Projecten Hulst op de tocht PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN DAG KLAPPER PATENT* \L Jaarverslag brandweer Axel: ''Vier ton schade door branden in '92' Zonder extra geld geen bouw gymzaal en aanpak Wilhelminastraat Wapenstenen in muur stadhuis Veiligheid staat voorop bij Meikermis-markt rum DICO IEDINGEN ?E GARANTIE Provincies starten actie voor vermindering afval Ondernemers richten nieuwe promotie club op Commissie Hulst wil niet opdraaien voor aankoop nieuw gebouw Rode Kruis Leerlingen basisschool Zuiddorpe hebben Jeugd EHBO-diploma op zak ZEELAND r particulieren KUSJES ROY PROOST PA! Y STEMEN 3/DOS 3/DOS 1 B/DOS I B/DOS MB/DOS /4MB/DOS B/4M B/DOS 1.269,- 1.411.- 1.455.- 1.732.- 1.903.- 1.916.- 2.086.- /4MB/DOS 2.397.- B/4 MB/DOS 2.567.- rum DICO ?af 25 HULST x: 01140-20181 Prioriteiten Bergse inbrekers op heterdaad betrapt in Tholen Dolle rit Waterschappen maken goede sier met milieuplannen Erica Terpstra VRIJDAG 23 APRIL 1993 IL 1993 briek om te zoenen ns, bedankje, jubileum, receptie boorte, verloving, overwinninq examen, Abraham, openbare zo maar door, mag best eens in ant en wel op de pagina "ten. Moeilijk is dat niet en duur niet te zijn. Prijs per regel of 9 resp. 2,40', één grote repel ht a 2,89 resp. 3,04*. "t plaatsen van een foto of met een formaat van 35 x 45 en wij 15,96 resp. 16,76' verige tarieven op aanvraag. Bij ntante betaling wordt 4,50 n berekend. Foto's worden niet rd. Bel 076-236442 of geef uw en vóór plaatsing af bij één van toren. Schriftelijke opgaven sluitend geaccepteerd indien res bekend zijn, ook indien uw etaling bijgevoegd is. 'en ons het recht voor teksten aaf van redenen te weigeren itgever klachten bereiken over ven tekst behoudt de uitgever cht voor om de naam van de htgever bekend te geven. eze tarieven gelden op zaterdag Verenigingsnieuws nd op 2 kolom op donderdag 1-1-93 t u het zien eman X10. Hij n ik de want s Abra- even efelici- lie en Opa Slock is nu hele dagen „tuus". Nu gaat h oma „elpen". Veel succes. irrondis- te Bre- bij op: lus Heij- tlundert, blijvende woon- of te ver- ihtzitting iren van ntsrecht- dinsdag 1.40 uur, •den ge- verzoek- e tot het Dorlopige langende ot echt- ubsidiair ii en bed, Adriana siek. 93. noemd. Tis geleje, 65 jaor. dat ij wer geboore, meej un kop vol aor. Uitgegroeid tot nun cassanova van de laogej lande, aaje de meskes meejem eelwadomhande. Nu nun trotse vader mee| un uis en un eerd, istij per vandaog officieel gepensioneerd. Niettemin nog volop monter en actief, Nog eens 65, alsjeblief. f84.00 excL 05111 - 3335 05994-17170 ■IULST BIJ tot en met vrijdag 30 april k mogelijk ,an onze verslaggever Wel - De totale brandschade in wel, Koewacht en Zuiddorpe be joeg vorig jaar ruim vier ton. Dat jkt uit het jaarverslag 1992 van vrijwillige brandweer, gemeente yel. De brandweer rukte vorig ijar in totaal zestien keer uit voor [randen en twaalf keer voor hulp verleningen. Het schadebedrag ligt beduidend hoger dan vorig jaar toen voor 184.000 gulden schade door brand werd geleden. De brandweer bluste vorig jaar wel minder branden dan in '91, maar een woning brand in Axel op 4 september deed het schadebedrag flink toenemen. Die zorg de immers voor een schadebedrag van drie ton. Nummer twee op de lijst was een woningbrand in Koewacht op 29 september die voor vijftigduizend gul den schade zorgde. De meeste branden met de grootste schade vielen overigens in de tweede helft van 1992. Zeven branden in de eerste helft zorgden voor een schadebe drag van zestienduizend