Alex Zülle neemt wraak Forse medialle-oogst bij EK judo Athene s KORT Amsterdammers falen in Tilburg op alle fronten Tweede grote overwinning voor Sörensen B ommeldingen AGEN SPORT B3 Feskens breekt jukbeen Bommelding niet nieuw KNVB wü snelle oplossing Ploeg Ab Krook intact Zwitser ongenaakbaar in klimtijdrit Ronde van Spanje SPORTNIEUWS KORT MAANDAG 3 MEI 1993 Van Mol; Veldman, oej is de Nooijer) en Bogar i' LENDAM 2-0 (0-0). 571 anoogst 2-0. Scheids 1 oeschouwers; 4000, Ge.| olendam). Ede; Aipassa, Van Diel Vierklau; Van der dag) en Plugboer; 00s J (89. Graanoogst). bier; Van Loon, Binken 11 Molenaar en Sier (45 I Wasiman en Smeets 11 huis. C 0-0. Scheidsrechter schouwers: 4800 Gele1 nte),Van Herpen (RKC). ning; Elzinga, HoogmaeeJ nberg, Van Halst, Arts en 1 rens en Leurink (62. P|a|.| tten, Brands, Van Herpe» q ijahailatua, Jalink Van I Aerde; Hoekstra en B 1 (2-0). 14 Van den Brom 1 60. Mei|er 2-1 Scheids'I oeschouwers: 6524. Gele i I Gouw; Sturing, Bos, eulen; Laamers, Van den en Eijer; Latuheru, GilJ.fl en; Joordens, Thai, l Libregts (33. Dikstaai). f| en Lanckohr; Meijer 1 aes). CAMBUUR 0-1 (0-1). 30 f eidsrechter: Blankenstein .374. Lodewijks; Slor (65. Del n Holband; 01de Riekerink, 5 ossien (65. Gall) en Van; n en Hamming. Gösgens, Elzinga, SporkJ ven, Konterman, Keizer er sterhof); De Gier en Van H n). SCORERS jax) 22 2. Romario (PSV), 1 4 Kiprich (Feyenoord) 165 Van den Brom (Vitesse) 1 Boer (FC Twente/A|ax), lf 3 9. Hofstede (Roda JC) 12. 2 0 6 4 10- 18, 1 2 5 4 7- 19 8 1 2 5 4 10- 23 8 0 2 6 2 7- 16; 8 1 O 7 2 3- 131 riodekampioen; De Graaf C en Heerenveen periode- TERISTIEKEN C 1-1 (0-0) 74 Hasselbaink 'nderen 1-1 Scheidsrechter chouwers: 1349. Rode kaart Telstar, 2x geel). Gele kaart n, Eijlander (NEC). I0R 2-0 (1-0). 39. Van Hooi|- ammers 2-0. Scheidsrechter Toeschouwers: 3959. Gele an (Excelsior). GRAAFSCHAP 0-1 (0-1). 45 Scheidsrechter: De Graaf 1100. Gele kaart: Winkelmo- De Kruijff (Graafschap). LES 1-0 (1-0). 15. Torken 14 Daamen. Toeschouwers: rt; Duys, Lopez (TOP). -M 3-1 (2-0). 11. Driessen 14, a 2-0, 54. Bra em 3-0, 70 3-1. Scheidsrechter: Sterk. 5189. Rode kaart 45. Keur eel). Gele kaart: Daman (Haar- ENDAM 4-1 (3-0). 3. Woort e Jonge 2-0,32. De Jonge 34, 4-0, 89. Drenth 4-1. Scheids- ers. Toeschouwers: 2130. Ge r, Wiersma (Veendam). - AZ 3-2 (1-2). 16. Echteld 1-1, 28. Panhuis 1-2, 77. Ver- Echteld 3-2. Scheidsrechter: schouwers: 10.200. PORT - RBC 1-5 (1-4). 11. 15. Wubben 0-2, 28. Mutsaers rs 1-3 (strafschop), 44. Yilmaz 1-5. Scheidsrechter: Meijer, s: 1000. Gele kaart: Hendriksen PSCORERS Van Hooijdonk (NAC) 25 3. AC), Mutsaers (RBC) 23 5. Tam- veen) 17 6. Taihuttu (Helmond angida (VW) 16 8 Van der Van der Laan (ADO Den Haag), erenveen) 15. 11. Cornelissen Regtop (Heerenveen), De Jon- 14 14. Keur (Haarlem), Van lem) 13. 30-34. Reservegetal: 5. al: 8. 7431645. Super 6: lotto: winnende getal- -14-17-28-32. Reservege- mer: 2391283. Van onze verslaggever Athene Het EK Judo 1993 leverde Nederland een aardi ge medaille-oogst op. De vrouwelijke zwaargewichten Monique van der Lee en An- gelique Seriese waren goed voor de titel. Alex Smeets bleek een goed beheerder van de erfenis van Ben Spijkers en haalde een derde plaats, iets wat ook Karin Kienhuis en Claudia Zwiers presteerden. Gezien de enorme verbreding van de Europese judotop door de deelname van tal van nieuwe, veelal zeer sterke staten, geen slechte oogst. Toch was er irrita tie in het Nederlandse kamp, omdat Peter Ooms - de coach van Monique van der Lee - weer en te periode in de eerste van het succes na de AZ. De Friezen, nog el, hadden slechts een in Engeland e sportpers uitgeroepen erste keer in 45 jaar dat Je eer te beurt valt. rel tussen bondscoach werd verweten voor de afgelopen woensdag, de nooit gerekend. Het is het Engelse elftal ge- hij nog maar drie keer aal als invaller. ockey K voor B-landen, waart°|l land behoort, wordt h'r ide jaar in Denemarken ëri n. Het A-toernooi is aa!