Wim Verpoorte held van Hoek Eerste seizoenzege Eric de Crom Bevelander krijgt slechts boete voor aannemen bidon Uitgesproken.. Klachten over parkoers Leo Peelen mogelijk langdurig geschorst WIELER SPATTEN TOEGIFT OP MAANDAG Periodetitel voor Breskens GEEF SPORT ZEELAND B9 EERSTE KLASSE A Zeeuws-Vlamingen blijven baas over Scheveningen WIELRENNEN Dorst Afscheid Koeieletters Jan en Cora Politie-agent EEN DINERBO VAN fillem-Alexander vandaag 26 jaar Veer wordt uit I vaart genomen I Middelburg - Om plotseling op- I getreden haarscheurtjes in de l.vperhruggen te repareren, gaat |tCTgppr Kruiningen-Perkoolderl |de tweede helft van_aiigustus. I„nnr tien danen helemaal uit, de I vaart. De provincie probeert nu leen pont.ie te huren om fietsers I enjvoetgangers in dië periode I Celstraf gaat f 1.230 kosten Maij voor nieuw overleg OV-kaart I Den Haag - Minister Maij (Ver- I keer) vindt dat de Nederlandse I Spoorwegen en minister Ritzen I van Onderwijs opnieuw om de I tafel moeten gaan zitten om I overeenstemming te bereiken Vliegende start Zülle in Vuelta Nieuwe fabriek BASF Antwerpen IN DEZE KRANT: Merijntje DE STEM MAANDAG 26 APRIL 1993 Van onze sportmedewerker Scheveningen - Scheidsrech ter Venema had zijn laatste wedstrijd op het hoogste ni veau van het KNVB-zater- dagvoetbal wellicht een tik keltje anders voorgesteld. Nota bene helemaal uit Assen naar Scheveningen gekomen om bij zijn afscheid eens een lekker potje voetbal van zijn leiding te voorzien werd Venema, eenmaal in de bad plaats actief, slechts gecon fronteerd met chaos. Het is de man, die overigens goed aan het duel begon, nauwe lijks kwalijk te nemen dat hij de greep op de bij vlagen veel te harde wedstrijd (vijf gele en één rode kaart) stukje bij beetje be gon te verliezen. Hij sneeuwde langzaam maar zeker onder in het verbale (spelers) en fysieke (enkele Scheveningse suppor ters) geweld en moest uiteinde lijk onder begeleiding de gras mat verlaten. En zal op de lange terugreis in zijn auto ongetwij feld gedacht hebben dat hij een goed tijdstip had gekozen om er een punt achter te zetten... Scheveningen-Hoek (2-3) groei de uit tot een zeer hectisch, maar mede door de grote belangen aan beide kanten uiterst boeiend duel. Een wedstrijd ook, die een fanatiek Hoek, gesteund door een trouwe en luidruchtige aan hang, verdiend won om de dóód simpele reden dat het meer het koppie erbij hield dan een zon der overleg acterend Schevenin gen. Hoek kende bovendien een droomstart. Al na amper twee minuten knikte Osmund Ogali een door Mart van de Guchte op rechts genomen vrije trap via de onderkant van de lat achter (of .voor?) de Scheveningse doellijn. De bal stuiterde het veld weer in, maar op advies van de grens rechter werd de treffer, tot er gernis van Scheveningen, toege kend. Een goal dus la Geoff Hurst in de WK-finale in 1966 tussen Engeland en Duitsland. Maar goed, 0-1 dus en Hoek (trainer Cor Buitelaar: „Ik begon achterin bewust met een één-op één-situatie om een snelle treffer te forceren. Daarna zette ik een extra slot op de deur") putte er inspiratie uit. Al had het toch de nodige moeite om een inmiddels danig geïrriteerd Scheveningen (afgekeurde treffer Tellier) van het lijf te houden. De strijd werd met de minuut pittiger. Een ge volg daarvan was dat liefst vijf spelers (namens Hoek Van de Guchte, de uitblinkende Adriaan Nieuwenhuijse en Leo Kayzer en namens Scheyeningen Hans