I ;i IMG U8S ftlJDIJK Theo Platjouw niet present Finish te stijl voor sprinter Van Poppel Puntendeling Animo in Breda Lierse SK te sterk ilNNEN Koninginneconcours in Kloosterzande voor Jong Zeeland Jalabert winnaar 'bergop' Bestuur De Honteruiters SPORT ZEELAND B3 Br feij Br ytv mt*i m )n IEN ian zondag met ind aan de Grens i de opening van |halen wij onze ot ziens en Daisy Drijdijk SUZUKI Schelde Top Toernooi bij De Smickel in Hulst In de landelijke vierde klasse van mixed-competitie SPORTNIEUWS KORT 1993 x 51 DE STEM DONDERDAG 29 APRIL 1993 i-k.' ïcv l-OO—17.00 uur )0—18.00 uur Suzuki Swift Sapphire Van onze biljartmedewerker Hulst - De biljartvereniging pe Smickel uit Hulst staat van vrijdag 30 april tot en met zondag 2 mei garant voor de organisatie van het inmid dels traditionele Schelde Top Toernooi. Op die dagen zijn veel goede biljarters uit de drie districten die Zeeland onder de vlag van de KNBB (Koninklijke Nederlandse Biljart Bond) rijk is present in Brasserie De Smickel te Hulst. BILJARTEN Niet de absolute top komt aan het vertrek in die Hulster lokali teit. De deelnemers worden op voordracht van de districten uit genodigd op basis van hun be reidwilligheid om steeds in dit kampioenschap present te zijn. Dat moet de reden zijn dat een man als Theo Platjouw in het rijtje deelnemers ontbreekt. Ge zien de kwaliteit van het deelne mersveld en om het toernooi kwalitatief op te waarderen zou hij zeker niet misstaan in deze officieuze titelstrijd van Zee land. Nu een man als Platjouw ont breekt lijken de kansen op pro longatie van de titel voor Johnny Rottier met stip te stijgen. Nor maal bekeken mag hij in dit deelnemersveld de meeste con currentie verwachten van Louis" Dallinga. De beheerder van het multi-functionele centrum Het Meulengat heeft weer met en thousiasme de keu ter hand ge nomen en gaf blijk van een uit stekende vorm in het onlangs gehouden kampioenschap beker kader. Zoals gebruikelijk wordt ook in Hulst dit Schelde Top Toernooi betwist in drie spelsoorten. Men speelt naar 100 caramboles ka der 38/2, 50 caramboles band stoten en 15 caramboles drie banden. Juist in die afwisseling van spelsoorten en de korte par- tijduur liggen toch enige kansen voor de concurrentie om Johnny Rottier beentje te lichten. Biljar ters als Koos Zwanink, de al genoemde Louis Dallinga en ook Jaap Hameling uit Baarland, en vertegenwoordiger van het dis trict Walcheren en De Bevelan- den, zijn daartoe in staat. Of dat ook voldoende zal zijn om Rot tier van zijn zoveelste titel af te houden is een goede vraag. Wedstrijdleider in Hulst is Wal ter Mortier van de organiserende vereniging. Hij wordt bij alle partijen geassisteerd door arbi ters die afkomstig zijn uit zijn vereniging en dat mag op zich vrij uniek genoem worden voor zo'n titelstrijd. Vrijdag 30 april wordt om 13.30 uur de loting voor de poule-indeling verricht door de wethouder van sportza ken van de gemeente Hulst, Ben Picavet. Het ligt in de bedoeling dat alle districten in een poule vertegenwoordigd zijn. Daarop afgaande lijkt er sprake van een ietwat geleide loting en lijken de kopstukken niet bij elkaar in één poule terecht te komen. Kort na die loting start het toernooi met de eerste partijen. Zaterdag 1 en zondag 2 mei gaan de wedstrij den om 13.00 uur verder en de finalepartij zondagmiddag is ge pland omstreeks 17.00 uur. Deelnemers: Johnny Rottier (KIoos- terzande), Louis Dallinga (Sluiskil), Koos Zwanink (Terneuzen), Cor