebben het handbaltoer nooi voor Westzeeuwsvlaamse basisscholen gewonnen. Dat toernooi werd onder leiding van sportambtenaar Willy Schram op het sportcomplex te Sluis gehouden. Daar werd het een Oostburgse finale tussen de OBS en St.- Bavo. In die finale gaven de meisjes van de OBS hun oppo nenten geen schijn van kans. Het werd maar liefst 9-0. In de strijd om de derde en vierde plaats, tussen rk Sluis 2 en de combinatie Rentranchement/ Waterlandkerkje, werd het 5-1 voor de combinatie. In totaal kwamen elf teams, met kandidaten. iden in het buurtcentrum Tekorten De stichting kan het allemaal niet meer bolwerken met de hui dige subsidies en liep in 1991 en 1992 tegen tekorten aan. Het wordt in de toekomst alleen nog maar moeilijker om het hoofd boven water te houden omdat de hulpleiding, als gevolg van een wetswijziging, meer loon betaald moet worden. Toe nu toe kregen ze kleine bedragen netto per uur uitbetaald. Maar ze behoren nu het minimum-loon te krijgen. Dit betekent extra kosten. B en ir het jongerencentrum; entrum en het STAND Derde klasse N: Maassluis 13-20, ONDO 13-19, Dijkvogels 12-16, Valto 13-13, ACKC 13-11, TOGO 13-11, Jodan Boys 12-10, All Rea dy 13-2. blijkbare pftijd minimaal 23 jaar. p opleiding, minimaal MBO, bswerk met jongeren en/of r uit naar een vrouw. len periode van 2 jaar. pnediair voor buurtbewoners jnomgeving en het woonkli- r de verschillende instanties. O-opleiding, enig technisch Van onze verslaggever Woerden - De reactie van hotelexploitant R. Clyncke van Badhotel De Wielingen in Cadzand-Bad op het vorig week bekend gemaakte onderzoek van Horeca Nederland is onge grond. Dat zegt onderzoeker H. Roers- komen te staan en de kwaliteit ma van de afdeling Marketing en van de hotels daar onder te lei- Managing van Horeca Neder- den zou hebben, land in Woerden. Roersma weerlegt de twijfels van Hij deed in opdracht van de Clyncke over de betrouwbaar hotels De Sterren van Cadzand heid van het onderzoek door [(met uitzondering van het Bad- Horeca Nederland. Want de ex- Photel) onderzoek naar de gevol- ploitant van het Badhotel stelde ■gen van de komst van het kuur- dat hij geen medewerking ver- I oord naar de badplaats voor de leende aan het onderzoek en ook ibestaande hotels. geen omzetgegevens van zijn ho- Horeca Nederland concludeerde tel aan Horeca Nederland ver- dat onderzoek dat met de strekte. „We hebben voldoende komst van het kuuroord de re- informatie verzameld om een be- sultaten van de bestaande hotels trouwbaar onderzoek te doen en l"1 de West-Zeeuws-Vlaamse staan dan ook vierkant achter badplaats onder druk zouden onze conclusies", aldus Roersma. Ijd en ervaring, waarbij voor [aximaal bruto maandsalaris fimaal 3.850,65 en voorde Van onze correspondente Middelburg - Relatieproblemen vormden de achtergrond van de gebeurtenissen op 10 januari, waarvoor vrijdag voor de Middelburgse rechtbank een gevangenisstraf werd geëist van twaalf maanden waarvan de helft voorwaardelijk tegen de 28-jarige Vlissinger CV.P. In een discotheek voelde P. zich een wapen dat hij door het por- die avond geprovoceerd door een tierraam op hem gericht zou plaatsgenoot, voor wie hij door hebben, zijn vriendin aan de kant was gezet. P. verliet het feest voortij dig om zich thuis vol te snuiven met cocaine, waarna hij besloot terug te keren om zijn rivaal 'een pak slaag' te geven. Maar de rivaal (een getrainde amateur hardloper) zette het buiten de discotheek op een rennen zodra hij P. in het oog kreeg, waarop de Vlissinger besloot de achter volging per auto in te zetten. p wij op om vóór 28 mei a.s. je directeur van Vertizontaal, n 076-223220. Graag onder ting wenst te komen. Op het de functies beschikbaar. Westdorpe - De