Tel lier en Eugène Vink) met een gele prent werden geconfron teerd. Inmiddels begon ook het 'tijd perk' Wim Verpoorte. De doel man van Hoek groeide, zo erken de Buitelaar later ook, uit tot de man van de wedstrijd. Zowel in de eerste- als en vooral in de tweede helft bleek Verpoorte in een formidabele vorm te verke ren. Want na 0-2 (Mark de Kun- der in de blessuretijd van de eerste helft na een uitgespeelde Hoek-aanval) en zelfs 0-3 (fraaie halve omhaal Van der Guchte, dertiende minuut na rust) kwam Hoek later alsnog in grote pro blemen toen Scheveningen in een alles-of-niets-fase terug kwam tot 2-3. Eerst schoot Jos Kayzer in eigen doel en bracht in de 23e minuut na rust de stand op 1-3. Ron Cramer tekende tien minuten la ter voor 2-3. 'Heel' Schevenin gen riep in twee gevallen (hands Nieuwenhuijse en een overtre ding tegen Blok) om een straf schop, die Venema niet wenste uit te delen. Buitelaar: „Bij die 0-3 dacht ik de wedstrijd in de knip te hebben, maar Hoek kon de weelde niet dragen. Ja, ik was op een bepaald moment echt heel bang voor die 3-3. Wat scheelde het?" Weinig, maar voldoende om Hoek, dat Nieuwenhuijse in de ronduit vervelende slotfase (bierflesje op het veld gegooid, wilde actie van Scheveninger Tellier terecht bestraft met rood) nog tegen de paal zag koppen, op de been te houden. Een gelijk spel tegen Rozenburg, komende zaterdag, moet voldoende zijn om het verblijf in de eerste klas se te verlengen. Scheveningen: Van der Toorn, Vink, Verbaan, Cramer, Roeleveld (Tja- den), Buijs, Blok, De Rijk, Tellier, Lier, Groen. Hoek: Verpoorte, Alleman, Scheele, Leo Kayzer, Jos Kayzer, Zoeteweg, Nieuwenhuijse, De Smet (Hemel- soet), De Kunder, Ogali (Thoen), Van der Guchte. Peter Mol wint na solo Van onze wielermedewerker Koewacht - Het gezicht van de meeste renners van Zeeuws Vlaanderen stond ondanks de ecla tante zege van Peter Mol op onweer. „Dit was echt geen parkoers. Zo ge vaarlijk, een klassieker onwaardig", aldus Karei van Goethem van de wie lervereniging Zeeuws Vlaanderen. Al voor de start van de wedstrijd was de complete ploeg van Zeeuws Vlaande ren in de fout gegaan. Een regionaal dagblad wilde de ploeg voor de start op de foto zetten, maar de foto graaf was niet helemaal op tijd. Wedstrijdleider Bogae- rt moest de wedstrijd even ophouden en dat leidde in eerste instantie tot een boe te. Of dat ook werkelijkheid wordt, is nog maar de vraag. Ploegleider Arno Sijnesael gaat in elk geval in beroep tegen een boete als het gaat om het aanbieden van drin ken aan Peter Mol. „We hebben aan Fons van Dors- selaar gevraagd of het mocht. Die moest het weer aan een ander vragen. Op dat moment kreeg een ande re renner wel drinken en dat mocht blijkbaar. Toen dacht ik dat ik het ook mocht. Mooi niet dus, want ik kreeg een boete aan mijn broek", aldus Sijnesael. Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Koewacht - Peter Mol ze gevierde in de elfde uitga ve van de Wim Hendriks Trofee. Zijn beste wapen is de solo, maar zijn over winning hing wel even aan een zijden draad. Hij kreeg immers van ploegleider Arno Sijnesael op een mo ment dat het niet was toe gestaan een bidon. Jurylid Fons van Dorsselaar was niet streng en gaf slechts een boete aan de ploegleider van Zeeuws-Vlaanderen. In andere koersen zijn voor een dergelijk veegrijp al renners uit de uitslag verwijderd. „Op een gegeven moment zag ik een renner drinken