'Den Dullaert niet geschikt voor het Rode Kruis' Geen geld meer voor dorpen ILEGENHEID DE STEM Schooljongens strijden om voetbaltitel Negende editie van Hulsterloofeesten Koninklijk zilver voor J. Vergauwen SPORT in het kort PLAATSELIJK nieuws DAG klapper UITSLAGEN &p< Commissie Financiën Hulst: handhaven huidige niveau voorzieningen Spektakel van John Tura bij Bertha-3 evenement Dodenherdenking alleen in basiliek Hulst irticulieren ZEELAND C2 editie zeeland Ontvangst Hulst gedecoreerden Competitie poolbiljart Esso Aers-toertocht D'N SLUUSWACHTER De lof der kleinheid Heikant Hulst Axel St.-Jansteen KAARTINGEN SCHIETINGEN 1993 X 6 om te zoenen bankje, jubileum, receptie e, verloving, overwinning en. Abraham, openbare Jar door, mag best eens in wel op de pagina i/loeilijk is dat niet en duur e zijn. Prijs per regel of p. 2,40", één grote regel 2,89 resp. 3,04". etsen van een foto of ben formaat van 35 x 45 Ij 15,96 resp. 16,76* I tarieven op aanvraag. Bij 1 betaling wordt 4,50 Ikend Foto's worden niet lel 076-236442 of geef uw Ibr plaatsing af bij één van Schriftelijke opgaven |nd geaccepteerd indien ekend zijn, ook indien uw 2 bijgevoegd is. Fs het recht voor teksten Jan redenen te weigeren, pr klachten bereiken over pkst behoudt de uitgever loor om de naam van de per bekend te geven. lieven gelden op zaterdag Inigingsnieuws 1 2 kolom op donderdag 6^ ,cn\(6 *^eb DE STEM DONDERDAG 29 APRIL 1993 Van onze verslaggever Hulst - De vrijkomende ruimte van het Maatschappelijk Werk in het gemeenschapscentrum Den Dullaert is niet geschikt als onderkomen voor de Rode Kruis colonne. Ook uit financieel oogpunt is dit voor het Rode Kruis Hulst geen haalbare kaart. Burgemeester en wethouders van Hulst tomen tot die slotsom na overleg met een afvaardiging van het Rode Kruis- bestuur. Dat gesprek is gevoerd onder druk van de commissie Financiën. Die voelde er weinig voor om mee te werken aan de aankoop door het Rode Kruis van het Kruisgebouw aan de Ta bakstraat. Eerst, zo meende de commis sie, moest maar eens onderzocht wor den of Den Dullaert wellicht een bruik baar alternatief is. Op dit moment betaalt het Maatschap pelijk Werk 40.000 gulden huur aan Den Dullaert. De instelling verhuist straks echter naar het in aanbouw zijn de Medisch en Sociaal Centrum. Dat betekent dat de gemeente die 40 mille moet bijpassen bij het exploitatietekort van het gemeenschapscentrum. Het Ro de Kruis ziet zo'n hoge huur niet zitten. Bovendien zou de ruimte dan nog ver timmerd moeten worden om die enigs zins bruikbaar te kunnen maken. Dat betekent dat de huur nog hoger zou worden. Voor het Rode Kruis is de aankoop van het Kruisgebouw een uitkomst. Het pand is gemakkelijk bereikbaar, goed toegankelijk voor onder andere rolstoe len en brancards en de indeling is precies wat men wil. Het Rode Kruis heeft zelf een spaarpotje acter de hand om de aankoop voor een belangrijk deel te financieren. Maar toch is de hulp van de gemeente nodig om het financiële plaatje rond te breien. Er ligt een verzoek om de huidige subsidie aan de Rode Kruis colonne van 2.000 gulden van de gemeenten Hulst en Hontenisse op te trekken tot 6.000 gulden. Als de gemeenten dan ook nog eens die subsi die over de komende tien jaar ineens willen uitkeren is het Rode Kruis gered. B en W van Hulst vinden een huurprijs van 6.000 gulden die de colonne straks moet betalen niet overdreven hoog en ze wil het geld over tien jaar ook best ineens betalen. Het college zal echter niet dulden dat het pand wordt onder verhuurd aan anderen dan de EHBO, de Evangelische Kerk en de Bloedtransfu siedienst. De kwestie komt vanavond aan de orde in de vergadering van de gemeenteraad van Hulst. Van onze verslaggever Hulst - Er moet geen geld meer worden gestopt in de uitbreiding van de voorzieningen