adres tons fielerdag in Kloosterzande Tennisclub Sluis viert zilveren jubileum ddllCl II manegedRiemens in Nieuw_ Vrouwen vormen de hoofdmoot met sterk deelnemersveld if3MmB,7* Me ,m,- Kringconcours hippique De Zwinruiters discothee^| Kleintje I Aanmoedigingsprijs voor turnster Slootmaker Veel Zeeuwse favorieten in Ronde Wemeldinge Jeugdtoernooi Sluiskil /uren PAARDESPORT t Verhuisset op iel 06-0417 (gratis post met u mee. >how bij ersport vouwwagens /an vouwwagens ctie tenten caravan voortentej Vervat, Onroerend Goej Mercari kooj uw huis! Ö1684-3452] fsruimte ïaart 'ransacties bar- Wielercomité Kloosterzande Te huuraanfl Te Huur Winkelpan! iis)Dieren itrainingsscti°] Dierenp- I SPORTNIEUWS KORT DE STEM WIELER KLASSEMENT Olympisch kampioene in Wielerweekend SPORT ZEELAND zones en ruiters uit de kring TrioonHorpn yiin Hnnr zones en luitcio uv Zeeuws-Vlaanderen zijn door de landelijke rijvereniging en ponyclub De Zwinruiters uit Nieüwvliet uitgenodigd voor een kringconcours hippique. pit hippisch evenement wordt vandaag gehouden op het concoursterrein achter geer dan honderd dressuurrui- ters en amazones hebben aan die uitnodiging gehoor gegeven. Voor de tweede proef in het middagprogamma komen zo'n zeventig combinaties in actie. Bij het springconcours is het aantal beduidend minder met 13 springruiters en amazones bij de pony's en 40 bij de paarden. Het parcours voor deze wedstrijden wordt gebouwd door Anton Hanse uit Kerkwerve. De top bij de springruiters is smal, temeer omdat niet alle rui ters zich aangemeld hebben. Bij het Z-springen staan op de start- lijst alleen de Zwinruiter-combi- naties Jan Noordhoek met Edwin en Mirana de Jonge met Beauchamp. Bij de Z-klasse po ny's zijn dat Jan Willem de Fey- ter met Gladstone en Saskia de Regt met Ramora Kayam van De Haringruiters. Wel een zware afvaardiging bij de M-paarden. Hierin moeten Peter Kosters met Zypher van Graeve Jan en Ellen Briquet met Queen van Hulst het opnemen tegen een overmacht van De Zwinruiters. Dit zijn Marian Martens met Caitwick, Miranda de Jonge met Weekend Love, Gilles Quist met Casper en Sjaak Boonman met Delight Primeur. Voorts is er de nodige strijd te verwachten in de dressuurru- brieken bij de paarden. In de Z2-klasse komen in de ring Christiane de Feijter met Roxan- ne van Luctor et Emergo, Natas- ja Hertogh met Tuaq van De Zwinruiters en Marian Quaak met Ticardo van De Haringrui ters. In de Zl-dressuurklasse paarden zijn dat Jeannot Bakker met Blizzard van De Zwinrui ters, Peter Kosters met Zypher van Graeve Jan, Theo Perdaen met Leval van De Zwinruiters en Carla Haak met Zsuzsa en Moni que Hellemon met Morena van De Oranjeruiters. PROGRAMMA 09.00 uur: dressuur paarden en po ny's en parkoers verkennen paarden en pony's klasse B en L; 10.00 uur: springen B-paarden, aansluitend barrage op stijl gevolgd door B-po- ny's, L-pony's en L-paarden, steeds met barrage; 12.30 uur: pauze; 13.00 uur: prijsuitreiking eerste dressuur - proeven met winnaars te paard in de hoofdring; 13.30 uur: dressuur twee de proef, aanvang springen M-po- ny's met barrage, gevolgd door Z- pony's en Z-paarden met barrage. Aansluitend prijstuitreiking tweede dressuurproeven in het clubgebouw. roor.g9! Zoom. Tel. 01640-3370^ gen specialist inbiedingen. oor snelle beslissers!!!! toestellen - verlichting - assen - slaapzakken - - rugzakken hut- tot zware, degelijkeJ pyramidetenten. Grote partij kwaliteits 1/2 prijs. Voortentencentrum 1 Theo Stet BV, EindhovJ 040-482945. 