Organisatoren profcriteriums luiden alarmklok Gascoigne fit om te spelen Vliegende start Alex Zülle in Vuelta Kos LEIJTEN bv Advocaat en Taylor hullen zich voor WK-kwalificatieduel in nevelen UITSLAGEN en standen Rapide ru Fanny terug op Wembley Verbruggen vindt veld Vuelta hopeloos sportnieuws KORT! CITROËN NeVoBo hoopt op Joop Alberda Brian Clough met pensioen MW-Feyenoord naar 25 mei Bokser overlijdt na knock-out KNSB reduceert BCK tot drie man Helm verplicht voor hockeykeepers Williams: record vrije worpen golf sportprijsvragen tafeltennis tennis voetbal wielrennen ijshockey hockey" Michiel Wonder^ sterk winnaar 8( meter vrije slag zwemmen REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS ~rya SPECIAAL VOOR Tttburgseweg 41 Oostertiout Teletoon: 01620-32710 DE STEM DINSDAG 27 APRIL 1993 DEEL B Van onze verslaggever Jacques Eestermans Breda - De internationale ontwikkelingen in het be- roepswielrennen anno 1993 hebben grote gevolgen voor de in Nederland te houden wedstrijden. Met name de criteriums staan onder grote druk. De toenemen de kosten, vooral veroorzaakt door de steeds hoger wordende startvergoedingen, en het gerin ge aantal beschikbare wieier- profs maken het de organisato ren alsmaar moeilijker een eve nement van de grond te tillen. Dat staat te lezen in een notitie inzake de problematiek van het Nederlandse beroepswielren- nen, die is geschreven door John Hertogh en Peter van Putten, organisatoren van respectieve lijk de Draai van de Kaai in Roosendaal en de Gouden Pijl in Emmen. De samenstellers hebben hun werkstuk aangebo den aan de wielerbond (KNWU), de Stichting Bevorde ring Beroepswielrennen (SBB), de Vereniging van Beroepswiel renners (WBW) en de Vereni ging van Organisatoren van Be roepswielerwedstrijden (VOB). Ze beogen met hun notitie een aanzet te geven tot een brede discussie over de toekomst van de nationale profwielersport. Vorig jaar werden er in ons land 26 criteriums verreden. Op de kalender van 1993 staan er 28. Ruim tien jaar geleden waren dat er nog 75. Hertogh en Van Putten sommen in hun notitie verschillende redenen op voor die drastische daling in het af gelopen decennium. De belang rijkste zijn: de hoge startver goedingen, het snel teruggelo pen aantal Nederlandse profs (momenteel 51), de overvolle in ternationale kalender, de rust perioden die de toprenners in lassen en het gegeven dat ruim de helft van de Nederlandse profs in buitenlandse dienst rijdt. Om de toekomst van de crite riums veilig te stellen, dragen de samenstellers diverse ideeën aan. Het meest in het oog springt een opsplitsing in zoge naamde 'Star Exhibition'- en open wedstrijden. In een 'Star Exhibition'-wed- strijd mogen alleen profs uitko men. Deelname van minimaal twee Nederlandse en één bui tenlandse topper is verplicht, terwijl er minimaal 100.000 gul den aan startvergoedingen be schikbaar moet zijn. De wed strijddatum is vrij, evenals de verhouding tussen Nederlandse en buitenlandse renners. De te verrijden afstand is 80 kilome ter. In een open wedstrijd mogen profs, ex-profs (onder de voor waarde dat de licentie niet lan ger dan drie jaar is verlopen) en top-amateurs, zowel regionaal als nationaal, samen rijden. Deelname van toppers is niet verplicht, terwijl ook de afstand vrij is. Er is echter geen sprake van een vrije wedstrijddatum. De KNWU zou, naar het inzicht van Hertogh en Van Putten, renners moeten verplichten te starten in een aantal Neder