'Als THEATER Veel concerten in kader Antwerpen 93 EXPOSITIES SPEELFILMS Weinig 1 Wally Tax CULTURELE AGENDA Forsythe gedanst in Antwerpen Cécilia Meinders solo in 'Achttien Zangen' Time Festival Gent Jan Fabre en verlegt de grenzen Spektakel over Schelde in Bourlaschouwburg 'Oom Wanja' afgelast Yoorjaarstoernee van Zeeuws Orkest Jazz achter de dijk Jaap van Zweden in Grote Kerk Terneuzen Klassiek en tropisch in Porgy Nostalgie en punk in Zeelandhallen Goes Nog drie maal ZOMA Kick the Bucket in De Gravin Fluit- en mondharp Popconcertagenda Logica van Bommeljé Geleende objecten in Rendez(-)vous in Gent Nog te zien Van Gogh in Franse film Maat DE STEM VRIJDAG 23 APRIL 1993 Cécilia M. Meinders in het Chinese stuk 'Achttien zangen van een nomadenfluit'. foto pieter honhoff ZIJ BAARDE de kinderen van haar ontvoerder, maar sprak hun taal niet. Na twaalf jaar in barbarij vond zijn van het paradijselijke China dat zij ooit had gekend niets meer terug. Haar beproeving beschreef ze 1800 jaar geleden in 'Achttien zangen van een noma denfluit'. Dat is meteen ook de titel van de solovoorstelling die de actrice Cécilia M. Meinders uit Oosterland vanavond geeft in 't Beest in Goes. Zij baseerde het stuk op het levensverhaal van Wen Chi, de 28-jarige dochter van de staatsman en geleerde Ts'ai Yung, die omstreeks 195 na Christus door nomaden uit haar ouderlijk huis werd meegenomen naar de hoogvlakten van Binnen-Mongolië. De 'Achttien zangen' waarin ze haar ervaringen beschreef, inspireer den Meinders tot een indringende voorstelling. Van het origineel van de zangen bestaat een veertiende eeuwse transcriptie die wordt bewaard in het Metropolitan Museum of Art in New York. De actrice, oorspronkelijk uit Leiden, woont nu in Zeeland en vormt sinds 1986 de helft van het clownsduo Rijn Trijn. Over het stuk zegt ze: „Ik speel een vrouw die bijna tweeduizend jaar geleden leefde in China. Zo lang geleden, zo ver weg. Toch herken ik haar. En mezelf in haar." De voorstelling in 't Beest is een try-out. Het stuk gaat op 27 april in première in Rotterdam. Vrijdag 23 april. Aanvang 20.15 uur. HET TIME FESTIVA1 in Gent is een samenwerkingsproject van het Museum van Hedendaagse Kunst, het Nieuwpoortteater en het Kunstencentrum Vooruit. Het festival, dat om de twee jaar wordt georganiseerd, beleeft een tweede editie. Het loopt van 27 april tot 8 mei en kreeg als thema 'Grenzen' mee. In het groot woordenboek van Van Dale staan dertien begrip pen voor grenzen, deze worden stuk voor stuk behandeld en het Timefestival wil bovendien voor het publiek grensverleggend zijn. Verschillende disciplines komen aan bod: beeldende kunst, thea ter, dans en muziek eri gebracht door internationale gezelschap pen. De komende week zijn er volop manifestaties. Voor meer informatie kunnen belangstel lenden terecht bij het museum Arnold Vander Haeghen in de Veldstraat. Enkele hoogtepunten zijn: 24, 25, 28 en 29 april Vinyl Requiem (Plamuurdag) van Ph. Jeck in de Vooruit, de expositie Rendez(- jvous in het Museum van Heden daagse Kunst vanaf 29 april, dansvoorstellingen door Peggy Baker en Paul-André Fortier in de Vooruit en het Museum en het Hotel pro Forma een theaterstuk in de St. Paulus op 28 en 29 april. Wisselende aanvangstijden (20.00 en 22.00 uur). TWEE SPECIALE balletproduk- ties zijn te zien in De Singel in Antwerpen. 