Gommers vervangt Fonnie Kint 'Juiste man op juiste plaats' 'Met de jeugd opnieuw beginnen' prestatie Klaasse sv Ex-Zeeuws-Vlaming Eddy Bogaert als wedstrijdleider: Organisatie Wim Hendriks Trofee Belgisch getint SPORT EUWS KORT Sterk deelnemersveld in Wim Hendriks Trofee Koewacht Ludwig Kouijzer was ooit clubkampioen bij Theo Middelkamp Andere aanpak begeleiding wielerduels IpESTEM DONDERDAG 22 APRIL 1993 B3 erneuzen eugd tot en met 11 jaar krijgt euzen de laatste kans om zich t finaleplaats. Op het program™! slag. De Speedojaargangfinaj 6 jum in Alkmaar gehouden n» 14.15 uur. -competitie niging RKHAV houdt zaterdag edstrijd van het district West 2 ijden worden gehouden op het st en beginnen om 11.30 uur euwse clubs in actie. niging AV'56 houdt zaterdag 24 lleloop, een stratenloop over 15 kilometer lang en de start en eg. Het startsein wordt gegeven -licentiehouders en trimlopers d met een familieloop over 2800 .00 uur. Zierikzee nnink in Zierikzee houdt Delta strijden voor A-, B- en C-pupil- een driekamp. De wedstrijden neuzen Koegorspolder staat zondag 25 de Zeeuws-Vlaamse Run-Bike- mma. Er wordt op een drietal 1,5 kilometer lopen, 12 kilometer De middenafstand bedraagt 3 ietsen en 1,5 kilometer lopen en er lopen, 32 kilometer fietsen en t een speciaal klassement opge- n mountain bike. Alle afstanden "en kan inschrijven tussen 12.00 het Westerscheldecollege. Dat y voor de organisatie. zaalhandbalcompetitie was er by tegen HV Hulst gemakkelijk "t, stelde teleur door met forse en. Voor de Zeeuwse beker greep t 3. Het duel tussen de vrouwen steld, omdat GSC onvoldoende en. 4-7 - Een incompleet Hontenisse 'sche Merchtem. Vanaf het begin el en bij rust was de stand reeds "ontenisse bij vlagen weggespeeld n was dan ook dik verdiend, n gemakkelijke en regelmatig tot ~or HVSV. Toch speelde die ploeg met uitzondering fmn jeugd- ~n puike partij te keepen. De zege nt in gevaar. Die ploeg was een kracht. - GSC begon zwak aan het duel 1-achterstand aan. Het herstelde 's beter in de wedstrijd. Die ploeg n nam kort voor de pauze een e helft was GSC lang de betere spelend uit naar 12-18. In de kon Delta Sport nog enigszins in ge echter niet meer uit handen. rk met discus edstrijden in Den Haag wist de aar opnieuw zijn beste Zeeuwse scus te verbeteren. Het talent van "t 55,36 meter. Een paar weken n de Zeeuwse ranglijst met 52,88 na afloop over alle categorieën ar ook alle senioren achter zich. onder wakend oog van bonds- ij ook het kogelstoten met een van Lare hlon in het Franse Aire sur la Lys -are winst bij de vrouwen-vetera- jpen, 27 kilometer fietsen en 2 ?en tijd van 1.21.20. In het totale ie als derde. De zege ging naar de n 1.18.38. het Belgische Houlain eindigde lalfde. Jan de Wilde uit Driewegen n 6 kilometer lopen, 45 kilometer :n heeft zich in het afgelopen in Frankrijk winnaar te worden istrijd voor junioren. zijn ploeggenoten zijn voor sprong van achttien seconden consolideren. Voor Franklin Klaassen staan er nog twee wedstrijden om de we reldbeker op het programma: driedaagse van Groot Axel (van 29 tot en met 31 mei) en een wedstrijd in Canada, die in ju'1 wordt verreden. Tevens zal hij met de Zeeuwse juniorenploeS nog enkele wedstrijden rijden en neemt hij volgende week deel aan een etappekoers in Noorwe gen als gastrenner bij een Noorse ploeg. De renner uit Yerseke zal zich voorlopig blijven richten op "e grote werk en diverse criteria