Creativiteit in vernieuwing nodig Vijftig jaar Gebr. Pladdet Biervliet SIEMENS Geheugensteuntje? De telefoon als databank! Onderzoek naar mogelijk weren verkeer uit Nieuwstraat Terneuzen Tweede dagsucces voor Gino de Munck PvdA Oosi Terneuzen moet voorzichtig omgaan met zeven ton voor stads- en dorpsverniewing Happy Band op de dag van de muziek Brugge krijgt weer meer bezoek van toeristen Om personed Horeca en wi verdeeld ond appartementé ZEELAND Eerste openbare vergadering Kontaktraad Hoek en college Perfect ploegenspel Omloop van Zeeuws-Vlaanderen houdt Ronnie Babijn in het geel Topper in 1992 was het Reiefeest Brug over kanaal Gent-Terneuzen 2 weken gestremd Terneuzen wil Reuzenhoeksedijk veiliger maken WEEKENDDIENSTEN Toertocht Goes DE STEM VRIJDAG 14 MEI 1993 Terneuzen - Als de recon structie van de Dijkstraat en de Nieuwediepstraat in Ter neuzen achter de rug is bekij ken burgemeester en wethou ders de mogelijkheid om de Nieuwstraat geheel voor het verkeer af te sluiten. Wethouder J. van Rooijen zei dat gisteravond tijdens de vergade ring van de raadscommissie VROM. Hij antwoordde hiermee een vraag van A. van Himme (Groen Links) die vroeg om de Nieuwstraat tijdens de zomer maanden voor het verkeer te sluiten. „De terrassen worden vooral door de week gebruikt door gezinnen met kinderen. Omdat er dan auto's door de straat rijden kan dat voor le vensgevaarlijke situaties zorgen. Daarom vraag ik de Nieuwstraat voor het verkeer af te sluiten. Het laden en lossen zou dan bijvoorbeeld in de ochtenduren kunnen gebeuren". Van Rooijen zei dat het altijd de grootste wens van het college is geweest om de Nieuwstraat voor het verkeer af te sluiten. Mo menteel gebeurt dat alleen in de weekeinden Hij zei er wel gelijk bij dat een aantal winkeliers forse schade kunnen oplopen als de Nieuwstraat ook door de week wordt afgesloten. „Daar moeten we dus rekening mee houden. Als het zo ver is dat de Dijkstraat en de Nieuwed iepstraat klaar zijn zullen we die mogelijkheid zeker bekijken. We moeten hierbij zeker de effecten in ogenschouw nemen. Het moet voor het bevoorradingsverkeer altijd mogelijk blijven de Nieuwstraat te bereiken. Je zou het dan inderdaad kunnen regu leren. We blijven constant zoe ken naar mogelijkheden om de Nieuwstraat zo veel mogelijk af te sluiten. In ieder geval is het deze zomer niet haalbaar". Van onze verslaggever Terneuzen - Het Terneuzense college van b en w moet zeer creatief te werk gaan om een duidelijk programma voor de stads- en dorpsvernieuwing op te stellen en te kijken wat wel en niet mogelijk is. Deze boodschap kreeg wethouder J. van Rooijen gisteravond mee tijdens de vergadering van de raadscommissie VROM. De gemeente investeert nu 1,3 miljoen gulden per jaar om de stads- en dorpsvernieuwing op het huidige niveau te handha ven. Maar door bezuinigingen van het rijk moet de gemeente in de toekomst de klus voor zo'n zes a zeven ton zien te klaren. In de praktijk betekent deze be zuiniging dat een forse eigen gemeentelijke bijdrage noodza kelijk is om het proces van de stads- en dorpsvernieuwing tot een goed einde te brengen. Deze boodschap staat in de be leidsnotitie stads- en dorpsver nieuwing 1994-2005 en daarna, die gisteren werd besproken. De commissieleden gaven nog geen oordeel over deze boodschap. „Het is nog niet te overzien wat de financiële gevolgen zijn. Dat moet de komende voorjaarsnoti tie duidelijk maken. Stads- en dorpsvernieuwing heeft voor ons in ieder geval een hoge priori