| toegewezen. Het OWï kwalificatietoernooi w° 'f ptember van dit jaar Je 10 afgewerkt. Zwitserlana,| id, Groot-Brittannië, *1 e, Polen en Japen strij^l 11 twaalfde en laatste Oh"11'! e ticket. eens een knuppeltje in het hoen derhokje van de judobond gooi de. Vrouwenbondscoach Cor van der Geest gaf duidelijk te kennen doodziek te worden van Ooms, die zaterdag na de door zijn pupil behaalde Europese titel de gelegenheid aangreep even wat schoten voor de boeg te lossen. Ooms wil niet dat zijn leerlinge eind juni meegaat met het Ne derlandse team voor een trai ningsstage in Japan. „Monique heeft dat helemaal niet nodig. Ik ben haar coach en weet wat het beste voor d'r is. In haar eigen omgeving kan zij zich het beste voorbereiden op het WK. Ik vind ook dat Monique nu voor het WK gewoon het recht heeft om te kiezen in welke klasse ze uitkomt, en niet Seriese, ook al wordt die nu Europees kampioe ne alle categorieën", sprak Ooms die nogal luidruchtig zijn victo rie kraaide. „Ik ben er toch maar mooi weer, dit is mijn mooiste overwinning, hij bewijst mijn gelijk", sprak hij ondermeer. UITSLAGEN ATHENE. EK, fINALES. VROUWEN Open klasse, halve finale: Seriese (Ned) wint van Kutz (Dui), yuko; finale: Seriese wint van Lupino (Fra), ippon. 1. Seriese, 2. Lupino, 3. Rodina (Rus) en Kutz (Dui), 5. Emelianova (WRu) en Maksymov (Pol). Boven 72 kg: Van der Lee (Ned) wint van Goendarenko (Rus), beslis sing. 1. Van der Lee, 2. Goendarenko, 3. Lupino (Fra) en Maksymov (Pol) 5. Burgatta (Ita) en Akerblom (Fin). Tot 72 kg: Meignan (Fra) wint van Werbrouck (Bel), ippon; om derde plaats: Kienhuis (Ned) wint van Meierarent (Dui), yuko. 1. Meignan, 2. Werbrouck, 3. Howey (GBr) en Kienhuis, 5. Richter (Roe) en Meierarent. Tot 66 kg: Dubois (Fra) wint van Cowan (GBr), beslissing; om derde plaats: Zwiers (Ned) wint van Ro- drigues (Por), ippon. 1. Dubois, 2. Cowan, 3. Zwiers en Pierantozzi (Ita), 5. Rodrigues en Kotelkonikova (Rus). Tot 61 kg: Yael (Isr) wint van Van-^ decaveye (Bel), wazari. 1. Yael, 2. Vandecaveye, 3. Bell (GBr) en Fleury (Fra), 5. Hammer- ling (Zwi) en Blasco (Spa). Tot 56 kg: Fairbrother (GBr) wint van Munzinger (Dui), ippon. 1. Fairbrother, 2. Munzinger, 3. Ku- bica (Pol) en Flagothier (Bel), 5. Cavalleri (Por) en Hoeseinova (Aze). Tot 52 kg: Munoz (Spa) wint van Nowak (Fra), beslissing. 1. Munoz, 2. Nowak, 3. Summers (GBr) en Giungi (Ita), 5. Schmutz (Zwi) en Goossens (Bel). Tot 48 kg: Perlberg (Dui) wint van Koevsjinova (Rus), ippon. 1. Perlberg, 2. Koevsjinova, 3. Du- pond Fra) en Senyuri (Tur), 5. Sji- rinova (Aze) en Vassiliou (Gri). MANNEN Open klasse: Sjaksjakleisvili (Geo) wint van Van Barneveld (Bel), ip pon. 1, Sjaksjakleisvili, 2. Van Barneveld, 3. Petsjoerov (Rus) en Stöhr (Dui), 5. Dreyfus (Fra) en Pertelson (Est). Boven 95 kg: Sjaksjakleisvili (Geo) wint van Douillet (Fra), ippon. 1. Sjaksjakleisvili, 2. Douillet, 3. Kubacki (Pol> en Möller (Dui), 5. Müller (Lux) en Sjaparov (WRu). Tot 95 kg: Traineau (Fra) wint van Etlinger (Oos), ippon. 