=1 Regen lacht nu Alain Prost toe Blomdahl revancheert zich Weinig vrolijke gezichten in Maastricht IE IVISIE IJSVRAGEN Zweed stuit in finale succesreeks van Dick Jaspers SPORT B3 topscorers karakteristiekfm Fransman winnaar van Grand Prix van Italië topscorers karakteristieken NIEUWS KORT Theunisse is gezeur moe Adrie van der Poel laat zich als enige landgenoot echt gelden in Gold Race SPORTNIEUWS KORT Bokser Bruno in race voor wereldtitel Volmac weer kampioen ZVH in finale tegen Dynamo Wereldrecord wielrenster Slioesareva Honkballer De Bruin in wereldteam Marathonloper verkeerd gestuurd Sittardia even bevrijd Bruil pakt Oostenrijkse titel 62 jE STEM MAANDAG 26 APRIL 1993 Feyenoord - FC Oen Bosch. ZONDAG 2 MEI: Willem II - Aia» n recht'90 PSV. FC Utrecht - v0i6„H0'' !_1 Vitesse - MW, FC Groningen - Cambue,? Twente - RKC. FC 25 26 22 33 26 36 25 35 49 37 32 49 54 54 49 69 1 Bergkamp (Ajax) 222. Romano IPstètT 3. Meiier (MW) 19 4 Pettersson (Aiaxl ti 5. Kiprich (Feyenoordl, Van den Bram n? tessel 14, 7. Ronald de Boer (FC Tweni Ajaxl, Boogers (RKCI 13, 9. Hofstede i J JC112. FC GRONINGEN - FC UTRECHT 2-1 (STJ SmolarekO-1,36. Huizingh 1-1,42 Roni U 475SChejdSreChter Ü01' Toesc,)olJ FC GRONINGEN: Lodewijks; BoekwJ Wilson en Slor; 01de Riekerink, Hip (59 Kruijf), Huizingh, Roossien en Van Kessï Van Duren en Hamming (90. Blaauw) FC UTRECHT: Van Ede; Vierklau, De Koek pi. Aipassa; Roest, Van der Net, Van Diemoï (58. Karadag) en Plugboer (Pe Oosterhuis, Bijl en Smolarek. jgiola (anp/sid) - Regenko- pg Ayrton Senna heeft zon dag afstand van zijn troon „oefen doen. Tijdens de Grand Prix van San Marino, je vierde race om de formule wereldtitel, deed zijn jartsrivaal Alain Prost op het „atte circuit 'Enzo e Dino ferrari' in Imola een geslaag je machtsgreep en bracht de itand gelijk. Zowel Prost als Senna won twee races. 38-jarige Fransman boekte jijn 46e zege in totaal. De drie- fjudige wereldkampioen ver seinde het verschil in de stand jjide wereldtitel met de Brazili aan tot twee punten, 26 om 24. Senna haalde de finish niet. Hij ws niet de enige, want slechts tegen van de 25 coureurs bereik ten de eindstreep. De als tweede afgevlagde Schumacher werd als enige in dezelfde ronde geklas- seerd. Het Duitse talent had een halve minuut achterstand. In Brazilië en Donington heerste Senna in de regen, zondag moest hij in de 43e omloop met mecha nisch defect opgeven. In het mi ni-staatje leek twee uur voor de start de regen Senna opnieuw toe te lachen. De drievoudige wereldkampioen toonde zich vooraf echter al sceptisch. „Ik voel me zeker lekker in de regen, maar dit circuit is niet te verge lijken met bijvoorbeeld Doning ton. Hier wordt veel meer van de machines gevergd," waarschuw de Senna, die per race 1,8 mil joen gulden ontvangt van McLa ren. Alle coureurs lieten regenbanden monteren. Damon Hill, ploeg- makker van Prost, was de snelste vertrekker, gevolgd door Senna en Prost, die de beste trainings- tijd had laten noteren. Lang bleef de Fransman niet achter zijn eeuwige rivaal. Gaandeweg de race droogde het wegdek op. Senna was de eerste van de favorieten die naar de pits ging om slicks te laten monteren, Schumacher, Prost en Hill volg den. De rangschikking