teit", sprak R. Arends (D66). Achterstanden Het was de commissieleden in ieder geval wel duidelijk dat de gemeente fors moet investeren om de achterstanden weg te wer ken. Uit een inventarisatie bleek dat de gemeente hiervoor vijftig miljoen gulden nodig heeft. Maar de provincie krijgt zestig miljoen gulden voor heel Zee land zodat dit bedrag gistera vond als onhaalbaar werd be stempeld. „Daarom moeten we goed bekijken wat we voor 2005 moeten doen. Prioriteiten stellen dus", aldus F. Hamelink (GPV/ RPF). „Ik heb er een hard hoofd in dat we alle doelstellingen zul len halen. Als voorbeeld noem ik de Markt. Die reconstructie zul len we ons niet meer kunnen veroorloven". Van Rooijen antwoordde dat wellicht het particuliere initia tief enig soelaas kon bieden. „Particulieren zouden met on dersteuning van de gemeente be paalde projecten aan kunnen pakken". Baatbelasting A. van Himme (Groen Links) noemde als mogelijke oplossing de invoering van baatbelasting. Mensen betalen dan mee voor de reconstructie van hun straat of buurt omdat ze er baat bij heb ben. Van Himme noemde als voorbeeld de Nieuwstraat. Van Rooijen wilde zo ver nog niet gaan. „Het zou een afweging kunnen zijn". De commissieleden waren het wel over een ding eens. De stads en dorpsvernieuwing mag geen vertraging oplopen. Vandaar de boodschap aan het college om met creatieve oplossingen te ko men. Deze oplossingen zullen nog niet in de komende voor jaarsnotitie staan omdat de stads- en dorpsvernieuwing vol gend jaar nog gewoon door kan gaan. „Het wordt in ieder geval een zware opgave", aldus Van Rooijen. Van onze verslaggever Biervliet - Gebr. Pladdet bv uit Biervliet viert vandaag en morgen het vijftigjarig bestaan met een open huis. Burge meester R. Barbé van Terneuzen verricht vandaag om 10.00 uur de officiële openingshandeling. Het bedrijf verkoopt grondverzet- en interntransportmachines, verzorgt machinale verspaningswerkzaamheden en is constructeur van bakken en grijpers. Het bedrijf is in 1943 door broers Krijn en Ko Pladdet van hun vader overgenomen. Het boerderijtje werd snel omge vormd tot een agrarisch loonbe drijf waarbij voornamelijk dors- werk bij de boeren werd uitge voerd. Pladdet werd halverwege de ja ren vijftig dealer van landbouw- tractoren. Hiermee ging de ma- chinehandel een nieuwe tak bin nen het bedrijf vornjen. Begin jaren zestig werd steeds meer overgegaan tot de verkoop van Atlas kranen. Toen er steeds meer bakken werden gemaakt waren er ook draaibanken nodig. Zo ontstond de machinale ver- spanningsafdeling. Eind jaren zestig is ook gestart met de verkoop van laadschop- pen en bullozers. In 1966 werd het loonbedrijf volledig verkocht en werd verder gegaan met ver koop en de machinale verspa ningswerkzaamheden. In de ja ren zeventig zijn de verkoop en service aan grondverzet- en in terntransportmachines verder uitgebouwd. Ook de afdeling machinale verspaning groeide gestaag omdat ook metaalbe werkingsopdrachten voor bij voorbeeld Dow werden uitge voerd. In 1988 werd het bedrijf voor ruim de helft door brand ver woest. Zes maanden later werd het nieuwe pand geopend. In 1990 werd in eigen beheer een PL snelkoppelsysteem ontwik keld voor het sneller en gemak kelijker wisselen van graafbak- ken aan graafmachines. Hiervan zijn nmiddels al meer dan twee honderd eenheden verkocht. Ook is dit jaar de verhuur van hef trucks opgezet. Deze activiteiten werden ondergebracht in Plad det materieel verhuur bv. Voorts werd in 1990 een