ETARESSE Goed seizoen Jean-Paul de Bruijn 'Ik had nu meer over dan vorig jaar' 4Ik trof hier een vriendenploeg ZILVEREN SCHOEN Baukie Doedee prolongeert haar nationale titel Biezentrappers/Gerka voelt zich bestolen SPORT ZEELAND B3 S I E D S M A Biljarter uit Hulst behoort tot nationale top Mark Boekhout heeft het naar zijn zin bij Hoofdplaat TOPSCORERS-KLASSEMENT BRIDGERUBRIEK Marjolijne SPORTNIEUWS KORT 14.00- 16.30 uur 1993 Xj ■DE STEM ZATERDAG 24 APRIL 1993 i Heidemij Advies heeft de I-Brabant en Limburg als lit kantoren in 's-Hertogen. Iht worden o.a. de volgende advisering over bodem en tubeleidsadvisering, afval- batsteehnologie, planning en Idelijk en landelijk gebied, In-ontwikkeling, civiele tech- hniek. In nauwe samenwer- ■ische afdelingen en deelne- pmij Advies worden vraag- i kwaliteitsoplossingen. pteken (soms ook letterlijk) en |rken. Verder ben je voor ons interessant als je over team geest beschikt en open staat voor meningen van anderen. Kernpunten in je opleiding zijn: bodembescherming/ bodemsanering, cultuurtech niek en/of bodemkunde, civiele techniek, hydrolo gie/ecologie. In ieder geval ben je mede door je oplei ding gericht op de kwaliteit van ons leef-, woon- en werkmilieu. Wij bieden jou zoals i een loopbaan, een brede basis varing. Verder kun je ervan op meest gerenommeerde bedrij- fcd van Nederland te gaan wer- prwaarden zijn goed. natie kan contact worden opge- r ing. R. Dekens van ons regio- tgenbosch, tel. 073-809211. jeerd schrijf dan een brief aan iSzoltek, afdeling personeel lis 264, 6800 AG Arnhem. ag, Breda, Enschede, n München bemiddelen wij over de gehele wereld voor i. tiastraat 42 bestaat op korte chtigden taan uit: Jentie met binnen- en bui- agen op tekstverwerkende het ontvangen van bezoe- tgenda en het dossierbe- Jrukke functie denken wij een VWO-opleiding, een en een goede beheersing 3ezien de dynamische om- prioriteiten te stellen en on- pneren. die zelfstandig kan werken varing is noodzakelijk, terwijl stverwerkende apparatuur n gezellige werkomgeving, secundaire voorwaarden, hg en een maand tantième. eerd bent, stuurt u dan een an: S M A (•.Van onze biljartmedewerker Hulst - Jean-Paul de Bruijn uit Hulst kan terugblikken op een uitstekend biljartseizoen. Ondanks geringe trainingsar- aeid wegens werkzaamheden en andere beslommeringen, Kwam de sterkste biljarter van Zeeland regelmatig posi- I tief in het nieuws. Het meest I in het oog sprong het behalen van de bronzen medaille tij- I dens het Europees kampioen schap bandstoten in Wijchen. Maar ook eerder liet hij in andere wedstrijden en kam pioenschappen blijken tot de nationale top te behoren. Onlangs voegde hij nog een zege aan zijn reeds rijke palmares toe. Tijdens de teamwedstrijden driebanden in de eerste divisie werd hij met Teletronika 2 kam pioen en bereikte promotie naar de eredivisie. Samen met Harry van de Ven, René Wijnen en Jans Snels vormde Jean-Paul de Bruijn dat succesvolle team. In thuishaven café Den Hoek bij Louis Havermans te Zundert, werd een sterke reeks wedstrij den neergezet, maar ook op ver plaatsingen was dat team vaak succesvol. Zo sterk, dat Teletro nika 2 al ruim voor het slot van de competitie zeker was van de titel en uitbundig feest kon vie ren. Een flink aandeel in dat resul taat kwam op het conto van de 28-jarige Jean-Paul de Bruijn. Na een ietwat aarzelende start - twee verliespartijen in de eerste drie wedstrijden - zette hij een reeks van 19 gewonnen wedstrij den neer op het huidige totaal van 21. Maar wat eveneens sterk tot de