gulden. Negen branden in de tweede helft van het jaar zorgden voor het overige schadebedrag. Algemeen commandant C. de Pooter constateert in het jaarverslag dat on danks het rampjaar 1992 het landelijk beleid gericht is op bezuinigingen. „De rampenbestrijdingsorganisatie zal wor den ingekrompen en de kosten zullen steeds meer worden afgewenteld op de gemeenten. Met alle gevolgen van dien". Waar dit allemaal toe zal leiden kan hij nog niet overzien. „Duidelijk is dat wij er alles aan moeten doen om het kwali teitsniveau van onze plaatselijke brand weer te handhaven. Veel zal worden gevraagd van de inzet en burgerzin van de vrijwilligers, maar ook de steun van het gemeentebestuur is daarbij onont beerlijk". Van onze verslaggever Hulst - De geplande reconstructie van de Wilhelmi nastraat in Sint-Jansteen en de bouw van een nieuwe gymzaal in Heikant kunnen alleen worden uitgevoerd ais de gemeente Hulst maatregelen neemt om extra geld in kas te krijgen. Ook andere zaken zoals de ver vanging van machines, meer subsidie voor de scouting en het Houtenkwartier en de aanschaf van een nieuwe auto voor de brandweer komen anders in het gedrang. Dat blijkt uit de door burge meester en wethouders van Hulst gepresenteerde voorjaars nota, waarin de sombere finan ciële situatie wordt afgespiegeld. Volgens de laatste becijferingen heeft de gemeente volgend jaar een structurele financiële ruimte van 267.000 gulden. Dat geld moet echter enerzijds worden gebruikt om de bezuinigingen van het Rijk op te vangen en anderzijds om 'verplichte' uitga ven als gevolg van eerdere be sluiten te betalen. Zonder aanvullende maatregelen kunnen de al genoemde en eer door de gemeenteraad vast gestelde prioriteiten dus niet worden uitgevoerd. Maar daar komt bovendien nog eens een heel lijstje zaken bovenop waar van de gemeente de financiële gevolgen op dit moment nog niet concreet kan aangeven. Zo is het de vraag wat er nog allemaal te gebeuren staat met allerlei rijks regelingen, hoe de exploitatie van het nieuwe stadskantoor zal verlopen, of het geld voor stads en dorpsvernieuwing lager wordt en wat het sluiten en opruimen van het sloopterrein De Rape gaat kosten. In de voorjaarsnota wordt een hele reeks mogelijkheden opge somd om de inkomsten van de gemeente op te krikken. Zo zou het subsidiebeleid op de helling kunnen, kan er gestreefd worden naar een verscherpte toepassing van het profijtbeginsel, kunnen de belastingen verhoogd worden, is er de mogelijkheid om par keerboetes zelf te innen en het betaald parkeren uit te breiden en zou de gemeente taken kun nen afstoten. B en W spreken in de nota nog geen voorkeur uit voor bepaalde maatregelen. Ze willen eerst op korte termijn van gedachten wisselen met de commissie fi nanciën over de te volgen strate gie. Boekwaarde Overigens hangt het wat van de politieke keuzes af of de Wilhel minastraat en Heikant echt in het gedrang komen. Er is name lijk nog de boekwaarde van ruim 2,5 miljoen gulden van de gron den in het uitbreidingsplan De Linie. Deze waarde is in principe vrij besteedbaar. Een miljoen willen B en W als reserve in het grondbedrijf storten. Het is vol gens het college het overdenken waard om ook een deel van het geld te gebruiken voor de Wil helminastraat en de gymzaal in Heikant. Aan de andere kant is er ook nog de sanering van het vervuilde Oranjebolwerk, wat de gemeente in ieder geval een eenmalige bij drage van 795.000 gulden gaat kosten. Voor besteding van de rest van het geld ligt er dan nog een lange wensenlijst, zodat er mogelijkheden genoeg zijn. Van onze verslaggever Den Bosch/Middelburg - Op de abdij in Middelburg paraferen medewerkers van de provincie vanaf volgende week hun stukken met pennen van gerecycled materiaal. In het provin ciehuis in Den Bosch kunnen de ambtenaren tussen de middag in het restaurant een week lang onbespoten groenten en fruit, geitenkaas en ecologisch brood uit proberen. Ook bij de andere negen provin cies in ons land is het volgende week actieweek. 