L-<o Nieuwe welkomstborden in Sas I0NGE BVS Hulst wil vervolg op Bertha-3 evenement POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DAG klapper UITSLAGEN Schelde Jazz festival in Terneuzen maakt een pas op de plaats Geschenk middenstands vereniging moet imago als woon-werkgemeente opvijzelen Tiende Mei-kermis markt trekt 25.000 mensen Pauselijke onderscheiding Clingse grafdelver Aardenburg en Sluis geven fusie-blad uit ELEKTRONISCH TELT EEN GEWAARSCHUWD MAN VOOR TIEN... Izoenen ilieren WTE JAN IE EN OME PIET iR. C. DE BOER ZEELAND A6 ROUWBARE WARMINGS- .ATIE 'Q OMA I Ze worden geplaatst langs de I zuidelijke (vanuit Zelzate), noor- I delijke (vanuit Terneuzen) en I oosteüjke (vanuit Westdorpe) I toegangswegen. I De nieuwe welkomstborden zijn I zaterdagmiddag tijdens de jaar- I lijkse 1 mei-markt in Sas van I Gent onthuld in de hal van het I stadhuis aan de Westkade. Bur- I gemeester J. van Rest en wet- I houder L. Marquinie van Sas I heid van vertegenwoordigers I meenschap voor voorbereidend I beroepsonderwijs (VBO) De I Vaart uit Terneuzen. 4 Mei-vieringen Zaamslag Koewacht 5 Mei-vieringen Brand in woningen te Scherpenisse Kluis weg Snelheidscontroles Mislukte inbraak Brandje Te hard Wafelactie voor De Redoute rrit Ibileum, receptie, rig. overwinning, pam, openbare nag best eens in de pagina l dat niet en duur lis per regel of één grote regel >p- 3,04'. i een foto of laat van 35 x 45 1 resp. 16,76' lop aanvraag. Bij I wordt 4,50 Ito's worden niet JS6442 of geef uw ling af bij één van pli|ke opgaven cepteerd indien [jn, ook indien uw Jegd is. |cht voor teksten oen te weigeren, len bereiken over loudt de uitgever □e naam van de Jnd te geven. en op zaterdag lieuws 1 op donderdag Gefeliciteerd Bok wij vergeten jullie pt. De zaak bestaat nu I jaar en ook nog eens jaar een paar. Kusjes Bram en Ilse, jan harte gefeliciteerd |et uw 80e verjaardag Ria, Ronald, Patricia en 1 Jip. Nog vele jaren. DE STEM MAANDAG 3 ME11993 1-1243 - Kloosterzande JENS. Iggevoelens. in. J'd van Jarieke en Karei. ogelijk. ons bezit te Van onze correspondent Terneuzen - De stichting Jazzclub Zeeuws-Vlaanderen doet een stapje terug tijdens het 21e Schelde jazz festival dat gehouden wordt van 3 tot en met 6 juni. Vernieuwingen die vorig jaar zijn ingezet worden verder uitgewerkt. De kleine kroegentocht op vrijdag en de participatie met een dubbelconcert in het Zuidlandtheater krijgt dit jaar om budgetaire redenen geen vervolg. Cen trum van het jazz gebeuren is enerzijds Porgy Bess, anderzijds de feesttent die op de markt wordt geplaatst. Zowel vrijdag als zaterdag wordt hier een populair dubbelprogramma ge bracht. Zaterdag zal tevens op vier buitenpodia in de binnenstad gemusi ceerd worden door diverse bands uit binnen- en buitenland. Looporkesten zullen de sfeer nog accentueren. De grote klapper van het festival is ook dit jaar weer de kroegentocht op zater dagavond. „De bands worden door ons gekozen in functie van de lokaliteit om een gezellige sfeer te creëren. Bewust hebben we gekozen voor een groot pu bliek, waardoor sommige actuele of kunstzinnige jazzvormen minder aan bod komen. Kwaliteit blijft ons voor naamste criterium," aldus Guido Ver- straeten. De opening van het festival op donder dag 3 juni wordt een totaal programma opgebouwd rond de bekende zanger-en tertainer