ijaatt Aardenburg aarzelt over subsidie project Slank voor de zomer AL D JE DENKT. 4/k schiet totdat ze me DAG KLAPPER UITSLAGEN wmm SPORT IN HET KORT Sfeervol zwemevenement in De Driehoek Hulst College van Ben W twijfelt over ondersteuning aanpak aardappelziekte EEN ELEKTRONISCHE BEWAKER BLIJFT ALTIJD OP ZIJN POST.... Amateurs Tuin Markt geweldig succes ,,V s 7,- BFR 513 Ide ham, ei VAN ZEELAND A( Alfons de Beleir draagt na 50 jaar secretariaat over Fietsdriedaagse WD kiest bestuurslid rrit KAARTINGEN BOLLINGEN KOERSBAL SV De Schutterij Clinge De Ridder Zeeuws kampioen Biljart kampioenschap De Kastelein 54 and I Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTELS DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS f? Stichting Ideele Reclame. side ouwen tie- en het voor adres rant. DS G? DE STEM MAANDAG 10 MEI 1993 Van onze correspondent Hl'lst - In het overdekte zwembad De Driehoek te Hulst werd voor het derde achtereenvolgende jaar de mini-marathon 'de drie uren van De Driehoek' gehouden. Het evenement, waar aan door 184 zwemfanaten werd deelgenomen, maakt onder deel uit van de diverse sportevenementen die deze maand in [iet kader van Mei Sportmaand Hulst worden gehouden. pe organisatie was in handen van zwemclub Koewacht en het personeel van De Driehoek. De deelnemers waren onderverdeeld in negen wedstrijd- en veertien recreatieteams. Zij werden aangemoe digd door een grote schare supporters, die gedurende drie volle uren voor de nodige sfeer zorgde. Ma drie uren zwemmen bleek dat de zwemclub Koewacht de meeste meters had afgelegd, namelijk 15.600, en dat het daardoor nummer één werd. De Janseniusscholengemeenschap legde 800 meter minder af, hetgeen een tweede plaats opleverde. De Belgische ploeg SWEP veroverde de derde plaats met 13.150 meter. Bij de recreatieteams eiste duikvereniging Bermuda-Divers de eerste plaats op met een afstand van 9750 meter. Mavoschool Het Ravelijn werd tweede met een afstand van 9500 meter en het team van zwembad De Driehoek kreeg nog een plaatsje op het erepodium, dankzij de 9450 meter die door dit team werden afgelegd. De start van drie uur zwemmen in De Driehoek. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Aardenburg - Er heerst twijfel bij het college van burgemees ter en wethouders van Aardenburg over de subsidiering van het project Phytophthora (aardappelziekte, red.) in West- Zeeuws-Vlaanderen. Dat is een experiment om met behulp van geavanceerde apparatuur het gebruik van bestrijdings middelen bij deze ziekte op milieuvriendelijke wijze terug te dringen. Negentien akkerbouwers hebben zich verenigd in het project. Be halve het uitbannen van de ziek te bi] aardappelen is het later ook de bedoeling schimmelziek ten in de uien met deze methode te verminderen. Van onze correspondent Hoek - De sportvereniging Vlug heid en Kracht uit Hoek houdt vandaag, morgen en woensdag de jaarlijkse fietsdriedaagse. De afstanden die gefietst kunnen worden zijn 10 en 20 kilometer. De tochten zijn geen wedstrij den. Het inschrijfgeld is 3,50 per persoon en 10,- per gezin. Er kan worden ingeschreven tussen 18.00 en 19.00 uur in de openba re basisschool Op Weg aan de Langestraat. Kinderen beneden de tien jaar mogen alleen mee fietsen onder begeleiding. Tij dens de tocht moeten de deelne mers zich strikt aan de verkeers regels houden. Van onze verslaggever Sluis - De afdeling West- Zeeuws-Vlaanderen van de WD kiest op de alge mene ledenvergadering, maandag 17 mei, een nieuw bestuurslid. Het bestuur draagt dijkgraaf C.J. Almekinders van het waterschap Het Vrije van Sluis voor als opvolger voor