klop Ron Vermaat wint in Middelburg Rasenberg wint in Yerseke Ignace van Nevel opnieuw superieur Niels van Elzakker slaat zijn slag Belgische winst Marnix Hillaert Rallysprint in Hulst KORT Leidersprijs en tweede plaats voor Peter Mol Karei Warnier is beste trimmer in St.-Jansteen SPORT ZEELAND B7 s in Breskens Concurrentie heeft pech in Run-Bike-Run-wedstrijd Johan Peemen is rapste in Kapelle De Witte winnaar bankdrukken Westbrabantse winnaar in 40e wielerronde van Kwadendamme de biljartvereniging epresteerd tijdens de eijde te Noordgouwe e poule en mag op ewestelijke titelstrijd oncordia zich van de -team was Rmi Dey, een gemiddelde van n partij en verloor er tstgenoemde kan wel e ontmoeting met het nog met een moyenne iljartteam uit Tilburg ts 28 beurten maakte rtij een serie neer van terre De Sterre hebben het De Sterre in Zuiddor- nend. 1 won YVC de eerste met net één punt per iddorpse aangelegen aar de organiserende te de prijzen uit. Voor erre 2, 4 Scheldesport 2, ine 1, 9. De Sterre 1, lo.' Sterre 5, 4. Philippine 3, 4, 9. Scheldesport 3, lo. Axel amenwerking met AV trijd van de Zeeuws- aan twee afstanden op n, 10 kilometer fietsen 'nt met 5,6 kilometer n 2,8 kilometer lopen, an 2,8 kilometer in het koers is 10 kilometer, tart bij het terrein van antine van AZW. V houdt donderdag n op het gemeentelijk n durende conditietest den ingeschreven vanaf n de Tabakstraat. reed zetten et Westzeeuwsvlaamse pagne al in de koeling Dale afgelopen week en dit met nog drie n Dale was kwalitatief asmus, leverde de volle ardoor na de winst op verloor Bron van Maitre opulierenhof wandelde met de voorbereidingen. Erasmus-Dikke van Dale f 10-5, Maitre Jean-Bron 'etstal 6-8, Verduin 7-5, -9, Leenhouts 7-7, Maitre de stem MAANDAG 3 MEI 1993 'ljartvereniging BW uit rronde in de Cl-klasse oon verloor BW met 4-2 1) en speelde gelijk tegel digde BW op de laatste OBK uit Zevenbergens e BW gelijk. Marijn Geir- zag zijn tegenstander Smol- (die naar 260 caramboles i r 38/2 moest spelen) dat 1 in slechts 11 beurten vol- n. Op dat moment stond - and op 104 caramboles en j nog de nabeurt tegoed, j 'n forceerde hij met een pe serie van 36 remise. Joke r had in die ontmoeting te en met een inzinking. Zij er tegen Stoop niet aan te maar had ook duidelijk de dat ze steeds moeilijke aan- sstoten kreeg voorgescho- In 18 beurten verloor zij 30-160. Bert Timmer zorgde or dat BW dat treffen met afsloot. Hij versloeg in 22 'en tegenstander Bracke de cijfers 120-64. Van onze sportmedewerker Middelburg - Ron Vermaat moest tijdens de Run-Bike- Run-wedstrijd in Middelburg de sterkst bezette in Zee land tot nu toe - niet erg diep gaan om de winst te pakken. De West-Brabander zag de concurrentie door pech weg vallen. Rotterdammer Igor Borger haakte als eerste af. Hij kwam tijdens het fietsen ten val, zette de wedstrijd nog wel moedig door, maar tot overmaat van ramp reed hij lek. Niels Koole zag na 25 van de 30 kilometer fietsen eveneens de lucht uit één van zijn banden wegvloeien. Toen lag de weg naar succes nde van de voetbalvereni- mei, hemelvaartsdag, het "spromotiedag. Op die dag gge, Danny Verlinde en achten achter alles wat me' en ook ver daarbuiten. De en methode ontwikkeld, die ijkt te zijn. Hij schreef enkele deobanden, ontwikkelde een jaarlijks keeperskampen en odigd om zijn visie op bet ns krijgen de keepers twee n tactische aspecten. Tot slot Vrij uniek is de wedstrijd afdeling Zeeland, waarna de iren strijden om de titel 'Beste geeft men een uiteenzetting ijn alle keepers vanaf 8 jaar. Daarnaast mag iedereen