bartz opfiek 25 °/o Wel subsidie voor kinderopvang w Pechvogels vielen in handen van de douane PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort WIL OOK WAT .ASSE APART I H-fkBcwm Minister D'Ancona geeft volgend jaar opnieuw geld aan gemeenten ZEELAND C4 leting, kontaktlenzen se comPuter faxen udio/vid®0 ook met Eén afdeling PvdA voor West- Zeeuws-Vlaanderen Oostburgse raadsleden voetballen Bromfietser breekt been bij ongeval Newmancollege Breda wint NK schoolbasketbal Functionarissen Verbolgen De botersmokkel in de jaren vijftig en zestig deel 3 Haastige spoed Surveillance Pistool Misrekening Aardenburg Sluis Bedrijfsvolleybal Schietwedstrijden Zaalvoetbal Recreatief volleybal Schoolvoetbal Tijdrit Toerclub 1993 UNI DE STEM DINSDAG 27 APRIL 1993 [EEN TOT EIGENTIJDS UR Nootdstraall3,Axel Np Aj Oostburg |26 Burchtstraat 3 Geldig van 29/4 t/m 3/5 Zolang de voorraad strekt Van onze verslaggever Oostburg - De subsidie van de drie West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten, verenigd in het samenwerkingsverband Welzijn, aan de stichting Kinderopvang Zeeuws- Vlaanderen lijkt voorlopig gegarandeerd. Eerder liet het dagelijks bestuur van de gemeen schappelijke regeling de stichting weten dat die geen geld meer zou krijgen als het kabinet de rijksbijdrage voor kinderopvang zou laten vallen. „Maar minister D'Ancona heeft afgelopen week end laten weten dat ze volgend jaar opnieuw geld beschikbaar stelt voor kinderopvang", aldus secre taris W. Naessens van het samenwerkingsverband welzijn. Ter inzage voor de vergadering van het algemeen bestuur, woensdag, lag een sombere brief aan de stichting Kinderopvang. Het dagelijks bestuur van het samenwerkingsverband schortte daarin het overleg met Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen over de toekomstige subsidiëring enkele weken op. Het dagelijks bestuur ging er daarbij vanuit dat dan het standpunt van het kabinet ten aanzien van de kinderopvang voor 1994 en volgende jaren duidelijker was. Gezien de onduidelijkheid over de rijksfinancie ring van de kinderopvang speelde het dagelijks bestuur van het welzijnsverband al met de gedach te nog geen bedrag op te nemen in de begroting 1994 van het samenwerkingsverband. „Bij het beëindigen van de rijksbijdrage zou de gemeentelijke bijdrage aan de kinderopvang ten minste volledig moeten worden heroverwogen", luidde het standpunt van het dagelijks bestuur aanvankelijk. „Dit zou helaas kunnen betekenen dat de bijdrage van het samenwerkingsverband ten behoeve van de kinderopvang vergaand wordt gereduceerd of zelfs wordt beëindigd per 1 januari 1994. „Door de mededeling van de minister dat er volgend jaar wel geld is voor kinderopvang, is een en ander feitelijk achterhaald", meent secretaris Naessens. Het algemeen bestuur van het samen werkingsverband welzijn komt woensdag om 16.00 uur bijeen in de raadzaal van het gemeentehuis in Oostburg. Van onze verslaggever Oostburg - De PvdA in West- Zeeuws-Vlaanderen viert de dag van de arbeid (zaterdag 1 mei) dit keer op opmerkelijke wijze met de officiële oprichting van één afdeling voor de hele weste lijke regio. Dat gebeurt vanaf 19.00 uur in sociaal-cultureel centrum Den Hoekzak in Oost burg. Na de verkiezing