ek? STEEN-Clinge trekpleister Succes voor Mireille Laplante ZILVEREN SCHOEN DAMAC Schitterend koninginneconcours in Kloosterzande Receptie van HW'24 is druk bezocht I industrieel. HER DEALER 076-228898 SPORT ZEELAND B3 knvb-zondagvoetbal Goes-Terheijden is gevecht om promotieplaats paardesport Rini Bruggeman is sterkste op 3000 meter atletiek Discussie jeugdvoetbal Zilveren Ganze UEFA-toernooi is sterk bezet DE STEM WIELER KLASSEMENT TOPSCORERS-KLASSEMENT SPORTNIEUWS KORT Hoek op sterkte tegen Rozenburg X ord 'toetsrerite' tegen, t is dat eigenlijk?" e Klundert ente is een begrip dat peld is aan de gemeente, tie. De gezamenlijke Be. elende Organen (die agen eerst behandelen| in principe niet naar de heekrente die vermeld i5 aanvraag, maar hanteren etsrente bij het berekenen e toegestane woonlasten, etsrente is een gemiddel. n de rente die berekend t door de grootste hypo. aanbieders (en bedraagt enteel, tussentijdse veran. gen voorbehouden, 7,5% alle annuiteitenhypothe- *et een rentevaste periode orter is dan 7 jaar.) hypotheken met een ren te periode die langer is, is e rente meestal hoger dan etsrente. In die gevallen t wel degelijk uitgegaan de feitelijke rente die op aanvraagformulier ver. PPEN. str. (Biesdonk) middenwoning met 13 m prit voor. Ind. o.a.: entree en trapopgang. Moderne r naar volledig aangelegde r. Prachtige inbouwkeuken kookplaat, afzuigkap, koel- .n. Verd.: 3 slaapk., ruime ligbad, douchecabine, was- rloop met vast trap naar 2e mer, berging, overloop met erras aan achterzijde. Ver sverwarming, dubbele be- 88, witte steen. \- k.k. 6 ■n en vergelijken. gaan die de meeste aze in hypotheek- <oor langere bent naar de ideale Rabobank ES DE STEM ZATERDAG 1 MEI 1993 Van onze sportmedewerker ^xel - De strijd om de extra prijs in de vorm van een kampioenschap in de nacom- petitie tussen de periodewin- naars barst zondag los. Twee- I deklasser Goes opent deze reeks tegen Terheijden. In de I yierde klasse H wordt de reeks geopend met de derby STEEN-Clinge. Goes kwalificeerde zich tot eigen verrassing bij die teams die in een nacompetitie uit mogen gaan maken wie eventueel voor pro motie in aanmerking komt. Goes had een waterkansje om dit te bereiken. Het moest zelf winnen en de concurrentie moest in de fout gaan. Het leek slechts theo retisch mogelijk. Die theorie werd praktijk. Goes opent deze wedstrijdenreeks tegen Terheij den. Een rasechte middenmotor, die vooraf als 'zwakste' van het trio, WSC is de derde club die meedoet in deze extra dans, aan gemerkt mag worden. De equipe van trainer Schrier opent dus met goede kansen. Derdeklasser Breskens vroeg het duel Breskens-Moerse Boys bij de KNVB aan. Het kreeg geen toestemming en moet wachten tot 16 mei. Internos moet nog een beslissingsduel spelen tegen BSC. Wint Internos deze slag, dan komt het uit in de nacompe titie en moet dan als eerste spe len tegen Moerse Boys in een uitwedstrijd. Daarna komt Bres kens aan bod. Verliest Internos, dan degradeert het en neemt Alliance de periodetitel over. Vierdeklasser STEEN begon de competitie sterk. De equipe