1. Traineau, 2. Etlinger, 3. Svirid (WRu) en Kovacs (Hon), 5. Voinov (Let) en Guido (Ita). Tot 86 kg: Tayot (Fra) wint van Magomadov (Mol), ippon; om derde plaats: Smeets wint van Coitoru (Roe), yuko. 1. Tayot, 2, Magomadov, 3. Smeets en Maltsev (Rus), 5. Croitoru en Markevicius (Lit). Tot 78 kg: 1. Yandzi (Fra) wint van Liparteliani (Geo), ippon; om derde plaats: Timosjkin (Rus) wint van Wijdenbosch (Ned), ippon. 1. Yandli, 2. Liparteliani, 3. Laats (Bel) en Timosjkin, 5. Babjak (Tsj) en Wijdenbosch. Tot 71 kg: 1. Dgeboeadze (Geo) wint van Poladov (Aze), ippon. 1. Dgeboeadze, 2. Poladov, 3. Kor- honen (Fin) en Rosso (Fra), 5. Ayan (Tur) en Brambilla (Ita). Tot 65 kg: Kosminin (Rus) wint van Zelzoni (Let), yuko. 1. Kosminin, 2. Zelzoni, 3. Lazaren- ko (Mol) en Quellmalz (Dui), 5. Ne- char (Fra)en Bell (GBr). Tot 60 kg: Hoeseinov (Aze) wint van Bisoeltanov (Rus), yuko. 1. Hoeseinov, 2. Bisoeltanov, 3. Bo- tev (Bul) en Donoheue (GBr) 5. Na- veira (Spa) en Trautmann (Dui). Tilburg (anp) - Een paar dagen na de Engelse in ternational Gasgoigne in de interland tegen Ne derland brak ook Fes kens van Willem II zijn jukbeen. Dat gebeurde in de competitiewedstrijd tegen Ajax. Gascoigne liep het ongemak op na een fors aangekomen voltreffer van Wouters. Bij Feskens lag dat wat anders. Hij raakte geblesseerd na een verloren kopduel met één van de kleinste spelers van de eredivisie, Overmars van Ajax. In het geval van Overmars, oud-Willem H'er, was van opzet geen sprake. Aanvankelijk zag het er ook naar uit dat Vincent van Willem II met een zware blessure uitviel. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat zijn achillespees niet was afgescheurd, zoals aan vankelijk gevreesd. Vincent viel uit nadat hij naar de grond werd getrokken door Davids. De Ajacied kreeg daarvoor de rode kaart. Ajax geeft strijd op Dordrecht (anp) - De valse bom melding in de rust van het ge staakte duel tussen FC Dord recht'90 en PSV (0-1) was geen primeur m de Nederlandse voet balwereld. Bijna vijf jaar gele den vond voor de eerste keer een soortgelijk incident plaats. Op 11 december 1988 werd de eer- ste-divisiewedstrijd FC Den Haag - RBC getroffen door een telefonische bedreiging. Arbiter Van de Herik werd ge dwongen de wedstrijd in Het Zuiderpark na zeventien minu ten stil te leggen. De scheids rechter wilde het duel hervatten na een globale inspectie van het stadion, waarbij geen verdachte voorwerpen werden aangetrofen. De spelers van RBC weigerden echter de wedstrijd te voltooien, uit angst dat een bom alsnog tot ontploffing zou komen. Ruim vier maanden later werd de wed strijd met publiek uitgespeeld. Het duel eindigde in 1-1. Den Haag (anp) - De KNVB wil komende week het in de rust gestaakte duel tussen hekkesluiter FC Dordrecht'90 en titelkandidaat PSV (0-1) laten uitspelen. Competitieleider Jan Huijbregts zoekt in overleg met beide clubs nog naar een geschikte avond. »0m competitievervalsing tegen ie gaan, moet de wedstrijd zo snel mogelijk worden afge- werkt", verklaarde woordvoer der Ger Stolk zondagavond. Bij de uitgestelde tweede helft, die moest worden gestaakt we gens een valse bommelding, zijn toeschouwers met een geldig kaartje waarschijnlijk gewoon welkom. Van onze verslaggever Tilburg - Ajax heeft het voor dit seizoen wel gezien in de eredivisie. Door des interesse werd in Tilburg van Willem II verloren, 1-0. De Amsterdammers deden vrijwel niets goed. De cijfers worden voor Ajax langzaam maar zeker pijnlijk. Vier verliespunten in de laatste drie duels, zeventien totaal in deze competitie - min twintig in 1966-1967 is het diepterecord