aannemen. Dus stak ik mijn hand op en kreeg een bidon. Ik heb er niet bij stilgestaan dat dat mijn kop had kunnen kosten. Stel je voor", aldus Peter Mol. „Deze overwinning moest eens komen", vervolgde de winnaar. „Vijf keer tweede. De bloemen kunnen toch niet altijd aan mijn neus voorbij gaan. Vanochtend had ik het nog tegen de jongens van Zeeuws Vlaanderen gezegd. Als ik win, gaan we met z'n allen eten." De elfde uitgave was er een zonder al te veel wind. Na 100 kilometer koers kwam er daarom pas eindelijk een afscheiding. Acht renners gingen aan de haal. Dat waren Van der Vleuten, Beuker, Geeris, Van der Heyden, Wouters, Jacobs, Suikerbuick en Van Hest. Het peloton werd op een halve minuut achterstand gereden. Na de hergroepering gingen direct Luycks, Strijbosch, De Hey, Van Haandel, Kinder mans, Gorssens, Van Happen, Van der Vleuten, Peters, De Vos, Stobbelaar en Van der Zwaan Peter Mol gaat zegevierend over de streep in Koewacht. aan de haal. Zijn reden in een mum van tijd dertig seconden voorsprong bijeen. Toen de voor sprong ruim vijftig seconden was, kwam er reactie. Heyden, Van der Donk en Mol kozen het juiste moment, want langer wachten had geen zin meer. Vijf tien kilometer achtervolgen le verde een aansluiting vooraan op. „Maar ik was goed kapot", aldus Mol. „De ploegentactiek faalde volledig. Ik weet echt niet wat er aan de hand was met Van Passel en Van Goethem. Ik heb ze nog even toegesproken dat het tijd was om te gaan, maar of ze niet goed zaten weet ik niet. Op den duur kon ik niet langer wachten. Dat kostte me veel energie. Ik was helemaal kapot toen ik aansloot. foto camile schelstraete Toine van Loon probeerde in zijn eentje het tij te keren, maar de voorsprong van de vijftien leiders liep boven de twee minu ten op. Toen kwam er wel reac tie van onder andere Jilisen, Van Loon, Geeris, McLeay en de Bel gen Leuntjes, Nerinck, Pauwels en Vermeieren. Deze acht ach tervolgers hielden er een moor dend tempo op na en liepen zienderogen in op de leiders. Toen iedereen dacht dat de slag was gevallen, kwamen de ach tervolgers in de nabijheid van Zuiddorpe terug tot twintig se conden. Vooraan reed Jeroen van Happen lek. Hij kwam ach ter de wagens terecht en vocht als een leeuw. Terug tussen de wagens, waarbij Diana de rol als een ware grote motor op de baan vertolkte, kroop Van Happen te rug naar de kopgroep. Hij reed een voortreffelijke wedstrijd, want eenmaal terug bij de lei ders ging hij weer aan de haal. Hij kreeg de Belg De Vos met zich mee en verder haakten Van der Donk, De Heij, Luycks en Mol aan. De overige koplopers lieten niet begaan en kwamen terug. Toen gaf Mol extra gas en kreeg Vos met zich mee. Ook deze uitstap ging niet door en de vijftien werden weer tot een eenheid gesmeed. De achtervolgende groep sloop steeds dichter bij en dat was het sein voor Peter Mol om zijn solo te beginnen. Niemand reageerde. Uitslag: 1. Peter Mol (Kapelle), 1166,4 kilometer in 3.45.45, 2. M. van der Heyden (WV Uden) op 19 sec., 3. op 2Ï sec., P. van der Zwaan (Trap met Lust), 4. op 23 sec. K. Leuntjes (De Werkers, Belgi'e), 5. G. Mc Leay (Het Zuiden), 6. R. Luyckx (Diana), 7. S. Peters (WV Uden), 8. T. van Loon (Roosendaal), 9. J. van Happen (De Kempen), 10. J. de Hey (Zuid-Limburg), 11. R. Gortzen (Maaslandster), 12. M. Stobbelaar (Windmolens), 13. M. Strijbisch (Kolonel Coie), 14. F. Vermeiren (Hoboken, België), 15. P. de Vos (Vooruit, België), 16. R. van der Donk (Bergbeklimmers), 17. R. van Haandel (Buitenlust). 