in de verschillende Hulster dorpskernen. De gemeente moet de nadruk leggen op het handhaven van het huidige voorzieningen niveau. Dat is de mening van de com missie Financiën van Hulst. Een deel van de commissie wil daar bij overigens wel een uitzonde ring maken voor een nieuwe gymzaal en opknappen van ge meenschapscentrum 't Heike in Heikant. W. de Brouwer (Ge meenschappelijke Belangen) wees er tijdens de commissiever gadering ook op dat er in de verschillende dorpen nog wel het een en ander te doen is. Ook Fr. de Vries (Groot Hulst) toonde zich wat huiverig om de geldkraan volledig dicht te draaien. „Er zijn voor de meeste dorpen dorpsplannen gemaakt en nu moeten we die zaak niet helemaal gaan afbreken", vond hij. H. Vercauteren (CDA) stelde zich op het standpunt dat het voorzieningenniveau minstens moet worden gehandhaafd. W. Kayser (VVD) betoogde dat het woongenot en de leefbaar heid in een dorp in hoge mate Van onze correspondente Hulst - Koninginnedag in Hulst staat in het teken van enkele activiteiten van buurtverenigingen, maar de mees te aandacht vraagt toch het Bertha-3 evenement. Poepen de koeien mogen de avond van 30 april enkele bezitters van een lot gelukkig maken. De organisatie heeft gezorgd voor een aantal activiteiten rond het hockeyveld van Rapi- de waar de koeien hun vlaaien moeten deponeren. Omdat de beestjes dat niet op commando doen, verwacht de organisatie dat er enkele uurtjes voorbij gaan voor het definitieve lot is gevallen. Ze zijn daarom blij dat ze John Tura hebben kun nen strikken. Deze Eddy Wal- ly in het kwadraat verzorgt twee optredens: om 22.00 en 23.15 uur. Tura treedt wekelijks enkele malen op in het Waasland, maar het is de eerste keer dat hij op Nederlandse bodem het podium beklimt. Zijn optre den wordt regelmatig als 'knettergek' omschreven. John Tura brengt zeer geva rieerde muzikale nummer: muziek van Will Tura, Clou- seau, Mick Jagger, Cheap Trick, Buddy Holly, John Mi les en Gilbert Becaud. Daar tussen vertelt hij op zijn ma nier grappen en anekdotes. De clou is hij meestal kwijt, maar hij vindt zichzelf grappiger dan Urbanus en Gaston en Leo. Aan de show werkt sinds kort ook een zwaarlijvige niet altijd nuchtere danseres Jeanine mee. Het Bertha-3 evenement wordt daarna afgesloten met een vuurwerk. Op vrijdag 21 mei komt vooral de jeugd aan bod. Om 13.30 uur begint een pupillen voetbaltoer nooi, waaraan zes verenigingen uit de buurt meedoen. Tussen door is er een ballonnenwed strijd voor de kinderen, 's Kantoren Temeuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnummers op pagina A2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Temeuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Ton Koomen (sport), Harold de Puijsseleijr. Goes: Cees Maas, (provincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten (plv. editiechef) Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, Privé tel. 09-3291459940. 1-93 wordt bepaald door de voorzie ningen die er zijn. „Maar wat er dringend nodig was, dat is er nu overal wel", stelde hij. „Dus geen uitbreiding meer." Daar bleek mevrouw A. van Wees (PvdA) het mee eens. „Het voor zieningenniveau in de kernen is vrij hoog te noemen", consta teerde ze. „Dus is het verstandig om nu een pas op de plaats te maken." De commissie meende verder dat het onderhoudspeil van wegen, straten, rioleringen en plantsoen op een aanvaardbaar peil ligt. Een verdere achterstand in het onderhoud mag er echter niet komen. Daarom moet er voor dit doel een jaarlijks bedrag op de begroting worden opgevoerd. De commissie bleekt het eens met mevrouw Van Wees dat er een beheersplan moet komen. Niet alleen voor het onderhoud van straten en plantsoenen, maar ook voor andere gemeentelijke taken. Het team van de Openbare School uit