iNY! Politieke chaos terug in Italië Openstelling van Buckingham Palace oogst kritiek in Engeland Vredesoverleg in Athene laatste kans voor Serviërs buitenland Nieuwe premier Ciampi wil kabinetsvorming toch voortzetten 4Druk op Serviërs wordt steeds groter' SPD-voorzitter Engholm moet mogelijk aftreden A4 Hewlett Packard LaserJet 4 L LaserJet 4 Si j ANTWERPEN rendierhof- Vanden Boeynants wil burgemeester van Brussel worden België strenge straffen voor hormonenhandel 15 Palestij nen keren terug uit ballingschap BUITENLAND KORT VN trekken zich terug uit Pailin Aantal Zweedse tegenstanders EG stijgt Jeltsin benoemt derde vice-premier Gijzelaars Costa Riea vrijgelaten Laatste Fiat-manager geeft zich over VN-mandaat in Angola verlengd Doden bij aanval op kieslokaal Yemen I DE STEM ZATERDAG 1 MEI 1993 4 pagina's per minuut I Mb geheugen 8 lettertypes 26 scalable fonts 100 vel sheetfeeder 300 dpi resolutie HP PCL S een-knop- bediening ozon-vrij I Jaar Garantie I minuut 1 voor Windows ttfeeder LfNDENSTRAAT 300 £070 ZWIJNDRECHT (ANTWERPEN) ELEFOON 03-2530400 fELEFAX 03-2530620 e ustriële te kwaliteits- g in vele takken swer(st)ers telt en It: de en gevarieerde jezond bedrijf, flfstandig ideeën m en te realiseren, et groeipotentie, aris met dito beidsvoor- iet verleggen a? brief met curri- ler vermelding ummer 46.2907 rvalB.V. panje Duitsland ustralië iten Telefoon 013-634246 ll Onderwijs te Tilburg-West Irecteur voor de Jan Ligthart- n 1-1993 een omend uit alle stadsdelen creatieve, sociale en cogni- m, waarbinnen diverse diffe- communicatieve vaardighe- ïiten verwacht. 'ing te komen wonen en een Aoordigers van bestuur, me- evrouw G. van Echteld, tel. e secretaris van het bestuur, 31250. ris van het bestuur, de heer Van onze correspondent Bob van Huët London - Het 'gebaar' van konin gin Elizabeth om Buckingham Palace tijdelijk open te stellen voor het publiek heeft tot een nieuwe controverse geleid rond het Britse koningshuis. Onderdanen en toeristen mogen in au gustus en september een toegangsprijs van ruim twintig gulden betalen voor een rondleiding. De opbrengst bekos tigt de rekening van 120 miljoen gul den voor de wederopbouw van het vorig jaar deels afgebrande Windsor Castle. Terwijl royalisten de 'briljante inventi viteit en sociale betrokkenheid van hare majesteis geste' bejubelden vroeg Labour zich af waarom de Britse be lastingbetaler maar liefst acht pond moet betalen als hij een huis wil be zoeken 'dat al van hem is'. „De is prijs absurd hoog. Alleen Ja panners en Amerikanen kunnen dat betalen", aldus een Labour-woord- voerster. Volgens haar had Bucking ham al lang toegankelijk moeten zijn. Verdedigers van de paleisopening meenden dat de vorstin de door bezui nigingen getroffen staatskas had wil len ontzien en goed aanvoelde wat er onder het volk leefde. Paleis-officials verwachten deze zomer 50.000 bezoekers per week. Bucking ham zal voorlopig vijf jaar lang toe gankelijk zijn maar alleen gedurende de maanden augustus en september, wanneer de Windsors met vakantie zijn of in het Schotse paleis Balmoral vertoeven. „Voor al het prachtige dat men kan zien, zoals achttien staatsiezalen en kunstschatten van de koninklijke kunstcollectie, is het entreegeld niet te hoog. Madame Tussaud's is maar acht procent duurder", aldus een woord voerder. Het rijk ingerichte Buckingham met 600 kamers is een hoofdzakelijk een werkpaleis voor de koninklijke familie en wordt gebruikt voor staatsbanket ten en plechtige ambtsinhuldigingen. De koninklijke kunstcollectie omvat werken van Rembrandt, Van Dyek, Rubens, Frans Hals en Ruysdael. Al leen de aan de zuidvleugel gelegen Queens Gallery is sinds 1962 geopend voor het publiek. De zomerse tuinpar- ties op de 18 hectare metende pa- leisgrond worden door jaarlijks door 30.000 genodigden bezocht. Op de populaire nieuwsradio LBC klonken gisterochtend vele bittere