Attractief programma Terneuzen Frans vai 'Voorkc Sterke ploegen komen in actie in Philippine Succes voor Bierkaa WIELER SPATTEN Peter Mol beste tijdrijder in districtskampioenschap Vrouwen HVSV op drel iiardenburg. Reden om SPORT ZEELAND Van Stevendaal kampioen Axel BILJARTEN Franklin Klaasse superieur bij junioren Mannen Schelde in districtsfinale Ratjetoe winnaar zaalvoetbalbeker Toernooi HW'24 Nederlagen Het Zeeuwse Honk kl ZAALHANDBAL SPORTNIEUWS KOR1 VOETBAL Terneuzenaar Cee. DE stem woensdag 12 me11993 de stem van onze sportmedewerker Verkiezing Zeeuws-Vlaamse voetballer van het jaar Terneuzen - De voetbalver eniging Terneuzen houdt za terdag 15 mei voor de tweede keer de verkiezing van de voetballer van het jaar van de regio Zeeuws-Vlaanderen. Op die dag zal het Zuidersport park het bolwerk vormen van de verkiezing en een aantal omlijstende activiteiten, die eveneens in het teken staan van 'wie is de beste van Zeeuws-Vlaanderen'. Uiteraard wordt naast de verkie zing van de beste speler ook de verkiezing van de beste speelster van Zeeuws-Vlaanderen gehou den. Die keuze wordt bepaald door de trainers van de regionale teams. Tevens wordt in de kanti- ne van het Zuidersportpark be kend gemaakt wie de beste trai ner van de regio in het afgelopen seizoen was. Hoog genoteerd staan Paul Kouijzer van de W STEEN en Paul Telussa van het in de competitie zo succesvolle HVV'24, maar daarnaast zijn er nog meer kapers op de kust. Aanvankelijk vreesde het orga niserende comité, dat van de geplande omlijstende activitei ten niet veel terecht zou komen. Zoals in het eerste jaar wilde men de sterkste afdelingsploegen en de beste KNVB-teams van zowel het zaterdag- als zondag voetbal tegen elkaar laten strij den om de officieuze titel van Zeeuws-Vlaanderen. Omdat Hoek lange tijd verwikkeld was in degradatiestrijd en een na- competitie niet geheel uitgeslo ten leek en doordat HW'24 steeds verder in het bekeravon- tuur reikte, leek de geplande 'droomfinale' een hoogst onzeke re zaak. Maar Hoek speelde zich vroegtijdig veilig en HW'24 vond zijn Waterloo in de be kerstrijd afgelopen zondag tegen hoofdklasser Halsteren. Dat be tekent dat de topper tussen deze twee toonangevende verenigin gen zaterdag om 15.30 uur onder leiding van scheidsrechter Hans Stoffijn doorgaat. Hoek zal ver moedelijk de fout niet maken van vorig jaar, toen men door enige onderschatting verrassend van Axel verloor. Eerder op de dag was het de bedoeling dat de twee beste af delingsploegen tegen elkaar in actie zouden komen. Dat kan helaas niet zo zijn. De afdelings kampioen van de eerste klasse van het zondagvoetbal, Philippi ne, heeft verplichtingen elders. Dat team neemt een dag later (zondag 16 mei) deel aan de voorronde van het kampioen schap van Nederland voor afde lingsteams. Vervanger van Phi lippine wordt Graauw, dat vorig jaar eveneens aantrad in de strijd om de titel van Zeeuws- Vlaanderen. Toen was Spui de tegenstander. Nu ontmoet de Oostzeeuwsvlaamse ploeg Cad- zand. In de laatste competitie ronde wipte de Westzeeuws- vlaamse ploeg net over Spui heen in de klassering. Het duel tussen de beste afdelingsploegen begint om 12.00 uur en wordt geleid door Richard van de Pias- se. Voordat de aftrap van het aansprekende duel Hoek- HW'24 wordt gegeven spelen de D-pupillen van Feyenoord en AA Gent tegen elkaar. Dat tref fen begint om 14.00 