laten schieten. „Wanneer ik m deze zomer goed in de kijker kan rijden bestaat wellicht de moge lijkheid om volgend seizoen op genomen te worden in een amateurploeg." jan onze sportmedewerker Koewacht - Wie het deelne mersveld bekijkt van de elfde aditie van de Wim Hendriks trofee moet beamen dat er jgel wat sterke renners aan de start zullen staan voor een jjarwei over ruim 160 kilome- ter. pe ogen zijn natuurlijk aller eerst gericht op de ploeg van de meiervereniging Zeeuws-Vlaan- deren. In eerste instantie werd uitgekeken naar de verrichtin gen van Koewachtenaar Fonny Kint. Maar van origine Koe- ivachtenaar zal niet aan het ver- Helt staan. „In eerste instantie ivas dat wel de bedoeling en eigenlijk hadden we er op gere end nu eens weer een man uit eigen gelederen hier te zien koersen. Maar helaas is het niet zo", aldus Ludwig Kouijzer. Kint stond wel op de deelnemer slijst, maar hij meldde zich deze week af. Volgens ploegleider Ar no Seijnesael uit Philippine "omdat hij nog te weinig trai nings- en wedstrijdkilometers heeft opgedaan. Als je jezelf niet in staat acht om een klassieker te rijden, vind ik het een goede zaak dat je dat kenbaar maakt. En zeker voor eigen publiek wil je niet afgaan. Daarom begrijp ik zijn besluit", aldus Seijnesael. Kint had vorig jaar een B-ama teurlicentie op zak en viel in Zuiddorpe positief op door als enige B-renner in de kopgroep te fietsen. Bij het ingaan van de laatste ronde reed Kint even van zijn concurrenten weg, maar hij werd toch weer bijgebeend. Dit seizoen sloot Kint zich aan bij de wielervereniging Zeeuws-Vlaan deren. „Ach, waarom ook niet. De sfeer is er prima en ik kwam ook in contact met andere jon gens, zodat uiteindelijk de keuze niet zo moeilijk was," aldus Kint, die zich altijd zeer beschei den opstelt als het om zijn eigen verrichtingen gaat. Door het wegvallen van Kint rijden nu Barhorst, Mol, Van Passel, Van Goethem en Gom mers deze klassieker. Een op papier sterk team dat weer pun ten zal scoren. Mol rijdt de ene dichte prijs na de andere en Van Passel doet dat eigenlijk ook, al was er bijna roet in het eten gegooid toen hij enkele weken geleden werd aan gereden door een auto. Met blauwe plekken en wat schram men kwam hij er goed vanaf. De winnaar van de Omloop van de Braakman is eveneens van de partij. John de Crom is bezig aan zijn laatste wielerseizoen en rijdt goed. Dat bewees hij ook in de tijdrit in de Ster van Brabant. Jack van de Klundert, Pierre Jasen en Edgar van Meer verge zellen De Crom. John de Heij is opnieuw van de partij in Zeeuws-Vlaanderen. Samen met Fahrenhout kan hij een eind ko men. Marcel van der Heyden van WC Uden is een man die zeker zijn neus aan het venster zal laten zien. Datzelfde geldt voor oud-prof Beuker. Jeroen van Happen van De Kempen rijdt regelmatig vooraan in de klas siekers. Wielervereniging Breda- Knooppunt zet sterke pionnen in met Rudy van Vlimmeren, Rini Tak, Wim van de Meulenhof en Rinie Sestig. Toine van Loon rijdt voor de wielervereniging Roosendaal en Diana is present met Wouters, Luyckx, De Bruijn en Roks. Van de Belgische ploegen zijn de renners op dit moment nog niet bekend, maar Desmet, Weemaes en consorten kunnen het de Ne derlanders danig lastig maken. Dat hebben ze in voorgaande edities wel bewezen. Van onze sportmedewerker Koewacht - De organisatie van de elfde editie van de Wim Hendriks Trofee berust bij de wieier- en