sinds er een eredivisie met acht tien clubs is -, vier nederlagen, drie verliespunten alleen al te gen Willem II. Voor alle duide lijkheid: dat is de club die de laatste vier competitie-duels verloor. Willem II, zonder Van Gastel (geschorst) en Sylla (interland verplichtingen) was gisteren iets beter en had genoeg aan een doelpunt na rust van de Ameri kaan Stewart. De Amsterdam mers kregen geen kansen. De enige speler, die naast doelman Van der Sar een aanvaardbare prestatie leverde was Davids. Uiteindelijk werd hij de disso nant. Hij kreeg eerst geel, later rood. Dat laatste voor het vast houden van de doorgebroken Vincent. Volgende week wacht Ajax de klassieker tegen Feyenoord. Technisch directeur Van Gaal durfde niet te zeggen of dit een uitdaging is die bij zijn spelers tot motivatie zal leiden. „Op deze manier winnen we niets meer. Ook niet de bekerfinale tegen Heerenveen. Die ploeg zal in elk geval zeer agressief zijn. Bij ons kan ik dat niet garande ren." Bij Ajax was Jonk voor de eerste keer aanwezig, nadat hij op 3 maart (Auxerre uit) geblesseerd raakte. Hij was niet de beste, maar wel de gevaarlijkste Aja cied. In de laatste minuut maak te hij bijna gelijk. Doelman Jan sen zag nog net kans de mooie vrije bal van de spelbepaler te gen de lat te tikken. Meer doel gerichte acties hadden de Am sterdammers niet. Bij Ajax waren op dat moment Petersen en Hansen ingevallen. Het was de eerste keer in bijna twee seizoenen dat de bijna al tijd geblesseerde Denen samen in het eerste speelden. Hansen, opgegroeid als verdediger, zelfs op de aanvallende plaats van de tegenvallende Bergkamp. Dat kwam onder meer omdat Pet- tersson ontbrak. Hij was met koorts teruggekomen van de in terland van Zweden tegen Frankrijk. Ook al als verliezer. WILLEM II - AJAX 1-0 (0-0). 59. Stewart 1-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 11.600. Rode kaart: 88. Davids (Ajax). Gele kaarten: Hofstede (Willem II), Davids (Ajax). WILLEM II: Jansen; Meys, Bogers, Smits en Van Hintum; Feskens (15. Latupeirissa), Hofstede, Van Geel en Vincent (88. Marcus); Stewart en Van Arum. AJAX: Van der Sar; Silooy, Blind en Frank de Boer; Vink (46. Petersen), Bergkamp (65. Hansen), Jonk en Kreek; Overmars, Ronald de Boer en Davids. Van onze verslaggever Amersfoort - De mannen-selectie van schaatstrainer Ab Krook telt het komend seizoen louter vertrouwde gezichten. i aast Europees en wereldkampioen Falko Zandstra, Rintje i sma, Bart Veldkamp en Arjan Schreuder krijgen Thomas os en Jeroen Straathof een herkansing. Beiden stelden het gelopen seizoen als allrounder teleur. Rarh^0e®i van dames-coach Henk Gemser telt vier debutanten: Jon a[a Foor, Colette Zee, Ingrid van der Voort en Tonny de van Schie, en eerder al Sandra Voetelink, werden terugezet naar het gewest. ^ntploeg van trainer Wopke de Vegt telt in het seizoen 1993/1994 Sch'aai«riW^den te 'icht bevonden. Voort 70 ec,t,e,s 1993/1994: vrouwen: I Zanrktr-o e' 9lstra- mannen: Bos, Ritsma, Schreuder, Straathof, Veldkamp, 1 a. sprint: Aaftink, Meijer, Van Velde, Van der Vlies. no£ maar vier selectie-leden. Renske Vellinga en Jan-Jan te licht bevonden. Voort 7o e^J!e,s 19^3/1994: vrouwen: De Jong, De Loor, Thomas, Van der Zan%f™'ZV]?tr?;r - Door Susanne Groeneveld Navacerrada/Madrid - De wraak van Alex Zülle was zoet. Vrijdag werd hij door de Spaanse sportkrant AS wegens vermeend dopege bruik aan de schandpaal ge nageld, zaterdag volgde schoorvoetend een rectifica tie ('Zülle non positivo': 'Zülle niet positief') en gis teren kon AS niet anders dan de Zwitser overladen met complimenten. 