25°/o 8.00 UUR Meer parkeerplaatsen nodig' starter Staat er illeen voor BN'AMRO PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT POLITIE RAPPORT Inderzoek: Terneuzen kampt in 2000 met tekort van 340 plaatsen in centrum Diploma's voor woonwagenbewoners Landelijke Fietsdag in Axel en Terneuzen |udio/vid®° Fiets-in Westdorpe voor kinderen in Derde Wereld ALNO. Pure schoonheid in greeploze keukens. Vrije School in Terneuzen houdt zaterdag lentemarkt ZEELAND C3 !e comPuter 1 J faxen ook met Terneuzense niajoretten houden reünie Spoorwegen sluiten NS-reisbureau van station Roosendaal Kinderdisco SKI in Sluiskil viert eerste verjaardag Westkapelle brengt beroep uit op ds. A.J. Gunst 800 Roosendaalse scholieren naar huis na bommelding GS: Oostburg moet meebetalen aan aanpassingen Den Hoekzak 1993 DONDERDAG 22 APRIL 1993 i Geldig van 22/4 t/m 26/4 Zolang de voorraad strekt 134 zijn tal van organisaties en i in belangrijke mate gericht lan starters. Zij gaan daarbij erder dan alleen maar adviesgesprekken. «r*A ragen die u als startende heeft, kunt u uitstekend ze bedrijfsadviseur MKB Lambert. ted opgeleide bankier die de teiten zelf in huis heeft. 5 specialistische kennis van binnen handbereik. iformatie vindt u onze sdesk in: mbert Herengracht 15 tel. 01150 - 76 222 inde Markt 3 tel. 01170-58 000 Grote Markt 20 tel. 01140 - 83 000 yin onze verslaggever lerneuzen - De Terneuzense binnenstad kampt in het jaar ;000 met een tekort van 340 parkeerplaatsen. Dat blijkt uit {en parkeeronderzoek dat on langs is uitgevoerd. Om het tekort weg te werken is uitbrei- jmg van de parkeergelegenheid alleen mogelijk bij de huidige parkeerterrei nen aan de Westkolkstraat, bij de Axel- sedam en in het plan Steenen Beer. Dit plan is een vernieuwingsproject voor het deel van de binnenstad tussen de Markt, het gemeentehuis en de Schelde- boulevard. Deze drie oplossingen, die bij elkaar de benodigde 340 parkeerplaatsen opleve ren, worden aangedragen in de parkeer- nota 1993. In het plan Steenen Beer is de meest voor de hand liggende oplos sing de bouw van een parkeergarage onder de nog te realiseren gebouwen. Het Terneuzense college van b en w wil de woongebieden niet betrekken in de verdere uitwerking om het berekende tekort aan parkeerplaatsen op te lossen. Het beleid van het gemeentebestuur is er immers op gericht dat woongebieden nu en in de toekomst geen parkeerover last mogen krijgen. De leefbaarheid is prioriteit nummer één. De plannen voor uitbreiding van de parkeergelegenheid bij de Axelsedam worden meegenomen in de verdere ont wikkelingen omtrent die dam. Het ge meentebestuur wil een deel van de Oostelijke Kanaalarm droogleggen om de rondweg te realiseren. Op dit droog gelegde deel wordt dan een parkeerter rein met een capaciteit van ongeveer honderd auto's gerealiseerd. In de berekening van het aantal par keerplaatsen tot en met het jaar 2000 is geen rekening gehouden met de moge lijke groei van het personenautobezit. Het gemeentebestuur beseft dat dit een gewaagd uitgangspunt is en niet zonder risico's. Daarom moeten goede alterna tieven voorhanden zijn. Zoals in de vorm van beter openbaar vervoer, bij voorbeeld een stadsdienst of het inscha kelen van een particuliere vervoers maatschappij, en bevorderen van het fietsverkeer. Dit is minder moeilijk dan verbetering van het openbaar vervoer. Het fietspaden netwerk in Terneuzen is immers redelijk en het college verwacht dat met goede overdekte en bewaakte fietsenstallingen op de belangrijkste aanvoerroutes het fietsverkeer onge twijfeld zal toenemen. De wijze waarop het parkeren kan worden beheerd, moet in de ogen van het