'The Loss of Small Detail' van Forsythe en 'The Sound of One Hand Clapping' van Jan Fabre. Zowel Forsythe als Fabre maken gebruik van de klassieke danstaal, maar sprin gen er anders mee om. Bij de eerste razendsnelle tempowisse lingen, bij de tweede tergend trage herhalingen van een aantal basisposities. 'The Sound of One Hand Clap ping' van Jan Fabre is een stuk plastisch theater. De danssecties zijn eigenlijk een onderdeel van de operatrilogie 'The Minds of Helena Troubleyn'. Er zitten in deze magistrale dans dan ook verscheidene citaten uit het ope- rawerk (gecomponeerd door Knapnik): de geharnaste ruiters, de hemel vol scharen, het blauw van Fabre's wegwerpbalpen voor achterwand en kostuums. De stelling van Fabre dat emotie alleen tevoorschijn komt als men ze onderdrukt wordt hier be waarheid. Deze choreografie wordt 27 en 28 april gebracht. Het ballet van Forsythe wordt op 1 en 2 mei uitgevoerd door het Ballett Frankfurt op 1 en 2 mei, op muziek van Thom Wil- lems. De dansvoorstellingen beginnen om 20.00 uur, behalve op zondag 2 mei, deze begint om 17.00 uur. IN DE Bourlaschouwburg is tot 10 mei, van woensdag tot en met zaterdag om 20.00 uur en op zondag om 15.00 uur, 'Leven en Dood van het water' te zien, in het kader van Antwerpen '93. Het is een totaalspektakel met toneel, dans, liederen en video over de Schelde, de levensader van Antwerpen, met muziek en liederen van Wannes van de Vel de en Walter Heynen. Medewer king verlenen onder anderen Frank Aendenboom, Julienne de Bruyn en de groep van Wannes van de Velde. Theater PEG brengt in het Ant werpse Seeftheater het stuk 'De Olifantenman' van Pomerance. Dit eerder verfilmde verhaal gaat overd een fysiek sterk mis vormde man die na jaren te zijn tentoongesteld op kermissen, op genomen wordt in een afge schermde afdeling van een ver pleeginstelling. Elke vrijdag en zaterdag vanaf 24 april tot 27 juni om 20.30 uur. Toegangs- De voorstelling 'Oom Wanja', door het Vlaamse Theater Antigone vertaald en bewerkt tot 'Nonkel, scènes uit het leven op het land', die voor woensdag 28 april gepland stond in het Zuidlandtheater in Terneuzen, gaat niet door. Ziekte van een van de hoofdrolspeelsters maakt verdewre uitvoeringen onmogelijk. Op vrijdag 30 april is in het Zuidlandtheater wel de voorstelling 'Bruisend Brasil' te zien. De kaarten hiervoor zijn echter al uitverkocht. De voorstelling begint om 20.00 uur. kaarten zijn verkrijgbaar in de UIT-winkel. Jeugd In theater 't Sterretje in Antwer pen speelt Mieke Krik voor de jeugd vanaf drie jaar het verhaal Big Oudie over een knuffelvar kentje op 28 april, om 15.00 uur. Brugge Met Danny de Munk, Ryan van den Akker en Bill van Dijk in de hoofdrollen wordt volgende week twee keer de musical 'Cy rano' uitgevoerd in de stads schouwburg in Brugge, op dins dag 27 en woensdag 28 april. Twee dagen later, op 30 april speelt het Zuidelijk Toneel in dezelfde schouwburg Medea van Euripides. In de hoofdrollen on der anderen Sara de Roo en Julien Schoenaerts. De voorstellingen in Brugge be ginnen om 20.00 uur. Deze week is er een overweldi