18. F. Neyrin- ck (De Werkers, België), 19. H. Gee ris (Trap met Lust), 20. P. van der Vleuten (Breda-Het Knooppunt), 30. P. van Passel (Zeeuws-Vlaanderen). Overige Zeeuwen: 33. K. van Goethem (Zeeuws-Vlaanderen), 41. F. Gommers (Zeeuws-Vlaanderen). Ploegenklassement: 1. De Werkers, België, 2. WV Uden, 3. WV Zeeuws- Vlaanderen, 4. WC Zuid-Limburg, 5. WSC Vooruit, België). Van onze wielermedewerker Koewacht - Net als in de Omloop van de Braakman vonden er in de Wim Hendriks Trofee ongeoorloofde praktijken plaats. Mike Leenderts van De Maaskant werd afgevoerd naar de permanence, nadat hij door Hans Timmers van de weg was gereden. Leenderts kwam wel met de schrik vrij, maar toch werd er na afloop rapport opgemaakt over deze zaak. In de Omloop van de Braakman was het ook al raak. René Westerbeek en Leo Peelen kregen het aan de stok. Peelen was in Koewacht niet present. Hij was ziek. Hem hangt een schorsing van drie maanden bo ven het hoofd. „We hebben be richt gekregen dat in deze zaak een schorsing van drie maanden is voorgesteld. De districtscom missie moet zich nog uitspreken en mogelijk krijgt dit alles pas in het najaar zijn beslag. Wij gaan in elk geval tegen die schorsing in beroep, want dat zou te dol zijn om waar te zijn", aldus ploegleider Cooremans. De zaak tussen Leenderts en Timmers krijgt ongetwijfeld ook een staartje. Een van de eerste kopgroepen op drift tijdens de Wim Hendriks Trofee. foto camile schelstraete ERIC VEREECKEN uit Hulst reed in het Belgische Huppaye naar een negentiende plaats bij de amateurs. COR VERPLANKE uit Biervliet werd derde bij de A-categorie in een WAOD-wedstrijd in St.-Maria Latem. Van onze sportmedewerker Lewedorp - Eric de Crom incasseerde zaterdag zijn eerste seizoenzege in Lewe dorp. Hij hield in de eindsprint het compacte pe loton achter zich. Peter Mol drong in die laatste meters het meest aan, maar werd met minimaal verschil ge klopt. Plaatselijk favoriet Antoine Goense, die er niet in slaagde om de wedstrijd naar zijn hand te zetten, eiste de derde stek voor zich op. Voor de toeschouwers was er geen spektakel te beleven. Het gunstige weer was er blijkbaar de oorzaak van dat iedereen van de 56 vertrekkers het kon bijbenen. Op het vier kilometer lange parkoers, met daarin flinke rechte stukken, werd er overigens wel de vaart inge houden. Dat hoge tempo was er tevens debet aan dat er geen vlucht van allure op touw kon worden gezet. Alleen in de eerste koershelft werd daartoe een schuchtere poging ondernomen. Al na vijf tien kilometer zochten Wilfred Geijs en Ron Naaktgeboren de ruimte op. Het moedige duo sloeg een gaatje, maar het pelo ton hield de koplopers nauw lettend in het vizier. Ook toen Geijs en Naaktgeboren gezel schap kregen van Peter Mol en Dino Tolhoek kon geen echte vuist worden gemaakt door de mannen in de spits. Het peloton raakte op drift en maakte korte Doorkomst van de amateurs in de straten van Lewedorp. metten met de vluchters. Een nieuw sprongetje van de bedrijvige Wilfred Geijs, nu in gezelschap van Guillaume de Punder, kreeg evenmin effect. Bij het ingaan van de laatste ronde leek het er even op dat Peter Hoondert nog wat in zijn schild voerde, maar ook hij werd snel terug gepakt. Een massasprint moest dan ook de beslissing brengen. De rapste van het hele stel was Eric de Crom. Bij de