werd door elkaar gehusseld. Prost nam de eerste plaats over, Senna de tweede, Hill de derde. Naast Senna zag ook Hill de finishvlag niet. De 32-jarige zoon van Graham Hill betaalde voor zijn onstuimige rijstijl, toen hij om onverklaarbare reden van de baan raakte en in de zandbak bleef steken. Senna verliet na tweederde van de race de wedstrijd. Op dat moment had Prost ruim een mi nuut voorsprong op Schuma cher. De 'professor' deed zijn bijnaam weer alle eer aan. Hij nam in de slotfase geen enkel risico en reed onbedreigd op zijn tweede triomf van het seizoen af. Het deerde hem geenszins dat Schumacher tot een halve mi nuut naderde. Voor Ferrari eindigde de thuis wedstrijd in de zoveelste decep tie. Voor de eigen Tifosi moest Berger al vrij snel naar de kant, zijn teamgenoot Alesi viel hal verwege de race uit, toen hij op de vierde plaats reed. Ferrari is inmiddels al 38 races zonder overwinning. Het laatste succes werd behaald in 1990. Door Alain Prost. De Fransman won zondag, maar hij verliet ander half jaar geleden de roemruchte racestal van wijlen Enzo Ferrari na een hooglopend meningsver schil. Zondag strooide hij nog wat extra zout in de wonden. Imola. Grand Prix Italië, WK for- mule 1, vierde race: 1. Prost (Fra) Williams 61 ronden (307,440 m) in 1.33.20,413 (gem; 197,625 km/u), 2. Schumacher (Dui) Benetton 32,410, 3. Brundle (GBr) Ligier op één ron de, 4. Lehto (Fin) Sauber op twee ronden, 5. Alliot (Fra) Larrouse, 6. Barbazza (Ita) Minardi, 7. Badoer (Ita) Lola op drie ronden, 8. Herbert Alain Prost FOTO AP (GBr) Lotus op vier ronden, 9. Su zuki (Jap) Footwork op zeven ron den. Stand WK: 1. Senna (Bra) McLaren 26 punten, 2. Prost (Fra) 24, 3. Hill (GBr) Williams 12, 4. Schumacher 10, 5. Lehto, Blundel (GBr) Ligier, Herbert 6, 8. Brundle 4, 9. Fittipaldi (Bra) Minardi 3, 10. Barbazza, Pa- trese (Ita) Benetton, Alliot (Fra) Larrousse 2, 13. Berger (Oos) Ferra ri, Zanardi (Ita) Lotus 1. Volgende race: Grand Prix van Spanje op 9 mei. 44 43 34 35 43 51 35 55 47 48 54 66 61 53 64 55 47 65 Den Hel- VVV NEC FC Zwolle NAC Heracles Haarlem Graafschap Helmond Sp Veendam ADO Den H. RBC TOP AZ Excelsior Eindhoven Emmen Telstar De Graafschap, pioen 12 22- 11 15- 10 14- 9 19- 9 9- 10- 4- 17 1- 14 O «I 12- 11- 14- 11 13 8- 15 7- 17 3- 12 6- 22 6- 15 WV en NAC periodekam- 1 Graef (VW) 25,2. Van Hooijdonk (NAC) 24. 3. Lammers (NAC), Mutsaers (RBC) 22, 5, Tammer {Heerenveen) 17, 6. Taihuttu (Hel mond Sport) 16, 7. Van der Weert (TOP), Van der Laan (AD0 Den Haag), Babangida (WV), Regtop (Heerenveen) 15., 11. Come- lissen (Eindhoven), Regtop (Heerenveen) 14, 13. Keur (Haarlem), Van Galen (Haarlem) 13. RBC - TOP 1-1 (1-0). 8. Mutsaers 1-0,53. een- HenrY Scheidsrechter: Takacs. Toe schouwers: 2400. Gele kaart: Torken (TOP) HAARLEM - AZ 3-2 (2-0). 22. Pocorni 1-0, 26. Van Galen 2-0,47. Van Ophuizen 2-1,55 Van Galen 3-1, 86. Vork 3-2. Scheidsrech ter: Reygwart. Toeschouwers: 1812. Gele 6 kaart: Buskermolen. n: 5 59 - 60 - 70 - 71 - 73. 