van een nieuw bestuur, de benoeming van de werkgroepleden voor Aarden burg, Oostburg en Sluis en de presentatie van de permanente campagne-activiteiten mei 1993 wordt de bijeenkomst feestelijk voortgezet. De regionale FNV- afdeling werkt mee aan dat feest. Vanaf 20.00 uur is er een bingo, muziek met gelegenheid tot dansen en zijn er ook gezel schapsspelen. De afsluiting van de viering van de dag van de arbeid is rond 11.30 uur. Van onze correspondent Groede - De Oostburgse raadsleden vergeten op ko ninginnedag voor één keer hun politieke beslommerin gen. Dan komt men op de voetbalschoenen in actie. Dit in de ondertussen tradi tionele wedstrijd tegen de veteranen van Groede. De wedstrijd op het veld van Groede begint om 16.00 uur. Van onze correspondent Hulst - Een bromfietser uit Hulst raakte zondagavond bij een verkeersongeval op de kruising Wittebrugstraat- Grote Kreekweg in Hulst ge wond. Met een gecompliceerde been breuk is hij overgebracht naar een ziekenhuis. De bromfietser werd omstreeks 22.00 uur aan gereden door een personenauto bestuurd door iemand uit het Belgische Stekene. Tijdens een door politie ingesteld onderzoek werd niet duidelijk hoe de stand van de verkeerslichten was en waar de bromfietser op het mo ment van de aanrijding reed. Van onze verslaggeefster Breda - Het Newmancollege in Breda heeft gisteren de Nederlandse Kampioen schappen schoolbasketbal ge wonnen. De jaarlijkse Nederlandse Kam pioenschappen worden georga niseerd door de sportcommissie van de overkoepelende organisa tie Koninklijke Vereniging voor Lichamelijke Opvoeding (KVLO). Aan de eindronde deden vijf scholen mee. Elke school kwam met zes teams. De teams waren onderverdeeld in drie categorie- en: brugklasmeisjes/jongens, derde klas meisjes/jongens en schoolteams meisjes/jongens. De eerste prijs ging naar de school die in alle categorieën als beste voor de dag was gekomen. Het Newmancollege was eind ja nuari in Rosmalen door de voor ronden gekomen en had zich zo geplaatst voor de kampioen schappen. De NK werden op een doorde weekse dag gehouden waardoor het volgens K. Mangnus, docente lichamelijke opvoeding, moeilijk was om scheidsrechters te vin den. Uiteindelijk vond de sportcom missie oud-leerlingen, collega's en scheidsrechters van de Breda se basketbalvereniging Pioniers bereid een handje toe te steken. „Het is leuk om de leerlingen van scholen buiten Breda naar hier te kunnen halen voor dit evenement", zegt Mangnus. Wanneer autoriteiten verklaar den dat slechts enkele procen ten van de boter in handen van de douane viel, is het begrijpe lijk dat van het overgrote deel van het reilen en zeilen van de omvangrijke botersmokkel wei nig bekend is geworden. De smokkelaars zelf en hun handlangers hielden wijselijk hun mond. Alleen wanneer men tegen de lamp liep kwam zoiets in de krant en de douanemen sen hielpen daar graag aan mee. Dat was weer een bewijs dat ze hun slag hadden gesla gen en hun werk goed hadden gedaan. In de regel kwamen dus de pechvogels in de krant. Die waren er in velerlei vorm. Soms waren het eenvoudige smokke laars, die met hun vrachtje 's nachts, al dan niet in groepen, werden verrast. Soms had men de mannen te pakken, soms alleen hun vrachtje dat ze ij lings