Prijs ontslag Goedbloed: zes ton Ex-directeur RZWV: 'Huurders worden de dupe' Buurtvereniging Hof Zeldenrust viert feest Eerste Amateurs Tuin Markt in Koewacht id KORT Directeur Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging akkoord met premie ;ti akkoord Werkgroep wil dat België de bio-industrie afschaft P. Luijeks onderscheiden JANSEN RAAMSDONK I Van onze verslaggever Play-in Sluiskil is grootste van Zeeland Jongetje van vijf gewond bij ongeval fambo AMAZING MAZDA DEALER 01621-12991 destem zee MAANDAG 3 MEI 1993 A5 l «i» pe ex-leider van het Afri- r Tambo, is zondag in alle werd gehouden in een Soweto, vond plaats [droom van Tambo's hele verwezenlijken 1 vorige week op de leeftijd pleed, werd overschaduwd n, zaterdagavond in een pinken werden doodgescho- Tambo's medeleiders van |en vertegenwoordigers van rganisatie van Afrikaanse 1 en van de PLO. (moord aanse Mohajir Nationale brd. Twee mannen drongen nen en schoten hem dood. verricht. Tariq was met de factie binnen de MQM. De den jaar betrokken te zijn opponent. [waarbij Tariqs echtgenote eiden tot etnische onrust of groeperingen is uiteenge in het gebied in staat van etour enwerking tegen het terro- l'erpen. Er waren fn 1992 In het jaar ervoor, zo blijkt Irisme van het Amerikaanse Een hoge Amerikaanse |an de betere internationale rdaden. |le terreurdaden, 35 procent door de Golfoorlog - 567 j natig, maar de mogelijkheid ningen in het voormalige j Ide Sovjetunie tot terrorisme j wel zorgen. (zes landen ervan betrokken) Noord-Korea, Cuba, Iran, Axel - Directeur M. Goedbloed van de Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereni- ging(RZVW), die vanwege een i verstoorde arbeidsrelatie al tien I maanden thuis zit, gaat akkoord I met een handdruk van zes ton. I Goedbloed maakte dit weekend I aan het bestuur bekend akkoord I te gaan met een beëindigings- I overeenkomst waarin zijn ont- slagredenen zo geformuleerd I zijn dat hij de WW in kan. Voorzitter P. Everaert van de RZVW zei zaterdag vandaag, (maandag), de ont binding van Goedbloeds' arbeidsover eenkomst af te ronden. Het de laan uit sturen van Goedbloed kost de woning bouwvereniging zelf naar schatting ruim acht ton. Een deel van de uitke ring aan Goedbloed is netto, verder zijn er kosten gemaakt voor juridische bij stand, het opstellen van een rapport (ruim 50.000 gulden) en extra kosten (een salarisverhoging voor de adjunc ten) die met de vervanging van Goed bloed zijn gemoeid. Het bedrag valt aanzienlijk lager uit dan de claim van anderhalf miljoen gulden die Goedbloed vorig jaar neer legde, maar daarin had de oud-direc teur onder meer rekening gehouden met een loonderving tot aan zijn vut. De partijen gaan echter op een geciviliseer de manier uit elkaar, de directeur krijgt zelfs nog een lovend getuigschrift mee, waardoor Goedbloed gladjes het land van uitkeringsgerechtigden kan binnen lopen. De ontbinding van een arbeidscontract met een vertrekpremie, gebracht onder het mom van een reorganisatie, is voor de kantonrechter acceptabel. Volgens P. F. van der Heijden, hoogleraar arbeids recht aan de Universiteit van Amster dam dit weekend in NRC Handelsblad, nemen veel werkgevers op deze manier afscheid van overtollig personeel. Goedbloed gaat echter niet de WW in. „Ik heb wat sollicitaties lopen. Maar komt daar binnen twee maanden niets van dan begin ik aan huis een eigen administratie- en accountantsbureau. Ik heb alle papieren." Ziek Goedbloed moet het veld ruimen omdat er zowel met zijn drie adjuncten als met het dagelijks bestuur een onhoudbare werksituatie is ontstaan. Een extern bureau dat vorig jaar de organisatie van de woningbouwvereniging doorlichtte, concludeerde dat de top van de Regio nale ziek is en de structuur van de vereniging te veel onduidelijkheden be vat over de verdeling van taken en bevoegdheden. Goedbloed werd volle dig genegeerd door zijn drie adjuncten, ze vergaderden zonder hem. Een