ELONING Uitverkoop grond Lamswaarde SUC&A! EGENHEID iters PLAATSELIJK nieuws DAG klapper UITSLAGEN DUIVEN sport Dorpsraad Nieuw-Namen legt college Hulst verlanglijstje voor K 3 Restauratie van molen Groenendijk start begin 1994 DE STEM Burgemeester en wethouders Hontenisse willen meer vaart in uitbreidingsplan Truckroll houdt bal in Scheldorado Terneuzen Verplaatsing speeltuin en nieuw bos in Vogelwaarde Speciale herdenking voor in '44 gesneuvelde vliegers ZEELAND C2 M THUIS ERT Hè, dat die mooie rjurkjes zo in de mode i weet u wat u ook we1 Devallen? De prijsjes. Vals geld in Bergen op Zoom en Roosendaal Nieuw-Namen Clinge KAARTINGEN SCHIETINGEN Zaterdagvliegers Etampes WOENSDAG 12 MEI 1993 bm te zoenen l r een half jaar bn naar het 3 zand. Maar weer in Bres- beland. De 3 VI's Kieuw-Namen - Tijdens de algeme ne vergadering van de dorpsraad Kieuw-Namen, waar ongeveer veer tig belangstellenden aanwezig wa ren, legde burgemeester M. Kessen de nadruk op het feit dat het huidi ge voorzieningenniveau in de Hul ster dorpskern gehandhaafd moet blijven. Binnen de mogelijke gren zen moet men proberen iets te reali seren wat van belang is voor een kleine kern. Ht voltallige college van burgemeester en wethouders was op deze vergadering aanwezig, waarbij G. van de Voorde opmerkte tevreden te zijn met hetgeen er in Nieuw-Namen, samen met de dorspraad, is gerealiseerd. Een van de wensen is nog een publikatiebord met daarbij een stratenregister. Een algeme ne klacht is, ondanks de onlangs gerali- seerde snelheidsremmende wegversmal ling aan het begin van de Hulster- loostraat, dat er ng steeds te hard in de dorpskern wordt gereden. Het bouwen van vier woningen aan het Cantecleerplein staat hoog op het ver langlijstje van de dorpsraad. Het slech te wegdek in de Veerstraat werd als urgent beschouwd, terwijl eerst de Hombachstraat wordt verbeterd. De ge meente zal nog een opgave verstrekken aan het feest- en sportcomité van de attracties voor de komende kermis. Nog steeds ontbreekt het naambordje aan het Antoniusplein en een aandui ding van de Veerstraat. Als nieuwe leden van de dorspraad werden G. Leenknecht-van Dorselaer en R. van de Branden gekozen. Afscheid werd geno men van Th. van de Wiel, die vanaf de oprichting deel uitmaakte van de dorpsraad. die leidt tot het bekend er(s) en tot terug verkrij- enomene uit de woning, op 7 mei 1993 aan de oosterzande. rdt vertrouwelijk behan- turen naar brief nr. 8546 Van onze verslaggever Kloosterzande De bouwgrond in'Lamswaar de gaat een jaar lang tegen een sterk gereduceerd prijs in de uitverkoop. Wie van af 1 juni grond koopt in Lamswaarde, betaalt dan geen 80 gulden, maar 60 gulden per vierkante me ter. Met deze actie willen burge meester en wethouders van Hon tenisse proberen om eindelijk weer wat schot te krijgen in het uitbreidingsplan. De laatste drie jaar is er in Lamswaarde name lijk geen meter bouwgrond meer verkocht. Er ligt op dit moment nog zowat 3700 vierkante meter op kandidaat-bouwers te wach- r.