'Afval, ik heb er genoeg van', luidt het motto om het personeel er milieubewust te laten denken en werken. Het is een initiatief van het Interpro vinciaal Overleg (IPO) omdat van onze correspondente Tholen - De politie van Tholen heeft in de nacht van woensdag op donderdag drie Bergenaren betrapt tijdens een inbraak bij een inpakbedrijf in Poortvliet. De politie was bezig met een actie om inbraken bij bedrijven te voorkomen. Tijdens de nach telijke rondgang langs de bedrij ven stuitte een patrouille op het drietal uit Bergen op Zoom, de 15-jarige A. te P., de 23-jarige E Y. en de 43-jarige F.S. De mannen waren net bezig allerlei spullen in een personenauto met aanhanger te laden. Bij huiszoe king werden later nog meer gestolen spullen gevonden. De mannen zitten nog vast. Van onze correspondente Dergen op Zoom - De Roosenda ler D. van N. kreeg gisteren op het kantongerecht in Bergen op Zoom 200 gulden boete omdat hij zich als een dolle gedragen had op de weg. Hij reed op het kruispunt van de Wouwsestraat- weg en de Bremstraat in Bergen ep Zoom via de rijstrook voor linksafslaand verkeer rechtdoor door het rode licht. Daarna reed hij ter hoogte van de Papaver straat in volle vaart recht op een groepje voetgangers af. Door een flinke slingerbeweging te maken laar de andere weghelft, wist hij nog net de voetgangers te ont wijken. voor 1 januari 1995 op de pro vinciehuizen officieel interne milieuzorgsystemen ingevoerd moeten worden. Niet alleen daar, ook andere organisaties met een (middel-)grote milieube lasting zijn verplicht te zoeken naar manieren om minder afval te produceren. „Bij provincies bestaat minstens zestig procent van het kantoor- afval uit papier. Dat is teveel om zo maar weg te gooien," aldus voorlichter A. Andriesse van de provincie Noord-Brabant. In Den Bosch zijn ze al langer in de slag met energiebesparende en minder milieuvijandige maatre gelen. De zuinige cv-ketels en het voor hergebruik geschikte kantoormateriaal worden vanaf volgende week gecompleteerd met bakken voor een gescheiden inzameling van ondermeer car bonpapier, wit papier, compu terpapier, klein chemisch afval en karton. Elders in het land krijgen vol gende week op de provinciehui zen verpakkingen, inkoop, ener gie, catering en groente-, fruit en tuinafval de aandacht. Zo worden in Zuid-Holland de ver gaderstukken gedrukt op maxi maal twee dubbelzijdige gekopi eerde A4-tjes. Terwijl in Flevo land het papierafval van een week in de hal van het provin ciehuis ten toon wordt gesteld. „Provincies hebben een voor beeldfunctie voor andere bedrij ven en gemeenten bij het ont werpen en uitvoeren van milieu zorgsystemen," zegt voorlichter Andriesse over het waarom van deze actie. Om de buitenwacht erop attent te maken, is de vere niging Loesje gevraagd om pak kende teksten te leverem voor posters en de kopbladen van faxberichten. In Zeeland doet de provincie er nog een schepje bo ven op. Met een eigen posterac tie om te alten zien dat de pro vincie als het om het milieu gaat minder 'zunig' is dan de volks