mevrouw M. van Drongelen-Vis.. De ledenvergadering van de WD begint om 20.00 uur in het Hart van Sluis te Sluis. Het eerste gedeelte van de vergadering is besloten van karakter. Om 21.00 uur be gint het openbare deel van de bijeenkomst. J. van Zwieten, fractievoorzitter van de WD in de Zeeuwse Staten en Statenlid J. Suur- mond praten dan over ge meentelijke herindeling en actuele politieke kwesties. Naar aanleiding van de in leidingen van beiden over deze onderwerpen is het mogelijk vragen te stellen. Het kost echter nogal wat geld om het project op te starten (ruim een halve ton) en daarom klopte de projectgroep onder an dere aan bij de drie West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Ze vroeg aan de drie gemeenten samen tienduizend gulden. Sluis en Oostburg hebben inmiddels positief gereageerd. Bij het college van Aardenburg heerst evenwel aarzeling, zo staat in een concept-voorstel aan de leden van het Konsultatief Overleg van Raadsleden (KOR). De bijdrage van Aardenburg zou neerkomen op 1600 gulden. B en W vragen.zich af waar je bij dit soort aanvragen een lijn moet trekken en kijken daarbij zeker naar de niet zo florissante eigen financiële positie. Bovendien is het project in enkele jaren geheel kostendekkend en levert het daarna financieel voordeel op voor de deelnemers. Helemaal afwijzend staat het college niet tegenover het initiatief. De ge dachten van B en W gaan uit naar het uitlenen van een be paald bedrag tijdens de aanloop periode van het project of het geven van een kleine waarde- rings- of stimuleringssubsidie. Want, daar is het college van Aardenburg wel van overtuigd, een dergelijke inventieve ge dachte van de agrarische be drijfstak in de regio, waarmee bovendien het milieu is gebaat, verdient het wel om op de een of andere manier gestimuleerd te worden door de overheid. De KOR-vergadering waarin de leden van de gemeenteraad ad vies uitbrengen aan burgemees ter en wethouders is donderdag 13 mei om 19.30 uur in de raad zaal van het gemeentehuis. Van onze medewerker Theo de la Ruelle Westdorpe - Het begon alle maal in 1928, toen hij op 7-jarige leeftijd van de toen malige Westdorpse timmer man Honoré Alexander een zelfgemaakte boog kreeg. Tot .dan toe had hij steeds vol bewondering gekeken als zijn vader naar de schieting ging en daar probeerde de hoge vogel naar beneden te halen. Met die boog van Honoré kon hij eindelijk zelf gaan probe ren. Van zijn vader kreeg hij een pijl zonder bout (het verzwaarde uit einde van een pijl, red.) waar door deze lichter was. Secretaris Aangezien hij de hoge vogel er toch niet af kreeg, besloot hij in 1941 lid te worden van het gilde Sint-Sebastiaan in Westdorpe. Een jaar later zou hij op 21-jarige leeftijd Leon de Smet opvolgen als secretaris. Een functie, die hij tot vorig jaar vervulde. Afscheid Afgelopen zaterdag nam Alfons de Beleir afscheid van het gilde als secretaris, maar zeker niet als schutter. Natuurlijk deed De Beleir mee aan de koningsschie- ting die zaterdag plaatsvond. Niet hij, maar Walter de Vrieze slaagde er echter in de hoge vogel af te schieten. Dat gebeur de in de tweede ronde. De tradi tie getrouw kreeg de nieuwe ko ning een aubade van de harmo- Fons de Beleir mikt op de hoge vogel tijdens de koningsschie- ting afgelopen zaterdag van schutersgilde Sint Sebastiaan in Westdorpe. foto camile schelstraete (ADVERTENTIE) Erkend Uneto Beveiligings installateur Elektronische beveiliging Oranjestraat 5 Tel. 01155-62710 nie Eikels Worden Boomen. Jo Bruggeman en Theo Neve scho ten de zijvogels af en werden zodoende uitgeroepen tot Eerste