37; Duitse lotto: winnende getal len: 15 - 17 - 18 - 26 - 34 - 49; reservegetal: 3. om: Spiel 77: 6 1 8 1 0 9 5. Belgische lotto: winnende ge tallen: 2-9-15-17-30-32. Bij komend nummer: 4. Joker: 7 6 6 5 8 4 4. nan voor gerecht de ramp in het voetbalstadion van r mei door het instorten van een en om het leven kwamen en velen rtien personen zich voor de rechtbank Ten zal dood door schuld ten laste Michel Cagnon, algemeen directeur d, Luc Pilard, verantwoordelijk voor ia-voorzitter Filippi. Een datum voor esteld. p tegen forse straf se voetbaltrainer Jo Bonfrère heeft de forse straf, die de tuchtcommissie ïem onlangs oplegde. De coach van ing Geel werd voor ruim een jaar, tot ■egens wangedrag tijdens de verloren Beerschot. Bonfrère schuldig aan mishandeling, dubieuze strafschop de grensrechter oormalige speler van MW houdt vol geraakt. Bonfrère wil desnoods bij de alen. wordt trainer ;che international Leo Clijsters beëin- wordt trainer bij Patro Eisden, een nomenteel onder contract bij FC Luik. eblessure staat hij de rest van het zijn beste tijd speelde Clijsters bij KV erzoekt transfer Waddie telt een onderzoek in naar de transfer ïrnational Chris Waddie naar OlymP1" de Sunday Express. 10,5 miljoen gulden) werd Waddie in ham Hotspur. Volgens de krant wordt p verzoek van de Franse autoriteiten. Venables, de manager van Tottenham, ddle weigerde commentaar. „Ik weet om gaat." Sinds het begin van dit ,er in Engeland, voor Sheffield Wednes- gen heeft in het Oosterpark afscheid ijer. Voor de aftrap van de inhaalwed- 2-1) roemde technisch manager Martin van de naar Japan (Yomiuri) vertrek" supportersvereniging ontving Meijer 'ige Ajacied, die zondag niet meer in i vijf seizoenen voor FC Groningen Van onze verslaggever Hein Groothuis Amstelveen - Torbjörn Blomdahl, de World-Cup- houder himself, stuitte in de finale van de Iwan Si- monis Giant Chalenge de opmerkelijke succesreeks van Dick Jaspers, die na beëindiging van de voor hem teleurstellende cycl- clus om de wereldbeker de grote vorm te pakken kreeg en sindsdien schier onverslaanbaar was. In de Amstelveense sporthal Bankras schitterde Jaspers tot de eindstrijd dusdanig, dat een nieuwe triomf voor hem in het verschiet leek te liggen. In de apotheose van het toernooi bleef hij zaterdagavond evenwel ver onder zijn tot dan toe geëtaleer de niveau, waardoor hij met een nederlaag in drie sets (13-15, 3-15, 9-15) genoegen moest ne men. Een ander gevolg van het minde re presteren van Nederlands bes te speler was dat hij er niet in slaagde zijn persoonlijk record toemooigemiddelde (sinds de door hem gewonnen Grand Prix van Istanbul van vorig jaar 1.927) te breken. Voor de finale stond hij op een moyenne van 1.987. Uiteindelijk kwam hij uit op 1.854, veruit de hoogste ge middelde van alle deelnemers. De terugval bij de Willebrorder zal voor een deel ongetwijfeld veroorzaakt zijn door het slo pende treffen dat hij 's morgens had moeten leveren met de Zuid- koreaan Sang Lee, die hem eer der dit jaar de overwinning in de Grand Prix van Backnang had onthouden. In die hoogstaande partij (gemiddelde van de West brabander 2.100 tegen Sang Lee 1.551) maakte Jaspers een ach terstand van 0-2 in sets goed. Jaspers, die zelf veronderstelde dat de krachten kostende halve finale niet van invloed was ge weest, zocht allerminst naar ex cuses voor zijn ultieme verrich ting. „Ik moet geen smoesjes gaan verzinnen. Ik heb een aan tal goede