Gebr. Pladdet BVBA in België opgericht om de Belgische markt wat beter te kunnen bewerken. Het open huis vandaag duurt van 13.00 tot 22.00 uur, op mor gen van 10.00 tot 17.00 uur. Van onze verslaggever Hoek - De Kontaktraad Hoek houdt het jaarlijkse overleg met het Terneuzense college van b en w voor de eerste keer in het openbaar. De bijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 18 mei vanaf 19.30 uur in buurthuis De Hoekse Rakkers aan het Molenplein 3 in Hoek. „Tot nu toe hielden we altijd twee aparte vergaderingen. De bijeenkomst met het college was altijd besloten en daarna hielden we een vergadering met de bewoners. We hebben beide bijeenkomsten nu gecombineerd zodat belangstellenden hun vragen direct aan B en W of de desbetreffende wethouder kunnen stellen", aldus secretaris J. Herrebout. Naast het college is ook een vertegenwoordiging van de politie aanwezig. Zaken die aan de orde komen zijn onder andere criminali teit, woningbouw, verkeersveiligheid, de verkoop van het oude gemeentehuis, de tweede woningen problematiek, recreatiecentrum Braakman en toeristenbelasting, parkeerproblemen en de bio-indus- trie. De Kontaktraad Hoek probeert op deze manier de leefbaarheid in Hoek te verhogen. Ronde-miss Monique van de Voort volgt de trimvijfdaagse vanuit een luxe landcruiser. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze sportmedewerker Philippine - Een perfect staaltje ploe genspel gisteren tijdens de slotetappe van de Omloop van Zeeuws-Vlaande- ren voor trimmers in Philippine. De formatie van Arga/WAOD liet niets aan het toeval over om leider Ronnie Babijn in het geel te houden. De luitenanten Rick de la Ruelle en Gino de Munck die zijn tweede ritwinst boektelegden het Capello-bolwerk van uitdager Robert de Jonge volledig lam. Het stond al van tevoren vast. Seconden zouden over winst en verlies gaan beslis sen. Ronnie Babijn begon aan de slotrit met tien seconden voorsprong op Robert de Jonge. De klassementspurten waren het dus die over winst en verlies zouden beslis sen. Rick de la Ruelle won de eerste en ook de tweede, Gino de Munck was even zovele keren tweede en Robert de Jonge derde, maar dat leverde te weinig op. Aan het eind kon ook nog van alles gebeu ren, want toen waren er respectievelijk vijftien, tien en vijf seconden te verdienen. Babijn en zijn luitenanten zagen graag dat Marco van der Meulen en Edwin Franse vijftien kilometer voor het einde aan de haal gingen. Edwin Franse (Capello) deed niet al te veel werk en zag zijn maten in de slotronde van negen kilometer het gaatje dicht fietsen. Een laatste wanhoopspoging in de slotkilometer van Robert de Jonge was spek naar de bek van De la Ruelle en De Munck. In de laatste rechte lijn remon teerden ze probleemloos De Jonge. De Munck won en De la Ruelle werd tweede, terwijl Frank Verbiest als derde eindigde. Truien verzamelen geblazen dus voor Ar ga/WAOD: Babijn (geel), De Munck (rose) en De la Ruelle (wit). Bij de recreanten/veteranen gingen Stefan d'Hoore en Hubert van Landegem in de voorlaatste toer aan de haal. Een moedige Van Landegem moest in de slotkilometers zijn gezel laten gaan. Winst dus voor d'Hoore en de eindzege voor de in het peloton eindigende Mark Boelens. Bij de toerders liet Fred Shirris er geen twijfel over bestaan wie in deze categorie vijf dagen lang de beste was. In Philippine klopte de man uit St.