Ministers. Plezier Terug naar Fons de Beleir. Met veel plezier oefende die de func tie van secretaris van het West- dorpse schuttersgilde uit. Het zit ook wel een beetje in het bloed van zijn familie. Alfons de Beleir senior is 25 jaar hoofdman (voorzitter) geweest van het gil de en heeft ook een behoorlijke staat van dienst op politiek vlak opgebouwd. Alfons junior (72) heeft zelf ook 33 jaar in de gemeenteraad gezeten, waarvan 21 jaar als wethouder. Eén van de hoogtepunten in de carrière van een schutter is het naar beneden halen van de hoge vogel tijdens een koningsschie- ting. Dat is hem inmiddels al drie keer gelukt. Zoon Loek Echter niet drie jaar achter el kaar, zodat de titel keizer hem niet ten deel viel. Het is overi gens nog niemand binnen het gilde Sint-Sebastiaan gelukt om drie jaar achtereen koning te worden. Het bloed stroomt waar het niet gaan kan, want ook zijn zoon Loek heeft al eens de 'breuk' omgehangen gekregen. Loek volgt overigens zijn vader op als bestuurslid van Sint-Se bastiaan. Duur Vroeger was het schieten op de staande wip een redelijk dure sport, die alleen door boeren en middenstanders werd beoefend. Ten tijde van de Tweede Wereld oorlog verdiende een landarbei der met veel geluk een rijksdaal der per dag, terwijl de inleg voor een schieting op (toen nog) één wip 1,85 bedroeg. Tegenwoor dig staat de schietsport open voor iedereen. En zoals bij zo veel sporten kan men het zo duur maken als men wil. Vizie ren (in Nederland verboden door de bond), katrolbogen, speciale pijlen, alles is verkrijgbaar, als men er maar voor betaald. Toch bestaat het afschieten van een vogel voor vijftig procent uit geluk, de rest uit goed richten en op het juiste moment loslaten. Fons de Beleir heeft de ontwik keling van nabij meegemaakt. Ook de tegenwerking uit Frank rijk, toen de katrolboog zijn in trede deed binnen de wedstrijd sport. Op een gegeven moment besloten de Fransen om dan maar de helft gewone en de helft katrolbogen toe te staan. EK Eén van de hoogtepunten tijdens zijn periode in het bestuur, was de organisatie van de Europese kampioenschap ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Sint-Sebastiaan in 1978. Schut ters uit Nederland, België en Frankrijk wisten Westdorpe te vinden. Het kampioenschap werd een groot succes. Ondanks alle zorgen, die de organisatie met zich meebracht, denkt Fons de Beleir er met plezier aan terug. Op bestuurlijk vlak kan hij het nu rustiger aan doen. Vijftig jaar als secretaris is niet niks. De nieuwe secretaris zal vast nog wel eens bij hem te rade komen. Bouwgrond Het enige waar hij zich nog zorgen over maakt, is het voor nemen van de gemeente Sas van Gent om het terrein, waar nu de schuttersmaatschappij gebruik van maakt, de bestemming bouwgrond te geven. Als dat doorgaat is het gilde Sint-Sebas tiaan de schutterswei, waar men al sinds mensenheugenis zit, kwijt. Fons de Beleir hoopt dat het voorlopig niet zo ver komt. Een paar jaar geleden wilde hij stoppen met schieten. Zijn vrouw herinnerde hem echter aan zijn eigen woorden: „Ik zal blijven schieten tot ze me onder de prang weghalen." Van onze correspondente Koewacht - De Amateurs Tuin Markt, zaterdag in het gemeenschapscentrum De Vlaschaard in Koewacht, is een geweldig succes gewor den. Meer dan zevenhonderd mensen kwamen een kijkje nemen en zowel de deelne mers als de bezoekers waren wild enthousiast. In de zaal stonden 23 tafels met stekjes, planten en zaden uit sier-, kruid-, moes- en fruittui- nen. Het geheel was smaakvol en in groene sfeer aangekleed en de plantjes en stekjes werden tegen hele vriendelijke