landse criteriums. Zo zou een licentie alleen mogen worden verstrekt als de betrokken prof minimaal vijf 'Star Exhibition'- wedstrijden na de Tour rijdt. Volgens de samenstellers is het ook verstandig om te werken aan een internationaal 'Star Exhibition-circuit. Door Ted van Leeuwen Londen - Voor de 'denktank' van Oranje kwam de mededeling dat Paul Gascoigne morgenavond fit en gretig is de Nederlandse uitzichten op het WK van Amerika te bederven niet als een verrassing. De meeden kers van bondscoach Dick Advocaat hadden er al rekening mee gehouden dat de Engelse sterspeler op tijd klaar zou zijn voor het grote gevecht. „Maar de wetenschap dat hij speelt, is altijd meegenomen", zei Dick Advocaat aan de rand van het enorme veld van het Wembley-stadion. Nergens staan de doelen verder uit elkaar, ner gens liggen de zijlijnen verder uiteen dan daar. En nergens zou den de passes van Ronald Koe man. beter tot hun recht komen als op het 105 meter lange en 69,50 meter brede veld van het beroemdste stadion ter wereld. Of die van Jonk. Of de snelheid van Van Basten. Dacht Advocaat. Maar hij zei het niet. Want de bondscoach wil niet over de afwezigen pra ten. Maar gisteravond moet hij Van Basten en Koeman al gemist hebben, want de 'denktank' van Oranje was gehalveerd. Alleen Gullit en Wouters waren van de vaste werkgroep 'tactiek' nog overgebleven om mee te praten en denken over de te volgen strijdwijze. Advocaat zei er gisteren na de middagtraining nog niet uit te zijn. En wie hem de afgelopen dagen gevolgd heeft, is geneigd dat te geloven. Anders dan za terdag en zondag leek ditmaal een opstelling met Winter èn Bosman tot de mogelijkheden te behoren. Maar het is best moge lijk dat alle filosofiën vandaag alweer naar het rijk der fabelen verwezen kunnen worden, want de uitkomst van het gesprek met de 'denktank' van gisteravond telt zwaar. „Ik heb drie mogelijke opstellin gen in mijn hoofd", vertelde Ad vocaat en die variëren in opwin dingsgraden van uiterst gewaagd (met vier aanvallers) tot erg be houdend. Het enige dat de bondscoach wilde verklappen, was dat hij zeker met vleu gelspitsen zal gaan spelen. Bij de training van gisteren viel het op dat Ruud Gullit diverse keren door de bondscoach gesommeerd werd om rechtsbuiten te spelen en niet de bal te gaan zoeken. „Gullit moet goed begrijpen dat in dit concept iedereen zijn ta ken moet uitvoeren, want anders loopt het helemaal mis. Zwerven is er niet bij", sprak de bonds coach ongewoon streng. De afge lopen dagen had Gullit te ken nen gegeven dat hij graag 'wat meer wilde' dan alleen maar rechtsbuiten staan, maar werd dus onmiddellijk teruggefloten. Ook Bergkamp kreeg een standje omdat hij zich niet helemaal aan de afspraken gehouden had, maar de bondscoach vergaf de Ajacied alles nadat hij, spelend in de rug van Bosman, een fan tastische goal had gemaakt. Weliswaar was het slechts oefe nen, „maar het geeft geweldig veel vertrouwen", straalde Berg kamp. Hij zegt sinds een weekje weer pijnloos te trainen. „Een hele opluchting, want door de irrita tie aan de knie ben ik mijn vorm kwijtgeraakt. Velen dachten dat ik me bij Ajax liep te sparen voor het volgend seizoen bij In- ter, maar dat is grote onzin. Als je niet helemaal fit bent, gaat dat ten koste van de vorm. Mis schien komt die op Wembley wel ineens terug. Het klinkt als een cliché, maar voor mij is het altijd een jongensdroom geweest hier te mogen spelen." Hij was vrolijker