college verder worden uitgewerkt in een parkegrplan. De parkeernota 1993 wordt donderdagavond 29 april behan deld tijdens de raadsvergadering. Van onze correspondent Terneuzen - Een aantal oud-leden van het ETMP (Eerste Terneuzense Majo- retten Peloton), houdt op zaterdag 15 mei een reünie in restaurant 't Vijverhof in Terneuzen. Het majorettenpeloton be stond van 1970 tot 1982 en was in die twaalf jaar erg succesvol in zowel binnen- als buitenland. Het hoogte punt vormde de uitnodiging in 1974 om naar Cannes in Frankrijk te komen. Met het vliegtuig vertrokken toen zo'n twintig majorettes van af Schiphol naar het zuiden van Frankrijk. Evelien Boussen-De Kramer en Joke van Doorn-De Kam, de ini tiatiefnemers van deze reü nie. verwachten dat de oud leden een hoop gespreksstof hebben. Nog niet alle oud leden zijn opgespoord. Men kan zich aanmelden bij de beide dames. Telefoon: 01150-96781. Roosendaal/Utrecht - Het reis bureau van de Nederlandse Spoorwegen op het station Roo sendaal gaat dicht. De NS gaan in totaal 6 van de 26 NS-reisbu- reaus sluiten omdat ze niet ren dabel zijn. Dat staat in een reorganisatie plan dat door de hoofddirectie van de NS is goedgekeurd. De medewerkers van de reisbureaus zijn daarover woensdagavond geïnformeerd. NS wil de efficiency van zijn reisbureaus verbeteren. De maatregelen kosten 25 arbeids plaatsen, maar volgens NS is er geen sprake van gedwongen ont slagen. De reisbureaus nieuwe stijl gaan naast treinreizen ook vlieg tickets en volledige auto-, bus-, boot- en vliegreizen in en buiten Europa aanbieden. De reisbureaus in de volgende plaatsen gaan dicht: Naarden- Bussum, Venlo, Hengelo, Hoorn, Amersfoort en Roosendaal. Bij de reisbureaus werken in totaal 70 mensen. Na drie jaar kijkt NS of er nog meer ingrepen nodig zijn. Van onze verslaggever Oostburg - Negen woonwagenbewoners uit Zeeuws-vlaande- ren hebben met succes de vooropleiding gevolgd voor het behalen van een vrachtwagenrijbewijs. De cursisten kregen de certificaten gisteren in het gebouw van de basiseducatie in Oostburg uitgereikt door regio-hoofd Jeanne Helfe- rich. De vooropleiding is georganiseerd door de stichting Basiseducatie en had tot doel de deelnemers de nodige bagage mee te geven voor het volgen van de uiteindelijke opleiding tot vrachtwagenchauffeur. Met die opleiding kunnen ze nu beginnen. Op dit moment loopt via de stichting Basiseducatie ook nog een opleiding voor het middenstandsdiploma en het garagebedrijf. Verder zijn er plannen voor het opzetten van een cursus ambulante handel. Van onze correspondent Westdorpe - De parochiële werkgroep SOS (Stuurgroep Ontwikkelings Samenwerking) houdt, samen met de leer krachten van de basisschool De Kreeke, voor de elfde maal «n fiets-in. Die vindt plaats op donderdag 29 april. Het doel van de fiets-in is geld in te zamelen om de kinderen in de Derde Wereld te helpen. Via het foster Parents Plan heeft men destijds een kind in Mali en in Opper-Volta geadopteerd en ook ha Mensen in Nood worden 'wee kinderen geholpen. Daar- Van onze correspondent Sluiskil- Zondag 25 april viert «et Sociaal Kultureel Initiatief '"KI) te Sluiskil het feit dat ze een jaar geleden gestart zijn met een kinderdisco. De disco's wor den een keer per maand gehou- en en heeft een vaste groep van bezoekers. Om een en ander te vieren heb- en de vrijwilligers een play- ackshow georganiseerd. Er zijn eeds zes groepen van deelne- ers, maar de organisatie zoekt °S enkele belangstellenden. t,°or aHe deelnemers in de leef- JQ van 3 tot en met 13 jaar is er ,erinnering en er zijn prij- naast wordt via een financiële bijdrage ook de Vastenactie ge