Lintjesregen 1993 Pa Bosnis Fransen BINNENLAND A4 260 Doden door werk voor vakboi Jeruzalem weer conc aan Palestij DE STEM VRIJDAG 30 APRIL 1993 Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur Officier in de Orde van Oranje-Nassau: Joop van den Ende, Blaricum, producent; Mevrouw mr. J. Klomp, Amsterdam, gynaecologe/vml. med. adv. Nederlandse Organisatie van Verloskundigen in Bilthoven; L. R. de Leeuw, Amsterdam, pianist, dirigent, componist; C. J. J. M. Nooteboom, Amsterdam, auteur; Drs. F. A. van de Roer, Den Haag, hoofd sector Algemeen Beleid en plv. hoofd Directie Media, Letteren en Bibliotheken (Directoraat- Generaal voor Culturele Zaken) van het Ministerie van WVC; E. Zandee, Middelburg, anaesthesist; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: P. M. Aartsen Tuyn, Bussum, bestuurslid Stichting Pensioenfonds Nederlandse Omroep/hfd. dienst Personeel, Sociale Zaken en Organisatie bij Radio Nederland Wereldomroep; Wim Bosboom, Vreeland, televisiepresentator; Mevrouw M. E. H. Bouters-Tukker, Reeuwijk, beeldend kunstena res; Hans van Breukelen, Leende, profvoetballer; Mevrouw A. A. Chardon-Oosterlee, Schipluiden, vml. dir. Stichting Maatzorg v/h Stichting Maatschappelijke Dienstverlening West- land; Mevrouw J. P. F. van Dalsum, Dordrecht, dir. Theater Damiet; P. J. Defesche, Ulestraten, kunstschilder; J. J. Dommanschet, Zoetermeer, controleur Inspectie Volksgezond heid voor de Geneesmiddelen voor Zuid-Holland en Zeeland van het Ministerie van WVC; Drs. F. J. van Grunsven, Middelburg, vml. adj.-dir. Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland; Wim van den Heuvel, Voorburg, acteur; Elly van Hulst, Rotterdam, atlete; M. Klompien, Groningen, kunstschilder; André van Duin (A.M. Kyvon), Amsterdam, artiest; J. P. Lalleman, Bergschenhoek, secr. departementale ideëeneom- missie ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur; M. T. J. de Leeuw, Hummelo; Mevrouw G. Leguit, Leidschendam, controleur inspectie volksge zondheid voor de Geneesmiddelen voor Gelderland en Utrecht in Arnhem van het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur; L. S. de Levita, Amsterdam, dir.-eigenaar De Levita Productions in Amstelveen; K. Löb, Amsterdam, graficus, schilder en illustrator; H. W. Lubberding, Voorst, vml. beroepswielrenner; J. P. Mackenbach, Krimpen aan den IJssel, eerste beleidsmedewer ker Directie Gehandicaptenbeleid ministerie WVC; D. de Mony, Oisterwijk, personeelsfunktionaris Commissariaat voor de Media in Hilversum; Rien Poortvliet, Soest, schrijver, dichter, tekenaar; Mevrouw P. J. de Rooij-Janse, Wemeldinge; R. M. Spoor, Huizen, televisieregisseur bij de NOS in Hilversum; Joop Stokkermans, Laren (NH), componist, musicus, arrangeur; E. van Veen, Aerdenhout, journalist; Herman van Veen, Soest, cabaretier; Sociale Zaken en Werkgelegenheid Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. H. Bartman, Breda; H. C. M. van Deursen, Nijnsel, voorheen plv. dir. en ook hoofd Personeelsvoorziening Arbeidsbureau Midden-Brabant in Tilburg van Centraal Bestuur Arbeidsvoorziening in Rijswijk; M. C. H. Waijers, Tilburg, juridisch medewerker Rechtskundige Dienst districtskantoor Tilburg FNV; Landbouw, Natuurbeheer en Visserij Officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. ir. H. S. B. M. van Asperen, Berlicum, dir. Staatsbosbeheer; ir. A. Grijns, Utrecht, dir. landbouw, natuur en openluchtrecreatie provincie Zuid-Holland; drs. A. Th. Heijmans, Berkel-Enschot, alg. secr. Noordbrab. Chr. Boerenbond; F. J. Kroesen, Groningen, voorm. dir. Ned. Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten; M. M. J. Mourmans, Lanaken (België), dir.