die 's, of ouders, deze dag bijwo- 1 Kooppman, Graaf Jansdijb vijfentwintig gulden inelusio in 09.00 tot 16.00 uur. open voor Vermaat. Met meer dan drie minuten voorsprong passeerde hij onder het span doek. Het leek een zinderende wed strijd te worden, want eerder genoemd trio begon na de 7,2 kilometer lopen vrijwel gelijktij dig aan het fietsen. Ook tijdens het fietsen bleef die stand onge wijzigd tot het noodlot toesloeg. Er waren trouwens veel lekke banden, omdat het wegdek op een aantal plaatsen nog volop in renovatie is. Onder hen Adriaan Janisse en Nicole van de Schel de. Jan Bart Jasperse, die een sterk staaltje fietsen afleverde en ook tijdens het slotonderdeel (4,8 ki lometer lopen) nog voldoende in houd had, legde beslag op de tweede plaats. Daarmee geeft hij aan dat er komend seizoen in het Zeeuwse Super Prestige-klasse- ment rekening met hem gehou den moet worden. Bressiaander Frans Daalman le verde een knappe wedstrijd af. In het totaalklassement eindigde hij als vijfde en won daarmee bij de jongste categorie veteranen. Bij de oudste veteranen was Ron Abuijs de snelste. Op Irma Hee- ren stond bij de vrouwen geen maat. Voor de start werd ze gehuldigd door organisator Frans Wassink voor het behalen van de nationale titel een aantal weken geleden. In haar eigen Middelburg bewees ze dat die nationale titel geen toeval was. Als zestiende in het totaalklasse ment liet ze veel mannen achter zich en won in haar categorie met meer dan tien minuten voor sprong op Bianca Kieboom uit Steenbergen. uitslagen 2,4 KM LOPEN, 12 KM FIETSEN, 2,4 KM LOPEN Meisjes: 1. Patricia Ackermans (Ros malen) 43.03, 2. Tanja Gerarcls (Zie- rikzee) 46.33. Jongens: 1. Jochem Kuzee (St.-An- naland) 38.31, 2. Johan Dieleman (Middelburg) 44.22, 3. Rudy Kleven (Oost-Souburg) 44.41. 7,2 KM LOPEN, 30 KM FIETSEN, 4.8 KM LOPEN Mannen-senioren: 1. Ron Vermaat (Nieuw-Vossemeer) 1.26.22, 2. Jan Bart Jasperse (Oost-Souburg) 1.29.31, 3. Carlo van de Bergh (Vlaardingen) 1.29.58, 4. Peter de Jong (Moerstraten) 1.30.50, 5. Arjen Teyn (Hellevoetsluis) 1.32.56, 6. Jo han den Boer (Bergen op Zoom) 1.33.11, 7. Bert Sandee (Kamper land) 1.33.58, 8. Ronald Corveleijn (Spijkenisse) 1.34.22, 9. Bram van de Wege (Philippine) 1.34.33, 10. John Ruysbroek (Maassluis) 1.34.44. Veteranen 1: 1. Frans Daalman (Breskens) 1.31.51, 2. Wil fried Buys- se (België) 1.36.31, 3. Jan Geense (Yerseke) 1.36.54, 4. Pieter Verhage (Westkapelle) 1.37.12, 5. Wim Dorst (Breda) 1.37.33. Veteranen 2: 1. Ron Abuijs (Grijps- kerke) 1.38.46, 2. Herman de Boer (Bergen op Zoom) 1.39.43, 3. Cor Muller (Haamstede) 1.46.26. Vrouwen: 1. Irma Heeren (Middel burg) 1.35.31, 2. Bianca Kieboom (Steenbergen) 1.45.34, 3. Mitzy Nieuwenhuizen (Hellevoetsluis) 1.47.54, 4. Jacqueline van Os (Tho- len) 1.49.33, 5. Jeannette Polder vaart (Zuidland) 1.51.33. Van onze sportmedewerker Yerseke - Bob Rasenberg incasseerde zaterdag zijn vierde bloementuil in dit seizoen. Het gelukte de Bra bander om in de laatste kilometer los te komen uit een kopgroep van zeven en een kleine voorsprong vast te houden tot aan de finish. Een andere animator in deze koers voor A-amateurs was Peter Mol, die als tweede eindigde en de leidersprijs in ontvangst mocht nemen. WIELRENNEN De beslissing viel even na hal verwege de koers, toen behalve genoemd tweetal in de frontlijn opdoken Vital Timmermans, Wilfried Bastiaanse, John de Crom, Patrick Kroonen en Mare van Hees. Een ijzersterk zeven tal, dat eendrachtig samenwerk te en snel een halve minuut winst nam. De voorsprong liep geleidelijk op, temeer