Georgie Fame. Enkele beken de namen van het komende festival zijn: saxofonist Ken Peplovski en Spike Ro binson (USA), Richard Ross Judy Nie- mack met trio Hersch, Carlo Atti Quar tet (Italië). Uit België komen Sax no end, Boogie Boy en his Woogies, The Sweet Substitutes, Frank Vaganee. Voor Nederland tekenen onder meer Jack van Poll trio, Mike del Ferro trio, The Blues, Joep Peeters, Jan Menu The Scat Cats Coopertest e.a. Op het inter nationale lijstje prijken Rosa King Upside Down en Rumbata. Van onze correspondent Sas van Gent - De gemeente Sas van Gent gaat binnenkort iedereen die Sas van Gent komt binnenrij den, verwelkomen met drie flinke welkomstborden. De borden moeten het imago van Sas van Gent als woon- en werkgemeente enigszins opvijzelen. I de gemeente Sas van Gent ge- I schonken door middenstands- I vereniging Sas '70 en werden I van Gent namen de onthulling I voor hun rekening in aanwezig- I van Sas '70 en van scholenge- Leerlingen uit klas 4 afdeling schilderen en uit klas 3 afdeling bouwtechniek tekenden onder leiding van leraar Jan Damen voor de uitvoering van de bor den. De 21-jarige Jeroen Kegels uit Sas van Gent, student aan het grafisch lyceum in Eindho ven, maakte het ontwerp. Samenwerking Sas '70-voorzitter Wim Remery gaf zaterdagmiddag bij de pre sentatie van de borden een korte uiteenzetting over de bekosti ging van het project en roemde de samenwerking met de ge meente. Remery overhandigde zowel ontwerper Jeroen Kegels als directeur G.J. Hulscher van De Vaart een envelop met in houd. Wethouder L. Marquinie bedankte de initiatiefnemers, de ontwerper en de uitvoerders na mens de gemeente en toonde zich bijzonder verheugd met de nieuwe borden, te meer omdat Sas van Gent zich nu op dit vlak kan meten met „andere, bevrien de gemeenten" in Zeeuws- Vlaanderen. De wethouder reali seerde zich zaterdagmiddag ove rigens dat de kerpen Philippine en Westdorpe voorlopig nog ver stoken blijven van een gemeen telijk welkomstbord, maar zei toe deze in de toekomst daarvan te voorzien. De drie bij anderhalve meter metende borden zijn uitgevoerd in kleur en tonen Sas van Gent op z'n best: De Schepentrekker, het kanon, het houten ophaal bruggetje en de geveltjes langs de Oostkade. Naast het gemeen tewapen is verder het logo van het VW te zien en de tekst 'Gemeente Sas van Gent heet u welkom'. De afdeling openbare werken zal de borden zo snel mogelijk plaatsen. De welkomstborden, ontworpen door Jeroen Kegels en uitgevoerd doo leerlingen van De Vaart in Terneuzen. foto wim kooyman Temeuzen - De dodenher denking begint om 18.45 uur met een dienst in de Grote Kerk. Om 19.25 uur wordt vertrokken vanaf de Markt voor de stille tocht naar het monument aan de nieuwe sluis met medewer king van De Vliegende Hol lander. Om 20.00 uur is de kranslegging door de burge meester van Terneuzen, daarna twee minuten stilte en gelegenheid voor kransen en bloemen leggen. De stoet wordt op de Markt ontbon den door het spelen van het Wilhelmus. De dodenherdenking in Zaamslag begint om 18.00 uur. Dan worden de vlaggen halfstok gehangen. Om 19.30 uur verzameling bij het voormalige gemeente huis en start stille tocht naar de Poolse brug. 19.45 Uur klokgelui. 20.00 Uur kranslegging en twee minu ten stilte. 