van trainer Paul Kouijzer viel sterk terug. Diverse oorzaken als mili taire dienst, studie en chauffeurs die moesten werken, maakten dat de trainingen minder be zocht werden dan gewenst. Al thans door diegenen die bij de selectie hoorden en verstek moesten laten gaan. De titel ging door al deze bijkomstigheden over naar RCS. STEEN legde zich daar enkele weken geleden al bij neer. „We waren al met de nacompetitie bezig," weet Eric Merckx, spits bij STEEN. Deze man van de voorzetten ziet het duel tegen Clinge met optimisme tegemoet. „Iedereen is present en we gaan voor de winst. Zeker tegen Clinge," aldus de 30-jarige Merckx, die op veel publiek re kent. Hij niet alleen. De leiding van STËEN houdt rekening met ruim duizend toeschouwers. Kij kers die voor een prima sfeer kunnen zorgen. Pascal de Block van Clinge ziet een dergelijke opkomst wel zitten. „We zullen er een 'schoon' duel van maken," zegt hij. En aangezien Clinge voltallig staat, is Clinge volgens De Block niet benauwd van STEEN. Dat Pascal de Block met zijn team voor de te winnen prijs gaat is geen verrassend ge geven. „In de competitie hebben we in de beginfase onnodig veel punten verspeeld. Het reduceer de onze kansen. Nu moeten we die terugpakken," stelt de 26-jarige Clingenaar, die evenals Eric Merckx bereid is diep te gaan en zich in te zetten voor een duel dat zal boeien. PROGRAMMA Tweede klasse B: Goes-Terheijden, duel om algeheel periodekampioen schap waarvoor WSC zich eveneens plaatste. OSC'45-DOSKO, beslis singswedstrijd om degradatie. Derde klasse D: BSC-Intemos, be slissingsduel om degradatieplaats. Derde klasse G: Unitas'30-Zierik- zee, duel om algeheel periodekam pioenschap. Vierde klasse H: STEEN-Clinge, duel om algeheel periodekampioen schap, waarvoor Sluiskil eveneens geplaatst is. AFDELING ZEELAND Eerste klasse: Aardenburg-Jong Ambon, beslissingsduel om degra datie. Tweede klasse: Renesse-Hulsterloo, eerste duel in promotiestrijd. Van onze paardesportmedewerker Kloosterzande - Letterlijk en figuurlijk een schitterend concours hippique voor pony's en paarden, het konin ginneconcours van de landelijke rijvereniging en pony club De Honteruiters in Kloosterzande. Vooral in de dressuur veel hoogtepunten, waarin de prijswinnaars met veel winstpunten huiswaarts keerden. In de hoogste klasse, de Z2-dres- suur, moest de Axelse amazone Christian de Feyter met Roxanne van Luctor et Emergo, die niet mmder dan 181 punten scoorde, toch de eer aan Liesbeth van de Velde met Alonso van Zuid-Be veland laten, die met 192 punten de hoofdprijs op zak stak. De uit Hengelo afkomstige 22-jarige amazone Leontien Zanderink, die momenteel in Gent voor dierenarts studeert, zegevierde met Every in de Zl- dressuurklasse met 182 punten. Lilian van de Velde met Etoile van Zuid-Beveland pakte de tweede stek met 181 punten. Carla Haak met Zsuzsa van de Axelse Oranjeruiters redde de Zeeuws-Vlaamse eer met 180 punten, goed voor de derde plaats. De hoofdprijs in de Z-klasse po ny's dressuur werd in eigen huis gehouden door Mirielle Laplante met Shirley van De