\ HOI l)T l MOOI III ITKV i in iim huis zijn «t "l-uxuflt'X* Horren, ïg IioihIi u wlii'gt'ti. wespen, muggen en nis. "Luxaflex" Horren zijn uitend funk- |)e stel ige kunst rukt ie jen I >u\e in lie n een nr. in wit. naturel i maal gemaakt. II liet v erheslcn scharnierende hordeur produkten-specialist krieurspecialist iHulsl - telefoon 01140-14120 Toch kopers In een voorstel aan de gemeente raad zeggen B en W er weinig hoop op te hebben dat er op korte termijn veel kavels zullen worden verkocht tegen de huidi- |e prijs. Wel komt het volgens iet college steeds vaker voor dat de gemeente geconfronteerd wordt met incidentele verzoeken in kleine kernen om de bouw- l tegen een lagere prijs aan te kopen. Daarop baseren ze hun dat er nu in Lamswaarde wellicht toch kopers zullen op draven. Renteverliezen In het uitbreidingsplan Lamswaarden stapelen de rente verliezen zich steeds meer op. Om uit de kosten te komen zou de grondprijs eigenlijk boven de honderd gulden per vierkante meter moeten liggen. B en W stellen voor om de lagere grond prijs tot 1 juni 1994 te handha ven en dan de zaak nog eens te bekijken. Het college kondigt alvast aan dat er geen vervolg zal komen op dit uitbreidingsplan. Als een maal alle bouwgrond verkocht moeten verdere uitbreidingen maar gerealiseerd worden via zogenaamde artikel-19 procedu res, vindt het college. Ongewijzigd De grondprijzen in de rest van de uitbreidingsplannetjes in de verschillende Hontenisser dor pen blijft ongewijzigd. In Vogel waarde verloopt de verkoop van bouwgrond goed en in het plan Oosthof in Kloosterzande zelfs 'zeer goed'. Aanvankelijk dacht he gemeente dat men daar zeven jaar vooruit kon, maar nu denkt men dat al binnen vier jaar alle grond is verkocht. Op korte ter mijn willen B en W dan ook de onderhandelingen openen voor he vervolgfase van dit plan. Zeven ton Als de verwachtingen voor alle 'opende uitbreidingsplannen "orden ingelost, dan zal de ge meente er alles bij elkaar uitein- helijk een positief saldo van on geveer 700.000 gulden aan over houden. De bouwgrondprijzen komen aandag 17 mei aan de orde in e financiële commissie. Die ver gadert dan om 19.15 uur in de aadzaaj van het gemeentehuis "i Kloosterzande. JSoi li tóch tfooidef/gek-1 teH.»,eUZ?n: Fiein van der Helm Franu r? Frank van Cooten, hJL Ton K°omen (sport), °'d de Puijsseleijr. Goes: Cees Maas, (Provincie redacteur). fegène Verstraeten w. editiechef) fer,,entie"exploitatie C M Ur Zeeland: v Menu, Mvé fel. 09-3291459940 FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De constructie van de monumentale molen verkeert in niet al te beste staat en ook de wieken zijn aan vervanging toe. Van onze verslaggever Kloosterzande - Met de res tauratie van de monumentale molen in Groenendijk wordt begin 1994 begonnen. De kosten van het karwei bedragen 264.000 gulden, waarvan het meeste komt uit subsidies. De constructie van de molen verkeert in niet al te beste staat en ook de wieken zijn aan ver vanging toe. Wat het type betreft behoort deze standerdmolen tot de oudste in Nederland. Hoewel het uiterlijk in de loop der jaren ten opzichte van vroeger danig is gewijzigd, vormt de molen toch een beeldbepalend object voor het dorp Kloosterzande. De Hontenisser gemeenteraad heeft aan de restauratie daarom de hoogste prioriteit toegekend op het meerjarenprogramma monumenten. De gemeente kan 70 procent van de restauratie betalen uit de bijdrage die men van het Rijk krijgt voor monu menten. Daarnaast komt ook de provincie Zeeland nog eens met een flinke som geld over de brug. De gemeente Hontenisse moet ruim 13.000 gulden zelf betalen. Dat is een meevallertje, want de gemeente had alvast 120.000 gulden voor dit doel achter de hand gehouden. De restauratie legt wel een groot beslag op de monumentensubsi die die Hontenisse krijgt voor de komende jaren. Naast de molen Van onze