11 modellen caravanvo| tenten (uit voorraad) prijs. Vele merken, en uitvoeringen. Overa op aanvraag. Stadionweg 31, R'dai 010-4321455. ST.Gillis Waas Belgie, handelspand 11# toonzaal, gr. gar. 40 verd., mag., kant<| woonhuis gel. expresswg. Antwe Tel: 09- 3237705177. Wij kopen zelf. Bel voorl vrijblijvend bod: T Lage Zwaluwe Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Kloosterzande - De stichting Wieier Promotion Zeeuws- Vlaanderen viert zondag 16 mei het 25-jarig bestaan met een wielerprogramma dat al 's morgens begint. De hoofdmoot wordt gevormd door de vrouwenkoers waar in zo'n tachtig vrouwen acte de presence zullen geven, onder wie veel vedetten. De entree is gratis. „Dat we de vrouwenkoers als hoofdact zien, is begrijpelijk. We hebben veel moeite moeten doen om een dertigtal amateurs aan de start te krijgen. Dan is het logisch dat je vindt dat de vrou wenkoers het meest in het oog springt. Zeker gezien de enorme belangstelling die daarvoor is," aldus bestuurslid Frans Voet. Hij voegt daaraan toe, dat later nog een team uit Australië heeft in geschreven bij de A-amateurs, bestaande uit negen personen. Hiermee komt het totaal aantal amateurs toch nog op ongeveer veertig. Het comité had graag de kleine kampioenschappen binnen de Cloosterstraat gehaald, maar Limburg ging voor en kreeg de nationale titelstrijd toegewezen. „Jammer, want we wilden die kampioenschappen graag heb ben. Het was een teleurstelling, maar we zijn niet bij de pakken neer gaan zitten. Volgend jaar gaan we weer proberen die titel- strijd te krijgen. Op een gegeven moment moet dat lukken en con- sul Henk Remijnsen zal er wel alles aan doen om die strijd eens naar Zeeuws-Vlaanderen te ha len," aldus voorzitter Cees Ver schuren. De amateurs zitten aan het eind van de wielerdag. Zij starten om 18.00 uur voor hun koers over 84 I kilometer. Tot nu toe hebben slechts vijf renners van de wie- am bieden wij een mode" isief kantoren aan. ing van het kantoorgedei nte. Het geheel ligt op ca I akelaars. Tel. 0 1 0-4365571 Te koop goed gelegen in trum van Baad (België) (plm. 300 bovenwoning). V™BW gericht en bednj 25.000,- eigen minimaal vereist, eq aanvaarden. Inlic 04257-8872. Kloosterzande - In Kloos terzande houdt men al een kwart eeuw wielerwedstrij den. De organisatie is in handen van de stichting Wielerpromotion Zeeuws- Vlaanderen. Het bestuur ziet er als volgt uit: Kees Verschuren (voor zitter), Theo Rombout (vice- voorzitter), Johan Balleur penningmeester), Frans Voet (secretariaat), en de le den Henk Óverkleeft, Alexander Mast en Wim Roelans. Wegens de wielerkoersen in Kloosterzande worden zondag (16 mei) de bushal tes verplaatst die op het parkoers gelegen zijn. Dat oetekent dat moet worden uitgeweken naar de Kruis weg-Viaduct Rijksweg en de bushalte van Groenendijk wordt verplaatst naar de Stuiverstraat. lervereniging Zeeuws-Vlaande ren ingeschreven. „Dat vinden we veel te weinig. Het is een schande als die renners naar België zouden uitwijken, terwijl hier een koers is. Ik hoop dat die renners zich nog zullen melden," aldus Frans Voet. Vester Aarts, Pascal van Bellen, Jackie For- trei, Cyriel Hoefnagels, Wim de Koeijer, Peter Mol, Patrick van Passel, Conno van de Sande, Cees Schouwenaar, Toon Ver meulen, winnaar vorig jaar, en plaatselijke favoriet Edwin van Waterschoot geven kleur aan de ze wedstrijd. Voor de amateurs rijden de vrouwen. Om 16.15 uur klinkt