Honteruiters met 182 punten. Evelien Sturm met Ilonka, eveneens van De Honteruiters, pakte de derde stek met 180 punten. Een tevreden voorzitter John de Hullu van De Honteruiters: „Zo'n schitterende dag wat be treft het weer en het verloop van Middelburg - Rini Brugge man van het Goes AV'56 ze gevierde op de 3000 meter tijdens de eerste avondwed strijden van het huidige atle- tiekseizoen in Middelburg. Hij deed dit met een accepta bele tijd van 9 minuten en 12,5 seconden. Bij de vrouwen was veterane lopie Daane de snelste in 10.29,0. De bezetting in Middel burg, waar naast een aantal lo tnummers ook kogelstoten op bet programma stond, was ma ger. Slechts 42 deelnemers kwa den hun startnummer afhalen. l'ITSLAGEN meisjes b 110 meter: 1Ellen Polderman (Atle- »ra) 14,5, 2. Femke Geleijnse (Dy namo) 14,6, 3. Lianne Dijkgraaf (At- letica) 15,2. kogelstoten: 1. Ellen Polderman '0,30, 2. Lianne Dijkgraaf 7,73, 3, terne Geleijnse 6,41. meisjes a 100 meter: 1. Petra de Boks (Dy- n?mo) 13,7. kogelstoten: 1. Petra de Boks 8,95. VROUWEN 3000 meter: 1. Jopie Daane (Atle- ■ea) 10.29,0, 2. Els Dieleman (Atle- M 10 45 0 ongens b 100 meter: 1. Gert-Jan Sturm (Dy namo) 12,4, 2. Johan Meerman (Dy- atno) 12 7, 3 Remco Rijkse (Dy- amo)i2,8. 00 meter: 1Ab Flipse (Dynamo) f '3,5, 2. Robert van de Hof (Atle- Ria) 2.29,9. kogelstoten: 1. Johan Meerman J 2. Robert van de Hof 9,73, 3. gkjem-Jan de Visser (Dynamo) JÓNGENS A 100 m meter: 1. Wilco Pruysschers dynamo) 11,6, 2. Emiel Rooden- 5*8 (Atletica) 11,7, 3. Niels van JJJ1 (Dynamo) 12,3. u meter: 1Pascal Meerman (Atle- ua' 2-01,7, 2. Abera Demessie (At- ^a) 2.06,4. n°fo'stoten: L Emiel Roodenburg mAVV2 Niels van Dun 9,97. ï^nen-seniören iZl meter: 1- Rini Bruggeman m, 9 *2,5, 2. Martin Verburg »amo) 9.19,0, 3. Jan de Jager aX 56) 919'6' 4 Robin Hofland (Av^lca) 9-21,4, 5. Ronald de Jager (AV 56) 9.28,0. het concours in de reeks van de koninginneconcoursen hier in Kloosterzande, hebben we nog niet eerder meegemaakt. Alle wedstrijden konden in zomerte- nue uitgevoerd worden." UITSLAGEN DRESSUUR Z1-pony's: 1. Mireille Laplante met Shirley (Honteruiters), 2. Mathilde Koster met Rinardo (Zuid-Beve land), 3. EvElien Sturm met Ilonka (Honteruiters). Z2-pony's: 1. Linda Heynsdijk met Gondi (Paardebloem). Z1-paarden: 1. Leontien Zanderink met Every (Twentse Jacht vereni ging), 2. Lianne vanm de Velde met Etoile (Zuid-Beveland), 3. Carla Haak met Zsuzsa (Oranjeruiters). Z2-paarden: 1. Lietbeth van de Vel de met Alonso (Zuid-Beveland), 2. Christianne de Feyter-Seydlitz met Roxanne (Luctor et Emergo), 3. Na- tasja Hertogh met Tuaq (Zwinrui- ters). B-pony's ring 2: 1. Ingrid Jakobsen met Axceen Ansfried (Oranjezon), 2. Colinda Cornelissens met Honny Girl (Hulst), 3. Ilse de Feyter met Annouschka (Luctor et Emergo). Ring 3: 1Esther Goossen met Flash (Kleppertjes), 2. Sander Weug met Ramona (Vlaandertse Ruiters), 3. Rosita van Drongelen met Baron (Graeve Jan). LI-pony's ring 4: 1. Angela Daene met Caesar (Zuid-Beveland), 2. Ra chel Vries met Manolito (Oranje zon), 3. Deborah Benschop met Amigo (Zwinruiters). Ring 5: 1. Christiaan van de Plasse met Silver Shadow (Zuid-Beveland), 2. Jantien Haak met Carlien (Ha- ringruiters), 3. Ingrid Jakobsen met Boy (Oranjezon). B-paarden ring 5: 1. Marleen van Doesselaar met Scardas (Zwinrui ters) 2. Marc Moreau met Ambert (Zuid-Beveland), 3. Claudia Tiele- man met Marinka (Honteruiters). Ring 6: 1. Luc Savat met Hercules (Zwinruiters), 2. Martin de Kroo met Equator (Scheldestad), 3. Sonja Dekker met Gerina (Gouwe Reyers). L2-pony's: 1. Haddaait Oukdim met Ibri Gaischa (Zuid-Beveland), 2. Veerle de Regt met Roxanne (Graeve Jan), 3. Anneke Galama met Pri meur (Luctor et Emergo). Ml-pony's: 1. Corina Zoetewey met Look Out's Kim (Zuid-Beveland), 2. Margreet Walraven met Mr. Donald (Oranjezon) 3. Nadine Timmerman met Telstar (Oranjezon). M2-pony's: 1. Mariska de Kroo met Roxanne (Scheldestad), 2. Jan Wil lem de Feyter met Gladstone (Luc tor et Emergo), 3. Monique Verschu- re met Rainbow (Zuid-Beveland). LI-paarden: 1. Jan Noordhoek met Ferini (Zwinruiters), 2. Mirjam de Feber met Lerby (Hulst), 3. Anne- marie de Visser met Glister (Gouwe Reyers). L2-paarden: 1. Ruuth de Bruin met Biko (Weelruiters), 2. Ingrid de Mil- liano met China (Zwinruiters), 3. Janis Lindhoudt met Eela (Noord- Beveland). Ml-paarden: 1. Suzan Malcorps met Goldi (Zwinruiters), 2. Gilles Quist met Casper (Zwinruiters), 3. Jan Noordhoek met Flamingo (Zwinrui ters). M2-paarden: 1. Noud Loos met Fleur (Paardebloem), 2. Suzan Mal corps met Giovanni (Zwinruiters), 3. Wim Hamelink met Esther de la Bouverie (Zwinruiters). SPRINGEN B-paarden: 1. Luc Savat met Hercu les (Zwinruiters), 2. Bart Cornelisse met Fellow (Zwinruiters), 3. Ruud Evertse met High Society (Weelrui ters). L-paarden: 1. Ilyo de Loos met Fac- tice (Luctor et Emergo), 2. Miranda de Jognn met Weekend Love (Zwin ruiters), 3. Jan de Kroo met Equator (Scheldestad). M-paarden: 1. Simon den Exter met Fame (Noord-Beveland, 2. Albert Vermue met Fair Lucky (Weelrui ters), 3. Noud Loos met Fleur (Paar debloem). Z-paarden: 1. Sandy den Exter met Dum Drum (Noord-Beveland), 2. Han Wattel met Ulaan (Oranjezon), 3. Miranda de Jonge met Beauchamp (Zwinruiters). B-pony's categorie C: 1. Carolien van de Plasse met Inca (Zuid-Beve land), 2. Josée de Vetter met Hippo (Hulst). Categorie D en E in handicap: 1. Hans vinke met Ister (Kleppertjes), 2. Veerle de Regt met Roxanne (Graeve Jan), 3. Mieke van de Bosch met Borinda (Graeve Jan). L-pony's categorie D en E in handi cap: 1. Ramona Cevaal met Sarduch (Oranjezon), 2. Diane Bogaert met Nabiel (Honteruiters), 3. Ingrid Ja kobsen met Axceen Ansfried (Oran jezon). M-pony's categorie A, B en C in handicap: 1. Ingrid Jakobsen met Boy (Oranjezon), 2. Mirielle Laplan te met Shirley (Honteruiters). Categorie D: 1. Irene Davidse met Meivin (Noord-Beveland), 2. Mascha van de Vijver met Seawave (Zwin ruiters), 3. Mascha van de Vijver met Jasmijn (Zwinruiters). Z-pony's: 1Margreet Walraven met Valentijn (Oranjezon). De paraderende deelnemers van het geslaagde koninginneconcours in Kloosterzande. foto wim kooyman Van onze sportmedewerker St.