ballen niet benut, een paar belangrijke missers ge maakt en dat kun je je tegen een Blomdahl, die beter op stoot was dan ik, niet permitteren. Hij pro fiteerde goed van mijn fouten. Natuurlijk ben ik teleurgesteld, maar ik beschouw het allerminst als een ramp. Het is geen schan de van de beste speler ter wereld Van onze verslaggever Maastricht - Gert-Jan Theunisse, zaterdag achtste in de Amstel Gold Race, mag niet meer op hoogtesta ge. TVM-directeur Ad Bos en ploegleider Cees Priem menen dat het rijden van rittenkoersen voor hem een betere voorbereiding is op de Ronde van Frankrijk. De leiding van de Neder landse wielerploeg was al geruime tijd ontevreden over de prestaties en het functioneren van de duur betaalde kopman. Vorige week riep Bos in een impul sieve reactie dat Theunisse in de Ronde van Spanje, die vandaag begint, zou moeten starten, indien hij de Gold Race niet zou winnen. Dat dreigement werd later inge trokken, maar Theunisse diende wel de twee door hem geplande hoogtestages te annuleren. „Bos en Priem vinden dat ik competitie no dig heb. Dat zal dan wel," reageerde Theunisse zater dag gelaten. „En ik wilde ook van het gezeur af zijn." Torbjörn Blomdahl, die in de finale in Amstelveen in drie sets cl.' meerdere was van Dick Jaspers. te verliezen en ik kan ook niet elk toernooi winnen. In totaliteit kan ik alleen maar tevreden zijn. Ik heb drie heel goede partijen gespeeld en het blijkt nu toch dat ik steeds dichter tegen een gemiddelde van 2 aan kom te zitten. Ik heb ook voldoening van het feit dat nieuwe dingen, die ik tijdens de training had uitgeprobeerd, hier lukten. Je moet steeds verder zoeken, pro beren iets aan je spel toe te voegen. Op die manier boek je vooruitgang." Voor Torbjörn Blomdahl, die wel excuses aandroeg voor zijn te genstander ('Hij had de hele par tij slechte posities'), had alleen de finale-partij waarde. „Ik hoopte dat ik Dick in de finale zou tegenkomen, want ik was erop gebrand te bewijzen dat ik nog steeds voor hem sta. Na mijn overwinningen in de World Cup heb ik steeds drie, vier maanden nodig om de motivatie terug te krijgen, omdat ik dan geen doe len meer heb. De nederlagen te gen Dick (Jaspers had de voor gaande vier confrontaties met de Zweed in zijn voordeel beslist; de Willebrorder won dit seizoen zes van de negen duels met de Scandinaviër - H.G.) vormden misschien wel een stimulans om weer eens wat te laten zien. In. alle voorgaande partijen in dit toernooi kon ik echter de con centratie niet opbrengen. Daar door verloor ik bijna van Como- ri. Gelukkig kon ik me in de vijfde set tegen hem wel goed concentreren. Tegen Dick lukte dat de hele partij, omdat ik erop gebeten was die te winnen". Blomdahl, die alleen in de eerste set na een 10-1-voorsprong, die Jaspers omzette in 12-13, even in de problemen kwam, wilde niet spreken van een gemakkelijke zege. „Ik moest er erg goed voor spelen. Dick wordt sterker en sterker. Wat mij wel een klein beetje verrast, is dat hij soms van een man als Van Cromvoirt verliest. Dat mag eigenlijk niet voorkomen." Raimond Burgman, die in de halve finales tegen Blomdahl on deruit ging, Zorgde ervoor dat ook de derde prijs in eigen land bleef. De speler uit Baarn, die in de strijd voor het brons Sang Lee met 2-0 versloeg en eindigde met een moyenne van 1.487, heeft zich dit seizoen ontpopt als de nummer twee van Nederland. Eerder won de uitbater van een horeca-etablissement de CEB- Grand-Prix in Praag, waar ove rigens geen profs aanwezig wa ren. Amstelveen. Grand Prix Iwan Simo- nis driebanden. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Kwartfinales: Comori (Jap) - Bïom- dahl (Zwe) 2-3 (15-13 10-15 15-12 7-15 8-15/1.222-1.555), Burgman (Bed) - Zanetti (Ita) 3-1 (15-14 11-15 15-7 15-7/1.435-1.131), Dielis (Bel) - Sang Lee (ZKo) 1-3 (12-/15 15-2 11-15 8-15/1.419-1.468). Halve Finales: Blomdahl - Burgman 3-0 (15-5 15-9 15-14/1.607-1,192), Jaspers (Ned) - Sang Lee 3-2 (12-15 8-15 15-4 15-9 15-2/2.100-1.551); finale: Blomdahl - Jaspers 3-0 (15-13 15-3 15-9/2.142-1.315), om de derde plaats: Burgman - Sang Lee 2-0 (15-9 15-12/1.428-1.050). Wereldranglijst: 1. T Blomdahl 431 punten, 2. Sang Lee 287, 3. R: Ceu- lemans (Bel) 281, 4. Jaspers 233, 5. Bitalis (Fra) 162, 6. Diehs 147, 7. Caudron (Bel) 140, 8. Zanetti 136, 9. Comori 116, 10. Paniagua (Mex) 96, 11. Van Bracht (Ned) 76, 14 Arn- outs (Ned) 58, 17, Havermans (Ned) 47, 20. Burgman 40, 23. Van Uum (Ned) 31, 25. Broeders (Ned) 25. Van onze verslaggever Jacques Eestermans Maastricht - Twee weken geleden, na Parijs-Roubaix, deed Adrie van der Poel op het wereldberoemde wieier- baantje van de Noordfranse stad glunderend zijn verhaal. De Neder landse veteraan was lange tijd de smaakmaker geweest in de 'kasseien- klassieker' en was daar dik tevreden over. Rond de overige toprenners van eigen bodem was het akelig stil. Zaterdag na de Amstel Gold Race ston den de gezichten van de Nederlandse wielerprofs opnieuw niet bijster vrolijk, uitgezonderd dat van de 33-jarige Bra bander. Weer had Van der Poel zich heel nadrukkelijk in beeld gefietst. Als enige landgenoot, hoewel Gert-Jan Theunisse zich in de laatste wereldbekerwedstrijd van het voorseizoen eindelijk ook als een kopman had gedragen. De kopman van de Italiaanse Mercatone Uno-ploeg nam in Maastricht dan ook ruimschoots de tijd voor een nabespre king, waar de meeste anderen zo snel ze maar konden uit het zicht verdwenen. Moe van de inspanningen, maar ook bang voor de lastige vragen over een goeddeels mislukt 'klassiek' voorjaar, waarin Frans Maassen als enige een plaats op het podium (tweede in de Ronde van Vlaan deren) voor zich opeiste. Een magere oogst. „Ik heb altijd beweerd dat ik in een aantal klassiekers nog best mijn mannetje kan staan," deed Adrie van der Poel omstandig uit de doeken. „Als ik met rust word gelaten, als ik mijn eigen gang kan gaan, dan doe ik op sommige dagen nog met de sterksten mee. De ploegleiding heeft dat gelukkig goed begrepen. Ik word niet "onder druk gezet, men ver trouwt op mijn ervaring." Dat hij op de Halembaye, één van de nieuwe hellingen die in het parcours was opgenomen, niet had kunnen aanpikken bij Bugno, zat Van der Poel niet dwars. „Daar had ik de macht niet meer voor. Een kwestie van verschil in klasse. Ver geet niet dat hij niet voor niks de wereld kampioen is. Eerlijk gezegd zat ik te wachten op dat moment. Ik ben natuur lijk ook niet meer de Van der Poel