het startschot. Ingrid Haringa, Monique Knol, Marion Borst, Petra van Tilborg en de Bel gische kampioene Godelieve Jansens zijn de smaakmaaksters van deze sterk bezette koers. „De animo heeft ons verrast. Jammer dat Leontien van Moor- sel niet kan komen wegens ande re verplichtingen, want anders hadden we hier de hele wereld top gehad," aldus Voet. De vrouwen rijden 61 kilometer (21 ronden). De finish is niet meer in de Cloosterstraat wegens de onveiligheid. Er zijn immers 'verkeersremmers' aangelegd en dat betekent dat het in de Gloos- "1 terstraat slalommen geblazen is met een peloton van 80 renners. Het Marijkeplein is daarom uit verkozen als start- en finish- plaats. De B-amateurs gaan om 14.30 uur van start. Zo'n 30 renners hebben zich ingeschreven onder wie Jan en Ko Blok, Dirk Hou- weling en Ad Polak. Laatstge noemde moet hoge ogen kunnen gooien. De amateur C-wedstrijden zijn in volle gang. Onder de deelne mers weer de bekende namen als Ko Tolhoek, Marcel Gunst, Ro bert de Jonge, Rik de la Ruelle, Mark Boelens, Mark van Gaver, Jaap Westrate en plaatselijk fa voriet Jurgen Zegers. De C-ama- teurs en trimmers starten om 13.00 uur en rijden 45 kilometer. Vanaf 10.00 uur staat hotel Van Leuven open voor de inschrijvin gen van de deelnemers aan de Run-Bike-Run-wedstrijden, die om 11.00 uur beginnen. De wed strijd kent drie categorieën, 5,6 kilometer lopen, 28 kilometer fietsen en dan weer eens 2,8 kilometer lopen. Er kan ook ge kozen worden voor de 2,8 kilo meter lopen, 19,6 kilometer fiet sen en 2,8 kilometer lopen. De jeugd komt ook aan bod. Die moet 2,8 kilometer lopen en 8,4 kilometer fietsen. met ligging op A-s'^l ingang winkelpass^ I verwarmd. Wink®'1 magazijn 48 rri2. A ding: direkt. V°0' 01652-12602-162W- Het plaatsen vaH KLEINTJE vormt *1 zenlijke bijdrage to J liseren van uw o° DUIZENDEN lez^ joede manier uw hond zaamheid leren t. Voor alle honden en f ekte accommodatie v 13J3Q i Geheel nieuwbo" Winnaar Monique Slootmaker (rechts) van de aanmoedigingsprijs met haar concurrenten Anjolie Wisse (midden) en Kelly Bouman. foto jaap woiterbeek Van onze sportmedewerker Kapelle - Turnster Monique Slootmaker is winnaar ge worden van de aanmoedi gingsprijs jong Zeeuws sporttalent 1993. Tijdens het sportgala in sporthal Groe- newoud te Kapelle kreeg zij van de aanwezige sportbon den en het verkiezingscomi té de meeste stemmen. De 15-jarige Monique Slootma ker was een van de drie geno mineerden die uitverkoren wa ren voor de Zeeuwse sportprijs van vijf mille. Samen met de tennisster Kelly Bouman uit Oostburg en atlete Anjolie Wis se uit Goes ging zij de spannen de en gezellige slotfase in. Dat de keuze op de Zierikzeese viel, was begrijpelijk. Zij behoort tot de nationale turntop en traint 36 uur per week. Haar schoolopleiding is daartoe aan gepast. Trainen doet zij o.a. onder de topcoach Orlov. Gewend aan optredens was zij toch beduusd, toen zij als win naar uit de werd bekendge maakt door de Zeeuwse gede puteerde Kok. Monique Slootmaker moet de 5.000,- die zij ontving ge bruiken in en voor haar sport. Voor wat wist zij gisteravond niet. Haar doel is het meedoen aan de Olympische Spelen in 1996 en eerder aan de WK in Australië. Monique Slootmaker volgde tri-atleet Florik-Jan Koole op. Op zijn beurt was hij opvolger van de tennisster Stefanie Rot tier en Monique Schipper. Ma rion van Dorssen was de eerste winnaar van deze prijs, die on der regie van de Zeeuwse Spor traad jaarlijks