omdat achter de koplopers geen echte vuist kon worden gemaakt. Po gingen van mannen als John Le- ïjs, Cees Schouwenaar en Jac van de Toorn om het peloton tot meer spoed te manen, leverden niets op. Uiteraard een kolfje naar de hand van de hoofdmacht die geruime tijd in hoog tempo voort denderde over het 1500 meter lange parkoers. Drie ronden voor het einde werd het levendig in de voorste lijn. De actieve Peter Mol en John de Crom probeer den een gaatje te slaan, maar Rasenberg en de anderen bleven attent. Nog meerdere demarra ges werden in de kiem gesmoord. Toonaangevend in de slotfase bleven Mol, Rasenberg en John de Crom. Dit drietal ging met lichte voorsprong de laatste ron de in, maar werd toch weer achterhaald. Bob Rasenberg had nog niet zijn beste krult verschoten. Hij on derstreepte zijn uitstekende vorm door in de laatste kilome ter een gaatje te slaan en finishte tenslotte met vijftien meter voorsprong. Peter Mol toonde zich de snelste van de naaste volgers. In de laatste ronde wip ten Twan den Braber, Jac. van der Toorn en Michel Haymen uit het langgerekte peloton en be reikten in die volgorde de eind streep. Van onze sportmedewerker Kapelle - Johan Peemen werd zaterdag winnaar van de trimwielerronde in Kapel le. De Brabander hield in de eindsprint vier medevluch ters achter zich, met wie hij na 35 kilometer de slag had gemaakt. WIELRENNEN Bi] de B-renners zegevierde plaatselijke favoriet Ko Schrier, die zich tijdens de massasprint de snelste toonde. In de C-cate- gorie vocht ook een compacte groep om de hoofdprijs. Die eer veel ten deel aan Goesenaar Joop Smet. UITSLAGEN A-categorie (24 vertrekkers): 1. J. reemen (Rijsbergen), 2. R. Haast «ijsbergen), 3. J. Weststrate (Goes), ei.ui. hole ('s-Heerenhoek), 5. H. slabbekoorn (Kapelle), 6. C. Ver- R' Babiïn (Terneu- q w G Verhulst (Bosschenhoofd), H r flpondert (Heinkenszand), 10. H Gubbels (Goes). B-Categorie (27 vertrekkers): 1. J. (RilfH jKapelle), 2. S. Rommers zan I "J 5th)- 3 A de Ponder (Ove- bu™f van der LlJke (Middel- dÏÏo R T j Wielhouwer (Sommels- p rV l Punder (Ovezande), 7. R„ Verbuist (Roosendaal), 8. C. enhakker ('s-Heer Arendskerke), ClaiL tS® s-Heerenhoek), 10. E. U'ayes (Heist aan Zee). Sm„a,teS?Lie (64 vertrekkers): 1. J. ij (Goes), 2. P. Pennings i°°se"daal). 3. J. Broeren (St.-Wil- ebrord) 4. J, Kole (Kapelle), 5. D. wÏÏ.»'we,den (Kapelle), 6. T. Schou- wppruri V- B. Lavooy (Hans- Me?, „V, Boot (Zoutelande), 9. C. (St-Maïïè^ki'' 10' J' POtaPPe' Bij de B-amateurs sloegen even eens zeven man de beslissende bres. Van hen was Ron Castele- ijns de rapste in de eindsprint. De renner uit Steenbergen pakte daarmee zijn eerste zege in deze categorie. Franklin Klaasse, de plaatselijke favoriet bij de junioren, slaagde er niet in om de strijd in de beslissende plooi te leggen. Hij was wel uiterst bedrijvig, maar kreeg geen ruimte van de ande ren. Klaasse moest zelfs het ant woord schuldig blijven toen Krans Houbraken, Henk van Hees, Jurgen de Jong en Rob Kroonen, de naar later bleek, beslissende sprong maakten. De vier Brabanders verstonden el kaar goed en Frans Houbraken etaleerde het sterkste eindschot. Bij de C-amateurs/dagkaarthou- ders slaagde Marcel Gunst er deze keer niet in om zoals vorig jaar de bloemen in de wacht te slepen. De plaatselijke favoriet, aan de haal gegaan met Robert de Jonge, moest het in de eindsprint afleggen tegen laatst genoemde. uitslagen a-amateurs: 1. B. Rasenberg (Terhe- ijden), 80 kilometer in 1.53.28, 2. P. Mol (Kapelle), 3. W. Bastiaanse (Hoogerheide), 4. J. de Crom (Woensdrecht), 