20.02 Blazen van de hymne en zingen van het Wilhelmus. Om 19.00 uur begint de Koewachtse dodenherde- king in de rk kerk. Om 20.00 één minuut stilte ge volgd door kranslegging in aanwezigheid van afgevaar digden het gemeentebe stuur, familieleden van ge vallenen, basisschool De Ei kelaar en belangstellenden. Tot slot défilé langs de ge denkplaat door alle aanwe zigen. Het thema van de bijeenkomst is: 'Rassenhaat en discriminatie'. Aardenburg Het programma van Aar denburg is als volgt: 18.00 uur vlaggen halfstok gehe sen en zwijgt het carillon van het gemeentehuis. 19.30 Uur korte samenkomst in Sint-Baafskerk, onder lei ding van de samenwerkende kerken van Aardenburg. 19.45 Uur: alle kerkklokken luiden en begin stille tocht naar algemene begraaf plaats aan de Landstraat, waar zeven graven zijn van °P 12 mei 1944 gesneuvelde geallieerden. Om 20.00 uur twee minuten stilte, daar speelt Aardenburgsche Fan faren The Last Post en legt burgemeester mr. E. Jong- wans samen met zes leerlin gen van de drie basisscholen in de gemeente bloemen op de graven van de gevalle nen. De deelnemers aan de stille tocht worden in de gelegenheid gesteld hetzelf de te doen. Daarna gaat wen in stilte terug naar de Markt waar een fakkel brandt bij de nationale drie kleur. De vlag wordt in top gehesen door leden van scouting Aardenburg, ter- wyl de muziekvereniging het Wilhelmus ten gehore wengt. Daarmee wordt de plechtigheid besloten. Van onze verslaggever Koewacht - Voorzitter Piet Apers van het Overlegplat form Axel Promotie had zich 's morgens al in de handen gewreven. Het zon netje was weg gebleven, zo als hij had gehoopt. Dat zou de mensen ervan weerhou den naar het strand te gaan en massaal voor Koewacht te kiezen. De tiende Mei- kermismarkt verliep giste ren bijna geheel volgens het ideale scenario: niet te veel zon en hoofdzakelijk droog. Het gevolg was dat het bezoe kersaantal van vorig jaar, zo'n 25.000 mensen, zeker werd geë venaard. De markt kreeg bij de opening een plechtig en offici eel tintje met de aanwezigheid van honorair consul van België J. Wisse en ambassadeur van Nederland jonkheer mr. Van Nispen tot Sevenaer. Zij ont hulden de werkstukken van schoolkinderen van De Eike laar van Koewacht en De Zon nebloem van Stekene waarmee het grensoverschrijdend karak ter van de markt werd gesym boliseerd. De bijdrage van De Eikelaar, gepresenteerd door Maarten d'Haese, belichtte zelfs de sa menwerking op Europese schaal. Op tekening kwamen alle wegen van Europa bij el kaar, de grenspalen waren in de Atlantische Oceaan ge dumpt. Eten en flaneren op de Mei-kermis in Axel. De aantrekkingskracht van Koewacht beperkt zich niet langer meer tot het grensgebied en overige Zeeuws-Vlaanderen. Deelnemers aan de markt (ruim 200) komen zelfs uit Groningen en Limburg. Ook uit Amster dam waren er gisteren markt kooplui. De markt is vooral favoriet bij bloemen-en plan- tenhandelaren maar daar heeft de organisatie noodgedwongen het mes in gezet. „We kunnen met gemak alle plaatsen bezet ten met plantenhandelaren. Maar dat is niet de bedoeling", zegt secretaris L. den Doelder van Axel Promotie. Pintje De Mei-kermismarkt mag dan grenzen doen vervagen, de ka rakteristieke eigenschappen foto wim kooyman van de gemakzuchtige Belgen en de kritische en mondige Ne derlanders blijven bestaan. Dat kwam vooral 's morgens bij het indelen van de marktplaatsen tot