prijsjes aange boden. Een overzicht van de drukbe zochte tuinmarkt in Koewacht. foto camile schelstraete Het aanbod was zeer gevarieerd en veel mensen kochten'wat ma teriaal om hun tuin mooier en voller te maken. Er werd ook volop geruild. De markt begon om 10.00 uur en rond de klok van twaalf waren er al meer dan 200 mensen gepasseerd. Ook in de namiddag was het gezellig en vooral doorlopend druk. „Het leek wel of de koningin voorbij kwam op Koewacht, zo druk was het," vertelt initiatief neemster Gil Kamps-LeFeuvre. Zij is dolgelukkig met het goede resultaat en laat niet na alle vrijwilligers die deze dag tot een succes gemaakt hadden en spon taan hebben meegeholpen, te be danken. Zelf krijgt ze van de mensen die haar inzet waarde ren, als aandenken een mooi bloemstuk. Het was erg druk bij de demon stratietafel van Groei en Bloei en de Nederlandse Tuinen Stich ting. Heel wat bezoekers gingen met een vracht informatie en verschillende plantjes en stekjes naar huis. Bij binnenkomst kreeg iedere bezoeker een gratis lot en tien tallen wonnen hier een plant, stekjes, zakje zaad of een mooi bloemstuk mee. De dames van EMM bakten wa fels en konden de kas weer wat spekken. Er werden 600 warme baksels verkocht. Omdat iedereen zo enthousiast is, wil Gil Kamps volgend jaar mei weer een dergelijke markt organiseren. „Mits ik toestem ming krijg van de gemeente Axel. Maar na zo'n succes moet er eigenlijk een vervolg komen", besluit zij, waarna ze snel gaat helpen om de tafels te ontrui men. CLINGE - Café de Landbouw, 20 u. prijs- kaarting. KIELDRECHT - Café 't Sleepbootje, 15 u. schie ting. LAMSWAARDE Café de Lamsoren, 14 u. vlees- kaarting. IJzendijke - Bridgeclub IJzendij- ke. Groep A: 1. Mijnsberghe-Bui- ze, 2. Hendrikse-Van Damme, 3. Colsen-Van Looy. Groep B: 1. De Groene-Lievens, 2. Van Poelje-De Doelder, 3. Van Sargen-Ibis. IJzendijke - Bolclub Molenzicht, eerste bolling, 108 personen: 1. R. Goossen-T. Vermeulen-M. Wau- ters-R. Vermeulen, 2. F. Blaak man-A. van Looy-A. Paepe- C. Dhaese, 3. L. de Maertelaere-A. van de Bossche-R. Vermeersch-A. Lacoyse. Tweede bolling met 36 personen: 1. P. Pielaet-A. de Bae- re-M. Holderbeke, 2. R. van Lim- men-P. Dellaert-Ph. Weggen, 3. H. Verhoosel-S. de Boever-W. de Schipper. Lamswaarde - KBO: 1. P. Roe- lands, 2. E. van Driessche/E. van Waterschoot, 3. J. van Geertruij/ A. van Driessche. Terhole - KBO, dorpshuis: 1. J. de Maat/M. van Campen-Schelfhout, 2. A. van Driessche/M. Keijzer- Sponselee, 3. A. Lauwers/E. van Driessche. Hulst - KBO, zaal De Lieve: 1. J. de Smet/J. Boonman, 2. M. van Vlierbergen/M. Taelman, 3. C. Kegels/G. Smet. Clinge - Op het schietcentrum Statenboom van SV De Schut terij werd zaterdag het dis trictskampioenschap in de discipline skeet gehouden. Hieraan namen negen perso nen deel. Winnaar A-klasse: M. van Nieuwenhuijzen, Serooskerke. B-klasse: C. van Alphen, Bel gië. C-klasse: I. de Zeeuw, Terneuzen. D-klasse: W. Blommaert, Terneuzen. Te vens werd een open wedstrijd bowlingpin gehouden. Hier aan namen 26 personen deel. Uitslag: 1. I. Francois, 2. D. Francois, 3. E. Dammen, allen Middelburg. C. Nieuwenhui- zen uit Clinge werd hier vier de. Souburg - De Ridder uit Axel heeft het Zeeuws kampioen schap schaken voor bedrijven gewonnen. In het clublokaal van de organiserende schaak vereniging Souburg finishte De Ridder met een half punt voorsprong op regiogenoot Bravenboer en Scheers uit Terneuzen. Na overwinningen met 3 Vi-lA en 214-114 op Pechiney en Del ta had De Ridder een goede uitgangspositie verworven toen het laatste duel met con current Bravenboer en Scheers aanbrak. Bravenboer