-Jansteen alles en iedereen in een massaspurt. Nog steviger hulde hij zich in het geel. Uitslagen: Rit Philippine-Philippine 63 km: A-categorie: 1. Gino de Munck 1.33.28, 2. Rick de la Ruelle, 3. op 2 sec. Frank Verbiest. Eindklassement A-categorie: 1. Ronnie Babijn, 2. op 5 sec. Robert de Jonge, 3. op 46 sec. Gino de Munck. Recreanten/veteranen: 1. Stefan d'Hoore 1.38.31, 2. op 11 sec. Hubert van Landegem, 3. op 49 sec. Sjaak Beun. Eindklassement recreanten/veteranen: 1. Mark Boelens, 2. op 20 sec. Mark Cocquyt, 3. op 45 sec. Kees Beenhakker. Toerders: 1. Fred Shirris 36 km in 1.01.29, 2. op 1 sec. Wilmar Krijnen, 3. Ben Zaan. Eindklassement toerders: 1. Fred Shirris, 2. op 58 sec. Alain Peeters, 3. op 1.08 min. Reginald van Hecke. Terneuzen - De Happy Band doet ook mee op de dag van de muziek die mor gen wordt gehouden. De muziekgroep voor verstan delijk gehandicapten treedt op van 14.30 tot 15.30 uur in bejaardencentrum De Burght in Oostburg. De leden van de Happy Band worden vervoerd met de klas sieke auto's van de Classic Ve hicle Club. Gymvereniging Zaamslag houdt tijdens de dag van de muziek samen met muziekver eniging De Volharding diverse activiteiten. De activiteiten worden tevens gehouden in het kader van het 25-jarig bestaan van de gymvereniging. De kinderen van de gymvereni ging worden om 09.45 uur in de gymzaal verwacht. Daar worden ze opgehaald door De Volharding en lopen vervolgens naar het plein bij de muziek tent. Tijdens het optreden van de muziekvereniging worden tot 11.30 uur gymoefeningen en spelletjes gedaan. Van 12.30 tot 15.00 uur is er een kinderrom melmarkt voor leden van de gym- en muziekvereniging. Van onze verslaggever Brugge - Het aantal toeristische overnachtingen in Brug ge (B) is vorig jaar met acht procent toegenomen in vergelijking met het jaar daarvoor. Ook het museumbezoek (7,7%) en het aantal mensen dat een rondvaart over de Brugse reien maakte (1,2%) namen toe. Dé toeristische topper van het afgelopen jaar was het Reiefeest met vele duizenden bezoekers en meer dan zes honderd deelnemers die mu ziek maakten en dansten. De cijfers komen uit het jaar verslag 1992 van de Dienst voor Toerisme van de stad Brugge. Het totaal aantal toeristische overnachtingen liep in 1992 op tot bijna een miljoen. De groei was deels een gevolg van de toename van het logiesaanbod, maar had ook te maken met een verbeterde bezettings graad. De belangrijkste logies- sector, het hotelwezen, noteer de een globale stijging van het aantal overnachtingen met 6,2%. De sector van het jeugd- logies, goed voor 112.500 nachten in 1992, nam met 24% fors toe. Bijna een miljoen mensen be zochten vorig jaar een Brugs museum, waarbij het Belfort met ruim tweehonderdduizend bezoekers het populairst was. Het aantal personen dat een vaartocht op de reien maakte bedroeg 904.703 (1991: 893.523). Van onze verslaggever Sas van Gent - De brug over het kanaal Gent-Terneuzen bij Sas van Gent is zeker twee weken gestremd voor alle landverkeer. Dat is het gevolg van een vastge lopen lager, waarvan de vervan ging een nogal ingrijpend karwei is. Dat er iets mis was werd giste rochtend duidelijk, toen de brug niet goed meer functioneerde. Het duurde tot gisteravond voor dat er zekerheid was over de oorzaak van het euvel. Vanaf vanmorgen wordt het ver keer omgeleid via Zelzate en via de brug bij Sluiskil. Rijkswaterstaat heeft gistera vond voor de fietsers en voet gangers nog gen speciale rege ling kunnen treffen. Dagelijks wordt er van 7.00 tot 19.00 uur een bootje ingezet tus sen Sas van Gent en Westdorpe.. Van onze verslaggever