mond wil doen geloven. Een stukje historie in de muur van het Hulster stadhuis: een wapensteen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Hulst - Twee historische wapenstenen hebben deze week een plaatsje gekregen in de muur aan de achter kant van het Hulster stad huis, dat momenteel wordt opgeknapt. Ze vormen een geheel met twee andere wapenstenen, die al tientallen jaren aan de voor kant van het stadhuis onder het bordes zijn ingemetseld. De vier wapenstenen zaten aan vankelijk in de toren van de basiliek en werden eruit ge haald toen de toren in 1876 na een blikseminslag afbrandde. Drie van de stenen met daarop het wapen van Hulst, het wa pen van Vlaanderen en het wa pen van het koningshuis wer den aan de voorzijde in de muur van het stadhuis gemet seld. Bij de restauratie van dit gebouw in 1951 was er voor de laatste steen geen plaats meer. Het zware gevaarte werd ach ter het stadhuis gedeponeerd. Waar de vierde wapensteen was gebleven bleef onbekend, tot iemand hem in 1958 zwaar beschadigd ontdekte tussen een hoop puin bij de toenmalige gasfabriek. Die wapensteen werd ingegraven in de stadswal nabij de Gentsepoort. Met de plannenmakerij voor een nieuw stadskantoor bij het stadhuis rook de oudheidkun dige kring De Vier Ambachten een kans om de wapenstenen weer hun oude glorie te geven. De vereniging gaf de gemeente de suggestie er de gevel van het nieuwe stadskantoor mee te verfraaien. Ook Hulst-kenner Eddy Taelman zette zich in voor het behoud van de histori sche stenen. De oproepen hebben hun vruchten afgeworpen, want de twee stenen hebben nu een plaatsje gekregen in de stad huismuur. „We hadden eigen lijk gedacht dat ze in het nieu we stadskantoor zouden ko men", zegt Taelman. „Jammer dat ze nu een beetje zijn weg gestopt. Maar wij zijn toch blij dat er voor de stenen een pas sende plaats is gevonden" Van onze verslaggever Breda - De provincie heeft haar felle kritiek op de mi lieuplannen van de Westbra bantse waterschappen goed deels ingeslikt. Dat gebeurde deze week in een overleg van gedeputeerde Son- neveld met een delegatie vanuit West-Brabant onder leiding van dijkgraaf mr. Th. van der Weij- den van het Hoogheemraad schap West-Brabant. Gedeputeerde Sonneveld is er inmiddels van overtuigd dat de waterschappen voldoende geld willen steken in natuurzones en bestrijding van de verdroging. Dat zijn voor de provincie speer punten van beleid in het water huishoudingsplan. Wel moeten de waterschappen op hun begro ting en de meerjarenramingen duidelijk maken hoeveel geld ze in welk tempo voor de, deels nieuwe, milieu-taken uit trek ken. Ook moeten de waterschap pen voortaan eerder inzage in de plannen geven, zodat de in spraak door derden beter uit de verf komt. „Als er iets de laatste dagen is neergesabeld dan is dat de kri tiek van de provincie," aldus dijkgraaf mr. Th. van der Weij- den. „De manier waarop de pro vincie zich in de discussie heeft gemengd, spreekt mij niet aan. Wel ben ik blij dat we tenminste in een vroegtijdig stadium weten hoe de provincie tegen onze plannen aankijkt, anders zou ons werk voor niets zijn geweest." De provincie maakte met een bezwaarschrift tijdens de in spraakronde kenbaar dat ze de waterbeheersplannen van het Hoogheemraadschap West-Bra bant en de negen kleinere water schappen in de regio slecht on derbouwd vond. Heel ongebrui kelijk om dat zo te doen, vonden de leden van de algemene verga dering. Diezelfde provincie moet de plannen uiteindelijk ook goedkeuren. „Ik vraag me af of dat eigenlijk