miNG\ DE STEM SOOrt Gullit twijfelt over WK in '94 Van Poppel bijt van zich af HAD IK DIE BIJVERDIENSTEN MAAR OPGEGEVEN HET x€B0_ The Architects of Tme UITSLAGEN EN STANDEN PAKKET! IBOD. Zülle verwacht vandaag eerste aanvallen op leiderspositie Volleybal team heeft tijd nodig Judoka's verrassen op aangename wijze op EK in Athene Elleboogstoot Wouters blijft onbestraft /AN 11.00- 17.00 UUR •CAMERA'S 'RIEZEN - KOKEN 1ELKSTRAAT 13, BREDA Basketballer bezorgt zichzelf verlamming De Lotto SPORTNIEUWS KORT BASKETBAL GOLF PAARDESPORT TENNIS SQUASH IJSHOCKEY X 55 JUWELIERS - DIAMANTAIRS - BEËDIGD TAXATEUR WEKEND 'INGEN. Dan kunt u dit laar al de trotse LMC Caravan! R U |-144207. B0VA6 e levensduur'. 'arendstraat 20 oosterhout telefoon 01620-60129 \lDl I VRIJDAG 30 APRIL 1993 DEEL B Door Henk Mees Londen - Ruud Gullit be twijfelt sterk of hij, bij kwa lificatie, volgend jaar ook met het Nederlands elftal naar het WK gaat. „Ik ga er niet vanuit dat ik er dan nog bij ben," zei de ex-aanvoer der van het Nederlands voet balelftal woensdagavond laat nadat hij terug was gekeerd in het hotel van Oranje. De wissel, twintig minuten voor het einde van de WK-inter- land Engeland-Nederland (2-2), deed de ex-aanvoerder van Oranje pijn. „Het verbaasde me dat ik werd gewisseld. Ik ben er best wel een beetje kwaad over. Er moest ook wel wat gebeuren, maar ik vond het niet terecht dat ik er vanaf gehaald werd. Ik vond dat ik een goede eerste helft had gespeeld, in de tweede helft gleed ik een paar keer wat ongelukkig onder uit," zei Gullit. Gullit besprak zijn ongenoegen na Engeland-Nederland niet me,er met bondscoach Dick Ad vocaat. Na zijn 65e interland vloog de 30-jarige speler van AC Milan gisteren op eigen houtje rechtstreeks naar Milaan. „Wat ik van Ruud weet is dat hij zelf wil doorgaan zolang hij het zelf denkt aan te kunnen. En dat-ie tegen de tijd van het WK wil bekijken hoe hij zich voelt. Ik heb nog geen seintje gekregen dat Ruud nu twijfelt," aldus Ad vocaat. Niet optimaal Advocaat haalde de rechtsbuiten woensdagavond twintig minuten voor het einde van het veld om dat Gullit niet naar wens speel de. „Hij functioneerde niet opti maal meer. Dat kan aan zijn knieblessure hebben gelegen," zei Advocaat, die vorige week zaterdag al een woordenwisse ling had met Gullit over diens rol binnen Oranje. Gullit prefe reert zelf een vrijere rol dan een tamelijk gebonden op de rech terflank, zoals hij tegen Enge land moest innemen. „Ikzelf had het idee dat het wel goed ging met mij. Maar Dick Advocaat heeft mij uitgelegd dat-ie me vanwege mijn knie had vervangen. Dat moet ik dus maar geloven. Ik voel me wel geen honderd procent. Maar dat het aan mijn knie lag, zag ik zelf niet zo," zei Gullit woensdag na afloop met een tamelijk ongelo vige blik in de ogen. Na de wissel verliet hij woedend en met enig' licht misbaar het veld. Advocaat wilde gisteren nog niet vooruitlopen op de vol gende interland, op 9 juni in Rotterdam tegen Noorwegen. Contract Gullit gaf vorige week al te kennen bezwaar te hebben tegen de datum van die interland, ge