5. V. Timmermans (Yerseke), 6. M. van Hees (Zundert), 7. P. Kroonen (Raamsdonksveer), 8. T. den Braber (Fijnaart), 9. op 1.07 J. van der Toorn (Zevenbergen), 10. M. Haymen (Australië), 11. R de Vrieze (Goes), 12. C. Schouwenaar (Kloetinge), 13. E. van Loo (Ouwer- kerk), 14. T. van Loon (Zegge), 15. M. van de Beemd (Schijf), 16. L. van Mook (Oosterhout), 17. D. Mesu (Middelburg), 18. Z. Vujovic (Vlis- singen), 19. R. Minneboo (Prinsen beek), 20. F. van der Ham (Heerle). Junioren: 1. F. Houbraken (Berge- ijk), 50 kilometer in 1.15.12, 2. H. van Hees (Hoogerheide), 3. J. de Jong (Nispen), 4. R. Kroonen (Raamsdonksveer), 5. op 23 secon den R. van der Does (Heinkens zand), 6. J. Suijkerbuijk (St.-Wille- brord), 7. R. Kannekens (Fijnaart), 8. F. Klaasse (Yerseke), 9. R. Kooy- man ('t Zand), 10. J. Mol (Etten- Leur), 11. M. van Nijnatten (Hoe ven), 12. D. Heesbeen (Oisterwijk), 13. V. Villerius (Middelburg), 14. J. 'Dingemanse (Wolphaartsdijk), 15. J. van der Aa (Schijndel), 16. J. van Velzen (Zoetermeer), 17. J. Korstan- je (Lelystad), 18. R. Diekema (Steen bergen), 19. S. Guns (Putte), 20. J. Gunther (Yerseke). B-amateurs: 1. R. Casteleijns (Steenbergen), 50 kilometer in 1.15.20, 2. R. Tuinenburg (Rotter dam), 3. F. Krebbekx (Steenbergen), 4. J. Gevers (Rijsbergen), 5. A. van der Heijden (Schaikj, 6. A. Polak (Prinsenbeek), 7. P. Bierkens (Stam persgat), 8. H. Lindhout (St.-Maar tensdijk), 9. C. Voogt (Breda), 10, M. Korten (Dinteloord), 11. R. van Zun dert (St.-Willebrord), 12. E. van Baal (Breda), 13. R. Zorge (Breda), 14. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 15. J. Jansen (Putte). C-amateurs/dagkaarthouders: 1. R. de Jonge (Heinkenszand), 40 kilo meter in 1.06.17, 2. M. Gunst (Yer seke), 3. op 38 seconden J. Weststra te (Goes), 4. L. Beijer (Den Bommel), 5. M. Kompeer (Rotterdam), 6. H. Gerritse ('s-Gravendeel), 7. H. van Oorschot (Sprundel), 8. J. Peemen (Rijsbergen), 9. J. Gerritsen (Ossen- drecht), 10. W. Wielhouwer (Som- melsdijk), .11. J. Tolboek (Yerseke), 12. C. den Hartog (Hendrik Ido Ambacht), 13. C. Hoogerland (Yer seke), 14. T. den Otter (Tienhoven), 15. C. Veerhoek (Wemeldinge). Van onze sportmedewerker Terneuzen - Johnny de Witte uit Terneuzen heeft zich tijdens een bankdrukwedstrijd in Knokke- Heist (België) van zijn beste en sterkste zijde laten zien. De Ter- neuzense sportschoolhouder werd in zijn categorie, tot 90 kilogram, eerste. Hij kwam tot 140 kilogram. In het totaalklas sement, waarin rekening met het eigen gewicht wordt gehouden, kwam De Witte als derde uit de bus. Bob Rasenberg balt de vuist als hij winnend over de streep gaat in Yerseke foto jaap wolterbeek Van onze atletiekmedewerker IJzendijke - Ignace van Nevel was tij dens de 10,7 kilometer lange trimloop in IJzendijke weer te sterk voor alles en iedereen. Van Nevel is dit seizoen in de Zeeuws-Vlaamse trimlopen niet te stop pen en had in 'Petit Paris' alleen wat tegenstand van zijn landgenoot Kris de Groote. ATLETIEK Die moest echter in de slotfase eveneens buigen, want Van Nevel ging zonder verpo zen met een snel beenritme voort, zich om niemand en niets bekommerend. De derde die zich op de IJzendijkse Markt meldde was eveneens een zuiderbuur met Frank Lannoo uit het West-Vlaamse Meulebeke. Pas toen meldde zich op ruim twee minuten de eerste Zeeuws-Vlaming. Dit met Frank Verschorre. Uiteindelijk kwamen toch vier Zeeuws-Vla mingen bij de eerste tien. Terése van Lare was de enige en snelste vrouw. Het is jammer dat de concurrentie het laat afweten, want in al het mannenge- weld kwam ze als