\im lOG? ET 'n RDJE R. ollega! ig den Cracks aan de start in Kruiningen Alex Ziille blijft verbazen Schovocomca klopt Morres Jong Zeeland speelt gelijfc Personeel UITSLAGEN en standen WIELER spatten Rominger kan geen afstand nemen in bergrit naar Lagos de Covadonga port KORT SPORT ZEELAND B2 DAN JE DENKT. SIRE i T staan de kelijke ze krant, el helpt u ad op weg. innen uiv 6ereit<J Inkeltriathlon uitgegroeid tot nationale topper RCERS M/V Golf Hulstenaren strijdend ten onder in promotiewedstrijd Hulster Ambacht wint streekduel Laatste duel internationale competitie SPORTNIEUWS KORT 1993 DE STEM DONDERDAG 13 MEI 1993 richting ideele Reclame 3 076-236911 l(3| Van onze sportmedewerker Kruiningen - De Inkeltria- tblon in Kruiningen van za terdag 15 -mei is uitgegroeid tot een nationale topwed strijd Het is één van de zes triathlons die meetellen voor het nationale Super Prestige Circuit en de organisatoren Rijgen dit jaar een sterk veld aan de start. Mannen als Ron van Trigt, twee keer derde in Almere en vorig jaar tweede in de eindstand van het nationale Super Prestige, »en van Zeist, in 1991 winnaar in Almere en vorig jaar zevende, Edwin van Dord, vorig jaar zes de in Almere, Joan Mudde en 5®é Poppe, zijn toch namen waar iedere organisator van droomt. Ook topper Ron van de Pol komt aan de start. Halver wege deze week meldde hij zich aan bij Johan Keukelaer. Twee jaar geleden kwam zelfs wereld topper de Fin Pauli Kiuru in Den Inkel winnen en ook dit jaar is het gezelschap mede door de komst van een aantal Duitsers en Belgen internationaal getint. Er kwamen er al aanmeldingen binnen van Cor Story uit Au stralië en drie leden van het nationale Duitse triathlonteam. Een trio dat luistert naar de namen van Arnd Schonburg, Jens Faltus en Claus Eckstein. „We zijn nog bezig met een aan tal Britten en de kans is reëel dat we ook die nationaliteit aan de start krijgen," stelt Johan Keu- kelaar, voorzitter van het comité Inkeltriathlon. De Zeeuwse in breng komt onder meer van Niels Koole en Jan-Bart Jasper- se. Jammer is de absentie van streekfavoriet Jan Louisse, die zich met blessureperikelen moest afmelden. In totaal hebben zich voor de Inkeltriathlon 240 deel nemers gemeld en dat is heel wat meer dan het aantal waarmee men zeven jaar geleden begon. Toen was de Hollandsche Hoeve in Goes nog het middelpunt van de acties. Men vond daar echter niet de gewenste ruimte en vier jaar geleden verkaste men naar het Kruiningse recreatiegebied, dat zich uitstekend leent voor een dergelijke wedstrijd. Men begint om 09.15 uur met de eerste serie, de 2,5 kilometer zwemmen in het Inkelbad. Ver volgens dient, er 80 kilometer gefietst te worden, terwijl het afsluitende onderdeel bestaat uit 20 kilometer lopen. De tweede serie gaat om 10.30 uur van start, terwijl de derde en laatste serie om 11.45 uur aan het zwemmen begint. Onder de inschrijvers een dertig tal Zeeuwen. Naast het sterke mannenveld zijn bij de vrouwen Jaqueline van Vliet en Joke Keu- ning de favorieten, terwijl de sterke Belgische junior