supportersclub Koe wacht. Voorzitter is Piet Apers. Hij wordt bijgestaan door secretaris Ludwig Kouijzer, penningmeester Jo de Theije en de leden Freddie Buys, Roger Poppe, Guus Baert en André Celie. De parkoersopbouw vindt plaats door Roger Poppe, Freddy Buys, Guus Baert, Chris Martens, Oscar Poppe, Etienne Poppe en Lucien Duvivier. De beveiliging is in handen van André Celie, de politie, de motorbrigade onder leiding van Oscar van Waesberghe en de politiegroep Midden-Zeeuws-Vlaanderen. Als rondearts fungeert dokter H. Zwartelé uit 's-Heerenhoek. De EHBO-mensen van St.-Ludwina uit Koewacht staan gereed om renners te verzorgen als ze vallen en Het Vlaamse Kruis uit St.-Niklaas is met een ambulance present. Parkoers Koewacht - De totale afstand bedraagt 166,4 kilometer. De renners komen acht keer door de Nieuwstraat in Koewacht. Bij elke passage wordt er gespurt voor een speciaal klassement. De rennerskaravaan start bij café 't Hoekske. Vervolgens rijden de renners richting Karnemelkweg-Ronduiteweg-provinciale weg-Koningsdijk-Varempestraat-Kromhoekeweg-Overslagse- weg- Hoofdweg Zuid-Zuiddorpe-St. Marcusstraat-Blijpolderseweg- provinciale weg-Waterhuisstraat-Bonte Koe (kasseien)-Hazela- renstraat-Nieuwe Molen-Matthijsstraat-Fortdijk-St.-Andreis- Boskreeklaan-Tragel- Nieuwstraat Koewacht. Door onze medewerker Eddy de Schrijver 's-Gravenpolder - Eddy Bogaert is een van de weinige juryleden van de KNWU in Zeeland die zich af en toe eens kan uitleven als wedstrijdleider. Voor de ex- Zeeuws-Vlaming - hij werd geboren in Zuiddorpe en bracht zijn jeugd in Clinge door - is jureren een leuke afwisseling van zijn baan bij de politie als plaatsvervan gend hoofd jeugdzaken in Middelburg. In de Wim Hendriks Trofee is Eddy Bogaert wedstrijdleider. Reden genoeg om eens na te gaan wie er eigenlijk precies schuil gaat achter Eddy Bogaert. „Mijn werk is niet te vergelijken natuurlijk. Alleen doe ik dat ook bijzonder graag, probeer ik daar ook altijd mezelf te zijn. Dat vind ik heel belangrijk. Ik ben dezelfde Eddy Bogaert in de au- loals wedstrijdleider, als de man in Middelburg. Tenminste, dat gevoel heb ik toch en ik zou het raar vinden als het niet zo was," aldus Eddy Bogaert. Het zijn ;uist dergelijke mensen die zich staande kunnen houden, ook in het wereldje van de juryleden. Wedstrijdleider zijn betekent ge zag hebben en afdwingen. Wat dat betreft zit het bij Bogaert allemaal wel snor. „Maar een wedstrijdleider heeft ook een chauffeur nodig die weet wat je van plan bent. Als ik me bezig zou moeten houden met die man naast me te instrueren om voor uit en harder te rijden, dan ben ik verkeerd bezig. Dan mis ik bepaalde dingen van de koers. En dat kan niet. Je moet iemand naast je hebben die je precies aanvoelt en weet wat je bedoelt. Sou in mannen als Arnold Suy en Herman Mobach heb je wat dat betreft twee keien. Ik werk daar graag mee samen en dan kan ik me ook honderd procent concentreren op de wedstrijd.