in de steek hadden gela ten. Zo bijvoorbeeld die twee die op een zondagnacht eind januari 1962 bezig waren him vrachtje vanuit Eede over de Middel burgse kreek te brengen, die de grens vormt tussen Nederland en België. Toen ze met touwen een vlot overtrokken met twee zakken boter erop, werden ze door de douane verrast. Ze ko zen bijtijds het hazepad, maar moesten de lading van 80 kilo boter prijsgeven. Meer sensationeel was de aan houding van functionarissen die uit hoofde van hun ambt niet verwachtten dat ze door eenvoudige douanebeamten zouden worden lastig gevallen. Het meest geruchtmakende ge val was dat waarbij de procu reur des konings (bij ons de officier van justitie) te Brugge betrokken was. Het was in die tijd algemeen bekend dat vele Bruggelingen en inwoners van de Belgische grensgemeenten geregeld be zoek brachten aan Sluis en Oostburg en dan boter meena men. Dit werd door de Bel gische douane toegestaan tot een maximum van een halve kilo. Omdat dit gebruik zulke exhor- bitante vormen begon aan te nemen, mocht het later niet meer. Toen bij een controle te Schapenbrugge, eind oktober 1958, bleek dat de echtgenote van de procureur des konings te Brugge toch boter bij zich had, was de diensdoende amb tenaar onverbiddelijk: de boter mocht België niet in. Zoals toen in de regel gebeurde, werd de boter niet in beslag genomen, maar werd geadvi seerd de boter terug te brengen bij de winkelier. Omdat de bo ter in Oostburg was gekocht, tien kilometer daar vandaan, probeerde de vrouw tegen haar zin de boter kwijt te raken aan de grens te Sint-Anna ter Mui den. Zij slaagde daarin bij een winkelier tegen de helft van de prijs. De procureur was zeer verbol gen en liet door de gerechtelij ke politie van Brugge een on derzoek instellen naar het deel nemen door Belgische dou aniers aan woekerhandel van Nederlandse winkeliers. De be- De buit wordt bekeken. trokken douanier voelde zich in zijn eer aangetast en diende bij de directie van het tolwezen een aanklacht in. Hij kreeg steun van zijn superi euren. De pers kreeg er lucht van en de kranten stonden bol van dit smakelijke verhaal. Het gevolg was dat de procureur moest inbinden omdat zijn vrouw in feite- in overtreding was en dit hem uit hoofde van zijn functie zeker bekend moest zijn. Een ander geval was dat van de commissaris van politie van Maldegem. Het was algemeen bekend dat hij nogal eens een bezoek bracht aan Nederland. Wanneer hij terug de grens overkwam, legitimeerde hij zich steeds onmiddelijk als po litiecommissaris en werd er nooit een kijkje genomen in zijn auto. Eind maart 1959, toen hij op deze wijze weer de grens gepas seerd was, werd hij aangehou den door de mobiele brigade en werd de wagen van de tegen stribbelende commissaris aan een onderzoek onderworpen. De grensbewakers ontdekten een dubbele bodem met daar tussen 90 kilo verse roomboter. Proces-verbaal werd opge maakt en auto en boter werden in beslag genomen. De commis saris werd later veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en een 10.000 frank boete, gevolgd door ont zetting uit zijn ambt. Iets soortgelijks overkwam een gewezen douanebeamte aan de grenspost IJzendijke-Water- vliet in januari 1962. Een per sonenauto die bijzonder