en we reldtopper in zijn leeftijdscate gorie, Steven Herzele, eveneens naar het Bevelandse land komt. Naast de EMD- of halve triaht- lon staat er ook een sprinttria- thlon met 750 meter zwemmen, 25 kilometer fietsen en 5 kilome ter lopen op het programma. Op deze afstanden komen tachtig deelnemers in actie en voor hen klinkt het startschot om 12.45 uur. De voorgaande jaren werd de triathlondag geopend door de jeugd, maar gezien de matige belangstelling van die kant heb ben de organisatoren dit onder deel van hun programma ge schrapt. De regie van de Inkel triathlon is in handen van voor zitter Johan Keukelaar, vice- voorzitter Carl Lucassen, secre taris Cees Roose, penningmees ter Pim Huijbregsen en de leden Cees van der Endt, Sjaak de Kok, Piet Schop, Ron van Velzen en Mart Vogelzang. DE KRANT NERGENS. DoorSusanne Groeneveld Lagos de Covadonga - In de bergritten naar Cerler en Valdescaray wekte Alex Zülle de indruk dat hij zijn beste dagen in de Vuelta achter de rug had. Beide keren kon hij Tony Rominger op de steilste stukken niet volgen. De jonge Zwitser heeft echter meer in zijn mars dan hij zelf soms vermoedt. Net als dinsdag finishte hij ook gisteren in dezelfde tijd als zijn landgenoot in het amarillo. Op één minuut en vijftien seconden van ritwinnaar Oliverio Rincon. Zülle week in de 180 kilometer etappe naar Lagos de Covadonga geen moment van de zijde van Rominger, die ijverig probeerde om zijn grootste con current van zich af te schudden. Maar alle versnellingen bleven sr resultaat. Alsof het hem enkele moeite kostte, bleef [Zulle in het spoor van de amaril lo trui. Van paniek of nervositeit wilde Rominger na afloop niet weten. Jn principe moeten 33 seconden I verschil genoeg zijn om de ronde te winnen," oordeelde hij. „Te keer omdat tijdritten van meer an 20 kilometer mij beter lig- en dan Alex. Maar ik begin ondag natuurlijk liever met een linuut voorsprong aan de tijdrit an met een halve." )e rit tegen de klok in het [pelgrimsoord Santiago de Com- postela is 44,6 kilometer lang. Voor het zover is, staan er nog 'drie etappes in lijn op het pro gramma. waarin Rominger kan proberen zijn voorsprong te ver droten. De eerste twee zijn las- maar ook niet meer dan dat, lie laatste is nagenoeg vlak. „Ik [zit nu in de zetel waar Tony kwee weken in gezeten heeft," 'grijnsde Zülle. „Hij kan wel zeg gen dat hij niet nerveus wordt, Snaar ik weet wel beter." tineon foe de einduitslag ook wordt, üille is de grote revelatie van de Vuelta. De Zwitser levert in Spanje het bewijs dat hij naast heme etappekoersen ook een bote ronde aankan. Niet als neerijder, maar als 'koersbepa- In iets mindere mate geldt lat ook voor Oliverio Rincon, de ritwinnaar van gisteren. De 24-jange Colombiaan is aan een take Ronde van Spanje bezig. Dankzij de tijdwinst die hij in agos opstreek, passeerde hij doeggenoot Jesus Montoya in klassement. Als hij in Ma drid niet bij de massale valpartij betrokken was geweest, was zijn achterstand op Rominger nog mmder geweest dan de 5 minu ten en 5 seconden, waar