- Zondag rijdt Arnold Suy met me in Koewacht. Op hem kan ik blind varen. Dat geeft je al een goede start," stelt Bogaert. Speaker Bogaert begon zijn KNWU- iverkzaamheden als speaker en in die hoedanigheid zal hij ook te zien zijn tijdens de kermis- koers voor amateurs in Hulst en Sluis. Een Bevelander die naar Zeeuws-Vlaanderen komt, ter wijl daar toch twee speakers aanwezig zijn. Maar het is be kend dat consul Henk Remijnsen streeft naar uniformiteit van de Zeeuwse juryleden. Zij moeten overal inzetbaar zijn. Dat dit vooral bij de oudere juryleden soms in het verkeerde keelgat schiet neemt Remijnsen voor lief. Eddy Bogaert kent die geluiden, ttaar vindt het zelf geen onover komelijk probleem (meer). „In bet begin zat ik er ook even raar tegenaan te kijken, maar nu zie 'k het nut er wel van in. Als speaker of ander jurylid moet je overal aan de bak kunnen ko oien. Zeker voor mij geldt dat, want ik wil in 1994 de UCI-ju- ricursus Nationaal volgen. Dat betekent weer een stapje verder. Ook de nationale wedstrijden kon je dan jureren als het goed ls' En dat is voor mij een nieuwe uitdaging. Maar ik doe dit alle maal stap voor stap. Indien het me niet lukt heb ik pech gehad. En als alles vlotjes verloopt wil )k best nog eens naar het buiten- tand," aldus Bogaert. Consul Eogaert weet als geen ander dat de taak van een consul belang- nJs kan zijn. „Hij stelt de men jan op voor de criteria. Woerden beslist bij de klassiekers, maar bel is de taak van een consul om de juryleden op de juiste plaats e zetten. Kijk, ik heb het wel eens meegemaakt dat het alle maal niet zo vlekkeloos verliep. Etan is het echter de taak van de c°nsul om de volgende keer de luiste man 0p (je jujste piaats te ben. Als dat gebeurt hebben We in Zeeland een prima ju- nysorps, 111 zijn mensen bij die uitstekend voldoen als secretaris of als com missaris bezemwagen. De juiste man op de juiste plaats, maar dat geldt ook in de maatschap pij. Zeeland zit zo slecht nog niet. Straks komt er weer een nieuwe lichting juryleden. Kijk, als je dan in Zeeuws-Vlaanderen woont en je moet naar de Beve- landen, dan is dat gewoon. Maar nu zijn er juryleden bij die al weet veel ik hoeveel jaar dezelf de koersen doen en als je die vraagt om ergens anders heen te gaan, dan is het begrijpelijk dat die mensen het minder prettig vinden. Maar ik geloof nooit dat dat een probleem hoeft te zijn. Als je het niet prettig vindt verre verplaatsingen te maken kan daar volgens mij ook rekening mee gehouden worden." Jurylid zijn is een pure hobby. Het levert niet veel op. Zeker niet als je de pont nog moet betalen, maar daar gaat het bij het merendeel ook niet om. Als je denkt er een aardige cent aan te kunnen overhouden, moet je onmiddellijk stoppen, Nee, het is hobby. Je moet in principe een beetje wielergek zijn, wil je dit doen. Maar ja, wat gebeurt er als er niet meer van die gekken zijn. Nee, ik doe dit werk met veel plezier. En het moet raar lopen wil ik dat plezier snel kwijt zijn. Ik kom zondag weer eens terug in het Zeeuws-Vlaamse land. Die streek ken ik op mijn duimpje. Dat is voor mij extra prettig," besluit Bogaert. Eddy Bogaert, de man die als wedstrijdleider zal fungeren tijdens de Wim Hendriks Trofee. foto jaap wolterbeek. Van onze medewerker Eddy de Schrijver Koewacht - Ludwig Kouijzer uit Koewacht is secretaris van de wieier- en supporters club Koewacht, de organisa tor van de Wim Hendriks Trofee voor amateurs. De wielersport kent hij op zijn duimpje en daarom verbaast het hem eigenlijk allemaal niet dat een man als George van der Sijpt niet het fotofinish-apparaat gaat bemannen. „Jammer, hij is lid van onze club en komt van Koe wacht. Dan is het weggegooid geld om een ander naar hier te halen. Maar ja. De KNWU kent regels en daar heb je je aan te houden. Op die dag is er een mannetje vrij voor de bediening van dat apparaat en dan