gend concertaanbod in Vlaan deren. Antwerpen 93 draait op volle toeren en de orkesten en kamermuziekensembles doen volop mee in de race. De Franse pianist Eric Ferrand N'Kaoua is gespecialiseerd in het vertolken van de Franse pianoliteratuur. Op zaterdag 24 april speelt hij in de Singel in Antwerpen Préludes en Images van Claude Debussy en Prélu des en Petites Esquisses d'Oi- seaux van Olivier Messiaen. In dezelfde zaal verzorgen maandag 26 april zes instru mentalisten kamermuziek van Schubert. Vera Beths, Lisa Rautenberg (violen), Steven Dann (altviool), Anner Bijlsma, Kenneth Slowik (celli) en Stan ley Hoogland (pianoforte) spe len het Pianotrio in Es (Not- turno), Sonate in a (Arpeg- gione) en het Strijkkwintet in C van Schubert. In het Antwerpen 93 program ma zijn er twee uitvoeringen deze week. Op dinsdag 27 april speelt het Nieuw Belgisch Ka merorkest o.l.v. Jan Cayers in de Singel de Danses Concertan- tes van Stravinsky en de derde symfonie (Eroica) van Van Beethoven. Luc van Hove schreef in opdracht van Ant werpen 93 een hoboconcerto dat gecreeërd wordt door Paul Dombrecht. Het is stijlvolle en eerlijke muziek met een grote intensiteit die een innerlijke bewogenheid verraadt. Dom brecht staat bekend als een musicus die graag de authen tieke uitvoeringen speelt, maar nu bespeelt hij een modern in- Dirigent Jan Cayers strument in een hedendaagse compositie. Op het voortoneel van de Vlaamse Opera in Antwerpen zorgen enkele bekende Spaanse Flamencozangers en zangeres- foto archief de stem sen (Jose Merce, Moriato Chico, Fernanda en Bernarda D'Utera) samen met Wannes van de Velde voor twee vlam mende concerten op 28 en 29 april om 21.00 uur. Het Symfonisch orkest van de Vlaamse Opera verzorgt twee uitvoeringen. Zondag 25 april om 15.00 uur in de Singel in Antwerpen en dinsdag 27 april in de Festivalhal Bijloke in Gent. Gespeeld worden o.l.v. Stefan Soltesz de Grosse Fuge van Van Beethoven en het Con certo voor orkest van Bartok. Mezzosopraan Luana Devol vertolkt samen met het orkest de Wesendonk liederen van Wagner. Festival Het 20e Festival van de Voor kempen start donderdag 29 april met een uitvoering in de kerk van Schilde-Bergen door Sinfonietta Praha o.l.v. L. Svarovsky. Aanvang 20.30 uur. Het Festival van de Voorkem pen bevat zeven concerten ver spreid over de periode van 29 april tot 25 juni. Sinfonietta Praha speelt het Orkestkwartet van Stamitz, het Orkestkwintet van Myslivececk, de tweede se renade van Dvorak en Suite van Janacek. Gent In de Bijloke festivalhal in Gent speelt zaterdag 24 april het BRTN-Filharmonisch Or kest o.l.v. A. Rahbari de eerste symfonie van Mahler (Titan) en mezzosopraan Elisabeth Lau rence vertolkt de Wesendonck liederen van Wagner. Het VLO- orkest brengt hetzelfde werk drie dagen later met Luana Devol. De concerten beginnen om 20.00 uur, tenzij anders vermeld. Het Zeeuws Orkest MET EEN romantisch getint programma toert het Zeeuws Orkest volgende week door Zeeland. Gastdirigent is Wolf gang Seeliger en Willem Brons is de solist in het pianoconcerto van Schumann. Seeliger is een bekend operadi rigent en een veelgevraagd gastdirigent voor symfonische werken. Hij studeerde bij grootheden als Harnoncourt en