steund. De kinderen van de basisschool komen ook dit jaar weer langs de deur om sponsors te vinden voor hun fietstocht. Voor ieder gefiet ste kilometer geeft men een zelf te bepalen bedrag. Uiteraard kunnen ook inwoners van West dorpe deelnemen aan de tochten over tien en twintig kilometer. Men vertrekt om 18.30 uur op de speelplaats van De Kreeke voor de tocht door de uitgestrekte polders rondom het dijkdorp. Stijl en raffinement. Dat zijn de kenmerken van deze hoogwaardige kunststof keukens.Tijdloze elegantie in diamant mint en diamant wit. Een van de vele voorbeelden uit het brede ALNO- programma BERGEN OP ZOOM: Bouwmat. "De Schelde" Vermuidenweg 3 tel. 01640-36910. BREDA: Verlegh Bouwstoffen Ginnekenweg 284 tel. 076-652550. DONGEN: Keukencentrum Dongen St. Josephstraat 161 tel. 01623-22446. ETTEN LEUR: Eleveld Mon Plaisir 19 tel. 01608-13850. OOSTERHOUT: Struyk Handel Koningsdijk 69 tel. 01620-56444. TERNEUZEN: Bouwvoorl. de Hoop Schuttershofweg 32 tel. 01150-80315. zen te winnen. De disco annex P'ay5ackshow wordt gehouden de soosruimte van 't Meulen- ®'uiskiL Aanmelden kan de zaal. Iedereen is welkom. cWnftree bedraaSt A 1.15 (in- uusief consumptie). Van onze correspondent Terneuzen - Op zaterdag 8 mei vindt de twintigste Landelijke Fietsdag plaats. Het ANWB-kantoor Terneuzen heeft dit jaar in samenwerking met de VW Terneuzen en Axel en het Rode Kruis afdelingen een attractieve route uitgestippeld met een lengte van 40 kilometer. Het is voor het eerst dat de ANWB samen werkt met de VW's en de Rode-Kruisafde- lingen. „Vorig jaar was er geen landelijke fietsdag. De VVV en het Rode kruis vonden dit zo spijtig dat ze zelf een alternatieve fietsdag hebben gehouden. Als ANWB hebben we hier graag op ingespeeld. De samenwerking verliep pefrfect", aldus Francien Hopman die namens de ANWB samen met W. van Troost (Rode Kruis) de route heeft uitgestippeld. Beschrijving Van Troost, officieel gids, heeft bij de route een uitgebreide impressie geschreven met allerlei leuke wetenswaardigheden. Die beschrijving kost een gulden. De op brengst is bestemd voor het Rode Kruis. Er zijn twee startpunten. Wie in Terneuzen wil starten, kan dat doen bij het Rode- Kruisgebouw aan de Mr. Haarmanweg 13. Ook het Rode-Kruisgebouw te Axel aan de Nieuwendijk is startplaats. Ten opzichte van elkaar zijn de beide gebouwen rust plaats. Het startgeld bedraagt drie gulden. Een deel hiervan komt ten goede aan de Hartstichting. Extraatjes Tijdens de route zijn er een aantal extra- tjes opgenomen. De politie is aanwezig om fietsen te graveren en geeft voorlichting over diefstal en inbraak, terwijl WN fiet sen keurt. De wegenwacht is paraat om lekke banden te repareren en geeft demon straties. De pas gerestaureerde molen in Spui is ook in de route opogenomen. Voor de deelnemers is er een medaille. .Ook aan moederdag (9 mei) is gedacht. Voor alle moeders is er na afloop nog een aardig heidje. Hoofdplaat LENTECONCERT - Het jaar lijkse lenteconcert van de Hoofdplaatse muziekvereni ging Oefening Baart Kunst (OBK) wordt dit jaar gehou den op zaterdag 24 april in café De Vriendschap. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. De avond wordt gevuld met op treden van tamboers en de fanfare. De leiding is in han den van dirigent Joop de Poot- er. Aardenburg HONDENCLUB - De Hon denclub Aardenburg start za terdag 7 mei om 14.00 uur met een nieuwe cursus gedrag en gehoorzaamheid. Deze dag zal vooral in het teken staan van theorie. De trainingen volgen op de zondagen daarna van 9.30 tot 10.00 uur en op de dinsdagen van 19.00 tot 19.30 uur. Iedereen die een hond heeft van zes maanden en ouder, kan aan de cursus deel- Breskens BEURS - Van vrijdag 23 tot en met zondag 26 april pre senteert winkeliersvereniging Ons Belang uit Breskens weer een ondernemersbeurs in een tent op het Oranjeplein. 