-Jansteen - De voetbal vereniging STEEN maakt zich zorgen over de kwali teit van het jeugdvoetybal en in feite van het voetbal in het algemeen in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Dat is de reden dat men naar de daar gevestigde ver enigingen een uitnodiging heeft gestuurd voor een dis cussieavond op maandag 3 mei in kantine van de W STEEN. 'Het gaat sportief niet goed met het Oostzeeuwsvlaamse voetbal,' zo is de inleiding van het schrijven van de VV STEEN gericht aan be stuursleden, jeugdbestuurs- leden, jeugdtrainers en an dere belangstellenden in de regio Oost-Zeeuws-Vlaan- deren. 'Als je de standenlijs- ten bekijkt zie je enkele 'rijke' verenigingen, die er bovenuit steken, een aantal vierdeklassers en de rest vertoeft in het afdelings voetbal. De achterstand op de 'overkant' en Brabant wordt steeds groter. Het gaat ook slecht met het Oostzeeuwsvlaamse jeugd voetbal. Het wordt hoog tijd dat daar iets aan gedaan wordt. Omdat wij van oor deel zijn dat dit een ge meenschappelijk probleem is, nodigen wij alle Oost zeeuwsvlaamse voetbalver enigingen uit voor een dis cussieavond,' aldus het schrijven van de W STEEN. Deze discussieavond is maandag 3 mei en begint om 19.30 uur in de kantine van de W STEEN, De inde ling van de avond ziet er als volgt uit: inleiding door STEEN-voorzitter Tonny Rotthier, oorzaken terug loop jeugdvoetbal in kwali tatieve en kwantitatieve zin door jeugdcoördinator Peter van den Boogert, hoe kun nen we de opleiding van onze 'talenten' verbeteren door hoofdtrainer Paul Kouijzer, wat willen wij als vereniging er aan doen om samen het niveau te verbe teren door Jo van Remorte- le. Daarna is er een rond vraag. HVV-voorzitter Neefs in gesprek met wethouder Van de Voorde. Op de achterstand staat trainer Peter Telussa bij te komen van alle loftuitingen die hem gisteren toegeworpen werden, wim kooyman Van onze sportmedewerker Hulst - „Volgend jaar hoop ik hier weer te staan, maar dan om de promotie naar de eer ste klasse te vieren." Met de ze woorden gaf Wim Zwe- gers, voorzitter van de 'Club van 100' aan wat er van de spelers in het komende sei zoen verwacht wordt. Tijdens de druk bezochte recep tie ter gelegenheid van het kam pioenschap in de derde klasse D werd vooral trainer Paul Telussa bedankt voor de bewezen dien sten. Telussa wist de ploeg Hulst in een jaar tijd terug in de twee de klasse te loodsen. „Zelf heb ik nooit gedacht ooit in Zeeuws- Vlaanderen werkzaam te zijn als trainer, maar voila, hier ben ik. HW'24 is een club waar we trots op kunnen zijn. Alle neuzen staan hier dezelfde kant op. De club bestaat niet uit verschillen de BV-tjes." Burgemeester Kessen loofde de zelfwerkzaamheid van de club. „Zelden zie je mensen op het gemeentehuis die om geld komen vragen. Als'er geld nodig is, gaat HW'24 zelf op zoek naar spon sors." Als geschenk had de bur gervader een bal meegenomen. „De prijs is van dien aard, dat het wel een echte wedstrijdbal moet zijn." Voorzitter Cees Blomaard van de KNVB afdeling Zeeland herin nerde Telussa aan de uitspraak al