-eig. Mora B.V. te Maastricht; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. J. G. Klijn, Ulvenhout; Economische Zaken Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: drs. F. A. Engering, Den Haag, dir.-gen. Buitenlandse Economische Betrekkingen ministerie economische zaken; mr. W. Neervoort, Hazerswoude Rijndijk, ondervoorzitter tevens hoofd Divisie Juridische Zaken Octrooiraad in Rijswijk; drs. C. A. J. Herkströter, Wassenaar, pres.-dir. NV Koninklijke Nederlandse Petroleum Maatschappij in Den Haag; ir. M. C. van Veen, Amsterdam, voorzitter Raad van Bestuur Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken NV (KNHS) en voorzitter raad van bestuur Hoogovens Groep BV in IJmuiden; ir. M. Ververs, Hattem, voorzitter raad van bestuur Wolters Kluwer NV in Amsterdam; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: H. R. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt, Wassenaar, directeur/eige naar Attractiepark en Camping Duinrell bv in Wassenaar; drs. P. J. Groenenboom, Eindhoven, voorheen dir. Philips Consu mer Electronics International bv in Eindhoven; ir. W. J. A. Hoenselaar, Castricum, dir. Corporate Technology Hoogovens Groep bv in IJmuiden; drs. J. ten Hoope, Rossum (Gld.), lid Executive Committee Philips Communicatie- en Informatie-Systemen in Den Haag; ing. B. ten Hoove, Leek, director Board Boulton Paul Groep in Manchester (G-B); ir. K. Horstra, Terneuzen, dir. Zuid-Chemie bv te Sas van Gent; T. T. Jonker, Breda, voorzitter Raad van Bestuur Wilton-Fe- ijenoord Holding bv in Schiedam; ir. A. Tiktak, Veere, dir. nv Electriciteits- en Produktiemaatschap- pij Zuid-Nederland EPZ in Eindhoven; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: G. Broersz, Oosterhout, dir. G.B. Diving in Rotterdam; Meyn bv in Oostzaan; J. A. de Waal, Werkendam, voorheen directeur, nu adviseur motoren De Waal in Werkendam; Verkeer en Waterstaat Officier in de Orde van Oranje-Nassau: Th. C. Luijks, Roosendaal, directeur Rijksverkeersinspectie bij directoraat-generaal voor het Vervoer 's-Gravenhage; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: W. Th. van Brakel, Middelburg, oud-hoofd onderafdeling bestuurs- en oppertoezichtzaken bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland Mid delburg; E. J. van den Heuvel, Sint-Michielsgestel, oud-juridisch-admini- stratief beleidsmedewerker waterkeringen provincie Noord-Bra bant; ing. J. A. J. Boekhout, Breskens, hoofd technische dienst bij waterschap Het Vrije van Sluis Oostburg; A. F. Romijn, Hoek, oud-griffier waterschap De Drie Ambachten Terneuzen; A. J. Verstraeten, Knokke-Heist (België), pres.-dir./eigenaar be- heersmaatschappij Verstraeten B.V. te Oostburg; J. Verstraate, Vlissingen, projectleider vlootvernieuwing bij de vaarwegmarkeringsdienst bij directoraat-generaal scheepvaart en maritieme zaken; C. L. Minderhoud, Breda, hoofd afd. kabelnetten, district Breda bij PTT; ing. J. van Staveren, Zoetermeer, technisch wetenschappelijk onderzoeker PTT Research; Joop van den Ende (producent): Officier in de Orde van Oranje-Nassau. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Henk Lubberding (voormalig beroeps wielrenner): Ridder in de Orde van Oran je-Nassau. FOTO ANP Rien Poortvliet (tekenaar): Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. FOTO ANP Joop Stokkermans (compo nist): Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. FOTO DIJKSTRA Wim Bosboom (radio- en te levisiepresentator): Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. FOTO DIJKSTRA Jan-Dirk Blaauw (lid Twee de Kamer): Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Hans van Breukelen (prof voetballer): Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Marten Oosting (Nationale Ombudsman): Ridder in de Or de van de Nederlandse Leeuw. FOTO ANP