Kondrashin en werkte samen met Bernstein en Colin Davis. Het concert wordt geopend met de ouverture 'De Toverfluit' van Mozart en daarna speelt Brons het romantische concerto van Schumann in a opus 54. Het concert wordt besloten met archief de stem de eerste symfonie van Brahms. De uitvoeringen zijn in Vlissin- gen op donderdag 29 april in de St. Jacobskerk, in Goes op za terdag 1 mei in de Grote Kerk en in Middelburg op 2 mei in de Concertzaal. Aanvang 20.00 uur en 14.30 uur (Middelburg). HET VIERDE concert in de serie 'Jazz Behind the dykes' vindt zondagmiddag plaats in café-restaurant Molenhoek in Hoek. Moderne jazz wordt daar ten gehore gebracht door het Delta Quartet met als soliste de Vlissingse Silvia Klein. Het kwartet bestaat uit H. Hilbrink (piano), Karei Reys (alt-sax en alt klarinet), W. Nieland (bas) en A. Versteeg (drums). De toe gang is gratis. Zondag 25 april; van 15.00 tot 18.00 uur. VIOLIST Jaap van Zweden komt volgende week met het orkest Prima la Musica naar Terneuzen. In de Grote Kerk in de Noordstraat spelen ze delen uit de Sinfonia nr. 10 in H voor strijkers van F. Mendelssohn- Bartholdy, het concerto voor viool en orkest nr. 5 KV 216 in G van Mozart en tenslotte de Symfonie nr. 5 in Bes van Schubert. Het concert begint om 20.15 uur. OP UITNODIGING van de Alliance Franfaise, afdeling Zeeuws- Vlaanderen, treedt morgenavond, zaterdag 24 april, het gitaar kwartet Quator de Guitares de Versailles op in Porgy Bess in Terneuzen. Het kwartet bestaat uit jonge professionele gitaristen. Zijn zijn vooral bekend door hun klassieke repertoire, maar ze vertolken ook werken van hedendaagse componisten. Het ensemble is regelmatig te zien en te horen op de Franse tv en radio. Op het programma staan composities van Schule, Tele- mann, Moreno-Torroba, Pearson, Rota (muziek uit de film 8V2) en Leo Brouwer. Het concert begint om 20.15 uur. Tropisch De Electric Ananas verdiende de prijs van het publiek op het Schelde Jazz Festival in 1991. Dankzij de stichting Jazzclub Zeeuws-Vlaanderen kan er volgende week een hernieuwde ken nismaking plaatsvinden, als de groep optreedt in Porgy Bess. Met hun typische, ritmische en zonnige muziek voeren de Ananas het publiek mee naar het andere eind van de wereld. De mengeling van muzikanten afkomstig uit de Indische Oceaan en Belgische muzikanten levert een cocktail op van zouk, reggae, salsa en sega. Vrijdag 30 april; aanvang 22.00 uur. AAN DE vooravond van Ko ninginnedag, donderdag 29 april, vindt in de Zeelandhallen in Goes een groots muziekspek takel plaats, omlijst met een 50er-jaren decorum. Voor oudere jongeren en andere lief hebbers van de muziek uit de jaren vijftig en zestig belooft dit een nostalgisch evenement te worden. Niet alleen door de muziek, maar ook door de aan wezigheid van kramen met nos talgische artikelen en enkele old-timers (auto's). De artiesten en groepen die er zullen optreden zijn achtereen volgens de Tee Set, Big John DE ZOMA verzorgt nog drie uitvoeringen van 'De Csardas- vorstin' in Zeeuws-Vlaanderen. Vrijdag 23 en zaterdag 24 april in het Ledeltheater in Oostburg en donderdag 29 april in het Zuidlandtheater in Terneuzen. Voor alle uitvoeringen zijn nog kaarten beschikbaar. De