gestemd dan Wouters, wiens schouderblessure opspeelde en die morgen met een pijnstillende injectie zal spelen. Volgens oud gebruik was de po sitie van Frank Rijkaard ook weer eens in het geding: verdedi ger of middenvelder. Het ant woord ligt deels in handen van Graham Taylor. Advocaat ziet in Rijkaard namelijk de ideale man om John Barnes te bespelen. Maar de Engelse bondscoach Paul Gascoigne trapt, onder het toeziend oog van zijn colle ga's, een balletje tijdens de training van het Engels elftal. foto epa hulde zich in dezelfde nevelen als waarvan Advocaat een paar uur later gebruik maakte en liet de mogelijkheid open om met Paul Merson aan de aftrap te verschijnen. Taylor is echter ver der dan Advocaat. Zijn keuze is tussen spelers. Advocaat twijfelt over systemen. Taylor achtte het meedoen van Paul Gascoigne van immens be lang. „Niet alleen vanwege Paul's kwaliteiten als speler", zei Taylor, „maar ook vanwege zijn charisma. Dat is een niet te onderschatten aspect. Gascoigne kan het publiek bespelen en dat kan weieens erg belangrijk zijn." Londen - De KNVB heeft Fanny Blankers-Koen uitgeno digd om als eregast aanwezig te zijn bij de WK-kwalifica- tiewedstrijd tussen het Nederlands elftal en Engeland. Blankers-Koen won in 1948 vier keer goud bij de Olympische Spelen in Londen. In het Empire Stadium, Wembley om precies te zijn. Ter gelegenheid van haar 75e verjaardag werd ze vorige week veelvuldig geïnterviewd. Daarbij liet ze zich ontvallen nooit meer terug te zijn gekeerd op de plaats waar ze haar grootste successen vierde. De KNVB besloot gisteren de voormalige topatlete te inviteren. Fanny Blankers-Koen reist vandaag, in gezelschap van Jo van Marle, naar Londen. Donderdag vliegt ze met de spelers terug. Engeland is nog steeds met 22' spelers bijeen in Bisham Abbey en pas vandaag maakt Taylor de zes afvallers bekend. „Onze be langrijkste opgave is het tempo hoog te houden. Ik heb er de afgelopen dagen voortdurend op gehamerd dat de snelheid van de wedstrijd bepalend is voor de uitkomst. Meegaan in het lage tempo van de Nederlanders, kan catastrofaal zijn, want dan kun nen ze hun creativiteit makkelij ker aanspreken. Waar ook op het veld, ze mogen nergens de tijd hebben iets creatiefs te verzin nen." Advocaat wil precies het tegen overgestelde bereiken. „Wij moeten het tempo uit de wed strijd halen. Als we proberen de Engelsen bij te houden, zijn we kansloos. Ik wil dat we ver van het doel verdedigen. Maar daar voor moet het team wel de uiter ste concentratie opbrengen. Ik durf in deze uitwedstrijd erg aanvallend te spelen. Ajax, maar ook het Nederlands elftal heb ben bewezen dat dat goed kan werken." Van onze verslaggever La Coruna - Een vliegende start heeft Alex Zülle de lei derstrui in de Vuelta bezorgd. De Zwitser vermorzelde op de eerste dag in La Coruna zijn concurrenten in de indi viduele tijdrit over tien kilo meter. De kloof met nummer twee .Erik Breukink en de als derde geëindigde Toni Ro- minger: precies een halve mi nuut. „Hij leek wel een racket", om schreef UCI-baas Hein Verbrug- gen het verbluffende optreden van de winnaar. Verbruggen had de race van de Zwitser vanuit de auto gevolgd. „Wat een talent", liet hij erop volgen. Zülle bewees dit seizoen zijn klasse al in Parijs - Nice. De 24-jarige zoon van een Steen- bergse moeder schreef de Franse rittenkoers op zijn naam. Hij reed in maart van de eerste tot de laatste dag in de leiderstrui. Hij won