André van Duin (artiest): Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. FOTO DO VISSER E. Nordholt (hoofdcommissaris van politie Amsterdam): Ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw. FOTO ANP A. W. Vermeulen, Middelburg, regiomanager installatie en service Goes, district Breda bij PTT; Defensie Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: schout-bij-nacht T. J. N. van der Voort, Leiden; generaal-majoor mr. J. F. .J. A. van Daal, militair juridische dienst, Leiderdorp; luitenant-generaal J. W. C. van Ginkel, artillerie, El Gorah (Egypte); generaal-majoor P. H. M. Messerschmidt, artillerie, Breda; Officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: kolonel ir. H. J. N. van den Berg, technische staf Dongen; kolonel drs. C. F. Turpijn, militair psychologische en sociologische dienst, Breda; brigade-generaal A. J. G. M. Blomjous, cavalerie, Breda; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: luitenant ter zee technische dienst der 2e klasse oudste categorie J. W. den Beer, Vlissingen; luitenant ter zee van administratie der 2e klasse oudste categorie J. C. Oomes, Middelburg; kapitein J. B. M. Wils, verbindingsdienst, Hoogerheide; majoor L. M. M. Baltussen, luchtmacht, Hoogerheide; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: G. W. Glerum, voorheen Conservator militair luchtvaart museum, Breda; Financiën Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: C. Boersma, directeur-generaal belastingen bij het ministerie van financiën, Leiderdorp; Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: drs. T. de Swaan, directeur De Nederlandsche Bank, Amsterdam; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: prof. dr. J. A. H. de Beaufort Wijnholds, onderdirecteur De Nederlandsche Bank, Bussum; F. Driesens, voormalig plv. hoofd belastingdienst, eenheid particu lieren, ondernemingen te Dordrecht, Ridderkerk; mr. J. Verbruggen, hoofd belastingdienst, eenheid particulieren, ondernemingen te Breda, Berkel-Enschot; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: H. P. J. Smits, behandelfunctionaris bij de belastingdienst, eenheid particulieren, ondernemingen te Roosendaal; Onderwijs en Wetenschappen Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: prof. mr. N. E. Algra, oud-hoogleraar Rijksuniversiteit Utrecht, Doorn; prof. dr. N. F. Th. Arts, oud-hoogleraar Vrije Universiteit Amster dam, Huppel; mevrouw prof. dr. E. M. Barth, hoogleraar Rijksuniversiteit Gro ningen/lid Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschap pen, Paterswolde; prof. dr. W. Th. Daems, hoogleraar Rijksuniversiteit Leiden, Oegstgeest; prof. dr. ir. J. Davidse, hoogleraar TU Delft, Rotterdam; prof. dr. J. Joosse, bijzonder hoogleraar Vrije Universiteit Amster dam/lid Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, Nederhorst den Berg; prof. dr. J. Kommandeur, hoogleraar Rijksuniversiteit Groningen/ lid Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, Gro ningen; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: drs. H. J. Vader, rector Stedelijke Scholengemeenschap in Middel burg, Biggekerke; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: P. J. M. de Bekker, oud-dir. scholengemeenschap Hilsondis in Gilze, Rijen; H. Carrière, lid hoofdbestuur van de Vereniging tot bevordering Electrotechnisch Vakonderwijs in Nederland (V.E.V.), Breda; Onderwijs en Wetenschappen en Financiën Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: prof. mr. Ch. P. A. Geppaart, hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Brabant te Tilburg/lid van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen, Tilburg. Onderwijs en Wetenschappen en Justitie Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: dr. C. C. A. Voskuil, oud-directeur T.M.C. Asser Instituut in Den Haag, Naarden; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: W. H. Poelstra (broéder Reginald), Ossendrecht. Binnenlandse Zaken Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mevrouw M. J. C. A. Ermen, lid Eerste Kamer, Oisterwijk; drs. G. J. J. Schinck, lid Eerste Kamer, Sint Michielsgestel; mr. J. J. Vis, lid Eerste Kamer, Anloo; dr. K. Zijlstra, lid Eerste Kamer, Littenseradiel; J. D. Blaauw, lid Tweede Kamer, Zeist; mr. dr. V. A. M. van der Burg, lid Tweede Kamer, Zeist; mr. J. J. van Iersel, lid Tweede Kamer, Den Haag; H. T. M. Lauxtermann, oud-lid Tweede Kamer, 's-Hertogenbosch; mr. drs. M. Oosting, Nationale Ombudsman, Zeist; mr. H. Fock, Oegstgeest; drs. E. E. Nordholt, hoofdcommissaris van politie Amsterdam; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: mevrouw mr. M. H. Dijkstra-Liesveld, plv. griffier Eerste Kamer, Den Haag; drs. A. M. J. C. Aarts, burgemeester Gilze en Rijen; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: ir. A. P. Merriënboer, oud-gemeenteraadslid Alphen en Riel; A. H. Hommel, wethouder Nieuw-Vossemeer; J. H. M. A. Schoenmakers, wethouder Oosterhout; J. G. M. Ronnes, wethouder Vierlingsbeek en oud-lid Provinciale Staten van Noord-Brabant; A. Harmsen, Emmen; W. D. Zwartelé, gemeentesecretaris Sas van Gent; T. A. Vogel, burgemeester Sint Philipsland; Justitie Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mr. A. R. Bloembergen, Wassenaar, oud-raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden; mr. S. Royer, wonende 's-Gravenhage, president van de Hoge Raad der Nederlanden; Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. A. G. Beets, Voorburg, oud-deken van de Orde van Advocaten in het arrondissement Rotterdam; mr. A. H. van Delden, Utrecht, president van de arrondissements rechtbank te 's-Gravenhage; mgr. A. J. Glazemaker, Amersfoort, aartsbisschop van Utrecht van de Oud-Katholieke Kerk in Nederland, tevens voorzitter dagelijks bestuur en voorzitter internationale bisschoppenconferentie van de Unie van Utrecht van oud-katholieke kerken; mr. J. A. J. M. Van Goethem, Voorburg, oud-vice-president van de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage; mr. G. Chr. Kok, Vught, president van het gerechtshof te 's-Herto genbosch; mgr. dr. J. A. de Kok, Utrecht, hulpbisschop van het aartsbisdom Utrecht, tevens lid van het r.k. bisschoppencollege van Nederland; prof. mr. dr. J. H. van Kreveld, 's-Gravenhage, hoofd stafafdeling Algemeen Wetgevingsbeleid van het ministerie van justitie, tevens hoogleraar staats- en bestuursrecht aan de Katholieke Universiteit Brabant; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: ds. B. J. Aalbers, Geldrop, emeritus-predikant in de gereformeerde kerken in Nederland en oud-secretaris van de Raad van Deputaten Samen op Weg; mr. A. A. S. M. Aerden, Esbeek (gem.' Hilvarenbeek), kantonrechter te Tilburg; dr. I. A. C. Dekkers, Roosendaal en Nispen, gerechtsvicaris van de bisschop van Breda; S. G. Kuyten, Dongen, deken van het dekenaat Oosterhout en kanunnik van het Kathedrale Kapittel van het bisdom Breda; H. J. Loonen, Oosterhout, oud-provinciaal overste van de Neder landse Kapucijnenprovincie, tevens pastor verpleegtehuis St. Agnes te Geertruidenberg; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: ds. W. Hage, Kruiningen (gem. Reimerswaal), predikant gerefor meerde gemeente te Kruiningen; Buitenlandse Zaken Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: dr. B. R. Bot, ambassadeur bij de EG in Brussel; pater C. G. F. Braun, generaal overste Missionarissen van het Heilig Hart, Rome; mr. A. B. Hoytink, ambassadeur in Bern; jhr. mr. H. J. M. van Nispen tot