pland nadat de nationale compe tities voorbij zijn. Bij AC Milan zal vermoedelijk maandag over zijn toekomst worden beslist. Gullits advocate Ella Adriaansen vervolgt dan in Milaan de besprekingen over contractverlenging. AC Milan schijnt niet genegen te zijn Gul lit de mogelijkheid te geven op een optie van zijn kant het con tract in 1994 opnieuw met een jaar te verlengen. Bovendien vindt Milan de financiële verlan gens van Gullit te hoog. Hij wil volgend seizoen vier miljard lires verdienen, bijna vijf miljoen gul den, wat evenveel is als Marco van Basten. Milan biedt Gullit voor één seizoen 2l/a miljard lires (3,7 miljoen gulden). Door Susanne Groeneveld Salamanca - Een origineel verjaardagscadeau was het niet. Al twee jaar op rij beloonde Jean-Paul van Poppel zijn meesterknecht Gert Jakobs op 29 april met een overwinning. Gisteren vierde Jakobs zijn 29ste verjaardag en opnieuw was het geschenk van Van Poppel een ntzege in de Vuelta. Op de brede Avenida Féderico Anayo in Sa lamanca, waar duizenden toe schouwers zich achter de afzet ting verdrongen, liet hij Baffi, Jalabert en Abdoesjaparov in de massasprint kansloos. Helemaal vlekkeloos verliepen de laatste meters van de derde etappe niet. Van Poppel moest Abdoesjaparov van zich afdu wen, toen die eerst naar links en vervolgens naar rechts uitweek. „Wat die Abdoe doet is niet normaal," foeterde Van Poppel, die twee dagen op rij misgreep in de massaspurt. „Ik moest wel met mijn handen van het stuur, anders was ik in de dranghekken geëindigd. Dinsdag rijdt-ie Jala bert bijna van de sokken, van daag moet ik er bijna aan gelo ven. Hij moet in rechte lijn spur ten, dan gebeurt er niets." Abdoesjaparov moest zijn roeke loze manoeuvres voor de meet overigens bekopen met een de- klassering. De Belgische wed strijdleider Nico Ledent besloot de Oezbeek na het bekijken van de video-opnamen van de vierde naar de laatste plaats te verwij zen. Vorig jaar overkwam Ab doesjaparov hetzelfde in Gent- Wevelgem. Toen moest hij de overwinning afstaan aan Mario Jankovic ligt zwaar bloedend en groggy op de grond. foto epa Athene (rtr) - De Servische basketballer Slobodan Jan kovic loopt het risico door een bizar voorval voor het leven verlamd te blijven. Jankovic was woensdag tij dens een wedstrijd voor de playoffs om de Griekse titel van zijn club Panionios te gen Panathinaikos zo kwaad over het feit dat hij met vijf persoonlijke fouten naar de kant moest dat hij in opperste frustratie zijn hoofd keihard tegen de paal van de basket liet neerko men. De gevolgen van deze onbe suisde daad waren desas treus. De 30-jarige Jankovic had zichzelf twee wervel breuken bezorgd en zakte hevig bloedend ineen. „Zijn conditie is kritiek," zei een behandelende arts donder dag in een ziekenhuis in Athene. „De voeten en an dere delen van het lichaam zijn verlamd. Het is op dit moment onmogelijk aan te geven of hij weer normaal zal kunnen bewegen." Cipollini, die hij had gehinderd in de sprint. De cowboy uit Tasjkent baalde. Dinsdag werd hij door Gutierrez en Van Poppel afgetroefd, woensdag