uur en de leiding daarvan is in handen van Cocky van 't Westeinde. De en tree voor deze voetbaldag be draagt slechts een rijksdaalder. De opbrengst is bestemd voor een goed doel. Als de wedstrijden verleden tijd zijn, begint aansluitend een fees telijk progamma in en rond de kantine. Later op de avond wor den de prijzen uitgereikt. Ach tereenvolgens worden de beste ploegen gehuldigd en de namen van de beste voetballer, voetbal ster en trainer bekend gemaakt. De prijzen zullen uitgereikt wor den Cees Blomaard, voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland. Toernooi jeugd is attractief Van onze sportmedewerker Philippine - De 'Stichting Promotie Jeugdvoetbal Zeeuws-Vlaanderen' heeft voor de voetballiefhebbers in de regio een zeer attractief jeugdtoernooi op het pro gramma staan. Zondag 16 mei treden in Philippine acht jeugdteams met talentvolle spelertjes tot en met 12 jaar uit Nederland en België aan. Ploegen met klinkende namen, zoals Feyenoord, Groot Gent, Club Brugge, Willem II, KAA Gent, VVV, SK Beveren en de Zeeuwse jeugdselectie. „Hoewel de Stichting Promotie Jeugdvoetbal Zeeuws-Vlaande ren pas laat is opgericht, zijn we er dan toch nog in geslaagd een attractief jeugdtoernooi in el kaar te spijkeren," zegt Hans Lauret, 'voetbaldier' in hart en nieren en secretaris-penning- meester van de organiserende stichting. Lauret wordt bijge staan door voorzitter Peter Zee- gers en bestuurslid Pieter-Jan Verstelle. „De stichting is opgericht met de duidelijke bedoeling het jeugd voetbal in Zeeuws-Vlaanderen een positieve impuls te geven. Naar onze mening krijgt het jeugdvoetbal bij veel clubs niet de aandacht die het verdient. Hierdoor zijn er in het verleden voetbaltalenten verloren gegaan en dreigen er nog verloren te gaan. Doordat Zeeuws-Vlaande ren dun bevolkt is en er veel clubs zijn met weinig jeugd, is het voor talentvolle jongeren in principe weinig interessant bij die clubs. Ze steken er met kop en schouders bovenuit, maken alle doelpunten, en ondervinden weinig weerstand in de competi tie," zegt organisator Hans Lau ret, vader van 12-jarige zoon Randy, die in het jeugdelftal van KAA Gent voetbalt. Enthousiast Lauret is een voetbalenthousiast in optima forma, want behalve dat hij de grote stimulator is van Van onze biljartmedewerker Axel - Robert van Stevendaal, de beloftevolle biljarter uit Koe wacht, heeft op overtuigende wijze het biljartkampioenschap van de gemeente Groot Axel ge wonnen. In hotel-café-restau rant De Graanbeurs te Axel, waar KOT voor de organisatie zorgde, was hij heer en meester en beëindigde ongeslagen deze titelstrijd. In zijn spoor bleef Dries van Drongelen van de plaatselijke biljartvereniging Ed Horemans goed volgen. Tot en met de zesde ronde bleven beide titelkandida ten ongeslagen en de slotpartij moest uitsluitsel brengen wie zich kampioen mocht noemen. Wie rekende op een spannend gebeuren kwam bedrogen uit. Van Stevendaal trok in die be slissende partij alle registers open en gaf Van Drongelen geen schijn van kans. Van Stevendaal, die naar 200 caramboles libre moest spelen, opende met een serie ,van 94 caramboles en liet er in de tweede beurt het restant van 106 caramboles op volgen. Daarmee zette hij tevens de kortste partij neer van dit ge slaagde kampioenschap. In dat geweld wist Van Drongelen ove rigens nog 10 caramnboles te scoren. Eerder had