vrijwillige brandweer van Westdorpe is gis termiddag vanaf 13.20 uur drie uur bezig geweest met het blus sen van een brandende stapel hout nabij een boomgaard. Door onbekende oorzaak was een sta pel boomstronken, afkomstig uit een boomgaard, gaan branden. Aangezien de brandende stapel hinder opleverde en een groot aantal bomen rond de boom gaard door het vuur bedreigd werd, besloot men de stapel met lagedruk stralen af te blussen. Omdat de dichtst bijzijnde brandkraan over het kruispunt lag, moest men een slangenlei- ding van ruim tweehonderd me ter aanleggen. Het verkeer had hier geen hinder van omdat de brug over het kanaal gestremd was. Oostburg/Terneuzen - Ds. W.J. Fournier, her vormd emeritus predikant te Goor, is donder dag 13 mei op de leeftijd van 84 jaar overle den. Wilhelm Johan Fournier is 21 maart 1909 in Amsterdam geboren. Hij bezocht de HBS in Vel- sen, deed staatsexamen en studeerde aan de uni versiteit van Leiden. Ds. Fournier werd na enige tijd als hulppredikant in Terneuzen werkzaam te zijn geweest, 1 augustus 1937 predikant te Hark stede. Vandaar vertrok hij in 1940 naar Goor. Fournier verbond zich in 1946 aan Oostburg, vanwaaruit hij in 1954 naar Goutum ging. Vervol gens diende hij nog Bovenkarspel-Grootebroek (1959) en Tilburg (1965) waar hij werkzaam was tot aan zijn emeritaat op 1 mei 1974. Ds. Fournier is onder meer docent van de cateche ten-cursus in Leeuwarden geweest en secretaris van het vormingscentrum 'De Oorsprong' in Sint Nicolaasga. Dreigementen Later zou hij bovendien telefo nisch dreigementen hebben geuit aan het adres van dezelfde ri vaal, waarin hij hem 'brand en verminkingen' zou hebben be loofd. De dreigementen ontken de P. niet, maar van enige vorm van een aanslag op het leven van zijn rivaal zou nimmer sprake zijn geweest. [straat 52, us 25, 4524 ZG Sluis. 1178-74000 Fax 01178-62140 Bornamelijk worden belast met: ien IBM-computer; aamheden: Woningbouwvereniging blijft achter Van Exter staan. Voor zitter A. Janse is ook geheel niet onder de indruk van Je mening van Van Beveren. „Als er werkelijk bij mij feiten op tafel liggen die bewijzen dat Van Exter niet goed zou func tioneren zou ik de eerste zijn die zegt: jongen, vertrek maar. Van Exter weet dat ook. Maar die feiten liggen er niet. Kijk, de onvrede komt vooral van die mensen die de oude organisa tiestructuur nog gewend zijn toen alles mocht en kon. Ze hebben een hekel aan de nieu we bedrijfsmatige aanpak. Ze moeten niet zeuren, maar ge woon hun werk doen". Het bestuur nodigt de vakbon den uit om over de zaak te praten. Het college van b en w wordt tevens Ingelicht. „Ook zijn we van plan een verklaring op te stellen voor het personeel. Om duidelijk te maken hoe de zaken ervoor staan. Die verkla ring wordt unaniem door het bestuur gedragen. Om te laten zien dat beslissingen zeker niet alleen door de directeur en voorzitter worden genomen maar door heel het bestuur", aldus Janse. Klemrijden Op een braakliggend terrein pro beerde P. zijn rivaal klem te rijden, om hem de aframmeling alsnog te kunnen geven. Maar volgens het slachtoffer was de man bewust op hem ingereden, terwijl hij bovendien enkele schoten zou hebben gelost uit Bewezen Officier van justitie mr. Van der Bel achtte de feiten echter bewe zen en hij eiste dan ook de verbeurdverklaring van de auto waarmee de moordaanslag zou zijn gepleegd. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. n klanten aan de receptie; zeggen dat ik bij de Woning bouwvereniging Terneuzen moet werken" waren enkele ge luiden. Groen Links vraagt of het col lege ook van mening is dat de positie van Van Exter door deze rapportage onhoudbaar is ge worden en of het bestuur conse quenties moet verbinden aan de inhoud van het verslag. Omdat ook de positie van het personeel in het geding is heeft de fractie het verslag met de kanttekeningen van Groen Links aan de personeelsleden gegeven. „Wij hopen hiermee een duwtje in de rug te geven zodat een duidelijk signaal wordt afgegeven om te laten blijken dat het zo niet verder kan". Het verslag van de bedrijfsarts komt in grote lijnen overeen met de rapportage van extern adviseur W. Vermeulen van het Nederlands Christelijk Insti tuut voor Volkshuisvesting. Vermeulen constateerde ook dat een boel zaken binnen de vereniging voor verbetering vatbaar is. Toen was er sprake van een conflict tussen Van Ex ter en Vermeer. Het voltallige bestuur van de psychische problemen een on werkbare situatie. Een aantal leden zit behoorlijk in de knoei". Van Beveren probeert in ieder geval nog een gesprek met Van Exter te krijgen. In de ogen van Groen Links is het zeer ongezond dat bij de Woningbouwvereniging feitelij ke beslissingen slechts worden genomen door Van Exter en A. Janse, de voorzitter van het bestuur. Groen Links pleit daarom voor meer deskundig heid in het bestuur. „Binnen alle facetten van de organisatie zijn er problemen met de lei ding. Naar adviezen van het personeel wordt niet geluisterd. Beslissingen worden te eenzij dig genomen. In veel gevallen wordt niet geluisterd naar ad viezen van het personeel. Dat zorgt voor frustraties", aldus Van Himme. In het verslag van de bedrijfs arts blijkt dat voor sommigen de spanningen zo hoog opliepen dat ze gebruik moesten maken van de ziektewet. De kritiek was vaak vernietigend. „Wat hier allemaal gebeurt is niet normaal", „Ik schaam me er voor dat ik af en toe moet stellingen aan de vereniging aanvullende voorwaarden te stellen om de problemen op te lossen", aldus A. van Himme. De bedrijfsarts kan geen advies uitbrengen. „Het geheel van problemen en moeilijkheden wordt zo overheerst en ge kleurd door de controverses binnen de leiding dat aandacht voor andere zaken niet op zijn plaats is". Bestuurder R. van Beveren van de vakbond Unie BLHP vindt het rapport vernietigend voor Van Exter. „Er zijn drie opties. Als het personeel de dupe wordt klagen we Van Exter aan bij de Kantonrechter, of we gooien de boel plat om Van Exter te dwingen weg te gaan, of het bestuur moet actie on dernemen. Ik heb het hele dos sier in handen gegeven van on ze juridische dienst om te bekij ken of we naar de Kantonrech ter kunnen stappen". Omdat de personeelsleden lid zijn van diverse vakbonden praat Van Beveren volgende week met andere vakbondbe stuurders. „We steken de kop pen bij elkaar. Mensen kunnen met ontslagprocedures te ma ken krijgen of er ontstaat door eve richting) of vergelijkbare digheid en accuratesse en kunt erwerking (WordPerfect 5.1): woord als geschrift, kennis (ADVERTENTIE) wording; niveau conform de UTA-CAO; verzekeringen oldoen, dan wordt u verzocht met curriculum vitae te zen- Me. praat, hoofd administratie, tel. itoor). Binnen Zeeland bieden wij particulieren, het midden- en kleinbedrijf en de agrarische sector een compleet pakket verzekeringen, evenals een aantal spaarmogelijkheden met een hóóg rendement. Wij werken daarbij nauw samen met de in Zeeland gevestigde verzekeringsadviseurs. Onze gezamenlijke deskundigheid staat borg voor kwalitatief goede en op maat gesneden verzekeringen. Vele Zeeuwen kiezen er daarom voor om bij ons 'ZEEUWS ZEKER' verzekerd te zijn. Vraag uw verzekeringsadviseur naar de produkten van de Algemene Zeeuwse. Algemene Zeeuwse Verzekering Mij. NV Houtkaai 11 4331 JR Middelburg Tel. 01180-83000 NDPROTHETISCHE PRAKTIJK H.M. SCHELSTRAETE Nederlandse TandprotheticL, 4ULST S 01140-1214^

de Stem | 1993 | | pagina 19