was Jalabert hem de baas en gisteren lukte het op nieuw niet. Al het hele seizoen jaagt 'Abdoe' vergeefs op een overwinning. Vorig jaar verza melde de sprinter zeven zeges, was hij vier keer succesvol in de Vuelta. De overstap van Carrera naar Lampre leverde hem finan cieel gewin op, maar sportief moest hij een stapje terugdoen. De Oezbeek beklaagt zich er al weken over dat de Lampre-ploeg hem niet goed lanceert. De Itali anen werken weliswaar hard in de laatste kilometers, maar drin gen hem te vroeg de koppositie op. Zwak Wat dat betreft heeft Van Pop pel het beter getroffen in de Festina-ploeg, die vooral dankzij hem publiciteit oogst. De sprin ter boekte gisteren in Salamanca zijn vijfde seizoenszege. Festina mag dan de grootste ploeg zijn van het peloton (43 renners, van wie de 15 Andorrezen alleen op papier), qua prestaties komt het team ronduit zwak voor de dag en in Spanje gaat dan ook het gerucht dat de horloge-fabrikant er aan het einde van het jaar mee stopt als successen achter wege blijven. In de wereldbeker wedstrijden zette Steven Rooks met een tiende plaats in Luik- Bastenaken-Luik de beste pres tatie neer. Aanval De rit van gisteren was voor de renners geen pretje. De hele dag regende het pijpestelen. Meteen al na de start in La Gudina werden de knechten naar de ploegleidersauto's gestuurd om regenjacks en overschoentjes op te halen. Bovendien was het koud, amper twaalf graden. „En dan wordt er nog niet doorgere den ook," mopperde Alex Zülle, die vandaag de eerste aanvallen op zijn amarillo trui verwacht. In de etappe naar Avila moet het peloton over de Puerto de Pena- nagra en de Puerto de Seranillos, twee beklimmingen van de eer ste categorie. Grote vraag is hoe Delgado en Rominger zich ten opzichte van Zülle en Breukink zullen opstellen. Gaan zij van daag al in de aanval of sparen zij zich voor de klimtijdrit van za terdag over 24,1 kilometer? Zülle Jean-Paul van Poppel heeft geen moeite om Baffi (links) voor te blijven. gaat ervan uit dat hij vandaag al behoorlijk aan de tand zal wor den gevoeld. „Ik kan me niet indenken," zei hij gisteren, „dat Rominger en Delgado niets zul len proberen.' Vierde etappe, La Gudina-Saiamanca: 1. Van Poppel (Ned) 231,7 km in 5.45.50 (40,493 km/u), 2. Baffi (Ita), 3. Jalabert (Fra), 4 Pagnin (Ita), 5. Saitov (Rus), 6. José Rodriguez (Spa), 7. Sun derland (Aus), 8. Gutierrez, 9 Juan- Carlos Gonzalez (Spa), 10. Santamaria (Spa), 11. Fabricio Bontempi (Ita), 12. Eao (Spa), 13. Ferreira (Spa), 14. Lom (Tsj), 15. Rominger (Zwi), 16. De San tos (Spa), 17. Redant (Bel), 18. Marie (Fra), 19. Zarrabeitia (Spa), 20. Cubino (Spa), 23. Zulle (Zwi), 25. Hoffman, 26. Hermans, 36. Delgado (Spa), 42. Cor- des, 51. Mauri (Spa), 52. Breukink, 66. Voskamp, 72. Talen, 92. Den Bakker, 102. De Vries, 137. Nijboer, 162. Ja kobs 1 18. Algemeen klassement: 1. Zülle 15.37.55, 2. Jalabert 0.29, 3. Breukink 0.30, 4. Rominger, 5. Alonso (Spa) 0.32, 6. Julian Gorospe (Spa), 7. Garmendia (Spa) 0 35, 8. Hodge (Aus) 0.36, 9 Mauri 0.36, 10. Marie 0.38, 11. Gelfi (Ita) 0.39, 