reacties van Londenaren die meenden dat de koningin, 'de rijkste vrouw van het land', hen 'afzette' en kennelijk niet bereid was zelf de restauratie van Windsor zelf te bekostigen of alleen in zeer beperkte mate. Tekenend voor de stemming in Groot- Brittannië is wellicht dat een spontane inzamelingsaktie voor de renovatie van Windsor tot nu toe nauwelijks 70.000 gulden opleverde. Door onze correspondent Aart Heering Rome - In heel Italië is gisteren massaal betoogd tegen het besluit van de Kamer van Afgevaardigden om de socialist Bettino Craxi, de meest gehate vertegenwoordi ger van het regime van de steekpenning, een proces te besparen door de weigering om zijn parlementaire onschendbaarheid op te heffen. La Republica, de grootste krant van Italië, vertolkte gisteren de gevoelens die onder de bevolking leven door over de hele pagina het woord SCHANDE uit te schreeuwen, terwijl La Stampa een snijdend redactioneel artikel bracht onder de titel 'Het verra den land'. De onverwachte terugkeer van de politieke chaos leidde giste ren tot een waardevermindering van de lire ten opzichte van de mark van circa 2%, terwijl ook de beursindex van Milaan een daling van 2,3% te zien gaf. Ondertussen is er ook een com petentiestrijd uitgebroken tussen de wetgevende en de rechterlijke macht. De Milanese hoofdoffi cier van justitie Francesco Save- no Borrelli heeft aangekondigd dat hij tegen het 'ontstellende' besluit in beroep zal gaan bij het Constitutionele Hof, met het ar gument dat het parlement zich bevoegdheden van de rechtbank heeft toegeëigend. De kersverse premier Carlo Azeglio Ciampi wil ondanks al les toch zijn regeringsprogram ma komende donderdag aan het parlement voorleggen. Zowel Ciampi als president Oscar Luigi Sclfaro hebben gisteren langdu rig ingepraat op de leider van de linkse democraten, Achille Oc- chetto. Hun poging om de PDS over te halen om terug te komen op haar besluit om haar drie ministers terug te trekken uit het pas gevormde kabinet, lijkt ech ter nog niet veel te hebben opge leverd. Occhetto heeft verklaard, dat Ciampi zelf weliswaar niets te verwijten valt, maar dat hij diens kabinet niet langer kan steunen, omdat andermaal is ge bleken dat er in het huidige parlement geen meerderheid voor verandering te vinden is. Bovendien heeft Occhetto bin nen zijn partij te maken met een sterke radicale vleugel die van Brussel - De Belgische oud premier Paul Vanden Boey nants hoopt na de gemeente raadsverkiezingen van okto ber 1994 burgemeester van Brussel te worden. Dat heeft hij gisteren bevestigd. Vanden Boeynants was in 1988 a! de belangrijkste kandidaat voor de post, maar trok zich na 'een veroordeling wegens belas tingfraude terug. De vroegere premier en oud-minister zei gis teren desondanks nog de ambitie te hebben zijn carrière in schoonheid te eindigen. De christendemocraat VdB moet voorlopig nog even wachten. Gisteren werd zijn partijgenoot, de flamboyante Brusselaar Mi ehei Demaret voorgedragen tot burgemeester van de Belgische en Europese hoofdstad. De rondborstige Demaret, ooit nog uitsmijter van een Brusselse dancing, komt tot de verkiezin gen van volgend jaar in de plaats van de onlangs overleden burge meester Hervé Brouhon. De vermoedelijke nieuwe eerste man van Brussel is vooral popu lair in de volkswijk De Marollen. Zijn prioriteiten de komende achttien maanden liggen op het terrein van de openbare veilig heid en de vervuiling van Brus sel. Net als zijn voorganger Drouhon spreekt Demaret slechts gebrekkig Nederlands. Jk spreek niet ABN, ik spreek met de taal van Voltaire, ik ben een Brusseleer", verdedigde hij zich gisteren. meet af aan tegen de regerings deelname is geweest en wiens positie door de affaire-Craxi al leen maar is versterkt. Ook de Groene eendagsminister van Milieu, Francesco Rutelli, die gisteren verklaarde dat er 'met zulke mensen niet te wer ken valt", heeft