DE STEM SpOrt armann pot met angorde Bugno: 4Ik heb me in de sprint vergist )orverdovende ontvangst met koebellen op vliegveld Zürich Vraag voor Advocaat, aanvallen of aanpassen Vandaag beslissing over Gascoigne A7 OP TV Met raad en daad voor u paraat. Opel Centrum B.V. Oosterhout 'n Questie van Vakmanschap Wij zijn gespecialiseerd in de vervanging van slijtageonderdelen van uw auto. Wij doen dat gegarandeerd goed, snel en voordelig! Tien posities Nederlands elftal staan vast Wouters pleit bij Bayern voor Van Vossen Grensrechter overlijdt in Raamsdonksveer lakte voor de NCRV-reeks 'Doku- Iverwoeste Joegoslavië. Een oude lir van Zagreb naar de Bosnische Jd die normaal in vijf uur is af te Ireis langs de diverse linies praatte Candice Bergen is weer te zien als Murphy Brown (RTL4, 2.45 uur) fotoafp [peelfilm uit 1981 van Joe Dante MacNee en Dee Wallace. Karen 1 aan de dood als ze ingaat op een noordenaar. Nadat deze door de wordt ze steeds vaker geplaagd echtgenoot door een soort beest Izich vreemd te gedragen, r) [speelfilm uit 1987 van Michael pek Thompson en Donald Pleasen- pn Harvey Denton schrikt zich rot, broken. Even later bereikt Denton k van een oud radio-actief militair ader is gevonden. Het blijkt dat In door een nekschot om het leven Ijd dacht dat hij was verdronken. waarheid ontdekt Harvey Denton 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Sommers- by- 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The distinguished gentleman. 14.30,17, 20 en 22.30 u. Alive. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Jennifer 8. 20 en 22.30 u. Sexual intent. 20 en 22.30 u. Dr. Giggles. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Forever young. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. De zeven de hemel 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Nowhere to run. 14.30 en 17 u. Jungle book (Ned. orig. versie). 22.30 u. Fortress. 17, 20 en 22.30 u. Scent of a woman. 17 en 22.30 u. Unforgiven. 20 u. The river runs through it. 14.30 en 20 u. Daens. Oplossing cryptogram van zaterdag Horizontaal: 4. Strandbal; 7. korenbloem; 10. overeenstemmen; 11. Rus; 12. jongleren; 14. trek- sluitingen; 16. klimrek; 18. kleur; 19. perslucht; 22. papieren. Vertikaal: 1. Stuk voor stuk; 2. haarver- steviger; 3. ballen; 5. dunne tjes; 6. bestel; 8. ombrengen; 9. leenheer; 13. nauwkeurig; 15. tuk; 17. raskat; 20. hark; 21. ons. IK DE VERSCHILLEN /tM Ir, •sjipaj wnpeqosson «laiznui 'isasuad 'sjnui 'sjqoai auiep jan '|aza uba doi 's^uq auiep lapnotps MAAMHi MAANDAG 26 APRIL 1993 DEEL B joor Jan Seuren Haastricht - Een horde jour esten getroostte zich de joeite te wachten op de Jeactie van Gianni Bugno, ,a diens verrassende sprint- lederlaag tegen Rolf Jar- uann. Ruim een half uur jadat de Zwitser zijn ver had gedaan, verscheen jugno in een goed zittend sostuum in de persruimte. huwelijks verstaanbaar deed Sugno zijn relaas dat hooguit njf minuten duurde. Daarna stapte hij naast ploegleider Stanga in de auto en vertrok >s naar de vlieghaven Za- ventem bij Brussel. Bugno wist dat Jarmann na een zware koers snel kan finishen. Desondanks was de Italiaan overtuigd te zullen winnen. „Het was de eerste keer dat ik dit seizoen voor de overwinning sprintte. Ik