Plan woonzorgproject in binnenstad Hulst Streep door Aldi-plannen Klinkers voor kasseien in Overslag PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN Provincie wil eerst totaalvisie van zuidrand Hulst 6 Aanpak Wilhelminastraat in Sint-Jansteen moet' Bil 1993 de stem ZEELAND C2 Inwoner van Nieuw-Namen opgepakt voor drugshandel Ossenisse St.-Jansteen SCHIETINGEN KAARTINGEN KOERSBAL Borstonderzoek gemeente Hulst WOENSDAG 28 APRIL 1993 E N S Van onze verslaggever Hulst - Er zijn vergevorderde plannen voor een woonzorg project voor ouderen in de Hulster binnenstad. Het gaat om een voorziening van 20 tot 26 woningen op de plaats van het huidige stadskantoor, dat straks gaat verdwijnen. De voorlopige bouwplannen zijn gereed. Het is nu nog wachten op de financiering van dit project. Het initiatief voor een woon zorgvoorziening in de binnen stad is genomen door de Stich ting Homecare Zeeland. Hulst bleek er wel oren naar te hebben en dat resulteerde in de oprich ting van een werkgroep. Behalve de gemeente en Homecare Zee land is ook de Hulster Woning bouwvereniging nauw bij de voorbereidingen betrokken. Die moet immers de huizen bouwen. Op dit moment ligt de beslissing in handen van burgemeester en wethouders van Hulst. Het colle ge vindt het een prima plan, maar voelt er weinig voor om er geld in te stoppen. „Dus zal het van andere geldbronnen moeten komen", zegt directeur C. de Block van Homecare Zeeland. „Dat wordt nog een moeilijke zaak, want op dit moment is in Den Haag de discussie rond de financiering van woonzorgpro jecten volop in beweging." Een woonzorgproject is een tus senvoorziening voor ouderen die nog te gezond zijn om in een bejaardenhuis terecht te komen, maar ook niet meer volledig zelf standig kunnen blijven wonen. In zo'n project worden alle vor men van zorg beschikbaar ge steld voor de bewoners, waarbij het hele pakket centraal gecoör dineerd wordt. In Hulst zou de stichting Homecare Zeeland die taak op zich nemen. De afdeling Projectmanagement van deze stichting is gespeciali seerd in het opzetten, uitwerken en begeleiden van dergelijke projecten, maar de stichting kan als dat moet ook zelf personeel inzetten. Homecare Zeeland heeft namelijk ook een afdeling thuiskraamzorg en intensieve thuiszorg. Maar dat is tegen het zere been van de reguliere zor ginstanties. „Die zijn bijzonder bang voor concurrentie", zegt de Block. „Begrijpelijk, want het betekent een aantasting van hun monopoliepositie. Daarom doen de reguliere zorgaanbieders er alles aan om initiatieven van de kleine concurrent over te ne men." In de praktijk betekent dit vol gens De Block dat er forse in spanningen worden geleverd om de zorg zo goedkoop mogelijk aan te bieden. „Soms zelfs gra tis. Dat is een goede zaak, want op die manier krijg je tegen lage kosten een goed project", stelt De Block. Gemeenten, woning bouwcorporaties en andere ini tiatiefnemers die een beroep doen op de afdeling projectma- nagemant van Homecare spin nen er garen bij. Ze hoeven de plannen alleen maar te laten uitlekken naar de reguliere in stanties. „De mensen zitten dan op rozen wat betreft het onderhandelen over tarieven", zegt De Block. „De reguliere instanties zullen dikwijls bereid zijn efficiënter te werken, goedkoper te werken of zelfs te investeren om de concur rentie te bestrijden. Dit is eerder gebeurd in De Veste in Terneu- zen en er is een kans dat dit laatste ook in Hulst zal gebeu ren." Als de instanties echter denken daarmee Homecare een hak te zetten zitten ze mis. „Im mers, wij doen in principe alleen het projectmanagement, de uit werking. Zodra de voorziening er is houdt het