Verlinde (Zaamslag), Jaap Hameling (Baarland), Jan Westdorp (Goes), Richard de Bruin (Zierikzee) en Henk Wielaard (Nieuwerkerk). Door Susanne Groeneveld Orense - „Gewonnen?", vroeg Erwin Nijboer be langstellend aan Jean-Paul van Poppel, meteen nadat hij in Orense de finish was gepasseerd. De sprinter uit de Festina-ploeg schudde ontkennend zijn hoofd. „Het laatste stuk was te steil voor mij", antwoordde hij. „Ik wist dat het stijgingspercentage zes procent was. Op papier lijkt dat niet zo steil, maar als je er aan begint, valt het toch tegen." Van Poppel was niet de enige die zich gisteren verkeek op de laat ste 350 meter van de tweede etappe in de Vuelta die van Vigo naar Orense voerde. De 170 kilo meter lange tocht door het mid dengebergte, langs dennenbos sen, bloeiende brem en eenvou dige boerendorpjes, eindigde met een gemeen klimmetje, steiler dan bijvoorbeeld de Oude Kwa- remont in de Ronde van Vlaan deren. Van Poppel, opnieuw gegang- maakt door Gert Jakobs, kwam als een van de eerste renners door de laatste bocht, maar viel meteen stil. In tegenstelling tot Laurent Jalabert en Djamolidine Abdoesjaparov, die zij aan zij de zege betwistten. De Fransman, uit de ploeg van Zülle en Breukink, kwam overtuigend als winnaar uit de bus. 'Abdoe' moest voor de tweede achtereen volgende dag in de massaspurt genoegen nemen met een troost prijs. Vormcrisis Jalabert was dit voorjaar al vroeg in vorm. Tot 14 maart verzamelde hij maar liefst zes overwinningen (twee ritten plus het eindklassement in de Ronde van Mallorca, etappes in de Ron de van Valencia en Parijs-Nice en de Grote Prijs Luis Puig). Na Parijs-Nice kwam de renner uit Payin-Augmontel echter in een vormcrisis terecht. Uitgerekend in zijn lievelingsklassiekers de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken- Luik miste hij de kracht om met de besten te duelleren. „Ik ben te vroeg in vorm geweest", conclu deerde hij gisteren. „In de Cata laanse Week voelde ik al dat het minder ging. Het trainingskamp in El Escorial vorige week met de ploeg heeft me goed gedaan. Elke dag bespeurde ik vooruit gang." Jalabert wist dat hij winstkan sen had in het zonovergoten Orense. Hij had de aankomst grondig bestudeerd, wilde zich bovendien revancheren op Ab doesjaparov, die hem dinsdag in Vigo bijna de dranghekken had Ingereden. „Ik moest met alle geweld remmen, anders was ik zeker gevallen", aldus Jalabert, die gisteren met het uitzonderlij ke grote verzet van 54x13 aan de laatste meters begon. „Dit soort aankomsten heb ik het liefst. Ze zijn precies op mijn maat gesne den. Toch had ik het de laatste meters moeilijk. Mijn kuiten le ken te exploderen." Achteraf is de 24-jarige Frans man er niet rouwig om dat hij in de Waalse klassiekers buiten de schijnwerpers bleef. „Voor ON CE hebben die wedstrijden nau welijks betekenis. Alles is de laatste weken afgestemd op de Vuelta. En het gaat goed. Na drie dagen hebben we al meer succes geboekt dan vorig jaar in de hele ronde." TVM De etappe van gisteren leek nog heel even op een succes voor TVM uit te draaien. Peter Mei- nert passeerde als eerste Ignacio Garcia Camacho uit de Kelme- ploeg die ruim twee uur alleen aan de leiding reed. De vijftien kilometer die de Deen daarna nog moest afleggen waren echter te lang om het peloton de baas te blijven. Voor TVM is de Vuelta vooral een 'leerronde'. Behalve Meinert rijden ook Tristan Hoffman en Bart Voskamp hun eerste wed strijd van drie