wordt uitge reikt. Van onze wielermedewerker Wemeldinge - De 26e wielerronde van Wemeldinge op hemelvaartsdag, don derdag 20 mei, brengt achtereenvol gens aan de start C-amateurs en dag kaarthouders (14.00 uur), B-amateurs (15.45 uur) en A-amateurs (17.30 uur). Bij laatstgenoemde categorie verschijnen ruim vijftig renners aan de start, onder wie als Zeeuwse favorieten Peter Mol, Frangois Franse, Kees Schouwenaar, Wilfred Geijs en Johan van Schaik. Noord-Brabant is vertegenwoordigd met sterke kleppers als John de Crom, Peter Heeren, Mario van Vlimmeren en Twan den Braber. De A- amateurs moeten 100 kilometer afleggen. Bij de B-amateurs (80 deelnemers) moeten tot de kanshebbers worden gerekend Fred Krebbekx, Hans Lindhout, Ad Polak en Wim Oosse. Bij de C-amateurs/dagkaar- thouders komen rond de vijftig renners aan het vertrek. Start en finish liggen in de Dorpsstraat. Verenigingswedstrijden turnen Axel - De Regio Zeeland van de KNGB (Koninklijke Nederland se Gymnastiekbond) houdt vandaag de finale van de vereni gingswedstrijden voor meisjes en vrouwen in de sporthal 't Sportuus te Axel. De ochtendwedstrijden worden tussen 9.00 en 12.45 uur afge werkt en de middagwedstrijden zijn van 13.30 tot 17.30 uur. Aan dit grootse gebeuren nemen maar liefst zo'n driehonderd turnsters deel uit 21 verenigingen en verdeeld over 50 ploegen en 71 individuelen. De volgende disciplines worden afgewerkt: sprong, brug, balk en mat. De organisatie van dit gebeuren is in handen van de turnvereniging Vlug en Lenig in Koewacht. Zeeland verliest van Gouda Moordrecht - De voetbalselectie jongens tot 14 jaar van Zeeland heeft met 4-2 de groepswedstrijd tegen Gouda verloren na een 2-0-ruststand. Op het terrein van vierde klasser Moordrecht bood Zeeland goed tegenstand, maar liet het op de beslissende momenten afweten. Mede door dit resultaat is Zeeland op de laatste plaats geëindigd in de kwalificatiegroep voor het natio naal kampioenschap. Doelpunten Zeeland: 2x Edwin van Damme (Kapelle). Zege voor Toon Vermeulen Goes - De zesde wedstrijd in de Goese zomeravondcompetitie voor wielrenners leverde bij de A-amateurs een verrassende zege op voor Toon Vermeulen. Hij versloeg in de eindsprint zijn vluchtmakker Toine Goense met ruim verschil. UITSLAGEN A-amateurs: 1. T. Vermeulen (Kloetinge), 2. A. Goense (Lewedorp), 3. G. de Punder (Ovezande), 4. F. Franse (Kwadendamme), 5. D. Mesu (Middelburg), 6. L. Goeree (Kruiningen), 7. S. Aarts (Kruiningen), 8. T. van Gessel ('s-Heerenhoek), 9. V. Timmermans (Yerseke), 10. M. Remijn (Wilhelminadorp). Junioren: 1. F. Klaasse (Yerseke), 2. E. Joosten (Wolphaartsdijk), 3. V. Villerius (Middelburg), 4. J. Luteijn (Kapelle). Nieuwelingen: 1. J. Schuit (Arnemuiden), 2. D. de Dreu ('s- Gravenpol der). B-amateurs: 1. W. Oosse (Middelburg), 2. D. Verhulst (Waarde), 3. F. de Haan (Middelburg), 4. D. Houweling (Vlissingen), 5. J. Blok (Kruinin gen). Trimmers: 1. P. Tolhoek (Yerseke), 2. H. de Jong (Goes), 3. L. Beijer (Den Bommel), 4. H. Slabbekoorn (Kapelle), 5. J. Tolhoek (Yerseke). Topscorer Paul Bom naar Goes Goes - De 23-jarige Paul Bom uit Goes, tot nu toe spelend bij SSV'65 (4e klas KNVB), komt volgend seizoen uit voor de V.V. Goes (2e klas KNVB). Bom is dit seizoen Zeeuws topscorer geworden met 28 doelpunten. Tevens is hij winnaar van het Zilveren Schoen klassement van Dagblad De Stem. Na zijn succesvol seizoen werd er door diverse clubs aan de bel getrokken bij Paul