moet die dus komen. Of die nu al dan niet aan het eind van de wereld woont," aldus Ludwig Kouijzer. Zelf fietste hij ook en dat deed hij niet eens zo onverdienstelijk. Ludwig Kouijzer reed eerst nog scholieren- of dikke bandenwed strijden. Daar begon de microbe zich te ontwikkelen. Na de scho lierenwedstrijden sloot Kouijzer zich aan bij de ZRTC Theo Mid delkamp. „Ik reed in die jeugd tijd samen met mannetjes als Polak, Nieuwdorp, Jeremiasse en Ridderhof, Het was een mooie tijd en die wedstrijdjes bloeiden. Ik hoop dan ook dat de dikke bandenwedstrijden straks weer zo gaan bloeien. Want je moet onderaan beginnen," aldus Kouijzer, wiens oudste broer ooit ook deel uitmaakte van het amateurpeloton. „Ik weet het nog goed. Hij reed in de Ster van Bladel en ik stond aan de start van een afwach- tingswedstrijd voor junioren. We vertrokken met 90 man en ik won. Met al die mensen langs de kant vergeet je zoiets nooit meer." Ervaring Toen Kouijzer zo goed reed en het clubkampioenschap voor de neus van Polak wegkaapte was Kouijzer de man die kampioen van Zeeland moest worden. „Maar zoals dat meestal gaat, je bent favoriet en dat weegt door. Ik werd dus mooi' geen kam pioen, maar werd wel tweede en derde in die jaren. Dat beteken de toch dat je aan het nationaal kampioenschap mocht meedoen. Dat was natuurlijk een leuke ervaring, ook al behaalden de Zeeuwen daar geen enkele uit slag. In die tijd was trouwens Adri van der Poel een trainings- maatje van me. En ook Jac van Meer. Als ik daar nu op terug kijk vind ik dat toch plezierig. En dan waren er nog die koersen als de Acht van Chaam en Ul- venhout. Je reed 's morgens vroeg daar die wedstrijden, maar het was wel al druk," zegt Kouijzer. Toen kwam de studie aan de Politieschool in Horn. „Ik dacht dat de trainingen goed te combi neren waren, maar dat pakte helemaal anders uit. Je moest daar kilometers lopen en dat is voor een wielrenner niet zo best. Dus op den duur haakte ik af, al heb ik nog wel wat wedstrijden Ludivig Kouijzer, de secretaris van de wieier- en supporters club Koewacht. foto camile schelstraete. meegereden als figurant bij de amateurs." Daarna pakte hij de draad als trimmer en volkskoerser weer op. In Graauw bijvoorbeeld. Die plaats gold als het 'Mekka' van de volkskoersers. Honderd ver trekkers was geen zeldzaamheid. „Dat waren de betere tijden van de wielersport, maar nu als se cretaris beleef ik er ook plezier aan." Kouijzer was in Graauw lange tijd ook bestuurslid. Hij vertrok echter naar Koewacht. „Ik heb nog lange tijd in het bestuur gezeten in Graauw, Dat ging daar allemaal gemoedelijk, maar op den duur werd ik hier ge vraagd en heb toen eens nage dacht. Er is inderdaad met een klassieker wat meer eer te beha len dan met een wielerkoers in Graauw. Maar ik zie dat beslist niet als minderwaardig. Ik heb daar veel geleerd en die kennis kan ik nu toepassen, want voor een klassieker komt er heel wat op je af. Gelukkig zit ik nu ook in het voorzittersoverleg. Dan kun je gezamenlijk wat op poten zetten. Ik vind dat een goede zaak. Op den duur bespaar je daar veel tijd mee. En geld. Want nu moet je al twee paar rugnummers hebben. Als je die moet laten maken ben je een kapitaaltje kwijt. Nu kun je ze met elkaar uitwisselen. Dat is het gemak van die samenwer king. De Wim Hendriks Trofee vind ik een extra uitdaging. Er komen toch op zo'n dag heel wat renners en toeschouwers. En ik zie