weken. Millar, Hermans, Lauritzen en Talen zorgen voor de ervaring in de ploeg. Dat TVM de Vuelta boven de Giro prefereert heeft te ma ken met de belangen van de sponsor. Veel van de door TVM verzekerde vrachtwagens rijden op Spanje. Bovendien wil co- sponsor Bison Kit volgend jaar met zijn lijm de Spaanse markt op. Normaal gesproken zou ook Rob Harmeling in de Vuelta zijn ge start, maar de renner uit Nijver- dal is nog altijd niet genezen van de astmatische aandoening die hem in februari een week aan een ziekenhuisbed kluisterde. Ploegleider Cees Priem: „Hij heeft zich vorige week opnieuw uitgebreid laten onderzoeken. De klachten gaan maar niet over. Van hem en van Jesper Skibby had ik dit seizoen het meest verwacht. En uitgerekend die twee renners moet ik nu missen." Uitslag: derde etappe, Vigo - Oren se: 1. Jalabert (Fra) 171 km in 4.19.21, 2. Abdoesjaparov (Oez), 3. Rominger (Zwi) 0.02, 4. Sunderland (Aus), 5. Baffi (Ita), 6. Ju an Carlos Van onze paardesportmedewerker Kloosterzande - Het bestuur van De Honteruiters, de vereniging die garant staat voor de organisatie van het concours hippique op koninginnedag, bestaat uit: voorzit ter John de Hullu, secretaresse Carien van Waterschoot, penningmeesteresse Hanneke Versol, wedstrijdsecretaris Gerard Hoefnagels en de bestuursleden Dien Mahu, Thea Sey en Piet Bogaert. Programma Koiiiginneconcours Kloosterzande - Het programma voor het Koninginneconcours ziet er als volgt uit: 09.00 uur: aanvang dressuur en verkennen parkoers B-klasse springen. 10.00 uur: B-klasse springen pony's en paarden en barrages, verkennen parkoers L-klasse spingen pony's. 12.00 uur: L-klasse springen pony's en barrage. 13.00 uur: parade. 13.30 uur: L-klasse springen paarden, M- en Z-klasse springen pony's, M-klasse springen paarden, Z-klasse springen paarden en barrages. Gonzalez (Spa), 7. Pagnin (Ita), 8. Cubino (Spa), 9. Fabrizio Bontempi (Ita), 10. Silva (Por), 11. Zülle (Zwi), 12. Gutierrez (Spa), 13. Murguialday (Spa), 14. Gelfi (Ita), 15. Montoya (Spa), 16. Delgado (Spa), 17. Santa- maria (Spa), 18. Mauri (Spa), 19. Abreu (Spa), 20. Millar (Sch), 26. Breukink, 52. De Vries, 71. Cordes, Nederlanders: 90. Van Poppel, 117. Den Bakker, 122. Voskamp, 135. Hoffman, 140. Nijboer, 153. Jakobs 2.07, 160. Hermans 4.54, 161. Talen 6.41. Algemeen klassement: 1. Zülle 9.52,05, 2. Jalabert 0.29, 3. Breukink 0.30, 4. Rominger, 5. Alonso (Spa) 0.32, 6. Gorospe (Spa), 7. Garmendia (Spa) 0.35, 8. Hodge (Aus) 0.36, 9. Mauri, 10. Marie (Fra) 0.38, 11. Gelfi 0.39, 12. De las Cuevas (Fra) 0.40, 13. Diaz Zabala (Spa) 0.41, 14. Zar- rabeitia (Spa) 0.44, 15. Silva, 16. Cordes, 17 Delgado 0.45, 18. Du- faux (Zwi), 19. Abdoesjaparov 0.47, 20. Montoya 0.48, Nederlanders: 32. Voskamp 1.01, 72. Den Bakker 1.18, 89. Hoffman 1.25, 94. De Vries 1.29, 115. Van Poppel 1.49, 120. Nijboer 1.53, 152. Jakobs 4.30, 157. Hermans 7.02, 161. Talen 8.38. Laurent Jalabert wint de tweede etappe etappe van de Ronde van Spanje. Van onze paardesportmedewerker Kloosterzande - Als vanouds wordt door de landelijke rijvereniging en ponyclub De Honteruiters uit Kloosterzande op Koninginnedag het concours hippique gehouden voor paarden en pony's. Dit zogenaamde Koninginneconcours is al tijd een aantrekkelijk gebeuren voor zowel de deelnemers als toeschouwers. PAARDESP0RT Kenmerkend is de aparte sfeer waarin deze eerste hippische happening van het seizoen zich afspeelt. Het terrein wordt door velen de meest 