gevolg van een machtsstrijd aan de top. Het bureau laat echter in het midden bij wie daarvoor de schuld moet worden ge zocht. Moret, Ernst en Young waagden zich ook niet aan een waarde-oordeel over het functioneren van Goedbloed. Bemoeienis Het bureau constateerde tevens een on gezond grote bemoeienis van het be stuur bij de dagelijkse leiding van de vereniging. „Daartoe werden we ge dwongen", zei voorzitter P. Everaert zaterdag in een reactie. „Het is de bedoeling dat we ons straks, wanneer er een nieuwe directeur van buitenaf is benoemd, voornamelijk met de hoofdlij nen zullen bezighouden." De structuur van de vereniging blijft volgens Everae rt ongewijzigd. Everaert wilde gisteren niet vertellen hoeveel de affaire Goedbloed de vereni ging precies kost. „Dat is straks in de jaarrekening terug te vinden. We leggen daar op de gebruikelijke manier verant woording voor af. Everaert wenste ook nog steeds niet de reden van Goed bloeds ontslag aan te geven. Hij stelt zich over de hele zaak zeer terughou dend op. „Ik laat me over zijn functio neren niet uit. Ik heb daar de bevoegd heid van het bestuur niet voor." Cambodja Be Nederlandse marine ligt in pn Cambodja, nadat hij licht anaatseherf. Dit heeft de acht van zaterdag op zondag nthanapok, waar de marinier ebben onbekenden op 1 mei bëwonde onderofficier maakt f VN-soldaat in Cambodja om 1 aangevallen bij het verlaten ilaysische VN-soldaat raakte enmaatregelen enmaatregelen te nemen als lien van sancties tegen Japan- Iterie van buitenlandse zaken prt hiermee op de waarschu- apan binnen zestig dagen zijn hoet openen voor ondernemin- bt handelssancties voorkomen, van de speciale handelsgezant effen en militaire stellingen va: erviërs te bombarderen, r de president van Klein-Joe «laviê Milosevic heeft aai# idigd dat hij de Bosrnsc:' rviërs zal pressen niet dwa» gaan liggen. Hij noemt W, edesplan van Vance en Owe internationale garantie vo® 'rechtvaardige en noodzakt- lijhe vrede'. [De gevechten in grote delen va: Bosnië-Hercegovina gingen f Ihet weekeinde gewoon door. Al- lleen al in de Bosnische hoofd- Istad Sarajevo stierven d<x® [nieuwe Servische artillerieaan- [vallen acht mensen en raakten f' [15 zwaar gewond. Volg®® [Bosnische media lagen ook Imoslim-enclave Bihac (in h' I westen van Bosnië) en Gorazd' I (in het oosten) onder zwaar vut Ivan de Serviërs. Daarbij zoude: [vele tientallen doden zijn geval- |len. Westeuropese Unie (WEt ift Nederland gevraagd nof ...is 1000 militairen naar Bosni' te sturen voor uitvoering van W vredesplan Vance/Owen. De mi litairen zouden in en om Saraje vo Ingezet moeten worden, hed' secretaris-generaal Van Eekek' gisteren voor de NOS-televis" gezegd. Het kabinet praat vandaag in ministerraad over een mogelijk' extra bijdrage van Nederland Buitenlandse zaken meldt da nog geen formeel verzoek van WKU is binnengekomen. &L Van onze correspondent Temeuzen - Het tweedaags jubileumfeest van buurtver eniging Hof Zeldenrust en St. Annapolder is een groot succes geworden en trok duizenden belangstellenden. De leden van de commissie tienjarig bestaan en de vrijwil ligers waren gistermorgen na afloop van de festiviteiten moe maar voldaan. „Mijn benen protesteren bij ieder stap die ik zet", zegt R. Maes voorzitter van de buurtvereniging. Zijn stem is hij al lang 'zoek', maar zijn gezicht straalt tevreden heid uit. Zowel op koninginne dag als op 1 mei trokken de vele gratis activiteiten van de buurtvereniging een stroom be zoekers naar het feestterrein aan de Vlietstraat. Anderhalf jaar hebben de voorbereiding inbeslag genomen. Het feest is dan ook zonder tegenvallers en volgens het draaiboek verlopen. Voorzitter van de feestcommis sie, R. van de Heuvel regelde vanuit zijn kantoor de zaken en stuurde waar nodig bij. De rommelmarkt trok zo'n 600 verkopers en een veelvoud aan kopers. De meeste kinderen waren niet weg te -slaan bij de gratis kinderkennis. Maar liefst