diep door zijn veren hing, was de grenspost gepasseerd toen de mobiele brigade van Eeklo juist over de grens een stopteken gaf. De gewezen douanier legiti meerde zich en begon tegen zijn vroegere collega's te geksche ren. Deze lieten zich niet van hun stuk brengen, doorzochten het voertuig en ontdekten ge heime bergplaatsen onder de voorste spatborden en de ach- Een smokkelaar gepakt. terste zitbank, waarin 100 kilo boter verborgen zat. Haastige spoed is zelden goed, zegt een spreekwoord. En bij het smokkelen ging het er dik wijls haastig aan toe. Zo ook op 6 december 1954. Twee perso nenwagens kwamen op die na middag in volle vaart uit de richting van Adegem naar de smalle brug over het Schip- donkkanaal gereden, waar au to's elkaar niet kunnen passe ren. De eerste wagen was al over de brug en de tweede wilde vol gen, doch de bestuurder had er geen erg in dat intussen van de andere kant een bestelwagen de brug was opgereden. Een bot sing was onvermijdelijk. De be stuurder van de eerste wagen had dit in de gaten en hield even voorbij de brug stil. De chauffeur van de andere wagen kwam snel toegelopen, stapte in en in volle vaart ging het richting Eeklo. Geen wonder, want in de klem gereden wagen lagen de pakjes Nederlandse roomboter zo opgestapeld dat er amper plaats was voor de bestuurder. Rijkswacht en vliegende briga de Eeklo waren spoedig ter plaatse en namen de auto en 850 kilo boter in beslag. Die werden overgebracht naar het tolkantoor te Strobrugge ten zuiden van Eede. 's Avonds kwamen de smokkelaars daar hun auto en boter terughalen. Daar het kantoor bewaakt was, slaagden zij daar niet in en ontstond een vuurgevecht waarbij meer dan 20 schoten werden gelost en de bewoners van Strobrugge een angstige nacht beleefden. Dikwijls liepen smokkelaars in de val door oplettendheid en surveillance van de douane. Zo ook in augustus 1962 toen de velddienst van de douane in de omgeving van Walsoorden een werkplaats ontdekte waarin een gesloten autobusje, een kennelijk veel gebruikte smok kelauto, op het punt stond voorzien te worden van zoge naamde kogelvrije banden. De beamten zochten verder en in een bergplaats bleek een vooraad van 80 dozen met bkluiten van 25 kilo boter te liggen, klaar voor transport naar België. 2000 kilo ter waar de van 7000,- viel in hun handen. De dienstgeleider van de doua ne Oostburg was op woensdag avond 24 juni 1959 voor con trole op pad gegaan in het kustgebied tussen Cadzand en Nieuwvliet, Ter hoogte van de Zwartepolder zag hij enkele mannen bezig bij een bootje dat daar aan het strand lag. Toen de mannen hem zagen aanko men, gingen drie er vandoor. De vierde probeerde het bootje weer in het water te krijgen, doch de dienstgeleider slaagde er in aan boord te komen. Doordat de schipper een drei gende houding aannam, was de ander gedwongen zijn pistool te trekken en een schot af te vu ren. Uiteindelijk wist hij de schipper, een inwoner van Heist in België, te overreden naar het haventje van Cadzand te varen, waar het bootje aan de grond liep. Een en ander had de aandacht getrokken van toeristen en badgasten, die de burgemeester van Cadzand waarschuwden omdat men meende dat het scheepje in nood verkeerde. De eveneens gewaarschuwde douane