uitvoeringen beginnen om 20.00 uur. Russel, de Crazy Rockers, Kaz Lux en Terry Walker. Vooraf gaand aan de optredens is het mogelijk om aan een Captain's Dinner (vanaf 18.15 uur) deel te nemen. Kaarten kosten 40,00 (inclusief maaltijd) of 20,00 in de voorverkoop (aan de zaal ƒ25,00). Anti Seen Over de Amerikaanse band An ti Seen die zondagmiddag in Goes speelt doen de wildste verhalen de ronde. Ze zouden de beste punkrockers zijn die sinds jaren de podia bestijgen. Ze smijten tijdens concerten met allerlei rotzooi (voorname lijk naar zichzelf, maar je weet nooit) en ze hebben met hun 'antiscene'-houding lak aan al le heersende trends. De band komt uit North Caro lina en hun laatste cd werd geproduceerd door Jeff Dahl. Van hun hard-core-motor- punk-rock druipt de haat en de smerigheid vanaf. In het voor programma speelt de Belgische band Jesus Disease. Zondag 25 april; aanvang 15.30 uur. Morgenavond is het weer de laatste zaterdag van de maand en wordt dus het podium in het Westdorpse café De Gravin be zet door een band. Dit keer zelfs druk bezet, want het is de beurt aan de Middelburgse achtmans-formatie 'Kick the Bucket'. Zij brengen een com binatie van rhythm en blues, white soul, rock 'n roll en swing ten gehore. Daarbij wor den zowel eigen nummers als covers gespeeld. De band is sinds 1989 op podia in Zeeland en daarbuiten aan het w erk. De leden van Kick the Bucket hadden reeds de nodig ervaring opgedaan in bands als Delive- rin, Tenderfoot en Stable Com panion. De muzikale achter gronden van de bandleden lo pen echter uiteen van jazz en folk tot rock en symphonie. Daardoor brengt Kick the Bucket het eigen apart geluid, waarbij blues en rock de bo ventoon voeren. Af en toe stapt men over op het jazzy getinte swing. Kick the Bucket zien zelf muziek als een uit de hand gelopen hobby, die hen met enorm veel 'fun' aan de gang houdt. Zaterdag 24 april, aan vang 22.00 uur. De toegang is gratis. In de raadzaal in Sluis vindt zondag weer een koffieconcert plaats. Het belooft een bijzonder concert te worden, met Phons Bakx op mondharp en Franky Berhitu op fluit. Op het programma staan diverse volksliederen uit verschillende streken uit Europa, onder andere uit Schotland, Ierland en Sardinië. Behalve de dwarsfluit worden verscheidene bambufluiten en slaginstrumenten bespeeld, waaronder de Rayong, een Balinese gong. Zondag 25 april; aanvang 11.00 uur. - Michael Bolton, 24 april in Rot terdam (Ahoy') - Sade, 24 april in Brussel (Vorst), 26 april in Rotterdam (Ahoy') - Hawk wind, 25 april in Tilburg (Noorderligt), 26 april in Amster dam (Paradiso), 28 april in Ant werpen (Hof ter Loo) -Peter Gabriel, 27 en 28 april in Rotterdam (Ahoy'), 30 april in Gent (Vooruit) - Screamin' Jay Hawkins, 28 april in Amsterdam (Paradiso) - Dave Hole Band, 30 april in Tilburg (Noorderligt) - Back tot the Sixties met Tee-Set, Shoes, Big John Russell, Crazy Rockers op 29 april in Goes (Zee landhallen) -The Christians, 30 april in Am sterdam (Paradiso) - Magic Frankie the Blues Disease, 1 mei in Breda (Vianden) -Moulin Blues, met oa. The Red Devils, Bobby Mack, Screamin' Jay Hawkins, Jay Owens, Long John Baldry, op 1 mei in Ospel (bij Nederweert) -Red Devils/Long John