Terneuzen - Het Terneuzense college van b en w gaat in overleg met het waterschap naar creatieve mogelijkheden zoeken om de Reuzenhoek sedijk in Terneuzen verkeers veiliger te maken. Wethouder J. van Rooijen maakte dat gisteravond bekend tijdens de vergadering van de raads commissie VROM. De gemeente voerde de afgelo pen maanden verkeerstellingen op de Reuzenhoeksedijk uit. „Daaruit concluderen we be hoorlijk wat verkeer op de Reu zenhoeksedijk. Vandaar dat we naar oplossingen zoeken. Vooral bij Zaamslagveer ligt de bron van ellende"aldus Van Rooijen. Van Rooijen zei tijdens de verga dering verder dat de gemeente voorlichting gaat geven aan mensen die nog een olietank in hun tuin hebben liggen. Volgens een nieuwe wet moeten die olie tanks er allemaal uit. R. Arends (D66) wees gisteravond op die wet. „Naar ik weet liggen er nog een heleboel olietanks waar de gemeente niet van op de hoogte is. „Vroeger was het niet nodig om bij het aanvragen van een bouwvergunning de olietank te verwijderen. Bij de eventuele verkoop van het huis zou dat nu problemen op kunnen leveren. Je zou daarom in Terneuzen Info (het gemeentelijke voorlichtings blad red.) kunnen opnemen dat verwijdering verplicht is". Van Rooijen antwoordde dat ook de gemeente constateerde dat er nog olietanks liggen. „Daarom moeten we aan voorlichting doen. We moeten duidelijk aan geven wat de gevolgen zijn als de olietank blijft liggen. De kos ten van verwijdering worden dan immers verhaald op de eige naar van die tank". HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruijc- kere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 01170-55555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 01153-1244. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerckhaert, Kon. Julia- nastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Spreekuur spoedge vallen 10.45-11.15 u. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter A. Korstanje, Langeweg 40, 's-Gra venpolder, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter B. Schuer, Valckeslotlaan 30, Goes, tel. 01100-14373. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter J.v.d. Werff, Van Dusseldorpstr. 3, tel. 27451. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter F. Helmers, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedge vallen zat. om 11.30 u. in de praktijk: Cloosterstr. 72. Heinkenszand - Dokter J. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarn- outse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaarts- dijk, tel. 01198-1231. (boodschap pen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter J. Lips, Gr. Bagij- nestr. 16, Hulst, tel. 01140-11674. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, Gladiolenlaan 22, Hoek, tel. 01150-1255. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 12.00 u. op Julianalaan 2.. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Nijsten en H. Zuiderbaan, Anna Bijnsstr. 25, Terneuzen, tel. 01150-12324. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - De praktijk van mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, wordt waargenomen door de dienst doende huisarts. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereikbaar, (dringende bood schappen inspreken op antwoord apparaat). Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap jy ken op antwoordapparaat), Kruisver. Kanaalzone Zeeuuv Vlaanderen - Dag en nacht reikbaar voor dringende hu]J lening onder tel. O1150-l9oij kunt naam en telefoonn^. inspreken, zodat de dienstdoe wijkverpleegkundige u kan be ken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Beveland - Dierenarts H,v.