NAVO versterkt zeeblokkade Oranje boven? iranje binnen! *Biu President Jeltsin ontneemt Roetskoj onderzoek naar corruptie •Holland Qvsino's Thailand dreigt met deportatie Cambodjanen Ciampi presenteert kabinet op brede basis Vlotte Pakken Met Italiaanse Flair EG kan bijna duizend vacatures niet opvullen Medisch* Aegon: Franse blauwhelmen dreigen zich terug te trekken uit Bosnië 30 Palestijnse ballingen mogen terug naar Israël Minister M BUITENLAND In de Holland Casino's kom je ogen tekort. Volkstellingen Italië vertonen groot verschil BUITENLAND KORT 'Binnenvaa de stem donderdag 29 april 1993 Moskou (rtr/afp/upi) - De Russische president Boris Jeltsin heeft giste ren bij decreet het onderzoek naar corruptie en misdaad in Rusland afgenomen van zijn vice-president Aleksandr Roetskoj. Dat zei Jeltsins woordvoerder Vjatsje- slav Kostikov. Eerder op de dag stelde het Russische parlement op aandringen van Roetskoj een commissie in om ge vallen van corruptie binnen Jeltsins regering te onderzoeken. „De vice-president hangt in de politie ke leegte", zei Kostikov na een bijeen komst van de Presidentiële Raad in het Kremlin. Jeltsin zal zelf Roetskojs co mité leiden, zo meldde het persbureau ITAR-TASS. Eerder verloor Roetskoj al de landbouw-portefeuille waarmee hij was belast, zijn dienstauto, lijfwacht en andere privileges. Vorige week riep Je ltsin zijn vice-president op af te treden. Roetskoj is fel tegen Jeltsins economi sche hervormingen en heeft de zijde van het conservatieve parlement tegen zijn baas gekozen. Gisteren beschuldigde hij de regering opnieuw van machtsmis bruik en corruptie, maar hij sprak niet van zijn eerdere dreigement om elf koffers met belastend materiaal open baar te maken. Federaal aanklager Va lentin Stepankov achtte dat er genoeg bewijzen waren en steunde Roetskojs oproep voor een speciale onderzoeks commissie. Het parlement stemde daar met 177 tegen één stem mee in. Ook na Jeltsins overwinning in het referendum van zondag blijft het con servatieve parlement de president dwarszitten. Niet alleen wordt de ver meende corruptie binnen het regerings kamp onder de loep genomen, maar ook het beleid ten aanzien van Joegoslavië en de privatiseringen werden afge kraakt. Parlementsvoorzitter Roeslan Chasboe- latov beschuldigde Jeltsin en diens Amerikaanse collega Bill Clinton ervan een akkoordje te hebben gesloten tegen Servië tijdens hun top in Vancouver begin april. „Na het referendum zou Moskou instemmen met acties tegen Joegoslavië", zei hij. De afgevaardigden bespraken daarop een motie waarin de regering werd opgeroepen het besluit van de VN-Vei- ligheidsraad om sancties tegen Klein- Joegoslavië in te stellen, te herzien. Het privatiseringsbeleid van de rege ring gedurende het afgelopen jaar ver wierpen ze als 'onbevredigend'. „Het parlement heeft zich geheel van zijn kiezers afgesneden", aldus een gefrus treerde Anatoli Tsjoebajs, als vice-pre- mier verantwoordelijk voor de privati seringen. „In juridisch en politiek op zicht vertegenwoordigen de afgevaar digden niemand anders dan zichzelf." Brussel - De lidstaten van de NAVO zijn gisteren in Brussel overeengekomen de marineblokkade tegen Klein-Joegoslavië te versterken. Frankrijk heeft ge dreigd zijn blauwhelmen terug te trekken uit Bosnië- Hercegovina. Ondertussen zijn de gevechten in Bosnië weer flink opgelaaid. Westerse oorlogsschepen die in de Adriatische Zee patrouilleren, mogen sinds gisteren jacht ma ken op koopvaardijschepen en deze, als dat nodig is, beschieten. Volgens een woordvoerder van de NAVO zijn de nieuwe richtlij nen onderdeel van de hardere sancties die deze week van kracht zijn geworden en gaat de operatie 'zo snel mogelijk' in. Oorlogsschepen van de NAVO en de defensiegroep van de WEU, de Westeuropese Unie, controle ren sinds eind november schepen op de