'Zülle voló en Navacerrada' (Zülle vliegt in Navacerrada) luid de een van de koppen op de voorpagina. De manier waarop Zülle zater dag in de Ronde van Spanje de klimtijdrit naar Alto Navacer rada op zijn naam schreef, dwong dan ook alle respect af. Het was alsof hij de 1880 meter hoge bult, even buiten Segovia, opspurtte. De handen stevig om het stuur geklemd, achterwerk uit het zadel, de blik vooruitge- rieht. Toni Rominger, die on derweg Erik Breukink voorbij was gereden, waande zich al winnaar, toen hij na 42 minu ten en 34 seconden de be sneeuwde top van de Alto Na vacerrada bereikte. Zülle ver pulverde echter die tijd; hij was meer dan een halve minuut sneller dan zijn zeven jaar oudere landgenoot. De weersomstandigheden wa ren barbaars zaterdag. De re gen viel met bakken uit de hemel. Het was koud; op 1880 meter hoogte kwam het kwik slechts een paar graden boven het vriespunt. Een ijzige wind sneed door lijf en leden. De duizenden supporters op de berghelling waren gekleed in dikke winterjassen, wanten om de handen, gebreide mutsen op het hoofd. Van onder de drui pende paraplu's werd echter elke renner uitzinnig aange moedigd. Van Walter Castigno- la, die als laatste eindigde, tot Pedro Delgado, de plaatselijke held, die. ook diep moest buigen voor Zülle. Perico eindigde op de zevende plaats, met een achterstand van 2 minuten en 36 seconden. Hal verwege de rit ontdeed hij zich zelfs van zijn aërodynamische helm en wisselde hij zijn fiets voor een lichter exemplaar om nog sneller boven te zijn. Het gewenste effect bleef uit. Be halve Delgado behoorden ook Mauri (8e op 2.48), Breukink (14e op 3.26) en Chozas (17e op 4.18) tot de verliezers. Van de favorieten deden alleen Romin ger en Cubino (3e op 59 secon den) goede zaken. Merckx En Zülle natuurlijk, hoewel die vooraf zeker niet als zegekan didaat gold. De Zwitser startte de Vuelta een week geleden in La Coruna als knecht van Breukink. Grote vraag is of de Zwitser mentaal en fysiek nog twee weken overeind kan blij ven. Zelf durft hij daar geen antwoord op te geven. Simpel weg omdat hij nog nooit een grote ronde heeft uitgereden. De Vuelta van vorig jaar moest hij halverwege ziek verlaten. In de Tour mocht hij van ploeglei der Saiz slechts twaalf dagen meerijden, omdat de Spanjaard zijn paradepaardje niet wilde uitputten. Feit is dat de Zwitser een uniek talent is, dat zich in een ra zendsnel tempo heeft ontwik keld. Sneller nog dan Miguel Indurain, die in de schaduw van Delgado alle tijd kreeg om te rijpen. Zülle is welgeteld twintig maanden prof, heeft vier etappekoersen op zijn naam staan en bezet in het FICP-klassement de zesde plaats. Ploeggenoot Johan Bruijneel (zaterdag elfde) noemt Zülle 'de Merckx van de nieuwe genera tie'. „Als er niets met hem ge beurt, wordt hij de grote man in de komende jaren," aldus de Belg. „En niet voor even, maar voor heel lang." Verdedigen Zülle moest zich na afloop van de tijdrit door verzorgers van ONCE van zijn fiets laten sle pen. Hij was tot op de bodem gegaan, maar oogde vijf minu ten later alweer zo fris als een hoentje tijdens de gebruikelijke plichtplegingen: huldiging op het podium en een praatje voor de televisie. Een fikse hagelbui zorgde ervoor dat de dagelijkse persconferentie in een tent bij de finish niet kon doorgaan. „Ik wilde eigenlijk alleen maar de trui verdedigen," vertelde Zülle 's avonds in kamer 273 van hotel Puerto de Segovia. „Maar 24 kilometer is lang, dertig seconden