'romantische' locatie van Zeeland genoemd. Het daarnaast liggende 'Het Laan tje', de in deze tijd bloeiende bomen en het nabij staande pittoreske hervormde kerkje, dat in 1206 door monniken werd gebouwd en in 1609 opnieuw werd opgetrokken, zor gen voor een sfeervolle en schildersachtige entourage. „Wij zijn het gemeentebestuur, dat voor een groot gedeelte eigenaar is van het terrein, erkentelijk dat we dit terrein mogen gebrui ken. We kunnen inderdaad spreken van een unieke plaats," aldus voorzitter John de Huliu van de Honteruiters. Hij zegt verder: „Onze thuishaven is eigenlijk manege 'Beau Sejour' van de familie Mahu aan de Groe nendijk, waar de meeste trainingen en lessen gehouden worden onder leiding van Renata Mahu. Maar voor dit gebeuren moeten we uitwijken." Het gaat goed met de Honterui ters. De Hullu: „We zitten qua ledengroei duidelijk in de lift. We hebben momenteel 60 leden waarvan er 21 ruiter zijn." Wedstrijdsecretaris Gerard Hoefnagels vult hem aan: „Waren we al bekend door onze ponyruiters en was onze inbreng bij de paarden meestal minimaal, vrijdag komen we met vier combinaties bij de paardena an de start. Dat zijn: Saskia en Anja Koster, Sylvia Hoefnagels en Moniek de Maat. De totale deelname aan ons concours bedraagt 300. Door de openstelling voor andere orga nisaties komen er deze keer extra combina ties naar Kloosterzande. De verst komende amazone is Leontien Zanderink van de Twentse Jachtvereniging uit Hengelo. Op vallend is het aantal deelnemers in de B- klasse. Daarin komen zo'n tachtig combina ties in actie, vrijwel gelijkmatig verdeeld over paarden en pony's." De deelname in de B-klasse mag groot zijn, in de hogere klassen valt die wat tegen. In de Z2-klasse dressuur komen Natasja Hertogh van de Zwinruiters, Christian de Feyter van Luctor et Emergo en Liesbeth van de Velde van Zuid-Beveland in actie. In de Zl-klasse is de deelname groter. Negen combinaties geven acte de présence, met onder meer Jeannot Bakker en Theo Perdaen van De Zwinruiters, Carla Haak en Monique Helie mum van de Axelse Oranjeruiters en Peter Kosters van Graeve Jan. Bij het springen is de deelname eveneens niet zo groot in de hoogste klassen. Er komen wel enkele sterke kleppers aan het vertrek in de Z-klasse met de deelname van Sandy den Exter van Noord-Beveland, Mi randa de Jonge van de Zwinruiters, Harold Cornelissens van Hulst en Simon den Exter van Kortgene. Korfbaltoernooi afdelingsteams Terneuzen - De afdeling Zuid-West van het Korfbalverbond neemt vrijdag 30 april deel aan het 'Negen Afdelingentoernooi' dat deze keer op het veld van hoofdklasser Fortuna in Delft wordt gespeeld. Er nemen vier categorieën aan dit toernooi deel. Dat zijn de landelijke junioren, afdelingssenioren, afdelingsjunioren en as piranten. Bij de landelijke junioren is van Zeeland alleen Margreet Rotte van Swift geselecteerd. Bij de afdelingssenioren Ellen Koppejan van Seolto en bij de aspiranten Rafael Degener (Swift). Bij de afdelingsjunioren is de Zeeuwse inbreng het grootst: Pascal Castenmille en Pim Lievens (Swift), Jojanneke van de Dongen (Tjoba), Els Jasperse, Chaim Koole, Wander Koole (Animo) en Christian Hoefkens (ONDO). Biezentrappers in finale Middelburg - Het voetbalseizoen loopt ten einde en dan breekt de tijd aan van kampioenschappen en finales. Zaterdag 1 mei wordt de finale gespeeld om de Zeeuwse zaalvoetbalbeker bij de vrouwen. De beide vrouwenteams van Biezentrappers spelen dan opnieuw