zou HW'24 de beste ploeg van Zeeland zijn. „Adel ver plicht. Pak nu dan ook maar de districtsbeker," was zijn uitda ging. De bonds-bobo prees voorts de honkvastheid van de spelersgroep. „Na de degradatie vorig jaar is de spelerskern in tact gebleven. Bestaat er dan toch nog clubliefde?" Voorzitter Rudy Neefs tenslotte deed een beroep op de voetbal verenigingen in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. „De jeugd dient bij elke vereniging prioriteit te krij gen. Andere verenigingen de jeugd laten opleiden is uit den boze. Het initiatief van de voet balvereniging STEEN om ons hier eens over te buigen juich ik dan ook van harte toe." Of HW'24 zich de komende tijd nog op de spelersmarkt zal roe ren bleef tijdens de receptie in het ongewisse. Secretaresse Jac queline van de Voorde wilde daar nog niets over kwijt. „De overschrijvingsperiode is nog lang," was haar commentaar. Van onze sportmedewerker Goes - De organisatie van het jaarlijkse Zilveren Ganze UE FA-toernooi kan opnieuw op een bijzonder sterke bezetting reke nen als op 20 augustus het start sein gegeven wordt van dit inter nationale voetbalgebeuren voor jeugdploegen. Tot de verbeel ding sprekende namen als Ajax, Real Madrid, PSV, Borussia Dortmund en Malmö FF zijn van de partij. De rest van het deelnemersveld wordt gecompleteerd door Jong Zeeland, Willem II en FC Twen te. De wedstrijden worden dit jaar geleid door scheidsrechters uit het betaalde voetbal. De or ganisatie besloot daartoe omdat er vorig jaar nogal wat kritiek geuit werd op de arbitrage. indeling Poule A: Real Madrid (winnaar 1992), Borussia Dortmund, PSV en Jong Zeeland. Poule B: Ajax (winnaar 1989), Malmö FF (winnaar 1990), FC Twente en Willem II. Amateurs: 1. P. Mol (Kapelle) 36 punten, 2. A. Goense (Lewedorpo) 18, 3. G. van Gessel ('s-Heeren- hoek) 17, 4. R. Tolhoek (Yerseke) 16, 5. F Gommers (Philippine) 15, 6. P. van Passel (Sluiskil) 14, 7. ex aequo K. van Goethem (Sluiskil) en L. Goeree (Kruiningen) 13, 9. M. Stroosnijder (Kruiningen) 12, 10. G. de Punder (Ovezande) 11, 11. J. van Schaik (Oost-Souburg) 10, 12. ex aequo V. Timmermans (Yerseke) en W. Geys (Kwaden- damme) 8, 14. ex aequo S. Aarts (Kruiningen) en G. Barhorst (Biervliet) 7 punten, 1. P. Bom (SSV'65) met 27 doel punten. 2. B. van Craenenbroeek (Clinge) met 23 doelpunten. 3. ex aequo C. Blommaert (HW'24) en J. Lambert (Koe wacht) met 19 doelpunten. 5. ex aequo P. van der Hooft (Sluiskil), W. Braafhart (Sluiskil) en A. Wouters (Vogelwaarde) met 17 doelpunten. 8. ex aequo W. Bisschop (STEEN) en R. Bus (SSV'65) met 16 doel punten. 10. ex aequo H. Rietjens (HVV'24) en M. Astroh (Dauwendaele) met 15 doelpunten. 12. ex aequo J. Navano (STEEN) en M de Groote (SSV'65) met 14 doelpunten. 14. R. Dagevos (Wemeldinge) met 12 doelpunten. 15. ex aequo D. Rietjens (HW'24), R. Zuydwegt (Kloe- tinge) en A. den Dekker (Kloe tinge) met 11 doelpunten. 18. ex aequo F. Goedgebure (Goes), M. Dhaene (Corn Boys), S. Soulimans (Hoofdplaat) en R. Weststrate ('s-Heer Arendskerk) met 10 doelpunten. 22. P. Jansen (Zaanslag) met 9 doelpunten. 