nnu an. Kampioenschap voor Scheldesport Clinge-Sluiskil een topduel vtiviteit imaaiet >k! saler. Profronde Midden-Zeeland sterk bezet Drie keer winst voor Roel van Laere Zaamslag derdeklasser als het met twee treffers verschil wint sport AGENDA sportnieuws KORT SPORT ZEELAND BASKETBAL VOETBAL I Vorm [Topprestatie Biezentrappers JL 5? VRIJDAG 14 ME11993 B2 IT h bedien- endeling, urwiel, in vóór en i warmte- perlichten erstelbare De Variant adruimte- tabel rijden Dp van een binatie met slefoons de bedrag van Van onze basketbalmedewerker Temeuzen - Tijdens de laat ste wedstrijd van het seizoen behaalde het eerste mannen- team van de basketbalvereni ging Scheldesport het kam pioenschap in de eerste klas se van de Zeeuwse basketbal competitie. Het lot bepaalde dat deze wedstrijd gespeeld moest worden tegen de nog als enige overgebleven titel kandidaat Dynamo'70 1. Helaas voor het publiek werd het geen superieur machtsver stoon, zoals de ploeg menigmaal afgelopen seizoen etaleerde. Scheldesport speelde degelijk en solide en loodste zichzelf zonder gevaar naar de titel. Dynamo had nog wel een kans, maar had dan wel met 28 punten verschil moeten winnen. Als een ware kampioen liet de Terneuzense equipe zich geen enkele keer van de kook brengen, ondanks het imposante tegenspel van de aartsrivaal. Het was na een aantal wedstrij den in het begin van de competi tie al snel duidelijk dat Schelde sport en Dynamo de hoofdrollen voor zich opeisten. Vlissingen was geen schijn van het vroeger zo gevreesde team. Marathon en Souburg wisselden goede par tijen te veel af met uiterst zwak ke vertoningen. Laatste in de rij was weer het te zwakke Dyna mo'70 2. De ploeg speelt aardig, maar is al jaren te zwak voor de eerste klasse. De Terneuzense ploeg werd dit jaar uitgebalanceerd versterkt met ervaren, maar gemotiveerde sterren en het beste van de ju nioren. Met name Maarten Ho- zee en Martijn van Eetveldt speelden zich keer op keer in de kijker. Een totaal onverwacht verlies tegen Marathon 1 gooide bijna roet in het eten. Behalve een terecht verlies tegen Dyna mo'70 1 maakte de ploeg geen enkele misstap meer. Met 36 punten uit 20 wedstrijden toont de ploeg zich de beste van dit seizoen en geeft tevens duidelijk aan deze keer wel gereed te zijn voor de rayoncompetitie. Een eerder avontuur resulteerde in frustraties en een vroegtijdig besef van slechte timing en plan ning. Nadat de vrouwenploeg zich de laatste jaren heeft gema nifesteerd als een vaste waarde in deze rayoncompetitie, behoort een sterke Zeeuws-Vlaamse ver eniging als Scheldesport zich bij de sterke teams van de overkant te gaan vervoegen. Van onze sportmedewerker Axel - De beslissingen in de extraatjes van de voetbal competitie beginnen te vallen. Zaamslag kan in de vierde klasse A van het KNVB-zaterdagvoetbal promo tie afdwingen. Kloetinge kan dat in de tweede klasse A. Goes moet in de nacompetitie van de tweede klasse B zondag winnen om door te kunnen stoten en Clinge moet samen met Sluiskil uitmaken wie verder mag in een promotiestrijd in de vierde klasse H, waarin STEEN in de wachtkamer zit. Tweedeklasser Kloetinge kan zich zaterdag plaatsen voor de nacompetitie voor een stek in de eerste klasse. Gelijk spelen tegen I Achilles Veen is hiervoor vol doende. In de vierde klasse kan Zaamslag zich rechtstreeks in de derde klasse spelen door met I minimaal twee treffers verschil I van SSV'65 te winnen. Twee I goals verschil is voldoende om I gelijk te komen met het uitge- speelde Rillandia, dat dan op