tegen elkaar. Eerder al wonnen de Zeeuws-Vlaam- se vrouwen van Biezentrappers het Zeeuws kampioenschap. Zaterdag 1 mei om 16.30 uur spelen de ploegen in Kapelle tegen elkaar voor de beker. De zaalvoetbalfinale bij de mannen is maandag 3 mei in de sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. Die wedstrijd gaat tussen Ben/De Ridder en Zavio/Cocq. De wedstrijd begint om 20.00 uur. Diezelfde avond wordt in Goes het kampioenschap zaalvoetbal van Zeeland betwist tussen de kampioenen van de hoofdklassen, Jongepier en Huzavo/Kombuis. Die wedstrijd (in hal 1 van Sportpunt Goes) begint om-20.30 uur en is tevens de eerste wedstrijd in de nacompetitie met de Brabantse kampioe nen voor promotie naar het landelijk zaalvoetbal. De Zeeuws-Vlaamse vrouwen van Biezentrappers verloren de eerste wedstrijd om het districtskampioenschap met 6-0 van het Brabantse Tongelreep. De return is vastgesteld op donderdag 29 april om 21.00 uur in de sporthal te Axel. Wielerkoers in Kwadendamme Kwadendamme - De veertigste wielerronde van Kwadendamme, die zondag 2 mei wordt verreden, brengt achtereenvolgens aan de start nieuwelingen (13.00 uur), B-amateurs/veteranen (14.15 uur) en A-amateurs (16.00 uur). Laatstgenoemde categorie vormt uiteraard de hoofdmoot van het programma. Onder de zeventig deelnemers zijn Francois Franse en Wilfred Geijs als plaatselijke favorieten de blikvangers. Zij zullen natuurlijk trachten de bloemen in eigen huis te houden. Toch zal dat een lastig karwei worden, omdat genoeg andere kanshebbers ongetwijfeld mede zullen bepalen wie er met de hoofdprijs gaat strijken. Zoals bijvoorbeeld Patrick van Passel, Richard de Vrieze, Vital Timmermans, Kees Schouwenaar, Vester Aarts en Dennis Mesu, om maar een aantal Zeeuwen te noemen. Bovendien is de concurrentie uit Brabant groot. Uit die provin cie komen onder andere opdraven Rudy en Mario van Vlimme- ren, Bob Rasenberg, Peter Heeren, John de Crom en Wilfried Bastiaanse. De winnaar van vorig jaar, Ton Verhoeven, is eveneens van de partij. De wedstrijd voor A-amateurs gaat over 100 kilometer. Trimkoers in Kapelle Kapelle - De jaarlijkse wielerronde van Kapelle voor trimmers wordt zaterdag 1 mei verreden. Er zijn veel inschrijvingen binnen gekomen. De C-renners openen het programma om 16.00 uur. Vanaf 17.15 uur komen de B-renners in actie en het laatste startschot klinkt om 18.30 uur voor de A-categorie. Run-Bike-Run in Middelburg Middelburg - Het WOC van Sporting Walcheren houdt vrijdag 30 april een Run-Bike-Run in Middelburg. Om 13.00 uur gaat de kortste afstand van start. Die bestaat uit 3 kilometer lopen, 6 kilometer fietsen en 1500 meter lopen. De lange afstand bestaat uit 7 kilometer lopen, 30 kilometer fietsen en 3500 meter lopen en start om 14.00 uur. Dit alles nabij de sporthal De Kruitmolen, waar men van 11.00 tot 12.30 uur in de kantine kan inschrijven. Trimloop in IJzendijke IJzendijke - De 'Triathlonvrienden IJzendijke' houden vrijdag 30 april een trimloop in IJzendijke. Het betreft dan de derde en laatste van de VSB-serie, die men dit seizoen hield. Om 19.00 uur start de 2 kilometer. De overige afstanden (4,6 kilometer, 7,6 en 10,7 kilometer) gaan om 19.15 uur van start op de Markt. Men kan inschrijven in café La Porie d'Or. Selectiewedstrijd triathlon Hoek - De Stichting Triathlon Hoek is er in geslaagd een SPC-selectiewedstrijd voor het nationaal kampioenschap tria thlon naar Hoek te halen. Op zaterdag 26 juni staat er 