kon de dienstbegeleider assistentie verlenen. Er bleek 240 kilo boter aan boord te zijn om overzee naar België te wor den gesmokkeld. Een Terneuzense schipper meende in juli 1963 van de stiptheidsactie van de Bel gische douane gebruik te kun nen maken om in zijn binnen vaartschip 6000 kilo boter naar België te smokkelen. Hij was er van overtuigd dat de douaniers het werk eensgezind hadden neergelegd en geen controle uit zouden oefenen. Daarom vertrok hij uit Terneu- zen en meerde aan in het ha ventje van Lillo, waar hij zijn lading zand moest lossen. Wat hij niet verwachtte gebeurde. Twee douanebeambten stapten aan boord en vonden de kar tonnen dozen met boter die op de lading zand onder een dek zeil lagen. De knecht, die de zaak op af stand in de gaten had gehou den, vluchtte de polder in. De schipper had zich vergist. Het was geen staking maar een stipheidsactie, waardoor er wel vertraging, maar toch controle was. TENTOONSTELLING - In de openbbare Vorsterman van Oyenschool aan de St.-Ba- vostraat wordt donderdag 13 mei een tentoonstelling gehou den tussen 18.30 en 20.30 uur. De expositie wordt gehouden door grootouders, ouders en leerlingen en omvat handwer ken, eigen "gebouwde fietsen, schilderijen, fotocollages, keramiek, kinderspeelgoed, spinnen, weven en kantklos sen, boutbewerking en verza melingen van allerlei soort. De leerlingen van de basis school Johan Hendrik van Daele geven vrijdag 7 mei de jaarlijkse toneeluitvoering in 't Zoute Vestje. Er worden twee musicals opgevoerd. De scholieren van de eerste vier groepen brengen 'Doorn roosje', die van de groepen vijf tot en met acht spelen 'Kunst en Vliegwerk'. Aanvang 19.30 uur. Kaarten kosten 2,50. Hulst - Het Hulster bedrijfs volleybal zet deze week een punt achter de competitie. Donderdag wordt besloten met de finale om De Stern-Be kers. Bij de mannen is dat een strijd tussen het ijzersterke Broomchemie en Trefpunt, dat al vele malen bekerhouder was. Bij de vrouwen gaat de eind strijd tussen de ploegen van Jansenius van aanvoerster Marlou de Booy en Benetton van teamleidster Martine van Waes. Deze laatste equipe ver loor afgelopen week in het laatste competitieduel met 2-1 van Jansenius. Opmerkelijk, maar het deerde niet. De titel was al bij Benetton, met de speelsters Els Langerak, Chantal Ferket, Matty de Clerck, Angela Hagenaar en Chantal van Waes, terecht ge komen. Dat deze groep op de 'dubbel' mikt, is een bekend gegeven. Die finale begint donderdag om 20.15 uur. De mannen komen vervolgens om 21.00 binnen de lijnen voor hun eindstrijd. UITSLAGEN MANNEN Superliga: Broomchemie-Smash 2000 3-0 (15-0, 15-0, 15-0), Tref punt-Wemolin 2-1 (15-11, 14-15, 15-10). Eerste klasse: Brandax-CVC/ Doolaege 2-1 (15-13, 13-15, 15-14), W Heyndrickx-Brandax 1-2 (11-15, 15-11, 7-15). Tweede klasse: Jong Morres-De Vos/Eggermont 2-1 (15-7, 15-2, 14-15). VROUWEN Eerste klasse: Lybeert/Verstraeten- Ferket en De Maat 1-2 (12-15, 14-15, 15-14), Jong Morres 2-Van Damme 3-0 (15-2, 15-5, 15-5), Jan- senius-Benetton 2-1 (15-5, 15-11, 8-15), A-Markt-Van Waterschoot 1-2 (6-15, 3-15, 15-10), VV Heynd- rickx-Jansenius 1-2 (6-15, 15-9, 9-15), Stuntmarkt-SC Morres 2 1-2 (15-14, 9-15, 2-15). Tweede klasse: De Sterre-CVC 0-3 (12-15, 3-15, 