Van Steven daal ook al de hoogste serie laten noteren met 127 carambo les. Na afloop reikte de voorzit ter van het organiserende KOT, Bram Cambier, de prijzen uit. EINDSTAND 1. Robert van Stevendaal (De Grensvrienden Koewacht) 84.00 punten, algemeen gemiddelde 22,58 en hoogste serie 127 caramboles, 2. Dries van Drongelen (Ed Horemans Axel) 73,54-3,08-19, 3. George de Mey (De Grensvrienden) 67,92-2,26-20, 4. Jan Brugge (Het Trefpunt Axel) 66,40-3,19-17, 5. Rob Simons (Ed Horemans) 63,36-1,72-10, 6. Maan de Regt (KOT Axel) 56,98-1,74-10, 7. Eddy Herman (De Kaaimannen Zuiddor- pe) 47,82-0,98-7, 8. Rinus Scheele (NASA Axel) 40,50-1,39-13. dit jeugdtoernooi, levert hij ook een belangrijke bijdrage aan de organisatie van het jaarlijkse so- ccertoernooi in sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent en fungeert hij al vele jaren als begeleider van het succesvolle zaalvoetbalteam van Churchill Lions. Kortom, een man die weet waarover hij praat. Hans Lauret: „Talentvolle spe lertjes in de regio worden door de omstandigheden gemakkelij ker en krijgen minder lol in het voetbalspel. Ze leren er te weinig bij, omdat op de training terecht de meeste aandacht uitgaat naar het op hoger niveau brengen van de mindere spelertjes. De clubs valt op zich niets kwalijk te nemen, maar het zou mogelijk moeten zijn om deze getalenteer de spelertjes van de verschillen de clubs bij elkaar te laten trai nen onder deskundige leiding. Probleem is echter dat als er een club is die een initiatief in die richting neemt, dat niet altijd door iedereen in dank wordt af genomen. Dit omdat de clubs opkomen voor het eigen clubbe lang. De Stichting Promotie Jeugdvoetbal Zeeuws-Vlaande ren wil door middel van het organiseren van kwalitatief sterk bezette jeugdtoernooien, laten zien dat een goede jeugd opleiding absoluut noodzakelijk is. Als er niet vroeg begonnen wordt, is de achterstand op late re leeftijd vrijwel niet te over bruggen." Sterk bezet De organisatoren van dit evene ment in Philippine hebben de zaken goed voor elkaar. Wer kend met een budget van 15.000,- - „De zaak is finan cieel nog niet helemaal rond, maar onze hoofdsponsor ABA- Bncb accountants staat de eerst komende vijf jaar garant voor een eventueel tekort", stelt Hans Lauret - kon met een sterk bezet veld aantrekken. Hans Lauret: „Het jeugdelftal van Feyenoord komt al een dag eerder naar Zeeuws-Vlaanderen. De Rotterdamse jeugd en bege leiders worden ondergebracht in het Budgethotel in Sluiskil, dat alle medewerking verleende, evenals de voetbalvereniging Philippine. De Feyenoord-jeugdt speelt zaterdag 15 mei om 14.00 uur een wedstrijd op het Terneu- zense Zuidersportpark tegen AAA Gent. Dit is een voorwed strijd van de ontmoeting tussen Hoek en HW'24, die dan strij den om de titel 'beste ploeg van Zeeuws-Vlaanderen'. De organisatoren hebben veel steun gehad aan Annemarie Nijsse en Jeanine Schijvenaars, die voor een flinke opbrengst aan advertenties zorgden en Ste fan Dijkers die het fraai uitge voerde programmablad in elkaar timmerde. Lauret: „Leuk is dat de toegang tot het toernooi gratis is. We hopen op veel publiek die dag. 