I basis van het competitieresultaat I het onderspit moet delven. „Het zou mooi zijn. Weggaan bij een club (hij gaat naar Biervliet, red.) met een promotie is altijd leuk," aldus Wim Jansen, trainer bij Zaamslag, dat bij promotie de derby's tegen AZVV en Ter- j neuzense Boys misloopt. Beide teams degradeerden naar de vierde klasse. „Jammer," weet Wim Jansen, die ervan uitgaat I dat zijn equipe het hoogst haal bare niveau wil bereiken. „De I promotie leeft in Zaamslag," ontdekte Jansen. Lukt het de groen-witten de promotie, via minimaal een zege met twee doelpunten verschil, te pakken dan krijgt Wim de Pooter gelijk. Deze verdediger van Zaamslag stelde een tijd geleden al: „Zaamslag promoveert en Ter neuzense Boys en AZW degra- deren." De kans dat hij dit vanaf de zijlijn moet bekijken is groot. Tegen Rillandia werd hij met i twee keer geel weggezonden. Hem wacht dus een schorsing. De rest van de groen-witten is present en staat op scherp. Deelt J Zaamslag de buit met SSV'65, J dan is Rillandia, dat drie punten pakte door van SSV'65 met 4-2 te winnen en tegen Zaamslag roet 1-1 gelijk te spelen, winnaar van de nacompetitie. I Tweedeklasser Goes moet zon- hag winnen van WSC om verder 'e mogen. WSC heeft aan een gelijk spel genoeg. Dat Goes in l Wagenberg niet kansloos is, is 'ets dat zeker is. Zij het dat dan I he vorm van de dag aanwezig moet zijn. Die ontbrak helaas bij Goes te vaak in het bijna voor bije seizoen. Derdeklasser Breskens zit nog in de wachtkamer. Eerst moet Moerse Boys tegen Internos spe len voordat het naar Breskens komt. Ongeacht de uitslag van dit duel heeft Breskens de sleutel hier in handen. In de vierde klasse houden Sluis kil en Clinge deze opener vast. Wint een van beide teams, dan mag die door naar de beslissende wedstrijd met als tegenstander de winnaar uit de groep in de vierde klasse G. Siegfried van de Berg, sluitpost bij Clinge, houdt het er op dat het zijn ploeg is die verder mag. „We hebben tegen Sluiskil na de 2-0-nederlaag en kele weken geleden nog wat goed te maken. Daarnaast heb ben we het voordeel dat we in eigen huis spelen, aan 1-0 ge noeg hebben en dat iedereen present is," zegt hij. Dat Sluiskil aan die kleine uit slag, maar dan andersom, ook genoeg heeft, is bekend. Bram van Houcke, voorzitter van Sluiskil, zei het eerder al: „We willen verder." Sluiskil moet dit mogelijk doen zonder vrije ver dediger Jean-Pierre Hubregtsen. Hij kreeg in het duel met STEEN twee keer geel, dus rood en dat betekent dat hem een schorsing wacht. Daar staat tegenover dat Wilco Braafhart weer van de partij is. Delen beide teams de punten, dan gaat STEEN op ba sis van het competitieresultaat verder, omdat alle teams dan 2 punten hebben en geen doelpun ten in het voordeel. PROGRAMMA ZATERDAG 15 MEI Tweede klasse A: Achilles Veen- Kloetinge. Derde klasse A: NOAD'67-Oostka- pelle. Vierde klasse A: Zaamslag-SSV'65. Afdeling Zeeland eerste klasse: VCK-GPC (tweede duel om promo tie, GPC won eerste treffen met 3-1). Tweede klasse: Waarde-Nieuwdorp (tweede duel om promotie, Nieuw- dorp won eerste treffen met 3-2). ZONDAG 16 MEI Tweede klasse B: WSC-Goes. Derde klasse D: Moerse Boys-Inter nos. Vierde klasse H: Clinge-Sluiskil. Afdeling Zeeland eerste klasse: 14 mei: Hontenisse-Vlissingen (restant 6 minuten, stand 1-1), 16 mei: Vlis- singen-Hontenisse, tweede duel om promotie). Pan onze sportredactie l™P - Het vrouwenzaalvoetbalteam van Biezentrappers/Gerka |K''jrt uit Kapelle-Biezelinge, winnaar van de Zeeuwse zaalvoetbal- I heeft in