Sevenaer, ambassadeur in Brussel; C. Spoelder, oud-voorzitter van de Nederlandse Vereniging in Brussel; mr. H. A. L. Vijverberg, ambassadeur in Athene; Officier in de Orde van Oranje-Nassau, bij bevordering: M. B. Gomes Sanches, van Portugese nationaliteit, oud vice-consul der Nederlanden in Vila Real, Portugal; zuster G. M. J. Lemmens, religieuze bij de Congregatie van Franciscan Missionaries of Christ the King in Karachi; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. M. Baron van Aerssen Beijeren van Voshol, consul-generaal der Nederlanden in Vancouver; M. G. G. van Blerk, directeur van Ceteco Guatemala; A. L. Brunings, ambassadeur in Kingston; mr. A. F. Duyverman, ambassadeur in Islamabad; drs. A. J. Ettema, adviseur ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag; mr. H. Gajentaan, ambassadeur in Dhaka; prof. dr. C. Chr. Goslinga in Miami; mr. S. I. H. Gosses, plaatsvervangend directeur-generaal Europese Samenwerking, chef Directie Raad van Europa en Wetenschappe lijke Samenwerking bij ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag; mr. L. J. Hanrath, ambassadeur in Manilla; dr. R. C. Harkema, chef van de Directie Ontwikkelingssamenwer king Latijns-Amerika bij ministerie van buitenlandse Zaken in Den Haag; mr. S. Baron van Heemstra, ambassadeur in Buenos Aires; drs. J. H. J. Jeurissen, Inspecteur Posten Buitenland bij ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag; N. A. Kamp, consul-generaal in Florence; J. C. Leroy, van Franse nationaliteit, consul in Duinkerken; jonkheer M. E. A. Loudon, generaal manager van Philips Indonesië; F. M. D. Mahler-Besse, van Franse nationaliteit, consul in Bor deaux; n R. D. M. Mon, president-directeur Philips Venezuela; monseigneur M. P. M. Muskens, Ambassade Raad in Rome; drs. J. J. de Roos, ambassadeur in Santé Fé de Bogotó; A. van Steenwijk, bestuurder-directeur Philips, België; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: Y. Akimoto, van Japanse nationaliteit, medewerker landbouwafde- ling ambassade in Tokio; E. I. Austad, van Noorse nationaliteit, vice-consul in Tromso; pater L. F. J. Bartels, missionaris Lazaristen in Etiopië; J. W. F. Beerkens, consul in Atlanta; C. M. van Bemmelen, journalist te Parijs; J. J. Beuk, owner's representative Mammoet Shipping bv in Genua; K. T. Boot, kanselier ambassade in New Delhi; mevrouw M. G. G. Clavaux, kanselier Raad van Europa in Straatsburg; A. Geerlinks, directeur bejaardencentrum Holambra I in Sao Paulo; mevrouw G. J. Goedbloed, medewerker voorlichtingsdienst Ont wikkelingssamenwerking van ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag; C. B. Goedhart in Johannesburg; pastoor J. L. M. Groetelaars, missionaris Lazaristen in Ilobasco, El Salvador; E, J. Haverkort, chef technische dienst Radio Nederland Wereld omroep in Madagascar; mevrouw M. Th. L. H. van Heteren-Hogenhuis, wereldpresïdente Wereldunie Katholieke Vrouwenorganisaties in Utrecht; J. G. Heuft, Broeder Congregatie Witte Paters in Algerije; zuster H. M. A. Jansen in Brazilië; pater Chr. J. Kamphuis, missionaris maristen in Dala, Solomonei- landen; A. Kemkers, vice-consul iri Larvik; pater H. Th. Klomberg, missionaris Congregatie Salesianen van Don Bosco in Zaïre; pater J. M. G. Knapen, missionaris Congregatie van Mill Hill in Malaysia; pater B. G. Laarveld, missionaris Maristen in Kukum, Solomonei- landen; W. A. E. J. Lemstra, general manager ABN-AMRO Bank in Kenya; C. de Ligt, Suppletiedeskundige ministerie voor Ontwikkelingssa menwerking in Nicaragua; J. Th. A. B. Litjens, oprichter Sociaal Centrum Landbouwkolonie Holambra in Brazilië; pater J. van Melis, missionaris Congregatie Heilige Geest in Sao Paulo; pater G. J. A. Preyde, missionaris Congregatie