negentiende over de streep. De 7,6 kilometer leverde eveneens een Belgische zege op bij de mannen, waar Luc de Jaeger iedereen te snel af was. Christa Becu was de snelste vrouw. Ronald van Vlierberhe liep een uitstekende 4,6 kilometer en zag dat beloond met afgete kende winst van een dikke minuut. Sandra de Reu was eerste vrouw. De jeugdloop over 2 kilometer ging naar thuisatleet Martijn de Wilde, die in de laatste van de drie af te leggen rondjes zijn laatste opponent Robert- Jan Goossens van zich afschudde. Riska Woutersen was het eerste meisje. Deze trim lopen in IJzendijke waren de derde en laat ste van het VSB-circuit die de Triathlon- vrienden dit seizoen hield. Voor deze finale werden 125 startnummers uitgereikt. uitslagen 2 KM Mannen: 1. Martijn de Wilde (IJzendijke) 8.47, 2. Robert-Jan Goossens (Axel) 9.06, 3. Klaas Goos sens (Cadzand) 9.16. Vrouwen: 1 Riska Woutersen (Oostburg) 10.08, 2 Cindy Provoost (Schoondijke) 10.14, 3. Sandra Temmerman (Hoofdplaat) 11.48. 4,6 KM Mannen: 1. Ronald van Vlierberghe (Oostburg) 16.15, 2. Johan van Leeuwe (Sluis) 17.21, 3. Niek Maenhout (Oostburg) 18.03, 4. Nitin Klapwijk (Axel) 18.26, 5. Freddy Verstichele (België) 18.41 Vrouwen: 1. Sandra de Reu (Breskens) 21.37, 2. Marlies van de Voorde (Oostburg) 23.25, 3 Angie Scherbeyn (IJzendijke) 24.24. 7,6 KM Mannen: 1. Luc de Jaeger (België) 27.35, 2. André Morcus Terneuzen28.19, 3. Tonny Lauret (Zaamslag) 30.02, 4. Bram de Hullu (Nieuwvliet) 30.49, 5. Johnny Dooms (Terneuzen) 30.59. Vrouwen: 1. Üirista Becu (St.-Kruis) 34.04, 2. Gina de Cap (België) 36.50, 3. Hester vink (Westdorpe) 28.30. 10,7 KM Mannen: 1. Ignace van Nevel 35.42. 2. Kris de Groote 36.00, 3. Frank Lannoo (allen België) 38.12, 4. Frank Verschorre (Breskens) 38.17, 5. Ron Goossens (Cadzand) 38.25, 6. Peter Janssen (Terneuzen) 38.27, 7. Danny van Daele 38.40, 8. Bertrand Vertinde (beiden België)) 38.47, 9. Bert de Ruysscher (St.-Kruis) 39.10, 10. Mario van Driessche (België) 39.40. Vrouwen: 1. Terése van Lare (Sluis) 43.57. Van onze wielermedewerker Kwadendamme - Met een korte solo sloeg Niels van Elzakker zijn slag in de 40e wielerronde van Kwaden damme. De Westbrabander ontsnapte in de laatste ron de uit een kopgroep van dertien en hield 25 meter voorsprong vast tot op de streep. WIELRENNEN Patrick van Passel eiste de tweede plaats voor zich op voor rappe mannen als Wilfried Bas tiaanse, John de Crom en Peter Heeren. De plaatselijke favoriet Franqois Franse moest genoeg nemen met de tiende stek. Hij streek wel de leidersprijs op. De dorpsgenoot van Franse, Wilfred Geijs, die anders altijd een eerste viool speelt in zijn woonplaats, kon niet van de partij zijn, wegens een opgelo pen blessure een dag tevoren in de Ronde van Overijssel. De wedstrijd voor A-amateurs werd al na 35 kilometer in de beslissende plooi gelegd. Der tien man kozen het hazepad en het waren renners die meestal tot de vaste prijsrijders beho ren. Franqois Franse, Peter Heeren, Peter Mol en Patrick van Passel legden er flink de zweep over maar moesten het gezelschap dulden van Niels van Elzakker, John de Crom, Wilfried Bastiaanse, Guillaume de Punder, Vital Timmermans, John Leijs, Andre de Jong, Peter Hoondert en Marcel Re- mijn. Even sputterden Bob Ra senberg, Michel Rommers en nog een paar anderen wat tegen maar het was spoedig duidelijk dat de hoofdmacht geen tegen offensief duldde. De voor sprong van de kopgroep liep op tot ruim een halve minuut en de door het druilerige weer maar weinig toeschouwers moesten het voorlopig doen met het betwisten van de premie