verbeelding spreekt is het algemeen gemiddelde dat De Bruijn in deze competitie scoor de. Momenteel staat hij geno teerd met een moyenne van 1,17. Daarmee zou hij eveneens in de nationale top driebanden niet misstaan. Met nog slechts één wedstrijd voor de boeg zal dat algemeen gemiddelde nauwelijks aan schommelingen onderhevig zijn op het grote totaal van de reeds gespeelde wedstrijden. Hij zette in die reeks partijen enkele sterke resultaten neer. Alleen vlak na het behalen van de derde plaats in de Europese titelstrijd ging het iets minder. Een terugslag, die vrijwel iedere biljarter na een goed resultaat in een aansprekend kampioenschap beleeft. Zijn kortste partij tij dens deze teamcompetitie drie banden bedroeg slechst 22 beur ten. Met dat aantal maakte hij de 40 caramboles vol. Volgend jaar zal hij dus op ere divisie-niveau moeten acteren. Die eredivisie in Nederland staat bekend als de kwalitatief hoog ste van Europa. Het aantal ca ramboles wordt voor hem dan opgetrokken naar 50. Afgaande 'op zijn prestaties in deze compe titie lijkt er geen probleem om zich op dat hoogste niveau te manifesteren. Het ziet er naar uit dat het team van Teletronika nog enige versterking krijgt en dan moet die formatie klaar zijn voor het grote werk. De Bruijn presteerde onlangs eveneens sterk tijdens teamwed strijden libre/kader/bandstoten. Hij nam de spelsoort bandstoten voor zijn rekening en scoorde over twee partijen een moyenne van ruim elf. Van onze sportmedewerker Graauw - Niet de gedoodverfde favoriete Nancy Spaans, maar wel de eerstejaars juniore Baukje Doedee uit Graauw pakte onlangs in Venray de nationale titel Run-Bike-Run. Vorig jaar was er al een nationale titel voor de nu 16-jarige Doedee. Toen bij de jeugd. Ondanks dat waren de verwach tingen deze keer niet al te hoog gespannen. „Ik was nu de jong ste van het deelnemersveld en wist dat Silvia Peeters en Nancy Spaans ook aardig overweg kun nen met het fiets- en loopwerk. Spaans was twee jaar geleden kampioene bij de jeugd en vorig jaar bij de junioren. Silvia Peet ers heb ik zelfs nog nooit in een wedstrijd ontmoet, maar je steekt zo hier en daar je licht eens op en ze zou bijzonder sterk zijn. Tijdens het Nederlands kampioenschap moest ze wegens ziekte afzeggen, dus bleef allen Nacny over. Tijdens het eerste rondje lopen van 3,5 kilometer bleef ze steeds vlak achter me lopen, maar ik bleef mijn eigen tempo bepalen met de intentie van als ze me voorbij gaat pik ik aan. Zover kwam het niet, want na het eerste looponderdeel van 7 kilo meter had ik al een minuut voor sprong. Tijdens het fietsen schijnt ze helemaal weggevallen te zijn want op een gegeven moment hoorde ik vanaf de kant dat Carlijn von Meyenfeldt in tweede positie lag. Het verschil bedroeg aan de finish uiteinde lijk vier minuten en dat had ik nooit voor mogelijk gehouden," aldus het relaas van de oude en nieuwe nationale kampioene uit het vlakke Oostzeeuwsvlaamse polderland. Een aankomende sportvrouw die wel wat gemeen heeft met Irma Heeren, al zijn de niveaus nog niet te vergelijken. De overeen komst zit in het feit dat ook zij in het veldlopen aardig uit de voeten kan. Ze werd na de jong ste Zeeuwse crosscompetitie ge huldigd als Zeeuws kampioene, al moeten we daar wel de kant tekening bij plaatsen dat Anjolie Wisse wegens blessures niet in Baukje Doedee, de Graauwse die op knappe wijze haar nationale titel prolongeerde in Venray. staat was de crosscompetitie af te maken. Baukje lijkt dus ook problemen te hebben met keuzes, al weet ze zelf wat ze