6-15), CVC 2-Ivens 1-2 (11-15, 2-15, 15-3), Jong Morres 3-Van Wesemael 3-0 (15-11, 15-8, 15-10), Broomchemie 2-VV Heynd- rickx 2 2-1 (15-13, 1-7, 10-15). Beker mannen: Broomchemie-Luc- tor 2-0 (15-8, 15-6). STANEN MANNEN Superliga: Broomchemie 12-35, Trefpunt 11-18, Wemolin 12-13, Smash 2000 11-7. Eerste klasse: Jansenius 19-33, Luc- tor 18-24, W Heyndrickx 19-23, Brandax 19-23, De Sterre 18-19, CVC/Doolaege 19-19. Tweede klasse: Broomchemie 2 20-51, De Troubadour 20-42, ABN/ Amro 20-39, De Vos/Eggermont 20-35, Jong Morres 20-34, Rijk 20-27, Ambulo 20-27, Luctor 2 20-25, Jansenius 2 20-20, 't Jagertje 20-16, Van Westen 20-8. VROUWE Eerste klasse: Benetton 24-58, Jong Morres 23-52, Jong Morres 2 24-48, Jansenius 24-45, Van Waterschoot 24-44, W Heyndrickx 24-43, Van Damme 24-34, SC Morres 23-33, A-Markt 24-31, Ferket en De Maat 23-26, SC Morres 2 23-20, Lybeert/ Verstraeten 23-19, Stuntmarkt 23-6. Tweede klasse: Voorwaarts 24-63, Broomchemie 2 24-56, VV Heyn- drikcx 2 24-56, Wentzler/Pauwels 23-47, Jong Morres 3 24-45, SC Morres 3 24-42, Van Wesemael 23-39, CVC 24-34, 't Hoeksken 23-26, Ivens 24-21, De Sterre 22-12, CVC 2 24-12, Jansenius 2 23-6. Clinge - Op het schietcentrum Statenboom van SV De Schut terij in Clinge werd een Olym- pia-match gehouden in de dis cipline klein kaliber geweer. Er waren 79 deelnemers. UITSLAG H-klasse: 1. R. Bultinck, Schutterij 590 punten, 2. J. van Keulen, Doel bewust 587, 3. M. Timmermans, Sa- kal Genk 585. A-klasse: 1. R. Korst, Rotterdam 568, 2. A. van Mill, Bergen op Zoom 566, 3. C. van de Kruit, SV Dow 566. B-klasse: 1. T. van Gelder, Rotter dam 574, 2. T. Raemdonck SV Dow 568, 3. A. Barendrecht, Rotterdam 567. C-klasse: 1. F. Evers, SV Era 573, 2. S. de Bruin, SV Era 562, 3. Th. Mouws, De Eendracht 546. D-kJasse: 1. R. Inghels, Schutterij 564, 2. J. Versteeg, Doublet 554, 3. A. Inghels, Schutterij 535 punten. Oostburg - In de eerste klasse van het West-Zeeuws-Vlaam- se recreatieve zaalvoetbal speelde Veteranen zich in vei ligheid door tegen Albert He- ijn de volle buit te pakken. Steckelink pakte tegen Traas een puntje, maar of dat vol doende is als straks de eindre- kening wordt opgemaakt blijft alsnog een vraagteken. In de tweede klasse viel het doek voor Van Looy. De IJ- zendijkenaren keren na ene eenjarig verblijf in de tweede klasse terug naar de kelder van het OREVO. De strijd om de tweede promotieplaats is hier volledig open, na het ver lies van ABN/Amro en de winst van Mijnders. La Porte d'Or sloot de competitie af met twee zeges in een week. In de derde klasse pakte Bon Ami de titel. De Schoondijke- naren hadden aan één punt tegen De Wolf genoeg. UITSLAGEN Beker verliezerspoule: Riemens-Ve teranen 3-6. Eerste klasse: Traas-Steckelink 2-2, Veteranen-Albert Heijn 4-2. Tweede klasse: Telepost-Kombuis 5-0, Attent Boys-Van Looy 7-3, ABN/Amro-La Porte d'Or 3-5, La Porte d'Or-Gemeente Oostburg 2-0, Attent Boys-Mijnders 3-10, Deltan- De Block 4-5. Derde klasse: Bon Ami-De Wolf 2-2, Optics-WOD/St.