verslaggever Terneuzen - De Stichting Truckroll Zeeland houdt zaterdag een groots opgezette dans- en showavond in de grote zaal van het subtropisch zwembad Scheldorado te Terneuzen. Doel van de avond is de beno digde financiën bijeen te krijgen voor de jaarlijkse Truckroll voor gehandicapten, die wordt gehou den op zaterdag 11 september. Dit jaar is het vertrekpunt de agrarische praktijkschool in Schoondijke, die het bestuur be langeloos ter beschikking heeft gesteld. „Een voortreffelijke ac commodatie", volgens voorzitter Piet de Maat van de stichting Truckroll Zeeland. „We hebben hier niet alleen voldoende plaats voor het parkeren van de ruim tweehonderd trucks, maar daar naast kunnen we die dag ook beschikken over een grote loods voor het middagprogramma". Voor de komende Truckroll heb ben zich nu al zo'n honderd vrachtwagenchauffeurs en ge handicapten ingeschreven. Dit jaar wordt gereden in West- Zeeuws-Vlaanderen, waarbij zo wel de politie als gemeenten hun volle medewerking verlenen. De dansavond op 15 mei wordt muzikaal opgeluisterd door be kende tv-sterren uit de sound mix-show van Hennie Huisman, waaronder de Nederlandse Lio nel Richie en Elvis Presley. Daarnaast zal ook Jacob Smoor uit Breskens achter de microfoon verschijnen. Het muzikale ge deelte is in handen van de Twi light Road Show uit Hoek. De dansavond begint om 20.00 uur. Van onze verslaggeefsters Bergen op Zoom/Roosen daal - In Bergen op Zoom zijn enkele valse briefjes van honderd gulden aange troffen. In Roosendaal is af gelopen weekend ook een vals briefje van tien gulden opgedoken. Het eerste honderdje werd afgelopen donderdag aange troffen bij een groothan delscentrum in de Pergolesi- laan, het tweede in een café in de Korenbeursstraat, eer gisteren. Op het postkantoor ten slot te wilde afgelopen maandag een man twee valse briefjes van honderd omwisselen. Hij wist niet dat het om valse briefjes ging. Het in Roosendaal gevonden brief je van tien is ogenschijnlijk net als de valse honderdjes gemaakt met een kleuren kopieerapparaat. Van onze verslaggever Vogelwaarde - De speeltuin aan de Olmenstraat in Vogel waarde wordt verplaatst. In diezelfde straat wordt bovendien ook nog een bos aangelegd. De verplaatsing van de huidige speeltuin is nodig omdat de ge meente Hontenisse de grond voor 16.000 gulden heeft ver kocht aan omwonenden. De speelwerktuigen verhuizen nu naar een locatie aan de Wilgen straat. Dat is een groot perceel en daarom willen B en W daar nog vier speelwerktuigen extra neerzetten. Inclusief nog wat bij komende werkzaamheden kan het nieuwe speelterreintje wor den gerealiseerd voor het zelfde bedrag als de opbrengst van de grond. Woningen Een eindje verder in de Olmen straat komt een bos. In het ver leden kocht de voormalige ge meente Vogelwaarde daar grond met de bedoeling er ooit nog eens woningen te bouwen. Maar door de uitbreiding van het in dustrieterrein zit dat er niet meer in. Om een passende schei ding te krijgen tussen de bebou wing en het industrieterrein wil len B en W een groengebiedje aanleggen. Dat kost 50.000 gul den. Verder voert de gemeente nog onderhandelingen met enkele bewoners van de Elzenstraat over de verkoop van bij hen in gebruik zijnde percelen tuingrond, die aan het bos gren zen. De eventuele opbrengst daarvan wordt gebruikt om een deel van het bos mee te betalen. RUILBEURS - Postzegelver eniging De Kieldrechtse Ver zamelaarsvrienden houdt zon dag