de strijd in de voorronde om de nationale beker voor oekerwmnaars een topprestatie geleverd. In sporthal 'De Dumpel' in bij Arnhem, trad het aan tegen de bekerwinnaar van de wieling Noord-Brabant, KW Tongelreep uit Eindhoven, Woezik uit J'ijchen (afdeling Nijmegen) en Van Scheyndel uit de afdeling _™hem en tevens nationaal bekerhouder. Ibti i a'Semeen erkende zwaarste poule van de voorronden enaalde Biezentrappers/Gerka Sport een fraaie tweede plaats enter de nationale bekerhouder Van Scheyndel uit Arnhem, maar KW Tongelreep en Woezik. |k de eerste wedstrijd tegen de Nijmeegse bekerwinnaar Woezik DORD Weikoop, Havenweg 71 Krabbendijke, J.W. Frisostraat ENDAAL Schoenmakers, MoJfjS Van t Westeinde, Van f L r„ met S°ed voetbal via een ruststand van 2-0 gewonnen met 4-0 1, doelpunten van Wanda Zegers, Jos van Dorst, Anneke Minnee en LmjaDavidse. De tweede wedstrijd was zo mogelijk nog beter, Krirt Tongelreep uit Eindhoven, recentelijk nog winnaar in de lJ °m het districtskampioenschap, werd sensationeel, maar Het fmen verdiend' via een doelpunt van Jos van Dorst verslagen. Pan w c'lt team °°k nog twee keer ontsnapte omdat inzetten Item v Zeëers en Janita Davidse via de binnenkant van de paal lliiktf/i Ve^ '"kwamen, spreekt boekdelen en de schaarse moge- LJn vo°r KW Tongelreep werden uitstekend gekeerd door illed '®e Dourleijn. Ook het gegeven dat KW Tongelreep Bit in t Was steunt hêt bewijs dat onder neutrale en goede leiding - L ,e8enstelling tot de eerste wedstrijd om het districtskampioen- f.„„P öestijds in Veldhoven - Biezentrappers/Gerka Sport zeker niet fc°w?Ziingeweest- schevnri [!ngelreeP met maar ^'e*st 5"1 werd afgedroogd door Van Preek "etekende dat Biezentrappers/Gerka Sport in een recht- TOidp6 cordrontat'e met de huidige bekerhouder mocht gaan Ée Zee °m Poldewinst. Al na twee minuten zette Wanda Zegers %eu UWje P'oeg op een voorsprong. Drie verdedigingsfouten van de fa Sph ™at'e werden echter even doeltreffend afgestraft door 'oren Janita Davidse bracht de spanning terug door 2-3 te Pa ra'mafr °P iacht naar de gelijkmaker, scoorde Van Scheyndel Ptemdori1Snebe C0UI,ters nog drie keer, zodat de winst toch P'ezentr ge^at*eerd hij het beste team terecht kwam. feu iM ?PP®rs/Gerka Sport-coacg Lothar Meertens was dik tevre- &aet1bahaaIderes"haat- ^•KWtv an Scheyndel 3-6, 2. Biezentrappers/Gerka Sport 3-4, W Tongelreep 3-4,4. Woezik 3-0. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Johan Museeuween van de trekpleisters in de komende Ronde van Midden-Zeeland. Kamperland - De profronde van Mid den-Zeeland die zaterdag 23 mei voor de twinitgste keer wordt verreden krijgt een aardig rennersveld aan de start. Hoewel het de organisatoren moeite heeft gekost de zaak financieel rond te krijgen, prijken toch de namen van vele prominenten op de deelne merslijst. Niet alleen kostte het veel moeite om sponsors te vinden. Het organiserend co mité bleef vorig jaar ook nog eens zitten met een fors nadelig saldo, omdat drie grote sponsors afhaakten en niet aan hun verplichtingen konden voldoen. „We heb ben de begroting bij moeten stellen. Toch was ons streven om meer dan honderd renners aan de start te krijgen", zei de voorzitter van het organiserend comité Piet Louwerse tijdens een bijeenkomst voor pers en sponsors en 'De Roompot' te Kamperland. „In eerste instantie dachten we niet aan vedetten, omdat het bedrag dat we uit te geven hadden aanzienlijk lager was dan in andere jaren. Bekijken we nu echter de deelnemerslijst, dan komen we tot de