ook toen de proloog, voor Breukink, die een fractie van een seconde moest prijsge ven. Maandag in La Coruna was het verschil veel groter. Breukink had de pech dat hij in de begin fase van zijn race te maken had met lichte regenval. Hij nam de eerste twee bochten voorzichtig, met de rem erop. „Maar dat is geen excuus. Ik kon niet sneller. Zülle bedreigen zat er niet in. Zijn tijd is sensationeel", meen de de Nederlandse favoriet. Zülle legde de vlakke omloop met. een gemiddelde van boven de vijftig kilometer per uur af. De jonge prof verbijsterde ieder een. „Ik ben redelijk tevreden over mijn prestatie, maar tegelij- La Coruna (anp) - Het povere deelnemersveld van de Vuelta speelt de plannen van Hein Verbruggen in de kaart. De baas van de interna tionale wielrenunie (UCI) wil de Ronde van Spanje in 1995 naar september verplaatsen. Tot groot ongenoegen van de Spaanse organisatoren. Verbruggen maakte zich maandag zorgen om de geringe interesse van de ploegen voor de Ronde van Spanje. „De buitenlandse vertegenwoordi ging is ontstellend zwak. Met een verplaatsing van de ronde naar september kan het beter worden", stelde de eerste man van de UCI. Verbruggen vindt het onbegrijpelijk dat de Spanjaarden zo furieus hebben gereageerd op zijn voornemen. „Het is godgeklaagd dat het Spaanse wielrennen zich alleen bezorgd maakt over de eigen wedstrijd en weigert verder te kijken." Verbruggen heeft vooral moeite met de opstel ling van José Miguel Echavarri, de ploegleider van Banesto en Miguel Indurain. „Volgens Echa varri kunnen alleen de Spanjaarden bepalen wat goed of slecht is. Maar hij laat Indurain de Giro en de Tour rijden. Dit lijkt mij een vrij ongewo ne manier de belangen van een eigen ronde te beschermen." Echavarri diende de Nederlander direct van repliek. „Ik heb het idee dat Verbruggen ons zijn persoonlijke mening wil opdringen en weinig respect heeft voor de standpunten van andere partijen. Ik ben slechts verantwoording schuldig aan Banesto. Die vinden miin manier van wer ken prima." kertijd geschokt door het ver schil met Zülle. Een halve mi nuut op tien kilometer. Dat is veel", verklaarde Toni Romin- ger. De landgenoot van Zülle, vorig jaar de beste in de Vuelta, is met Erik Breukink de belangrijkste kandidaat voor de eindzege. Het verschil tussen hem en Breukink bedroeg maandag acht-honderd- ste van een seconde. In het voor deel van de Nederlander. Voor ploegleider Manoio Saiz was het een uiterst zonnige dag. Zijn pupillen Zülle en Breukink één en twee, de Fransman Jala- bert vier. Voorlopig speelt de Spanjaard de kaart van Zülle uit. Breukink stemde daar vol mondig mee in. „We zijn amper op weg. Mijn positie is uitste kend. Voorlopig kan ik afwach ten." Uitslag eerste etappe, individuele tijdrit: 1. Zülle (Zwi) 10 km. in 11.55 (gem. 50,350 km/u), 2. Breukink (Ned) op 0.30, 3. Rominger (Zwi), 4. Jalabert (Fra) 0.31, 5. Alonso (Spa) 0.32, 6. Gorospe (Spa), 7. Garmendia (Spa) 0.35, 8. Hodge (Aus) 0.36, 9. Mauri (Spa), 10. Marie (Fra) 0.38, 11. Gelfi (Ita) 0.39, 12. De las Cue- vas (Fra) 0.40, 13. Diaz Zabala (Spa) 0.41, 14. Zarrabeitia (Spa) 0.44, 15. Silva (Por), 16. Cordes (Ned), 17. Delgado (Spa) 0.45, 18. Dufaux (Zwi), 19. Montoya (Spa) 0.48, 20. Abdoesjaparov (Oez) 0.49, 33. Vos kamp 1.01, 73. Den Bakker 1,18, 92. Hoffman 1.25, 99. De Vries 1.29, 104. Jakobs 1.31, 128. Van Poppel 1.49, 136. Nijboer 1.53, 150. Talen 1.59, 160. Hermans 2.10, 169. en laatste Beltran (Col) 2.35. Haarlem - De NeVoBo denkt Joop Alberda te benoemen tol bondscoach van het Nederlands mannen-volleybalteam. Voorde start van het vierlandentoernooi in Haarlem, dat donderdag begint en waaraan, naast Nederland, Cuba, Polen en België deelnemen, wordt gestreefd naar ondertekening van een halfja- rig contract. De NeVoBo, nog altijd zonder hoofdsponsor, wil Alberda ij I ieder geval tot en met het Europees kampioenschap, in septem ber in Finland, op de bank zien. Hij kan bij zijn werkgever, de Rijksuniversiteit in Groningen, een half jaar onbetaald verlof opnemen en in fulltime-dienst van de bond treden. Alberda heeft het aanbod nog in beraad. Harrie van den Brink is niet langer lid van de nationale selectie, De speler van Zwolle bereikte met de NeVoBo geen over de financiële tegemoetkoming. De selectie voor het toernooi in Haarlem bestaat uit: Jeroen Bijl, Bas I van de Goor, Mike van de Goor, Sander Mulder, Richard Schuil (allen Dynamo), Albert Cristina, Josha Kailola, Patrick de Reus (allen VCG), Rob Grabert (Schio, Italië), Martin van der Horst (Dachau, Duitsland)! I Arnold van Ree (ZVH) en Arnold van Solkema (Maaseik, België). Londen - Brian Clough, al achttien jaar manager bij Notting ham Forest, gaat met pensioen. Dat maakte Fred Reacher, de voorzitter van Nottingham Forest, maandag bekend. Onder leiding van Clough won Nottingham Forest twee keer de Europese beker voor landskampioenen. Dit jaar dreigt de club te degraderen uit de hoogste afdeling van het Engelse voetbal. Het terugtreden van Clough houdt verband met zijn gezondheid, Volgens directeur Chris Wootton heeft Clough een ernstig drankprobleem. Zeist - De KNVB heeft de wedstrijd MW - Feyenoord verschoven naar dinsdag 25 mei. Het duel was vastgesteld voor 21 mei, maar werd door de burgemeester van Maastricht op die datum verboden. Feyenoord - Willem II, oorspronkelijk gepland voor 27 mei, is nader vastgesteld op vrijdag 21 mei. Sofia - De Bulgaarse bokser Alexander Kostadinov is aan de I gevolgen van een knock-out overleden. De 18-jarige bantamgewicht kreeg tijdens de nationale kam pioenschappen in de tweede ronde harde klappen. Overeenkom stig de voorschriften droeg de bokser uit Pestera een hoofdbe schermer. Na de partij werd Kostadinov in een ziekenhuis opgenomen. Een operatie hielp niet, omdat bloed in de hersenen was gedrongen. Amersfoort - De begeleidingscommissie kernploegen van de schaatsbond zal het komend seizoen bestaan uit Jan Charisius, Jan Kleine en Simon Smit. Het drietal zal uit zijn midden een voorzitter kiezen. Dat heeft het bondsbestuur van de KNSB besloten. Het feit dat de KNSB Dirk van Zanten, Harrie Falke en Jan Augustinus als leden van de BCK op non-actief heeft gesteld, heeft bij de trainers van de vaderlandse kernploegen veel kwaad bloed gezet. In de huidige vorm gaat de BCK overigens haar laatste jaar in. Deze winter beslist de schaatsbond over een structuurwijziging. fit KM». Brussel - Hockeykeepers moeten voortaan een helm dragen. Dat heeft de Internationale Hockey Federatie (FIH) in Brussel besloten. Naar de mening van de FIH biedt een masker onvoldoende bescherming. Met ingang van 1 september gaat de regel in. Daarnaast is besloten dat een hockeyteam maximaal vijf spelers gedurende de wedstrijd mag wisselen. Nu zijn dat er twee. Minneapolis - Michael Williams is de beste vrije worpschutter ooit in het Amerikaanse profbasketbal. Op de laatste competi tiedag van de NBA