Bom, die vrijdagavond de knoop doorhakte en besloot voor Goes uit te komen. Bom: „Hoofdzaak voor mij is dat Goes op een wat hoger niveau speelt. Voorlopig ga ik het een jaar aanzien bij Goes. Wanneer het goed bevalt, kunnen we weer verder zien." Veranderingen bij Terneuzen Terneuzen - Bij voetbalvereniging Terneuzen (vierde klasse H) verandert er nogal wat binnen de technische leiding. Han van den Hooft zal de functie van technisch directeur gaan bekleden en daarnaast tevens de B-junioren trainen. George de Block blijft de verantwoordelijke man voor het eerste elftal, maar kan terugvallen op de asistentie van oud-voetballer Frans van de Peijl. Het tweede team van Terneuzen wordt voortaan getraind door Fons Baart. Amateurs: 1. P. Mol (Kapelle) 56, 2. P. van Passel (Sluiskil) 29, 3. A. Goense (Lewedorp) 27, 4. V. Tim mermans (Yerseke) 26, 5. F. Gom- mers (Philippine) 26, 6. J. van Schaik (Oost-Souburg) 24, 7/8/9. G. van Gessel ('s-Heerenhoek) K. v. Goethem (Sluiskil), F. Fran se (Kwadendamme) 17, 10. R. Tolhoek (Yerseke) 16, 11. V. Aarts (Kruiningen) 15, 12. L. Goeree (Kruiningen) 13, 13. C. Schouwe naar (Kloetinge) 13, 14. M. Stroosnijder (Kruiningen)'112, 15. M. Young (Zuiddorpe) 10. Jeugdtoernooi W Terneuzen Terneuzen - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Terneu zen houdt vandaag (zaterdag 15 mei) een toernooi voor D-, E- en F-pupillen op de bijvelden van het Zuidersportpark te Terneu zen. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur Van onze sportmedewerker Sluiskil - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Sluiskil houdt vandaag en morgen een groots opgezet jeugdvoet- baltoernooi onder de naam 'Engelhard-jeugdtoernooi'. Zo'n 31 verenigingen zijn te gast op het sportpark te Sluiskil en zorgen voor een inbreng van in totaal 75 teams. Een groots gebeuren, dat tussen de 700 en 800 jeugdvoetballers op de been brengt. Van onze medewerker Henk van de Voorde Sluis - De Lawn Tennis Vereniging Sluis viert het 25-jarig jubileum. Zaterdag 22 juni 1968 was de oprichting een feit. Ter ere van het 25-jarig bestaan wordt zaterdag 15 mei van 19.30 tot 21.30 uur een receptie gehouden in het clubgebouw tennispark De Zwieper. Voorafgaand wordt om 16.00 uur een dubbeldemonstratie gehouden door Patrick Marteijn, Menno van den Hout, Coen Dobbeleir en clubtrainer John Dijkman. Ivan Passel, één van de favorieten bij de A-amateurs in Verzande zondagmiddag. foto camile schelstraete De tennislub Sluis is altijd in rustig vaarwater gebleven. Het stabiele ledenbestand door de jaren heen geeft is daarvan een indicatie. Momenteel kent de club 206 leden, waarvan 56 ju nioren. „We hebben ooit eens gedacht aan een ledentstop, dat was in 1980. Dat was echter een jaar later al niet meer nodig," zegt de huidige secretaris Mario Leenhouwers. De doelstelling is nooit geweest om prestatiege richt bezig te zijn. De huidige tien competitieteams opereren dan ook meer in de recreatieve sfeer. Toch kon Sluis in het ver leden trots zijn op de Zeeuwse jeugdkampioenen als Barbara du Fossé en Isabelle Leenhouwers. Vanwaar het lage competitieni veau? „Kijk bijvoorbeeld naar de jeugd. Als ze en beetje kunnen tennissen, hebben ze hiervoor te weinig tijd, want in het weekein de werkt de jeugd vaak in de horeca. Veel kinderen hebben thuis een zaak en daar moet thuis gewoon gewerkt worden. Dat is jammer, maar het gebeurt wel," aldus Leenhouwers. Zoals bekend is Sluis een toeristiche trekpleister. Het