hij nu tegenaan kijkt. Nuehter 'a'Rincon het in de Vuelta zo hed doet. mag eigenlijk een ton wonder heten. In de Ronde fan Murcia (9-14 maart) liep hij 11 zware blessure op. In een de eerste etappes schoof de fbiaan na een val onder de [angrails door. Aan de scherpe anden van de ijzeren afraste- ln8 haalde hij zijn linkerbiceps Pem. Een maand was hij uit de tie, trainde hij slechts op de ometrainer. Pas in de Ronde n Aragon, voorafgaand aan de L maaRte hij zijn rentree in 'et Peloton. ^rennen |AAP TEN KORTENAAR en as van Beek vallen op 3 juni üttgart het werelduurrecord iaÜm aan' Het record staat op van de blinde Jan Mulder Ik'lrJ?01 Richard Beumer 48,7 ■piometer reed. Ivan jrjf^®WIJKSE golfer Chris Iser ia is uitgenodigd tus- tLJ en 22 augustus deel te Jastlt, Dan,"rRe International' in fclefm-a j' Colorado, een sta- taanse PGAStrijd ™n de Ameri" Rincon lijkt in niets op zijn landgenoten uit de Glacial- ploeg, die het eergisteren in de Vuelta voor gezien hielden. De laatst overgebleven renner van het Colombiaanse team gaf in de rit naar Alto Campoo de pijp aan Maarten. Rincon is meer getalenteerd, maar heeft ook een heel ander postuur: langer, min der gedrongen en rijdt een over wegend Europees programma. Het talent uit de Amaya-ploeg (derde zege in vier dagen tijds) droeg zijn zege op aan zijn fami lie in Colombia. De reportages van de Vuelta zijn in het Zuid- amerikaanse land rechtstreeks op de televisie te volgen. „Veel mensen denken dat het met de wielersport gedaan is in mijn land," vertelde hij. „Maar ik ben ervan overtuigd dat het niet zo is. Het probleem in Colombia is dat er te veel van je wordt verwacht als je een keer goed rijdt. De pers maakt meteen een kampioen van je. Gelukkig sta ik daar vrij nuchter tegenover. Breukink Erik Breukink hield ook gisteren de schade beperkt. Hij bereikte de meet slechts vijftien seconden na Rominger en Zülle. Het klas sement is voor hem niet belang rijk meer. „Alles draait nu om Alex," maakte hij duidelijk. „We zullen er alles aan doen om zijn positie vast te houden en als het even kan te verbeteren." Ronde van Spanje. Zeventiende etappe, Santander - Lagos de Covadonga: 1. Rincon (Col) 179,5 km 5.29.19 (33,106 km/u), 2. Rominger (Zwi) 1.15, 3. Zülle (Zwi), 4. Cubino (Spa), 5. Montoya (Spa) 1.18, 6. Delgado (Spa) 1.24, 7. Zar- rabeitia (Spa), 8. Breukink (Ned) 1.30, 9. Escartin (Spa) z.t., 10. Ro driguez (Spa) 3.18, 11. Gorospe (Spa) 3.19, 12. Perez Garcia (Spa), 13. Unzaga (Spa) 3.26, 14. Bruyneel (Bel) 3.28, 15. Mauri (Spa) 3.28. 28. De Vries 4.55, 61. Talen 11.02, 67. Den Bakker 11.28, 86. Cordes 13.29, 92. Nijboer 14.03, 93. Voskamp 14.16, 96. Van Poppel 15.25, 98. Jakobs, 115, Hoffman 18.33, 117. en laatste Espinosa (Spa) 19.17. Algemeen klassement: 1. Rominger 79.16.33, 2. Zülle 0.33, 3. Cubino 3.40, 4. Rincon 5.05, 5. Montoya 5.40, 6. Delgado 7.22, 7. Mauri 9.58, 8. Bruyneel 12.58, 9. Breukink 13.35, 10. Escartin 14.55, 11. Buenahora (Col) 17.58, 12. Zarrabeitia 17.59, 13. Gaston (Spa) 18.22, 14. Alonso 19.07, 15. Millar (Sch) 21.31, 21. De Vries 28.56, 56. Cordes 1.20.31, 67. Den Bakker 1.34,17, 94. Voskamp 2.05.02, 108. Hoffman 2.14.54, 109. Talen 2.15.53, 110. Van Poppel 2.17.29, 113, Nijboer 2.23.19, 115. Jakobs 2.35.57, 117. Espinosa 2.55.24. Tour DuPont Zesde etappe Massanutten - Richmond (Virginia): 1. Elliott (GBr) 193 km in 4.44.40, 2. Heynderickx (Bel), 3. Veenstra (Ned), 4. Van- deraerden (Bel), 5. Preissler (Dui), 6. McCormack (VSt), 7. Steels (Bel), 8. Bauer (Can), 9. Hincapie (VSt), 10. Phinney (VSt) alien z.t. Algemeen klassement: 1. Alcala (Mex) 21.13.07, 2. Armstrong (VSt) 0.22, 3. Bowen (VSt) 1.01, 4. Engle- man (VSt) 1.06, 5. Mierzejewski (Pol) 1.11, 6. Kvalsvoll (Noo) 1.13, 7. Elliott (GBr) 1.18, 8. Byakov (Rus) 1.25, 9. McDonald (Aus) en Van Lancker (Bel) 1.43. Ronde van Trentino, Tweede etappe, Torbole del Garda - Merano: 1. Fondriest (Ita) 165 km 4.24.54, 2. Bortolami (Ita), 3. Bon- tempi (Ita), 4. Rebellin (Ita), 5. Ro bin (Fra). Algemeen klassement: 1. Bontempi 8.55.50, 2. Bortolami z.t., 3. Fond riest 0.01, 4. Ferrigato (Ita) 0.06, 5. Kappes (Dui) z.t. Vreaeskoers. Vijfde etappe, Mlada Boleslav - Trutnov (Tsj): 1. Trkal (Tsj) 150 km 4.10.53, 2. Djavanian (Rus), 3. Padr- nos (Tsj), 4. Baranowski (Pol), 5. Dojoema (Oek). Algemeen klassement: 1. Trkal 18.43 12, 2. Tesar (Tsj) 0.06, 3. Padr- nos 0.25, 4. Augustin (Dui) 1.20, 5. Kejval (Tsj) 1.52. Ronde van Marokko, amateurs. Elfde etappe, Fnidek - Tanger: 1. Nagazny (Oek) 60 km 2.00.52, 2. Kuipers (Ned), 3. Mesrop (Arm), 4. Savtsjenko (Arm), 5. Leon van Bon (Ned) op 0.18. Algemeen klassement; 1. Simon (Fra) 46.44.55, 2. Soerkov (WRu) 0.01, 3. Pangov (Oek) 1.17, 4. Leo van Bon 1.44, 5. Skylov (Bui) 6.28. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Een smash van Morres in de door de Hulsterse ploeg verloren promotie-wedstrijd. Door Willy van Leeuwen Hulst - Morres is gisteravond in een superspannende pro motiewedstrijd tegen Scho vocomca strijdend ten onder gegaan. Na ruim anderhalf uur moesten de Hulstenaren met 1-3 buigen. Schovocom ca, dat ook de eerste wed strijd won, pakt hierdoor een plaats in de tweede divisie. De talrijke bezoekers zagen Morres twee maal setwinst weggeven. Schovocomca begon in de eerste set met veel machtsvertoon. Ge steund door talrijke supporters, die voorzien waren van ratels en sirenes, namen de bezoekers al snel een 0-3-voorsprong. Morres was erg gespannen, maar be waarde de rust. Schovocomca bleef keihard aanvallen en zorg de met een beresterk blok voor een 3-12-voorsprong. De thuis ploeg kwam echter dapper terug. De bezoekers raakten in paniek en er sloop wat onrust in hun spel. De Hulstenaren vochten als leeuwen en kwamen dankzij Guido de Beule terug tot 8-14. Schovocomca kon het niet afma ken en bleef minutenlang steken op setpoint. Morres bleef door gaan, maar kwam niet verder meer dan 12-15. Morres stroopte in de tweede set vanaf het begin de mouwen op. Dankzij de opslag van opnieuw Guido de Beule kwam de thuis ploeg al snel met 11-4 voor. Het nonchalant spelende Schovo comca