nog wel objectief kan als je jezelf al als partij in de inspraak hebt aangediend," aldus waterschap per Wijne. De algemene vergadering Hoog heemraadschap keurde de plan nen goed onder voorwaarde dat de milieuvoornemens binnen de eerdere kostenramingen kunnen worden uitgevoerd. Zevenbergen/Willemstad - Poli tica Erica Terpstra (WD) brengt in het kader van het 'Europees Jaar van de Ouderen en solidari teit tussen generaties, 1993' op 17 mei bezoeken aan Zevenber gen en Willemstad. Internationaal evenement wordt op zondag 2 mei in Koewacht gehouden Van onze correspondente Koewacht - De organisatie van de Inter nationale Meikermis-markt in Koe wacht heeft een plan gemaakt om de veiligheid van de duizenden bezoekers te waarborgen. Vorig jaar was er van wege de grote drukte kritiek op de veiligheid van het publiek. Daarom heb ben de organiserende verenigingen de koppen bij elkaar gestoken. Samen met politie, brandweer, EHBO en Rode kruis is een nieuw plan gemaakt: de doorstroom zal beter verlopen, dwarsstraten worden niet afgesloten en kruispunten wor den vrijgehouden. Er is de hele dag politie toezicht en de hulpverleners zijn paraat. Ook het parkeerprobleem is opgelost. Er worden drie parkeerterreinen ingericht op een loopafstand van 150 meter van de markt. Met een zorgvuldige bewegwijzering worden de automobilisten doorgestuurd naar de ter reinen bij de basisschool, Super Dog en garage Walhout. Tegen een geringe vergoe ding kan de auto daar geparkeerd worden, er is bewaking op de terreinen. Dit jaar staat de tiende editie op het pro gramma: zondag 2 mei van 11.00 tot 18.00 uur. De organisatie Overlegplatform Axel- Promotie zorgt vanwege het jubileum voor een feestelijke markt met veel andere activi teiten. Het initiatief voor de meikermis-markt is tien jaar geleden genomen door de afdeling voor Ambulante handel Zeeuws-Vlaanderen. Die nam contact op met de Wase Marktkra mers Vereniging en de middenstandsvereni ging Wiveko in Koewacht. Na enkele verga deringen onder voorzitterschap van het overlegplatform was de internationale mei kermis-markt een feit. Het evenement is goed voor duizenden be zoekers. De formule is ijzersterk omdat zowel 'op den Ollandsen als den Belzen Koewacht' het evenement plaatsvindt, een stukje grensoverschrijdende samenwerking dus. Volgens voorzitter P. Apers komen er vele bezoekers op de markt af, omdat het 't eerste evenement in recreatieve sfeer na de winter periode is, het handelskarakter van de markt behouden is en er slechts twee deelnemers per branche worden toegelaten. „Het is werkelijk de grootste recreatieve grensover schrijdende markt in Zeeuws-Vlaanderen", betoogde hij eergisteren tijdens de perscon ferentie in het gemeentehuis in Axel. De markt strekt zich uit over een lengte van ongeveer twee kilometer (Nieuwstraat, Koe- wachtsestraatweg en de Bergweg) over het grondgebied van drie gemeenten: Axel, Moerbeke en Stekene. Daarom opent elk 'jaar de burgemeester van de gastgemeente, in 1993 dus Axel, de markt officieel in bijzijn van zijn beide collega burgemeesters. Dit jaar zijn er nogal wat hoge ambtenaren Axel HENGELEN - Leden van de hengelaarsvereniging Geduld Overwint Alles uit Axel visten in de Westerschelde nabij Os- senisse een wedstrijd die mee telt voor het clubkampioen schap 1993. De vangst was matig. Na afloop werden in het clublokaal van GOA, café Sonnehoeck in Axel, de prij zen uitgereikt. Uitslag: 1. E. Parmentier 119 centimer, 2. A. de Jonge 55, 3. C. van de Berghe 29, 4. J. Arens 28, 5. C. Verdurmen 