Breskens eindigde in het kampioenschap van Zeeland op een vierde plaats. FOTO CAMILE SCHEISTRAETE Van onze correspondent Hulst - Op het zonovergoten sportpark van HVV'24 waren woensdagmiddag de tien rayonkampioenen van Zee land voor jongenselftallen van basisscholen te gast. In zet: het kampioenschap van Zeeland.' De Regenboog uit Tholen ver sloeg in de finale Prinsenhove uit Middelburg met 1-0. Het was spits Rick van de Velde die met een fraaie kopbal het lot van de hoofdstedelingen enkele minuten voor tijd bezegelde en daarmee de reis naar het KNVB-sportcen- trum in Zeist veilig stelde. De derde plaats was voor De Vaste Burch uit Vlissmgen, die de Openbare School uit Breskens eveneens met 1-0 wist te ver slaan. De vijfde plaats was voor De Dobbelsteen uit Nieuwer- kerk, de zesde plaats voor De Holtkamp uit Goes, de zevende plaats voor De Lichtboei uit Westkapelle, nummer acht is de Openbare School uit Wemeldin- ge, negen: Ter Duinen uit Kloos- terzande en tien is De Triangel uit Temeuzen. Wethouder Picavet van sportza ken van de gemeente Hulst reik te na afloop van het toernooi de prijzen uit. Het Zeeuwse kam pioenschap in Hulst was het voorspel van de sportmaand mei. Dit eerste evenement kan alvast als zeer geslaagd worden beti teld. Een perfecte organisatie en ideaal toernooiweer waren daar debet aan. Meisjes Op het sportpark van de Noor mannen in Westkapelle streden de meisjes om de provinciale titel. De Schakel uit Vogelwaar de zegevierde over Het Baken uit Arnemuiden met 1-0. De meisjes uit Vogelwaarde reizen dus bin nenkort naar Zeist. De derde plaats was voor De Hoeksteen uit Wemeldinge, de vierde plaats voor de Zuidlandschool uit Ter- neuzen, de vijfde plaats voor De Burch uit Vlissingen, de zesde plaats voor de St. Jozefschool uit Eede, de zevende plaats voor Ter Tolne uit Tholen, de achtste plaats voor de Hanekam uit Goes, negende plaats voor Onder de Wieken uit Burgh-Haamstede en de tiende plaats voor de Ca- sembrootschool uit Middelburg. Van onze correspondent Nieuw-Namen - De negende Hulsterloofeesten in Nieuw-Na- men bieden een druk programma waarbij zowel sport als ontspanning de boventoon voeren. De feesten, georganiseerd door voetbalvereniging Hulsterloo, worden dit jaar gehouden op 21, 22 en 23 mei. Avonds is er een disco-avond met medewerking van disco CX. Bovendien is er weer de sensatie van vorig jaar, de groep Ka- tastroof uit Antwerpen. Het traditionele wijkentoernooi begint zaterdag 22 mei om 13.00 uur. Terwijl de ouderen zich op het voetbalveld in het zweet werken kunnen de kleinsten zich uitleven op een springkasteel. Om 17.00 uur, na de prijsuitrei king van het toernooi, treedt de groep Scrofula op. De formatie bestaat uit inwoners van Nieuw- Namen, die tijdens de Hulster loofeesten de kans krijgen zich voor eigen publiek te presente ren. Zaterdagavond is er een grote feestavond met het orkest West band. Ook komt die avond de bekende Vlaamse zanger Bart Vanden Bossche optreden. Hij kreeg bekendheid met de hit 'De heuveltjes van Erica'. Zondag 23 mei worden de fees ten en meteen ook het voetbal seizoen afgesloten. Om 13.00 uur zorgen de tweede elftallen van Hulsterloo en Kieldrecht voor de opwarming. Om 15.00 uur tre den de eerste elftallen van beide verenigingen tegen elkaar in het strijdperk. Van onze verslaggever Hulst - Vooruitlopend op de jaarlijkse lintjesregen, die vandaag plaats vindt, is in Hulst gisteren alvast de eerste druppel gevallen. J. Vergauwen, boekhoudkundig medewerker op het kantoor van Kotterman Neurink Co kreeg de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding viel hem ten deel ter gelegenheid van zijn pensionering, na een dienstver band van 47 jaar. Vergouwen trad op 18-jarige leeftijd in dienst bij het toenmalige boek houd- en assurantiekantoor