wil. „Kijk, ik vind het crossen ook hardstikke leuk, maar voor mij is dat meer een manier van overwinteren. Baan- atletiek trekt me niet zo, al kun nen ze als er een leemte opge vuld moet worden voor de atle- tiekploeg van RKHAV een be roep op me doen. Het triathlon vind ik het einde. De drie onder delen achter elkaar, het ene wat beter dan het andere, maar er rolt toch een eindresultaat uit, dat is het gewoon. De wisselingen op zich vormen al een uitdaging, maar gaan me al een stuk beter af dan in het verleden. Alleen de overschake ling van het fietsen naar het lopen is nog goed merkbaar. Het lijkt net of je benen dan en stuk langer zijn geworden, maar ik heb nu een andere fiets, waarvan de opstaande buizen van het frame wat rechter staan en dat scheelt toch wel." De begeleiding wat lopen en fietsen betreft van de Graauwse is in handen van Jan van Laar hoven. „Hij geeft me de schema's en waakt er nauwlettend over dat ik niet te veel doe. Dit sei zoen wil ik een paar kwart tria- thlons doen met onder meer het nationale kampioenschap in Sit- tard en daarnaast alleen nog maar achtste. Met mijn zestien jaar zijn die afstanden lang ge noeg." Het fietsen en lopen zitten dus wel snor. Dat bewees ze in Ven ray. Wat anders ligt dat met het zwemmen, maar ook daar is de progressie merkbaar. „Dat on derdeel train ik bij ZC Koe wacht, waar mijn slechte tech- FOTO WIM KOOYMAN niek gelijk opviel bij trainer José van de Berghe. Daar schaven we nu aan en ik moet zeggen dat ik met minder inspanning sneller vooruit kom en dat is toch de doelstelling." Ondanks dat ze buiten verwach ting haar titel prolongeerde was volgens haar die van vorig jaar toch leuker. „Dat was in Den Dungen en dat hele dorp was uitgelopen. Die ambiance miste ik in Venray, waar alleen aan de streep wat mensen stonden en bovendien denk ik dat de eerste zonder meer de leukste is." eldhoven/Terneuzen - De Zeeuwse zaalvoetbalkampioen bi] de vrouwen, Biezentrappers/Gerka, heeft het eerste duel om het districtskampioenschap met 6-0 verloren van KW Tongelreep uit Eindhoven. In een rumoerige wed strijd in sporthal De Heiberg te Veldhoven, waarin Biezentrappers zich duidelijk door de arbitrale leiding te kort gedaan voelde, kwam deze geflatteerde uitslag tot stand. Het team van Biezentrappers bood goed tegenstand en was de gelijkwaardige van Tongel reep, maar voelde zich na af loop duidelijk bestolen door de arbiter. „Enkele hoogst dis cutabele beslissingen van de scheidsrechter waren debet aan deze forse nederlaag", al dus Biezentrappers-coach Ge rard Korsuize. „Vooral het feit dat enkele Biezentrappers- speelsters, al dan niet terecht, met tijdstraffen werden opge zadeld en de speelsters van Tongelreep bij gelijkwaardige overtredingen geen tijdstraf fen kregen, zit ons hoog. Uit de onstane meerderheidssitua ties sloeg Tongelreep drie keer toe en besliste daarmee in fei te het duel. Maar het meest onverteerbare voor ons was dat na een ongelukkige bot sing tussen een speelster van °is en één van Tongelreep, laatstgenoemde speelster een voor iedereen duidelijk zicht bare natrappende beweging maakte. Dat betekent normaal uitsluiting. Het gevolg daar van zou zijn dat wij dan met een numerieke meerderheid zouden spelen. De scheids rechter liet dit onbestraft. Wij nemen dit niet en zullen pro test aantekenen bij de KNVB." Het laat zich niet moeilijk ra den dat Biezentrappers in de return op 27 april in 't Spor- tuus te Axel (21.00 uur) bij zonder gemotiveerd aan de start zal verschijnen. Het team dat in Veldhoven voor Biezen trappers in actie kwam be stond uit: Diana Kemper, Wanda Zegers, Tamara van Boven, Ilse de Voogelaar, Ma rina van Hermon, Inge Suy en Petra de Braai. 