26 Ondernemers doen mee. De openingstijden van de beurs zijn: vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur. Zaterdag van 13.00 tot 22.00 uur en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. OUD PAPIER - Zwemvereni ging Scheldestroom haalt vrij dag 23 april 's avonds weer oud papier op. DODENHERDENKING - Op dinsdag 4 mei worden in Bres kens de doden herdacht die gevallen zijn in de Tweede Wereldoorlog. Om 19.40 uur wordt een stille omgang ge houden met vertrek vanaf de Nederlandse hervomde kerk in de Dorpsstraat. Om 19.55 uur wordt een krans gelegd door kinderen van de basisscholen. Om 20.00 uur wordt de Last Post geblazen en worden twee minuten stilte in acht gehou den. Dan volgt het Wilhelmus. Tenslotte vindt een rondgang plaats langs de oorlogsgraven. Oostburg EHBO - De EHBO-afdeling van Oostburg heeft er weer 14 nieuwe leden bij. In totaal gingen 14 cursisten vorig jaar oktober van start. Zij slaagden allemaal voor hun examen. De EHBO-afdeling Oostburg houdt ter afsluiting van de cursus morgen, vrijdag, een feestavond voor de leden in café De Tol. Westdorpe OUD PAPIER - Bestuur en leden van de voetbalvereni ging RIA halen zaterdag 24 april oud papier op. Zij begin nen om 9.00 uur. Zaamslag VUURWERK - Naar aanlei ding van het 65-jarig bestaan van de Oranjevereniging Zaamslag is er zaterdag 1 mei om 22.00 uur vuurwerk achter het bejaardenhuis. Snelheids kampioenschap Eede - André Geirlandt uit het Belgische Adegem won de eerste proef van het snelheids kampioenschap die de trim- formatie De Wielertoerist uit Eede hield. Deze proef be stond uit een rit over 47 kilo meter in de polders rondom Eede. Al na vijf kilometer vond de eerste schifting plaats toen 22 man zich af wisten te schei den. Na vijftien kilometer ble ven er nog elf in de frontlijn en na dertig kilometer nog zeven. Rudy Buzeijn viel weg wegens pech en even later haakte ook Ronny Versluys met kramp af. André Geir landt, Rini Cromheecke, Wim du Bois, Guido Paridaen en Marco van der Meulen bleven over. In de slotkilometer sprong André Geirland weg. Hij hield twee seconden over op de spurtende achtervolgers waarvan Cromheecke de snel ste was. Geirlandt was tevens de eerste B-renner (boven 40 jaar), terwijl Marco van der Meulen de eerste A-renner (onder 40 jaar) was. De vol gende proeven van het snel heidskampioenschap zijn: tijdrit in Eede op 9 mei, rol len wedstrijden op 2 oktober en een veldrit op 16 oktober. UITSLAGEN 1. André Geirlandt (België) 47 kilometer in 1.17.09, 2. Rini Cr omheecke (Aardenburg) op 2 se conden, 3. Wim du Bois (Aarden burg), 4. Guido Paridaen (Aar denburg), 5. Marco van der Meu len (Oostburg) op 29 seconden, 6. Ronny Versluys (Zuidzande), 7. Rudy Marclé (België), 8. Jan van de Linde (Oostburg), 9. Filip Lampaert (België), 10. Rudy Bu zeijn (Sehoondijke). De geslaagden kunnen nu aan de opleiding voor vracht wagenchauffeur beginnen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Westkapelle/Tholen - De gere formeerde gemeente van West kapelle heeft een beroep uitge bracht op ds. A.J. Gunst te Tho- len. Ds. Gunst, die 11 januari 1941 werd geboren, is sinds 12 januari 1989 predikant in Tho- len. Daarvoor diende hij Terneu zen (1985). In Westkapelle is ds. Gunst beroepen in de vacature die daar sinds de instituering van deze gemeente, in 1921, be staat. Van onze verslaggever Roosendaal - Een flauwe grap. Zo omschrijft een woordvoerder van de Roosendaalse