23. ex aequo R. Krijger (Goes), A. Karelse (Luctor'88), R. de Vos (Patrijzen), R. de Block (Clinge), G. Steyaert (Corn Boys), M. Boek hout (Hoofdplaat), K. Westerwee- Ie (RCS), R. Rosevelt (RCS), R. Raas (Vogelwaarde), M. de Kun- der (Hoek), G. Visser (Kloetinge), W. Goedegebure en ('s-Heer Arendskerke) met 8 doelpunten. 35. ex aequo P. Schipper (Middel burg), M. Ruysscher (Breskens), J Franke (RCS), M. Janse (RCS), W. Braafhart (Sluiskil), E. van de Bosch (STEEN), J. van der Kloos ter ('s-Heer Arendskerke) en J Moerland (Kloetinge) met 7 doel punten. Clubscore: 1. SSV'65 met 78 doelpunten. 2. HVV'24 met 70 doelpunten. 3. Clinge met 53 doelpunten. Aardenburg-Jong Ambon op 2 mei Breskens - Het beslissingsduel tussen Aardenburg en Jong Ambon dat de tweede degradant uit de eerste klasse van het afdelingsvoetbal op zondag aan moet wijzen, wordt zondag 2 mei op het sportcomplex 'Baersande' in Breskens gespeeld. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Breskens zelf, dat in de nacompetitie voor promotie naar de tweede klasse in actie komt, speelt zondag nog niet. Eerst wordt zondag de beslissingswedstrijd voor de tweede degradant tussen BSC en Internos afgewerkt. Wint Internos dan behoudt het de periodetitel. Degradeert Internos dan neemt SC Gastel de periodetitel over. Op zondag 9 mei wordt het duel tussen Moerse Boys en Internos/SC Gastel gespeeld. Breskens komt voor het eerst in actie in eigen huis op zondag 16 mei tegen de verliezer van de eerste wedstrijd. Aflossingsmarathon in Kloosterzande Kloosterzande - Het Bleyko Runners Team houdt op zaterdag 3 juli een aflossingsmarathon in Kloosterzande. Een aflossingsma rathon betekent dat maximaal acht lopers de klassieke 42 kilometer en 192 meter moeten volmaken. Er kan echter ook individueel gelopen worden en met elk aantal lopers tussen de één en de acht. Er wordt gelopen op een parkoers met een lengte van ruim vijf kilometer, een parkoers dat dus acht keer moet worden afgelegd. De start is om 13.30 uur aan het Marijkeplein. Na afloop volgt er een verloting op startnummer. Initiatiefnemer van dit evenement, dat voor het eerst in Kloosterzande wordt gehouden, is Paul Vaal. Badmintontoernooi Kolibrie Goes - De Goese badmintonvereniging BC Kolibrie houdt zaterdag 1 en zondag 2 mei in Sportpunt Zeeland in Goes een internationaal open badmintontoernooi in de categorieën A, A2, B, C en D. Maar liefst 125 deelnemer hebben ingeschreven, die in totaal 217 partijen zullen afwerken. De A-categorie is met 23 deelnemers, waarbij 12 Schotten, die zelfs een speler uit het nationale team bij zich hebben, sterk bezet. Er wordt in Sportpunt Zeeland op zestien banen gespeeld. Zaterdag van 09.00 tot 21.00 uur en zondag van 09.00 tot 18.00 uur. De finales in alle categorieën worden zondag tussen 13.00 en 18.00 uur afgewerkt. Wedstrijdleider in Goes is Ron Vermast en als scheidsrechter fungeert Huib den Hollander. FC Dauwendaele speelt tegen Lucky Ajax Middelburg - De voetbalvereniging FC Dauwendaele heeft een leuke activiteit in het kader van het 20-jarig bestaan op