voor ons verder op." De kasseien waarvan de bewoners van Overslag met genoegen afscheid zullen nemen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Overslag - De echte wieier- cracks lusten er wel pap van. En zien ze eigenlijk liever op een hellinkje lig gen. Glinsterend glad in een waterig zonnetje. Maar voor de bewoners van Overslag betekenen ze een ramp. De kasseien waarmee 't Hoeks- ken, een pittoresk straatje in het tweehonderd Nederlandse zielen tellende grensdorp Over slag, al sinds mensenheugenis is geplaveid. „Je moet er eens over fietsen met een fles melk in je tas. Voor je de straat uit bent is het karnemelk", fluistert een lieve oude dame de verslagge ver in het oor. En daarom vloog de hele zaal gisteravond tijdens een hoorzit ting over het dorpsplan in buurthuis 't Hoeksken GPV'er J. Dieleman bijna naar de keel toen hij een pleidooi durfde te houden voor het behoud van: 'een stukje historie'. „Ze moeten alleen opnieuw ge legd worden", kreeg hij er nog uit voordat een hels kabaal los barstte. „Moet je ze hebben? We leggen ze graag voor je deur. Heb je ruimte in je tuin?. Ik wil ze nog helpen brengen ook. We rijden al lang genoeg over die rommel", kreeg hij toegebeten. Maar ze gaan eruit, als de raad, in juni het dorpsplan voor Overslag goedkeurt. Omdat er zelfs binnen het werkgroepje, dat het dorpsplan had voorbe reid, discussie over was ont staan besloot mevrouw B. Ca- luwé-De Maeyer tot een heuse enquête waarin een meerder heid op democratische wijze het Salomon's oordeel uitspraak. „Weg ermee." Het plan, dat hoofdzakelijk be staat uit het asfalteren van de Dorspstraat en een deel van de Zuiddorpseweg en de herstra- ting van de zo verfoeide kas seien in 't Hoeksken (totale kos ten 5,5 ton), kreeg op enkele details na instemming van de gemeenschap. Er blijven na tuurlijk, onvervulbare, wensen. Overslag wil openbaar vervoer en kabeltv. Maar de ZWN laat voor een handjevol passagiers geen bus rijden. En Deltan ziet geen brood in het aansluiten van de 60 woninkjes en zaken doen met de Belgische buren levert ook niets op. Nog even, en dan hoeft het niet meer. Dan heeft iedereen zijn eigen scho tel. „Ach, het is toch goed 2o. Er valt niet veel te veranderen", zegt de oude vrouw weer en hoort met een glimlach het ge kakel aan. Blij met de afwisse ling. „Het is weer eens wat anders dan een avondje tv". Van onze verslaggever Nieuw-Namen - Een 24-jar- ge inwoner van Nieuw-Na- men is in de Belgische grens plaats St. Gillis-Waas opge pakt op verdenking van drugshandel. De man zou tijdens een trouw feest, waarop hij te gast was, hebben geprobeerd drugs aan de man te brengen. De gewaar schuwde rijkswacht ontdekte dat de man 40 gram van ver schillende soorten drugs op zak had. Hij is opgesloten in de ge vangenis van Dendermonde. Hulst - De reconstructie van de Wilhel minastraat in Sint-Jansteen moet dit jaar onherroepelijk worden aangepakt. Het karwei moet betaald worden uit de twee miljoen gulden die de gemeente, na storting van een miljoen in het grondbe drijf, nog over houdt aan het plan De Linie en het plan Keizersdijk. Dat is de mening van de commissie Finan ciën van Hulst. Dat geld is overigens nog lang niet binnen. Er is zelfs nog geen exploi tatie-opzet aan de gemeenteraad voorgelegd. Het is dan ook de vraag of de provincie met een dergelijk financieringsplan akkoord zal gaan. De commissieleden W. de Brouwer (gemeen schappelijke Belangen) en H. Vercauteren (CDA) vonden dat geprobeerd moet worden uit het bedrag ook nog de nieuwe gymzaal in Heikant te financieren. De overige commis sieleden wilden zich echter niet op Heikant vastpinnen. De opvatting