1 P Bom (SSV65) met 24 doelpunten. 2 B van Craenenbroek (Clinge) met 21 doelpunten. C. Blommaert (HW '24) met 19 doelpunten. 4/5. J. Lambert (Koewacht) en P. van Hooft (Sluiskil) met 17 doelpunten. fel'* y^r. Bisschop (Steen) en R. Bun (SSV '65) met 16 doelpunten. 8- H. Rietjens (HW '24) met 15 doelpunten, 9/10. J. Navarro (Steen) en A. «outers (Vogelwaarde) met 13 doelpunten. U/12. M. Astroh (Dauwendaele) on R. Dagevos (Wemeldinge) met 12 doelpunten 13/14. R Zuydwegt (Kloetinge) en A den Dekker (Kloetinge) met 11 doelpunten 15 t/m 18 D. Rietjens (HW '24), M Dhaene (Corn. Boys), S. Souti- mans (Hoofdplaat), R. Weststrate s-Heer Arendskerke) met 10 doelpunten. 19. F. Goedegebure (Goes) met 9 doelpunten. 20. t/m 26. M. Broekhout (Hoofd plaat), K. Westerweele (RCS), R. van Rosevelt (RCS), R. Raes (Vogel waarde), W. Goedegebure ('s-Heer Arendskerke), M. de Groote (SSV '65), P. Jansen (Zaamslag) met 8 doelpunten. 27. t/m 40. P. Schipper (Middel burg), R. Krijger (Goes), M. de Buysscher (Breskens), A. Karelse (Luctor '88), R. de Vos (Patrijzen), R. de Block (Clinge), G. Steyaert (Corn. Boys), J. Franke (RCS), M. Janse (RCS), E. v.d. Bosch (Steen), M. de Kunder (Hoek), J. Benschap- knook (Kloetinge), G. Visser (Kloe tinge), J. v.d. Klooster ('s-Heer Arendskerke) met 7 doelpunten. CLUBSCORE 1. SSV '65 met 66 doelpunten, 2. HW '24 met 64 doelpunten, 3. Steen met 51 doelpunten. Door onze medewerker Fred Rabout Breskens - Mark Boekhout heeft duidelijk zijn draai ge vonden bij Hoofdplaat. Na een wat moeizame start, het gevol van een aanval van acute rheuma, is hij bezig aan een sterke tweede helft van het seizoen. Zijn doelstelling, tien doelpun ten, haalde hij reeds een aantal wedstrijden voordat het doek over de competitie 1992-1993 valt. Boekhout, die op zijn ze ventiende reeds een invalbeurt maakte in het keurkorps van Breskens, viel daar uit de boot, maar twijfelde om dit seizoen de overstap naar Hoofdplaat te ma ken. „We waren juist met het tweede team van Breskens kampioen ge worden. De sfeer was in die ploeg bijzonder goed, maar toen er bij Breskens heel wat spelers van buitenaf kwamen besefte ik dat in het eerste geen plaats voor Boekhout zou zijn. Ook bij Hoofdplaat kon men mij geen basisplaats in het vooruitzicht stellen. Begrijpelijk, die moet je afdwingen." Net op het moment dat hij van die basisplaats verzekerd leek liep het mis in november. In de uitwedstrijd tegen Sluiskil open baarde zich een acute rheuma. „Het begon in mijn achillespees en trok daarna naar mijn rech tenkei. Het gevolg was dat ik twee weken in het ziekehuis moest blijven en er van voetbal geen sprake was. Een wedstrijd of vijf heb ik gemist, maar tegen Koewacht uit was ik weer van de partij. Mijn doelstelling was dit seizoen tien doelpunten maken, maar op dat moment verlaagde ik dat verwachtingspatroon maar naar acht goals. Na de winterstop begon het echter goed te draaien. Thuis tegen STEEN kon ik er drie tegen de netten leggen en dan gaat het hard. Mark Boekhout, de man die zich uitstekend thuis blijkt te voelen Hoofdplaat. Het districtsbestuur West-Brabant be steedt aan alle fa cetten van bridge aandacht. Met name Kees Mulder zet zich in voor het mini-bridge. Kinderen van groep 7 en 8 kunnen na schooltijd les krij gen van vrijwilligers: In Prin senbeek hebben Jan Colen en Adriënne Krens die taak op zich genomen. Dat was voor Mulder reden het