Elf Nederlanders in Ronde Spanje Geen begrip bij AC Milan 4Je vervangt toch een instituut' Nee Boris Becker weer vroeg uitgeschakeld UITSLAGEN EN STANDEN PRIN^HODRIK WK-duel Oranje gaat voor competitiewedstrijd Gullit en Rijkaard Branchini bevestigt interesse Valencia In hoogsti I DE STEM Wim de Ron uit Dinteloord maakt in San Siro-stadion Europees debuut Marco van Basten terug op 9 mei SPORTNIEUWS KORT BASKETBAL BRIDGE GOLF HONKBAL SNOOKER SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS VOETBAL VOLLEYBAL TENNIS TENNIS WIELRENNEN IJSHOCKEY Maan de Feyt wint toernooi Benelux Axel kantoordesign Tramsingel 88-Breda-Tel. 076-201200 BETER OP ELKE VIERKANTE METER DE STEM WOENSDAG 21 APRIL 1993 DEEL B Van onze verslaggeefster La Coruna - TVM is de enige Nederlandse ploeg in de Ron de van Spanje, die maandag in La Coruna begint met een proloog over acht kilometer. oh Jan Raas geeft de komende maand de voorkeur aan klei ne etappekoersen, zoals de Ronde van Romandië. Ook Post stuurt geen team naar Spanje. Histor rijdt slechts één grote ronde: de Tour. In de ploeg van Cees Priem zijn zes Nederlanders opgenomen: nationaal kampioen Tristan Hof fman, Gerrit de Vries, Maarten den Bakker, John Talen, Bart Voskamp en Mathieu Hermans. Kopman is de Schot Robert Mil lar, in 1985 en 1986 tweede in de Vuelta. De ploeg wordt gecom pleteerd door Scott Sunderland, Dag-Otto Lauritzen en Peter Meinert. In totaal starten er elf Nederlan ders in de Vuelta. De overige vijf zijn: Erik Breukink (ONCE), Tom Cordes (Amaya), Jean-Paul van Poppel en Gert Jakobs (beide Festina) en Erwin Nijboer (Artiach). De belangstelling voor de Vuelta is dit jaar matig. Naast Word Perfect en Histor laten tal van gerenommeerde ploegen verstek gaan, waaronder Gatorade, GAN, Carrera, GB-MG, Castora- ma, Telekom en Motorola. Te elfder ure heeft de organisatie de ploegen verzocht met tien in plaats van negen renners naar La Coruna te komen, vanwege het te geringe aantal inschrijvin gen. Zowel de klimmers als de tijdrit specialisten komen in de Ronde van Spanje volop aan hun trék ken. Vijf etappes eindigen berg op. De vier tijdritten zijn samen 110 kilometer lang. De Vuelta eindigt met een tijdrit over 38 kilometer in het bedevaartsoord Santiago de Compostela. Deelnemende ploegen Vuelta: Clas (Rominger), Amaya (Marui, Cubino), Banesto (Delgado, Bernard), Lotus (Kelly, Van Poppel), Lampre (Ab- doesjaparov), Mercatono Uno (Giupponi), Artiach (Gutierrez), De- portpublic (Klimov, Ivanov), Kelme, ONCE (Breukink, Zülle en Jalabert), Collstrop (Redant), Unipublic (Gio- vannetti), Glacial, Navigare, Sica- sal, TVM (Millar) en Varta. Etappeschema: 26-4: proloog in La Coruna (8 km); 27-4: tweede etappe: La Coruna-Vigo 205 km; 28-4: derde etappe Vigo-Orense 175 km; 29-4: vierde etappe La Gudina-Salaman- ca 220 km; 30-4: vijfde etappe Sala- manca-Avila 220 km; 1-5: Destileri- as-Alto Navacerrada 24 km (klim- tijdrit); 2-5: zevende etappe Seg- ovia-Madrid 165 km; 3-5: achtste etappe Aranjuez-Albacete 220 km; 4-5: negende etappe Albacete-Va- lencia 200 km; 5-5: tiende etappe Valencia-La Senia 210 km; 6-5: elf de etappe San Miguel-Cerler 200 km; 7-5: twaalfde etappe Benasque- Zaragoza 220 km; 8-5: dertiende etappe, tijdrit rond Zaragoza over 40 km; 9-5: veertiende etappe Tude- la-Valdezcaray 180 km; 10-5: vijf tiende etappe Santo Domingo de la Calzada-Santander 220 km; 11-5: zestiende etappe Santander-Alto Campoo 160 km; 12-5: zeventiende etappe Santander-Lagos de Cova- donga 185 km; 13-5: achttiende etappe Cangas de Onis-Gijon 150 km; 14-5: negentiende etappe Gijon- Oviedo 200 km; 15-5: twintigste etappe Salas-Ferrol 225 km; 16-5: 21e etappe Padron-Santiago de Compostela 38 km (tijdrit). Door Henk Mees Milaan/Den Haag - PSV kan niet tegen AC Milan op, Dick Advocaat wel. De bondscoach van het Nederlands voetbalelftal hanteert deze week voor het eerst de internationale reglementen met dezelfde ijzeren hand als Rinus Michels dat vorig jaar