van de commissie brengt de gemeente Hulst op termijn overigens wel in de financiële problemen. B en W hadden zelf gedacht het geld te gebruiken om de ver plichte sanering van het Oranjebolwerk in één klap te betalen. Daarmee zou een jaar lijkse financiële ruimte van 132.000 gulden gewonnen worden. Die ruimte is vooral in 1995 hard nodig, want dan is er helemaal niets meer. Dat is het gevolg van de forse bezuinigingen van het rijk, waardoor de gemeente minder in komsten krijgt. B en W hadden ook nog gedacht een stel beheersplannen te kunnen opstellen van het 'Liniegeld', maar ook daar komt niets van terecht als het geld naar de Wilhelminastraat gaat. Volgens de commissieleden zou het Oranje- bolwerk wellicht nog wat vooruit geschoven kunnen worden. Er ligt echter een brief van de provincie, waarin de gemeente wordt verzocht geld voor het karwei op te nemen in de begroting voor 1994. Een deel van de commissie meende dat die soep wellicht niet zo heet moet worden gegeten als die wordt opgediend. De commissieleden waren het er over eens dat de gemeente dringend extra structurele ruimte moet krijgen. De commissie zei echter unaniem tegen verhoging van de belastingen te zijn. Ook uitbreiding van het betaald parkeren ziet de commissie niet zitten. Een heroverweging van het subidiebeleid wel, evenals het zelf gaan innen van parkeerboe tes. Als dat tenminste geld in het laatje brengt. De commissie zei verder hoge prioriteit te geven aan de automatisering van het kan- toorappaat, als straks het nieuwe stadskan toor wordt betrokken. Dat zou kunnen uit de eenmalige ruimte voor dit jaar. In de door B en W gepresenteerde voorjaarsnota wordt die investering afgezet tegen de renovatie van het tenniseomplex in Sint-Jansteen en de meerkosten van snelheidsremmende maatregelen in de Molenstraat te Clinge. Als de gemeenteraad voor de automatisering kiest zal daardoor wellicht voorlopig een streep moeten worden getrokken. Van onze verslaggever Hulst - Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben een fikse streep gezet door de plannen voor de bouw van een nieuwe Aldi-su- permarkt op het Milock- terrein aan de zuidrand van Hulst. De gemeente Hulst moet eerst maar eens met een afgeronde visie over de toekomst van het gebied komen, vinden GS. Dan pas kan er gesproken worden over concrete ver zoeken. Het dagelijks bestuur van de provincie besliste dat gisteren op het verzoek van de gemeente om het afgeven van een verklaring van geen bezwaar. Een recent nog door Hulst gestuurd briefje met een aanvullend pleidooi heeft GS echter niet over de streep kunnen trekken. De Aldi in de Hulster binnenstad is dringend op zoek naar een nieuwe locatie omdat men het huidige pand moet verlaten. Dat is bovendien te klein en de be voorrading veroorzaakt verkeer sproblemen. In feite is er dus sprake van een bedrijfsverplaat- sing en niet van uitbreiding van detailhandel. Bovendien zou het plan een goede aanzet zijn om voor het al jaren leegstaande Milock-complex een goede be stemming te vinden. Een Stuurgroep Hulst Zuid, waarin ook de provincie zat, had het allemaal goed bekeken. De bestemming detailhandel van het oude Torro-terrein naast het Milock-complex zou moeten worden opgeschoven richting Steensedijk. Dan zou Aldi er kunnen bouwen. Eigenaar Ven- dex van het Torro-terrein gooide echter roet in het eten door in het pand razendsnel een Basis- markt te beginnen. Dit om de Aldi-plannen te dwarsbomen. Zodoende zat er voor de ge meente niets anders op dan pro beren via een zogenaamde arti kel 19-proeedure Aldi toch aan een bouwvergunning te helpen. Die opdracht kregen B en W dan ook