wilde forceren, maar bak- Van onze tennismedewerker Hulst - In de landelijke ten- niscompetitie voor mannen was in de vierde klasse Hul ster Ambacht te sterk voor Dive. De in Sas van Gent gespeelde derby eindigde in 2-4. Sébastian Rottier en Pa trick Verstraeten waren heer en meester tegen respectieve lijk Coen Dobbeleir en Men- no Leeuwenburgh. TENNIS In dezelfde klasse boekte Sluiskil een goede 4-2-overwinning op Hoogvliet. Van den Akker, Zegers en Bleyenberg wonnen hun single, terwijl Cortvriendt zijn partij in drie sets verloor. OVERIGE UITSLAGEN MIXED VIERDE KLASSE BREDA-ANIMO 6-2 - Ad van 01- sen-Richard Hamelink 6-7, 5-7; Ro bert Mol-Stefan Steijaert 6-7, 2-6; Stephanie Kuiper-Leslie Lipjes 6-0, 6-2; Saskia Borman-Sarie Verberk- moes 6-4, 2-6, 6-3; Olsen/Mol-Ha- melink/Burgers 6-1, 6-0; Kuiper/ Borman-Adriaansens/Verberkmoes 6-3, 7-5; Kuiper/Olsen-Adriaansens/ Steijaert 6-4, 6-4; Borman/Mol-Lip- jes/Burgers 6-2, 6-1. Ludo et Emergo-ZTC 3 5-3. VIJFDE KLASSE BREDA 2-SJEF 3-5 - Edgar Pluy- ter-Mario Leenhouwers 6-2, 6-4; Frans Kok-Teun van Heelsbergen 7-5, 3-6, 3-6; Yvonne Frijters-Mar- jan Scherbeijn 6-2, 6-1: Pascalle Deligt-Sarie Tazelaar 4-6, 7-5, 3-6; Pluyter/Kok-Leenhouwers/Van Heelsbergen 4-6, 4-6, Deligt/Frij- ters-Scherbeijn/Tazelaar 4-6, 7-5, 3-6; Deligt/Kok-Scherbeijn/Leen- houwers 1-6, 1-6; Pluyter/Frijters- Tazelaar/Van Heelsbergen 6-4, 7-6. Zesde klasse afdeling 48: De Schel de 2-Drive 3-5, Tiola-SBOZ 4 6-2. Afdeling 49: De Stoof-Hulster Am bacht 1-7, TV Axel-Animo 2 3-5. Afdeling 50; Drive 2-SBOZ 5 5-3, Animo 3-Prinsenbeek 3 1-7. te er niets van. Morres maakte de set koelbloedig af met 15-8. Ook in de derde set gingen beide ploegen tot het uiterste. Schovo comca schroefde het tempo wat op en voordat Morres dit in de gaten had, stond het al 3-8. Toch lieten de mannen van trainer Jan Schut nogmaals zien over veel kwaliteit te beschikken. Morres kwam voor met 13-11 en moest toen doordrukken. Het steeds zwakker spelende Schovocomca sloeg echter plotseling toe, 13-15. Op dat moment zeker on verdiend. Morres liet het kopje niet hangen en ging in de vierde set opnieuw beresterk van start. De Hulste naren namen een ruime 7-1-voorsprong en de strijd leek nog open. Schovocomca leek rijp voor een afslachting. Na een foutenfestival aan beide kanten krabbelden de bezoekers terug tot 12-8. Morres verzuimde weer het af te maken en liet Schovo comca, allemaal leerlingen of oud-leerlingen van een school in Capelle a/d IJssel, na een zinde rend slot toch nog voorbij gaan: 12-15. Dolgelukkig vielen de be zoekers elkaar in de armen, de tweede- divisie-plaats was bin nen. Morres kan opnieuw begin nen. Door onze medewerker Peter Snelders St.