Smit. Dat werd overgneomen door een accountantspraktij die op zijn beurt in 1981 opging in het landelijke bedrijf Kotterink Neurink. Vergauwen is van 1974 tot en met 1982 eindverantwoordelijk geweest voor de dagelijkse gang van zaken op het kantoor. Sinds 1982 is hij eerste assistent van de accountant die het kantoor in Hulst beheert. Ook in het maatschappelijk le ven heeft Vergauwen zijn sporen verdiend. Zo zat hij in het be stuur van de VW, de Stichting Gezinshulp, de Stichting Katho liek Onderwijs Hulst en van de Carnavalsstichting De Vossen. Hulst - Zoals ieder jaar worden ook dit keer op Koninginne dag alle mensen uit de gemeente Hulst met een koninklijke onderscheiding ontvangen door het gemeentebestuur. Dat gebeurde tot nu toe altijd in het stadhuis, maar dat is buiten gebruik vanwege de bouwactiviteiten aan het nieuwe stadskantoor. De gedecoreerden en hun partners worden nu om 11.00 uur verwacht in het Reynaertshof aan het Stationsplein. X Vergauwen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Hulst - In verband met de bouwwerkzaamheden aan en in het Hulster stadhuis, kan dit jaar geen bijeenkomst plaatsvinden waarbij kransen worden gelegd bij de gedenkplaten voor de Hulsterse slachtoffers en de Poolse bevrijders. Om die reden wordt de Dodenherdenking op 4 mei beperkt tot de interkerkelijke dienst in de Willibrordusbasiliek. De bijeenkomst begint om 19.15 uur. Na afloop van de dienst gaan de aanwezigen met de leden van het gemeentebestuur naar het monument voor de gevallenen aan de Glacis. Hier vormen leden van het de Nationale Reserve de erewacht en zal de Last Post worden geblazen. Na de 1 minuut stilte is de plechtigheid beëindigd. Axel - In de eerste klasse voert De Groote Slock Ter- neuzen na vijf competitieron den de klassering aan in de poolbiljartcompetitie van Zeeuws-Vlaanderen. Het scoorde al 13 punten door vier overwinningen en een gelijk spel. In de tweede klasse gaat De Roskam aan de leiding met eveneens 13 punten. Toch geeft de stand in beide klassen een ietwat vertekend beeld. In de eerste klasse heeft nummer twee, De Gravin, een wedstrijd minder gespeeld en kan het bij winst koploper De Groote Slock tot op één punt naderen. In de tweede klasse staat Café Sport op zes punten achterstand als tweede, maar heeft twee wedstrijden minder gespeeld dan De Roskam. De ze competitie loopt door tot 15 juli. Naast deze reguliere competi tie heeft het bestuur een knock out-competitie opgezet. Vanaf 2 mei wordt de eerste voorronde afgewerkt. Om tot een even aantal te komen moeten eerst Ambassadeur 1 en De Groote Slock 2 tegen elkaar spelen. De winnaar daarvan speelt in de tweede ronde tegen Café Sport 1. De ze knock out-competitie wordt 2 en 16 mei, 20 juni, 11 en 23 juli afgewerkt. Na afloop is de prijsuitreiking in De Halle. Deze competitie wordt ge sponsord door Piet Eyke. De poolbiljartcompetitie be gint serieuze afmetingen aan te nemen. Momenteel kan het bestuur, voorzitter Jan Hil- brink, eerste secretaris John Hayward, tweede secretaris Peter Lucasse en de penning meesters Frits Dorka en Arend Snel, bogen op de inbreng van 17 teams. Ook houdt men bin nenkort onder leiding van Jo hn Hayward en Peter Lucasse een scheidsrechterscursus en worden er regels bekend ge maakt betreffende coaching. STANDEN Eerste klasse: 1. De Groote Slock 5 wedstrijden ge- speeld-13 punten, 2. De Tukker 4-9, 3. 's-Lands Welvaren IA 5-9, 4. De Polder Bar 5-9, 5. Ambassadeur 4-6, 6. 