voelde me te zeker, ondanks dat ik het meeste werk in de ontsnapping had gedaan en dat ik vermoeid begon te raken," aldus Bugno. „Op 300 meter van de eindstreep be greep ik dat ik de afstand fou tief had ingeschat. Jarmann was slimmer dan ik. Hij bleef zo lang mogelijk in mijn wiel en hoe langer ik wachtte met de sprint aan te gaan, des te meer groeiden zijn kansen." Bugno wilde met een overwin ning in de Gold Race het klas sieke voorseizoen toch nog goed afsluiten. Hij had zijn zinnen gezet op Luik-Bastenaken-Luik, maar een griepaanval stuurde de plannen in de war. „Toen ik bij het groepje Van der Poel kwam, heb ik veel moeten geven. En ik ben tempo blijven maken, want ik vreesde dat Fondriest nog zou terugkomen. Ik heb in de sprint echter de vergissing ge maakt door met de grootste ver snelling te willen sprinten." Ploegleider Gianluigi Stanga had geen boodschap aan de uit leg van zijn kopman. „Bugno heeft inderdaad het meeste werk opgeknapt. Hij had ge woon moeten winnen, maar hij heeft niet slim gesprint." Maurizio Fondriest bewees in de Nederlandse klassieker dat hij niet voor niets de regelma- tigste renner van het voorsei zoen is. Vorige week merkte de ex - wereldkampioen nog op dat hij niet geïnteresseerd is in de overwinning van het wereldbe kerklassement. Maar nu hij zijn voorsprong verder heeft uitge bouwd, is Fondriest van ge dachten veranderd. „Ik heb een goede zaak gedaan, ook al heb ik niet gewonnen", reageerde Fondriest. „Nu ik de eerste plaats in het klassement heb verstevigd, wil ik er ook alles aan doen eindwinnaar te worden. De ploegmaats hebben hard voor mij gewerkt. Maar ik kon uiteindelijk niet alle de marrages beantwoorden, al was ik er van overtuigd dat ik zou kunnen winnen. Ik heb aange vallen op de Cauberg. Nadat ik werd ingelopen, wilde echter niemand meewerken. In de fi nale kwam de achtervolging pas goed op gang, maar Bugno en Jarmann konden we niet meer inlopen." De voormalige DDR-renner Jens Heppner fietste zaterdag op vertrouwde wegen in de Am- stel Gold Race. Heppner woon de een jaar in Valkenburg. „Het kwam mij goed van pas dat ik het parcours op mijn duimpje kende. Ik wist precies wat ons nog te wachten stond. nor Jean Nelissen laastricht - Om elf uur zondagochtend staan dertig iris uit Arbon, gewapend met koebellen, op het vlieg- eld Kloten bij Zürich. De passagiers in de aankomsthal ijken verbaasd toe. Want de supporters van Rolf armann, die zich een reis van enkele uren getroost lebben, maken een oorverdovend kabaal. armann zelf is beduusd door eze ontvangst. Nooit eerder is ij op deze manier thuis geko- ïen. Er zijn dan achttien uur trstreken sinds hij op de Maas- oulevard in Maastricht wereld- ampioen Gianni Bugno met ge verschil in de sprint heeft erslagen. Een modaal Zwitsers «ireurtje, dat bij de Italiaanse sramische firma Ariostea iO.OOO gulden per jaar verdient lint het in de 28ste Amstel van Ie grote Gianni Bugno, die van :e Amerikaanse multinational in portdranken Gatorade een jaar- aiaris van vijf miljoen gulden mtvangt. Excuus Soms worden in topsport rang- in standsverschillen opgeheven, laterdag was het zo'n dag. Na lat Rolf Jarmann juichend de treep was gepasseerd en Gianni Bagno uit pure woede en on- nacht met zijn vuist op het stuur an zijn fiets had gehamerd, ver schuldigde de Zwitser zich hj organisator Hermann Krott. A weet dat u liever Bugno op le erelijst had gezien, maar ik ien de eerste Zwitser die hier ,w'nt en dat is toch mooi?" Krott snikte en antwoordde: „Jij hebt te wedstrijd niet gestolen." Indrukwekkend De prestatie van de 27-jarige Mf Jarmann in het zonovergo ten Zuidlimburgse en Waalse «welland was indrukwekkend. 