's Morgens wordt al om tien uur begonnen en de prijsuitreiking is gepland om 17.15 uur. Het regio nale televisiestation AVS uit Eeklo zal aandacht aan ons jeugdtoernooi schenken. En dat doet ons deugd." De acht deelnemende ploegen zijn ondergebracht in twee pou les. In poule A spelen Feyenoord, Groot Gent, Club Brugge en Wil lem II. In poule B komen uit: KAA Gent, Zeeland, VW Venlo en SK Beveren. De wedstrijd- duur is bepaald op twee keer een kwartier zonder rust. Het toer nooi begint om 10.00 uur met de wedstrijden Feyenoord-Selectie Groot Gent en Club Brugge-Wil- lem II. Het bestuur van de organiserende Stichting Promotie Jeugdvoetbal Zeeuws-Vlaanderen met van links naar rechts: secretaris-penningmeester Hans Lauret, bestuurslid Pieter-Jan Verstelle en voorzitter Peter Zeegers. foto wim kooyman. Van onze wielermedewerker Nieuwdorp - Het was bepaald geen verrassing dat Peter Mol dinsdagavond de snelste was in het Zeeuws districtskam pioenschap tijdrijden. Mol, die als solist goed uit de voeten kan, liet op het 19,3 kilometer lange parcours rondom Nieuwdorp bij de A-amateurs een tijd afdrukken van 25.21,86. Ruim een halve minuut sneller dan Dennis Mesu, zijn naaste concurrent. Francois Franse eindigde als derde. Johnny van Cadsand moest genoegen nemen met de vierde stek. De Zeeuws Vlaming, die momenteel in het Belgische Wachtebeke woont, werd in de slotfase geplaagd door een aflo pende ketting. Dat kostte uiter aard enkele seconden. Bij de junioren zegevierde de als favoriet gestarte Franklin Klaas- se, die bijna een minuut uitliep op zijn naaste concurrent Jurgen Gunther. Arjan Klaasse was de rapste van de vier nieuwelingen die aan de start kwamen. Bij de B-amateurs trok Corné Stoutjesdijk aan het langste eind en bij de trimmers toonde Henk de Jong zich de sterkste. Bij de vrouwen kwam alleen Wilma Rijk aan het vertrek. In totaal namen ruim zeventig renners deel aan de titelstrijd, die aardig wat publiek trok. UITSLAGEN A-amateurs: 1. P. Mol (Kapelle) 25.21.86; 2. D. Mesu (Middelburg) 25.53.70; 3. F. Franse (Kwaden- damme) 26.02.57; 4, J. van Cads and (Wachtebeke) 26.48.47; 5. J. Van Schaik (Oost-Souburg) 26.58.40; 6. R. de Vrieze (Goes) 27.04.92; 7. G. Barhorst (Biervliet) 27.06.16; 8. P. van Belzen (Mid delburg) 27.11.73; 9. T. Vermeulen (Kloetinge) 27.13.46; 10. R. Bo- gaert ('s-Gravenpolder) 27.21.60. Junioren: 1. F. Klaasse (Yerseke) 26.45.33; 2. J. Gunther (Yerseke) 27.46.58; 3. E. Joosten (Wolp- haartsdijk) 28.18.62; 4. D. Brehm (Wissenkerke) 28.40.61; 5. J. Lute- ijn (Kapelle) 28.45.68; 6. V. Ville- rius (Middelburg) 29.23.99; 7. P. Kraak (Wolphaartsdijk) 29.33.56. Nieuwelingen: 1. A. Klaasse ('s- Gravenpolder) 28.47.98; 2. S. Da gevos (Wemeldinge) 29.il.74; 3. E. de Dreu ('s-Gravenpolder) 31.38.55; 4. J. Schuit (Arnemui- den) 32.27.91. B-amateurs: 1. C. Stoutjesdijk (Scherpenisse) 27.55.84; 2. J. Blok (Wemeldinge) 28.00.19; 3. R. Wiel- ders (Oost-Souburg) 28.01.97; 4. D. Verhulst (Waarde) 28.04.11; 5. J. Hommel (Oud Vossemeer) 28.27.83; 6. D. Houweling (Vlis- singen) 29.12.26; 7. J. Blok (Yer seke) 30.15.00; 8. F. de Haan (Vlissingen) 31.44.71. Trimmers: 1. H. de Jong (Goes) 26.08.98; 2. L. de Nooyer (Vlissin gen) 27.01.96; 3. H. Slabbekoorn (Kapelle) 27.44.56; 4. J. Louisse (Kapelle) 27.55.49; 5. G. van Ant werpen (Driewegen) 28.04.59. Vrouwen: 1. Wilma Rijk (Kwa- dendamme) 31.40.35. Goes - Het mannenteam van Schelde speelde zich in de finale van de strijd om de districtsbeker wa terpolo. In de halve eind strijd wonnen de Terneu- zenaren in Goes met 7-9 van Ganze. Tegenstander van Schelde wordt Tref fers, dat