is dan ook niet vreemd dat veel Belgen uit Knokke en omstreken lid zijn van de tennisvereniging. Een tijd lang is de jubileumcom missie, bestaande uit Guido van Daele, Hans Henry, Rose-Marie Reijnders, Lucienen de Schep per, Edwin Schouppe en Jan van Keulen, druk bezig met de festi viteiten. De overlevering leert dat er al rond 1922 getennist werd in Sluis. De uit Nijmegen afkomsti ge Willem Hougen zorgde voor een betonbaan op een stuk wei land achter het Walplein. Hierop werd al snel door zo'n 25 mensen getennist. Vanwege het 'hoge spelniveau' was de afrastering van begin af aan een zorgen kindje. De verhoging tot 1,80 meter was nog te laag, want menige bal ging hier over heen. Men kon lid worden van De Sluisse Tennisclub voor 15,- per jaar, inclusief ballen. „Deze hingen in een netje aan de kap stok bij de familie Hougen en werden voor het het spelen opge haald. De Sluisse tennisclub was geen lid van de bond en speelde dus geen competitie. Wel werden er sporadisch uitstapjes gemaakt zoals naar Tiola IJzendijke en Animo Terneuzen," aldus ge schiedschrijver Guido van Daele in zijn bijdrage aan het jubi- Helemaal rechts op de foto Lies van Daele en derde van rechts achter Guido van Daele. Beiden hielpen de LTV Sluis 25 jaar geleden oprichten. leumboekje van de tennisclub. Samen met George Groosman was Van Daele één van de men sen van het eerste uur bij de officiële oprichting van de Lawn Tennis Vereniging Sluis in 1968. De betonnen baan uit 1922 werd tijdens de bevrijding door de Duitsers getroffen. Inmiddels heeft LTV Sluis op het knusse tennispark aan de Hoogstraat de beschikking over vier gravelba- nen, die alle van verlichting zijn voorzien. Het clubhuis De Zwie per kwam, mede door zelfwerk zaamheid van de leden, in 1980 tot stand en werd ontworpen door architect en toenmalig lid Teun van Heelsbergen. Een hele opluchting was in 1974 de ver huizing van de voetbalvelden aan de Hoogstraat. De ten nisclub kreeg er nu twee banen bij. Verder hoefden de kleedlo- eigen foto kalen niet meer gedeeld te wor den met de voetballers wat de nodige ruzies had opgeleverd. In het kader van het zilveren jubileum is er 4 september een feestavond in 't Hart van Sluis voor leden en oud-leden. Als klap op de vuurpijl start 3 juli de 25e uitgave van het Belforttoer- nooi. Dit legendarische toernooi is het paradepaardje van de club. Sluiskil - Het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend krijgt op zaterdag 12 en zondag 13 juni de top van het vrouwenwielrennen aan de start. De organisatie is er in geslaagd niemand minder dan de Olympische kam pioene Catherine Wath aan de start te krijgen. Natuur lijk is ook Leontien van Moorsel van de partij en is de organisatie bezig de ploeg van Monique Knol te strikken. Bij de amateurs komen eveneens heel wat bekende namen naar Zeeuws-Vlaan deren. De ploegen van Eu ropolis met Dave Dubbel dam en John van den Amee- le, Giant, Het Luchtschip en De Jonge Renner hebben reeds ingeschreven. De koers is opnieuw uitge smeerd over twee dagen. Zaterdag 12 juni staan de renners aan de start in Sluiskil om te finishen op de Tivoliweg in Hulst. Daarna volgt een tijdrit in Zuiddor pe. Zondag staat de rit Breskens-Breskens op het programma met tal van kas seistroken. Zowel bij de amateurs als de vrouwen komen heel wat buitenlandse teams aan het vertrek. Opnieuw wordt er gestreden voor drie truien. 0E STEM ZATERDAG 15 MEI 1993

de Stem | 1993 | | pagina 13