140 kilometer verliet hij in Sppenaken in gezelschap van de Italiaan Andrea Chiurato het pe- ston en begon aan de achtervol- !™g op de kopgroep van vier 'Phil Anderson, Djamolidine Ab- Jushaparov, Bo Hamburger, wilco Zuyderwijk), die 4 minu ten en 30 seconden voorsprong tad. Jarmann en Chiurato joe- W zestig kilometer achter de 'luchters aan, naderden tot een tanuut, maar werden in Kunra- ingelopen door een elitegroep Ju 20 renners (Bugno, Indurain, gassen, Museeuw, Rooks, 'heunisse, Van der Poel, Cassa- b. Ballerini, Fondriest, Ludwig, "«ppner, Arnould, Belli, Trum- teller, Sciandri, Furlan, Sören- •®i) die zich op het Eyserbos van te rest had afgescheiden. Solo Meestal betekent zo'n enorme '"spanning in een vroeg stadium v®n een klassieker - zeker als ze ander resultaat blijft - het ein- voor een renner. Maar niet voor Jarmann. Op het vals plat boven de Cauberg sloot hij aan bij het kopgroepje bestaande uit Cassani, Fondriest, Heppner en Maassen en even later ging de Helveet er in de afdaling van de Brakkeberg in Geulhem zelfs weer alleen vandoor. Hij reed solo tot bijna in Maastricht, waar Adrie van der Poel en Jens Heppner aansloten. Op de Ken- nedybrug in Maastricht voegde zich na een fraaie achtervolging ook Gianni Bugno bij de kop groep. De slag was gevallen. Te laat Op de Halembaye (18 km voor de finish) demarreerde Bugno, Van der Poel en Heppner werden gelost. Alléén de wonderbaarlijk sterke Jarmann kon het gat naar de wereldkampioen dichten. De twee reden plankgas naar Maas tricht waar tot ieders verrassing Jarmann bij de laatste beklim ming van de St. Pietersberg ver snelde. Bugno sloot weer aan. In de sprint begon de Italiaan op kop, maar de Zwitser bleek snel ler. Bugno kon zich later wel voor z'n hoofd slaan dat hij pas in de laatste 250 meter aanzette. „Ik had op 400 meter moeten beginnen. Maar of ik dan gewon nen had, weet ik niet, want Jar mann was heel sterk." Bij thuiskomst in het dorpje Zi- hlschlacht wachtte Jarmann gis termiddag een nieuwe verras sing. Zijn huis zat vol met fami lie en aanhangers uit het 20 kilometer verder geleden Arbon, waar hij geboren en getogen is. Tactiek Bekomen van de emotie vertelde de winnaar van de Amstel Gold Race gistermiddag over zijn tac tiek. „Het leek zelfmoord, toen ik vóór Vaals het peloton verliet. Maar ik was in een bijzondere stemming. Nooit eerder heb ik zoveel mensen bij elkaar gezien als vorig jaar in de Touretappe naar Valkenburg. De mensen in Limburg zijn zo 'verrückt' met wielrennen dat het een plezier is om er te fietsen. Vorig jaar werd ik in Valkenburg op de Cauberg gelost. Maar overal waar ik op weg naar Maastricht passeerde, kreeg ik applaus. Ik wist niet wat me overkwam, want in Zwitserland word je als achter blijver uitgefloten." Ereronde „Ik had me in mijn hoofd gezet een soort