de maandelijkse ruildag van 9.00 tot 12.00 uur in zaal Sint-Michiel. BEDEVAART - Leden van de Katholieke Bond van Ouderen gaan vrijdag op bedevaart naar Oostakker. Om 13.45 uur wordt vanuit Clinge vertrok ken. Zoals gewoonlijk wordt in Oostakker een bezoek ge bracht aan de grot en aan de kapel. HENGELEN - Aan de door De Clingse Hengelaarsvereni- ging gehouden zomeravond wedstrijd namen 32 personen deel. Uitslag: 1. M. Kegels, Kieldrecht 3220 gram; 2. D. Bertram, Clinge 2600; 3. A. de Caluwé, Kieldrecht 2160 gram. Zaterdag 15 mei wordt de tweede zoutwaterwedstrijd gehouden in de Kruispolder van 10.00 tot 13.00 uur. Om 14.45 uur is de prijsuitreiking in café De Troubadour. WOENSDAG CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur, prijskaarting. Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, koersbal. HULST - Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. ST.-JANSTEEN Café 't Centrum, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. AXEL Gregoriuscentrum, 14 uur, koersbal. zit de gemeente nog met een ander dringend karwei. Dat is de hoognodige restauratie van de kerk in Hengstdijk. De opknap beurt kost meer dan 450.000 gul den. B en W van Hontenisse laten de gemeenteraad weten dat over de restauratie van de kerk in Hengstdijk in een volgende raadsvergadering nadere voor stellen te verwachten zijn. Hulst - Bridgeclub Hulst, vijfde wedstrijd voorjaarscompetitie. Groep A: 1. Bruyns-Van Wijns- berghe, 2. Baggen-Mast, 3. Koop man-Aarts. Groep B: 1. Bies- broeck-Simpelaar, 2. Verbist- Boddaert, 3. Aronson-Kint. Groep C: 1. Hillege-Rijk, 2. Bo- gaert-Verhelst, 3. Stolte-Van de Velde. Groep D: 1. Kock-Schille- man, 2. Hofman-Nijpels, 3. Bies- broeck-Seton. Groep E: 1. echt paar Du Puy; 2. Mannaert-Eg- gink, 3. De Maagt-De Nijs. Terneuzen - Zaal 't Schelpen hoekje, 88 personen. Bieden: 1. J. de Rijk, 2. mevrouw Schram, bei den Terneuzen; 3. L. Elegeert, Westdorpe. Jokeren: 1 A. Quaars, Breskens; 2. M. Boer jan. Biervliet; 3. E. van Vooren, Ossenisse. Kloosterzande - Zaal De Reizen de Man, 39 personen. Bieden: 1. P. Jonkers, 2. mevrouw Goossen, 3. mevrouw De Waal-Baart. Joke ren: 1. A. de Waal, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Freyser. Hulst - KBO, zaal De Lieve, 44 personen. Bieden: 1. J. van Laare, 2. mevrouw Boone, 3. J. de Dijke- re. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, dertig personen. Bieden: 1. R. de Wit, 2. C. Smit, 3. E. van Hoeke. Jokeren: 1.1. de Laat, 2. mevrouw Claassen, 3. mevrouw De Pan. Hengstdijk - Camping De Vogel, dertig personen. Bieden: 1. K. Zwanink, 2. J. de Deyn, 3. J. Hermes. Jokeren: 1. mevrouw Martinu, 2. mevrouw Trommelen,. 3. mejuffrouw Trommelen. Koewacht - KBO, zaal De Lange Akkers, twintig personen. Bieden: 1. A. Bonne, 2. mevrouw De Koeyer, 3. M. van Hove. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, twintig personen. Bieden: 1. T. Samijn, 2. T. Bleyenberg, 3. L. Elegeert. Stoppeldijk - KBO, zaal 't Ge- laag, 28 .personen. Bieden: 1. L. Blommaert, 2. J. Tieleman, 3. F. Lauwers. Jokeren: 1. mevrouw De Poorter, 2. mevrouw Rombout, 3. mevrouw Schalje. Hulst - Zaal Time Out, twintig personen. Bieden: 1. A. Buyse, 2. mevrouw Hemelaar, 3. B. Jansen. Jokeren: 1. T. van Delft, 2. S. Dupont, 3. S. van de Lee. Graauw - KBO, gemeenschaps huis, 34 personen. Bieden: 1. G. Maerman, 2. mevrouw Van Cam- penhout, 3. C. Pauwels. Hulst - Zaal De Kroon, achttien personen. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw Bogaert, 3. mevrouw De Bruyn. Bieden: 1. P. Haulez, 2. E. Bogaert, 3. Th. de Vet. St.-Jansteen - Zaal De Sport, twintig perosnen. Bieden: 1. Ch. Aerts, 2. R. Linthout, 3. D. Reyers. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 24 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Goethem, 2. J. Bogaert, 3. E. de Maat. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, 2. mevrouw De Waal. Hengstdijk - Camping De Vogel, 63 personen. Bieden: 1. R. de Wilde, 2. mevrouw Buyse, 3. N. Goossen. Jokeren: 1. I. de Witte, 2. mevrouw De Waal, 3. P. Ver- bogt. Hoek - Camping De Braakman, 51 personen. Bieden: 1. P. Corne- lis, 2. H. de Ruyter, 3. A. Dupuy. Jokeren: 1. mevrouw Boerjan, 2. H. Smit, 3. M. Patijn. Terhole - Zaal De Kroon, 38 personen. Bieden: 1. A. Lybaart, 2. mevrouw Zwartelee, 3. P. Va- lent. Jokeren: 1. J. Hamelink, 2. mevrouw Rodrigo, 3. mevoruw Verbogt. Walsoorden, - Bejaardenschie- ting, zaal Rue du Nord, twintig schutters. Hoge vogel: P. D'Hondt, eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zij vogel: E. Pica- vet, grootste aantal (4): F. Pieters. Koewacht - St.-Sebastiaan, 58 schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: L. Dellaert, tweede hoge vo gel: H. de Rijke, eerste zijvogel: J. D'Hooghe, tweede zijvogel: L. Vermeulen, derde zijvogel: B. Jouret, vierde zijvogel: P. Steyae- rt. Wip 2: eerste hoge vogel: B. Jouret, tweede hoge vogel: P. Steyaert, eerste zij vogel: J. Sor- ber, tweede zijvogel: J. Sijmenon, derde zijvogel: J. Vermeire, vierde zijvogel: W. Toen. Wip 3: eerste hoge vogel: J. Jouret, tweede hoge vogel: J. Vermue, eerste zijvogel: J. van de Walle, tweede zijvogel: F. van Havere, derde zij vogel: F. Joos, vierde zijvogel: C. Verman- del. Hulst - Zaal De Kroon, 31 schut ters. Eerste hoge en tweede zijvo gel: A. de Waal, tweede hoge vogel: A. van de Branden, eerste zijvogel: J. Leeraert, grootste aantal (10): J. van Kerkhoven. Lamswaarde - Bejaardenschie- ting, zaal De Vier Jaargetijden, 26 schutters. Hoge en eerste zijvogel: J. van Meelen, tweede zijvogel: F. de Meyer, grootste aantal (7): A. Roels. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 36 schutters. Hoge en eerste zijvogel: D. Meerdonk, tweede zijvogel: Ph. van Remortel, grootste aantal (4): O. Saman. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, twintig schutters. Eerste hoge en beide zijvogels: M. Suy, tweede hoge vogel: M. van Hoeke, groot ste aantal (6): A. D'Hondt. Hulst - De Batavieren, 24 schut ters. Eerste hoge vogel: J. van Waterschoot, tweede hoge vogel: H. Merkx, eerste en tweede zijvo gel: J. Verberkmeos, derde zijvo gel: B. Esseling, vierde zij vogel: F. van Swaal. Axel - Ons Vermaak, zestien schutters, koningsschieting. Ko ning: D. de Vneze, eerste minsi- ter: mevrouw Verstraeten, tweede minister: J. Verstraeten. Westdorpe - St.-Sebastiaan, 23 schutters, koningsschieting. Ko ning: W. de Vrieze, eerste minis ter: Th. Neve, tweede minister: J. Bruggeman. Axel - Ons Vermaak, drie schut ters, juugdkoningssqhieting. Ko ning: E. Joosse. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, negentien schutters. Hoge vogel: A. de Waal, beide zijvogels: E. Hulshut, grootste aantal (7): H. de Gucht en J. Cocqheyt. Graauw - De Friezen, negentien schutters, koningsschieting. Ko ning: H. Sorber, prins: J. Sorber, erfprins: C. Boënne, eerste minis ter: R. Roels, tweede minister: R. de Cock. Graauw - De Friezen, 64 schut ters. Wip 1: eerste hoge en tweede zijvogel: J. Hoop, tweede hoge vogel: O. van Laere, eerste zijvo gel: H. Sorber, derde zijvogel: J. Verstraeten, vierde zijvogel: C. Boënne. Wip 2: eerste hoge vogel: J. de Vos, tweede hoge vogel: A. Hoogstrate, eerste zijvogel: M. Roelands, tweede zijvogel: A. Martinet, derde zij vogel: P. Steyaert jr, vierde zijvogel: P. Steyaert. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum, 26 schutters. Hoge vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; eerste zij vo gel: F. de Nijs, Stekene; tweede zijvogel: R. Schalkens, Heikant; grootste aantal (5): J. van Kerck- hoven St.-Jansteen. Kwadendamme - Victoria, 34 schutters. Eerste hoge vogel: J. Doene, Victoria; tweede hoge vo gel: J. de Jonge, ADLM; derde hoge vogel: C. van 't Westeinde, Soranus; eerste zij vogel: J. Goetheer, Juliana; tweede zijvo gel: P. Vette, Concordia; vierde zijvogel. J. Kosten, Doel naar Ho ger; vijfde zijvogel: J. de Koeyer, Diana; grootste aantal (4): H. van Stee, Diana. Ovezande - Willem Teil, 44 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. van Steenbergen, tweede hoge vo gel: C. Rentmeester, eerste zijvo gel: H. Franse, tweede zijvogel: L. Rentmeester Cz, derde zijvogel: J. Rentmeester Az, vierde zij vogel: C. Rentmeester, allen Willen Teil; grootste aantal (5): J. Boelens, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: L. Rentmeester Cz, Willem Teil; tweede hoge vogel: J. Plat- schorre, Zorgvlied; eerste zijvo gel: L. Rentmeester Cz, Willem Teil; tweede zijvogel: L. de Jonge, ADLM; derde zijvogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; vierde zij vogel: R. Belaert, Diana; grootste aantal (5): L. Rentmeester Cz, Willem Teil. EDITIE ZEELAND Kantoren weuzen, Hulst en Goes. ressen en telefoonnummers °P Pagina A2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. 1-93 Van onze verslaggever Bergen op Zoom - Op het Canadese Oorlogskerkhof in Bergen op Zoom wordt vandaag om 12.00 uur een bijzondere herdenking gehouden voor de Brits-Australische bemanning van een in 1944 boven ons land neergeschoten Halifax bommenwerper. Het vliegtuig werd in 1990 in Amstelveen geborgen. Een jaar later werden de gesneuvelde vliegers in aanwezigheid van familieleden uit Australië begraven in Bergen op Zoom. Onlangs werd in Australië familie gevonden van flight-sergeant Gordon A. Amstrong. Hij is een van de bemanningsleden van de Halifax die in Bergen op Zoom zijn begraven. De Australiërs zullen vandaag samen met vertegenwoordigers van de Britse en Australi sche ambasade zijn graf bezoeken. Na afloop van de ceremonie vliegt een formatie vliegtuigen van de vliegbasis Woensdrecht over de begraafplaats. Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen van uit Bapaume 326 jaarlingdui ven, hoogste snelheid 1196 me ter per minuut. 1. Adne Thijs, St.-Jansteen; 2. W. Boddaert, 3 en 5. J. Dhanis, 4. P. Antheunis, 6. E. Strobbe, allen Hulst; 7 en 8. G. Durinck, St.-Jansteen, 9. P. d'Hondt, Huls; 10. B. Dan- ckaert, St.-Jansteen. Met 186 oude duiven, 1197 mpm: 1 en 5. R. Vermorcken, St.-Jan- steen; 2. T. Taelman, 3 en 7. E. de Nijs, 4. Aug. van Helsland, allen Hulst; 6. E. van Deursen, St.