bridgesei- zoen met een mini/maxi-toer- nooi te besluiten, waarvoor zich veel jeugdigen uit ver schillende plaatsen uit het land hadden aangemeld. De maxi, veelal de begeleider, speelde als partner met de mini. Bij toeval mocht ik meedoen en het lot koppelde mij aan Marjolijne van Huissteden uit Prinsenbeek (11 jaar). De re gels zijn eenvoudig: ieder noemt het aantal punten dat hij heeft en het paar met de meeste punten speelt. De sterkste daarvan wordt leider. Dan gaat de dummy open en zegt de leider wat de speel- soort wordt en of hij wel of niet de manche wil maken. Daarna wordt links van de leider uitgekomen. Marjolijne wordt met de Oosthand leider in dit spel: V 7 43 H B 10764 9 65 door Ruud van den Bergh 1054 r 93 AHB83 A76 VB 632 AV65 5 B 5 2 N W O Z A 8 V B10 V 10 64 HV943 H97 H 8 7 42 972 10 8 62 V 98 A 106 VB87 42 N W O Z AH B5 V 2 H 432 AH3 a 1098 A53 VB875 109 Al voordat ik als West mijn kaarten open leg, weet Marjo lijne dat we geen manche gaan spelen, „want we hebben samen geen 25 punten." Als de dummy ligt, zie ik haar ernstige gezicht, dat de span ning verraadt waarmee zij haar eerste bridgedrive speelt. „Klaveren wordt troef", be slist ze. De uitkomst is harten 2 en Marjolijne, die weet dat een kleintje een plaatje be looft, maakt de eerste slag met harten 10. Nu klaveren en het aas gaat eruit, gevolgd door ruitenaas en de tegen standers mogen later alleen schoppenheer nog maken. Marjolijne maakt tien slagen en na mijn complimentje kan er weer een lachje af. Spel 7 geeft haar weer plezier: Marjolijne is Noord en Oost moet het contract gaan spe len. Nadat de dummy op tafel komt, beslist de mini in Oost dat klaveren troef wordt en dat er punten genoeg zijn om de manche te halen. Nu ben ik veroordeeld om tegen een klaverencontract uit te komen en de enige afspraak die we hebben, is dat uitkomen met een kleintje een plaatje be looft. Bij iedere wisselbeurt was ik hieraan nog ernstig herinnerd. Mijn keus had dus moeten vallen op harten 3 of ruiten 5 om woord te houden, maar helaas. Twee, van ver bazing wijd geopende ogen kijken mij van de overkant aan als ik ruitenvrouw op ta fel leg. Ik heb direct spijt dat ik totaal niet aan onze af spraak heb gedacht en het wordt mij duidelijk, dat ik een alibi moet vinden voordat het spel afgelopen is. Maar de leider gaat in de fout en neemt de eerste slag met rui tenaas. Na twee rondjes troef volgen schoppen-aas en -heer en we mogen twee hartensla gen en ruitenboer maken; één down. Gelukkig, ik hoef geen smoes te verzinnen over die ruitenvrouw, want Marjolijne is tevreden met het resultaat. Was ik net zo gelukkig naar huis gegaan als ze dat niet geweest was? Iets minder mis schien, maar wel even enthou siast voor mini-bridge, waar voor Kees Mulder zo graag meer mensen wil hebben. Agenda: 30 april BC Welberg, koninginne-drive; 2 mei sluiting inschrijving Bredase bridge-kroe-' gentocht. Nederlaag van Het Bonte Hert Hulst - Het Bonte Hert heeft zich in het treffen met het Middelburgse Maartense niet definitief in veiligheid kunnen spelen. De tweede divisionist uit Hulst verloor in sporthal Den Dullaert met 3-2. Ondanks deze nederlaag bestaat de mogelijkheid dat Het Bonte Hert alsnog veilig is. Wint Blue Air, dat nog een kans op de titel heeft, van Verdonek, dan is Het Bonte Hert binnen. Anders bestaat er een kans op een beslissingsduel. In die eindstrijd kan Tegelhal zich eventueel mengen. Maartense stopt er in ieder geval mee en wordt mogelijk overgenomen. El Toro uit Goes fuseert en voor Windhoek uit VTissingen viel het