!L TOYOTA. Gifcontrole boeren succesvol ewoon per telefoon een lening afsluiten, dat lijkt me fantastisch!' TOYOTA Drukke briljanten bruiloft in Sint-Jansteen Veel verboden bestrijdingsmiddelen gevonden in Zeeuws-Vlaanderen Jansenius schoolband wil allerbeste worden VER 1100L I 15.500.- s Oudste harmonie van Nederland naar Hulst Sanering Oranjebolwerk kost 12,6 miljoen gulden Betere aansluiting opleiding leraar en schoolbegeleiding EXCLUSIEVE BRUIDSREPORTAGES ^>SPKtor I STUDIO DIELEMAN (drijf verlinde b.v. Brandje in kerncentrale van Doel GS kiezen niet voor duurste variant Onderhoud Shell kost 30 miljoen IL 1993 uur FOTO SERVICE Vlooswijkstraat 77 Tel. 01150-96973 destem zeeland DONDERDAG 22 APRIL 1993 DEEL C ipioen en. Kom le inruil- uek waarom Ita-dealer heet Tel. 01640-41250 BREDA- |00-14810 ROOSENDAAL- Stationsstraat 25 - lei. 01612- -T - Lange Reksesiraat 11 - lei. JLBEDR1JF ALEX V.D. VELDE i*OH. AgvniJ6 Jansenius schoolband ...morgen vuurproef... FOTO CAMILE SCHELSTRAETE r wul zijn snelle lijnen beloven Corolla Hulehhach luif/kanteldak, multi- laarbij ontvangt u een arta sportfiets. Tijdens de ■maakt u kennis met de la: de Starlet Si, Corolla it ras, Carina E GTi. Van onze correspondente Hulst - De school maakt een verlaten indruk, tot een zijdeur open gedaan wordt. Flarden muziek waaien naar buiten. Terwijl andere leerlingen van de Jansenius scholengemeenschap uit Hulst genieten van het weekend, repe teert de schoolband. Niet zomaar een schoolband. De leden spelen niet alleen omdat het ontspannend is; er wordt keihard gewerkt omdat de Jansenius leerlingen graag een positief oordeel willen krijgen van de jury die morgen komt luisteren. Deze jury kiest tijdens de finales tussen 3 en 12 juli de beste schoolband van Nederland uit. Deze jaarlijkse verkiezing vindt plaats in de Jaarbeurs in Utrecht en de winnaar mag optreden in Countdown, het populaire televisieprogramma, mag een single-cd maken en krijgt nog wat leuke prijsjes. Een aantal bands heeft zich opgegeven voor de Coca Cola schoolband verkiezing. Morgen komt de jury luisteren of de Hul ster band kans maakt om tot de finales door te dringen. Het optreden vindt plaats in de aula tijdens het zesde lesuur (13.55 tot 14.45 uur). De schoolband koos voor de naam 'To the Point'. Accuratesse en een volledige inzet is het kenmerk van de band die al vijf jaar bestaat maar slechts twee jaar speelt in de huidige samenstelling. Deze bestaat uit: Björn Boerdam (zang/bas), Ingeborg van Bremen (zang), Davy Wentzler (gitaar), Frank Schansema (synthesizer), Misja van Waterschoot (drums) en leraar muziek Peter van Kouteren (synthesizer). „We zijn gaan optreden omdat we ge vraagd werden voor eindexamenfeesten en andere feestelijke schoolevenementen. We begonnen het succes te ruiken toen we enthousiaste reacties kregen van een 300-koppig publiek in 1992 in Axel waar we op Hemelvaart een optreden verzorg den. Toen de uitnodiging voor de verkie zing van de beste schoolband van het jaar binnenviel, hebben we de koppen bij el kaar gestoken en een goed repertoire sa mengesteld. De gemaakte cassette viel blijkbaar in de smaak en ik hoop dat we de jury vrijdag kunnen overtuigen," stelt Peter van Kouteren die zijn 'jongens' sti muleert om ernstig en hard te werken. Er werden nogal wat covers ten beste gegeven de afgelopen jaren, maar omdat de jury eigen nummers erg waardeert, is To the Point zich gaan toeleggen op het schrijven van eigen muziek. De symfoni sche rockstijl overheerst in de nummers van de Janseniusband. Natuurlijk is de vuurproef morgen erg belangrijk, maar het is voor de muzikanten niet het enige evenement. Er staan al vijf data goud omrand in de agenda: 23 april beste schoolband van Nederland festival; 29 april eindfeest eindexamenleerlingen; 20 mei optreden in het Axelse café La Chouette; 4 juni optreden in de grote zaal in Den Dullaert in Hulst en 11 juni optre den in Disco Love in Kloosterzande. 