12. De las Cuevas (Fra) 0.40, 13. Herminio Diaz Zabala (Spa) 0.44, 14. Zarrabeitia 0.44, 15. Jorge Silva (Por), 16 Cordes, 17. Delgado 0.45, 18. Dufaux (Zwi), 19. Abdoesjaparov 0.47, 20 Montoya (Spa), 31. Voskamp 1.01, 70. Den Bakker 1.10, 87. Hoffman 1.25, 92. De Vries 1.29, 115. Van Poppel 1.49, 120. Nijboer 1.53, 152. Jakobs 5.48, 153. Hermans 7.02, 159. Talen 8.38. Villerupt. Circuit des Mines, amateurs. Vijfde etappe, Trieux-Trieux, tijdrit: 1. Leproux (Fra) 23 km in 30.17, 2. Lance (Fra) 0.07, 3. Proetskikh (Rus), 4, En gels (Ned) 0.23, 5. Currit (Fra) 0.26 Zesde etappe, Trieux-Villerupt: 1 Kaspoetis (Lit) 100 km in 2.22.34, 2. Przibil (Est), 0.03, 3. Jarno (Fra) 0.07, 4. Engels (Ned), 5. Beggi (Ita). Algemeen klassement: 1. Currit (Fra) 15.16.32, 2. Leproux (Fra) 0.42, 3. Bintz (Est) 0.57, 4. Sarkaukas (Lit) 1.06, 5. Lance 2.26. Chateaulin. Ruban Granitier Breton. Vierde etappe, Lannion-Chateaulin: 1. Barbosa (Por) 105 km in 2.25.50, 2. Davion (Fra), 3. Riddle (Sch), 4. Blijle- vens (Ned), 5. Kleinheinz (Dui). Algemeen klassement: 1. Bozii (Fra) 14.46.11, 2. Boury (Fra) 0.08, 3. Gues- don (Fra) 1.09, 4. Riddle 1.44, 5. Bar- FOTO ANP bosa 1 47, 8. Van Elburg (Ned) 1.56. Ruddervoorde, profkoers: 1. Mattheus (Bel) 169 km in 4.04, 2. Remels (Bel) 1.20, 3. Deneut (Bel) 1.25, 4. Vinger- hoets (Bel) 1.30, 5. Lapage (Bel), 6. Van Camp (Bel), 7. Peter Naessens (Bel), 8. De Wael (Bel), 9. Bafcop (Bel). 10. Bogaert (Bel) 1.50, 18. Meys (Ned). Epinai. Ster van de Vogezen, vrouwen, eerste etappe (ploegentijdrit): 1. Ne derland 10 km in 13.30,03, 2. Verenig de Staten op 0,62 seconde, 3. Litouwen 7,47, 4. Rusland 13,10, 5. Zweden 16,21. Haarlem (anp) - Met drie fullprofs, négen vrije-tijds- volleyballers en een interim- coach maakte het Nederlands team donderdag een nieuwe start. Op de eerste van vier dagen Haarlemse Volleybal Week ver loor Oranje na een veelbeloven de start met 1-3 van Cuba (15-13 8-15 3-15 4-15). Nog zonder Joop Alberda, de bij de spelersgroep favoriete trainer die niet eerder dan volgende week zijn contract met de NeVo- Bo zal signeren. Voorlopig ook zonder de nog in de Italiaanse competitie actieve, of daarvan net uitrustende routiniers. Zon der ook Bas van de Goor, het talent van kampioen Dynamo die dinsdag in de beslissende na-competitiewedstrijd tegen ZVH zijn enkelbanden scheurde en de ook al nieuwe medische staf werk bezorgde. In de eerste set verried de sa menwerking tussen het gelegen heidsteam enig perspectief. „Dit team heeft talent, maar een hoop tijd nodig," concludeerde de Cu baanse coach Orlando Samuels. Vanachter de bestuurstafel in Woerden is het wachten op het jawoord van Alberda. De Gro ninger wil de laatste finesses van zijn overeenkomst met de NeVo- Bo afgerond zien voor hij werk gever en gezin definitief van zijn liefde voor het volleybal kan overtuigen. (ADVERTENTIE) ^4 Kreeg je elke dag maar een nieuwe kans. Dan was het leven een stuk leuker. Daarom introdu- ceert De Lotto nu Lucky 10. Want Lucky 10 kun je elke dag spelen. Dus heb je elke dag een nieuwe kans. De prijzen