voorsprong ben je zo kwijt. Het grote voordeel was dat ik de tijden van alle concurrenten kende. Al heel snel keek ik Marino Alonso in de rug. Dat gaf een enorme moraal." Zülle kende het parcours, had het samen met de ploeg tijdens de trainingsweek in El Escorial verkend. „Ik wist dat de laatste kilometers steil zouden zijn, dat ik me in het begin niet moest opblazen, maar als je op de fiets zit, denk je er niet aan. Dan wil je alleen maar harder, harder, harder." Over de dopingverhalen wilde hij niet meer praten. „Dat is voorbij", was hij er kort over. „Ik ben niet positief, heb niets geslikt. Zelf heb ik vrijdag goed geslapen. In tegenstelling tot Manoio Saiz. Die ligt al twee nachten wakker, wat ik kan begrijpen. ONCE heeft een goe de naam in het peloton, er is nog nooit iemand positief ge weest." En de komende dagen, droomt hij al van de eindzege? „Ik weet niet hoeveel mijn lichaam kan hebben," bleef hij realistisch. „Ik zal mijn best doen. Maar de zwaarste bergetappes komen nog en er staan ook nog twee vlakke tijdritten op het pro gramma. Het kan zijn dat ik over een week heel moe ben. Het kan ook anders zijn. Ik weet het gewoon niet." UITSLAGEN Zesde etappe, klimtijdrit Navacer rada: 1. Zülle (Zwi) 24,1 km 41.59 (34,442 km/u), 2. Rominger (Zwi) 0.35, 3. Cubino (Spa) 0.59, 4. Mon- toya (Spa) 1.42, 5. Rincon (Col) z.t., 6. Alonso (Spa) 2.31, 7. Delgado (Spa) 2.36, 8. Mauri (Spa) 2.48, 9. Gelfi (Ita) 2.57, 10. Julian Gorospe (Spa) 3.14, 11. Bruyneel (Bel) 3.24, 12. Garmendia (Spa) 3.24, 13. De Santos (Spa) 3.25, 14. Breukink (Ned) 3.26, 15. Aparicio (Spa) 3.41, 27. De Vries 5.08, 68. Coraes 7.04, 91. Talen 7 49, 124. Den Bakker 9.14, 126. Jakobs 9.16, 136. Vos kamp 9,36, 146. Hoffman 10.04, 148. Nijboer 10.11, 152. Van Pop- pel 10.36, 153. Hermans 10.37, 159. en laatste: Castignola (Ita) 12.03. Zevende etappe, Palazuelos de Eresma-Madrid: 1. Jalabert (Fra) 184 km 4.07,20 (44,536 km/u), 2. Hermans (Ned), 3. Juan Gonzalez (Spa), 4. Sunderland (Aus), 5. Pagnin (Ita), 6. Abreu (Por), 7. Fontanelli (Ita), 8. Redant (Bel),9. Pelliconi (Ita), 10. Dauwe (Bel), 11 Hoffman (Ned), 12. Gaston (Spa), 13. Rominger, 14. Santamaria (Spa), 15. Willems (Bel), 16. Breukink, 31. Zülle, 37 Voskamp, 61. De Vries, 71. Den Bakker 0.15, 98. Talen 1.12, 99. Van Poppei 1.17, 121. Cordes 2.43, 155. Nijboer 8.19, 156. Jakobs z.t., 158. en laat ste: Ramon Gonzalez (Spa) 8.58. Opgegeven: Castignola. Algemeen klassement: 1. Zülle 26.36.11, 2. Rominger 1.05, 3. Cu bino 2.02, 4. Alonso 2.12, 5. Delga do 3.21, 6. Mauri 3.24, 7. Montoya 3.42, 8. Julian Gorospe 3.46, 9. Breukink 3.56, 10. Garmendia 3.59, 11. De Santos 4.20, 12. Bruy neel 4.22, 13 Rincon 4.23, 14. Jala bert 4.36, 15. Gelfi 4.48, 23. De Vries 6.37, 64. Cordes 17.45, 65. Den Bakker 18.01, 106. Voskamp 24.17, 113. Hoffman 37.09, 129 Van Poppei 39.24, 143. Hermans 43.19, 144. Talen z.t., 148. Nijboer 46.03, 151. Jakobs 49.03, 158. en laatste: Demel (Oos) 59.44 Frankfurt (afp/sid) - Rolf Sörensen behaalde binnen twee weken twee van de grootste triomfen in zijn profloop baan. Eerst won hij Luik-Bastenaken-Luik, zaterdag veroverde hij in Frankfurt ook de Henninger Turm. De 28-jarige Deen ging na 209 kilometer met 51 seconden de Italiaan Maximilian Sciandri en de Nederlander Eddy Bouwmans vooraf. Sörensen was in de 32e uitga ve van Duitse klassieker de uitblinker. Dertig kilometer voor de streep reet hij de kop groep van zeventien renners uiteen met een demarrage op de hellende Hainer Weg. Kort daarna liet hij de