zestien attracties waren op het middenterrein opgesteld varië rend van springkussen, draai molens, klimmuur en mini- scooters. De Veronica's Drive- In Show trok 600 jeugdigen naar de feesttent. Zaterdag werd een rondgang gemaakt door de wijk met ver sierde fietsen en een bezoek gebracht aan de kinderpatiënt jes in ziekenhuis De Honte. Op het feestterrein waren toen al diverse verenigingen en instel lingen hun activiteiten aan het aanprijzen. Bijzonder in trek waren ook de rondritten door de wijk per huifkar. Mede door het stralende weer bleven de bezoekers toestromen. Zij kon den verder nog genieten van de slagwerkgroep van de Harmo nie, een demonstratie van gym nastiekvereniging EMM en een spectaculaire demonstratie mo- delhelikoptervliegen door Ne derlands kampioen C. Verplan- ke. Zaterdagavond ging ook voor de vrijwilligers die zes dagen in touw zijn geweest dé- rem eraf tijdens de dansavond met de J&E band. Hoogtepunt was het optreden van Grant and For syth. Negenhonderd enthou siaste wijkbewoners, fans en belangstellenden gingen uit hun dak. „Men zegt zo vaak dat er in Terneuzen niets kan. Van avond hebben we bewezen dat het wel kan", was een veelge hoorde opmerking. Kinderen vermaken zich uitstekend op het springkussen, een van de vele attracties. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Sluiskil - Tijdens de zondag ge houden play-in voor muzikanten uit de harmonie en fanfare we reld in Zeeland studeerden zo'n honderddertig muzikanten een aantal werken in. Zij kregen voor hun presaties een daverend applaus. Dirigent Johan de Witte was na afloop zeer tevreden. „Wij zijn hiermee de grootste play-in in Zeeland, 't Meulengat was uit verkocht. Er waren een paar honderd belangsteDenden. Er werd harmonieus en op een zeer plezierige manier gemusiceerd." Om tien uur werd begonnen met de repetities. Onder leiding van J. de Witte, G. Goethals en F. Keijzer werd een aantal werken ingestudeerd. Het publiek waar deerde van het harmonie-gedeel te de uitvoering van Les Misera- bles met een groot applaus. Ook de slagwerkgroep en de trombo nesectie hadden een aantal wer ken ingestudeerd. Het publiek dweepte met de uitvoering en vnje expressie op een popnum mer van Sade. „We zijn deze dag creatief omgegaan met de mu ziek. Daar ligt onze kracht", a'dus J. de Witte. Van onze correspondent Terneuzen - Een 5-jarig jongetje 'emeuzen werd zaterdag- middag bij een verkeersongeval m zijn woonplaats gewond. Het md stak op een gegeven mo- ent plotseling de Binnenvaart- rö? °^er en wer<* daarbij aange- 7* een personenauto be- r een Terneuzenaar. cm, e®n hoofdwond en een her fst'dding werd het slachtof- hr u ^er ambulance overge bracht naar het streekziekenhuis Honte in Terneuzen. Van onze verslaggever Frank Deij Hoek - Hij kan zich de reac ties wel voorstellen. Als de heren in de top het niet met elkaar kunnen vinden, wordt er voor 50 mille een bureautje ingeschakeld en de directeur mag met een gouden handdruk op zijn lauweren gaan rusten. Als een timmerman zijn werk niet goed doet krijgt hij gewoon de zak. Het ontslag van Goed bloed kost de woningbouwver eniging, lees de huurders, al met al een kleine miljoen gul den. Daar kun je voor de 5300 huurders leuke dingen mee doen. De huur een paar jaar bevriezen, bijvoorbeeld. Rinus Goedbloed (43) vindt het voor de huurders 'verschrikke lijk' wat er is gebeurd maar schaamtegevoelens heeft hij niet. „Omdat ik van mezelf weet dat ik altijd naar eer en geweten gewerkt heb." Grist zijn getuigschrift van tafel. „Hier staat het. De heer Goed bloed heeft zich met inzet en toewijding van zijn taak ge kweten. Maar staat wel op straat. En niets geen afkoe lingsperiode zoals waarnemend voorzitter De Regt eerder zei", voegt hij er aan toe. „En dat vind ik erg. Ik ben er voor mijzelf van overtuigd dat mijn ontslag absoluut geen po sitieve uitwerking uitwerking zal hebben binnen die vereni ging. In wezen zijn het de