vlak voor het EK deed ten aanzien van de momenteel met een kuitspierscheuring kampende Ronald Koeman. Komende zondag zullen Ruud Gullit en Frank Rijkaard moeten verzuimen bij de competitiewed strijd van AC Milan uit tegen Udinese. Dat duel valt binnen zes dagen voor de WK-interland Engeland-Nederland (volgende week woensdag). Die termijn is internationaal bindend voor clubs die spelers voor WK- of EK-interlands moeten afstaan. Bij vorige gelegenheden zag Ad vocaat van die eis af. Deze week niet. Daarom moeten Gullit en Rijkaard zich, tegen hun zin in, zaterdag in Noordwijk melden en 's middags (vier uur) in Am sterdam een oefenpartijtje tegen Jong Oranje spélen. „Het is de eerste keer dat ik nu eens aan de belangen van het Nederlands elftal denk. De wed strijd tegen Engeland is daar te belangrijk voor", stelt Advocaat. „Er is geen weg terug, geen compromis mogelijk. De coaches van Engeland en België eisen hun spelers zelfs voor elke wed strijd op. Bij ons zijn er nieuwe spelers bijgekomen die weer moeten wennen aan de buiten landers. En als ik Gullit en Rijk aard vrij zou laten, moet ik dan Jan Wouters toestaan dat hij op maandag nog met Bayern Mün- chen tegen Werder speelt en dan kan ik toch ook niet weigeren dat Aron Winter speelt met La- zio, dat nog UEFA Cup-kansen heeft terwijl Milan toch vijf pun ten; voorstaat in de competitie? Nee, Milan heeft een fax gekre gen, die moet duidelijk zijn." Op Milanello, het trainingscen trum van AC Milan, valt geen begrip te ontdekken voor het decreet van Adcocaat. President Silvio Berluscon heeft zich door zijn privé-hef schroef vliegtuig met een vierkoppige bemanning af laten zetten om de stand van zaken door te nemen. „Zes jaar lang zijn er nooit problemen ge weest tussen de KNVB en AC Milan. Dan moet deze zaak toch op te lossen zijn nu Milan met blessures van Van Basten en Pa pin, onze twee spitsen, te kam pen heeft", vindt Berlusconi. „Ach, op basis van fair play zullen we toch wel overeenstem ming bereiken. Dat is ook voor de KNVB belangrijk met het oog op de toekomst", veronderstelt technisch directeur Arieda Brai- da. „Ik zal eens met Advocaat bellen. In december hebben we Gullit vrijwillig vrijaf gegeven voor de interland in Turkije. Voor wat hoort wat", vindt coach Fabio Capello. „Een compromis moet toch mo gelijk zijn, Berlusconi is bereid een privévliegtuig beschikbaar te stellen zodat we zondag van uit Udine rechtstreeks naar Lon den kunnen vliegen. Dan kunnen we op maandag goed uitslapen, extra rust nemen op een dag dat het reizen anders toch weer energie vraagt", stelt Ruud Gul lit voor. Gullit speelt dit seizoen toch al zo onregelmatig dat elke compe titiewedstrijd hem lief is. Rijk aard, die in Engeland mogelijk weer als middenvelder wordt in gezet, speelt vanavond wel tegen PSV en zou het liefst ook zondag voor zijn club uitkomen. „Ik ben terug aan het komen van een lastige blessure. Dan moet je weer wedstrijdritme krijgen. Maar ik weet nog niet waar ik aan toe ben. Ik wacht maar af wat de uitkomst is." „Ik wil nu nog geen mening uitdragen", houdt Berlusconi zich op de vlakte. In het verleden liet hij al regelmatig weten dat interlandvoetbal hem een doorn in het oog is. „De spelers worden door de clubs betaald. Daar moeten de bonden eens rekening mee houden", zei de president van Milan dan in algemene ter men over de voortdurende bot sing van belangen voor clubs en nationale elftallen. FC Barcelona AC Milan bleef tot dusverre ver schoond van dat soort geschillen. Nu heeft Advocaat een onwrik baar standpunt ingenomen. Het wachten is op actie van de clubs, die ijveren voor een soepelere reglementering. Van FC Barcelo na kan AC Milan steun verwach ten. Vlak voor het EK vorig jaar begon, kon Rinus Michels op basis van de reglementen Ronald Koeman verbieden in de kam pioenswedstrijd van FC Barcelo na te spelen. Die actie van Mi chels ontlokte destijds behalve in Spanje (bij Cruijff) vooral kritiek bij Ruud Gullit, toen nog