kunnen oplopen tot maximaal 100.000 x uw inleg. De uitslag van dit nieuwe, dagelijkse spel tan De Lotto, wordt elke avond om ca. 23.15 uur uitgezonden op Nederland 3. Behalve op zondag. Een Lucky 10 spelformulier en een folder met de spelregels liggen voor u klaar bij één van de 2.000 Spelnet-winkels. Kijk voor verkoopadressen in de Gouden Gids of bel 06-9525 (50 ct. p.m.). Wie wil er niet elke dag een nieuwe kans om rijk te worden? Lucky 10. Elke dag een nieuwe kans Door Jaap van Essen Athene - Vooraf waren de verwachtingen niet al te hoog gespannen. De Nederlandse judotop zit midden in een - wat oneerbiedig gezegd - fik se renovatie. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen haakte een fiks aantal top pers van de voorbije jaren af, dus moeten de beide coaches noodgedwongen verjongen. Afgaande op de resulaten van de eerste dag tijdens het EK in Athene - de eerste echte testcase na de Spelen - zit het met de toekomst wel weer Acht van de twaalf Nederlanders kwamen gisteren al in actie, en precies de helft van hen bereikte de halve finales, die in het week end worden afgewerkt. Zeker heid over medailles geeft dat nog niet, maar de wijze waarop de eerste partijen werden afge werkt, gaf hoop. De enige dissonant was eigenlijk Theo Meijer, uitgerekend de man die na het gedwongen vertrek van Ben Spijkers de Nederlandse vaandeldrager zou moeten zijn. De routinier uit Amersfoort, Eu ropees kampioen in 1991 en win naar van het brons in Barcelona, ging in zijn eerste partij al pijn lijk onderuit. Letterlijk gesproken dan, want Meijer werd geveld door een blessure, niet door zijn tegen stander, Droga uit de Oekraïne. In het verleden onderging Meijer al eens een hernia-operatie en zijn rug blijft een zwakke plek. Een paar maal per jaar ver schuift er bij hem een wervel. „Niet echt gevaarlijk, wanneer die wervel weer op zijn plaats is geduwd hebben mijn spieren een paar dagen nodig om zich weer te herstellen. Na drie dagen train ik meestal weer", verklaarde de teleurgestelde judoka. Ditmaal was de timing van Me- ijers lichaam niet erg gelukkig, want de blessure kostte hem de partij en dus het toernooi. Over een extra optreden in de open klasse wilde Meijer niets weten. „Daar heb ik eigenlijk helemaal geen zin meer in. Ik denk ook niet dat mijn rug snel genoeg herstelt." Bij de vrouwen ontbraken nogal wat gevestigde Nederlandse na men, maar de vervangsters de den het uitstekend. Zwaarge wicht Monique van der Lee veegde de vloer bij letterlijk aan met de Duitse Hagn en de Britse Lee, en staat zaterdag tegen de Franse Lupino. Verrassend goed waren Claudia Zwiers (-66 kg) en de op het WK debuterende Karin Kienhuis, uitkomend in de klasse tot 72 kilogram. Tot groot genoegen van bondscoach Cor van der Geest wisten ook zij zich naar de halve eindstrijd te vechten. Dat lukte Jenny Gal (61 kg) niet. In haar kwartfinale tegen de Britse Bell liet zij zich in de allerlaatste seconden verrassen. Louis Wijdenbosch, ook een leerling van Van der Geest's school Kenamyu redde het ook niet, al schakelde hij in de