con clusie dat we nog nooit zo'n fraai veld renners bij elkaar hebben gekregen in voorgaande jaren." Frans Maassen en Jelle Nijdam, de Neder landse toppers uit de ploeg van Jan Raas, moeten het opnemen tegen mannen als Johan Museeuw, Olaf Ludwig, Mare Ser geant, Egwig van Hooydonck, Johan Ca- piot en Wilfried Nelissen. Of de sterke Sovjet rijder Ekimov aan de start ver schijnt is nog niet zeker. Hij staat als reserve op de lijst. Er start en 140 renners verdeeld over verdeeld over 17 ploegen. De geneutrali seerde start is om 11.30 uur op de Grote Markt te Goes. Na 210 kilometer wordt de finish rond 16.40 uur verwacht op de Bergweg in Goes. De route is wat gewijzigd ten opzichte van voorgaande jaren. Na de start voert de route via Yerseke en de Vlakebrug naar de Zak van Zuid-Beveland. Via het Sloege- bied gaat de rennerskaravaan richting Vlissingen en Middelburg. Voorgaande ja ren werd de westkant van Walcheren mee gepakt en via de Westkapelse zeedijk ging het richting Vrouwenpolder. Dit jaar gaan de renners vanaf Middelburg via Veere en Vrouwenpolder en over de Stormvloedke ring wordt Westerschouwen bereikt. Van daar naar Zierikzee en via de Zeelandbrug terug naar Zuid-Beveland. Om het parcours van aankomst aantrekke lijker te maken voor het publiek, zijn vier doorkomsten gepland. Na de eerste door komst om 15.40 uur maken de renners nog vier lussen. Na de eerste lus van 20,5 kilometer gaat via Kapelle, Wemeldinge en Kattendijke komen de renners om 16.06 uur voor de tweede maal langs de Berg weg. De tweede lus van 10 kilometer gaat via Kloetinge en de Kattendijksedijk terug naar Goes waar de derde doorkomst om 16.17 wordt verwacht. Deze lus wordt nog een keer herhaal en tenslotte finishen de renners om 16.39 uur. Daarvoor heeft het publiek ook de ama teurs die de Ronde van Midden-zeeland rijden al vier keer langs zien rijden. Zij starten om 10.30 uur in Goes. De eerste doorkomst op de Bergweg is om 13.36 uur en de finish om 14.26 uur. Gerrie van Gerwen, coördinator van de SBB, waarschuwde de organisatoren om zich goed te bedenken voordat over wordt gegaan tot het samenvoegen van de ama teur en profronde van Midden-Zeeland. „Dan gaat de Ronde van Midden-Zeeland een categorieloos bestaan leiden. Gradaties moeten er blijven. Ik zal me voor de volle honderd procent blijven inzetten voor het behoud van deze ronde. De ronde door Zeeland met zijn typisch Nederlandse pol derlandschap mag niet verloren gaan. De dijkenbouwers en dammenleggers en niet te vergeten de Zeeuwse boterbabbelaar- bakkers zij moeten toch inzien dat publici teit via deze sport hun geld zeker waard is." Van onze atletiekmedewerker Temeuzen - Roel van Laere pakte tijdens de avondwed strijden van zijn vereniging AV Scheldesport drie over winningen. Van Laere, die dit seizoen de vruchten schijnt te plukken van de samenwerking met trianer Cees van Oosten, won het ver springen met 6,89 meter, liep op de 100 meter naar een win nende tijd van 11,3 en noteerde op de dubbele hectometer 22,9. Op de 100 meter viel het optre den van B-junior Wilbert Mur- re op. Achter Van Laere liep hij naar een keurige 11,6. Bij de B-jongens won Michael Burm zowel het kogelstoten als het verspringen. De Belg Ivan van Eetvelt kwam de 3000 meter winnend afsluiten. Bij de vrou wen eindigde het kogelstoten tussen de RKHAV-sisters Da- niëlla en Bianca Segers in winst vor de oudste, Daniëlla. Mirjam de Vos van Scheldes port nam zowel het verspringen als de 100 meter voor haar rekening, terwijl Margo Schout van RKHAV op de 200 meter B-juniore Wendy van de Wege klopte. De belangstelling voor de wedstrijden was niet over weldigend. Gezien de kalender (afgelopen weekeinde waren de Zeeuwse kampioenschappen) een begrijpelijke zaak. UITSLAGEN D-MEISJES Hoogspringen: 1. Mandy Heppener (Scheldesport) 1,30, 2. Mariska Natte (Dynamo) 1,25, 3. Renske van Puyvelde (Scheldesport) 1,20. Speerwerpen: 1. Mieke van Can- neyt (ACME) 27,38, 2. Mandy Hep pener 18,10, 3. Debby van der Schilt (Scheldesport) 17,06. 