28 centimeter. Cliiige OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 24 april vanaf 9.00 uur oud papier op. WATERSCHAP - Het water schap Hulster Ambacht geeft maandag 26 april om 13.30 uur een voorlichtingsmiddag in gemeenschapscentrum Mal- pertuus voor de leden van de Katholieke Bond voor Oude- KAARTINGEN Oostburg - Oostburgse Bridgeclub, hotel Du Commerce, wed strijd laddercompetitie. Uitslag groep A: 1. Barendregt/De Vries, 2. Brugge/Pielaet, 3. Langedijk/De Ruyter. Groep B: 1. Her mans/De Nooyer, 2. Hendriksen/Plasschaert, 3. echtpaar Van Steenberge. I HULST - Café de Kroon, 14 uur kaarting. ST.-JANSTEEN - Café Sport, 14 uur vleeskaar- ting. - De Warande, 19 uur jeugdsoos. TF,KNEUZEN - Kalashnikov. 21 uur pre-histo- rische avond. VOGELWAARDE - 't Gelaag, 14 uur bingo KBO. ZUIDDORPE - 't Gemeentehuis, 13.30 uur be- jaardenschieting. AXEL - De Boemerang, 20 uur bingo. Van onze verslaggever Hulst - In Hulst is gisteren definitief een nieuwe onderne mersvereniging opgericht die de promotie van Hulst op een doelmatiger wijze dan tot nu toe moet gaan aanpakken. De nieuwe vereniging, waarin te zijner tijd alle overige winke liersverenigingen moeten op gaan, krijgt de naam Hulst Rey- naertstad. Twee werkgroepen hebben de afgelopen paar maan den al voorbereidend werk ver richt en die presenteerden tij dens de oprichtingsvergadering alvast een stel voorlopige plan nen. De PR-werkgroep heeft een plan bedacht om te proberen zoveel mogelijk gratis publiciteit voor Hulst uit het vuur te slepen bij kranten, weekbladen en tijd schriften, door die te bestoken met informatiepakketten. Verder denkt de vereniging aan borden langs de Expresweg en bij de belangrijkste toegangswegen naar Hulst. Ook wil de werk groep meer reclame voor Hulst maken aan de Zeeuwse kust, door middel van advertenties en verspreiding van folders. Een werkgroep Activiteiten heeft zich beraden op te organi seren evenementen die een pro motioneel karakter dragen. Dit jaar wil men in het laatste week end van augustus Reynaertfees- ten houden en in december een Kerstmarkt. Voor volgend jaar staan een Lenteweekend, Paas weekend, Folklorewekeend, een manifestatie Hulst Culinair, een Zeeuws weekend en een Fanfa reconcours en blaaskapellenfes- tival op de rol. Plannen voor activiteiten op cultureel gebied zijn ook al in ontwikkeling. De nieuwe vereniging is ont staan naar aanleiding van het rapport Hulst Beter, waarin door de initiatiefnemers werd gepleit voor het bundelen van de krach ten, als het gaat om de promotie van Hulst. In totaal hebben 134 bedrijven positief gereageerd op dat initiatief. Veel ondernemers hebben al besloten mee te doen, anderen hebben te kennen gege ven dat ze op de hoogte willen blijven van de ontwikkelingen. Van onze verslaggever Hulst - De meerderheid van de Hulster commissie financiën voelt er vooralsnog niets voor het Rode Kruis Hulst de helpende hand te bieden bij de aankoop van een eigen onderkomen. uitgenodigd om het evenement extra kleur te geven. Om 10.00 uur ontvangt burgemeester W. de Graaf de gasten in het bejaardenhuis De Lange Akkers en een half uurtje later trekt de groep, vergezeld door de muzikanten van EMM en de basisschoolleerlingen van de Zonnebloem en de Eikelaar, naar het markt terrein. De openingshandeling wordt na en kele toespraakjes verricht door de ambassa deur en de honorair consul samen met de schooljeugd die binnen het thema Europa 93 een ludieke opening hebben bedacht. Dit jaar worden ongeveer 25.000 bezoekers verwacht. Aan