het programma staan. Op zaterdag 29 mei speelt FC Dauwendaele om 16.00 uur tegen Lucky Ajax. In dat team komen tal van bekende oudgedienden uit de gloriejaren van Ajax in actie. De voorverkoop op de bekende adressen en in het clubhuis van FC Dauwendaele voor deze wedstrijd start al op 3 mei. De toegangsprijs is laag gehouden met een bedrag van vijf gulden en kinderen tot 12 jaar mogen gratis binnen. Het team van Lucky Ajax bevat tal van tot de verbeelding sprekende namen. De kern van dat team bestaat uit Piet Schrijvers, Barry Hulshof, Johnny Rep, Gerrie Kleton, Wim Meutstege, Dick Schoenmaker, good-old Sjaak Swart, Ruud Krol, Wim Suurbier, Keje Molenaar, Werner Schaaphoek, Peter Boeve, en Tjeu La Ling om maar eens een aantal namen te noemen. Die kern wordt regelmatig aangevuld met andere oud-internationals van Ajax. Dat betekent dat men gegaran deerd is van een attractieve bezetting. De wedstrijd wordt afgewerkt op het sportpark De Kruitmolen. Dennis Mesu zegeviert Goes - Dennis Mesu is winnaar geworden van de vijfde wedstrijd in de Goese zomeravondcompetitie, waarvoor ruim zeventig renners aan de start verschenen. Mesu klopte bij de A-renners Ron Naaktgeboren in de eindsprint. Genoemd tweetal was al na een ronde ian de haal gegaan samen met nieuweling Stefan Dagevos en de B-renners Wim Oosse en Daan Verhulst, terwijl ook de trimmers Ko Schrier en Huib Slabbekoorn in de lift wipten. Deze vluchters namen een volle ronde voorsprong op de rest. UITSLAGEN A-amateurs: 1. D. Mesu (Middelburg), 2. R, Nagelkerke (Oost-Souburg), 3. G. de Punder (Ovezande), 4. E. van Loo (Ouwerkerk), 5. V Aarts (Kruiningen), 6. P. Hoondert (Goes), 7. T Vermeule (Goes), 8. Z. Vujovic (Vlissingen), 9. R de Vrieze (Goes), 10. M. Rommers (Rilland). B-amateurs: 1. W. Oosse (Middelburg), 2. D. Verhulst (Waarde), 3. D. Houweling (Vlissingen), 4. M. van de Berge (Goes). Junioren: 1. F Klaassen (Yerseke), 2. V. Villerius (Middelburg), 3. P. Kraak (Wolphaartsdijk), 4. J. Dingemanse (Wolphaartsdijk), 5. P. Bauwer (Yer seke). Nieuwelingen: 1. S. Dagevos (Wemeldinge), 2. J. Schuit (Arnemuiden), 3. D. de Dreu ('s-Gra venpolder), 4. R. Kuijlen (Hoogerheide). Vrouwen: 1, W. Rijk (Ovezande), 2 A van den Dries (Oost-Souburg). Trimmers: 1. K. Schrier (Kapelle), 2. H Slabbekoorn (Kapelle), 3. L. Weststrate, 4. J. Weststrate, 5. E. Franse (allen Goes). Van onze sportmedewerker Hoek - Jos Kayser, Mart van de Guchte en Adriaan Nieuwen- huyse zullen vandaag toch tegen Rozenburg aantreden. De verwachte schorsing van dit drietal is deze week niet binnen gekomen. Volgens Cees Blomaard, voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland, mag Hoek ervan uitgaan dat deze spelers opgesteld kunnen worden. De schorsingspapieren die deze ochtend misschien alsnog binnen zullen komen gaan dan pas gelden voor de volgende competitiewed strijd. Ook Remco van Keeken zal van de partij zijn. De diagnose rond zijn blessure genomen in Streekziekenhuis De Honte in Terneuzen, bleek bij een tweede onderzoek in een ander ziekenhuis ongegrond.

de Stem | 1993 | | pagina 13