Adriatische Zee op het schenden van resolutie 820. Deze resolutie van de Verenigde Na ties verbiedt alle handel met Klein-Joegoslavië behalve die van medicijnen, voedsel en noodzakelijke humanitaire goe deren. Ook mag over zee geen handelswaar naar de republiek worden verscheept. Tot nu toe kon de NAVO bij de operatie geen schepen achtervolgen die in het kustgebied voeren. Hoewel de NAVO tot nu toe meer dan 500 schepen tot stop pen heeft gedwongen en hun handelswaar heeft onderzocht, mocht ze bij geen enkel schip dat verdacht werd van goederenver voer naar Servië en Montenegro geweld gebruiken. Binnen NA- VO-kringen bestaat het vermoe den dat sommige schepen, met name tankers, in staat zijn ge weest Servië te bevoorraden (ADVERTENTIE) Terwijl iedereen op Koninginne dag uit volle borst "Oranje boven, Oranje boven" zingt, trakteren wij 30 april op "oranje binnen". Een mooie gelegenheid om uw geluk eens te beproeven in de speelzaal of in de Jackpotclub. Vanaf 13.30 uur zijn we geopend. Bedenk wel dat correcte kleding, een geldig legitimatie bewijs en een minimum leeftijd van 18 jaar voorwaarden zijn om binnen te lopen. Op 4 mei zijn we gesloten, maar daarna bent u weer van harte welkom. AMSTERDAM BREDA GRONINGEN - NIJMEGEN ROTTERDAM - SCHEVENINGEN VALKENBURG -ZANDVOORT door via de kustwateren te va ren. Parijs dreigt de Franse blauw helmen uit Bosnië-Hercegovina terug te trekken uit onvrede over de wijze waarop de Verenigde Naties zijn vredesoperaties uit voeren. Frangois Leotard, minis ter van defensie, zal de aanwe zigheid van de Franse troepen of van een deel ervan heroverwe gen als een aantal 'elementaire en belangrijke' kwesties niet worden opgelost. Frankrijk en Groot-Brittannië zijn met name ongerust over plannen van de Verenigde Sta ten Servische doelen te bombar deren. Zij geloven dat daarmee de VN-troepen aan grote risico's komen bloot te staan. In Bosnië-Hercegovina is giste ren op alle fronten zwaar ge vochten. In het oosten, noord westen en noordoosten van het land raakten Serviërs en Mos lims slaags, terwijl de Kroaten en Moslims hun strijd in Mid- den-Bosnië voortzetten. De omvang van de gevechten is sterk toegenomen nadat de Bosnische Serviërs het Vance- Owen vredesplan maandag af wezen. De VN stelden daarop scherpere sancties in tegen Klein-Joegoslavië om de Bosni sche Serviërs onder druk te zet ten. De volksvertegenwoordiging van Servië riep gisteren het 'parle ment' van de Bosnische Serviërs op hun afwijzing te heroverwe gen en het vredesplan alsnog goed te keuren. De motie in Belgrado werd gesteund door de regerende ex-communisten van president Slobodan Milosevic en de democratische oppositie, maar Milosevic' ultra-nationa listische bondgenoten van de Ra dicale Partij van Vojislav Seselj stemden tegen. Door onze correspondent Aart Heering Rome - Hoeveel ingezete nen telt Italië? Volgens de volkstelling van twee jaar geleden waren het er toen 56.411.290. Maar uit gisteren gepubliceerde gegevens blijkt dat in datzelfde jaar de som van het aantal inwoners van alle Italiaanse gemeenten 57.746.163 bedroeg, met een verschil van 1,335 miljoen. Vooral in het zuiden blijken statistische Italianen vaak niet te corresponderen met mensen van vlees en bloed. Zo werden in Napels 192.000 mensen minder ge meten dan de 1,4 miljoen die er volgens de gemeente lijke administratie wonen. In het Siciliaanse Catania waren het er 58.000 minder en in Catanzaro in Calabrië 42.000. Voor een deel komt dat door de spreekwoordelijke traag heid van de ambtelijke mo lens in Zuid-Italië. Een bur ger die verhuist, moet hier ten minste negen keer uren achtereen in de rij staan voor verschillende loketten, terwijl de resultaten van zijn aangifte vaak pas na jaren worden verwerkt, als dat al gebeurt. Het is dus begrijpelijk dat niet iedereen die de stad verlaat, dat