{ Simonswei 2, Heinkenszand 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - Dieren, R. Versol en J. Versoto Hoopen, Plevierstr. 18, dijk, tel. 01148-2365. preekuur te Hengstdijk van 3 u. Verder vlgs. afspr. Hulst - Dierenartsen j\e Bosch, Dullaertstr. 43( j 01140-14015. Spreekuur za. K). u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, sinjj Dierenarts G. de Bruijcker* E.v. Bruinessen-Kapsenberg. en zo. spreekuur gezelschap; ren in Breskens (Dorpsstr. 8) 11.30-12.00 u. en in Oostl (Brouwerijstr. 8) van 13.00.1; u. verder vlgs. tel. afsi 01172-2769 of 01177-2398. Axel, Terneuzen, Zaams..# Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 dierenarts R. Versol, Plevierr 18, Hengstdijk, tel. 01155-614 of 01148-2365. Spreekuur Ai za. 11-12 u. en vlgs. afspr. Sas van Gent - Dierenarts David, Westdam 54, 01158-3800, bgg. 01157-13 Spreekuur za. 11-12 u. ei afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Polikliniek voor kleine huisdie 'De Steenberghe', v. laan 7, Terneuzen, 01150-96425. Spreekuur: 12-13 u. Verder na telefonist afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, van kleine huisdieren en bij dere dieren, v. Diemenstr. Terneuzen, tel. 01150-195 Spreekuur zat. 12.30-14 u. telefonisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. li ver, Sirius 1, tel. 01170-5211 Spreekuur zat. en zond. na afspr. dijke, 01176-1388. Bgg. Dierenkliniek IJze St.-Jansteen e.o. - Dierenarts de Bruyn, Tempelier 34, St. steen, tel. 01140-12701, 01140-10546. Spreekuur zo. 11-12 u. en vlgs. afspraa huisbezoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierena? K.v.d. Vijver, tel. 01176-1 bgg. 01174-8424. Spreekuur om 13 uur en zond. om 12 uur de dierenkliniek te IJzendijke,: volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Schautteet, Gra Maagdenstr. 24, Sluis, ti 01178-1921 (za.) en D. Balk, Na saustr. 5, IJzendijke, li 01176-1760 (zo.). Spreekuur t en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Brasseur, Beethova hof 3A, Terneuzen, 01150-18042, privé: 01150-17722. Spreekuur 10-10.30 en 18-18.30 u. vxL 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland Tandarts M.v. Hout, Bernhardt 9, Yerseke, tel. 01131-2673. Ink weekeinde tel. nr. 06-52771391 Spreekuur zat. en zond. uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, 6, tel. 01155-62888. Geop. 10-11 en 16-17 uur. Verder uil sluitend voor spoedgevallen recepten. Goes - Goese apotheek, Klok?: 19, tel. 01100-27104. Geop. z 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Gec; zat. 11-12 uur en 15.30-17.30ui: zond. 11-11.30 u. en 16.30-17) u. Voor spoedgevallen buiten op) ningstijden is de dienstdoen» apothekersassistente thuis te reikbaar tel. 01140-14255. (ADVERTENTIE) U wilt efficiënt communiceren. Met honderden contactperso nen, leveranciers, afnemers. Dat kan met de 'ultraset memory'-telefoon, gekoppeld aan een Siemens telefoon centrale. De 'ultraset- memory' is handsfree, heeft een elektronisch telefoonboek, een groot display. En een fabelachtig geheugen voor ca. 800 namen, adressen, nummers, afspraken en notities. Verder mei nummerherhaling, elektronisch telefoonslot en vele andere extra's Wilt u meer weten over alle andere gemakken*! ORANJESTRAAT 5 - TELEFOON 01155-6271® ■DE STEM Van onze verslaggever Sluis - Bestuur en directie van de rooms-katholieke