31.000 km, sept. 1990 IDSEWEG 31 - TERNEUZEN |Tel. 01150-18500 cp™ 06-96.82 1g~Pm) Meisjes stellen zicb voor. j kiest en maakt 'n afspraf1* „Mag ik zonder badpak ook zwemmen?" vroeg meiske „Oh badmeesters gaat steeds verder!" 06-340.340.30 (50cbhm) Het echtpaar Janssen-Rottier FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondente Doel - Gistermorgen is tijdens de revisiewerk- zaamheden in de kern centrale van Doel een brandje ontstaan. De centrale Doel 4 was stil gelegd voor schilderwerk zaamheden. Papier dat ge bruikt werd bij het schilder werk vloog in brand, maar werd onmiddellijk geblust door de eigen werknemers. De brandweer van Beveren werd opgeroepen, maar la ter weer afgebeld. De brand heeft nauwelijks schade aangericht. Van enig gevaar voor werknemers of bevol king is geen sprake geweest. Van onze verslaggever Cees Maas Oostburg - De verscherpte controle in Zeeuws-Vlaande- ren op verboden bestrijdingsmiddelen bij boeren is een groot succes. Vijfduizend kilo illegaal gif is ingeleverd of in beslag genomen en er zijn 27 processen-verbaal uitgedeeld. De conclusie van justitie en poli tie: er blijken veel illegale be strijdingsmiddelen onder de boe ren te zitten. En niet alleen in Zeeuws-Vlaanderen. Walcheren en de Bevelanden staan nu op de rol voor het project. Sinds 1 januari is de politie in Zeeuws-Vlaanderen samen met justitie in Middelburg doende met het project. De bedoeling is bestrijdingsmiddelen die in het kader van de Bestrijdingsmid delenwet verboden zijn of waar van de houdbaarheidsdatum is verstreken, ingeleverd worden. Met gerichte controles wijst de politie de boeren daarop of neemt partijen in beslag. Soms gaat het om flessen met restjes die in een verloren hoek in de schuur staan, soms gaat het om middelen waarvan de boer niet eens weet dat hij ze niet mag hebben en soms gaat het om zwaar illegale middelen, afkom stig uit België. Groepscommandant Geert Doos je van de Rijkspolitie in West- Zeeuws-Vlaanderen, operatio neel leider van de actie, vindt het project 'bijzonder succesvol'. „Het is niet alleen allemaal con trole wat de klok slaat. Boeren bellen ook op en vragen of we hun voorraad willen doornemen. Dus die vijfduizend kilo, wat veel is als je beseft dat dit uit het milieu is gehouden, is een graad meter voor het succes van het project. En 27 processen-verbaal is niet veel, ongeveer vijf procent van het aantal gecontroleerde boeren, dat is relatief positief. Je kunt dus stellen dat van de ruim vijfhonderd boeren die gecontro leerd zijn er weinig opzettelijk nalatig zijn met verboden mid delen, maar dat de hoeveelheid van die middelen wel veel is." Een doorslaand succes, vindt ook milieu-officier van justitie De Lange. „Er zijn zoveel mid delen gevonden dat de depots het niet aankonden. De bedoe ling is nu dat we verder gaan met de controles, maar dan op Walcheren en de Bevelanden, daar verwachten we geen andere resultaten. Er zit nogal wat, zo blijkt." Het gifproject, waarvan de eva luatie pas in juni op het program staat, is een vervolg op een an der milieuproject dat vorig jaar in West-Zeeuws-Vlaanderen werd: het mestproject. Ook hier waren de boeren doelwit. Doosje en De Lange willen voorkomen dat de boeren zich dubbel ge pakt voelen door justitie. Doosje: „Je kunt merken dat er stress heerst onder de boeren, over de economische situatie, en nu met die projecten voelt men zich een gepakte groep. Dat is jammer, maar laten we niet ver geten dat we veel meer andere dingen doen op milieugebied dan alleen naar de boeren kijken." Van onze correspondente Hulst - De oudste muziek vereniging van Nederland komt komend weekend naar Hulst. De Koninklijke Harmonie Roermond, opge richt in 1775 houdt hier een trainingsrepetitieweekend. De vriendschapsbanden tus sen de harmonieën van Roer mond en Hulst zijn enkele ja ren geleden al