resterende zes medevluchters achter om alleen op de finish af te rijden. Rund um den Henniger Turm, ook wel Grote Prijs van Frankfurt genoemd, werd on der ideale omstandigheden verreden. Duitsland bracht in het 158 koppige veld twintig renners aan de start, maar speelde opnieuw geen grote rol. Gregor Braun (1978) bleef de laatste Duitse winnaar. De wedstrijd werd lange tijd gekenmerkt door een solo van Jaeky Durand. Van de 70e kilometer af probeerde de Fransman een verrassing als vorig jaar in de Ronde van Vlaanderen te bewerkstelli gen. Veertig kilometer voor het einde sloten zestien ren ners aan en begon de one- man-show van Sörensen. De Nederlanders presteerden iets beter dan de Duitsers, al bleef het wachten op de eerste overwinning in een klassieker. Bouwmans eindigde als derde, Frans Maassen als zevende. Verheugend was de vormpro- gressie van Bouwmans. De Brabander heeft zijn blessures overwonnen en lijkt zich in vorm te werken voor de Ronde van Frankrijk. Uitslag: 1. Sörensen (Den) 209 km 5.22.28, 2. Sciandri (Ita) op 0.51, 3. Bouwmans (Ned), 4. Imboden (Zwi), 5. Ekimov (Rus), 6. Furlan (Ita), 7. Maassen (Ned), 8. Ludwig (Dui), 9. Heppner (Dui), 10. Hun- dertmarek (Dui), 13. Dekker, 14. Verhoeven, 21. Theunisse, 26. Van de Vin, 30. Vink, 82. De Koning, 87. Nelissen allen z.t. als Sciand ri. Larciano (Ita), Grote Prijs van Artigianato: 1. Saligari (Ita) 210 km 5.24.00, 2. Oegroemov (Let) 0.02, 3. Molinari (Ita) 0.44, 4. Colage (Ita). Sannois (Fra), Klimmerstrofee: 1. Claveyrolat (Fra) 98,6 km 2.31,40 (36,989 km/u), 2. Rous (Fra) 0.56, 3. Caritoux (Fra) 1.02, 4. Bezault (Fra), 5. Simon (Fra), 6. Seigneur (Fra), 7. Bouwmans (Ned) 1.10, 14. Van Loenhout (Ned) 4.06. Gippingen (Zwi), Grote Prijs Kanton Aargau: 1. Bugno (Ita) 206 km 5.02.33 (40,852 km/u), 2. Chiappucci (Ita), 3. Prudencio In durain (Spa), 4. Richard (Zwi), 5. Runkei (Zwi), 6. Peroni (Ita), 7. Van den Abeele (Bel), 8. Miguel Indurain (Spa), 9. Hennebert (Zwi) 3.13, 10. Aldag (Dui) 7.59. Profkoersen België. Hoboken: 1. Pieters (Ned) 183 km in 4.48.00, 2. Omloop (Bel), 3. Dierickx (Bel), 4. Frison (Bel), 5. Van Camp (Bel). Heulke: 1. Van Roosbroeck (Bel) 163 km in 3.46.00, 2. Devos (Bel) 0.45, 3. Haghedooren (Bel), 4. Daems (Bel), 5. De Clercq (Bel), 10. Meijs (Ned) 3.59, 21. Cornelis- se (Ned) 4.11. Marc van Hintum (links) en Arno Hofstede (beiden van Willem II) vieren op hun eigen wijze feest na de Tiuïburgse zege op Ajax. FOTO ANP Angela Postma zwemt limiet voor EK Drachten - Angela Postma (DZ&PC) heeft zondag bij zwemwed strijden in Drachten met 26,15 seconden op de 50 meter vrije slag voldaan aan de limiet voor afvaardiging naar de Europese titelstrijd. De 22-jarige Friese zwemster is de derde die de limiet (26,61) haalt. Begin april voldeden Karin Brienesse (26,40) en Inge de Bruijn (26,52) bij wedstrijden in Edinburgh aan de limiet. Vijfde zege volleyballers Cuba Haarlem - Voor de vijfde keer in acht afleveringen heeft Cuba de Haarlemse Volleybalweek gewonnen. In de finale werd zondag België met 3-0 verslagen: 15-10 15-11 15-10. België hield zaterdag Nederland uit de finale (3-1). Haarlem. Haarlemse volleybalweek, mannen. Derde dag: Nederland - België 1-3 (15-9 11-15 3-15 5-15), Cuba - Polen 3-0 (17-15 15-12 15-6). Om de derde plaats: Nederland - Polen 3-1 (6-15 15-13 15-10 15-6). Finale: Cuba - België 3-0 (15-10 15-11 15-10). VERVOLG VOORPAGINA Hoofdinspecteur Harry Meijer, bij thuiswedstrijden van FC Dordrecht'90 verantwoordelijk voor orde en veiligheid, liet geen misverstand