zijn definitieve terugtreden aangekondigd, ter wijl de republikeinse partijleider Bogi onmiddellijke verkiezingen heeft geëist. Daarmee openen zich drie moge lijke oplossingen van de crisis. Of Ciampi krijgt alsnog de actie ve of passieve steun van linkse democraten, groenen en republi keinen. Of hij gaat door met dezelfde magere vierpartijencoa- litie waarop ook zijn voorganger Amato steunde, maar dat lijkt een veel te smalle basis voor de vérgaande hervormingen van Grond- en kieswet die het ko mende kabinet te wachten staan. En als laatste mogelijkheid kan Scalfaro het parlement ontbin den om direct de nieuwe verkie zingen uit te schrijven, waar in middels alle opposities om vra gen. Brussel - De Belgische regering is gisteren akkoord gegaan met een wetsontwerp, dat voorziet in strenge straffen voor de handel in verboden groeihormonen. De handelaar riskeert voortaan, als het parlement de wet aan vaardt, maximaal 5 jaar gevan genisstraf en een boete van 100.000 frank. De rechter kan wat de regering betreft ook een werkverbod op leggen en overgaan tot ver beurdverklaring. De huidige maximumstraf voor hormonen handel is drie maanden gevange nis en 3000 frank boete. Volgens de ministeries van volksgezond heid en justitie toont de praktijk dat de huidige straffen niet ont moedigend werken. De 50-jarige tandarts Faisal Kanaan wordt toegejuicht bij zijn terugkeer op Jordaanoever. Kanaan verbleef sinds 1969 in ballingschap. Westelijke FOTO EPA Jeruzalem (rtr) - De terug keer gisteren van 15 Pales tijnse activisten naar de Wes telijke Jordaanoever kan be vorderlijk zijn voor het vre desoverleg over het Midden- Oosten, zo verklaarde woord voerder Jasser Abed Rabbo van de Palestijnse Bevrij dingsorganisatie (PLO). „Als de Israëlische regering in ernst voortzet wat zij vandaag begon, dan kan in deze ronde van het overleg fundamentele en werkelijke vooruitgang worden bereikt. Het is een beginstap die de weg opent voor de terugkeer van honderden ballingen", zei Rabbo. Israël kondigde woensdag als ge baar van goede wil de spoedige terugkeer van 30 bannelingen aan, maar bij deze 30 ging het niet om leden van de groep van 400 die in december naar Zuid- Libanon werden gedeporteerd. Om een hervatting van het sinds december opgeschorte vredeso verleg mogelijk te maken, liet de PLO eerder de eis vallen tot onmiddellijke terugkeer van de 400. „De terugkeer van de 30 is een beginpunt voor die van alle circa 1.700 Palestijnen die in de afge lopen 25 jaar zijn gedeporteerd en draagt bij tot versnelling van het naar huis gaan van de 400", zei Abbo. Gisteren staken de eerste 15 van de 30 Palestijnen de Koning Husayn-brug tussen Jordanië en de Westelijke Jordaanoever over. Met hun terugreis kwam een eind aan hun jarenlange balling schap in Jordanië. Israël wilde niet alle 30 tegelijk laten terug keren. Volgens de PLO was Israël bang dat de komst van de activisten gepaard zou gaan met massale aanhankelijkheidsbetuigingen die op hun beurt weer reacties van extreem-rechtse Israëliërs zouden uitlokken. Sommige bal lingen werden al in 1967 gede porteerd. Volgens de Israëlische legerradio zal de tweede groep van 15 Pa lestijnen, naar wordt verwacht, maandag terugkeren. Door onze correspondent Gert van Wijland GEEN WOORDEN maar da den. Alleen onder aanhef van deze slogan zullen de Serviërs dit weekeinde de internationale gemeenschap nog van de aanval kunnen weerhouden. Op de inder haast in Athene belegde top bijeenkomst krijgen zij nog eenmaal de kans om het VN- vredesplan te ondertekenen. De kans dat dit a la minute ook gebeurt lijkt echter niet groot. Dat het parlement van de Ser viërs in Bosnië de plannen van Vance en Owen tot opdeling van Bosnië in tien etnische pro vincies vorig weekend heeft af gewezen hoeft op zichzelf geen obstakel te zijn: in dit deel van de wereld is een politieke draai van 180 graden eerder een te