-Pierre 2-8, Chez René-De Zwart 3-2. STANDEN Eerste klasse: Oud Sluis 17-31, Francke Sport 1 7-24, Traas 18-21, Albert Heijn 18-21, OBS/De Jonge 17-18, Rabo 16-14, Veteranen 18-14, Omnisport/Boemerang 16-11, Steckeiink 17-10, Tem Boys 16-7. Tweede klasse: La Porte d'Or 18-34, Mijnders 16-20, ABN/Amro 10-20, Gemeente Oostburg 126-17, Attent Boys 17-176, Deltan 16-15, Kom buis 15-13, Telepost 17-12, De Block 16-11, Van Looy 15-3 Derde klasse: Bon Ami 17-29, Pet rus Paulus 16-24, Rode Leeuw 16-20, WOD/St.-Pierre 17-20, Rie mens 17-20, De Zwart 17-14, Van de Sande 15-12, Opties 16-9, Chez René 15-8, De Wolf 18-8. Sas van Gent - In de tweede klasse van de recreatieve vol leybalcompetitie in Sas van Gent verloor kampioen Neijt Philippine 1 met 1-2 van Zaamslag. Bij de mannen kwam Jeroen, met slechts vier spelers opda gen en verloor hierdoor regle mentair met 0-3. In de eerste klasse gemengd had kampioen Acke weinig problemen met Rabo. Acke won met 15-12, 15-3 en 15-4. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Savok 1-Gilderakkers 1-2 (15-10, 8-15, 4-12), Carioca- Kliekske 0-3 (6-15, 4-15, 0-15). Tweede klasse: Neijt Philippine 1-Zaamslag 1-2 (15-7, 8-15, 4-15). Mannen: Jeroen-Carioca 0-3 (regle- metnair). GEMENGD Eerste klasse: Dhuyvetter 2-Savok 0-3 (2-15, 0-15, 10-15), Acke-Rabo 3-0(15-12, 15-3, 15-4). Tweede klasse: Kliekske-Super 3-0 (15-1, 15-10, 16-14), Gilderakkers 2-Fabricom 3-0 (15-8, 15-13, 13-12). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Cerestar 1 15-38, Ce- restar 2 15-37, Gildrakekrs 16-35, Savok 16-33, Peters 15-21, Kliekske 16-17, Swagemaeers 16-13, Savok 2 15-9, Carioca 16-7 (degradeert). Tweede klasse: Neijt 1 14-311/', De Sterre 14-29, Zaamslag 14-27, Pe ters 13-20, Place du Marche 14-1914, Doorzetters 13-16, Neijt 2 14-10, Savok 3 14-8. Mannen: Savok 2 17-381/2, Carioca 18-331/", Houtland 17-27«/>, Savok 17-27, Jeroen 18-25, HAS 18-23V4, Wisse 17-8. GEMENGD Eerste kalsse: Acke 18-50, Dhuyvet ter 1 18-31, Super 17-30'/>, Bode 2 17-27'/2, Savok 18-18, Rabo 18-17, Dhuyvetter 2 18-12 (degradeert). Tweede klasse: Kliekske 18-54, Bo de 18-361/2, Gilderakekrs 17-35, Savok 17-34, De Sterre 18-31, Spuit Elf 18-24'/2, Gilderakkers 18-18, Su per 2 18-17, Super 3 17-12, Fabri- com 17-2. Hulst - Op het sportpark van HW'24 in Hulst brandt woensdag de strijd los voor het Zeeuws voetbalkampioen schap voor jongenselftallen van de basisscholen uit de provincie Zeeland. Na de diverse voorronden plaatsten zich Ter Duinen uit Kloosterzande, De Triangel uit Terneuzen, de basisschool uit Breskens, de basisschool uit Wemeldinge, De Prinsen- hove uit Middelburg, De Dob belsteen uit Nieuwerkerk, De Vaste Burch uit Vlissingen, De lichtboei uit Westkapelle, De Regenboog uit Tholen en De Holtkamp.uit Goes. Er wordt in twee poules van vijf gespeeld en de wedstrij den beginnen om 13.30 uur. Om 17.30 uur reikt wethouder B. Picavet van sportzaken de bekers uit. Dezelfde middag worden op de sportparken van Westkapelle en Nieuwdorp de wedstrijden voor de provin ciale kampioenschappen voor meisjes- en jongenszeventallen gespeeld. Kloosterzande - Toerclub Dis co Love reed zondag een tijdrit waar zeventien cluble den aan meededen. De afstand bedroeg 9,5 kilometer. Jo der Weduwe uit Kloosterzande was met een gemiddelde snel heid van 48,85 kilometer per uur de snelste. Tweede werd Rino Jonckheym uit Hulst en Hans van den Oever (Den Haag) legde beslag op de der de plaats.

de Stem | 1993 | | pagina 17