doek. Deze equipe degradeert. „We hebben bar slecht gespeeld. Het liep van geen kant," aldus coach Henk Maas, die zijn ploeg met 0-3 achter zag komen staan. Makers van deze treffers waren Marcel Laurens, Chris Mouthaan en Marco Govers. In de slotfase scoorde Jurgen Verbraeken twee keer tegen. Het beoogde punt, hetgeen haal baar was, bleef achterwege. Bonte Hert kreeg daardoor op de slotdag van de competitie nog geen zekerheid over behoud van het tweede divisieschap. Zeeuwse jeugd verslaat Den Haag Scharendijke - De Zeeuwse voetbalselectie jongens tot 13 jaar heeft een fraaie 4-1-zege behaald op de selectie van afdeling Den Haag. Deze zege kwam vooral tot stand door het fysieke overwicht van Zeeland. De Zeeuwse jeugd was na twee nederlagen extra gemotiveerd om in dit treffen een goed resultaat neer te zetten. Na 10 minuten resulteerde dat in 1-0 door Danny Verhage van Oostkapelle. Den Haag kwam daarna terug en via verzorgd voetbal kwam de gelijkmaker tot stand. Het was Bobby Kuijpers van VELO die voor die gelijkmaker tekende. Zeeland nam daarna opnieuw het initiatief en drukte dat uit in 3-1 door doelpunten van Laurens van Regenmortele (STEEN) en Niels Kole (Wemeldinge). Aan de basis van dat derde doelpount stond Danny Verhage. In de tweede helft ging de strijd meer gelijk op. Toch was het Zeeland dat nogmaals scoorde. Uit een corner tekende Michiel Vink van STEEN voor 4-1. Ruime nederlaag Zeeuwse meisjes Den Haag - Ondanks een 6-2-nederlaag tegen de afdeling Den jaar Mijn geluk is dat Stanny Souli mans naast me loopt. Die be paalt al jarenlang het scorend vermogen van Hoofdplaat. Krijgt altijd wel een man bij zich. Ik speel dan lekker in zijn schaduw. Voor Stanny heb ik trouwens een grote bewonde ring. Je ziet hem een hele wed strijd niet, maar ineens staat hij op de juiste plaats. Iemand van wie ik nog veel kan leren." Mark Boekhout werd in Bres kens vaak afgeschilderd als een luie, trage voetballer. Een imago waar hij mee heeft leren leven. Of dat ook zo is? „Ik ken die verhalen. Of dat zo is moet mijn omgeving maar beoordelen. Wel denk ik dat ik door mijn lei wat traag in mijn bewegir, lijk. Mijn luiheid valt wel r. denk ik. Hoofdplaat heeft jai lang een ploeg die het van izr moet hebben. Die inzet is v mij geen probleem, dus ik d dat die luiheid ook wel meeve Opvallend is trouwens dat produktie dit seizoen vaak het hoofd werd gerealiseerd. 1 zijn eerste tien treffers wer< er maar liefst acht met een kc bal gemaakt. De andere tw kwamen van zijn linker rechtervoet. „Van origine ben rechts, maar ik trap net zo gr makkelijk links. Voor een spits bij de voetbalv J F°T°CAM|L^i 1993 n Sector Sociaal Agogisch Onderwijs Hogeschoollaan 1 4818 CR Breda Telefoon 076 - 250 500 kan de Zeeuwse voetbalselectie meisjes tot 15 likken op een goed gespeelde wedstrijd. ■erste helft moest Zeeland het initiatief nog hoofdzakelijk ■n Haag laten, maar kon wel op een positieve impuls pen Marlies Willemse van Nieuwland al in de eerste 0-1 scoorde. Bij de pauze stond Den Haag aan de kant van de score: 3-1. Na rust pakte Zeeland veel - opbouwwem tt Maar waar Zeeland Maatschappelijk Werk en ar, ueiriHaag Dienstverlening van - psychosociale hulpverlening - sociaal-juridische dienstverlening Personeel en Arbeid (Intersector Personeelmanagement) - personele zaken - bedrijfsopleidingskunde - management en organisatie - arbeidsvoorziening en arbeidsmarkt communicatie Sociaal Pedagogische Hulpverlening - (semi)residentiële zorg - jeugdzorg - activiteitenbegeleiding

de Stem | 1993 | | pagina 11