ken van groot staatsmanschap dan van kiezersbedrog of poli tieke zwakte. Onder druk van zowel de Servi sche president Milosevic als van de internationale wereld heeft het parlement al toegegzegd de zaak opnieuw te bekijken. Waarnemers zien dit als een opmaat voor ondertekening. Groter probleem is misschien dat de leden van het parlement pas op 5 mei hun zitting hebben gepland. De VN en vooral Ame rika wil echter dit weekeinde resultaten zien. Dat kan alleen als de leider van de Bosnische Serviërs, de zelfbenoemde pre sident Karadzic een mandaat van zijn parlement meebrengt naar Athene, zodat hij even tueel onmiddellijk kan tekenen. Gezien toch nog steeds een groot aantal dissidente geluiden uit Servië - „we zullen alleen ondertekenen als er een com promis op tafel komt" - lijkt dit niet waarschijnlijk. De geesten zijn nog .niet rijp, een echte Servische patriot gaat pas op het laatste moment - lees woensdag - door de bocht. President Clinton gelooft alvast niet in een snel en onomkeer baar resultaat van het overleg in Athene. Zijn minister van defensie was het die met de leuze geen woorden maar daden kwam: „Deze top verandert niets in onze plannen. We wil len actie zien, woorden zijn niet meer genoeg", sloot hij verder tijdrekken voor de Serviërs uit. In deze geest deelde Clinton gisteravond mee vast te houden aan zijn voornemen om dit weekeinde zijn plannen over eventueel ingrijpen in Bosnië bekend te maken. Selectieve bombardementen van Servische stellingen of het opheffen van het wapenembargo tegen de moslims sloot de Amerikaanse president niet uit. Hoewel eerder deze week nog voorstander van militaire inter ventie, keerde VN-onderhande- laar David Owen zich nu tegen het gebruik van geweld. Juist nu de VN voor het eerst een duidelijke wig tussen de Ser viërs in Serviër en de Bosnische Serviërs hebben gedreven, zou dat contraproductief werken, aldus Owen. „Dat zou de Ser- ven alleen maar weer eensge zind maken". Het lijkt er echter wel op dat de Serviërs slechts door de combi natie van verscherpte sancties plus de dreigende interventie Dit was voor Vance en Owen aanleiding om de strijdende partijen in Bosnië-Hercegovina en de presidenten van Kroatië, Klein-Joegoslavië, Ser vië en Montenegro uit te nodigen voor een topconferentie in de Griekse hoofdstad. Zij willen de Bosnische Serviërs hiermee een kans geven hun handtekening te zetten onder het vredesplan, voordat de Verenigde Staten en hun bondgenoten mogelijk tot een beperkt mili tair ingrijpen besluiten. Ook gisteren hield het geweld aan in Bosnië- Hercegovina. Bosnische Serviërs hielden een VN-konvooi met medicijnen tegen voor de bele gerde Moslimstad Srebrenica, aldus een VN- woordvoerder in Genève. Servische troepen be stookten gisteren de Moslimstad Bihac, aldus een Moslimaanvoerder voor Radio Sarajevo. Hij voegde eraan toe dat de Kroaten een aanval hebben gelanceerd op een stuwdam nabij Jabla- mca. De waterkrachtcentrale in Jablanica levert een groot deel van de stroomvoorzieningin Bosnië, waaronder de hoofdstad Sarajevo. Ook elders in Bosnië-Hercegovina zetten Servische troepen hun offensief voort. VERVOLG VAN VOORPAGINA Generaal Colin Powell, voorzitter van de staf chefs, zei nog steeds te hopen op een diplomatie ke oplossing. Maar als de opdracht tot ingrijpen komt, zijn de strijdkrachten er naar zijn zeggen klaar voor. Vredesbemiddelaar Lord Owen voegde eraan toe dat 'de politieke druk op de Bosnische Serviërs steeds sterker wordt' om het vredesplan (dat Bosnië verdeelt in tien autonome provincies) te ondertekenen. Radovan Karadzic, de leider van de Bosnische Serviërs, zei gisteren echter niet te verwachten dat hij in Athene zijn handtekening onder het vredesverdrag zal zetten. Wel zei hij ervan uit te gaan dat er op de conferentie vooruitgang zal worden geboekt. Onder druk van het Westen en president Slobo dan Milosevic besloten