van de gemeenteraad, toen het rapport van de Stuurgroep aan de orde kwam. Het rapport zelf werd voorlopig voor kennis geving aangenomen. Dat is in hqt verkeerde keelgat geschoten bij de provincie. Immers, de con clusie van dat rapport was dat er een integrale visie moet komen voor de zuidrand van Hulst. Niet alleen voor wat betreft detail handel, maar ook voor wonen en overige bedrijvigheid. Zolang die visie er niet is, moet er geen medewerking worden verleend, zo adviseerde ook de provinciale subcommissie gemeentelijke be stemmingsplannen. Nu akkoord gaan met de Aldip- lannen betekent medewerking verlenen aan een hap-snap-be- leid dat een daadwerkelijke structurele aanpak van het be treffende gebied steeds kleiner maakt, menen GS. B en W van Hulst hebben in een brief nog geprobeerd GS te paaien door te verklaren dat ze er alles aan gedaan hebben om de gemeenteraad het rapport Hulst Zuid te laten uitroepen tot gemeentelijk beleidsinstrument. Ze zeggen dat ze de raad op korte termijn alsnog willen over tuigen. Daarnaast beloven B en W 'onder geen beding' mee te zullen werken aan een verdere uitbreiding van detailhandel in het gebied. Bedrijfsopslag, gara ges, woningen en eventueel kan toren vindt het Hulster college wel een goede invulling. Die be loftes hebben echter niet gehol pen. Gedeputeerde Staten vinden de hele kwestie bovendien ook strij dig met het door hen gesteunde beleid om de Hulster binnenstad te versterken. Ze wijzen er op dat ze Hulst niet voor niets zo veel geld hebben toegestopt uit de knelpuntenpot voor stads- en dorpsvernieuwing. VISWEDSTRIJD - Camping De Mussenist hield een vis wedstrijd aan De Westerschel- de met deelname van 23 per sonen. Uitslag: 1. E. de Bruijn 1195 gram, 2. P. Bootsman 1140, 3. S. Maas 910 gram. JEUGD-EHBO - De jeugdaf deling van de plaatselijke EH BO behaalde tijdens wedstrij den in Gemert twee eerste en één tweede prijs. De senioren behaalden twee eerste prijzen en één derde prijs. WOENSDAG CLINGE - Café de Landbouw, 20 uur prijskaarting. -Malpertuus, 13.30 uur koersbal ANBO. HULST - Café de Kroon, 14 uur kaarting. SAS VAN GENT - De Roselaer, 14 uur bingo KBO. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, bejaardenschieting met 20 perso nen. Hoge vogel: F. de Jonge, eerste zijvogel: F. de Meijer, twee de zijvogel en grootste aantal (7): J. de Beul. St.-Jansteen - Café 't Centrum met 19 personen. Hoge vogel: H. de Bont, eerste zijvogel: O. de Schrijver, tweede zijvogel: R. d'Hondt, grootste aantal (4): A. Boussen. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, bejaardenschieting met 25 perso nen. Hoge vogel: M. Kronenbrug, eétste zij vogel: H. de Bont, tweede zijvogel: R. d'Hondt, grootste aan tal (4): O. de Jager en A. de Mey. Hulst - Zaal De Kroon met 33 personen. Hoge vogel: J. Dobbe laar, eerste en tweede zijvogel: R. de Sterke, grootste aantal (7): P. Crombeen. Koewacht - Zaal 't Hoekske met 33 personen. Hoge vogel en eerste zijvogel: O. Saman, tweede zijvo gel: G. Baart, grootste aantal (5): J. David. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis met 20 personen. Eerste hoge vo gel: H. d'Hondt, tweede hoge vo gel, eerste- en tweede zijvogel: M. Suy, grootste aantal(5): L. van Hoeke. Ossenisse - Camping De Zee meeuw met 26 personen. Hoge vogel: E. Hulshout, eerste zijvogel: J. Sinave, tweede zijvogel: A. de Smet, grootste aantal (5): P. Vo gels. Terneuzen - Organisatie De Wes- terschelde, schieting staande wip met 43 personen. Eerste hoge vo gel: J. Thilleman, tweede hoge vogel: J. Fopma, eerste zij vogel: W. Lammens, tweede zijvogel: W. van de Voorde, derde zijvogel: J. Bruggeman, vierde