van jaren geleden, toen ik nog een wedstrijd als Luik-Bastenaken-Luik kon winnen." In de Tirreno-Adriatico legde de Braban der de basis voor zijn opvallende presta ties van de laatste weken. „Ik heb die koers puur als training gereden, me ner gens anders om bekommerd. Veel renners maken de fout dat ze te veel willen te vroeg in het seizoen. Leuke wedstrijden worden er dan gereden, daar niet van, maar ze tellen niet echt mee. Je moet in zulke koersen een paar keer diep gaan, dat wel. Dan bouw je op. Maar geef je te veel, dan breek je af. Dat besef leeft in de Italiaanse wielersport heel nadrukkelijk en dat maakt naar mijn mening ook het verschil. Al zullen er altijd uitzonderin gen op die regel blijven bestaan, zoals dit jaar een man als Fondriest." Jelle Nijdam, in 1988 nog winnaar van de Gold Race, maar zaterdag al vroegtijdig uit koers, zocht in Maastricht ook naar een verklaring voor het teleurstellende voorseizoen, maar hij kon die niet echt vinden. „We komen te kort, maar waarom weet ik niet. We hebben er alles aan gedaan, dat is het punt dus niet. Het heeft ook niks met geld te maken of met de organisatie rond de ploeg. Maar het is knap frustrerend om op het tweede plan te moeten acteren en hoe vaker dat ge beurt, hoe groter de frustratie wordt. Als we die ban een keer hadden kunnen doorbreken, dan was het beslist anders gelopen. Zo werkt dat nu eenmaal in de sport." Gert-Jan Theunisse, Steven Rooks en Frans Maassen konden ook zaterdag de stap naar het hoogste plan niet maken. Theunisse beklaagde zich er weer over dat hij er alleen voor stond, maar moest eveneens toegeven dat hij, in tegenstel ling tot Bugno, de sprong naar de koplo pers niet had kunnen maken. „Ik heb geprobeerd het wiel van Bugno te hou den, maar dat lukte niet. Daarna werd het me al snel duidelijk dat het een verloren zaak was." Rooks en Maassen konden naar eigen zeggen ook al niet beter. Al gaf Maassen toe dat hij een belangrijke fout had gemaakt. „Toen Van der Poel achter Jarmann aan sprong, twijfelde ik even. Dat had niet mogen gebeuren. Ik had in elk geval moeten proberen mee te sprin gen. Dat was een stomme zet van me." Birmingham - De Britse zwaargewicht Frank Bruno heeft zijn kansen op een wereldtitelgevecht behouden door een overwin ning op de Amerikaanse bokser Carl Williams. Het treffen, zaterdag in Birmingham, werd in de tiende en laatste ronde door de scheidsrechter gestaakt. De 31-jarige Bruno kan nu zijn landgenoot Lennox Lewis uitdagen. Lewis is houder van de wereldtitel volgens de World Boxing Council (WBC). Voorwaarde is wel dat Lewis op 8 mei in Las Vegas zijn titel tegen de Amerikaan Tony Tucker behoudt. Bruno, voormalig Europees kampioen, had op het moment dat arbiter Dave Parris het gevecht staakte, waarschijnlijk een voorsprong in punten, maar domineerde niet. Het was zijn 36ste zege in 39 ontmoetingen. In Madrid verdedigde de Argentijn Julio Cesar Vasquez de titel van de World Boxing Association (WBA) in het licht-middenge- wicht met succes. Zijn Spaanse uitdager Francisco Javier Castillejo verloor op punten. Hilversum - Volmac Rotterdam mag zich Nederlands clubkam pioen schaken blijven noemen. Een gelijk spel in de negende en laatste wedstrijd