sprints waarin Franse zich goed weerde. Hij scoorde ook driftig punten voor de leider sprijs. In de laatste twintig kilometer kwam er wat leven in de brou werij omdat een man of tien alsnog bereid bleek om diep in de beugel te gaan. Deze jacht- groep kroop steeds dichterbij tot op vijftien seconden van de leiders maar toen bluste het vuur weer in hun gelederen. Van de dertien vooraan waren Peter Mol en Patrick van Passel bijzonder actief in de slotfase maar de concurrentie bleef at tent. Niels van Elzakker had blijkbaar nogal wat reserves in petto en sloeg toe in de laatste paar honderd meter. Een mooi sprongetje in de ruimte, dat hem de winst opleverde. Bij de nieuwelingen sprongen Gert-Jan Knijnenburg, Arjan van Haaften, Peter van der Ree en Björn Schilperoord op het vinketouw en bleven daarna de lakens uitdelen. Gert-Jan Knij nenburg was de rapste van het dominerende viertal. Van het grote aantal (80) B-amateurs dat zondag in Kwadendamme van start ging, konden de mees ten het wel bijbenen. Het draaide dan ook uit op een massa-sprint waarin Ton Griep zich de snelste toonde. UITSLAGEN A-amateurs: 1. N. van Elzakker (Hoogerheide), 100 kilometer in 2.22.17, 2. P. van Passel (Sluiskil), 3. W. Bastiaanse (Hoogerheide), 4. J. de Crom (Woensdrecht), 5. P. Heeren (Sprundel), 6. P. Mol (Ka pelle), 7. A. de Jong (St Wille- brord), 8. J. Leijs (Standdaarbui- ten), 9. M. Remijn (Wilhelmina- dorp), 10. F. Franse (Kwaden damme), 11. V. Timmermans (Yer seke), 12. P. Hoondert (Goes), 13. G. de Punder (Ovezande). 14. M. Rommers (Rilland), op 27 secon den, 15. C. van Rijen (Hoeven), 16 D. Mesu (Middelburg), 17. E. de Crom (Hoogerheide), 18. J Spek (Polsbroek), 19. M. Luijten (Lage Zwaluwe), 20. K. Jonkers (Oud Gastel). Nieuwelingen: 1. G. Knijnenburg (Hoek van Holland), 2. A. van Haaften (St Maartensdijk), 3. P. van der Ree (Numansdorp), 4. B. Schilperoord (Dordrecht), 5. B. van der Kraan (Wateringen), op 23 se conden, 6. A. Klaasse ('s-Graven- polder), 7. R. de Bruijn (St Willé- bord), 8. G. van der Gucht (Helle voetsluis), 9. C. van de Bergh (Rucphen), 10. R. van Stappershoef (Rhenoy), 11. R. Lok (Barend- recht), 12. J. Rozenbrand (Helle voetsluis), 13. J. Kleef (Oudenbo sch), 14. J. Goorden (Roosendaal), 15. B. Berkhout (Den Hoorn), 16. D. van Weerden (Bavel), 17. R. Suijker (Schipluiden), 18. B. van der Ham (Heerle), 19. R. Kuijlen (Hoogerheide), 20. R. Miliano (Roosendaal). B-amateurs: 1. T. Griep (Bergschen Hoek), 60 kilo meter in 1.32.23, 2. J van Ginne- ken (Etten-Leur), 3. H. Slingerland (Haastrecht), 4. P. Jongeneelen (Oudenbosch), 5. J. Konijn (Gro ningen), 6. H. Ettienne (Oud Vosse- meer), 7. W. Varenkamp (Helle voetsluis). 8. H. Lindhout (St Maartensdijk), 9. R. Bax (Uppel), 10. P. Bierkens (Stampersgat), 11. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 12. T. Keiler (Steenbergen), 13. F. Kreb bekx (Steenbergen). 14. N. van Witzenburg (Brielle), 15. J. Gevers (Rijsbergen). Van onze sportmedewerker St.-Jansteen - Karei Warnier uit Hulst schreef de Oran jeronde voor trimmers in St.-Jansteen op zijn naam. De Hulstenaar klopte in de spurt met minimaal verschil zijn gezel Ronny Babijn. moesten ervaren dat de aanval de beste verdediging is. Zij eindigden op een achterstand van een minuut op de leiders Warnier en Babijn. De twee naaste achtervolgers, Van Ho ve en Slabbekoorn werden af- gevlagd op ruim twintig se conden. Benny Smit, die als tiende over de finish kwam, pakte de winst'in de categorie recrean ten/veteranen. WIELRENNEN Dit tweetal hanteerde al in de eerste kilometers het aanvals wapen en bleef uit de greep van de achtervolgers. In St.