eerste ronde Europees kampioen Spitt- ka uit. De Fransman Yandzi ver sperde hem vervolgens echter de weg. Gal en Wijdenbosch krijgen echter nog wel een kans op brons, doordat zij beiden hun herkansing wonnen. Wijden bosch overigens op curieuze wij ze, want hij keek tijdens zijn laatste partij telkens naar het scorebord, in de veronderstelling dat hij blauw droeg en dus ach terstond. dat bleek gelukkig voor hem niet zo, en tot zijn stomme verbazing werd hij als winnaar aangewezen. UITSLAGEN MANNEN Boven 95 kg: Muller (Lux) wint van Catsburg (Ned), ippon; Muller wint van Kosorotov (Rus), ippon. Her kansing: Catsburg verliest van Ko sorotov, wazari. Halve finales: Möl- ler (Dui) Douillet (Fra) en Muller (Lux) - Sjaksjakleisvili (Geo). Tot 95 kg: Rdroga (Oek) wint van Meijer (Ned) opgave. Halve finales: Guido (Ita) - Traineau (Fra) en Et- linger (Oos) - Voinov (Let). Tot 86 kg: Smeets (Ned) wint van Merkevicius (Lit), wazari; Smeets wint van Masjoerenko (Oek), ippon. Halve finales: Magomadov (Mol) - Maltsev (Rus) en Smeets - Tayot (Fra). Tot 78 kg: Wijdenbosch (Ned) wint van Spittka (Dui). ippon; Yandzi (Fra) wint van Wijdenbosch, yuko. Wijdenbosch naar herkansing.' Hal ve finales: Liparteliani (Geo) - Ti- mosjkin (Rus) en Babjak (Tsj) - Yandzi (Fra). VROUWEN Tot 72 kg: Kienhuis (Ned) wint van Kourtelessi (Gri), koka; Kienhuis wint van Hakansson (Zwe) yuko. Halve finales: Kienhuis - Wer- brouck Bel), Howey (GBr) - Meig- nan (Fra). Tot 66 kg: Zwiers (Ned) wint van Markova (Bul), ippon; Zwiers wint van Juszczak (Pol), ippon. Halve finales: Dubois (Fra) - Pierantozzi (Ita) en Zwiers - Cowan (GBr). Tot 61 kg: Jenny Gal (Ned) wint van Szczepanska (Pol), ippon; Gal wint van Janosikova (Slw), beslissing; Bell (GBr) wint van Gal, yuko. Gal naar herkansing. Halve finales: Blasco (Spa) - Yael (Isr) en Bell - Van de Caveye (Bel). Van onze verslaggever Londen/Zürich - De elleboogstoot van Jan Wouters tijdens het WK-duel Engeland-Nederland (2-2) zal geen vervolg krijgen bij de tuchtcommissie van de wereldvoet balunie (FIFA). Paul Gascoigne liep door de actie van Wouters een gebro ken jukbeen op. De Engels man werd gisteren in Londen geopereerd. Verwacht wordt dat hij over twee weken weer kan spelen. Jan Wouters voetbalt van avond alweer met Bayern Mü- nchen tegen VfB Stuttgart. Hij hoeft niet te vrezen voor een schorsing bij de volgende WK- interland, op 9 juni in Rotter dam tegen Noorwegen. „De FIFA straft niet op basis van tv-beelden. De bewijsvoering vinden we onvoldoende en bo vendien respecteren we op de ze manier beslissingen van de scheidsrechter," aldus FIFA- woordvoerder Guido Tognoni. Volgens Tognoni heeft de tuchtcommissie van de FIFA bij uitzondering in in één ge val tv-beelden geraadpleegd bij incidenten. Dat was het geval nadat vier jaar geleden de WK-wedstrijd Brazilië- Chili was gestaakt. Verder worden videobeelden af en toe gehanteerd voor het bepalen van de strafmaat nadat de incidenten via het rapport van de scheidsrechter zijn gemeld. „Ik heb het incident niet ge zien, maar Paul Gascoigne was zo van