B-amateurs slaagden Fred Krebbekx, Willem Varen kamp en Wim Oosse er in om 25 kilometer voor het einde los te komen. Het drietal hield een kleine voorsprong vast tot aan de finish. Tijdens de eindsprint leek het er aanvankelijk op dat Willem Varenkamp hoge ogen zou gooien. Toch werd hij de laatste meters nog voorbij ge streefd door Fred Krebbekx. UITSLAGEN A-amateurs: 1. E. de Crom (Hoo- gerheide), 84 kilometer in 1.52.54, 2. P. Mol (Kapelle), 3. A. Goense (Lewedorp), 4. G. van Gessel ('s- Heerenhoek), 5. R. Tolhoek (Yer- seke), 6. E. Gotzenberger (Middel- harnis), 7. K. Jonkers (Oud-Gas tel), 8. L. Goeree (Kruiningen), 9. M. Stroosnijder (Kruiningen), 10. G. de Punder Ovezande), 11. J. van Schaik (Oost-Souburg), 12. J. Spek (Polsbroek), 13. V. Timmermans (Yerseke), 14. S. Aarts (Kruinin gen), 15. J. Verlouw (Oudewater), foto jaap wolterbeek 16. W. Bastiaanse (Hoogerheide), 17. M. van Vlimmeren (Hoeven), 18. C. Donders (Tilburg), 19. E. Lalleman (Delft), 20. D. Verheul (Montfoort). B-amateurs/veteranen: 1. F. Kreb bekx (Steenbergen), 60 kilometer in 1.20.34, 2. W. Varenkamp (Hel- levoetsluis), 3. W. Oosse (Middel burg), 4. op 7 seconden E. van Baal (Breda), 5. C. Dekkers (St.-Wille- bord), 6. J. van Ginneken (Etten- Leur), 7. P. de Haas (Tiel), 8. E. van Oorschot (Roosendaal), 9. J. Janssen (Putte), 10. G. van der Pluijm (Nieuwendijk), 11C. Voogt (Breda), 12. R. Zorger (Breda), 13. M. Casteleijns (Steenbergen), 14. R. Stolwijk (Nieuwerkerk), 15. J. van Baal (Breda), 16. P. Jongenee- len (Oudenbosch), 17. F. de Haan (Middelhamis), 18. P, Bierkens (Stampersgat), 19. R. Casteleijns (Steenbergen), 20. T. Rombouts (Breda). DORST, DAT hadden de spe lers van de volleybalvereni ging Kikkers uit Aardenburg zaterdagmiddag zeker. Nor maal gesproken evalueert dit team, dat uitkomt in de pro motieklasse van de volleybal competitie in het district Zee land, de wedstrijd altijd wel met een pint in de hand. Dat was zaterdag anders. De wedstrijd Morres 2-Kik- kers werd in de sportzaal van de Rietvlietschool in Hulst ge speeld en leverde een verras sende 0-3-zege op voor Kik kers. Aangezien deze overwin ning toch op gepaste wijze moest worden gevierd werden enkele vrouwelijke supporters op 'oorlogspad' gestuurd naar een plaatselijke winkel. Moe, maar voldaan, keerden zij ge lukkig met een kratje bier als buit terug. Kikkers kon hier door toch weer ouderwets uit pakken. „De overwinning en de 'goudgele rakkers' smaak ten uitstekend," zo werd van uit het Kikkers-kamp meege deeld. AFSCHEID NEMEN doet al tijd pijn, maar soms is er een mijlpaal bereikt. Zo ook voor Kikkers-routinier Nico de Baerdemaker. Nico kwam ruim 25 jaar uit voor 'zijn' volleybalvereniging uit Aar denburg en speelde zaterdag middag zijn laatste wedstrijd. Hij werd in de bloemetjes ge zet en ook een fles wijn werd niet vergeten. Het mooiste ge schenk kreeg hij van zijn teamgenoten. Nico en zijn makkers wonnen deze laatste wedstrijd met 3-2 van Schel- desport. KOEIELETTERS ZIJN nodig om de nieuwe voorzitter van de volleybalvereniging CVC uit Clinge aan te kondigen Zoals bekend kende deze Clingse vereniging op bestuur, sniveau nogal wat perikelen, met name wat de voorzitters functie betrof. Na een 'tussen paus' en een druk bezochte ledenvergadering werd be kend dat CVC nu een nieuwe voorzitter heeft. Dat is de sla ger van Kapellebrug, Eric Mangnus. „Een slager als voorzitter van CVC, dat