ba sisschool Sint Jan in Sluis zien geen heil in een fusie met de christelijke basis school De Poorte en de open bare basisschool Johan Hen drik van Daele. Sint Jan heeft daarom besloten niet meer mee te werken aan een onderzoek naar de haalbaar heid van samenwerking of fusie om te komen tot één Van onze verslaggever Aardenburg - Met de fusie verschiet, zien Aardenburg heid om een gezamenlijke 1 op ambtelijk niveau als tus ges hebben de eerste gesp: samenwerking tussen de twt Die samenwerking zal niet eer-| der ingaan dan na de fusie, wan neer een gezamenlijk museaal] beleid wordt uitgestippeld. „Maar dan zal het waarschijnlijk een van de speerpunten worden, zeker met het oog op het toeris me", legde wethouder W. van Helden gisteravond uit in de ver gadering van het KOR (Konsul- tatief Overleg Raadsleden). Hij ging daarmee in op een suggestie van F. van Dongen (Gemeente belangen): „Zowel het Stree- klandbouwmuseum in Sluis als ons Archeologisch museum zit ten met een grote post perso neelskosten. Een combinatie zou besparingen kunen opleveren." Van Dongen reageerde hiermee op een voorstel van B en W om een subsidie van 5.800 gulden te geven aan de nieuwe vestiging van het Streeklandbouwmuseum in St. Anna ter Muiden. Hij zei Goes - De wielerronde van Mid den-Zeeland krijgt een verleng stuk. Een dag nadat profs en amateurs in actie komen, wordt zondag 23 mei een vrije toer tocht gehouden over de afstan den 120 en 180 kilometer. Start en finish zijn op sportpark Het Schenge in Goes. Inschrijving in de kantine van de W Goes tus sen 09.00 en 10.00 uur. In deze toerklassiekei, georgani seerd door de Tourclub van de ZRTC Theo Middelkamp, voert de 120 kilometer-tocht over het parkoers van de amateurrenners en de 180 kilometer-tocht over het traject waarop de profs ac teerden. Er worden minimaal 250 deelne mers verwacht. Die doen mee aan een gratis verloting van ra cefiets-onderdelen. De inschrijf- kaart geldt als lot voor de verlo ting. De routes zijn uitgepijld. Kleed- en douchegelegenheid is er op het sportpark. Van onze verslaggever Oostburg - Negen extra horei vard de Wielingen is te veel val de te bouwen appartementen! maximaal de helft horeca kJ gevuld worden met winkeltjes f Met die uitzondering stelde eenl ruime meerderheid van de ge-l meenteraad van Oostburg gister-1 avond het nieuwe bestemmings-1 plan voor de boulevard vast. Oorspronkelijk lag op de panden J een dubbele bestemming horeca/1 detailhandel. Maar omdat del fracties van Partij van de Arbeid en Dorpsbelangen en Toerisme 1 (D en T) bang waren dat er te weinig animo zou zijn voor win-1 kels en de negen panden alle-1 maal gevuld zouden worden met I horeca-zaken bepleitten deze I fracties dat er een verdeling! werd aangebracht met een maxi mum aan het aantal etablisse-J menten. >,Er mag niet meer vloeropper-J vlakte horeca bijkomen, want] dat is er al voldoende", zo ver-I woordde C. Bolijn-Hertzbergerj van D en T het standpunt vanl haar groepering. J. Wielakker gaf aan dat de PvdA eveneens? van mening was dat het stellen I van een limiet op zijn plaats] was. Uiteindelijk kregen de bei-1 de fracties steun van het CDA. 1 burgemeester J. Kruize verde-| digde in eerste instantie de dub-1 Tw')Urg - De fractie van de! rti] van de Arbeid in Oost-1 TI8 1E\banS voor druk °P de vnt-v^^ bij de besluit-J d„ mmS °ver de fusie tussenl Vn scllolengemeenschappenE 7, voortgezet onderwijs 'tl ^wm en Oostdijke. ractievertegenwoordiger L.|

de Stem | 1993 | | pagina 16