aanvoerder van Oranje. „In dit soort zaken is de speler altijd de lui. Die krijgt altijd te maken met één ontevreden partij", stel de Gullit toen. Gisteren herhaalde hij die woor den in vrijwel soortgelijke ter men. „Wat er ook zal worden beslist, het is nooit goed", weet Gullit nu weer. Een afmelding wegens blessure kan geen uit komst bieden. Zo gauw het ge bod van de KNVB zich te melden voor Oranje wordt genegeerd, zal de wereldvoetbalunie FIFA een speelverbod opleggen dat bindend is voor AC Milan. Van onze verslaggever Milaan - PSV is gisteren door Romario's zaakwaarnemer Giovanni Branchini op de hoogte gesteld van de interesse van Valencia in de Braziliaanse spits. Volgens manager Kees Ploegsma is dat de eerste keer dat daarmee de concrete belangstelling van de ploeg van trainer Guus Hiddink sprake Vertegenwoordigers van Valen- cih" hebben echter nog steeds geen contact opgenomen met PSV. Ploegsma heeft Branchini een prijsindicatie gegeven. „Of Valencia de financiële middelen heeft om Romario te kopen is mij echter onduidelijk. Ik weet alleen dat het een gezonde club ië die graag mee wil doen in Spanje." Opvallend was dat het gesprek PSV-doelman Wim de Ron betreedt het imposante San Siro-stadion in Milaan, waar hij vanavond zijn Europese debuut zal maken. FOTO ANP tussen Ploegsma en Branchini werd bijgewoond door Jan Karei van der Staay, jurist van PSV. Ploegsma: „Omdat er misschien gepraat wordt over hele grote bedragen is het goed als er een financieel deskundige bij is." Van Branchini kreeg Ploegsma ook te horen dat Valencia mo menteel de enige club is die interesse heeft in Romario, voor wie PSV veertien miljoen gulden zou vragen. Door Gerard Lukken Milaan - Het mag vanavond in het kolossale San Siro-sta dion dan wel zijn Europese competitie-debuut worden, Westbrabander Wim de Ron kan er niet echt opgewonden van raken. „Voor mij is het gewoon één van de wedstrij den die ik speel", zegt de stand-in van Hans van Breu- kelen, half liggend op een bank in de lounge van het Milanese Grand Hotel Brun. Maar zo 'gewoon' is het niet dat de 23-jarige De Ron meespeelt in de hoofdmacht van PSV. Daar om moet elke wedstrijd min of meer een bijzondere wedstrijd voor hem zijn. En zeker die in het San Siro-stadion, waar van avond - hoewel het een partij om des keizers baard betreft - nog ongeveer 45.000 bezoekers wor den verwacht. Hoe onderkoeld de Dinteloorder daar ook over spreekt. Een invalbeurt tegen FC Den Bosch buiten beschouwing la tend, verdedigde Wim de Ron dit seizoen zeven keer het Eindho- vense doel. En naar het zich nu laat aanzien, zal dat aantal niet Van onze verslaggever Milaan - Marco van Basten maakt op 9 mei tegen Ancona zijn rentree als aanvalsleider van AC Milan, zo heeft coach Fabio Capello gisteren bekend ge maakt. De 28-jarige spits heeft na een operatie aan zijn rechter enkel sinds half december niet meer gespeeld. „Sinds twee dagen ben ik weer fit, voel ik niets meer, krijg ik geen reactie meer," aldus Van Basten gisteren op Milanello. „Hij had mij gevraagd woensdag (vandaag) voor de Champions Cup te spelen tegen PSV, maar wij hebben definitief gekozen voor 9 mei", zei Capello. „Hij was bij de recente trainingen erg scherp. Hij is fit." Milan, dat nog wel een voor sprong heeft op standgenoot In- ternazionale, is de laatste tijd in de versukkeling geraakt en kan de impulsen van Van Basten goed gebruiken om het lands kampioenschap te prolongeren en de Europacup te winnen. vlug toenemen. Hans van Breu- kelen heeft weliswaar aangekon digd na de volgende competitie te zullen stoppen, maar trainer Hans Westerhof laat er geen on duidelijkheid over bestaan dat de aan Groningen uitgeleende Patrick Lodewijks daarna de voorkeur krijgt. „Frustrerend?" De reserve-doel man haalt zijn schouders op. „In het begin van dit seizoen heb ik me er wel aan gestoord. Tegen Ajax bijvoorbeeld speelde ik een goede wedstrijd. Maar als je dan slechts leest dat niet ik maar Lodewijks de opvolger