bestaan over de ernst van de bommelding. „We zijn gewend aan allerlei vreemde mededelingen via de telefoon, maar in dit geval bestond er weinig twijfel. De man sprak rustig, accentloos en zonder vreemde achtergrondgeluiden. Hij leek ons niet onder invloed van alcohol. Van de duizend bommeldingen zijn er 999 vals, maar dit had de ware kunnen zijn. Altijd moet je een afweging maken. Durf je het risico aan of niet? Als het bestuur niet tot ontruiming had beslist, hadden we misschien zelf opdracht daartoe gegeven. Tijd was er genoeg. Bij een marge van bij voorbeeld vijf minuten kun je slechts hopen, dat het een valse melding betreft." De aanwezige burgemeester Noorland stemde volledig met de ontruiming in. „Het bestuur heeft een juiste keuze gemaakt. Bedreigingen maken we bijna dagelijks mee, maar niet in deze mate." Binnen een kwartier na de eerste dringende oproep was het sta dion zo goed als leeg. Van enige paniek was geen sprake. De spe lers van beide teams vluchtten in voetbaltenue en met volle tassen naar bus of auto, haastig ge volgd door trainers, officials en echtgenotes. „Dit is overmacht", riep Vanenburg in het voorbij gaan. Arbiter Houben en zijn grensrechters Van Beek en Zui- dema zochten eveneens een goed heenkomen. Een groepje van Dordtse be stuursleden, suppoosten, politie agenten en journalisten verza melde zich lacherig rond de mid denstip. Nerveus werd het aan gekondigde tijdstip van ontplof fing, ongeveer 16.00 uur, afge wacht. Een kwartier na het ver strijken van het ultimatum werd het stadion voorzichtig weer vrijgegeven. Na een eerste inspectie door de politie werd rond 17.00 uur de accommodatie aan de Kromme- dijk veilig verklaard. Verdachte materialen werden niet aange troffen. De politie heeft nog geen spoor van de dader(s). Niet in Weert In Weert werd zaterdagavond na de bom-melding bij de basketbal play-off-wedstrijd tussen Selex en Canoe Jeans/EBBC besloten om de met 1200 toeschouwers gevulde sporthal Boshoven niet direct te ontruimen. „Directe ontruiming in zo'n kleine ruimte als een sporthal zou een ave rechts effect hebben gehad", deelde korpschef Bouten van de regiopolitie Weert zaterdag avond mee. Bouten: „De melding kwam om vijf voor half negen in de kanti ne binnen. Er werd gezegd dat de bom om negen uur zou af gaan. De wedstrijd was aan de gang, dus hadden we met de zeven aanwezige agenten enige tijd om de twee kantines te door zoeken, En tijdens de pauze kon de zaal worden doorzocht." Volgens Bouten is tijdens de door alle verwikkelingen 25 mi nuten durende pauze wel even overwogen om de zaal volledig te ontruimen. „Als we een ver dacht voorwerp hadden gevon den, was dat ook onherroepelijk gebeurd. Maar om de wedstrijd zomaar af te gelasten met zoveel toeschouwers en zoveel belangen is nogal wat. En wij wisten voor negen uur zeker zeker dat het een valse melding betrof. De meeste mensen stonden toen bui ten of waren in de kantine. De zaal hadden we dus bij een an dere vaststelling snel leeg kun nen halen." Voorts heeft de wijze waarop de melding binnenkwam meegeteld bij de beslissing de wedstrijd door te laten gaan. Gisteren meldde een woordvoerder op het politiebureau in Weert dat er al twijfels waren na het telefoontje. „Of je ontruimt, hangt mede daar vanaf. Je moet iedere mel ding wel serieus nemen. Je moet op zeker gaan, maar in sporthal Boshoven was er gezien de tijds- marge voor onze mensen alle aanleiding om niet tot een pa niek-ontruiming over te gaan", aldus de woordvoerder.

de Stem | 1993 | | pagina 13