moe ten we met koeieletters mel den," werd vanuit Clinge ge- seind. JAN JANSEN EN echtgenote Cora waren gisteren te zien tijdens de Wim Hendriks Tro fee in Koewacht. En ze zaten 1 op de racefiets. Overigens is dat niet zo verwonderlijk, want het echtpaar sloeg de verrichtingen gade van zoon Pierre. Hij kwam overigens veel minder in het stuk voor dan tijdens de Omloop van de Braakman. Of Jan Jansen al vast aan het oefenen was voor de Grand Prix de Nostalgie in Axel werd niet bekend ge maakt. EDWIN VAN WATER SCHOOT en Martin de Jager, twee amateurwielrenners uit het Zeeuwsvlaamse,waren ook aandachtig toeschouwer tijdens de 11e Wim Hendriks Trofee in Koewacht. Zij moes ten echter ook even ingrijpen toen het voltallige peloton na bij de Ronduiteweg in Koe wacht naderde om de rijksweg over te steken. De eerste ronde stond er immers niemand om de karavaan veilig over te la ten steken. Zowel Van Water schoot als De Jager gooiden de fiets opzij en stonden als een echte agent het verkeer te re gelen... Eindredactie: Ton Koomen. Bij dragen: Willy van Leeuwen en Eddy de Schrijver. Judoka Monique van der Lee in de Volkskrant: „Ik ben heel gevoelig voor opmerkingen over mijn gewicht, dat doet echt pijn. Ik vind dikke mensen ongezond om te zien. Die meisjes van 130 kilo, het is afschuwelijk, een nachtmerrie ook om tegen te judo'en. Vier minuten sleuren, trekken, hangen en dan het volle gewicht er bovenop." Oud-voetbalinternational Jan Peters in het Parool: „Het betaald voetbal is natuurlijk een enge wereld. Hoe hoger je komt, des te meer hypocriete figuren er verschijnen. Dat vermindert de liefde voor het spel." De Zwitserse profwielrenner Tony Rominger in NRC Handels blad: „Een vrouw kan een hele carrière kapot maken, ze kan ook helpen het grote succes te behalen." Tumtrainer Boris Orlov in Trouw: „Hier wisselt men van trainers alsof het kleren zijn. Na een paar jaar worden zij weggeworpen. Terwijl juist de som van een lange tijd in veel landen vaak een goed resultaat oplevert." Marketingspecialist Hans Schraders in Beweging: „De expansie drang in de sportsponsoring lijkt ten einde. Er zal snel sprake zijn van een ontnuchtering. De goklust wordt 'een halt toegeroe pen." Anderlecht-manager Michel Verschueren in Voetbal Internatio nal: „Nu onze maatschappij wordt bedreigd door drugs, crimi naliteit, alcoholisme en weet ik veel, moeten wij toch blij zijn met het voetbal, dat juist een positieve invloed op de jeugd kan hebben?" Door Fred Rabout Breskens verdiende in een aan trekkelijk duel met grote belan gen - ook Virtus kon nog een periode pakken - wellicht meer dan een gelijk spel. Het pro bleem bij de withemden is echter de afwerking. Daarom had men Willy de Jaeger nodig. Hij was na zijn schorsing weer voor het eerst van de partij en blijft de dirigent van de ploeg. Verdedi gend, opbouwend en als het no dig is, zoals gisteren, ook sco rend. Naast hem moet ook Bennie van Leeuwen genoemd worden. Als laatste man geposteerd, speelde hij een vlekkeloze partij. Het waren trouwens toch de ver dedigingen die hun stempel op het gebeuren drukten, want ook bij de ploeg uit Zevenbergen zat het achteraan goed in elkaar. Dat betekende dat er in de eerste 45 minuten bijzonder weinig kansen konden worden opgete kend. Een afstandsschot van Willy de Jaeger zeilde over, ter wijl aan de andere kant Toine Leys voor open doel de bal in de bomen hing. Virtus, in de