600 meter: 1. Mieke van Canneyt 1.52,5, 2. Janneke Langerak (Scheldesport) 2.03,5, 3. Renske van Puyvelde 2.04,4. 60 meter: 1. Wendy Heppener (Scheldesport) 8,7, 2. Mieke van Canneyt 9,0, 2. Mariska Natte 9,1. C-MEISJES Speerwerpen: 1. Charlotte Broos (Scheldesport) 23,38, 2., Maike van Dijk (Dynamo) 22,48, 3. Eva Dijk huis (Scheldesport) 17,42. 80 meter: 1. Suzan Lucieer (Wie lingen) 11,0, 2. Eve Dijkhuis 11,8, 3. Nathalie de Rechter (Scheldes port) 11,9. Hoogspringen: 1. Fiona Mirrer 1,35, 2. Charlotte Broos (beiden Scheldesport) 1,35, 3. Maike van Dijk 1,30. 600 meter: 1. Maike van Dijk 1.47,9, 2. Fiona Mirrer 1.57,6, 3. Nathalie de Rechter 2.07,1. Vrouwen/AB-MEISJES 200 meter: 1. Margo Schout (RK HAV) 27,8, 2. Wenay van de Wege (Scheldesport) 29,9. 100 meter: 1. mirjam de Vos (Scheldesport) 13,0, 2. Margo Schout 13,5, 3. Wendy van de Wege en Corrie Meijer (Scheldsport) 14,0. Verspringen: 1. Mirjam de Vos 4,83, 2. Corrie Meijer 4,33, 3. Wen dy van de Wege 4,22. Kogelstoten: 1. Daniella Segers (11,82, 2. Bianca Segers (beiden RKHAV) 10,97. D-JONGENS Speerwerpen: 1Xamil Aksoy (Scheldesport) 24,14, 2. Robin van Velzen 19,48, 3. André de Kam (beiden Atletica) 15.76. 80 meter: 1. Klaas Goossen (Wie lingen) 11,7, 2. André de Kam 12,2, 3. Christian van de Houwe (Wie lingen) 12,3. Hoogspringen: 1. Klaas Goossen 1,30, 2. Chris Bakker (Scheldes port) 1,15, 3. Thijs Boerjan (Wie lingen) 1,15. 1000 meter: 1. Klaas Goossen 3.45,4, 2. Chris Bakker 4.01,0, 3. Thijs Boerjan 4.24,2. C-JONGENS Hoogspringen: 1. Wilfried de Vos (RKHAV) 1.55, 2. Nico de Hullu (Wielingen) 1,40, 3. Jerry Heppener (Scheldsport) 1,35. 100 meter: 1. Hein Machielsen (Scheldesport) 12,7, 2. Nico de Hullu 13,4, 3. Wilfried de Vos 13,5. Speerwerpen: 1. Wilfried de Vos 34,68, 2. Gijs van Puyvelde (Schel desport) 24,58, 3. Jerry Heppener 21.76. B-JONGENS Kogelstoten: 1. Michael Burm (RK HAV) 12,79, 2. Francois Begijn (Scheldsport) 10,98, 3. Jasper Me ijer (Scheldesport) 7,98. Verspringen: 1. Michael Burm 5,68, 2. Francois Begijn 5,43, 3. Michiel Visser (Scheldesport) 5,08. 3000 meter: 1. Stevan van de Veire (Wielingen) 11.52,0. MANNEN/AB-JONGENS Verspringen: 1. Roel van Laere (Scheldesport) 6,89, 2. Marc van Vlierberghe (Wielingen) 5,21. 3000 meter: 1. Ivan van Eetvelt (WALO) 9,18,9, 2. Erik Goossen 9.20,2, 3. Remco van de Winkel (beiden Scheldesport) 9.47,3. 200 meter: 1. Roel van Laere 22,9, 2. Michiel Visser 25,0, 3. Jasper Meijer (Scheldesport) 26,8. 100 meter: 1. Roel van Laere 11,3, 2. Wilbert Murre (Scheldesport) 11,6, 3. Michael Burm 11,8. Kogelstoten: 1. Ettiene Schuit (Scheldesport) 11,24. VETERANEN 3000 meter: 1. Carlos Verbuyt (Scheldesport) 11.23,7. KORFBAL Landelijk: Luctor-Tjoba (derde klasse O), aanvang 15.30 uur. Afdeling: Zaamslag-ELKV (over gangsklasse A), aanvang 16.00 uur. Luctor 2-BKC (eerste klasse A), aanvang 16.00 uur. HOCKEY Mannen tweede klasse: Leidse Stu- denten-Olympia. Derde klasse: DDHC-Rapide, Goes-Voorne. Aan vang wedstrijden 14.30 uur. Vrou wen derde klasse: Olympia-Vlissin- gen, Oude Maas-Goes. Aanvang wedstrijden 12.45 uur. TENNIS Zaterdag 15 mei: districtscompetitie hoofdklasse: Smash-Game'78. Zondag 16 mei: mixed vierde klasse: Ludo et Emergo-Breda. Vijfde klasse: SJEF-Souburg. Mannen derde klasse: Ador Sport- Barendrecht. Vierde klasse: Drive-Hiaten, Hulster Ambacht-Haagse Beemden. ZAALHANDBAL GSC-HVSV (Zeeuws kampioen schap vrouwen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 13.00 uur. Delta Sporty 2-EMM 2 (Zeeuwse beker mannén), sporthal Nassaulaan Mid delburg, aanvang 13.00 uur. Magito en Maas naar Hoek Hoek - Eersteklasser Hoek is erin geslaagd opnieuw twee spelers aan te trekken. Coach Dick Buitelaar kreeg versterking door de komst van Danny Magito, verdediger bij Zierikzee en eerder speler bij de VC Vlissingen, en Davy Maas. De laatste maakte als linksbenige middenvelder furore bij Vlissingen in de landelijke jeugdcompetitie. Magito, woonachtig in Zierikzee is 22 jaar en Maas uit Oostburg is 18. Spits Mare de Kunder, die eerder zei Hoek te verlaten, is op die beslissing teruggekomen. Evenals aanvaller Antoine Thoen speelt ook hij volgend seizoen bij de Zeeuwsvlaamse zaterdag-eersteklasser. Aflossingsmarathon in Terneuzen Temeuzen - In Terneuzen staat zaterdag 15 mei de Engelhard/ Petrus Hondius-aflossingsmarathon op het programma. Op een parkoers met een lengte van 10,5 kilometer kan met maximaal vier deelnemers worden deelgenomen Ook kan individueel, met twee of drie deelnemers deze mara thon worden gelopen. Het parkoers, met start en finish bij de scholengemeenschap Petrus Hondius, loopt via de boorden van de Otheense Kreek richting ziekenhuis De Honte. Het startschot wordt gegeven om 13.00 uur. Er kan worden ingeschreven vanaf 12.00 uur in de aula van Petrus Hondius, waar tevens was- en kleedaccommodatie aanwezig is. Run-Bike-Run in Kloosterzande Kloosterzandc - In Kloosterzande wordt zondag 16 mei de vijfde wedstrijd van de Zeeuws-Vlaamse Run-Bike-Run-competitie afgewerkt. Er staan drie afstanden op het programma. De jeugd krijgt 1,4 kilometer lopen, 8,5 kilometer fietsen en 1,4 kilometer lopen voorgeschoteld. De kortste afstand voor alle leeftijdscategorieën bestaat uit 2,8 kilometer lopen, 20 kilometer fietsen en 2,8 kilometer lopen, terwijl de langste afstand begint met 5,2 kilometer lopen. Vervolgens moet er 28 kilometer gefietst worden en 2,8 kilome ter gelopen. Alle afstanden gaan om 11.00 uur aan het Marijke- plein van start. Inschrijven vanaf 10.00 uur in hotel Van Leuven. Kleedaccommodatie op het sportcomplex van de voetbalvereni ging Hontenisse. Jong Zeeland-FC Eeklo IJzendijke - Jong Zeeland speelt zaterdag 15 mei in IJzendijke tegen FC Eeklo. De wedstrijd geldt als vorobereiding op de trip naar Engeland van Jong Zeeland (4 en 5 juni), maar tevens als opluistering van het 75-jarig bestaan van de plaatselijke vereni ging IJzendijke. De wedstrijd begint om 19.30 uur en wordt gefloten door scheidsrechter Cees Floren met de gresnrechters Van der Plasse en Vermeire. Coach Wies van Avermaete is niet aanwezig en wordt vervangen door afdelingstrainer Jan van Loon, die de beschikking over volgende selectiespelers: Menno van Grem- berghe en Joep Frusch van Axel, Pascal Schieman van AZW, Edwin Held en Marcel Kole van Goes, Peter Landa van Hoek, Pascal van de Berg, Steven Seedo en Martin Vader van Middelburg, Danny Gabrielse en Ramses Jacobsen van RCS, Marco Ottjes en Eddy van de Bosch van STEEN, Hubert van de Hemel van Terneuzen en Jimmy Kikkert van Vlissingen. Jeugdmeerkampen