's-Lands Welvaren B 4-4, 7. Les Amies 2 4-3, 8. Café Sport 1 3-1, 9. La Chouette 1 4-0. Tweede klasse: 1. De Roskam 5-13, 2. Café Sport 2 3-7, 3. Les Amies 2 4-7, 4. De Polder Bar 2 4-5, 5. De Witte Leeuw 3-3, 6. Ambassadeur 2 4-2, 7. La Chouette 2 3-2, 8. De Groote Slock 2 4-1. LOTING KNOCK OUT-COM PETITIE Winnaar Ambassadeur 1-De Groote Slock 2 tegen Café Sport 1, De Tukker-'s-Lands Welvaren IA, 's-Lands Welva ren ÏB-De Polder Bar 2, Café Sport 2-Les Amies 2, Les Amies 1-Ambassadeur 2, De Polder Bar 1-De Groote Slock 1, La Chouette 1-De Roskam, De Witte Leeuw-La Chouette 2. Oostburg - De Oostburgse trimformatie TIO houdt vrij dag 30 april, Koninginnedag, de Esso Aers-toertocht. Deze vrije toertocht gaat over 60 kilometer. Er kan gestart worden tussen 08.00 en 09.00 uur vanaf café De Tol aan de Oostburgse Nieuwstraat. Wat is het leven toch spannend in onze contreien! Nu dan weer een echte ruzie tussen de gemeentebesturen van Aardenburg, Axel, Hon tenisse, Sas van Gent en Sluis enerzijds en het departement Zeeland van de Maatschapij van Nijverheid en Handel an derzijds. De gemeentebesturen trek ken broederlijk vereend op tegen de naar hun gevoel Walcherocentrishe Maat schappij. die de euvele moed heeft gehad om de genoemde gemeenten hun miniatuursta- tus te verwijten. „Het zou goed zijn," zo heeft de Maatschappij den volke (en via den volke de beleids makers) laten weten, „als de Zeeuws-Vlaamse gemeenten tot één grote kongsi werden verenigd. Ja, dat is zelfs een 'must', gelet op de noodzaak van een goede economische ontwikkeling in Zeeland." Nu zou een kreet als deze nog wel consumeerbaar wezen, in dien het met de vaststelling dat schaalvergroting nuttig is was gebleven. Maar nee. de Maatschappij moest zo nodig ook de kleine schaal waarop de gemeenten opereren, he kelen. „Bestuurders en amb tenaren (van de kleine ge meenten) zijn doorgaans niet of nauwelijks in staat de be langen die verder gaan dan de eigen gemeentegrenzen te overzien." En: „De gemeen ten moeten van een zodanig kaliber zijn. dat zij een (ge lijkwaardige) gesprekspartner zijn in onderhandelingen en besprekingen met het rijk en de provincie." Kijk, dat klinkt alsof de kleine gemeenten door bestuurlijke pygmeeën worden geleid. Lil liputters, die stamelend en aarzelend en elkaar op de binnenplaats van de Middel burgse Abdij bevechtend, voor de plaatsing van wipkip- pen voor de jeugd en kwispe doren voor de bejaarden ko men pleiten. Wat een misvatting! Heeft men nu werkelijk niet in de gaten dat 'klein' en 'groot' in de wereld van het openbaar bestuur, relatieve begrippen zijn? Of men al dan niet over zijn eigen grenzen heen kan kijken heeft nauwelijks iets te maken met de schaal van een door Tom Koopman gemeente, een provincie of een land, maar is veel meer een kwestie van het formaat en het karakter van de perso nen die er de dienst uitmaken. Als de geografische kleinheid van een toevallig oppervlak een echte norm zou zijn, dan behoort Zeeland te zwijgen als Noord- en Zuid-Holland aan het woord zijn. Als de kleine schaal (volgens de Maatschappij) een soort be drijfsblindheid meebrengt, dan dient Nederland acuut uit het Europa van morgen te stappen, want waar zijn wij naast Frankrijk, Duitsland, Spanje en Engeland? Horen wij ons dan niet. samen met die andere portabele staatjes Liechtenstein, Andorra en Monaco te verenigingen tot een miniatuur-statenbond? Trouwens: klein is niet altijd verwerpelijk. Waarom zou anders de Middelbrugse offi cier van jusitie, mr. S. Tempel, het toch echt wel knusse ar rondissement Middelburg in ruilen voor het volgens hem nog charmantere en klein schaliger arrondissement As sen? Het stond notabene in dezelfde krant als het verhaal over de falende bestuurs kracht der kleine gemeenten! Vergeleken met het indruk wekkende profvoetbal dat in Europa en de wereld wordt gespeeld, houdt de Zeeuwse Maatschappij van Nijverheid en Handel zich uitendelijk toch ook maar bezig met midget-golf. Instede van een eervolle plaats in het pan theon der sociale tycoons ver dient de Maatschappij met haar kritiek op de kleine schaal dan ook een