ook meldt. An derzijds komen de meetfou- ten ook de stedelijke bestu ren niet slecht uit, omdat zij op basis van de door hen opgegeven bevolkingsgege vens vanuit Rome geld voor ziekenhuizen, ambtenaren en werkgelegenheidsprojec ten krijgen toegewezen. Cambodjanen keerden gisteren met geschenken van de VN terug naar hun land nadat ze jaren in een vluchtelingenkamp in Thailand hebben gewoond. Gisteren beëindigden de VN de grootscheepse repatrïèrings-campagne. foto epa Poipet (rtr) - Het Thaise leger heeft gedreigd 700 Cambodjaanse vluchtelin gen met harde hand de grens met Cam bodja over te zetten. De Cambodjanen willen niet vrijwillig naar hun geboorte land terug omdat ze vinden dat de toestand daar te gevaarlijk is. De Verenigde Naties hebben de campagne om op grote schaal Cambodjaanse vluchte lingen uit Thailand naar Cambodja terug te brengen, gisteren officieel voor beëindigd verklaard. In ruim een jaar tijd heeft het Hoge Commissariaat voor de Vluchtelingen van de VN (UNHCR) meer dan 360.000 Cambodjanen gerepatrieerd uit kampen langs de grens met Thailand. De repatriëring werd mogelijk nadat rivali serende Cambodjaanse groepen in oktober 1991 een vredesverdrag hadden getekend dat een eind maakte aan 13 jaar burgeroorlog. Ook kwamen ze overeen verkiezingen te houden. Deze vinden plaats van 23 tot 27 mei. De meer dan 700 vluchtelingen willen niet weg uit het kamp Site Two, 80 km ten noorden van de Thaise grensplaats Ara- nyaprathet. De 700 worden in Thailand als illegale immigranten beschouwd en moeten het land verlaten, aldus luitenant-kolonel Sanan Kajornklam die het repatriëringspro gramma van Cambodjaanse vluchtelingen in Thailand leidt. „Het kamp is dicht en het UNHCR heeft met ingang vhn heden zijn r bescherming teruggetrokken. Mensen die niet weg willen, krijgen dus zeker last met de Thaise sterke arm". Er zijn 22.000 VN-militairen in Cambodja, maar schendingen van de wapenstilstand en ernstige aantasting van de mensenrechten zijn een dagelijks verschijnsel in het land. De Rode IQimer, die verantwoordelijk is voor de dood van meer dan een miljoen mensen tijdens haar bewind in de jaren '70, weigert zich aan het bestand te houden, en wil evenmin meedoen aan de verkiezingen. Van onze correspondent Aart Heering Rome - Na een crisis van slechts vijf dagen, een record in de Italiaanse politiek, heeft premier Carlo Azeglio Ciampi gisteravond laat het nieuwe Italiaanse kabinet ge presenteerd aan president Scalfaro. Vanmorgen zullen hij en zijn 24 ministers hun ambtseed afleg gen. Na de benoeming van Ciampi, de directeur van de cen trale bank die voorheen nooit enige politieke functie had be kleed, bevat ook diens kabinet tal van nieuwe elementen. Het meest opmerkelijk is de deelname van vier ministers van de democratisch-linkse oppositie (PDS). Deze partij, de opvolger van de communistische PCI, is daarmee voor het eerst sinds 45 jaar in de regering vertegen- woordigd-. Financiën en Begro ting komen in handen van linkse democraten, terwijl de voorbe reiding van een nieuwe kieswet, een van de belangrijkste taken van de nieuwe regering, de taak wordt van de PDS-er Augusto Barbera, de vice- voorzitter van het comité dat het vorige week gehouden referendum over de kieswet had geëntameerd. Ook de Groenen zijn voor het eerst vertegenwoordigd in de persoon van fractievoorzitter Francesco Rutelli, die de porte feuille van Milieuzaken zal be heren. En de republikeinen die twee jaar geleden uit de regering zijn gestapt, zijn weer terugge keerd in de regering. De republi kein Antonio Maccanico, een voormalige minister van Regio nale Zaken, heeft als staatsse cretaris onder de premier wel de rol van Ciampi's naaste mede werker op zich genomen. Daarnaast hebben in het kabinet vertegenwoordigers zitting van de zwakke vierpartijencoalitie - christendemocraten, socialisten, sociaaldemocraten en liberalen - waarop Amato steunde. Enkele ministers, onder wie de christendemocraat Nicola Man- cino van Binnenlandse Zaken, de partijloze rechtsgeleerde Conso (justitie) en de eveneens partijlo ze Alberto Ronchey (Cultuur), zijn op hun post gebleven. Ook op andere posten komen een on gekend hoog aantal niet- partij gebonden politici. Ciampi die zijn ministers heeft uitgekozen zonder voorafgaand overleg met de voorheen opper machtige partijbesturen, heeft daarbij kennelijk vooral gelet op vakkennis. Ook dat is een volsla gen nieuwigheid in het Italiaan se bestel, waar ministersposten tot nu toe werden beschouwd als een beloning voor plaatselijke partijbonzen, die op hun beurt hun ambt vooral gebruikten om hun persoonlijke aanhang aan banen en subsidies te helpen. (ADVERTENTIE) Vesten en broeken in lichte kleuren (veelal afgewassen groen en blauw) gemaakt uit linnen of katoen en gecombineerd met don kere hemden en dassen met aparte teksten: zo flaneren de "Italian Stallions" straks langs de Trevi-fontein. Want dit is de mode zoals ze gezien wordt door Ciao bijvoorbeeld. Wie het niet zo begrepen heeft op een shirt met stropdas kan het casualpak uiteraard ook combineren met êen donkere polo. Nochtans... Wedden dat u meteen weer naar het hemd grijpt als u de aparte dassen van Moschino gezien heeft! JF Mode. Dames, Heren en Kinderkleding. Putte grens. Roosendaal Raadhuisstraat 10. Koninginnedag geopend! In Putte van 10-16 uur In Roosendaal van 12-17 uur Washington - Op de tweede dag van het vredesoverli over het Midden-Oosten in Washington heeft Israël giste ren toegezegd dertig Palestijnen, die tussen 1967 en 1987 uit de bezette gebieden werden verbannen, binnen enkele dagen terug te laten keren. Dit meldde de Palestijnse de legatie. Onder deze dertig be vinden zich zeker drie voor malige kopstukken van de Pa lestijnse Bevrijdingsorganisa tie (PLO). In totaal heeft Israël sinds 1967 bijna 1.700 Pales tijnen gedeporteerd. De Palestijnen zagen de Israë lische concessie als een teken van goede wil gezien de kwes tie van de Palestijnen die in december door Israël naar Zuid-Libanon werden gede porteerd. De PLO besloot uiteindelijk toch deel te nemen aan het overleg, alhoewel zij eerst de terugkeer van die gedepor teerden eiste als voorwaarde voor deelneming. Israël zei eerder de terugkeer van zo'n 100 Palestijnen uit de groep toe te staan, maar die weigert zowel gedeeltelijke als gelei delijke terugkeer. De gedepor teerden, volgens Israël leden van de fundamentalistische moslimbeweging Harnas, pro testeerden ook vandaag met een zitstaking tegen de Pales tijnse deelneming aan het overleg. Het hoofd van de Syrische delegatie, Mouaffak Al Allaf, deelde gisteren na het overleg tussen Syrië en Israël mee, dat er weinig verandering in standpunten van beide p tijen te constateren was. Vol- gens diplomaten zijn de con- touren van een regeling tussen Israël en Syrië al duidelijk een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit Golan-hoogvlakte in ruil voor 'volledige vrede', inclusief handels- en diplomatieke rela ties. Geen van beide partijen wil echter formeel de eerste stap zetten, en volgens Arabi sche diplomaten meent Syrië dat wellicht de tussenkomst van de VS en Rusland nodig i om de impasse te doorbreken. Israël sprak gisteren ook met Jordanië en Libanon. Voor woensdagmiddag stond ontmoeting met de Palestijnen op de agenda. Israëlische troepen schoten gisteren in de bezette gebie den, Gaza en westelijke Jor- daanoever, vier Palestijnen dood, onder wie een 12-jarige jongen in Gaza die een kogel door zijn hoofd kreeg. Het was het hoogste dodental voor een enkele dag in een maand. De troepen verwondden verder 30 Palestijnen, zo werd vernomen uit bronnen van de Palestijnen en het Israëlische leger. Partij