tafeltennis Malden - De Kloosterse tafeltennisster Naomei Schelfhout kan terugzien op een geslaagd seizoen. In de finale van de nationale meerkampen in Malden schaarde de speelster van SAR zich bij de vaderlandse top vier in de leeftijdsklasse tot 16 jaar. Om die klassering te bereiken had Schelfhout in de finale uiteindelijk slechts drie winstpartijen nodig. Met zeges op Slokker, Huizer en Diamant wist Schelfhout zich al na vier van de zeven ronden zeker van de vierde plaats. Die klassering was tevens het hoogst haalbare omdat zij tegen de sterkste drie speelsters weinig in te brengen had. De overwin ning ging naar de Friese Suzan Derks, die de in de eredivisie uitkomende favoriete Eveline Hengstman één van haar schaarse nederlagen toebracht. Mariska Goormachtig van 't Zand bereikte bij de meisjes-junio ren eveneens een vierde plaats. Kalun Yu van 't Zand was tot in de slotfase van het toernooi kansrijk voor de nationale titel bij de jongens-welpen. Een nederlaag tegen Barry Wijers deed hem bij de afsluiting echter op de derde plats eindigen. Eerste wedstrijddag seniorencompetitie Ternezuen/Vlissingen - Op twee plaatsen in Zeeland worden zondag 16 mei de eerste wedstrijden van de districtscompetitie voor senioren afgewerkt. In Terneuzun op het Zuidersportpark is het organiserende Scheldesport de enige Zeeuwse club die in actie komt. Dit bij de mannen eerste klasse. De opponenten zijn AAV'36, AV'47, Haag Atletiek, Olympia'70, Avantri en Typhoon. In Terneuzen begint men om 11.30 uur. In Vlissingen, waar Atletica de organisatie op zich neemt, start men om 11.00 uur. Hier komen bij de mannen en vrouwen de andere Zeeuwe clubs in actie. Bij de mannen eerste klasse zijn ingedeeld Bataven 1 en 2, Delta Sport, Hercules, Atletica, Spark en Energie. De mannen tweede klasse wordt gevormd door AV'40, AV'56, Dynamo, Fortuna, Spark, Spirit en Rottedram Atletiek. De bezetting bij de vrouwen eerste klasse is: AV'40, Bataven, Fortuna, Ilion, Spark, Spartaan, Energie en Rotterdam Altetiek. Bij de vrouwen tweede klasse komen in actie Delta Sport, Dynamo, Fortuna, Hercules, Atletica, Parthenon en Rotterdam Atletiek. De tweede westrijd van de districtscompetitie is gepland zondag 4 juli. Zomerzwemkampioenschappen in Kruiningen Kruiningen - In het zwembad De Inkel in Kruiningen wordt zodnag 16 mei het eerste deel van de Zeeuwse zomerzwemkam pioenschappen gehouden. Nog nooit eerder zijn deze kampioen schappen zo vroeg in het seizoen gehouden. Voor de zwemcom- missie van de Kring Zeeland kon het echter niet anders. De zwemagenda is in juni overvol met de finales van de Speedo- jaargangwedstrijden en de Nederlandse kampioenschappen. Bovendien begint ook het langebaanzwemseizoen in juni en daarin wil de zwemclub Koewacht weer een belangrijke rol spelen. Zeeland telt geen overdekt zwembad met een baanlengte van 50 meter. Men is dus aangewezen op buitenbaden met verwarmd water. Veel zal afhangen van het weer. De meeste zwemmers hebben nog niet buiten getraind en zijn dus nog niet gewend aan de buitentemperatuur. Deze kampioenschappen staan in het teken van de opkomende jeugdige zwemsters. De generatie van jaargang 1980 moet op termijn de toppers van nu gaan aflossen. Met Sandra Temmer man, Maartje van Keulen en Marlie Braber heeft Zeeland weer hoop voor die toekomst. Verder zullen de gevestigde namen zoals Eelco van Gemert, Rudi Goudswaard, Constantia Martens en Melanie Bos zich zeker weer laten gelden. De wedstrijden beginnen om 13.45 uur.

de Stem | 1993 | | pagina 9