ook nog steeds graag die mannen fietsen." Piet Apers, voorzitter van de organiserende wieier- en supportersclub Koewacht. foto wim kooyman. Steeds meer belangstelling voor Zeeuws-Vlaamse klassieker Van onze medewerker Eddy de Schrijver Koewacht - De elfde Wim Hendriks Trofee, die zondag 25 april wordt verreden, had er een moeten worden met een extra Belgisch randje. Vorig jaar al werd de grens overgestoken. Dit in verband met de samen werking tussen de wieler en supportersclub Koe wacht en de Wase Sport Club Vooruit uit St.-Gillis Waas. „Het is bijzonder jammer dat we door wegwerkzaamheden onze Trofee terug naar Koe wacht hebben moeten halen, maar we konden niet anders. De toestemming was er al, maar in België zijn inmiddels de wegwerkzaamheden aan Het Hol, de scherprechter van bijvoorbeeld de Omloop van het Waasland, begonnen. De kasseien liggen er niet meer en dat betreuren wij, maar dat was nog niet alles. Er werden nog straten opgebroken op Bel gisch grondgebied. Het was dan op den duur een raadsel hoe we de renners terug op Nederlands gebied zouden moeten laten fietsen en dat is ook weer niet de bedoeling van een dergelijke wedstrijd," .al dus Piet Apers, voorzitter van de wieier- en supportersclub Koewacht, Voor Apers is een sprong over de grens niets nieuws. Ook met de VW en de meikermismarkt is dat voor de Koewachtenaar gesneden koek, Apers is een man die zich soms ergert aan de strakke regels die bij een bond als de KNWU worden gehanteerd. „Ik heb me lange tijd niet geërgerd, maar de laatste weken toch weer wel. Maar ik stoor me er maar niet al te veel meer aan, want het helpt allemaal zo weinig. Wij doen er als organisatie al les aan om een wielerwedstrijd goed te laten verlopen. Dan laat je ook KNWU-mensen hun werk op een goede manier doen." De Belgische uitstap zou dit jaar 60 kilometer lang zijn en dat is meer dan vorig jaar. „Daarom is het des te jammer dat dat feest niet doorgaat, maar we hebben nu al duidelij ke afspraken gemaakt voor volgend jaar. We gaan terug naar St.-Gillis. Dat beviel ons prima en dat is wederzijds." Stempel De Wim Hendriks Trofee krijgt trouwens een duidelijke zui derbuur-stempel mee. Maar liefst vier ploegen hebben inge schreven. Dat betekent een in vasie van Belgische renners erf het betekent tevens dat de wedstrijd bijzonder hard ge maakt zal worden door deze ploegen. Niet voor niets staan er op de erelijst twee Belgische winnaars. Vorig jaar zorgde gastrenner Rufin Desmet voor een huzarenstukje en hij won. Dit jaar heeft die renner in België zich al enkele keren flink in de kijker gereden, zo dat prolongatie van de over winning er wel degelijk inzit. Naast de WSC Vooruit komen ook De Werkers uit Bellem, Merelbeke-Scheldestreek en Hoboken aan de start. „Dat betekent toch wat extra's voor onze koers. Niet zo verwonder lijk, want Zeeuws-Vlaanderen beschouwen we soms toch ook als een deeltje Vlaanderen. Het betekent een extra dimensie aan de wedstrijd. Belgen bren gen hun supporters altijd mee. Het was nu al twee keer het geval dat er rijen mensen ston den te kijken. Als organisato ren vinden we dat een prima zaak en dat betekent opnieuw steun van veel sponsors, want ook Koewacht heeft die steun hard nodig," aldus Apers. Sponsoring Jo de Theije uit Koewacht ont fermt zich terdege over de sponsoring van de Wim Hen driks Trofee. In De Hoop uit Terneuzen heeft Koewacht een prima hoofdsponsor. „De