Thalassa uit schakelde. De finale wordt zaterdag 22 mei gespeeld in Goes. Schelde is er overigens (met de mannen althans) nog nooit in geslaagd de dis trictsbeker te winnen. De afgelopen vijf jaar bereikte het drie keer de finale, maar werd evenzovele keren ver liezer. In Goes was de halve finale al na de eerste perio de bekeken. Na de eerste minuut stond het al 0-3 voor Schelde. De uppercut die de thuisploeg nooit meer te boven kwam. De eerste periode werd met 1-5 afge sloten. In de resterende pe rioden gaf Ganze aardig partij, maar toen was dat bekende kalf verdronken. De Schelde-winst is nooit meer in gevaar geweest. De periodestanden waren 1-5, 3-6, 4-7 en 7-9. Voor Schel de scoorden Hans Murre (3x), Maarten de Pooter (3x), Eddy Lambert, Patrick Overgaauw en Cees van Houwelingen. De Ganze- produktie werd verzorgd door Bram van de Leden (2x), Arco Wagenvoort (4x) en Gerco Koks. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Ratjetoe uit Axel heeft de Zeeuws-Vlaamse zaal voetbalbeker gewonnen. In sporthal 't Zwaantje te Terneu zen was die formatie duidelijk sterker dan drie regioploegen en rayonploeg Vooruit uit Oostburg In feite maakten de rayonploe- gen bij het organiserende zaal voetbalrayon Terneuzen de dienst uit. Toen het laatste duel aanbrak was rayonploeg Ratje toe al vrijwel 2eker van de beker, maar had Vooruit nog een wa terkansje als het met 4-0 de Axelse formatie wist te kloppen. Zo ver kwam het niet. Integen deel, want een veel scherper en slagvaardiger Ratjetoe klopte Vooruit met 5-2 door treffers van uitblinker Jaap Klein (2x), Nol Maas en Frank Deij. Daar door beëindigde Ratjetoe onge slagen dit bekerkampioenschap. Ratjetoe begon voortvarend aan deze strijd. In de eerste wed strijd verloeg die formatie het veel hoger ingeschatte De Rid- der/Kiss (voorheen Ben/De Rid der) en dat gaf de Axelse ploeg zoveel vertrouwen en mentale ondersteuning, dat Ratjetoe daarna over de andere tegen standers heen walste. Met 1-4 werd Dow geklopt en Het Bonte Hert 3 moest er met 4-0 aan geloven. Omdat Vooruit eerder met 2-6 van een ontketend De Ridder/Kiss verloor, was Ratje toe voor de laatste wedstrijd begon al vrijwel zeker van de titel. Die ploeg had twee match- punten meer dan Vooruit en een aanzienlijk beter doelsaldo. In dat laatste duel benadrukte Rat jetoe nog maar eens zijn supre matie in dit kampioenschap. UITSLAGEN Ratjetoe-De Ridder/Kiss 5-3, Het Bonte Hert 3-Dow 1-1, Vooruit-De Ridder/Kiss 2-6, Dow-Ratjetoe 1-4, Vooruit-Het Bonte Hert 3 3-1, De Ridder/Kiss-Dow 3-0, Het Bonte Hert 3-Ratjetoe 0-4, Dow-Vooruit 1-5, De Ridder/Kiss-Het Bonte Hert 3 3-3, Ratjetoe-Vooruit 5-2. EINDSTAND 1. Ratjetoe 4-8 (18-6), 2. De Ridder/ Kiss 4-5 (15-10), Vooruit 4-4 (12-13), Het Bonte Hert 3 4-2(5-11), 5. Dow 4-1 (3-13). Van onze sportmedewerker Hulst - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging HW'24 uit Hulst hield een geslaagd toer nooi voor D-, E- en F-pupillen. De wisselbeker van dit George Lockefeer-toernooi werd gewon nen door Axel El, dat negen wedstrijdpunten scoorde. Daarmee onttroonde die ploeg titelverdediger RCS, dat bij de D-pupillen met 8 punten genoe gen moest nemen. RCS won in de voorgaande twee seizoenen dit toernooi en had bij winst definitief beslag kunnen leggen op de wisseltrofee. EINDSTANDEN D-pupillen: 1. RCS, 2. Jong Ambon, 3. HVV'24, 4. SDO, 5. STEEN, 