uiting. Aan Belgische kant namen markthandelaren ge dwee hun aangewezen plaats in, hadden zelfs nog tijd voor een pintje, aan Nederlandse zij de viel er eerst nog wat te Van onze correspondente Clinge - Bruno-Josef Wee- maes uit Clinge heeft zater dagavond de Pro Eclesia on derscheiding gekregen. Deze werd hem opgespeld door pastor J. van der Heijden. Meer dan 50 jaar is hij als grafdelver werkzaam in de parochie Clinge. „Het is een werk van barmhar tigheid dat hij steeds accuraat heeft uitgevoerd. Hij is meer dan een organisator buiten de kerke lijke deur", aldus pastor Van der Heijden. Bij uitvaarten zorgt hij ervoor dat de familie ongehin derd de auto's kan parkeren voor de kerk, door het plaatsen van parkeerborden. Anderhalf jaar geleden heeft hij reeds een pauzelijke oorkonde ontvangen. Nu is hij bevorderd en ontving hij de Pro Eclesia met medaille en pauselijk lint, verge zeld van een oorkonde. In deze oorkonde stond vermeld dat hij deze onderscheiding kreeg toe gekend voor de uitstekende ver dienste voor kerk en samenle ving. In zijn dankwoord zei Josef Weemaes dat een aantal perso nen het hem mogelijk hadden gemaakt dit werk steeds te kun nen uitvoeren, en hij bedankte hen daarvoor. Dit waren met name zijn echtgenote Maria, zijn oude werkgever Clitex, zijn broer en J. de Bruijn. Als hij vanwege zijn werk niet aanwezig kon zijn, verleenden vooral de laatste twee assistentie. Hij dankte tenslotte pastor J. van der Heijden en het kerkbestuur. Pastoor Van der Heijden speldt Josef Weemaes de pauselijke onderscheiding op. foto wim kooyman Door het gemeentebestuur van Aardenburg is aan de plaatselijke kerken ge vraagd om 5 mei, de natio nale bevrijdingsdag, de klokken te luiden om 09.00 uur. Het is voor het eerst dat dit gebeurt op de vijfde Van onze correspondente Scherpenisse - Op de avond van koninginnedag zijn twee naast elkaar gelegen woningen aan de Lage Markt in Scherpenisse in brand gevlogen. Een van de wo ningen is van binnen volledig verwoest. De andere woning liep rook en waterschade op. Er zijn geen gewonden. De politie vermoedt dat de branden zijn aangestoken. De eerste brandmelding was om 19.00 uur op Lage Markt 3. Om 20.40 uur werd er weer alarm geslagen. Nu voor het pand op de Lage Markt nummer 5. Van onze correspondent Sluis/Aardenburg - Nu het col lege van GS van Zeeland zijn goedkeuring heeft gehecht aan de vrijwillige fusie van de ge meenten Aardenburg en Sluis, hebben de colleges van burg meester en wethouders van deze gemeenten voor het eerst een gezamenlijk mededelingenblad laten verschijnen met alle rele vante informatie met betrekking tot de genoemde fusie. De inwoners kunnen kennis ne men van de letterlijke inhoud van raadsvoorstellen en dito be sluiten en worden verder geïn formeerd over de nog te volgen procedure, alvorens de fusie 1 januari 1995 een feit wordt. Als medium is voorlopig gekozen voor het bijna 40 jaar oude Aar- denburgse mededelingenblad 't Kwakertje, dat deze dagen in beide gemeenten huis-aan-huis verspreid wordt. In de gemeente Sluis zullen daarna nog drie gratis nummers worden verspreid, waarbij de in woners zich kunnen aanmelden als abonnee per 1 juli. De colle ges van burgemeester en wet houders laten de inwoners weten dat zij hopen met deze samen werking op het gebied van de voorlichting een nieuwe stap