de Bosnisch-Servische leiders donderdag hun parlement op 5 jnei bijeen te roepen om zich nog eens te buigen over het vredesplan, dat het parlement eerder had afgewezen. weer terug zijn gekomen naar de onderhandelingstafel. In Athene zijn zij overigens niet de enige partij die zich zal moeten verantwoorden. Nu ook de Kroatische president Franjo Tudjman en (waarschijnlijk) de Bosnische president Izetbegovic acte de presence geven, zal er meer te verhapstukken zijn dan alleen de Servische afwijzing van het vredesplan. De Kroaten en de Moslims zul len rond de tafel moeten gaan zitten over de opgelaaide strijd in Midden Bosnië, waar de bei de voormalige bondgenoten el kaar naar de keel zijn gevlogen. De Kroaten en de Serven zullen de topontmoeting misschien aangrijpen om eveneens weer opgelaaide gevechten in de door de Serviërs bezette gebieden te bepreken. Maar zij mogen ook weer niet op al te goede voet raken, want dan zullen de Mos lims weer argwanend worden: hun grootste angst is dat Milos evic en Tudjman samen Bosnië zullen opdelen. Wil de top dan ook tot iets leiden, dan zal dat via veel overleg in achterkamertjes moeten gebeuren. Zelfs als de Serviërs zullen tekenen, dan is het scala aan conflicten in Bosnië te breed om een overall instant oplossing te verwach ten. Of Athene uit zal groeien tot meer dan een zoveelste voet noot in het conflict, zal afhan gen van de kwaliteit van het wandelgangencircuit en van het - op rakende - Amerikaanse geduld. Phnom Penh - De VN hebben gisteren hun militaire observatie post in Pailin in het noordwesten van Cambodja, waar het hoofdkwartier van de Rode Khmer is gevestigd, verlaten. De post werd bemand door een Amerikaanse en een Ierse militaire waarnemer en drie Australische communicatiedeskun digen. Pailin is de enige grote stad die in handen is van de Rode Khmer. De aanwezigheid van de VN in Pailin werd grotendeels als symbolisch gezien. De Rode Khmer had het de waarnemers verboden patrouilles uit te voeren. De laatste maanden werden de waarnemers zozeer in hun bewegingsvrijheid beperkt dat ze volgens de VN praktisch huisarrest hadden. Stockholm - Het aantal Zweden dat tegen de toetreding van hun land tot de Europese Gemeenschap is, stijgt, blijkt uit een gisteren gepubliceerde opiniepeiling. Zweden, dat sinds 1 februari al met de EG onderhandelt, is van plan in 1995 tot de Gemeenschap van Twaalf toe te treden na een referendum in 1994. Van de ondervraagde Zweden zegt 45 procent 'nee' tegen het lidmaatschap van de EG, en 31 'ja'. Een jaar geleden was de verhouding tussen voor- en tegenstanders van toetreding nage noeg in evenwicht: 39 procent voor en 38 procent tegen. Moskou - President Boris Jelt sin van Rusland heeft gisteren Oleg Soskovets als derde vice- premier benoemd. Soskovets (foto), die lid van het parle ment was toen de Sovjetunie nog bestond, was tot nu toe hoofd van het regeringscomité voor de metaalindustrie. De Russische regering, onder premier Viktor Tsjernomyr- din, telde al twee vice-pre miers: Vladimir Sjoemejko en Oleg Lobov. De laatste was op 15 april benoemd. Soskovets wordt verantwoordelijk voor de industrie, zo heeft een rege ringswoordvoerder meege deeld. Met Soskovets' benoeming, en die van de gematigde hervormer Lobov, lijkt Jeltsin gevolg te geven aan zijn aankondiging in het Congres van Volksafgevaardigden 'een regering van specialisten en professionals' te vormen. San Jose - De 23 gijzelaars die sinds maandag werden gevangen gehouden in het Paleis van Justitie van de Costaricaanse hoofdstad San Jose zijn donderdag allemaal ongedeerd vrijgela ten. De politie arresteerde de vijf daders van de gijzeling na een schietpartij op het vliegveld. Daarbij vielen geen slachtoffers. De vijf mannen waren maandag het Paleis van Justitie binnen gedrongen. Zij namen 19 rechters en vijf andere medewerkers van het Hooggerechtshof in gijzeling en