huur ders die er de dupe van worden. Ook omdat zij volstrekt geen informatie krijgen van dit be stuur en zodoende geen inzage hebben in werkelijke feiten en achtergronden. Wetende dat er bij de vereniging tijden zijn geweest dat de huurders niet eens een slotje van een paar gulden konden krijgen. „Sommmige bestuursleden ver- Goedbloed: 'Ik heb mijzelf niet te verdedigen. Ik kan iedereen recht in de ogen kijken. wijten mij dat ik een anti-huur ders beleid zou hebben gevoerd en alleen maar gepot. Maar dat is gewoon niet waar. Er moest veel minder aan onderhoud ge beuren omdat de vereniging een ontzettend eenzijdig woningbe- zit heeft. De kosten voor veel woningen die in een zelfde pe riode zijn gebouwd, komen in eens en in volle omvang binnen een beperkt aantal jaren. In het begin van de jaren tachtig moesten er 720 woningen gere noveerd worden. Dat is een gro te klus. Ze zitten nu weer met 340 woningen in renovatie en straks de sloop van de beton- wijk in Axel. Dat gaat tiental len miljoenen kosten. „Ik ben nooit tegen het uitge ven van geld geweest als dat in het belang van de huurders of de verhuurbaarheid van de wo ningen is. Het moet zo verant woord mogelijk zijn. Daarnaast ben ik alleen maar de aangever en de uitvoerder. Het bestuur keurt de begrotingen en dus de uitgaven goed. De adjunt-direc- teur diende de onderhoudsbe- FOTO WIM KOOYMAN groting in en die heb ik altijd ongewijzigd aan het bestuur ter goedkeuring voorgelegd omdat ik over de technische noodzake lijkheid van de uitvoering geen oordeel kon vormen." Rijk De Regionale is rijk. Er is veer tig miljoen gulden aan reserves opgebouwd. Dat de vereniging er zo goed voor staat, is voor een groot deel de verdienste van Goedbloed. Hij wist dure lang lopende leningen om te zetten in goedkopere kortlopende le ningen. De gemiddelde looptijd is teruggebracht van 32 naar 18 jaar. Goedbloed zegt zelf dat het vervroegd aflossen van de leningen de vereniging per jaar 5 miljoen gulden opbrengt. Hij is nu bijna een jaar weg en ziet op afstand het werk af brokkelen. „Toen ik weg ging, waren de potten goed gevuld. Maar als ik nu in de krant lees op welke wijze ze met projecten bezig zijn dan vrees ik dat er heel veel geld uitgaat waarvan ik nog moet zien of zich dat wel rendabel zal maken voor de toekomst. Neem de renovatie van de 200 vlaco-woningen. Dat kost 55.000 gulden per wo ning terwijl daar een huurver hoging van maar 15 gulden te genover staat. In de Rembrandt van Rijnstraat in Schoondijke staan ook van deze woningen, alsmede 20 van de 140 zoge naamde ratio-west woningen in Aardenburg en Oostburg. Die mensen betalen 65 gulden voor vrijwel hetzelfde pakket. Hoe vertel je dat je huurders. Ik zou het niet kunnen maar het is gelukkig mijn pakkie-an niet meer." Schandalig Hij vernam via omroep Zeeland dat hij niet meer terug mocht komen. „Die beslissing had het bestuur al vijf dagen eerder genomen. En naar de voorzitter mij toen meedeelde was hij voornemens mij dit daags voor ik op vakantie ging te vertellen. Nog eens vier dagen later om dat hij eerder geen tijd had. Zo'n behandeling noem ik schandalig. Vorige week kon heel Nederland op Teletekst le zen dat ik incompetent zou zijn. Dat is in strijd met het rapport dat over de organisatie is ge maakt, mijn getuigschrift en de beëindigingsovereenkomst. Pakt ook die erbij. „Lees maar. 