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen op het programma. Naast deze NK-selectiewedstrijd, waarbij de eerste 30 mannen en 12 vrouwen een ticket voor het Nederlands kampioenschap krijgen, staat er ook nog een sprinttriathlon (750 meter zwem men, 20 kilometer fietsen en 6 kilometer lopen) voor recreanten op het programma. De jeugd krijgt een mini-triathlon voorge schoteld met de afstanden 250 meter zwemmen, 10 kilometer fietsen en 2500 meter lopen. Aan de sprinttriathlon voor recreanten kunnen overigens ook trio's deelnemen. Alle drie de wedstrijden tellen mee voor het Zeeuwse Super Prestige-klasse- ment. Contactpersoon in Hoek is Mare Groosman. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Al bij het prille ochtendgloren was Animo uit het Zeeuws-Vlaamse land op pad voor het treffen met BTC IVY 4 in Breda. Pas rond middernacht was men terug in Terneuzen. Dat was het gevolg van het feit dat men in Breda slechts de beschikking had over één tennisbaan. Niet geheel comform de regels. Via een eindstand van 4-4 wer den de punten gedeeld. TENNIS Sarie Verberkmoes en - in iets mindere mate - Stefan Steijaert wonnen hun singlepartij overtui gend. Richard Hamelink en Le slie Lipjes zagen hun partij in drie sets verloren gaan. Samen met achtereenvolgens Leslie Lipjes en Olaf Burgers was Franceska Adriaansens goed voor twee winstpartijen. In de zelfde vierde klasse speelde Lu- do et Emergo eveneens gelijk. In Oostburg werd het 4-4 tegen SBOZ uit Bergen op Zoom. Hier mee herstelde Ludo zich enigs zins na de smadelijke 8-0-ne- derlaag vorige week in Rijen. Dat Paul de Haan terug in de gelederen was scheelde de be kende slok op een borrel. Even als Patrick Marteijn schreef hij twee overwinningen op zijn naam. Het derde team van de Zeeuwse Tennis Combinatie be zet evenals Cash uit Rijen een hoge klassering in de vierde klasse. In Oosterhout won ZTC 3 met 6-2 van De Warande 3. Tegen ditzelfde Warande treedt Animo op koninginnedag aan in Terneuzen voor het vervolg van de vorige week bij 2-4 afgebro ken wedstrijd. In de vijfde klasse behaalde pro movendus SJEF in Roosendaal een verdienstelijk 4-4-gelijk spel tegen het derde team van die club. Dit was nodig ook. Vorige week werd men in Aardenburg, in de openingswedstrijd tegen Zuidwesthoek, wreed wakker geschud uit de overwinningsroes van afgelopen jaar in de zesde klasse. Marjan Scherbeijn schreef drie winstpartijen op haar naam: de single, de dubbel met Sarie Tazelaar en mixed met Paul Hendrikse, die ook zijn en kelspel won. „We zitten in een sterke klasse. Dit gelijk spel hadden we nodig. Mario Leen houwers en de geblesseerde San dra van Keulen waren er bij ons niet bij. Ik vind 4-4 een goede uitslag. Er zat niet meer in," aldus aanvoerster Marjan Scher beijn van SJEF uit Aardenburg. In de zesde klasse, afdeling 48, eindigde de derby in IJzendijke tussen Tiola en Drive uit Sas van Gent in een puntendeling: 4-4. In de singles won Jacky de Paepe in drie sets van Rinke van Remor- tel. Ria Sterrenberg en Marleen Masilje deden hetzelfde tegen Marie-Kristien Poppe en Debby Schelfaut. Alleen Cor de Jonge won ten koste van Wim Nijsse in twee sets voor Drive. In de zesde klasse afdeling 49 stond de der by tussen Axel en Hulster Am bacht op het programma. In een eenzijdig treffen keerden de Hulstenaren met een forse 1-7-winst op zak huiswaarts. Mark-Jan de Jonge was veel te sterk voor Patrick Kint en ook Nancy Verstraeten won haar partij tegen