Baldry/ Dave Hall, 2 mei in Amsterdam (Paradiso) - Joan Baez, 2 mei in Brussel (Au ditorium 44), 3 mei in Amsterdam (Paradiso) -Third World, 2 mei in Tilburg (Noorderligt) - Peter Hammill, 5 mei in Tilburg (Noorderligt) -Bevrijdingsfestival met o.a. the Brando's, Riders on the Storm, Aswad, op 5 mei in Vlissingen (Bellamypark; gratis) - Leonard Cohen, 8 mei in Den Haag (Congresgebouw) -U2, 9 (uitverkocht), 10 en 11 mei in Rotterdam (Feyenoord), 29 mei (uitverkocht) en 31 mei in Werch- ter (festivalterrein) HET PODIUM Twee x twee kwadraat biedt professionele kunj naars de mogelijkheid om een atelierpresentatie te laten zien in J Kunstuitleen Vlissingen, in het souterrain van de openbare 1 theek. Momenteel exposeert Hans Bommeljé zijn werk. Bommeljé studeerde aan de academie voor industriële Vormgeving Eindhoven met als specialisme Productpresentatie. Hij was wetu zaam als grafisch vormgever en maakte de overstap naar y tussengebied van kunst en toegepaste kunst. Een logische overga; naar de beeldende kunst volgde toen in het werk de behoefte aa' functionaliteit op de achtergrond werd geplaatst en alleen w visuele aspect overbleef. De persoonlijke visie van Bommeljé uit zich het beste in zijn teü en schilderwerk. De kunstenaar ziet het wit doek als een uitdagii^ en probeert steeds iets nieuws te scheppen. Hij gaat ervan uit j alles mag en niets moet en zo blijft het schilderen voor hem e avontuur. Tot 30 mei. Van woensdag tot zaterdag van 12.00 tot 17.00 uureno.l donderdag ook van 18.00 tot 20.00 uur. IN DE tentoonstelling 'Rendez(-)vous' staat net zoals in Chambresj d'Amis het verband tussen het museum en de stad centraal. I Chambres d'Amis trok het museum de stad in en nu komt de st, naar het museum. Het Museum van Hedendaagse Kunst nodigde de inwoners van Gent! uit om een alledaags object uit te lenen, een lievelingsvoorwerp id de eigen leefwereld, iets wat men liever niet wil missen omdat hei een stuk van het leven is geworden. Velen gaven hier gehoor aan ei brachten een kostbaar iets naar het museum. Drie kunstenaars werden daarna uitgenodigd om met deze uitgeleen-l de objecten een installatie te maken. Zowel de culturele achtergrond! als de identiteit van de kunstenaars staat borg voor uiteenlopende opvattingen over verhouding tot materialen en objecten. verschillen leiden tot steeds andere oplossingen. De Cherokee Jimmie Durham toont in sculpturen een groot respec. voor materialen, bij hem spelen zowel het materieel karakter als dé] geschiedenis van het voorwerp een rol. De Rus Ilya Kabakov maakt] gebruik van alledaagse voorwerpen, waar hij een atmosfeer omheenj weeft door een fragment van een verhaal van het voorwerp aan tl geven. De Nederlander Henk Visch probeert de verwondering in z: sculpturen, samengesteld uit voorwerpen, weer te geven. Tijdens de tentoonstelling, die loopt van 29 april tot 28 juni, zalookl de Chinese kunstenaar Huang Yong Ping met een creatie inspelen opl het gebeuren. Het Museum van Hedendaagse Kunst Gent is dagelijks (behalw| maandag) geopend van 9.30 tot 17.00 uur. DE STEM Turkse ceintuur uit 1820, te zien in IJzendijke. foto streekmuseum west zeeuws-VLAANDEREN I AARDENBURG - Galerichel, Weststr. - Beschilderde eieren van Wopje v.d. Kamp. Ge- op. vrij. t/m ma. 14-17 u. (tot 27 apr.). AXEL - Streekmuseum - Ton en Ans Rij kers: olieverf, gouaches en beeld jes. Geop. woe. t/m za. 13.30-17 u. (tot 2 mei). CLINGE -Galerie Esprit, Gravenstr. - Ans Wortel: gouaches. Geop. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. do. ook 19-21 u. (tot 3 mei). MIDDELBURG -De Vleeshal - 'De torens der lan- terfantsters', werk van Patrick Raynaud. Geop. dag. 13-17 u. ma. gesl. (tot 31 mei). SBK, Kuiperspoort - Project 5 Hoek van Eric Thijssen. Geop. di. t/m za. 13-17 u. (tot 9 mei). OOSTBURG -ING-Bank - Aquarellen van streekgezichten van E. de Hullu. Geop. ma. t/m vrij. 9-16 u. (tot 1 mei). TERNEUZEN -Galerie Trouvaille, Axelsestr. - Abstract werk van Lidewij de van Oorschot. Geop. tijd. winkeluren ma. gesl. (tot 1 mei). - Churchillhotel - MacrofotO's van Carry Munter. Geop. tijd. horeca- uren (tot 30 apr.). VLISSINGEN -Bellamy 19 - Portretten van Elly Strik. Geop. ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (tot 27 apr.). -Bibliotheek, Lange Zelke - 'Twee x twee Kwadraat', werken van Hans Bommelié. Geop. woe. t/m vrij. 12-17 u. do. ook 18-20 u. (tot 30 mei). IJZENDIJKE - Streekmuseum, Markt - 'Zicht op I ceinturen', ceinturen uit verschil-1 lende culturen uit de collectie va Liban Pollet. Geop. werkd. 10-121 en 13-17 u. za. en zo. 14-17 u. (tot 7 nov.). ASSENEDE - Galerij Pim de Rudder - Werken I van Rolf Mulder. Geop. vrij. t/m I zo. 14-18 u. (tot 25 apr.). ANTWERPEN - Centrum Elzenveld - 'Arm in Ant-1 werpen'. Geop. dag. 10-18 u. za.en I zo. vanaf 14 u. (tot 28 mei). I - Cultureel Centrum Berchem - (va-1 naf 24/4) Overzichtstentoonstel- ling Walter Ponsaert. Geop. c' 11-17 u. (tot 3 mei). - Galerie Francis van Hoof, Rey1" I dersstr. - Schilderijen van Carlos I Vergara. Ontwerpen en modellen I van Bert de Keyser. Geop. do. t/m I zo. 14-18 u. (tot 26 apr.). - Etnografisch Museum - Korea, r tuur, religie en keramiek. Geop. I dag. 10-17 u. ma. gesl. tussen 1® I 20 mei gesl. (tot 6 juni). GENT - Museum voor Schone Kunsten - Neo-impressionist Theo van Rys' selberghe. Geop. dag. 9.30-17 li ma. gesl. (tot 6 juni). - Museum voor Hedendaagse Kunst, i Citadelpark - (vanaf 29/4) 'R®* I dez(-)vous'. Persoonlijke eigen-1 dommen en objecten van Gentena- ren gepresenteerd in de eigen we- I reld door de kunstenaars Jimmie Durham, Ilya Kabakov, Henk Visch en Huano Yona Pina. Geop- I dag. 9.30-17 u. ma. gesl. (tot 2i juni). f - Galerij Kunst-zicht, Overpoorts» 65 - (vanaf 26/4) 'Spelen met Min derheden', collages van toneelkun stenaar Tone Brulin uit Hulst. Ge- op. werkd. 11-14 u. (tot 30 mei). WIE nog steeds allergisch is voor Van Gogh, loopt nu wel de kans* mooiste en zuiverste Van Gogh-film ooit gemaakt, te misse»' Misschien omdat hij de twijfels en de onstuitbare dwang van ee« ware kunstenaar kent, heeft regisseur Maurice Pialat Van Gogb wezen in deze film zo compleet weten te raken. Niet door de tijd beperkt, komen de vele facetten van Van Gog* karakter uitgebreid aan bod. Spannend is hoe de onoverbrugba" tegenstelling tussen Vincent en zijn broer Theo in schilderkundig' termen wordt weergegeven. De film is volgende week te zien 1" Porgy Bess in Terneuzen, met Jacques