- Jansteen; 8. combinatie Diele- man-Buis, 9. E. Strobbe, 10. J. van Denderen, allen Hulst. De Bonte Duif Aardenburg in samenspel met De Grensvliegers Eede, 208 duiven, 1235 mpm: 1 N. d'Hondt, 2,3 en 8. J. van Ommen, 4,5,6 en 9. E. Rijckaert, 7. J. Lambregts, 10. Ph. Ramme- laere. Eerste de Beste Schoondijke, 121 duiven, 1214,53 mpm: 1,2 en 5. Jac. Huigh, 3 en 7. J. Dhont, 4 en 8. E. de Wever, 6. S. Huigh, 9. C. Boogaard, 10. A. Steurrijs. Strijd in Vrede Groede, 134 dui ven, 1199,86 mpm: 1,2 en 6. J. van de Wege, 3. A. Beun, 4. G. Schautteet, 5. G. Dusarduijn, 7. mevrouw Buijze, 8,9 en 10. G. Dusarduijn Gzoon. De Snelle Duif Clinge, 76 jaar lingen, 1170,43 mpm: 1 en 10. J. van Goethem, 2 en 7. E. van Heese, 3. R. Braet, 4. combinatie Smet-Kerkhoven, 5 en 6. D. van de Bergen, 8. B. van de Branden, 9. P. Leeraert. Met 42 oude dui ven, 1178,27 mpm: 1. I. Merckx, 2,3 en 5. combinatie Smet-Kerk hoven, 4. D. van de Bergen. Volharding Westdorpe, 134 oude duiven, 1213,81 mpm: 1,5 en 10. A. van Paemel, 2. René Kwikkel- berghe, 3,4,6 en 7. P. Baecke, 8. Ed de Smet, 9. A. Rombout. Met 72 jaarlingen, 1202,42 mpm: 1,3,4,8 en 9. P. Baecke, 2. A. van Paermel, 5 en 6. René Kwikkel- berghe, 7. Ed de Smet, 10. A. Rombout. De Reisduif Philippine, 210 dui ven, 1201 mpm: 1,4,7 en 8. com binatie Rammeloo-Wiskerke, 2 en 6. J. Kornelis, 3. A. van de Bossche, 5. W. Lauret, 9 en 10. J. Boerman. Herleving Kloosterzande, 288 duiven, 1178 mpm: 1 en 4. com binatie Reyns-De Kort, 2,3,5,9 en 10. J. Everaert, 6. R. Mahu, 7. René van Goethem, 8 L. de Waal. Nieuw Leven Koewacht, 155 jaarlingen, 1188,03 mpm: 1 P. Christiaansen, 2 en 4. Jos Ele geert, 3. R. de Laruelle, 5 en 10. P. Mathijssen, 6. J. de Block, 7. Jac. Elegeert, 8. G. Schalkens, 9. R. Zaman. Met 83 oude duiven, 1206,48 mpm: 1,7 ern 8. R. de Laruelle, 2. P. Christiaansen, 3. W. Elegeert, 4. R. Zaman, 5. Jos Elegeert, 6. R, van Damme, 9 en 10. R. van de Bilt. De Postduif Heikant, 120 jaar lingen, 1192 mpm: 1,5 en 6. Ed Verschuren, 2 en 7. Lex Thijs, 3 en 9. J. de Kind, 4. Cyr. van Goethem, 8. gebroeders Van Houten, 10. J. Gijsel. Met 75 oude duiven, 1197 mpm: 1,2 en 4. Ed Verschuren, 3 en 9. J. Gijsel, 5. Ch. de Brouwer, 6 en 10. Cam. de Beule, 7. Ch. de Beule, 8. J. de Kind. Verwachting Axel, 176 duiven, 1187,59 mpm: 1,4 en 7. C. de Poorter, 2,5 en 8. P. de Poorter, 3. J. Giele, 6. R. Herman, 9. D. Dieleman, 10. M. de Cock. De vrede Sas van Gent, 242 duifen, 1193,91 mpm: 1 en 8. Th. van Zeele, 2. P. Goossens, 3. B. vam de Berghe, 4,5 en 6. P. Koers, 7. Th. Kox, 9. combinatie Elegeert, 10. W. Winne. Sluiskilse Reisduif, 138 duiven, 1196,07 mpm: 1. J. van Doese laar, 2 en 5. J. Harms, 3. C. van Biezen, 4,8 en 9. combinatie Clerck-Dhaene, 6. B. de Koeijer, 7 en 10. combinatie Nachtegaal. Nog Sneller Breskens, 245 dui ven, 1203 mpm: 1,3,4,5 en 7. L. van de Wege, 2. I. Notebaart, 6. A. Vinjé, 8. gebroeders Pijcke, 9. Th. Smallegange, 10. I. den Dek ker en zoon. VZV Hoofdplaat, 369 duiven, 1211,55 mpm: 1,2 en 8. A. van de Broecke, 3 en 7. A. Gernaert, 4. H. Calon, 5. B. de Poorter, 6. A. Temmerman, 9. N. Provoost, 10. C. Temmerman. De Voorwaarts Zaamslagveer, 289 duiven, 1113 mpm: 1,2,3,6,8 en 10. H. de Feijter, 4. M. Hame link, 5. combinatie Scheele, 7. J. de Feijter, 9. R. van Poorten. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 229 duiven, 1077,35 mpm: I,4,5 en 8. W. van Hoeve en zoon, 2,3 en 7. P. Zegers, 6 en 9. gebroeders Scheele, 10. P. de Jonge. De Scheldeklievers Ossenisse, 113 duiven, 996 mpm: 1,4,5 en 10. combinatie de Waal, 2 en 3. L. Reyns, 6. P. de Waal, 7 en 9. P. Bogaert, 8. E. de Waal en zoon.

de Stem | 1993 | | pagina 15