beschei den plekje in Miniatuur Wal cheren. KBO - De Katholieke Bond voor Ouderen hield de jaar vergadering in gemeenschaps centrum 't Heike. Begonnen werd met een eucharistievie ring, waarbij het ouderenkoor onder leiding van L, Ferket de gezangen verzorgde. De jaar stukken werden behandeld en er werd een bestuursverkie zing gehouden. Als nieuw be stuurslid werd E. de Beule- van Overloop gekozen. Na het officiële gedeelte spraken F. de Waal en C. Hageman over bondsaangelegenheden. EXCURSIE - Natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut houdt vrijdag 30 april om 20.30 uur een nachtegalenex- cursie op de Liniedijk. Het vertrek om 20.30 uur is aan de voormalige lts in de Poorter slaan. Excursieleider is Edie Bogaert. HULDIGING - Van de Bouw en Houtbond FNV afdeling Axel werden enkele leden ge huldigd. Henk Lenting was aanwezig om de bondsinsignes op te spelden bij J. Lensen, die 40 jaar lid is en H. Koopman die 25 jaar lid is. Eén lid kon wegens werkzaamheden niet aanwezig zijn. Tevens werd afscheid genomen van twee bestuursleden. A. Herwegh die bijna 45 jaar bestuurslid was en T. Vercouteren die dit 23 jaar heeft gedaan. De avond werd besloten met een diner. MOTORCLUB - De motor toerclub The Road Rats houdt vrijdag 30 april een bijeen komst in café De Kroon voor iedereen, aanvang 20.00 uur. Daar worden de activiteiten van dit seizoen besproken. Te vens is een videoversl'ag te zien van de eerste Steense paastoer die de MLTC dit jaar heeft gehouden. DONDERDAG - HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14 uur, prijs- kaarting. HULST -Café Time Out, 20 uur, prijs- kaarting. ST.-JANSTEEN Café 't Centrum, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. CLINGE Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, hobbvmiddag. HEIKANT 't Heike, KBO, 13.30 uur, kaarten en bingo. AXEL Gregoriuscentrum, 14 uur, kaarting voor ouderen. SAS VAN GENT De Regenboog, ANBO, 14 uur, bingo en verloting. GRAAUW Gemeenschapshuis, KBO, i3.45 uur, kaarting. LAMSWAARDE De Vier Jaargetijden, 13.30 uur, schieting voor bejaarden, Axel - Ons Genoegen, Breda- bar, vrije kaarting. Bieden: 1. C. de Deijn, 2. J. van Hove, 3.1. van Eenennaam. Jokeren: 1. M. de Beer, 2. J. van de Enden, 3. L. Boogaard. Clinge - Zaal De Landbouw, 21 personen. Jokeren: 1. mevrouw Ras, 2. mevrouw Verbrugge, 3. J. van Hoeij. Biedne: 1. F. Pies- sens, 2. R. Thilleman, 3. E. Danckaert. Clinge - Schoppenboer. Bieden: 1. mevrouw Buijze, 2. T. van Spaandonck, 3. F. Piessens. Jo keren: 1. V. Vermeulen, 2. me vrouw Van Gaever, 3. mevrouw Lambrechls 's-Heerenhoek - Vrije Schut ters, 32 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: M. Wisse, Concor dia; tweede en derde hoge en vierde zijvogel: J. Doene, Victo ria; eerste zijvogel: A. Rijk, AD- LM; tweede zijvogel: M. Ver donk, Concordia; derde zij vo gel: A. Schouwenaar, Edele Handboog; grootste aantal (6): J. Doene. Wip 2: hoge vogel: A. Poelman, Edele Handboog; eer ste zijvogel: M. Verdonk, Con cordia; tweede zij vogel: J. Rijk, derde zijvogel: L. de Jonge, bei den ADLM; grootste aantal (6): M. Wisse, Concordia. Kwadendamme - Vooruitgang, 48 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. van de Dries, Eensge zindheid; tweede hoge vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; eerste zij vogel: J. de Jonge, AD LM; tweede zijvogel: J. de Jon ge, Soranus; derde zijvogel: D. Verdonk Jacoba van Beieren; extra vogel: A. Schouwenaar, Edele Handboog; grootste aan tal (6): D. Sinke, Jacoba van Beieren. Wip 2: hoge en eerste zijvogel: W. Voet, Soranus; tweede zijvogel: S. Ras, Victo ria; derde zijvogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; grootste aantal (7): P. de Visser, Zorgv- lied; extra vogel: M. Verdonk, Concordia.

de Stem | 1993 | | pagina 15