6. Axel. E-pupillen: 1. Axel, 2. STEEN, 3. Jong Ambon, 4. HW'24, 5. Terneu zen, 6. Vogelwaarde. F-pupillen: 1. STEEN Fl, 2. HVV'24 F2, 3. Vogelwaarde, 4. STEEN F2, 5. Terneuzen Fl, 6. RIA, 7. HW'24 Fl, 8. Zierikzee. Terneuzen - Het voorbije week einde bracht weinig goeds voor de Terneuzense softbalteams. Zowel de mannen als de vrou wen verloren. Toch zat het er lange tijd in de Het Zeeuwse Honk tegenstander en Belgisch kampioen Borgerhout op een ne derlaag zou tracteren. In de zevende inning wees het scorebord nog 7-5 aan. „Door veldfouten op de beslissende mo menten gingen we alsnog het schip in," meldde Terneuzenaar Hensley Jandroep, die in de achtste innning de score zag wij zigen in 8-13. Bij de vrouwen ging het tegen Borgerhout niet veel beter. De Terneuzense meis- jes verloren met 11-18. De honk balteams vierden een vrij week einde. Opening zeilseizoen in Breskens Van onze watersportmedewerker Breskens - Onder wisselende omstandigheden is het 2 zoen met een tweetal wedstrijden in Breskens van I gegaan. Was het zaterdag tijdens de Roscoprace J zeilweer, zondag was er te weinig wind om tot een 'zees'j kunnen komen. In de cruiserklasse B en C waren er zondag tijdens de Schelde- mondrace zelfs geen finishers. In de IMS-klasse 6 en 7 eveneens niet. Dit als gevolg van, volgens Hans Zuiderbaan, voorzitter van de organiserende vereniging WV Breskens, een wegvallende en draaiende wind. Pech dus zon dag voor de wedstrijdzeilers, die in de Scheldemondrace dertig zeemijl met elkaar in de slag zouden gaan. Het werden er be duidend minder. Zaterdag ging dat in de Rosco prace met een windje van 5 op de schaal van Beaufort in de zeilen een stuk beter. In de crui serklasse A slaagde Roger Thier ry met Tom er tot twee keer toe in de finish te halen. Hij deed dat evenzovele malen als eerste en werd in de CRC-groep dus winnaar. In de B-klasse ging zaterdag de winst naar Cappuci- no van Frans Jacobs voor Flyer van Stephane Willems. De CRC-C werd gewonnen door Christiaan Beckers met Christo die geen tegenstand had. De IMS-klas 1-3 kende wel twee keer finishers. In de Roscoprace ging de zege naar Bierkaai 3 met Henk Klunder aan het roer. Een dag later werd hij tweede achter Promotion met Bert Dolk als roerganger, die een dag eerder als derde de finishlijn passeerde. Voor Klunder was dit net genoeg voor de winst over twee In de IMS-klas 4-5 ging taaizege naar Showtime vj cas Adriaanse. Deze werd;, dag tweede achter Hans zj baan met Twee Gezusk zondag eveneens tweede hij NRJ-Ball van Roland voor had moeten laten Zuiderbaan werd toen waardoor de wisseltrofee; klas naar de Middelburgen Barebots van Pierre Di in de IMS-klasse 6-7. waren er in deze gr< boten die de eindstreep hai In de first class 8, waarin» den werd zonder handicap] dat alle boten gelijk zijn, Guy Migom de Roscoprace] l'Audacieux van Geatan sens en Shipshop Graninil Phil Pilate. In de Scheldt drace werd Migon tweede! Gaetan Janssens en me Internautic van de Belg dele voor laten gaan. M dus een prima zeilstar! Ondanks dat de wind de en organisatie parten sp blikte men in Breskens nietl tevreden terug op de openit ces. Het aantal deelnemer] wat groter kunnen zijn. Inl wedstrijden kwamen 33 jji aan de start. „Een leuk voor een aardig gevecht," de Roy van Aller, die samef echtgenote Ria de regie inl den had. [van onze sportmedewerker Arnemuiden - Voor de derde [maal houdt de Zeeuwse Idnortraad de verkiezing van I iong sporttalent. Deze keer m I sporthal Groenewoud in Ka- Inelle, waar een veertigtal sportbonden zijn keus moet I maken tussen drie genom ineerden. Dit zijn Kelly Bouwman, Monique Sloot- maker en Anjolie Wisse. Dit trio bleef over na overleg binnen het comité aanmoedin- ringsprijs, die eerder naar judo- IL Marion van Dorssen en triat leet Floris-Jan Koole ging. Een comité dat geleid werd door Roel f Bloembergen, vice-voorzitter [van de Zeeuwse Sportraad en verder bestond Ton Kienhuis, di- Aar vie ufl Bl vl Z1 sj Door onze medewerker Fred Rabout Aardenburg - Zestig jaar aan de Heerendreef een feestje te bouwen, al staan de zaken er op het sportie ve vlak niet al te florissant voor. Op de ranglijsten aan 1 de muur van de kantine immers staan de drie op zondag voetballende se niorenteams aan de ver keerde kant van de rang lijst. Van onze handbalmedewerker Terneuzen - In de strijd om het Zeeuws kampioenschap afdelingsploegen in de zaalhandbalcompetitie heeft den wenploeg van HVSV een eerste goede stap gezet dooi: eerste duel in een serie van the best of three nipt van] Goese GSC te winnen. Bij de mannen heeft Delta Sport 2 de beste papieren. Het versloeg in het eerste duel het Terneuzen se HVSV in eigen huis. VROUWEN HVSV-GSC 10-8 - GSC startte matig en HVSV kon direct zijn stempel op het duel drukken en uitlopen naar 4-0. Pas bij een 5-0-stand kreeg GSC meer greep op het spel van HVSV en onts pon zich een gelijkwaardig duel. GSC kwam ncrgwooririéit terug tot 6-4 en bracht de spanning terug. In de tweede termijn twee gelijkwaardige ploegen. GSC kwam bij 8-8 langszij. Bij deze stand viel topcoorster Carla Ei kehout geblesseerd uit en dat was een aderlating voor de Goe se vrouwen. In de slotfase greep HVSV toch nog de zege. Onder aanvoering van uitblinkster Margriet Doorns scoorde HVSV nog twee keer: 10-8. Keepster Marian Tromp, die een s indruk maakte, gaf geenk en hield haar doel schoon.] deze zege kan HVSV zondïl het tweede duel tegen GSCcI rol staat, bij winst kampiocsl Zeeland worden. Deze titel f recht op promotie naar de if divisie landelijk. MANNEN HVSV-DELTA SPORT 2 B HVSV kwam er niet aan Vanaf hét bégihsignaal haïj ta Sport 2 het initiatief, rust keèk 'TlVSV al teg 5-9-achterstand aan. In del de termijn speelde de zense ploeg eveneens ondc kunnen. Delta Sport 2 liep ook uit naar een toch nog 11 en verdiende zege. Door winst kan Delta Sport 2 zoi 23 mei in de thuiswedstrijdI pioen worden, maar dan n» wel weer gewonnen worden HVSV. De beste papieren li| nu bij de Zierikzeese ploeg. SANDY DE MUIJNCK uit Sas van Gent reed in het Belgisdi Wondelgem naar een achttiende plaats. Run-Bike-Run Graauw afgelast Graauw - De Run-Bike-Run in Graauw, die voor woensdag mei op de kalender stond, is om organisatorische reden! afgelast. Winst Heeren en Daalman Bergen op Zoom - Irma Heeren bij de vrouwen en Fra Daalman bij de mannen-veteranen schreven de kwart triatl» van Bergen op Zoom op hun naam. Heeren won met straatlengte voorsprong. Haar winnende tijd was 2.09.00. De als tweede eindige Bianea Kieboom uit Steenbergen kwam twaalf minuten lt binnen. Bressiaander Daalman liet een winnende tijd optekent van 2.04.39. Op de achtste triathlon ging de winst naar Br Lobbezoo. Jochum Kuzee werd vierde bij de jeugd. Fred van Rooy trainer Aardenburg Aardenburg - Het naar de tweede klasse van de afdek Zeeland gedegradeerde Aardenburg is er vrij vlug in geste een opvolger te vinden voor het ontslagen trainersduo Mat van Rie/Johan Baart. Fred van Rooy uit Hoek is de nieuwe man. Hij trainde in verleden onder meer jeugdteams in Hoek en Breskens. Westerweele eerste Zeeuws-Vlaming Brugge - Piet Westerweele was met een 122e plaats de e® Zeeuws-Vlaming in Dwars door Brugge. De Aardenburger voor de 16 kilometer een tijd nodig van 55 minuten en seconden. v Terése van Lare eindigde als negende vrouw in 1.02.11- »f raan Johnny de Martelaere liep naar een tijd van 1.08.4i- waren ruim 4300 deelnemers in deze loop die beheerst1 zowel bij de mannen als de vrouwen door Russen. Verlies Zeeuwse jeugdselectie Axel - De Zeeuwse voetbalselectie jongens tot 13 jaar heef-;' een vriendschappelijk treffen met 4-0 van AZW Bl verlof Vooral het fysieke verschil tussen beide ploegen gaf de dootej In de eerste helft zette een fysiek sterker AZW Bl de eiM®* reeds neer door doelpunten van Jochem van Leeuwen (2*) Stefan van Gink (2x). Na rust bood Zeeland goed tegensta was meer in balbezit dan AZW Bl, maar vond bij de schas kansen een goede AZW-doelman op zijn weg. Het zaterdagteam en de jeugd doen het aanmerkelijk beter. „Ik maak een slechte periode door," stelt de 68-jarige Willy de Cocq, Jal 45 jaar bij zijn clubje en dan meer bepaald bij de jeugd be trokken. „Dit is toch onbegrijpe lijk als je ziet hoeveel jeugd er hier rondloopt en éénmaal bij de senioren is het afgelopen." Voorzitter Frans van Dongen moet het allean maar beamen. „We zijn een club met enorm veel ambiance, een uitstekende sfeer, maar sportief is het de laatste jaren bij onze senioren huilen met de pet op. Waar het aan ligt? Mentaliteitskwestie, maar toch ook de concurrentie die wij hier aan de grens van de Belgische clubs hebben, waar ze 0 bi jb d d. vl d d, a* B n Q T d ei Cl Van onze biljartmedewerker Terneuzen - Het zal de bil jartliefhebbers dit seizoen opgevallen zijn dat Cees Wis sel van Concordia Terneuzen zich vooral in het driebanden manifesteerde. In voorgaande seizoenen trad de 33-jarige Terneuzenaar in vrijwel alle spelsoorten op de voorgond. Als het aan hem ligt is dat verleden tijd. Hij wil zich vooral toeleggen op het drie banden, de spelsoort waarin hij dit seizoen een behoorlij ke progressie maakte. ..Mijn voorkeur gaat nu uit naar het driebanden. Ik speelde de andere spelsoorten, zoals libre, kader 38/2 en bandstoten ook ©aag, maar als je aan alles deel wilt nemen gaat er veel tijd in zitten. In de voorgaande jaren was ik in alle spelsoorten van de Partij. Als je daarnaast, zoals ik, ook nog deelneem aan de team wedstrijden driebanden klein en miebanden groot biljart, dan oen je wel vrijwel wekelijks be- 'g- Neem daar nog bij dat je eker voor de spelsoorten libre n kader apart moeten trainen n.b© zal duidelijk zijn dat ujarten dan een groot gedeelte van je vrije tijd opslokt. Af en ,.e m°et je toch ook eens thuis Jn' ,Dat is de reden dat ik me anaf volgend seizoen hoofdza- „zal beperken tot drieban- j Ook het bandstoten zal ik 1: n waarschijnlijk links laten ggen, aldus Cees Wissel, uit Z^n voorkeur momentèel klieft naar bet driebanden sn<Uo aiet zo vreemd. In die P lsoort zette Wissel de laatste knappe prestaties vonS jaar zelfs op natio- mveau. Ook dit seizoen trok

de Stem | 1993 | | pagina 10