van Mill Hill in Lahad Datu, Sabah, Malaysia; pater L. A. van Rooyen, missionaris Congregatie van Mill Hill in Malaysia; pater A. J. M. de Ruyter, missionaris Congregatie Witte Paters in Zambia; mevrouw K. C. Schaafsma, medewerkster consulaat in Faro; pater L. H. M. van de Schans, missionaris Congregatie Witte Paters van Kardinaal Lavigerie in Tanzania; broeder W. Speth, missionaris Congregatie van de Broeders van Maastricht in Malawi; pater W. A. van Steen, missionaris in Kinshasa; pater C. J. C. Stokman, missionaris Congregatie Franciscanen in Karachi, Pakistan; A. R. K. C. Thybergin, van Belgische nationaliteit, onderwijsdes kundige ambassade in San José; J. G. Th. Verheijen, voormalig adviseur beveiliging ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag; H. J. van der Voort, plaatsvervangend hoofd algemene zaken ambassade in Canberra; E. F. R. van der Vorm, consul in Port Gentil; C. J. Wennink, Secretaris/Penningmeester Netherlands Seafarer's Welfare Society te Harwich; zuster B. M. Wensveen, religieuze Congregatie Onze Lieve Vrouwe van Amersfoort inb Malawi; J. Westra, administrateur PEDE/KAYA project in Bourkina Fasso; zuster G. A. Th. de Win, religieuze Congregatie Onze Lieve Vrouw van Afrika in Zambia; pater S. M. Zeinstra, missionaris Congregatie Franciscanen in Karachi. DE STEM Belgrado (dpa/afp/J Bosnisch-Servisch 'ji bereid om het vredl bemiddelaars Vance Bosnië-Hercegovina nieuw in overweging 1 De leider van de Bos Radovan Karadzic, en zitter' Momcilo Krajism ren ingestemd met het Servische president Slo om zich met het 'parle, te buigen over alle aï vredesplan. Ondertuss- Amerikanen zich op lu Servische stellingen alsi fing van het wapenemb: Van onze redactie buitel Parijs - Frankrijl voorlopig niet uitvo verdrag - dat voorzi| negen EG-landen Franse minister La| ren. Hij verwees met Nederland over Parijs zal in 1993 al z controles handhaven, koord van Schengen, d 1990 in Luxemburg w kend, voorziet in ophe de onderlinge gren: tussen België, N Luxemburg, Frankrijk land. Later sloten Italii Portugal en Griekenl aan bij het Akkoord v; gen. Het Akkoord zou deze werking moeten treden streefdatum van 1 a; niet was gehaald als g tal van praktische en moeilijkheden. „We zullen alles in stellen om ervoor te z aan alle voorwaarden i- maar Frankrijk zal v^ aan die voorwaarden v interne grenzen werke den opgeheven", zei La voor de parlementaire van buitenlandse zaken De Franse minister ver Duitsland, dat het in z wet vastgelegde asiel: moet wijzigen. Naast dende problemen met r Brussel (ap) - Verlel zijn over de hele wi geveer 260 vakboni wegens het opeisen bondsrechten vermo Dit blijkt uit een ral vandaag door het Inter Verbond van Vrije V gingen wordt uitgebrac In zijn jaarlijkse ver| vakbondsonderdrukkin IVW dat vorig jaar 2. sen wegens legitiem werk werden gearrestei Het meeste gevaar lo: bondsmensen in Latij: ka. Ze worden uiteen!' laagd door rechtse ders, extreem linkse roepen, regeringsleger moordenaars. Jeruzalem - Israël reid 5.000 Palestijr in het buitenland toestemming te gi de bezette gebiei blijven in het kaï' gezinshereniging. De joodse staat stelt wel als voorwaarde vooruitgang wordt bij de vredesonderh: gen. Gisteren were geen concrete result! boekt in Washington De Palestijnen, om veel vrouwen en k kregen tot dusver ee dat slechts drie n geldig was voor een op de Westelijke Jor ver of in de Gazastri De Israëlische ra' richtte dat Jeruzal vendien bereid zou de inning van de t gen in de bezette g over te dragen aan c tijnen. Ook hebben Isr functionarissen de hand hebben gelegd plan dat voorziet r richting van een P; politiemacht van 4 die in het kader zelfbestuur op poti gezet, aldus de rad!

de Stem | 1993 | | pagina 4