'De recent gerezen verschillen van inzicht en de wijze van uitvoering van de werkaamhe- den kunnen Goedbloed niet worden toegerekend." Het onderzoeksbureau Moret Ernst and Young, dat de orga nisatie doorlichtte, spreekt van een vertrouwenscrisis tussen het dagelijks bestuur en Goed bloed, maar wijst Goedbloed niet als schuldige aan. Het ont breekt ook aan vertrouwen in eikaars competentie. Binnen de vereniging wordt er wel eens gegrapt over het kaliber van het dagelijks bestuur in de trant van hoe: kunnen een loodgieter (voorzitter Everaert), een pijp- fitter (penningmeester De Regt) en een clown (secretaris Bak ker) een vereniging met een bezit van een half miljard gul den besturen. Publiciteit .Goedbloed zegt zich niet te wil len verlagen door daarop te reageren. „Wel reageren is niet in het belang van de huurders." Daarom staakt hij ook het ver zet tegen zijn ontslag en komt er volgens afspraak ook geen openbare rechtszaak. „Door vechten zou alleen maar nog meer negatieve publiciteit bete kenen. Ik heb mezelf niet te verdedigen. Ik kan iedereen recht in de ogen kijken. Het onrecht wat ze mij hebben aan gedaan door mij weg tè sturen, is toch niet meer te herstellen. Ik dacht altijd. Als ik maar hard werk en mijn best doe zodat ze niets op me aan te merken hebben dan doen ze dat niet met mij. Maar zo werkt dat niet bij de Regionale." Een troost heeft hij. „Mijn geloof leert mij dat degenen die hier de hand in hebben gehad zich ooit zullen tnoeten verantwoor den." Tot slot, nu we toch bij dat onderwerp zijn aangeland, een gewetensvraagje. Zijn er met of zonder uw medeweten speciale diensten aan bestuurders ver leend? Hij kijkt zijn vrouw aan. Aarzelt. En kiest de diplomatie ke weg. „Even filosoferen. Je zou de vraag kunnen stellen waarom in sommige plaatsen sommige wijken eerder aan de beurt komen terwijl de conditie van dezelfde huizen op andere plaatsen veel slechter zijn. Is dat omdat daar toevallig be stuursleden wonen. Je hoort het mij niet zeggen." Van onze verslaggeefster Roosendaal - De werk groep Schone Molenbeek uit Roosendaal wil dat Bel gië de bio-industrie af schaft. Om wat meer druk uit te oefenen, worden de krachten in het grensge bied gebundeld. Schoon Molenbeek gaat sa menwerken met milieugroe pen uit Zundert en het Bel gische Wuustwezel en Kalmt- hout. „Het is heel hard nodig dat de intensieve veeteelt in België wordt afgeschaft", zegt R. Reeuwijk van Schone Molen beek. „Nederland is afhanke lijk van België als het gaat om oppervlaktewater. Via talrijke beekjes komt er water naar ons toe. En door de overvloe dige meststoffen is dat sterk vervuild." Het recente bericht dat een varkensslachterij uit Kalm- thout-Achterbroek geen ver gunning krijgt om uit te brei den, noemt Reeuwijk 'een doorbraak'. Dat bedrijf wilde een darmenwasserij bouwen, maar de Vlaamse minister van Leefmilieu De Batselier heeft daarvoor geen toestemming gegeven. De fabriek moet bin nen vijf jaar verhuizen naar een industrieterrein en moet dan voldoen aan strengere mi lieu-eisen. Ondanks dit positieve bericht is Schone Molenbeek nog zeer bezorgd over het water dat de komende vijf jaar door de slachterij gebruikt en geloosd gaat worden. „De problemen van de intensieve veeteelt blij ven bestaan", zegt de voorzit ter van Schone Molenbeek. Actieplan „Uit een BRT-programma op televisie bleek dat veel var kensstallen door Kempische boeren uit de grond worden gestampt. Ook in Essen en Wuustwezel, vlak over de grens. Zeer vele varkens op elkaar, hoge verzuringsgraad en zoveel mest dat die nauwe lijks nog in de bodem zakt. De overheid wil daar voorlopig nog niets aan doen." Maandag 10 mei komen de Belgische en Nederlandse mi lieugroepen in Hoogstraten bij elkaar om een actieplan op te stellen. Volgens Reeuwijk is het streven om de bio-indus trie aan te pakken reëel. „In Nederland zijn de eisen in de loop der jaren ook strenger geworden. Onze boeren zijn zich op de export gaan rich ten. Dat komt in België ook nog wel." Van onze correspondente Koewacht - Velen reageerden positief op de oproep van Gil Kamps om in de Vlaschaard in Koewacht een Amateurs Tuin Markt te houden. Het evenement wordt zaterdag 8 mei gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. De deelnemers zorgen ervoor dat er een gevarieerd assortiment zaden, stekjes en planten is. Dit alles komt uit de sier-, fruit- en moestuinen van de deelnemers en het wordt tegen een vriende lijk prijsje aangeboden. De toe gang is gratis en het publiek