zijvogel: P. Steijaert. Ossenisse - Camping Mussenist met 28 personen. Hoge vogel: S. Maas, eerste zijvogel: G. Piessens, tweede zij vogel: G. van de Bosse, grootste aantal (5): R. van Vlier- bergen. Aardenburg - Handbooggilde Sint-Sebastiaan, schieting staan de wip met 24 personen. Eerste hoge vogel: H. Geernaert, tweede hoge vogel: A. de Rooze, eerste zijvogel: G. de Valcke, tweede zij vogel: C. Stedehouder, derde zij vogel: J. de Clerck, vierde zijvogel: H. Menue, grootste aantal (8): R. de Wispelaere. Stand: 1. G. de Valcke 16 punten, 2. W. Scheele, 11, 3. G. de Vriend 11, 4. H. van Iwaarden 11 punten. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 32 personen. Hoge vogel: R. Auwera, eerste zij vogel: M. Suy, tweede zijvogel: M. van Hoeke, grootste aantal (8): L. van Hoeke. Nieuw-Namen - Uitslag kaarting kaartclub De Verenigde Kaarters: I. G. de Maayer/J. de Loos, 2. E. Blommaert/F. Blommaert, 3. R. Thieleman/M. van de Berge. Uit slag kaarting kaartclub Moed en Geduld: 1. E. Weemaes/L. van Roeyen, 2. F. de Maeyer/Fr. de Bleyser, 3. J. van Campen/J. Ver meersen. Sas van Gent - Zaal De Roselaer met 40 personen. Bieden: 1. C. Aerts, 2. N. de Geuse, 3. C. Kok. Jokeren: 1. mevrouw Claeyssens, 2. mevrouw Bode, 3. mevrouw Schelfhout. Hoek - Camping De Braakman met 50 personen. Bieden: 1. G. van Kruijssen, 2. L. Jonkman, 3. H. van de Berg. Jokeren: 1. J. Ver- straeten, 2. mevrouw Voorhout, 3. R. Schoones. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 30 personen. Bieden: 1. me vrouw Goossen, 2. J. de Winkel, 3. mevrouw Stoffels. Jokeren; 1. me vrouw Schalje, 2. mevrouw Ver- bogt, 3. mevrouw Van Driessche. Hulst - De Lieve, organisatie bond voor ouderen net 48 perso nen. Uitslag: 1. mevrouw Van Hooye, 2. A. de Klerk, 3. A. Pica- vet. Hengstdijk - Camping De Vogel met 32 personen. Bieden: 1. K. Zwanink, 2. A. Bauwens, 3. J. Sorber. Jokeren: 1. mevrouw Trommelen, 2. A. van Gink, 3. mevrouw Sponselee, Kloosterzande - Zaal De Reizende Man met 41 personen. Bieden: 1. J. Schalje, 2. A. de Bruijn, 3. J. Hemelaar. Jokeren: 1. E. van Vooren, 2. mevrouw Neve, 3. me vrouw Warrens. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos met 25 personen. Bieden: 1. J. van Avermaet, 2. C.Kok. 3. N. de Geus. Jokeren: 1. mevrouw De Klerk, 2. mevrouw Koopman, 3. mevrouw Claeyssens. Hoek - Camping De Braakman met 58 personen. Bieden: 1. G. de Deijn, 2. J. Jansen, 3. mevrouw Blommaert. Jokeren: 1. J. Schone- man, 2. P. Blommaert, 3. T. Jong bloed. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, organisatie bond voor oude ren met 20 personen. Bieden: 1. mevrouw Calle, 2. mevrouw Celie- De Meester, 3. A. de Vlieger. Hulst - De Bridgeclub Hulst hield de derde wedstrijd van de voor jaarscompetitie. Uitslag groep A: 1. Snuverink/Beuzenberg, 2. De Nijs/Van Leeuwen, 3. Bruijns/Van Wijnsberghe en Baggen/Mast. Groep B: 1. Aronson/Kint, 2. Bies- broeck/Simpelaar, 3. echtpaar Kint. Groep C: 1. Hillege/Rijk, 2. Arts/Van Wijnsberghe, 3. Tiele- man/Lossie. Groep D: 1. Adriaan- sen/Thot, 2. Wendels/Dierick, 3. echtpaar Lammens. Groep E: 1. Van Leeuwen/De Kindt, 2. Man- naert/Eggink, 3. De Maagt/De Nijs. Hulst - Zaal De Kroon met 28 personen. Bieden: 1. J. Schalje, 2. A. Patijn, 3. P. Haulez. Jokeren: 1. mevrouw Rietjens, 2. F. Buys, 3. J. Himbrechts. Graauw - Gemeenschapshuis, or ganisatie bond voor ouderen met 24 personen. Uitslag: 1. P. van Gassen, 2. E. Borm, 3. R. Linthout, 4. A. Vereecken, 5. A. de Bruijn. Hoek - Camping De Braakman met 48 personen. Bieden: 1. C. de Sutter, 2. J. van Oostende, 3. P. Huitema. Jokeren: 1. D. Haze- broek, 2. H. Smit, 3. L. de