president Yemen naar winst Sanaa - De partij van president Ali Adullah Saleh is op weg naar een afgetekende overwinning bij de eerste verkiezingen in Yemen sinds de fusie van Noord- en Zuid-Yemen in 1990. Dit blijkt uit de eerste uitslagen die gisteren bekendgemaakt zijn. Het Algemene Volkscongres behaalt 43 van de 64 zetels waarover de beslissing al gevallen is, zo zei de kiesraad in Sanaa. Yemen krijgt een parlement met 301 zetels. Saleh was president van Noord-Yemen tot de hereniging van mei 1990. De voormalige heersers in het zuiden, zijn aspirant-coalitiepart ners, haalden tot dusver slechts vier zetels. De islamitische oppositie heeft tot op heden acht zetels veroverd, waarmee ze de op één na sterkste politieke formatie in de volksvertegenwoordi ging lijkt te worden. China en Taiwan halen banden aan Singapore - China en Taiwan zijn gisteren overeengekomen nauwer samen te werken. Woordvoerders van beide landen toonden zich enthousiast over de uitkomst van de besprekingen in Singapore, die formeel 'niet-officieel en niet-politiek' zijn. De ontmoeting tussen China en Taiwan was de eerste op hoog niveau sinds 45 jaar. Jppen gezamenlijke verklaring werd gesproken over wederzijdse samenwerking op het' gebied van handel, uitwisseling van technologie, de bescherming van copyright, criminaliteitspre ventie en de repatriëring van illegale immigranten. Afgevaardig den van Taiwan en China zullen de overeenkomsten vandaag tekenen. Poolse Boerenpartij stapt uit regering Warschau - De Poolse Boerenalliantie, een kleine regeringspar tij, heeft gisteren gezegd uit het kabinet van premier Hanna Suchocka te stappen. De vraag is of de regering het vertrek van de Boerenalliantie overleeft. De Boerenalliantie stapt uit de zevenpartijencoalitie vanwege onvrede over het landbouwbeleid. Fractievoorzitter Feliks Klimczak denkt dat het nu gedaan is met het kabinet-Suchocka. Suchocka zelf zegt dat de regering gewoon kan aanblijven, meldde het persbureau PAP. Ze zei dat de leiders van de coalitiepartijen volgende week bij elkaar komen om te praten over de gewijzigde vorm waarin de regering zal verdergaan, VS erkennen onafhankelijk Eritrea Washington - De Verenigde Staten hebben gisteren Eritrea officieel erkend als onafhankelijke staat en al een begin gemaakt met het aangaan van formele diplomatieke betrekkin gen. Woordvoerder Richard Boucher van het ministerie van buitenlandse zaken heeft dat meegedeeld. Bijna 100 procent van de in totaal 1,2 miljoen kiesgerechtigde Eritreërs stemde in het afgelopen weekeinde in een referendum voor afscheiding van Etiopië. Boucher verklaarde dat de volks raadpleging goed georganiseerd was en een open karakter had. Eritrea, een voormalige Italiaanse kolonie, ging in 1952 onder VN-verband een federatie aan met Etiopië, maar werd tien jaar later door dat land geannexeerd. Brussel (anp) - De Europese Commissie overweegt een vacatu restop in te stellen om de financiële problemen in de begroting het hoofd te bieden. De Duitse EG-commissaris Peter Schmidhuber (Begroting) heeft dit gisteren in Brussel gezegd. Een vacaturestop zou er volgens de commissaris toe leiden dat bijna duizend Europese vacatu res niet zouden worden opge vuld. Bij de Europese Commissie en een aantal andere EG-orga- nen (Hof van justitie, Rekenka mer, Investeringsbank) werken samen ruim 17.000 ambtenaren. Er zijn hoe dan ook drastische bezuinigingen noodzakelijk, al dus Schmidhuber. De financiële problemen op de begroting voor administratieve uitgaven in de EG zijn voor een belangrijk deel ontstaan door de recente ontwikkelingen op de valutamarkt. De meeste EG- ambtenaren werken in Brussel of Luxemburg en worden in harde valuta (de Belgische of Luxem burgse frank) betaald. In de begroting van de EG wordt echter in ecu gerekend en de ecu is ten opzichte van de frank meer