ereronde door Limburg te rijden. En ik heb weer genoten van het enthousiasme. Het ver- (AD VERTENTIE) BREDA CENTRUM OUDE VEST 27. TEL 143173 BREDATILBURGSEWEG 139. TEL 877510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL 57590 Het moment waarop Bugno (op kop) en Jarmann de kopgroep ontvluchten. ontruste me niet dat die groep van twintig terugkwam. Ik keek naar de gezichten en zag dat ze allemaal geleden hadden. In Limburg is het zelfs een voordeel dat je voorop rijdt en niet in het peloton. Chiurato en ik konden mooi op snelheid de vele bochten nemen, in de groep achter ons moesten ze telkens remmen en weer aanzetten." Op weg naar Maastricht blijkt Gianni Bugno maar één keer tegen Jarmann gesproken te hebben. „Hij zei: laten we vol doorrijden, anders komen ze te rug." Heeft Bugno niet gepro beerd hem te kopen? Jarmann: „Nee. Ik had trouwens onder alle omstandigheden mijn eigen kan sen verdedi'gd. Want ik ben nog nooit zo sterk geweest als in dit voorjaar en ik wil eindelijk wel eens doorbreken naar de top. Het maakt mij niet uit dat Bugno twintig keer meer geld verdient. Hij is een grote coureur en hij heeft al zoveel gewonnen. Ik ben trouwens ook miljonair, jammer genoeg alleen in lires." De 28e Amstel Gold Race kreeg de mooiste finale van de vijf klassiekers om de wereldbeker die dit voorjaar zijn verreden. In geen andere wedstrijd begon de wereldtop zo compleet aan de finale. Na de start in Heerlen begon de wedstrijd in slow-mo- tion, maar de laatste honderd kilometer reden de renners een uitputtende koers. Een voor een sneuvelden de 'groten' in het moordende tempo, Miguel Indu rain loste voordat de Cauberg in Valkenburg werd bereikt, Olaf Ludwig - vorig jaar winnaar - stond op de Valkenburgse hel ling bijna stil en verloor ruim elf minuten, Frans Maassen en Rolf Sörensen raakten op de Waalse hellingen achterop. Op de Ha lembaye zag Adrie van der Poel (zesde en beste Nederlander) na een demarrage van Bugno zwart voor zijn ogen. Alleen Bugno én Jarmann bleven dus overeind. „Ik hoop door mijn zege in de Amstel Gold Race volgend jaar meer te gaan ver dienen," vertelde Jarmann, „mijn salaris wordt in lires uit betaald en die zijn ten opzichte van de Zwitserse frank zwaar gedevalueerd. Het liefst zou ik voor een Nederlandse of Bel gische ploeg willen rijden. Want de parcoursen in België en Ne derland liggen me bijzonder. En ik hoop in de komende jaren - zoals Gianni Bugno - zelf een groot renner te worden." Maastricht. Amstel Gold Race, vijf de wedstrijd wereldbeker; 1. Jar mann (Zwi) 249 km in 6.40.04, 2. Bugno (Ita), 3. Heppner (Dui) 1.02, 4. Fondriest (Ita) 1.07, 5. Sciandri foto cor vos (Ita), 6. Van der Poel (Ned), 7. Cas sani (Ita), 8. Theunisse (Ned), 9. Furlan (Ita) 2.17, 10. Ballerini (Ita), 11. Arnould (Fra) 2.36, 12. Maassen (Ned), 13. Museeuw (Bel) 2.49, 14. Rooks (Ned), 15. Sörensen (Den), 16. Trumheller (Dui), 17. Cornillet (Fra), 18. Belli (Ita) 3.22, 19. Ludwig (Dui) 11.25, 20. Verhoeven (Ned), 21. Bortolani (Ita), 22. Manzoni (Ita), 23. Caruso (Ita), 24. Anderson (Aus), 25. Schurer (Ned), 26. Dekker 38. Van Orsouw, 47. Bouwmans, 54. Den Bakker, 58. Voskamp, 66. De Vries, 87. en laatste Dotti (Ita) 14.58. Stand wereldbeker individueel: 1. Fondriest 