Dutronc in de hoofdrol. Woensdag 28 april; aanvang 20.00 uur. yan onze rechtbankverslagge Breda - Beeldend kunsten Voogt uit Steenbergen heeft afgezwakt dat zijn beelden Hf en Statie I, II en III in het kunstacademie Sint Joost mo ven staan. In het gisteren kort geding tegen de gemeer vroeg hij rechtbankpresid j.Mendlik dat de gemeente e leg met hem voert over een an voor zijn beelden. De handreiking van de gem Voogt de gemeente om her kan vragen, dat de commi beeldende kunst het college v Hij was de grote man v lead-zanger van een gr zestig menig ouderpaar Ultra lang haar, keihar stunts. Goed voor oven voorprogramma van de kaanse Grammy. Wapenfeiten van een ir jaren echter 'out' raakt Zaterdag om 16 uur tre in De Klomp. HIJ MELDT monter dat nog, dat wel. Maar ben het tafeltje staat een bi rij. Nadeel is wel dat je Van onze verslaggever Romain van Damme Hij is begin dit jaar 45 ge\ den. In café De Klomp i daarom bij de veertiger een van herkenning. Meer niet alle rust kan Wally Tax alcoholvrij biertje naar bil werken. „Dat was vroeger wel anc Toen we de ene hit na de an scoorden, kon ik niet zoi door Amsterdam lopen. We ren razend populair. Echt w Als we optraden moest ik de helft van de nummers zin Het publiek zong de an helft. Stond ik daar als dir op het podium". Onlangs is er weer een O ders-album op de markt schenen. 'CQ' (uit 1968) hef cd. Uitgebracht door Pseudo Records uit Maassluis, een foutje op trouwens. Dat anderen nummers geschr hebben. Nee, alle nummers ik geschreven. Ach, dat zal wel verholpen worden met inlegvel. Kan ik me niet mei druk om maken". Hij praat honderduit. Ai dan vroeger toen hij vragen Hoe groter geest, hoe groter beest. Daarmee excuuseerdt eertijds bekende Amsterdan hoogleraar Nederlands zijn drag als hij weer eens van matigheid en liederlijkheid schuldigd werd. Denken vei nu eenmaal drinken, creativ brengt ongebondenheid, du bijna automatisch bandeloc heid met zich mee en de zw activiteit kan slechts verlichi roes. Kunstenaars zijn daarom zi Hanlo dronk zich het gekki oeuvre bij elkaar over zijn g overrustige, melancholische dag niet aan, als die niet gef op bezoek bij Garmt Stuive Amsterdam, maar geheelon begin van de oorlog van zijl ontvangen had, was na vijf leeg. Dat voor Bloem de drank v Stuivelings doorgedrongen, een achteloos gebaar zette I bleef het staan, zelfs toen dt maande: „Mathilde, ik wacl Grönloh, meer bekend als I gedroeg zich als kunstenaai maar al te graag dat Nescio niet van onaangelengde nat verhaal: „Ik hou van de nat hebben. Geleerden en intellectuelen dronken ook. De provincie zijn cliënten hem ongescho die voor, tijdens en na zijn chirurg die zijn vaardigheit trillende handen met vuurw nimmer college gaf voor vi vulde hij met drank. De oc Vanaf hun mannelijke stud geesten en beroemde kunst saamhorigheid en hoofdpij teugels die de fantasie in tot Die tijd is over. Een eigenti uur naar het atelier. De jur Zijn tekstverwerkersappara haar professor na het eerst vergaderingen. In Oost-Europa is het and verwelkomt de gast in zijn Ochtends half acht en dan onderdeel op het programi Pas half elf. De directeur v doorgeschoten gezelschap fles te wachten. Matigheid

de Stem | 1993 | | pagina 20