richting fusie te hebben gezet. Van onze correspondente Hulst - De zaalvoetballers van BVS Hulst zijn zo tevreden met het succes van het Bertha-3 evenement dat ze nu al besloten hebben volgend jaar weer iets ludieks te organiseren. Een nog grootser evenement rond konin ginnedag. „Wat het wordt, vertellen we nog niet. Daar gaan we met zijn allen nog eens op broeden, maar het wordt weer iets knet tergeks en met vermaak voor iedereen," is de uitleg. De penningmeester van BVS is volop bezig met het opmaken van de rekening. Het batige saldo dat na aftrek van de kosten overblijft, wordt binnenkort over handigd aan het verzorgings- en' ver pleeghuis De Blaauwe Hoeve in Hulst. Het werd vrijdag een latertje omdat de koeien grote moeite hadden met de ont lasting. Bertha 1 had er totaal geen zin in en toen net na 23.00 uur de andere twee hun vlaai hadden gedeponeerd, besloot notaris F. Vroome dat het vak waarin Bertha 1 na 23.15 uur het eerst met haar achterwerk ging liggen het winnende vak zou zijn. De winnaars van de geldprijzen: mevrouw Wieme (1000 gulden) uit Philip pine en Juliën Swiers (500 gulden), speler bij HW Hulst, maar woonachtig in Vlis- singen, werden opgebeld en zij kwamen rond middernacht hun prijzen afhalen. De 250 gulden gaan naar een inwoner van Sint-Martens Latem. Nieuwvliet - In de nacht van zaterdag op zondag werd tij dens afwezigheid van de be woners ingebroken in een wo ning aan de Zeekraalstraat te Nieuwvliet. Ontvreemd werd een kluis met daarin een aan zienlijk geldbedrag. De kluis werd later leeg teruggevonden nabij de Veerhaven te Bres- kens. Oostburg - Door de politie in West-Zeeuws-Vlaanderen werden bij enkele snelheids controles in totaal 102 auto mobilisten bekeurd wegens het overtreden van de maxi mum snelheid. Gecontroleerd werden 1580 voertuigen. De hoogstgemeten snelheid daar bij bedroeg 123 kilometer per uur terwijl maximum 80 is toegestaan. Terneuzen - De politie in Ter neuzen heeft gistermorgen vroeg twee inwoners uit Gent kunnen aanhouden kort na het plegen van een overigens mis lukte inbraak in het Mobil tankstation aan de Schepen- dijk in Terneuzen. De daders, een man een vrouw, trachtten met en schroevendraaier een geldlade te openen. Ze werden daarbij gestoord door de eige naar. Korte tijd later kon de politie de man in de binnen stad aanhouden en de vrouw in een woning arresteren. Na het opmaken van een proces verbaal zijn ze weer op vrije voeten gesteld. Terneuzen - Omstreeks kwart over een zondagmorgen kreeg de politie van Terneuzen een melding van een brandje in de wijk Zeldenrust te Temeuzen. Onbekenden hadden een hou ten pallet in brand gestoken en dat tegen een muur van Scholengemeenschap Zelden rust college geplaatst. Door de hitte sneuvelden een drietal ruiten. De brandweer van Ter neuzen voorkwam door snel ingrijpen erger. Terneuzen - De politie van Temeuzen heeft zaterdag avond bij een tweetal radar controles in een bebouwde kom van die plaats 163 auto mobilisten op de bon geslin gerd. In de Willem de Zwijger laan waren dat er 86 en later op de avond in de Axelsestraat 77. Daarbij bedroeg de hoogstgemeten snelheid 114 kilometer per uur en dat wa ren er 64 te veel. Clinge Op het schietcentrum Staten- boom van SV De Schutterij werd een karabijnwedstrijd gehouden van de Bond van Wapenbroeders. Er waren 23 