- Jansteen kwamen veertig ren ners hun rugnummer afhalen. Een aantal dat de organise rende Wieier Trim Bond tot tevredenheid stemde. Warnier en Babijn wachtten dus niet lang. Achter dit duo vonden Gert-Jan van Hove en Rinus Slabbekoorn elkaar. Zij wis ten tot op een vijftiental se conden van de tweede leiders te komen, maar kregen de kloof nooit dicht. Op het snelle parkoers ver brokkelde het peloton en ach ter Slabbekoorn en Van Hove kreeg men een trio te zien, bestaande uit ex-prof Patrick Tolhoek, Jos Jeremiasse en Cor Verplanke, maar ook zij UITSLAG 1. Karei Warnier (Hulst), 60 kilo meter in 1.28.42, 2. Ronny Babijn (Terneuzen), 3. op 22 seconden Gert-Jan van Hove (Oostkapelle), 4 Rinus Slabbekoorn (Kapelle), 5. op 1.20 Patrick Tolhoek (Yer seke), 6. Jos Jeremiasse (Wemel dinge), 7. Cor Verplanke (Bier vliet), 8. op 1.55 Rick de la Ruelle (Axel), 9. Frank Verbiest (Hulst), 10. Benny Smit (Terneuzen), 11 Jan Dubbeldam (Sas van Gent), 12. Han Dekker (Terneuzen), 13. op 2.25 Willy de Feber (Hoek), 14. Hans Moens (Vogelwaarde), 15. Ronald Smits (Clinge). Van onze atletiekmedewerker Hulst - Met overmacht won Marnix Hillaert de Hulster Wallenloop. Hillaert, bezig aan een sterk seizoen, liet er zaterdag in Hulst, waar SV Aloy de organisatie in handen had, geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. ATLETIEK De atleet uit Moerbeke-Waas, de laatste tijd ook actief in de Zeeuws-Vlaamse Run-Bike- Run-wedstrijden, kreeg nog wel wat tegenstand van zijn landge noten Ivan Mees en Franky Tael- man, maar ook zij moesten tij dens de tweede wedstrijdhelft, de totale afstand was 10,6 kilo meter, het antwoord schuldig blijven toen Hillaert het tempo opschroefde. Fons Warrens, vier de, was de eerste Zeeuws-Vla ming. Yvonne de Grave uit Ter neuzen was de snelste vrouw. Mathieu Warrrens schreef de 7,8 kilometer op zijn naam. Jack de Boby eindigde op ruim drie mi nuten als tweede. Bert de Ruys scher liet zich als winnaar huldi gen op de vijf kilometer. Hij haalde het met twintig seconden voorsprong op Ronny van Acker uit Nieuw-Namen. De twee kilo meter nam Liesbeth Breepoel voor haar rekening, terwijl de 700 meter lange jeugdlopen wer den gewonnen door Stefan Pica- vet bij de jongens en Natasja Picavet bij de meisjes. In totaal waren 119 deelnemers naar Hulst gekomen, waar wethouder Ben Picavet het startpistool han teerde. UITSLAGEN 700 METER Meisjes: 1. Natasja Picavet (Hulst) 2.29. 2. Kelly Iven (Sluiskil) 3.49, 3. Els Kairet 4.56, 4. Griet Kairet (bei den Hulst) 5.24. Jongens: 1. Stefan Picavet (St.-Jan- steen) 2.24. 2. Marco Martens (Hengstdijk) 2.51, 3. Peter van de Veire (België) 3.14, 4. Marino Rodri- go (Hulst) 3.22, 5. Sam Christiaanse (België) 3.38. MANNEN 2 km: 1. Jacky Dooms (Terneuzen) 14.46. 5 km: 1. Bert de Ruysscher (St.- Kruis) 18.30, 2. Ronny van Acker (Nieuw-Namen) 18.53, 3. Gilbert de Keistelaere (België) 19.02, 4. Remco van de Winkel (Axel) 19.09, 5. Lu- cien Hoop (Kloosterzande) 19.43. 7,8 km: 1. Matthieu Warrens (Kloos terzande) 27.56, 2. Jack de Booy 31.02, 3. Jack Rodrigo 31.44, 4. Hans Gerritsen (allen Hulst) 33.12, 5. Alex Matthijssen (Kloosterzande) 34.22. 10,6 km: 1. Marnix Hillaert 36.24, 2. Ivan Mees 37.30. 3. Franky Taelman (allen België) 37.53, 4. Fons Warrens (Kloosterzande) 38.23, 5. Alex Fie- rens (België) 38.32, 6. Alex Lippens (Axel) 38,45, 7. Patrick van Remor- tel (Hulst) 39.13, 8. Willy Merckx (België) 39.23, 9. Piet Gans 39.34, 10. Jo van Waesberghe (beiden Axel) 39.50. VROUWEN 2 km: 1. Liesbeth Breepoel (Hulst) 11.24, 2. Stefanie Ivens (Sluiskil) 14.38, 3. Annetefka Doorns (Terneu zen) 14.44. 