107 punten, 2. Museeuw 75, 3. Ballerini 73, 4. Sörensen 68, 5. Sciandri 61, 6. Jaermann, Duclos- Lassalle (Fra) 50, 8. Maassen, Fur lan 40, 10. Rominger (Zwi), Ludwig, Gelfi (Ita), Bugno 35, 14. Sergeant (Bel), Van der Poel 34, 16. Jalabert (Fra), Van Hooydonck (Bel) 30, 18. Bottario (Ita), Heppner 25, 20. Cas sani 24, 25. Theunisse 12, 28. Rooks 8, 37. Verhoeven 5. Stand wereldbeker ploegen: 1. GB- MG 37 punten, 2. Histor 35, 3. Ariostea 32, 4. Word Perfect 21, 5. Lampre 20, 6. Telekom 17, 7. Mo torola 16, 8. Once 13, 9. Carrera 12, 10. Clas 11. ll.TVM 10. Ruud Gullit (links) en Dick Advocaat hebben een meningsver schil. foto anp Door Ted van Leeuwen Amsterdam - Aanvallen of aanpassen, dat is de grote vraag voor bondscoach Dick Advocaat. Of in gewone-mensen-taal: speelt Oranje woensdag op het heilige gras van Wembley met Johnny Bosman of Arop-Winter? „Mijn elftal staat op tien plaat sen vast. De elfde hangt af van de Engelse opstelling," verdui delijkte Advocaat, die de spelers al vanaf zaterdag in het trai ningskamp in Noordwijk aan Zee onder zijn hoede heeft. Het wordt voor de bondscoach de keuze tussen de systemen 4-3-3 en 3-4-3. „Vast staat dat we moeten proberen ons eigen spel te spelen. Als we meegaan in het tempo en de manier van de Engelsen, leggen we het af. We moeten .uitgaan van onze sterke punten. Van een hoge bal- eirculatie en het zoeken van de vleugels. De Engelsen spelen 4-4-2, verdedigen op één lijn en dat zal hen in de problemen brengen." Naar vast trainers-gebruik wilde Advocaat geen namen invullen, maar zeker lijken te zijn doel man De Goey, libero Blind, de mandekkers De Wolf en De Boer, Gascoigne-bewaker Wou ters, stofzuiger Rijkaard, links half Witschge, rechtsbuiten Gul lit, linksbuiten Overmars (of toch Van Vossen?) en Bergkamp. Afhankelijk van diens positie (in of achter de spits) maakt Advo caat de keuze tussen Johnny Bosman en Aron Winter. Bosman speelde op 28 maart 1990 (Sovjetunie-Nederland, 2-1) voor het laatst in Oranje. Destijds was het zijn 22e inter land. Bij de schifting van de voorlopige selectie voor het WK werd hij door Leo Beenhakker naar huis gestuurd. De Nederlandse opstelling van woensdag wordt ingegeven door de Engelse, waar twee grote vra gen zijn. De eerste is of Gascoig ne speelt, de andere welke posi tie David Platt krijgt toegewe zen. De Lazio-speler werkte op het Engelse trainingskamp Bis- ham Abbey gisteren pas zijn eer ste training af. Hij heeft last van de knie, waaraan hij twee jaar geleden een zware operatie on derging die hem een ruim jaar buitenspel hield. Vandaag valt de beslissing over zijn meedoen. Ook de man die de Engelse ster speler moet bewaken, Jan Wou ters, is niet okselfris. Dick Advo caat slaakte zaterdagmiddag om zes uur toch wel een klein zucht je van opluchting, toen Jan Wouters op de nationale lucht haven arriveerde. De bondcoach was persoonlijk naar Schiphol gereden om de belangrijke wer vel in de ruggegraat van Oranje af te halen. De berichten uit München waren in eerste instantie alarmerend van aard geweest. Wouters was vrijdagavond in de laatste mi nuut van het competitieduel van FC Bayern München met Saar- brücken lelijk op zijn rechter schouder gevallen en moest za- Noordwijk aan Zee - Jan