-Jansteen - Jong Zeeland speelde in zijn laatste wedstrijd van de internatio nale competitie met 2-2 gelijk tegen de beloften van het Belgische FC Boom. Aanvankelijk leek Jong Zeeland op de winst af te gaan toen Marcel Kole twintig minuten voor tijd met een fraaie treffer de stand op 2-0 bracht. Daarna zakte Jong Zeeland opvallend ver terug en zag een oplevend FC Boom toch nog op gelijke hoogte komen. VOETBAL In de openingsfase van deze aantrekkelijke wedstrijd was Jong Zeeland wel meer in balbezit, maar de gevaarlijkste acties moes ten op het conto van de Belgische gasten geschreven worden. Onzorgvuldigheid in de afwerking, een uitstekend keepende Danny Gabriëlse (RCS) en onzuiverheid in de laat ste beslissende pass of voorzet waren er schuldig aan dat FC Boom in die beginfase niet op voorsprong kwam. Na een kwartier tekende Jong Zeeland voor de eerste gevaarlijke actie. Een schot van de goed spelende Peter Landa van Hoek werd door de FC Boom-doelman met moeite on schadelijk gemaakt. Kort daarvoor talmde dezelfde Peter Landa iets te lang om een medespeler in kansrijke positie te bedienen en na een mooie actie van uitblinker Marcel Kole (Goes) kopte Menno van Grembreghe (Axel) iets te zacht in om FC Boom-doelman Gert Triest te kunnen verrassen. In de 32e minuut was het wel raak. Een harde schui ver van Peter Landa werd door een attent reagerende Menno van Gremberghe aan de tweede paal binnen getikt: 1-0. Het eerste half uur van de tweede helft domineerde Jong Zeeland, maar de ploeg Van coach Wies van Avermaete kampte met hetzelfde euvel als FC Boom in het begin van de eerste helft: onzorgvuldigheid in kansrij ke situaties. Toch kwam die formatie op 2-0. Een lange pass van laatste man Edwin Held (Goes) bereikte de diepgaande Marcel Kole. Met twee fraaie kapbewegingen zette hij enkele FC Boom-verdedigers en doelman Triest op het verkeerde been en scoorde knap 2-0. De buit leek binnen. Dat was een misrekening, want in het laatste kwartier had FC Boom meer inhoud dan Jong Zeeland. Een paar haarscherpe aanval len resulteerden in 2-2. Eerst klopte de gevaarlijke Timothy de Ceulenaerde doel man Gabriëlse en daarna scoorde de razend snelle Danilo Ferreira uit een moeilijke hoek 2-2. Even later kroop Jong Zeeland door het bekende oog van de naald toen Timothy de Ceulenaerde tot twee keer toe aan' mocht leggen maar het doel niet wist te vinden. Ook Jo van Looveren was dicht bij een derde Belgisch doelpunt. Aan de andere kant schoot Marcel Kole in de slotminuten rake lings voorlangs. Jong Zeeland behoudt door dit gelijke spel de derde plaats in de rang schikking. Puntendeling voor Terneuzen Terneuzen - Terneuzen heeft in een vriendschappelijk voetbal duel, in het kader van het eigen nederlaagtoernooi, met 2-2 gelijk gespeeld tegen Axel. Terneuzen was vrijwel de gehele wedstrijd meer in balbezit, maar Axel zorgde voor gevaar via de lange pass. De bezoekers kamen op voorsprong door Ivo Wouters, maar met een fraaie volley vanaf twintig meter scoorde Marcel Meijer voor de pauze de gelijkmaker. Na rust nam Terneuzen de leiding. Werner Corijn soleerde door de Axel-defensie en scoorde beheerst. Henk Koekkoek tekende voor de gelijkmaker van Axel. Dinsdag 18 mei speelt Terneuzen om 19.15 uur tegen Terneuzense Boys. Spelleiders jeugdvoetbal Middelburg - De opleiding Jeugdvoetbalspelleider in Koudeker- ke werd afgesloten met de