Ruijter. Stoppeldijk - 't Gelaag, organisa tie bond voor ouderen met 24 personen. Bieden: 1. J. de Vos, 2. J. van Hoeke, 3. J. Schalje. Joke ren: 1. mevrouw Tieleman, 2. me vrouw Pieters, 3. mevrouw Kem per. Hulst - Zaal Time Out met 16 personen. Bieden: 1. P. Rijsewijk, 2. L. Blommaert, 3. B. Jansen. Jokeren: 1. mevrouw Bogaert, 2. L. Bogaert, 3. C. van Kerkhoven. Kloosterzande - Zaal De Kombuis met 22 personen. Bieden: 1. R. Verschuren, 2. mevrouw Heme laar, 3. L. van Goethem. Jokeren: 1. mevrouw Verschuren, 2. E. van Vooren, 3. A. de Waal. Hulst - Zaal De Kroon met 16 personen. Bieden: 1. A. Bleyen- berg, 2. L. Blommaert, 3. A. de Nijs. Jokeren: 1. L. Bogaert, 2. N. van Delft, 3. M. de Kezel. St.-Jansteen - Zaal De Sport met 25 personen. Bieden: 1. F. Pies sens, 2. P. Haulez, 3. Ch. Aerts. Hengstdijk - Camping de Vogel met 80 personen. Bieden: 1. me vrouw Bolleman, 2. J. Verbeek, 3. mervrouw Van Oostende. Jokeren: 1. P. de Waal, 2. mevrouw Pieters, 3. mevrouw Van Cadsand. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum met 48 personen. Bieden: 1. J. Zwartelee, 2. J. van de Winkel, 3. J. van Dorsselaer. Jokeren: 1. D. de Schram, 2. M. Himbrecht, 3. M. Aerts. Boschkapelle - Zaal Ons Vermaak met 16 personen. Bieden: 1. G. Gelderland, 2. R. van Bunderen, 3. F. Tielens. Jokeren: 1. mevrouw De Meurichy, 2. mevrouw Michielsen. Hoek - Camping De Braakman met 54 personen. Bieden: A. du Puy, 2. F. Stoffels, 3. J. Verkruijs- sen. Jokeren: 1. L. de Ruijter, 2. R. Schoones, 3. O. Boswinkel. St.-Jansteen - Café 't Centrum met 48 personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. Chr. van Aert, 3. R. de Cock. Jokeren: 1. J. Verbogt, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Verbrugge. Heikant - Organisatie KBO met 35 personen. Uitslag: 1. mevrouw Baeijens/P. de Bot en J. Bouvré- Ferket/L. Ferket, 2. I. van de Ha-Bral/E. Baart, 3. P. Ringoot/J. de Rechter. Sas van Gent - De Roselaer, orga nisatie KBO met 12 personen. Uit slag: 1. mevrouw A. Vale, 2. A. Vervaet, 3. A. Vale. Ossenisse - Hof ter Nesse organi satie bond voor ouderen met 11 personen. Uitslag: 1. E. de Maat/ R. Reijns-De Kort, 2. M. Radema- kers-Warrens/H. Mannaert, 3. J. de Waal-Hamelink/J. Schenkels. Axel - Gregoriuscentrum, organi satie bond voor ouderen met 10 personen. Uitslag: 1. 1. P. Durin- ck, 2. A. Willems, 3. mevrouw Zegers. Hulst - De Lieve, organisatie KBO. Uitslag: 1. A. Emeleer/C. Bayens, 2. M. van Vlierbergen/J. Boonman, 3. M. Bayens/F. Esse- ling. Van onze verslaggever Hulst - Deze week worden alle vrouwen van 50 tot 70 jaar uit St.-Jansteen, Clinge, Kapellebrug en Heikant uitgenodigd om deel te nemen aan het landelijk bevolkingsonderzoek naar borstkanker. Vrouwen uit de genoemde dorpen, die deel willen nemen aan dit onderzoek moeten zelf een afspraak maken voor het eerste onder zoek. Dat kan via het gratis teiefoonnnummer 06-0387, of via het terugzenden van het gele aanmeldingsformulier aan het Afspraakbu reau van het Borstonderzoekcentrum. Zij ontvangen dan een afspraak met de datum en de tijd waarop ze voor een onderzoek verwacht worden in Den Dullaert te Hust. Het is mogelijk om samen met een kennis of buurvrouw een afspraak te maken. Deze afspraken kunnen gemaakt worden tot 26 mei. Voor vrouwen die meer informatie wensen over het onderzoek zijn twee voorlichtingsbijeenkomsten gepland: maandag 10 mei om 19.30 uur in Malpertuus te Clinge en dinsdag 11 mei om 14.00 uur in De Warande te St.-Jansteen. Het is ook mogelijk telefonisch vragen te stellen bij de GGD Zeeland op maandag, dinsdag en woensdag 9.00 tot 11.00 uur, telefoon: 01100-49472.

de Stem | 1993 | | pagina 15