politie de bommelding gisteren op het Norbertus College in Roosen daal. Even voor twee uur kwam op de school een telefoontje binnen van een man die meldde dat over anderhalf uur een bom in de school zou afgaan. Een half uur tje later belde de man, die vol gens de politie ongeveer 40 a 50 jaar zou zijn en algemeen be schaafd Nederlands sprak, weer op. Toen zei hij dat er nog een uur restte en hing weer op. De inmiddels gewaarschuwde politie besloot, ondanks het ver moeden van een grap, twee men sen te sturen waaronder een zo genaamde bomverkenner. Deze besloot de school toch te ontrui men, dit tot groot genoegen van de ruim 800 leerlingen die zo'n verzetje wel konden waarderen. Uiteindelijk was in het hele schoolgebouw geen bom te be kennen en bleek het inderdaad om een grap te gaan. Diefstal portemonnee Oostburg - Een vrouw uit Maldegem deed gisteren bij de politie aangifte van diefstal van haar portemonnee met daarin een bedrag van 7000 Belgische frank. De portemon nee zat in een tas die aan haar schouder hing. Gebruik ma kend van de drukte tijdens de markdag hebben (vermoede lijk twee vrouwen) kans ge zien haar haar portemonnee uit de tas te halen. Auto-inbraken Retranchement - Gistermid dag tussen twee en vier uur werd ingebroken in drie aan de kustlijn tussen Retranche ment en Groede geparkeerd- staande Duitse personen auto's. Uit de voertuigen ver dween voor een totaal bedrag van 350 DM. Verder ook enke le autopapieren. De schade aan de auto's wordt geschat op 5000 gulden. Men had zich toegang verschaft door het vernielen van de zijruiten van de voertuigen. Met toneel, muziek, kaasmakerij en cursussen Van onze correspondent Terneuzen - De Zonneschool en de peutergroep Doppejan uit Terneuzen houden zaterdag 24 april gezamenlijk een lente markt in het gebouw van de Vrije School aan de Handellaan. speelgoed maken en is eveneens op de lentemarkt aanwezig met zijn cursusmateriaal. Het duo Anneke en Joop verzorgen het muzikale gedeelte in het begin van de middag en later brengt Arno Sanders Zuidamerikaanse muziek. Er is verder een stand met kin derboeken en planten, een kaasmakerij en een imker. De jeugdafdeling van de Steltkluut is eveneens present. Daarnaast kan men werk van de kinderen van de eerste en kleuterklas be zichtigen. De lentemarkt duurt van 13.00 tot 17.00 uur en is vrij toegankelijk voor het publiek. De opening wordt om 13.00 uur verricht door de kleuters die dan een lentespel opvoeren. Om 14.00 en 15.00 uur voeren de eersteklassers toneel voor het publiek. Tussendoor, om 14.30 en 15.30 uur, is het de beurt aan de peuterjuffen, die voor de kleinsten een poppenspel spelen. Voor de school zal een paarden- koets met koetsier staan waar mee men een rondritje rond de kreek kan maken. Carin Vinke, die de cursus antroposofische popjes maken geeft, toont samen met enkele cursisten de werkwij ze en het resultaat. Toon de Poorter geeft een curcus houten Van onze verslaggever Middelburg - De gemeente Oostburg moet meebetalen in de kosten die gemoeid zijn met de aanpassing van de ingang van het sociaal-cultureel centrum Den Hoekzak. Dat vinden Gedeputeerde Staten van Zeeland. Den Hoekzak wil de entree van het centrum toegankelijker maken voor gehandicapten en dat kost 22.000 gulden. De maximale bijdrage van de provincie is tien mille, maar GS willen niet meer meebetalen dan de helft van dat bedrag. Immers, het gaat hier om het verbeteren van de toegankelijkheid van een gemeentelijke voorziening. Dus mag van het Oostburgse gemeen tebestuur redelijkerwijs ook een bijdrage worden verwacht, stelt het dagelijks provinciebestuur.

de Stem | 1993 | | pagina 17