uitreiking van het certificaat Jeugdvoetbalspelleider. De volgende kandidaten ontvingen uit handen van Dig Vleugel - bestuurslid van de KNVB afdeling Zeeland - dit certificaat: C. van Belzen (lid voetbalvereniging Arnemuiden), M. Bonte en W. Gehrmann (Dauwendaele), K. van Belzen, P. Huser, W. Ruyter, M. Swennen en A. Visser (GPC), J. den Toonder (Nieuwland), L. Buitendijk, R. van de Eeden, R. van Eenennaam, J. Marckelbach en P. Ruben (RCS), C. van Gils en G. de la Rie (Rillandia) en M. Dekker en M. Smeding (Walcheren). Docent voor deze opleiding was Cees Corstanje uit Middelburg en cursusbegeleider Piet' Lindenberg uit Vlissingen. Westdorpe wint in Lendelede Terneuzen - In de BLB/MCB-motorcrosscompetitie blijft Jacky Westdorp overheersen in de A-klasse internationalen. Op het circuit van Lendelede was er ook deze keer niemand opgewassen tegen de klasse van de motorcrosser uit Watervliet, zodat Westdorp na twee overwinningen in de manches opnieuw met de bloemen ging strijken. In de B-klasse internationalen kreeg Patrick Piessens uit St.-Jansteen het gewoontegetrouw weer aan de stok met Jurgen Depaepe, maar moest zich uiteindelijk toch tevreden stellen met een tweede plaats in de eindstand. UITSLAGEN Nieuwelingen 125 cc: 8. Ronnie van Hove (Vogelwaarde), 15. Erik van Tatenhove (Terneuzen), 23. Erwin van Tatenhove (Terneuzen). Junioren 250 cc; 15. Hennie Gijsel (Heikant), 17. Mario Hamelink (Schoondijke). Internationalen 125 cc: 1. Ronnie Gielen (België), 8. Adwin Cortvriendt (Axel). Internationalen B-klasse: 1. Jurgen Depaepe (België), 2. Patrick Piessens (St.-Jansteen). Internationalen A-klasse: Jacky Westdorp (Watervliet). Zaalvoetbaltoernooi Corn Boys Sas van Gent - De zaalvoetbalafdeling van de voetbalvereniging Corn Boys houdt zaterdag 22 mei het jaarlijkse zaalvoetbaltoer nooi in de open lucht. Dit toernooi begint om 12.30 uur op het sportpark De Valcke te Sas van Gent. Deelnemende ploegen zijn: Benny Sport, De Spetters, Combina tie 't Brouwershuisje/ADEG, Corn Boys/Ranschaert en Westlan- dia. De wedstrijden worden gespeeld volgens de zaalvoetbalre- gels op een terrein met de juiste afmetingen. De wedstrijdduur is bepaald op 20 minuten en de laatste wedstrijd wordt gespeeld om 16.15 uur. Yoetbaltoernooi RIA Westdorpe Westdorpe - De voetbalvereniging RIA houdt zondag 16 mei opnieuw het jaarlijkse voetbaltoernooi voor senioren dat in het teken staat van Nederland-België. Belgische en Nederlandse ploegen bekampen elkaar op het sportterrein in Westdorpe vanaf 10.00 uur. Steeds staat er een ontmoeting Nederland-België op het programma, al wijkt men daar ietwat vanaf omdat deze keer ook een Engelse club te gast is. Die formatie is ingedeeld bij het Nederlandse kamp. Als alle vijf 'Nederlandse' en Belgische ploegen tegen elkaar hebben gespeeld wordt de eindstand opgemaakt. Het land dat de meeste punten scoort is winnaar en daarvan krijgt de ploeg met de meeste punten de wisselbeker overhandigd. De wedstrijdduur is 25 minuten en de laatste wedstrijd is om 15.30 uur gepland. Kort