Wouters pleit bij Bayern München voor Peter van Vossen. De koploper van de Duitse Bundesliga zoekt een nieuwe spits. De Tsjechoslowaak Tomas Skuhravy (Genoa) en de Duitser Karl-Heinz Riedle gelden momenteel als eerste kandidaten. Wouters ziet liever Van Vossen. „Ze praten bij Bayern allemaal over een grote sterke spits die oorlog moet gaan maken in het strafschopgebied. Zo'n type zet je toch pas in als er iets geforceerd moet worden. Wil je een beetje voetbal in de ploeg houden, dan hebben we meer aan iemand als Van Vossen die veel beweegt en sleurt en ook nog kan voetballen," zegt Wouters (32), die bij Bayern München reserve- aanvoerder is. Raamsdonksveer - De wedstrijd Good Luck - Tricht in de derde klasse Zuid I moest zaterdag in Raamsdonksveer zeven minuten voor het einde bij de stand 2-1 voor de thuisclub worden gestaakt vanwege een sterfgeval. Eén van de grensrechters werd getroffen door een hartverlamming en overleed kort daarna. De man, de 46-jarige Ad van der Pluim, had net de vlag overgenomen van de oorspronkelijke grensrechter, die naar de zin van de arbiter niet goed functioneerde. Bij zijn eerste actie' zakte Van der Pluim in elkaar. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij overleden. Door onze verslaggever Bisham Abbey - Vandaag zullen zes spelers het Engelse trainingskamp in Bisham Ab bey verlaten. Vanorgen namelijk brengt bondscoach Graham Taylor zijn selectie van 22 spelers terug naar zestien. Mogelijk behoort sterspeler Gascoigne tot de afvallers. De sterspeler trainde vanwege een onwillige knie pas gisteren voor het eerst. De knie, waaraan hij twee jaar geleden geopereerd is, werd dit weekeinde door een scanner ge haald. „Er is niets kapot," vertelde bondscoach Taylor gisteren, „duidelijk is dat de knie geïrriteerd is en dat Gascoigne er veel last van heeft. De knie is nog stijf. Vandaag trainde hij voor het eerst. We moeten de ractie van maandag afwachten. Als die negatief is, valt hij af, want we kunnen niet langer wachten." Taylor was redelijk optimistisch over de kansen van 'Gazza'. „Want zelfs als hij voor negentig procent fit is, stel ik hem op. Ik denk ook wel dat het goed komt met Paul. Hij heeft weliswaar een grote mond, maar ook een groot hart." Mocht Gascoigne onverhoopt toch afvallen, dan wordt hij in het elftal vrijwel zeker vervangen door Nigel Clough van Nottingham Forest. Zeker is dat aanvoerder Stuart Pearce, evenals diens vervangers Dorigo en Winterburn, alsmede de aanvallers Shearer en Wright er wegens blessures niet bij zullen zijn. De aanval zal nu geleid worden door QPR-speler Les Ferdinand. Verwacht wordt dat interim-aanvoerder David Platt, normaal een belangrijke man op het middenveld, een linie zal opschuiven. De andere kandidaat voor de spitspositie, nieu weling Teddy Sheringham van Tottenham Hot spur, lijkt kansloos voor een basisplaats. Taylor vertelde namelijk deze week de wedstrijd tegen Nederland te belangrijk te vinden voor debutan ten. Als hij de waarheid gesproken heeft, Taylor zei namelijk ook nog 'met graagte wat rookgor dijnen te leggen', mag Paul Merson, de rechtsbe- nige linkshalf van Arsenal in de ploeg verwacht worden. terdagmorgen op gezag van zijn clubarts eerst een röntgenfoto laten maken. „Het