dan vijf procent in waarde gedaald. Een tweede probleem in de administratieve begroting, die grotendeels bestaat uit huis- vestings- en personeelskosten, is de explosieve groei van de pen sioenuitgaven. Deze stijgen met bijna achttien procent, ofwel met meer dan 100 miljoen den. Volgens Schmidhuber wordt dat veroorzaakt doordat de EG-ambtenaren van het eer ste uur inmiddels met -pensioen zijn gegaan. En zo komt het, aldus de com missaris, dat de in de begroting voorziene stijging van meer vijf procent van de administra tieve uitgaven (tot een totaal va» 7,7 miljard gulden) toch niet vol doende is om het huidige perso neel te blijven betalen. De totale uitgaven van de EG zullen volgend jaar reëel met 3,5 procent stijgen tot ruim 70 mil jard ecu (154 miljard gulden). De groei van de uitgaven komt voornamelijk ten goede van steun aan de armere lidstate» (via het zogenoemde cohesiefo nds) en aan de landbouw. Bovenstaande cijfers zijn ont leend aan de ontwerp-begroting zoals de Europese Commissie die gisteren heeft opgesteld. Bij de definitieve vaststelling van df begroting hebben zowel de EG- ministerraad als het Europees Parlement een belangrijke stem- de stem Van onze verslaggever joep Trommelen Raamsdonksveer - Vol de Nederlandse Vereni van Technici in de GezJ heidszorg heeft het be Teletechnicom Raamsdonksveer het vernieuwende ontwerp I het afgelopen jaar gemj de Provo-Vision. Dat is een boven een ziekei bed te bevestigen arm met in een radio, zusteroproep, bediening en klein tv-schei De mini-tv bestaat uit een naamde 'thin film tran led-schermpje: het neusje v zalm op het gebied van 1 tuur techniek. Teletechnicom ontwikkeld Van onze verslaggever Den Haag - Minister dat de binnenvaart op tak moet aan de slag, Ze zei dat gisteren bij de p tatie van de nota 'Vaart keten', waarin voorstellei den gedaan om de concur positie van de binnenvr verbeteren. Volgens haar is de binne 'af en toe een beetje kl: Maar, zo vervolgde ze, b nisterie heeft een warn voor de binnenvaart. „Ze! ze minister die is opgegro de sluis". Centraal in het rapport s tijd die in de havens is g met het laden en loss* containers. Die tijd moe zienlijk worden verkort seert de commissie die h port heeft gemaakt. De commissie constatee binnenvaartschepen die tainers vervoeren op dit r verschillende terminals aandoen. Het aanbod van contain voortaan op één punt worden gegroepeerd dooi richting van Binnenvaart ce Centra (BSC). Deze centra zouden er geval moeten komen Maasvlakte, in het Rott havengebied, de havens vj sterdam en Vlissingen, burg, Meppel, Harlint Born. Verder zou ook in Rotterdam (anp) - Zati weekdagen alleen varen avonds. Dat vergaande voorste! Vereniging (ITV) haar 0 overcapaciteit op de ma: roepen. De ITV spreekt op korte termijn maatreg Gezien de overcapaciteit reders 'pakken' volgens desnoods voor een nauw verhoging van de tariev* En vaste bodem- en p| Europese wetgeving. Als alle leden aan de v tankvaartcapaciteit in geen overcapaciteit mee bemand te worden met vaarkosten en de slijtage Ook de vaarkosten en bovendien vanuit dat dc vrachten verbeteren en reders. Door Jan Smit (ANP) Den Haag - Verst; verzekeren heeft hi daad, maar de affin, het produkt hou steeds niet over. Dat hij destijds tochï assurantiebranche het) zen, was gedeeltelijl „Het transformatiepr die hele kleine ex-Indi mij tot een van de sti ternationale verzekeri schappijen was ti| boeiender". Na 35 jaar verzekeren Jaap Peters (61), si voorzitter van de Raa stuur bij Aegon, op 1 roer over aan drs. K (50). Niettemin spreekt hij jaren nog steeds 'laaiend interessante al was ik me daar df van bewust'. In theorie waren er v ters voor hem slecht ternatieven: merchai gespecialiseerd in overnemingen, of at het gebied van strati ken. „Maar dat heeft bei deel dat ik het ongeli

de Stem | 1993 | | pagina 4