deelnemers. De uitslag was bij de mannen: 1. J. de Ridder, Sluiskil 244 punten; 2. H. Wit te, Axel 234, 3. S. de Visser, Sluiskil 226. Vrouwen: 1. A. de Ridder, Sluiskil 210; 2. F. van Overmeir, Klosoterzande 209 punten. Hulst VIS - Leden van het bestuur van het viswater De Zandput hebben tijdens het weekeinde 500 forellen op dit viswater uitgezet. Terneuzen SPEELTUIN - Met ingang van 1 mei zijn de poorten van speeltuin Oranjekwartier geo pend. De speeltuin is met inzet van een kleine groep vrijwilli gers, onder bezielende leiding van Blommaert en Houg, voor een groot deel gerenoveerd en voorzien van nieuwe speel- werktuigen. De openingstijden zijn maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag van 15.00 tot 17.30 uur, woensdag van 13.30 tot 17.30 uur, zaterdag en vakantiedagen van 09.00 tot 12.00 uur en v .0 tot 17.30 uur. Abonnementen worden dit jaar, in tegenstel ling tot het verleden, niet uit gegeven. De toegangsprijzen voor kinderen en begeleiders bedragen dit seizoen: maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag 0,50 en woensdag, zaterdag en vakanties 1. Sas van Gent Om 19.30 uur vertrekt on der leiding van de harmonie De Vereenigde Vrienden het gezelschap voor een rouw mars naar de Nederlands hervormde kerk aan de Oostkade in sas van Gent. Aan deze herdenking nemen naast de genoemde harmo nie ook het Parochieel Ge mengd Koor, de scouting Lodewijkgroep uit Sas van Gent, een vertegenwoordi ging van de Nederlandse Bond voor oud-strijders, het Geheim Leger Schuiloord 'La Sarcelle' uit België, een delegatie leerlingen van de basisscholen, gemeentebe stuurders, familieleden van de gevallenen en overige be langstellenden deel. I KOEWACHT 't Hoekske, 15 uur, kermisschieting. Kaartingen Hulst - In dienstencentrum De Lie ve zijn de winnaars van het jokeren gehuldigd. Jules van den Ha reikte namens het bestuur de prijzen uit. Eindstand: 1. G. Gijsel, Hulst; 2. mevrouw Boonman, Clinge; 3. R. Martens, Hulst. Bollingen IJzendijke - Bolclub Molenzicht, 47 boilers: 1. R. Scherbeyn-T, Vermeu- len-A. Baecke-M. Dhont, 2. S. Cla- rijs-A. Paepe-G. de Boevere-F. Blaakman, 3. G. de Boevere-W. Veirman-I. Dellaert-E. de Schipper. Koersbal Hulst - KBO, zaal De Lieve: 1. M. van Vlierbergen/M. Taalman, 2. E. Burm/J. Boonman, 3. J. de Smet/G. Smet. Van onze correspondent Sas van Gent - De tweede actie voor de uitbreiding van de recreatiezaal van bejaardentehuis De Redoute in Sas van Gent wordt woensdag 5, donderdag 6 en vrijdag 7 mei gehouden. Deze keer is dat de verkoop van wafels, een specialiteit van De Redoute. Huis-aan-huis gaan vrijwilligers en medewerkers van de stichting Algemeen Bejaardentehuis Sas van Gent De Redoute om de wafels te verkopen. Ze kosten een gulden per stuk en worden per twee of vijf stuks aangeboden. Tussen 09.00 en 12.00 uur kan men de wafels ook bestellen en die kunnen dan tot 15.00 uur afgehaald worden. De bloemenverkoop van vorige maand is goed geslaagd. In het bejaardentehuis is een meter geplaatst waarop men kan zien hoever de opbrengsten zijn gevorderd. De bloemenverkoop heeft 2.154,25 opgebracht. Eveneens bestaat de mogelijkheid om handdoeken te laten borduren met naam naar keuze. (ADVERTENTIE) Erkend Uneto Beveiligings installateur Elektronische beveiliging Oranjestraat 5 Tel. 01155-62710

de Stem | 1993 | | pagina 7