kan dus rustig rondneuzen en een keuze maken. De organisatie zorgt ook voor een brok gezelligheid. De har monie EMM uit Koewacht bakt die dag wafels en deze lekkernij kan verorberd worden samen met een kop koffie. Elke bezoe ker krijgt bij het betreden van de Vlaschaard een gratis lot. In de zaal wordt een tafel ingericht met kleine tuinprijsjes. Zij die een 'gelukslot' hebben gekregen kunnen het prijsje bij deze tafel afhalen. Tuinshop Volgens de organisatie is er voor ieder die houdt van groen en die graag tuiniert wel iets naar ga ding te vinden. Op de eerste Amateur Tuin Markt is de Ne derlandse Tuinen Stichting aan wezig met een informatiestand. Er wordt informatie verstrekt over het doel van de stichting en er zijn ook wat artikelen uit de tuinshop aanwezig. Deze stich ting streeft ernaar de tuinen met een karakteristieke vormgeving, ligging en beplanting in stand te houden. Om het behoud van dit soort tuinen, van na 1850, daad werkelijk te kunnen aanpakken, probeert de Stichting met be perkte middelen de tuineigena- ren te helpen. Er is een netwerk van donateurs door Nederland en de vijftig aangesloten tuinen worden voor deze donateurs op vastgestelde dagen gratis open gesteld. Demonstratie Een andere vereniging, die in Zeeuws-Vlaanderen vele leden kent, de plaatselijke afdeling van Groei en Bloei, is eveneens op de Amateur Tuin Markt aan wezig met veel informatie en de 'eigen winkel'. Groei en Bloei zorgt ook voor een bloemschik demonstratie. Deze bloeiende vereniging organiseert maande lijks lezingen over verschillende aspecten van het tuinieren, orga niseert dagreizen naar bijzonde re tuinen en kwekers in Neder land en België en gaat 'eenmaal per jaar voor meerdere dagen op reis naar tuinen in andere Euro pese landen. Voor mensen met groene vingers biedt deze Amateur Tuin Markt vele mogelijkheden. Iedereen is welkom zaterdag 8 mei tussen 10.00 en 16.00 uur in de Vlaschaard in Koewacht. Gouden speld wegens inzet voor Zeeuwse Kruis Van onze correspondent Goes - Tijdens de algemene ledenvergadering van het Zeeuw se Kruis zaterdag in gezondheidscentrum Magnolia te Goes, is Sluiskillenaar P. Luijeks onderscheiden met het gouden kruis van verdiensten. De versierselen, bestaande uit een gouden draagspeld, werden hem op de revers gespeld door voorzitter A. Vogelaar, burgemeester van Bruinisse. Tijdens deze bijeenkomt werd in verband met de omzetting van de proviciale vereniging Het Zeeuwse Kruis naar de Federatie Thuiszorg Zeeland, nadat al eer der afscheid was genomen van het algemeen bestruur, nu af scheid genomen van de leden- raadsleden. Naast de dankbetuigingen aan de overige leden, meende Voge laar P. Luijeks speciaal in het zonnetje te moeten zetten omdat het precies veertig jaar geleden was dat hij in het plaatselijk bestuur begon aan het kruis werk. Na de fusie van de diverse kruiswerken en de vorming van een EKO Kanaalzone werd hij contactraadslid. Hieruit volgde een benoeming tot plaatsvervan gend en algemeen bestuurslid, met uiteindelijk algemeen ad junct van het dagelijks bestuur van de Kanaalzone. Toen enkele jaren geleden de fusie tot stand kwam van de regio Zeeuws-Vlaanderen meen de hij zich niet meer voor een bestuursfunctie beschikbaar te moeten stellen. Hij bleef echter wel ledenraadslid van het pro vinciale bestuur. Vogelaar prees Luijeks voor zijn grote inzet. De agenda van de ledenvergade ring werd in een vlot tempo afgewerkt. Jaarstukken enzo voort werden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Het waren overigens de laatste. Door dat het vereiste quotum niet was gehaald, in dit geval twee keer het aantal leden van de leden raad, kon de omzetting ingevol ge artikel 18 boek 2 van het burgelijk wetboek niet plaats vinden. Hiervoor zal een tweede ledenvergadering voor maandag 24 mei worden uitgeschreven. Dan zal het kruiswerk zijn opge gaan in de bovengenoemde fede ratie.

de Stem | 1993 | | pagina 5