bij concurrent HSG in Hilversum (5-5) was voldoende voor de vijftiende titel in de historie. Volmac werd na 1983, toen Eindhoven eerste werd, telkens eerste in de hoofd klasse. Geldrop - De strijd om het landskampioenschap bij de volley ballers wordt dinsdag beslecht in een heuse finale. Het duel in Zevenhuizen gaat tussen titelverdediger ZVH en bekerwinnaar Dynamo. VCG, de derde deelnemer aan de halve nacompetiie, werd zaterdagavond uitgeschakeld. In Geldrop won ZVH simpel met 3-0 (15-6, 15-5, 16-14). Dynamo had dinsdag in Apeldoorn in vier sets met de Brabanders afgerekend. Geldrop. Nacompetitie, mannen, driekamp: VCG - ZVH 0-3 (6-15 5-15 14-16). Stand: 1. ZVH 1-2 (3-0), 2. Dynamo 1-2 (3-1), 3. VCG 2-0 (1-6). Dinsdag: ZVH - Dynamo. Degradatiecompetitie: AMVJ - Martinus 3-1 (15-9 15-6 13-15 15-8). Bonn. Duitsland Beker, mannen. Halve finales: Duitsland - Cuba 0-3 (10-15 8-15 9-15), Italië - Canada 3-1 (15-12 15-1 4-15 15—11); om de vijfde plaats: Australië - Nederland 3-0 (15-2 15-1 15-2); om de derde plaats: Duitsland - Canada 3-1 (14-16 15-10 15-11 15-9); finale: Cuba - Italië 3-0 (15-8 15-8 15-13). Moskou - De Russische wielrenster Olga Slioesareva heeft zondag in Moskou het wereldrecord op de 200 meter met vliegende start verbeterd. Ze legde de afstand af in 10,831 seconden. Het oude record stond op naam van haar landgenote Galina Enoekhina, die op 4 juli 1992 in de Russische hoofdstad op 11,101 seconden uitkwam. Santpoort - Honkbalinternational Eric de Bruin maakt deel uit van een wereldteam dat in september in Tokyo de All Star Game van de IBA speelt. Het team ontmoet Cuba, wereld- en Olympisch kampioen. Vorig jaar was de 59-voudige international ook al geselecteerd. De All Star Game voor de amateurs, onder auspiciën van de Internationale Honkbal Associatie, vond toen in Boston om financiële redenen geen doorgang. De wedstrijd wordt gespeeld in het Tokyo Dome, de basis van de Yomiuri Giants. Eerste honkman De Bruin (28) speelt sinds 1986 in het Nederlands team. Parijs - De Etiopiër Belayneh Wolashe is zondag op zure wijze de overwinning in de marathon van Parijs ontgaan. De Afrikaan was twee kilometer voor de finish alleen nog in het gezelschap van de Pool Leszek Beblo. Wolashe probeerde twee maal met een tussensprint weg te komen, maar raakte zijn concurrent niet kwijt. Na een derde versnelling kwam Wolashe wel los, maar enkele honderden meters voor de finish werd hij door een official de verkeerde kant uitgestuurd. De 27-jarige Beblo, die vorig jaar oktober de marathon van Reims op zijn naam bracht, kreeg daardoor de overwinning in de schoot geworpen. De Pool finishte in de persoonlijke recordtijd van 2.10.46. De op zijn schreden teruggekeerde Wolashe eindigde als tweede in 2.10.57. Parijs. Marathon, mannen: 1. Beblo (Pol) 2.10.46, 2. Wolashe (Eti) 2.10.57, 3. Sakhri (Alg) 2.11.09, 4. Rodriguez (Por) 2.11.18, 6. Gurny (Pol) 2.11.21, 6. Tsjoemakov (Rus) 2.11.56, 7. Jelonkin (Rus) 2.12.09, 8. Szucs (Hon) 2.12.10, 9. Chauvelier (Fra) 2.12.11, 10. Green (GBr) 2.12.12. Vrouwen: 1. Yoshida (Jap) 2.29.16, 2. Rebeldo (Fra) 2.30.36, 3. Nadejda (Rus) 2.30.44, 4. Van der Merwe (ZAf) 2.32.01, 5. Nagy (Hon) 2.32.57, 6. Ivanova (Rus) 2.33.52. Sittard - De coach van Sittardia, Ton Velraeds, vond het overdreven te stellen dat zijn ploeg spreekwoordelijk was bevrijd van E&O. Wel van een complex, want van de acht confrontaties tot zaterdag verloor de Sittardse formatie de afgelopen jaren zeven keer van de Drentse ploeg, met sinds kort Harrie Weerman weer aan het roer. Zaterdag kwam een einde aan die negatieve serie. Met de overwinning van 19-17 (11-9) in de eerste wedstrijd van de finale playoffs (best-of-three) zette Sittardia een goede stap op weg naar de vijftiende nationale handbaltitel, die aanstaande zaterdag in Emmen kan worden veroverd. „Zover is het nog niet. Zoals afgelopen seizoen telkens het geval was, zijn beide ploegen aan elkaar gewaagd. Het is een dubbeltje op zijn kant, dit keer rolde het voor Sittardia de goede kant op. Volgende week wordt het moeilijker. Want het kan sjpoken in Emmen," aldus Velraeds. Sittard. NK finale play-offs, best-of-three, eerste wedstrijd: Sittardia - E&O 19-17 (11-9). Scheidsrechters: De Jonge/Kaakebeen. Toeschou wers: 1400. Doelpunten: Sittardia: Van Olphen 6, Tummers 4, Kresse, Consten 3, Schuurs 2, Thissen 1; E&O: Hagreize 10, Nijdam, Joop Fiege 3, Van der Zanden 1. Strafminuten Sittardia 4, E&O 2. Strafworpen Sittardia 2, E&O 5. Pressbaum - Badmintonspeler Chris Bruil is vroeg in vorm. In de aanloop naar de wereldtitelstrijd veroverde de Nederlander zondag in Pressbaum de open Oostenrijkse titel. In de finale versloeg Bruil de Zweed Thomas Johansson in twee games (15-10 15-12). Astrid van der Knaap verloor in de eindstrijd van de Russische Irina Serova met 8-11 7-11. Edwin en Quinten van Daim waren in de finale van het dubbelspel niet opgewassen tegen de Engelsen Archer en Ponting (5-15 5-15).Uitslagen badminton (verzameld) Pressbaum (Oos). Open Oostenrijkse kampioenschappen. Mannenenkelspel: kwartfinales: Bruil (Ned) - Liljequist (Fin) 15-9 8-15 17-14; halve finales: Bruil - Sperre (Noo) 15—11 4-15 15-12; finale: Bruil - Johansson 15-10 15-12. Dubbelspel: kwartfinales: Van Daim/Van Daim (Ned) - Andreasson/ Oesterberg (Zwe) 15-6 15-6, Bruil/Michels (Ned) - Kuhl/Keck (Dui) 8-15 2-15; halve finales: Van Daim/Van Daim - Koch/Koch (Oos) 10-15 17-15 15-8; finale: Archer/Ponting (Eng) - Van Daim/Van Daim 15-5 15-5. Vrouwenenkelspel: kwartfinales: Van der Knaap (Ned) - Humby (Eng) 11-3 11-5; halve finales: Van der Knaap - Söndergaard (Den) 11-7 11-3; finale: Serova (Rus) - Van der Knaap 11-8 11-7. Dubbelspel: kwartfinales: Meilink/Van Hooren (Ned) - Dimbour/Le- fevre (Fra) 9-15 15-6 10-15, Coene/Van den Heuvel (Ned) - Humby/ Wright (Eng) 10-15 8-15. Gemengddubbelspel: kwartfinales: Van den Heuvel/Michels (Ned) - Stechmann/Keck (Dui) 15-9 15-4; halve finales: Van den Heuvel/Mi chels - Wright/Ponting 9-15 15-10 10-15. Meppel. LCAT-toernooi. Mannenenkelspel: finale: Sörensen (Den) - Rasmussen (Den) 4-15 15-9 15-11. Dubbelspel: finale: Rasmussen/Sörensen - Nuyen/Nuyen (Ned) 15-7 15-8. Vrouwenenkelspel: finale: Glebbeek (Ned) - Refwutu (Ned) 11-1 11-5. Dubbelspelfinale: De Jong/De Jong (Ned) - Dimitrova/Beyse (Rus/Bel) 15-6 15-8. Gemengddubbel: finale: Glebbeek/Van Barneveld (Ned) - Dimitrova/ Rasmussen 15-8 5-15 15-13.

de Stem | 1993 | | pagina 11