eisten de vrijlating van een aantal drugsbazen, een fors losgeld en een vrije aftocht naar get buitenland. Naar uit regeringsbronnen werd vernomen had de commando groep een gering deel van het gevraagde losgeld gekregen en verkeerden de vijf leden in de waan dat zij naar het vliegveld gebracht zouden worden en konden vertrekken. Op het vliegveld werden zij echter gearresteerd. Milaan - Mauro Bertini, de laatste van vier top-managers van Fiat die in Italië werden gezocht in verband met het nationale corruptieschandaal, heeft zich gisteren aan de politie overgege ven. Volgens rechterlijke bronnen werd Bertini, manager van Italie's grootste autofabrikant alsmede particuliere industrie-groep, door de politie opgewacht toen hij op het Milanese vliegveld Malpensa aankwam met een vlucht uit New York. Bertini, de commerciële directeur van de turbine-fabriek Fiat-Avio, was de vierde Fiat-manager die zich deze week aan de autoriteiten overgaf. Harare - De VN-Veiligheidsraad heeft gisteren het mandaat van de Verenigde Naties in Angola met een maand verlengd tot 31 mei. In een resolutie, die unaniem door de Raad werd aangeno men, wordt gesteld dat de aanwezigheid van de VN in Angola 'wordt verlengd ten einde alsnog vooruitgang te boeken in het vredesproces'. Door de verlenging krijgen de strijdende partijen, die sinds 17 april in Ivoorkust besprekingen voeren over een nieuw vredes plan, meer ademruimte om tot een overeenstemming te komen. Volgens Antonio Monteiro, Portugees waarnemer bij de bespre kingen, hebben de partijen echter nog lang geen consensus bereikt en zijn zij 'buitengewoon ver verwijderd van een akkoord'. Sanaa - Door raketten van fundamentalistische moslims op een kieslokaal en een partijbureau in het moslimbolwerk Haja in Yemen zijn donderdag zeker 25 doden en 50 gewonden gevallen, zo deelde de Yemenitische Socialistische Partij (YSP) gisteren mee. Het lokaal en het YSP-bureau werden aangevallen nadat de eerste uitslagen van de verkiezingen van dinsdag erop wezen dat de YSP-kandidaat in Haja aan de winnende hand was, aldus een woordvoerder. Hij zei ervan uit te gaan dat de aanvallen zijn uitgevoerd door leden van de fundamentalistische Groepering' voor Hervorming (YGR). Volgens de telling van de stemmen op donderdag had de partij van president Ali Abdallah Saleh, het Algemene Volkscongres (GPC), toen 120 van de 301 zetels in het parlement, de YSP 71 en was de YGR goed voor 58 zetels. Bonn - In Bonn wordt serieus rekening gehouden met het aftreden van SPD-voorzitter Björn Engholm, tevens minister president van de Noordduitse deelstaat Sleeswijk-Holstein. Engholm zal maandag een ver klaring afleggen naar aanleiding van de jongste beschuldigingen tegen hem. Het weekblad 'Der Spiegel' beweert dat de socialis tische partij-voorzitter jarenlang gelogen heeft over de 'Barschel- affaire'. Barschel was de christen-demo cratische voorganger van Eng holm in Sleeswijk-Holstein. Bij de verkiezingen in 1987 heeft Barschel, via zijn medewerker Pfeiffer, een onsmakelijke ver kiezingsstrijd tegen Engholm ge voerd, vol verdachtmakingen. Pfeiffer heeft dat aan de grote klok gehangen, met als gevolg dat Barschel moest aftreden. Korte tijd later werd hij dood in het bad van een hotelkamer in Génève aangetroffen. De doods oorzaak is nog steeds niet opge helderd. Engholm heeft indertijd, en ook nadien, verklaard dat hij pas aan de vooravond van de verkiezin gen op de hoogte was gesteld 'van de oneerbare praktijken van zijn CDU-opponent. Volgens 'Der Spiegel' was Engholm ech ter al éérder op de hoogte te zijn geweest van de manipulaties van Barschel. Als dat zo is lijkt de positie van Engholm onmogelijk te worden. Temeer, omdat onlangs bekend werd dat een partijgenoot van Engholm, namelijk de Sleeswijk- se minister van Sociale Zaken, aan Pfeiffer 'zomaar' 40.000 D- mark heeft betaald.

de Stem | 1993 | | pagina 5