de kaart dat het een harde botsing moet zijn geweest," zei de Engelse bondscoach Graham Taylor over het elleboogstoot van Wouters waarbij Gascoigne een bloedende wond opliep. „Zoiets mag niet, maar het gebeurt in de voetballerij," reageerde de Nederlandse bondscoach Dick Advocaat op de daad van Wouters. De spe ler van Bayern München wei gerde woensdagavond na af loop te praten over het inci dent. Gisteren reisde hij op eigen gelegenheid voor de ploeg uit naar München. Mejia naar ploeg Kuiper Parijs - Alvaro Mejia heeft een contract getekend bij Motorola, de Amerikaanse wielerploeg waarbij Hennie Kuiper ploegleider is. De Colombiaanse klimmer is aangetrokken om kopman Andy Hampsten in de grote ronden, Giro en Tour, bij te staan. De 26-jarige Colombiaan reed tot nu voor Postobon slechts natio nale wedstrijden. Olsen moet FC Köln redden Keulen - FC Köln heeft in de strijd tegen degradatie uit de Bundesliga naar een laatste strohalm gegrepen en de Deen Morten Olsen als trainer/coach aangetrokken. De ex-speler van FC Köln, Nyköbing, Cercle Brugge, RDW Molenbeek en Ander- lecht zal de ploeg de laatste zes belangrijke wedstrijden van het seizoen begeleiden. De club deelt momenteel de op twee na laatste plaats van de Bundesliga met VfL Bochum met 20 punten uit 28 wedstrijden. De 43-jarige Olsen volgt Wolfgang Jerat op, die weer terug treedt als assistent-trainer. Jerat werd 28 februari hoofdcoach als vervanger van Jörg Berger. McCoist met gebroken been uitgeschakeld Glasgow - De veel scorende Schotse spits Ally McCoist heeft woensdagavond tijdens de WK-kwalificatiewedstrijd in Lissa bon tegen Portugal zijn rechter kuitbeen gebroken. Hij kwam in de slotfase van het duel, dat een verrassend hoge overwinning voor de Portugezen opleverde (5-0), in botsing met verdediger Oceano. Brood, Sas en Loklioff geschorst Zeist - Schorsing voor één wedstrijd: Hoekman (ADO Den Haag), Buskermolen (AZ), Usta (Fortuna S.), Brood, Lokhoff, Sas (NAC), Huiberts (Roda JC), Louhenapessy (Sparta, in aansluiting op zijn straf van 26 april) en Spee (WV). Rugby-boycot Zuid-Afrika opgeheven Den Haag (ANP) - De Nederlandse rugbybond mag weer banden aangaan met de Zuidafrikaanse zuster-organisatie. Met onmid dellijke ingang is voor die tak van sport de boycot opgeheven. Minister d'Ancona van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) heeft dit, na overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken, aan de Nederlandse Sport Federatie (NSF) laten weten. Den Bosch. nk finale playoffs (best-of-seven), derde wedstrijd: EBBC - BS Weert 84-73 (41-39). Mannen: Nederland - Frankrijk 2-2 (7-10 in games, Buit - Bonetat 0-9 3-9 6-9, Scheffer - Elstob 9-4 3-9 9-6 4-9 9-4, Vertogen - Canot 9-6 9-7 8-10 7-9 9-7, Van de Velde - Arnoux 2-9 9-2 4-9 3-9). Taipeh. Alfred Dunhill Cup, kwali ficatietoernooi: stand na eerste ron de: 1. Mexico (Alarcon 69, Bnto 72 Espinoza 81) en Zweden (Lanner 73, Haggmann 69, Lindgren 72) 141 slagen, 3. Filipijnen 143, 4. Zuid- Afrika, Paraguay en Zwitserland 144, 7. Thailand 145, 8. Hongkong 146, 9. Italië