Belgische zijde worden tach tig verkoopwagens opgesteld en aan Neder landse kant meer dan honderd kramen. Daartussen zijn kermisattracties te vinden en ook de winkels in Koewacht zijn open. Karei Menu is de goed van de tongriem gesneden speaker en clown Francesco di Creatore is eveneens present. Verder muzi kale attracties van accordeon- en mandoli nespelers tot en met volksdans, enkele spe ciale kramen van de toeristische diensten, Veilig Verkeer Nederland, standwerkers en ambachtelijke deelnemers met houtsnijwerk, pentekeningen en schapekaasbereiding. Als speciale attracties wordt een tiental tractor oldtimers opgevoerd en kunnen de bezoekers die even willen uitblazen, een kijkje nemen in de Vlaschaard waar een doorlopende expositie van de hobbyclub Koewacht is en demonstraties van radiozendamateurs. De commissieleden stelden zich gisteravond op het standpunt dat eerst maar eens onderzocht moet worden of het Rode Kruis wellicht gehuisvest kan worden in bijvoorbeeld het gemeen schapscentrum Den Dullaert. Het Rode Kruis wil het gebouw van de Kruisvereniging aan de Tabakstraat kopen. De afdeling heeft gevraagd de subsidie aan de Rode Kruis Colonne te verho gen tot zesduizend gulden en vervolgens dat bedrag over tien jaar ineens te betalen. Daarmee zou de afdeling het financiële plaatje kunnen rond breien. F. de Vries (Groot Hulst) zei al zijn twijfels te hebben over de subsidieverhoging, omdat de ge meentekas er niet bepaald floris sant uit ziet. Daarnaast consta teerde hij nogal wat onzekerhe den in het optelsommetje van het Rode Kruis. Bovendien vond hij dat er in de gemeente wel andere onderkomens te vinden zijn die met leegstand kampen en waarvoor de gemeente moet opdraaien. Ook W. de Brouwer (Gemeenschappelijke Belangen) en mevrouw A. van Wees (PvdA) deelden de mening van De Vries. P. Blommaert (CDA) zei het fi nanciële gedeelte eveneens wat 'huiverig' te vinden, maar steun de de rest van de commissie niet in de eis om een onderzoek naar andere locaties. Wethouder P. Weemaes zag de discussie met enige bevreemding aan. „Het hele financiële plaatje is het pakkie aan van het Rode Kruis. Het enige waar wij over te besluiten hebben is of we die subsidie willen verhogen en of we die voor tien jaar ineens willen geven", aldus Weemaes. De wethouder wees er op dat de gemeente het Rode Kruis niet kan verplichten naar elders toe te gaan. „Wij subsidiëren alleen maar de Rode Kruis Colonne en de vraag is of we die zesduizend gulden huur die de colonne straks voor het gebruik van dat gebouw moet betalen reëel vin den. Het college van b en w vindt van ja". Van onze verslaggever Zuiddorpe - Zeventien leer lingen van de groepen 7 en 8 van de basisschool in Zuid dorpe kunnen voortaan de helpende hand bieden bij al lerlei voorkomende ongeval len. De leerlingen slaagden namelijk voor het Jeugd EH- BO-diploma van het Rode Kruis. Ze kregen het niet voor niets, want ze kregen op zeventien middagen les van de instructeurs mevrouw Heerkens en de heer Risseeuw. Het praktisch en theo retisch examen werd gistermid dag afgenomen door dokter Van Berkel. Gisteravond volgde de uitreiking van het begeerde di ploma. Er werd meteen een feestavond aan vastgekoppeld, waarbij onder meer een mystery guest geraden moest worden. Het bleek de bekende Zuiddor- penaar Fons d'Hert. Vertegen woordigers van de plaatselijke EHBO-vereniging spraken gis teravond de hoop uit dat de jeugdige gediplomeerden zich in de toekomst verder zullen be kwamen in de EHBO.

de Stem | 1993 | | pagina 15