gesmeed. Toen in 1991 de Hulster formatie het 190-jarig bestaan vierde, werd de harmonie uit Roer mond, als oudste in Neder land, gevraagd deel te nemen aan de feestelijkheden. Toen is afgesproken dat er een uitgebreider bezoek zou vol gen. Zaterdag komt het Roer- mondse muziekgezelschap met de concertafdeling, bestaande uit tachtig muzikanten, naar Hulst. Het muziekprogramma is aardig overladen. Er wordt gerepeteerd en gemusiceerd en bovendien verzorgt de groep nog een concert. Dit alles ter voorbereiding tot deelname aan het Europees Muziekcon cours in het West-Duitse Trier. De Limburgse muzikanten ko men zaterdag rond 10.00 uur aan en worden ondergebracht in de verpleegstersflat van het voormalige Liduina zieken huis in Hulst. Als gastheer treedt natuurlijk de Konink lijke Stedelijke Harmonie Hulst op. Het bestuur heeft niets aan het toeval overgela ten, de catering is in handen van een speciale commissie en anderen hebben een ontspan ningsprogramma samenge steld. Zaterdagavond vindt een verbroedering plaats tus sen beide muziekkorpsen. Zondagmorgen treden beide groepen op in de arena van de grote zaal in het gemeen schapscentrum Den Dullaert. Die arena wordt gevormd in het midden (de kuip) van de zaal en het publiek kan dus een plaatsje zoeken rondom de muzikanten. Dit levert een boeiend schouwspel op, er kan namelijk eens in de orkestbak gekeken worden en de dirigent en muzikanten worden letter lijk op de vingers gekeken. Het gezamenlijke concert be gint om 10.30 uur en duurt ongeveer twee uur. Door de spontane medewerking van sponsors is de toegang tot dit uniek muzikaal evenement gratis. Van onze correspondent Sint-Jansteen - Het echtpaar Janssen-Rottier vierde giste ren de 65-jarige bruiloft. De gezondheid van de 86-jarige Cyrillus en de 87-jarige Anna is nog goed. Cyrillus heeft een aantal jaren als seizoenarbeider op Texel ge werkt. Verder is hij werkzaam geweest als klompenmaker en landarbeider. Het echtpaar heeft drie kinderen en vier kleinkinderen. Als hobby houdt Cyrillus nog steeds dui ven, maar aan de wedstrijden wordt niet meer meegedaan. Van de Koningin en„de Commissaris van de Koningin ontvingen zij een telegram en van burgemees ter en wethouders kregen zij een fruitmand. Het was voor het briljanten echtpaar een drukke dag. Fami lie, vrienden en buurtbewoners kwamen hun felicitaties over brengen. Van onze verslaggever Hulst - Van de verschillende mogelijkheden om de vervuiling van het Oranjebolwerk in Hulst aan te pakken hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland uiteindelijk gekozen voor een variant die 12,6 miljoen gulden kost. Dat is de op één na goedkoopste operatie, want het duurste alternatief komt neer op een bedrag van 21,5 miljoen gulden. De provincie heeft het Rijk gevraagd met deze variant akkoord te gaan en het benodigde geld beschikbaar te stellen. Dan kan namelijk zo snel mogelijk met de saneriing van de bodemvervuiling worden begonnen. Van de kosten moet de gemeente Hulst 7,5 procent voor haar rekening nemen en dat komt neer op een kleine miljoen gulden. Daar had men in Hulst al rekening mee gehouden. Bij het karwei worden ook de verontreiniging op het voormalige terrein Picavet en een deel van de binnenvest betrokken. Zowel bij Picavet als in de binnenvest moet de verontreinigde grond worden verwijderd. Bij het Oranjebolwerk kan worden volstaan met een isolering van de vervuilde grond en het grondwater. Het is namelijk de bedoeling dat het bolwerk louter als parkeerterrein gebruikt gaat worden. Overeenkomst Hogeschool Zeeland en RPCZ Van onze verslaggever Middelburg - A.P. van Antwerpen, voorzitter van het College van bestuur van de Hogeschool Zeeland en C. Joziasse, voorzitter van het bestuur RPCZ, hebben gisteren in het gebouw van de PABO een samenwerkingsovereenkomst on dertekend. De basisscholen en het speciaal onderwijs in Zeeland zullen daar direct