en Singapore 147, 11. Brazilië, Malaysia, Nederland (Bos 75, Lovey 74, Smits van Waesberghe 74) en China 148. Per land tellen per ronde twee beste scores. Eerste acht landen naar finaletoernooi te St Andrews 14-17 oktober. Cannes. Cannes Open, stand na eer ste fonde: 1. Fulke (Zwe), March- bank (GBr) 66, 3. Hall (GBr), Mont- gomerie (GBr), Gallacher (GBr), Grappasonni (Ita), McFarlane (GBr) 67, 8. o.a. Torrance (GBr), Spence (GBr), Forsbrand (Zwe), Palmer (ZAf) 68. Rome. 61e CSIO. Grote Prijs, na barrage: 1 Vangeenberghe (Bel) Queen 0-36,23, 2. Robert (Fra) No- nix 4-34,42, 3. Michael Whitaker (GBr) Midnight Madness 0-34,42, 4. Godignon (Fra) Twist du Valon 4-37,26, 5. Perez de Guzman (Spa) Pini 4-37,34 Saumur. CCI (int. military), stand na eerste dag dressuur: 1. Stark (Sch) Stanwick Ghost 58,8 straf- punten, 2. Acerbi (Ita) Astore deH'Ucellai 62,2, 3. Favereau (Fra) Suzon de Vaiilac 66,2, 4. Billing (GBr) Kangaroo 66,8, 5. Weide Haagensen (Den) Discover 67,6, 8. Van Leeuwen (Ned) Dora's Green 70,4. Aix-en-Provence (Fra). EK, tweede dag. Vrouwen: Nederland - Duits land 3-0 Van Hoorn - Schone 3-9 10-9 9-7 4-9 9-7, Sommers - Baum 9-1 9-1 9-2, Houtsma - Bartel 8-9. 7-9 10-8 9-3 9-2). Nederland - Wales 3-0 (Van Hoorn - Johnson 9-7 9-1 9-3, Sommers - Newson 0-9 9-3 9-2 9-0, Houtsma - Jones 9-1 9-1 9-0). MANNEN Taipeh, 180.000 gulden. Tweede ronde: Matuszewski (VSt) - Scha pers (Ned) 7-6 6-0, Stoltenberg (Aus/6) - Wibier (Ned) 6-4 6-2, Simian (Fra/1) - Smith (Bah) 6-2 6-3, Antonitsch (Oos/5) - Baur (Dui) 6-2 3-6 6-2, Ho (Vst/4) - Muller (ZAf) 6-4 6-4, Atlanta, 540.000 gulden. Tweede ronde: Eltingh (Ned) - Agenor (Hai) 3-6 6-3 6-4, Sampras (VSt/1) - Skoff (Oos) 6-1 6-2, Berasategui (Spa) - Gilbert (VSt/4) 6-4 6-4, München, 540.000 gulden. Tweede ronde: Lendl (Tsj/2) - Gustafsson (Zwe) 6-4 6-4, Pioline (Fra) - Naewi (Dui) 4-6 6-A 7-6, Novacek (Tsj/6) - Damm (Tsj) 6-2 6-3, Stich (Dui/3) - Kucera (Slw) 6-0 7-5, Kulti (Zwe) - Muster (Oos/5) 7-6 4-6 6-4. Madrid, 1,45 miljoen gulden. Twee de ronde: Edberg (Zwe/1) - Svens- son (Zwe) 6-4 6-3, Bruguera (Spa/3) - Filippini (Uru) 6-2 6-2, Corretja (Spa) - Markus (Arg) 6-3 6-4, Buril- lo (Spa) - Clavet (Spa) 6-4 7-5. Dubbelspel, tweede ronde: Oosting/ van Emburgh (Ned/VSt) - Nijssen/ Suk (Ned/Tsj/4) 7-5 7-6 VROUWEN Hamburg, 675.000 gulden. Tweede ronde: Sanchez Vicario (Spa/3) - Rittner (Dui) 6-1 opg., Maleeva- Fragniére (Zwi/5) - Baudone (Ita) 6-0 6-1, Seles (Ser/1) - Tarabini (Arg) 6-2 6-2, Huber (Dui/6) - Bege- row (Dui) 6-1 5-7 6-1. Jakarta, 180.000 gulden. Tweede ronde: Niemantsverdriet (Ned) - Porwik (Dui) 4-6 6-1 7-5, Taranto, 180.000 gulden. Tweede ronde: Schultz (Ned/5) - Hrzlilkova (Tsj) 6-3 1-6 6-4, Cecchini (Ita/2) - Jagerman (Ned) 7-6 6-1, Ferrando (Ita/7) - Bobkova (Tsj) 6-1 6-3, Farina (Ita) - Zrubakova (Tsj/3) 6-4 7-5, Graham (VSt/6) - Sharpe (Aus) 6-3 6-3, Ercegovic (Kro/8) - Papa- daki (Gri) 7-5 6-3, München. WK A-landen, degrada- tiegroep: Frankrijk - Zwitserland 3-1 (1-1 0-0 2-0), Noorwegen - Oostenrijk 2-6 (2-3 0-2 0-1).

de Stem | 1993 | | pagina 9