verbeterde de guard van de Minnesota Timberwolves het twaalf jaar oude record van Calvin Murphy. Williams mikte in de wedstrijd tegen Utah Jazz vijf vrije worpen in het netje. De vijfde betekende zijn 79e op rij. Dat was één meer dan het record van Murphy, oud-speler van San Diego en Houston. Williams miste sedert 24 maart geen vrije worp. Alex Zülle in actie tijdens zijn verbluffende tijdrit op dag van de Vuelta. Greensboro, mannen Eindstand: 1. Mediate (VSt) 281 slagen (74 67 71 69) na barrage, 2. Elkington (Aus) 281 (71 68 69 73), 3. Azinger (VSt), Morgan (VSt) en Hart (VSt) 282. Lotto 16 Eerste prijs: (jackpot) geen win naar; tweede prijs: 6 winnaars, die elk bruto f. 11.681,80 ontvan gen; derde prijs: 147 winnaars, elk f, 715,20; vierde prijs: 5.284 winnaars, elk f. 19,80; vijfde prijs: 67.969 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel 16 Zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf cijfers goed: 1 winnaar; vier cij fers goed: 12 winnaars; drie cij fers goed: 206 winnaars; twee cijfers goed: 2.370 winnaars. Lucky 10 8 - 9 - 10 - 11 - 14/20 - 23 - 24 - 26 - 27/29 - 41 - 45 - 48 - 63/65 - 68- 70- 72 -77. Wereldranglijst Vrouwen: 1. Deng (Chi), 2. Qiao (Chi), 3. Hyun (ZKo), 4. Gao (Chi), 5. Li (NKo), 6. Chen (Chi), 7. Chai (HKo), 8. Zhang (Chi), 9. Geng (Can), 10. Chan (HKo), 17. Vriesekoop, 44. Hooman, 76. Keen, 89. Noor, 162. Muller. Mannen: 1. Waldner (Zwe), 2. Gatien (Fra), 3. Ma (Chi), 4. Pers- son (Zwe), 5. Kim (£Ko), 6. Ross- kopf (Dui), 7. Saive (Bel), 8. Yoo (ZKo), 9. Wang (Chi), 10. Grubba (Pol), 27. Haldan, 86. Heister, 92. Keen, 145. De Bruin, 160. De Vrind. Monte Carlo, mannen, 2 miljoen gulden Finale: Bruguera (Spa/11) - Pioli- ne (Fra) 7-6 6-0. München, mannen, 540.000 gul den Eerste ronde: Göllner (Dui) - Eriksson (Zwe) 7-5 6-1, Boetsch (Fra/8) - Renzenbrink (Dui) 6-2 6-0, Solves (Fra) - Holm (Zwe/7) 6-2 6-1. Hamburg, vrouwen, 675.000 gul den Eerste ronde: Probst (Dui) - San- prock (VSt) 6-3 6-1. Novotna (Tsj/4) - Durie (GBr) 6-0 6-2. Bundesliga Uitslag: Werder Bremen - Bayern München 4-1 (1-1). Stand aan kop: Bayern München 28-39, Werder Bremen 28-39, Bo- russia Dortmund 27-35, Ein- tracht Frankfurt 27-35. Valencia, benefiet Kempes Valencia - PSV 5-6 (3-6). Roma- rio 0-1, Linskens 0-2, Ibanez 1-2, Kempes 2-2, Ellerman 2-3, Kem pes 3-3, Romario 3-4, Ellerman 3-5, Romario 3-6, Kempes 4-6, Tomas 5-6. Kwalificatie WK, Concacaf Mexico - Canada 4-0 (2-0). 21. Ramirez 1-0, 36. Ramirez 2-0, 53. Flores 3-0, 68. Garcia Aspe 4-0. Honduras - El Salvador 2-0 (1—0)- 28. Bennett 1-0, 63. Bennett 2-0. Stand: 1. Mexico 4-6 (11-3), 2. Canada 4-5 (7-7), 3. Honduras 4-3 (5-8), 4. El Salvador 4-2 (3-8).. Kwalificatie WK, Aziatische zo ne, groep C Noord-Korea - Singapore 3-1 (2-0). 28. Nam 1-0, 41. San 2-0, 80. Saad 2-1, 84. San 3-1. Qatar - Vietnam 4-0 (2-0). Stand: Noord-Korea 6-12 (15-3), Qatar 6-10 (20-5), Singapore 5-4 (8-11), Vietnam 6-2 (3-15), Indo- nesië 5-0 (2-14). Ruban Granitier Breton, ama teurs Eerste etappe, Saint-Nazaire - Laval: 1. Henry (Fra) 186 km- in 4.40.45, 2. Blijlevens (Ned), 3. Davion (Fra), 4. Ouvrard (Fra), 5. Hubert (Fra), 6. Kleinheinz (Dui)- Klassement: 1. Chauvière (Fra) 4.45.30, 2. Briand (Fra) 0.02, 3. Potié (Fra) 0.04, 4. Ermenault (Fra), 5. Bos (Fra). WK in Duitsland Groep A: Italië - Oostenrijk 1-1 (1-0 0-1 0-0). Eindstand: Canada 5-10, Zweden 5-6, Rusland 5-5, Italië 5-4, Zwitserland 5-4, Oostenrijk 5-1- Groep B: Noorwegen - Frankrijk 5-4 (1-2 1-1 3-1). Eindstand: Tsjechië 5-9, Duits land 5-8, Verenigde Staten 5-6, Finland 5-5, Noorwegen 5-2, Frankrijk 5-0. pE STEM yan onze sportmedewerker jerneuzen - Filip Cou: ment won in het Belgis Bassevelde de openings^ strijd van de Zeeuws-Vla; se Run-Bike-Runcompet jn Overslag was hij abs maar zondag was hij inl Terneuzense Coegorspo| opnieuw een maat te voor de concurrentie. Al na het openingsonderdee;. g 4 kilometer lopen, had hi; stand genomen van zijn con I renten. Tijdens de daaropvol de 32 kilometer fietsen boy dij de kloof alleen maar uij ontspannen aan het sloton deel, de 1,5 kilometer lopei Van onze hockeymedewerkeij Hulst - In de tweede kif petitie deed Olympia degradatiekandidaat E overwinning van Rapid de tweede plaats in de winst voor Goes op Libt Bij de vrouwen was hetl slecht weekeinde. Verlies Olympia en Goes in de t klasse en voor Rapide in de de klasse. mannen tweede klasse olympia-etten-leur Een verdiende overwinning! Etten-Leur in deze vierpui wedstrijd. Het begin was Olympia, dat door doelpi van Robert van Hemert en tijn Snoodijk zelfs op 2-0-voorsprong kwam. Nog; rust kwam Etten-Leur op g hoogte. Vanaf dat momen paalden de fel spelende b kers de wedstrijd en sco. nog. twee keer. Met nog wedstrijden voor de boeg Olympia door dit resultaa een gedeelde laatste plaats. derde klasse goes-liberty 3-2 - scoorde Goes uit de eerste val via Barry van de Berg o| voorzet van Martijn Braan berty, dat theoretsch nofi degraderen, leverde echter tegenspel, waardoor er een wedstrijd met kansen aan zijden ontstond. Nadat Li de gelijkmaker had aangeti bracht Gijs Simons uit een f Terneuzen - Tijdens de ste Speedojaargangwedj van het seizoen, die in z< bad De Honte te Terne werd gehouden, heeft Mi Wondergem van Schq troom uit Breskens een s indruk achter gelaten. In zijn race over 800 metd hij zijn directe tegensta clubgenoot Martijn Buijssf achter zich. Het verschil bij de finisl droeg bijna 46 seconden, mee was hij 16 seconden s dan zijn leeftijdgenote Ca de Milliano bij de meisj^ domineerde eveneens in ha ce, maar het verschil met 1 ne den Dekker was sleclj seconden. Zij maken me geleverde prestaties een kans voor plaatsing bij de van Nederland. Of zij de bereiken (de beste twaalf sen zich hiervoor) is nog e vraag. Bij de meisjes jaargang 19 Ellen van de Velde van destroom een klasse apa Stormvogel-meisjes Arisk en Carlien Schrijvershof v op ruim 70 seconden, jongens jaargang 1982 Bart Engels uit Sas van G eer laten aan de Stormvogi gens Mark Dekkers en 1 Vermeulen. Favoriet M Buijs uit Goes stopte halvi de race. Met deze lange nummers i de het Speedojaargangs De landelijke finales wor zaterdag 5 en zondag 6 Alkmaar gehouden. UITSLAGEN meisjes 400 meter vrije slag jaargang 1 Saskia Herrebout 6.09,2, 2 van Steenis 6.40,8 3. Kim Scho STV) 6.41,7. 800 meter vrije slag jaargang Ellen van de Velde (ZVS) 12 Ariska Tax 13.28,3, 3. Carlien vershof (beiden STV) 13.31,8. 800 meter vrije slag jaargang Carolien de Milliano 10.56,4, 2 ne den Dekker 11.17,1, 3. Eve Planke (allen ZVS) 11.20,7. jongens 800 meter vrije slag jaargang Mark Dekkers 12.04,6, 2. Rob meulen (beiden STV) 12.08,5, Engels (BRU) 12.20,5. 400 meter vrije slag jaargang 1. Noel Groosman (ZVS) 6. Robbert Dellaert (BRU) 6. Maarten Braem (ZVS) 6.53,2. 800 meter vrije slag jaargang Michiel Wondergem 10.40,4, 2. Buijsse (beiden ZVS) 11.26,0 Roeb 12.00 7

de Stem | 1993 | | pagina 8