Peters vrij gemakke lijk. Iets meer moeite had Guido van Poecke met Johnny Bleyen- bergh, terwijl Sophie van Die- rendonck pas in drie sets Ingrid de Visser op de knieën kreeg. De dubbelcombinatie Visser/Peters zorgde voor de enige winstpun ten voor Axel. In de landelijke competitie voor mannen was in Sluiskil de gelij knamige club met 4-2 te sterk voor Hulster Ambacht. Alleen in de enkelspelen was er sprake van evenwicht. Sébastien Rottier won vlot van Paul Cortvriendt en Mare de Brouwer legde in drie sets beslag op de overwin ning tegen Koert van den Akker. Voor Sluiskil versloeg Jos Zegers in drie sets Stanny Verstraeten, terwijl Edward Bleyenberg met 7-5, 6-2 van Jean-Loup Deltour won. Drive verloor in deze klasse thuis met 4-2 van Hoogvliet. Coen Dobbeleir en Menno Leeu- wenburgh wonnen voor het team uit Sas van Gent hun partij in drie sets. UITSLAGEN MIXED Vierde klasse: Warande 3-ZTC 3 2-6, BTC Ivy 4-Animo 4-4, Breda- Cash 3-5, Ludo et Emergo-SBOZ 3 4-4. Vijfde klasse: MLTC 2-Warande 5 8-0, Breda 2-De Zoom 2 3-5, Roo sendaal 3-SJEF 4-4, Zuidwesthoek- Souburg 2-6. Zesde klasse afdeling 48: MLTC 5-De Zo om 3 5-3, Tiola-Drive 4-4, De Schelde 2-SBOZ 4 4-4, Souburg 2-Kruiningen 3-5. Zesde klasse afdeling 49: De Schel de 3-Eegedima 3-5, Axel-Hulster Ambacht 1-7, De Stoof-Ammo 2 4-4, Kapelle-Zuidwesthoek 2 6-2. Zesde klasse afdeling 50: Animo 3-Zuidwesthoek 3 1-7, Drive 2-Etten 2 3-5, Roosendaal 5-SBOZ 5 2-6, Bosschenhoofd-Prinsenbeek 3 6-2. MANNEN Vierde klasse: Hiaten-Victoria 2 1-5, Drive-Hoogvliet 2-4, Sluiskil-Hul ster Ambacht 4-2, Duiveland-Haag- se Beemden 3-3. Van onze sportmedewerker Axel - Jong Zeeland heeft het duel in de internationale competitie tegen het belofteteam van Lierse SK met 1-3 verloren. Door deze zege blijft Lierse SK koploper, maar staat enige concurrent Lokeren er relatief beduidend beter voor. VOETBAL In de eerste helft kon Jong Zee land het aardig bijbenen op het terrein van de voetbalvereniging Axel en was het qua veldspel niet veel minder dan de bezoe kers. Wel kon Lierse SK op de betere scoringskansen bogen. Na een half uur spelen ontsnapte Jong Zeeland aan een achter stand toen de boomlange spits van Lierse SK, Bob Peeters, een kopbal via de binnenkant van de paal in de handen van Jong Zeeland-doelman Jimmy Kik kert (Vlissingen) zag verdwijnen. Een kleine tien minuten later was het wel raak. Een knappe en razendsnel uitgevoerde aanval van Lierse SK werd doeltreffend afgerond. Het was Bob Peeters die nu wel de weg naar het net vond. De vreugde over dat doel punt was bij Lierse SK nog maar net voorbij of de gelijkmaker stond al op het scorebord. Uit een vrije trap joeg Marcel Kole (Goes) vanaf ruim twintig meter de bal hard en hoog in het doel. Op slag van rust stond Lierse SK opnieuw aan de positieve kant van de score. Bob Peeters ver lengde een dieptepass met het hoofd en gastspeler Asare Boa ting tikte de bal langs Jimmy Kikkert: 1-2. In de tweede helft was het juist die doelman die Jong Zeeland op de been hield tegen een duidelijk steker Lierse. Toch kreeg Jong Zeeland ook enkele kansen. Tot twee keer toe verscheen Pascal van de Berg van Middelburg alleen voor de Lierse-doelman, maar zag die goalie tijdig ingrij pen. Twintig minuten voor tijd legde Karei Snoecks uit een cor ner de 1-3-eindcijfers vast. TUSSENSTAND Lierse SK 12-17, Lokeren 9-14, Zee land 10-10, Den Bosch 10-9, Lom mei 10-8, Boom 7-4, Dordrecht 6-2.

de Stem | 1993 | | pagina 11