zag er aanvankelijk ernstig uit," vertelde Wouters gisteren in Noordwijk aan Zee, „maar vandaag valt het alweer gewel dig mee. De schouders is een een beetje ontwricht, maar niets om je echt druk over te maken." Wouters moest het traditionele oefenpartijtje van twee keer een half uur tegen Jong Oranje, dat door de senioren met 3-0 gewon nen werd, laten schieten. Berg kamp en twee maal Bosman scoorden. Behalve Wouters viel er zaterdag nog een opstekertje te noteren voor de geplaagde keuzeheer. De rugblessure van Frank Rijkaard bleek in de praktijk erg mee te vallen. „Hij ging voluit," jubelde Advocaat, die problemen genoeg heeft door het missen van zijn basiskrachten Van Basten, Koe man en Jonk en de aanvulling Numan, Kieft en Van Aerle. Over enkele uren meldt Advo caat zich opnieuw op Schiphol, dan bij de incheck-balie. Peter van Vossen zal er ook zijn. De reserve van Anderlecht voelde zich dit weekeinde vanwege een buikgriep wat slapjes, maar sa men met de rest van de ploeg neemt ook hij het vliegtuig naar Londen, waar overmorgen de belangrijke WK-interland tegen de Engelsen moet worden afge werkt. „Ondanks de blessuregolf is er nog kwaliteit genoeg over om de Engelsen te weerstaan," denkt Advocaat. En te verslaan: „Want we gaan voor de winst." In het oefenwedstrijdje van za terdag bleek dat Oranje in de eerste helft grote problemen had. Volgens Advocaat lag dat aan de instelling. Het is voor hem te hopen, want toen speelde Jong Oranje namelijk in de stijl van Engeland, zonder vleugelaanval lers en daarmee bleken de grote jongens het erg moeilijk te heb ben. Na de rust viel vooral Overmars op. Hij had de plaats van de grieperige Van Vossen ingeno men en nam zijn kans onmiddel lijk waar. Hij had in alle treffers een groot aandeel. Bergkamp scoorde ondanks zijn vormcrisis één treffer, Bosman bewees weer de oude te zijn met twee lelijke doelpunten. Hij vormde met Bergkamp een goed koppel, maar Advocaat wenste er geen conclusies aan te verbinden. Terecht, want Jong Oranje speelde inmiddels niet meer als de Engelsen. „Het is lastig," zei Advocaat, „want En geland is een lastige tegenstan der voor ons. Maar ik heb het idee dat ze angst voor ons heb ben." „Respect," corrigeerde zijn col lega Graham Taylor een dag la ter, „we hebben respect voor Nederland, geen angst. Boven dien is de druk voor Nederland groter. Ze hebben namelijk al een wedstrijd verloren. Als Oranje van ons verliest, kan het Amerika bijna uit het hoofd zet ten." De cijfers spreken in Engels voordeel. Van de twaalf, wed strijden die een Nederlands elf tal op het 'eiland' speelde, wer den er acht verloren en wist het er maar één te winnen, in 1977, toen Jan Peters twee keer toe sloeg. NEDERLANDS ELFTAL-JONG ORANJE 3-0 35. Bergkamp, 50. Bosman 2-0, 55 Bosman 3-0 2x30 minuten in Olympisch Stadion, arbiter Lammers, toeschouwers 37. NEDERLANDS ELFTAL: De Goey (31 Snelders). Silooy (31 De Wolf), Blind, Frank de Boer, Winter, Rijk aard. Vink (31. Bosman), Witschge, Gullit. Bergkamp, Van Vossen (31. Overmars). JONG ORANJE: Moens (31 Roor- da), Faber, Van de Looi (31. Davids), Van der Gaag. Van As, Rorije, Van Gastel, Van Hoogdalem, Buskermo- len (31. Hoekstra). Pahlplatz en Scheepers.

de Stem | 1993 | | pagina 9