en Scheers stond eveneens met twee overwinningen geno teerd. Het klopte met 3-1 Pe chiney en versloeg met 214-114 Delta. Daardoor stond het een half bordpunt achter op De Ridder, dat het aan een gelijk spel voldoende had. Na een enerverende strijd behaalde de Ridder een gelijk spel en de titel. Een titel met weinig glans. Bij de organiserende vereniging was men ontstemd dat de be langstelling gering was. „Slechts vier ploegen kwamen zich melden. Daarvan speelde Pechiney slechts met drie spe lers, omdat in laatste instantie een speler niet op kwam da gen. Dat is jammer. Het is toch een officieel Zeeuws kampioenschap met een lan delijk vervolg," aldus wed strijdleider Corné Boelhou wer. EINDSTAND 1. De Ridder (Axel) 8 punten, 2. Bravenboer en Scheers (Terneu zen) 7'/2, 3. Delta (Middelburg) 5. 4. Pechiney (Vlissingen) 314 pun ten. Eede - De jeugdige Cindy de Baere uit Maldegem is kam pioene van de biljartvereni ging De Kastelein uit Eede. Zij veroverde de titel in de spelsoort libre en dwong daar mee een plaats af in de strijd om het algeheel clubkam pioenschap. Daarin moest zij aantreden te gen de kampioen van de com petitie bandstoten, Bertrand Slabbinck. In het libre won zij overtuigend en toen zij in het bandstoten een remise af dwong was de clubtitel voor haar. Zij scoorde ook de kort ste librepartij in de competi tie: 24 caramboles in slechts 5 beurten. De kampioenen van De Kastelein worden in de gelijknamige lokaliteit vrijdag 14 mei gehuldigd. Daarna volgt de feestavond ter afslui ting van het seizoen. (ADVERTENTIE) U heeft geluk, want de nummer 1 op afslankgebied in Denemarken is eindelijk in Nederland ver krijgbaar. Meer dan 200.000 mensen gebruiken "Helle's 3-in- één" in Denemarken en dat is niet voor niets. Mag ik me even voorstellen! Mijn naam is Helle Holm-Hansen, ik ben 30 jaar en moeder van 3 kinderen. Ik heb in mijn leven van alles geprobeerd om af te vallen, maar niets hielp echt. Totdat ik na de geboorte van mijn derde kind bijna 80 kilo woog en besloot nog eens een poging te wagen. Samen met enkele experts op farmaceutisch gebied ontwikkelde ik "Helle's 3- in-één". Nu was mijn slankheids- kuur eindelijk succesvol! Ik verloor maar liefst 17 kilo in 3 maanden tijd zonder mijn goede humeur te verliezen! Vervolgens besloot ik de zelf ontwikkelde pillen te laten pro duceren om ook andere mensen van mijn ervaringen te laten profiteren. Elke dag krijg ik nu honderden brie ven van vrienden en vriendinnen uit geheel Scandinavië, die me ver tellen hoe goed en energiek ze zich voelen. "Helle's 3-in-één" bestaat slechts uit natuurlijke grondstoffen, die: je maag vullen, je hongergevoel wegnemen en je meer energie geven! Wellicht behoort u tot de eerste mensen in Nederland, die enkele kilo's met deze Deense topper gaan verliezen. Een verpakking "Helle's 3-in-één" is voldoende voor een kuur van circa 3 weken. Gemiddeld genomen kun je in die periode zo'n 5 kilo gewicht verliezen. Stuur deze bon naar: 3H Pharmaceuticals BV Postbus 3494 5203 DL 's-Hertogenbosch en word gratis lid van Het Gezonde Gezin BON O Ja, ik bestel 1 verpakking Helle's 3-in-één"Ik betaal 44,75 en bespaar 5,- op de winkelprijs van 49,75. O Ja, ik bestel 2 verpakkingen "Helle's 3-in-één". Ik betaal 84,50 en bespaar 15,-. Indien u een getekende cheque bijsluit, worden de verzendkosten van 4,- niet in rekening gebracht. II ontvangt het produkt binnen 10 dagen bij u thuis. Naam: m/v Adres: Postcode: Woonplaats: Mijn bank- of gironummer is: Handtekening: Voor informatie kunt u bellen met telefoonnummer: 073 - 408899.

de Stem | 1993 | | pagina 7