profijt van hebben. De samenwerkingsovereenkomst houdt namelijk een bundeling van kennis van beide instituten in en een gezamenlijk aanbod met betrekking tot nascholings cursussen. Ook de aansluiting tussen de lerarenopleiding en schoolbegeleiding zal door het gezamenlijk optreden van het RPCZ en de sector PABO van de Hogeschool Zeeland beter tot zijn recht komen. De Pedagogische Akademie Ba sis Onderwijs (PABO), onderdeel van de Hogeschool Zeeland, en het Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland (RPCZ) werken beide voor het Zeeuwse onder wijsveld. De PABO als oplei dingsinstituut voor leraren ba sisonderwijs en speciaal onder wijs, het RPCZ als schoolbege leidingsdienst. Het RPCZ verzorgt tevens na scholingscursussen. Vrijwel alle scholen voor basisonderwijs en (ADVERTENTIE) de Postbank Lccnlijn voert uw gegevens in de computer in en belt u terug om u tc verrellen of u de lening kunt krijgen. Als dat zo is, krijgt u het contract thuisgestuurd en vervol gens wordt het geld op Een thuisbankier belt dan nu even de Postbank Leenlijn. I uw girorekening gestort. De Postbank I Lccnlijn is door de Zo makkelijk gaat dat bij de Postbank. Een thuisbankier belt en uw maandelijkse vaste ■HM week bereikbaar van U vertelt dan uw giro- 8.15 tot 21.00 uur en op zater- nummcr, uw netto-inkomen dag van 9.00 tot 12.00 uur. Met andere woorden: voor een lening gewoon eten lasten en hoeveel u wilt lenen als u voorde makkelijkste weg met de Postbank Lccnlijn: en dc gewenste looptijd. kiest, kiest u meteen voor de (0.48) 95 2345. Ken medewerker van beste. POSTBANKMiJ Thuisbankieren doe je met de Postbank. speciaal onderwijs in Zeeland zijn bij het RPCZ aangesloten. In de afdeling PABO van de Hoge school Zeeland is een vrij unieke vorm gevonden, waardoor ge richt op de eigen indentiteit le raren voor het protestants-chris telijk, het rooms-katholiek en het openbaar onderwijs kunnen worden opgeleid. De PABO ver zorgt, net als het RPCZ, nascho lingactiviteiten die zich eveneens richten op een groot deel van het Zeeuwse onderwijsveld. Eenduidiger Een nauwe samenwerking tussen beide instituten bundelt deskun digheden. Daarbij kan de in vloed van het RPCZ ertoe leiden dat de aansluiting van de oplei ding aan de praktijk wordt ver stevigd. Bovendien zal het bege- leidings- en nascholingsaanbod van zowel het RPCZ als de PA BO eenduidiger en meer gepro fessionaliseerd worden. Beide instituten verwachten van de sa menwerking interne en externe kwaliteitsverhoging. Dat hun 'klanten' daarvan profiteren, staat voor hen als een paal bo ven water. De samenwerking krijgt gestalte in concrete projecten. Waar er tot nu toe sprake was van 'over lap' in de nascholingsactivitei ten, is die thans gesynchroni seerd. Bovendien is er een geza menlijke aanpak van een aantal actuele nascholingsbehoeften, onder andere op het terrein van het gebruik van computers in de school. Deze week krijgen alle scholen voor basisonderwijs en speciaal onderwijs in Zeeland de gemeen schappelijk nascholingsgids van PABO en RPCZ in hun brieven bus. Onder de titel 'De Nascho- lers van Zeeland' presenteren ze daarin het complete programma van mogelijkheden voor het ko mend cursusjaar. De titel is meer dan een aanbod. Hij vertegen woordigt tevens een nieuw elan in de gezamenlijke dienstverle ning van schoobegeleidings- dienst en opleiding. Daar kan het Zeeuwse onderwijs alleen maar profijt van hebben. Van onze verslaggever Moerdijk - Shell Nederland Che mie BV op industrieterrein Moerdijk begint morgen met de vierjaarlijkse onderhoudsbeurt van de etheenfabriek. De opera tie kost zo'n dertig miljoen gul den. Het stilleggen van de fabriek de komende nacht gaat waarschijn lijk gepaard met fakkelen. Op het hoogtepunt van de werk zaamheden zullen zo'n negen honderd mensen van aannemers op het terrein van Shell aan het werk zijn.

de Stem | 1993 | | pagina 13