eerste helft in het veldspel de mindere, was zelfs gevaarlijker. Zo kopte Marco van Meel een voorzet van John Nelemans over en moest Bennie van Leeuwen assistentie verlenen toen doelman Nico Knol een inzet van Michel Smits loste. In de tweede helft kwam er meer ruimte en de thuisaanhang moet eens iets anders, ge Nieuwe Ginnekenstraat 3, BF Breskens - Breskens had gisteren aan het 1-1-gelijk spel tegen Virtus genoeg om de derde periode te pakken. De grootste concurrent Zundert kwam ook niet verder dan een puntende- ling. Feest dus op sportpark Baersande, waar men op het allerlaatste moment nog in de prijzen viel. de bloeddruk hebben voelen stij gen toen Willy de Jaeger een Virtus-voorzet verkeerd beoor deelde en de bal bij Toine Leys kwam, die op drie meter voor Knol niets beters uit zijn hoed kon toveren dan op de Breskense doelman te besluiten. Aan de andere kant knalde Adrie van Haneghem na een vlot lopende combinatie, die begon bij Frank Neve met als tussenstation Arno de Graaf,-over. Even later knal de Mario Corthals een voorzet van Peter de Putter uit een rian te positie naast, waarmee nog maar eens de problemen wat betreft afwerking bij de Bressi- aanders werden blootgelegd. Men had dus weer Willy de Jae ger nodig. Zeventig minuten waren op dat moment gespeeld. Bennie van Leeuwen tikte een vrije trap breed tot bij Mario Corthals. wiens schot zo veel kracht had dat Virtus-doelman Ron Broere hem niet klemvast kon krijgen. Willy de Jaeger was present om in de rebound af te ronden. Winst betekende de periodetitel en men kon dus de voorbereidin gen voor een feestje al treffen, ware het niet dat Virtus daar anders over dacht. Vier minuten voor tijd kwam Michel Smits als een duivel uit een doosje bij de tweede paal in scoringspositie en die liet deze kans niet onbenut: 1-1. foto anp Kroonprins Willem-Alexander is vandaag jarig. De oudste zoon van koningin Beatrix en prms Claus wordt 26 jaar. lovér te zetten- ZIE ZEELAND-Cl J I Den Haag - Gevangenen moeten I in de toekomst 1.230 gulden per I maand gaan ESlenali tege- Imoetkoming in de kosten van I hun_dg.tentie. Dit levert Justitie| I een besparing van circa 50 mil- Ijoen gulden op. Minister Hirsch 1 Ballin (Justitie) hoopt dat de I betaling in de loop van volgend I jaar feit kan zijn. Justitie heeft 1 van het kabinet tevensgeLd ge-f I kregen voor 1.000 exfralcelleaj 1 300 dit jaar pp 700 in 1994,. over^deQV-studentenkaart, Groen Links-fractievoorzitter Lankhorst wil een spoeddebal I over het akkoord dat Ritzen met de busbedrijven heeft gesloten." 1 ZIE BINNENLAND-A3 La Coruna - Alex Zülle heeft or de eerste dag van de Ronde var Spanje de leiderstrui veroverd1 De Zwitser in Spaanse diens* won in La Coruna de individueli tijdrit over tien kilometer. D<j tweede plaats was voor de Ne derlander Erik Breukink. I ZIE SPORT - BI Anterwerpen - Het chemiecon cern BASF in Antwerpen steek 1,5 miljard gulden in de bouy van een acrylzuurfabriek. Di fabriek levert 75 nieuwe ar beidsplaatsen op. BASF heeft d afgelopen drie jaar circa dri miljard gulden geïnvesteerd i het Antwerpse fabriekscomplex Bij de chemiegigant werken ee paar honderd Westbrabandei en Zeeuws-Vlamingen. ZIE ECONOMIE - A6 VANDAAG 2 KATERNEN Achtergrond A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Beurs A5 Economie A6 Sport deel B Zeeland deel C Gids deel D RTV-programma's D2 Ritzen: A-MaijU

de Stem | 1993 | | pagina 18