The ije zorgt goed voor de zaak. De centen kunnen we goed gebrui ken, want er komt heel wat bij kijken om een klassieker rond te krijgen. Gelukkig heb je de zekerheid dat een aantal ren ners aan de start staat. Mooi meegenomen," aldus Apers. De oplossing van het niet door gaan van het Belgisch uitstapje was niet zo moeilijk te vinden. „We hebben even gekeken en waren er snel uit. Gewoon ron den afwerken, zodat het pu bliek er mede als winnaar uit zal komen. In totaal komen de renners acht keer door de Nieuwstraat van Koewacht. Telkens als de renners doorko men wordt er gespurt voor het sprintklassement. Voor de eer ste drie renners ligt er geld klaar." De klassieker start om 13.00 uur. Corrie Hendriks hanteert even voor 13.00 uur het start pistool om de karavaan in be weging te brengen en volgt de wedstrijd. Edy Bogaert volgt de wedstrijd als wedstrijdlei der. De renners worden om streeks 17.00 uur aan de finish verwacht en dan kan de jury de uitslag opmaken. Helaas mag George van der Sijpt die zon dag in eigen huis de fotofinish- apparatuur niet bedienen. Een dwaling van KNWU-zijde, maar daar is men in Koewacht zo langzamerhand aan gewend. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Door de op sta pel staande reorganisatie van de politie in Nederland, wordt er ook een andere aanpak verwacht voor de begeleiding van wielerwed strijden in Zeeuws-Vlaan deren. Volgens Ludwig Kouijzer, die deel uitmaakt van de politie groep Midden-Zeeuws-Vlaan- deren, kunnen wielerorganisa ties niet meer de hulp inroepen bij criteria die verreden wor den. „Dat moet dus door de organisatie aangepakt worden. Voor de bestaande klassiekers zal er mogelijk eveneens weinig veranderen. Wij zitten wat dat betreft nog goed. Om iedereen herkenbaar te maken worden onze vrijwilligers op belangrij ke punten en de motors uitge dost met hesjes die opvallen. Want de veiligheid staat hoog in ons vaandel geschreven. Een klassieker organiseren zonder politiebegeleiding is ei genlijk niet meer te doen en misschien ook minder veilig," stelt Kouijzer. Toch is bekend dat de Omloop van Vogelwaar de ook jaren zonder politiebe geleiding heeft gereden en dat ging prima. „Maar feit is zeker dat mensen eerder stoppen voor iemand op de motor met een politiepak aan, dan voor iemand die dat niet draagt." Voor comités die nu wedstrij den willen organiseren in de vorm van een klassieker, die nu nog niet op de wieleragenda staat, wordt geen prioriteit meer gegeven. „Bestaande or ganisaties krijgen nog wei die medewerking," aldus Kouijzer. Navraag bij adjudant De Smet van Verkeerspolitie Terneuzen leert dat ook die denkt dat na de reorganisatie bestaande wielerwedstrijden nog op poli- tiehulp kpnnen en mogen reke nen. „Dat denk ik. Dat wil dus niet zeggen dat het zo zal uitpak ken. Kermiskoersjes die vallen af, dat is wel zeker. En als er nog eens een groot evenement bij komt, dan zal men terdege moeten kunnen aantonen dat ze begeleiding nodig hebben. Vergeet niet dat we mensen moeten inzetten voor bijvoor beeld een halve marathon, een triathlon, voetbalwedstrijden in Hoek als het om het parke ren gaat. Dat kost enorm veel geld. Er gaan wel eens geluiden op om voor die diensten te laten betalen, maar of dat ooit zal gebeuren kan ik niet zeg gen. Veel zal afhangen van het managementteam dat zaken als deze zal moeten behandelen en uitvoeren," aldus De Smet.

de Stem | 1993 | | pagina 11