5 km: 1. Els den Hamer 23.22, 2. Inge van Etten 24.10, 3. Debby van Dorsselaer (allen Hulst) 24.11, 4. Christa Becu (St.-Kruis) 24.47, 5. Monique Aerts (Huslt) 31.27. 10,6 km: 1 Yvonne de Grave 47.29, 2. Jante Heethuis (beiden Terneu zen) 56.49. Hulst - In Hulst wordt zaterdag 15 mei een internationale wedstrijd rallysprint gehouden. Tijdens dit gebeuren, de 'Vierhouten Rallysprint', komen diverse teams uit de top van Nederland aan de start. Zij zullen strijd leveren met rally teams uit Duitsland en België. Dit autosportevenement telt tevens mee in de strijd om het nationaal kampioenschap en de Biesheuvel Autosport Cup. Het is voor het eerst dat een wedstrijd, die meetelt voor het Nederlandse kampioenschap ral lysprint, in Zeeland wordt ge houden. De start- en finishplaats op de Grote Markt te Hulst wordt door de organisatoren als uniek beschouwd naar Neder landse begrippen. Er was tot op heden nog geen enkele ral lysprint die startte en finishte in het centrum van een stad. De twee klassementsproeven heb ben ook een vrij uniek karakter. In tegenstelling tot veel andere rallysprints worden die niet af gewerkt op een industrieterrein, maar in de polders ten noordoos ten van Hulst. De deelnemers zullen elke proef drie keer rij den. Bijna de gehele nationale top is van de partij in Hulst. Daarbij Eddy van den Hoorn van het team Ford Nederland, het Noordhollandse talent Coen Vink, de gebroeders Breijer, Ger van krimpoen uit het Brabantse Galder, Bert de Jonge, die in het verleden al diverse rallysprints op zijn naam schreef, en zeven voudig nationaal kampioen Jan van de Marei. Van de Marei won eerder dit jaar de rallysprint in Eindhoven. Hij werd toen gena vigeerd door Johan Jacobs. Van Marei mag als één van de be langrijkste kanshebbers van start gaan, hij zal zeker op con currentie kunnen rekenen van de kampioenen van vorig jaar Theo van de Berg uit Rijswijk en zijn navigator Wim Struijs uit Berkel en Rodenrijs. Ook de winnaar van de laatst gehouden ral lysprint, Hans Weijs. uit Eist, moet tot de serieuze kanshebbers gerekend worden. Momenteel staan echter Frans en Bettine Verbaas uit Oud-Beijer- land aan de leiding in de strijd om de nationale titel. Op de tweede plaats staan Johan en Ronald Vlaar en de derde plaats wordt gedeeld door Erik Wevers, Jan de Winkel en Willem Wortel. Een rallysprint is een verkorte rally met minder klassement sproeven. Deze 'Vierhouten Ral- lysprint' heeft twee klassement sproeven. Een van ruim 9 kilo meter en één van 3,5 kilometer. Elke proef wordt drie keer gere den. In totaal bestaat deze sprint dus uit zes wedstrijden met een totale lengte van 38 kilometer. Om zes uur 's morgens begint voor de organisatie de sprint met de documentencontrole en tech nische keuring van alle auto's. Deze keuring, die tot 11.00 uur duurt, wordt gehouden op het terrein van garage Kerckhaert in Hulst en is voor iedereen toegan kelijk. Om 12.15 uur is de ver plichte briefing voor de deelne mers in restaurant Hof van Vlaanderen en om 13.00 uur pre cies vertrekt Eddy van Hoorn als eerste van het startpodium in Hulst. De finish wordt omstreeks 17.45 uur verwacht. Op alle toegangswegen naar de klassementsproeven worden door leden van het Rode Kruis informatiepakketten over deze rallysprint verkocht. De op brengst komt geheel ten goede aan het Rode Kruis. Vanaf 09.00 start de verkoop van die infor matiepakketten bij garage Ker ckhaert te Hulst.

de Stem | 1993 | | pagina 17