daarna vindt de prijsuitreiking plaats in de kantine van W RIA. Deelnemende ploegen: Nederland: RIA 4, Old Stars (Westdorpe), Corn Boys 3, Nootdorp en Netherton (Engeland). België: Oostrozebeke, Ertvelde, Zeistars (Zelzate), Benny Sport (Assenede) en Euromold (Aalst). NK derde klasse bandstoten Oost-Souburg - De biljartvereniging VEG/ABV uit Oost-Sou burg heeft van vrijdag 14 tot en met zondag 16 mei de organisatie in handen van het kampioenschap van Nederland derde klasse bandstoten klein biljart. Op die dagen vormt sportzaal van Duijvenvoorde te Oost-Souburg - het clublokaal van VEG/ABV - het strijdtoneel van dit kampioenschap. Vrijdag beginnen de wedstrijden om 19.00 uur en zaterdag en zondag start men om 12.00 uur. De finale hoopt men zondagmiddag omstreeks half vier af te werken. Deelnemers: 1. J. van Dalen (Hoogeveen) algemeen gemiddelde 2,45, 2. C. Sanders (Den Helder) 2,43, 3. T. Jaspers (Hoogerheide) 2,42, 4. A. de Groot (Odiliapeel) 2,42, 5. E. Ruitenbeek (Nijkerk) 2,24, 6. J. van Dreumel (Wijchen) 2,19, 7. T. Poot (Nieuwerkerk aan de IJssel) 2,11, 8. W. Neusink (Apeldoorn) 2,08. Programma eerste ronde: 19.00 uur: Jaspers-Van Dreumel en De Groot-Ruitenbeek, 20.00 uur: Sanders-Poot en Van Dalen-Nuesink. Corn Boys ontmoet Terhole Sas van Gent - Corn Boys speelt vrijdag 14 mei om 19,30 uur op sportpark De Valcke te Sas van Gent een vriendschappelijk duel tegen Terhole. Dat is de tweede wedstrijd in het kader van een nederlaagtoernooi dat Corn Boys houdt. Eerder werd met 3-3 gelijk gespeeld tegen IJzendijke. A-JUNIOREN Promotieklasse: SSV'65 Al-Ter- neuzense Boys Al 2-4, Terneuzen Al-RCS Al 4-1, Breskens Al- Serooskerke Al 3-2. Groep A4: SKNWK Al-Walche ren Al 1-2, DFS Al-Oostkapelle Al 9-3. Groep A6: Noormannen Al- Wolphaartsdijk Al 2-5, Bevelan ders Al-RCS A2 5-1, 's-Heer Arendskerke Al-Borssele Al 5-3. Groep A7: RCS A3-Dauwendaele A2 2-4, GPC A2-Wissenkerke Al 9-2. Groep A8: Hontenisse Al-Zaam- slag Al 4-5. Groep A9: HVV'24 Al-Philippine Al 0-3, AZVV Al-Terneuzen A2 8-2, Hoofdplaat Al-STEEN Al 7-1. Groep AIO: Hoek Al-Koewacht Al 4-2, IJzendijke Al-Aarden burg Al 4-4. B-JUNIOREN Promotieklasse: Middelburg B2- Goes BI 0-4, RCS BI-Terneuzen B2 6-2, Kloetinge Bl-Walcheren BI 5-9. Groep B3: Vlissingen Bl-VCK BI 10-3, Luctor'88 Bl-RoburBl 4-3. Groep B4: Dauwendaele B2- NieuwlandBl 1-1. Groep B5: Colijnsplaatse Boys B1-DFSB1 5-1. Groep B6: Bruse Boys BI-Jong Ambon BI 10-2, Heinkenszana Bl-Yerseke BI 3-3. Groep B8: SSV'65 Bl-Zeelandia BI 4-4, ZSC BI-Brouwershaven BI 10-1. Groep B9: Aardenburg Bl- Schoondijke Bl 8-0, Terneuzense Boys Bl-RIA Bl 5-1, Philippine B1 -Hontenisse Bl 6-2 Groep B10: Sluiskil Bl-Corn Boys Bl 17-0, Zaamslag Bl- AZVV Bl 4-0. Groep Bil: Oostburg Bl-Biervliet Bl 4-3. Groep B12: Vogelwaarde Bl- Graauw Bl 2-3, IJzendijke Bl- Cadzand Bl 0-7. Bij de WAOD reed JAN MOES uit Terneuzen naar een derde plaats in de B-eategorie in het Belgische Laarne. In Eksaarde was er een derde plaats in de A-categorie voor SJAAK BEUN uit Biervliet.

de Stem | 1993 | | pagina 11