van Van Breukelen wordt, dan is dat ver velend." Nieuwe aanbieding Of De Ron het komende seizoen bij PSV blijft, is nog niet hon derd procent zeker. Zijn contract loopt af en.de nieuwe aanbieding is nog niet binnen. „Het liefst zou ik volgend jaar natuurlijk bij een andere club gaan spelen. Maar ik verwacht niet dat het er in zit. PSV wil me per se niet verhuren. Over verkoop zal wel te praten zijn, maar tot nu toe heeft niemand interesse getoond. In de keeperswereld gebeurt na tuurlijk weinig. Er moet eerst ergens iemand weggaan voordat de carrousel gaat draaien. Bo vendien heeft PSV laten weten dat het me wil houden. Als er al clubs zijn die belangstelling heb ben, houdt zo'n uitspraak ze na tuurlijk toch op afstand." De Ron heeft 'van horen zeggen' dat hij een tweejarig contract krijgt aangeboden. „Maar voor ik dat onderteken, moet de club toch aan een aantal voorwaar den voldoen. Ik wil in ieder geval duidelijkheid hebben. Als Lodewijks na het volgende sei zoen terugkomt, gaat Van Breu kelen nog een jaar op de bank zitten, heeft hij gezegd. Ik wil weten wat er dan met mij ge beurt. Tot die tijd kan ik niet meer doen dan me bewijzen in de wedstrijden die ik speel." Instelling Zowel PSV's voormalige assis tent-trainer Hans Dorjee als keeperstrainer Jan Formannoy heeft zich eens laten ontvallen dat De Ron de beste doelman van Nederland is. Dus beter nog dan Van Breukelen en zeker be ter dan Lodewijks. „Och, ik weet niet of dat zo is", zegt hij grijn zend. „Dat moeten anderen maar bepalen. Qua techniek mis schien wel. Maar ze zeggen dat mijn instelling tekort schiet. Ik ben niet zo'n trainingsdier, een beetje lui van aard. Daarom ben ik als kind ook in het doel gaan staan. Ik hield er niet zo van om achter die bal aan te rennen." Een ander manco van De Ron zit 'm in zijn fysiek. De invaller doelman meet om precies te zijn Monte Carlo (rtr/dpa) - Het wil met Boris Becker in graveltoernooien aan de Franse Rivièra niet vlotten. Net een week eerder in Nice werd de Duitser gisteren in Monté Carlo al in de tweede ronde uitgeschakeld. Hij verloor met 6-; 3-6 van Olympisch kampioen Mare Rosset uit Zwitserland. Van de Nederlanders kwam Ri chard Krajicek in de derde ronde door een zege op de Duitser Carl-Uwe .Steeb (7-5 6-1) en plaatste Paul Haarhuis zich voor de tweede ronde door de jonge Zweed Thomas Enqvist met 7-5 6-1 terug te wijzen. Tom Nijssen, na de kwalificatie maandag in de eerste ronde winnaar over de Fransman Delaitre, was kans loos tegen het grote talent Andrej Medvedev uit de Oekraï ne (4-6 0-6). In de derde ronde krijgt Krajicek met Medvedev, die twaalf partijen achtereen op gravel won, te maken. In het vrouwentoernooi van Kuala Lumpur bereikte Miriam Oremans de tweede ronde. De als zevende geplaatste Brabantse won met 6-3 6-2 van de Austra lische Michelle Jaggard-Lai. UITSLAGEN Monte Carlo. Mannen, 3 miljoen gulden Eerste ronde: Haarhuis (Ned) - En qvist (Zwe) 7-5 6-1, Krickstein (VSt) - Holm (Zwe/13) 6-1 6-2, Svensson (Zwe) - Arrese (Spa) 7-5 6-4, Pioline (Fra) - Zdrazila (Tsj) 1-6 6-4 6-1, Larsson (Zwe) - Nova- eek (Tsj/10) 4-6 6-3 6-4. Tweede ronde: Krajicek (Ned) - Steeb (Dui) 7-5 6-1, Medvedev (Oek/7) - Nijssen (Ned) 6-4 6-0, Edberg (Zwe/1) - Leconte (Fra) 3-6 171V2 centimeter en dat is voor voetbalkeepers aan de kleine kant. In het begin irriteerde het hem mateloos dat er steeds over zijn lengte - of liever gezegd het gebrek daaraan - werd geschre ven, maar De Ron stoort er zich niet meer aan. Tilt er ook niet meer zo zwaar aan. „De nadelen zijn te compenseren door de ont wikkeling van een perfecte ti ming en een goede sprongkracht. En het voordeel van mijn pos tuur is, dat ik snel kan reageren en gemakkelijker lage ballen pak." Wat dat betreft wacht de inval ler-doelman vanavond een hoogst interessante klus tegen het Milanese B-team, dat eigen lijk helemaal geen B-team is. „Natuurlijk is het een belangrij ke wedstrijd", zegt De Ron, zijn aanvankelijke nonchalance enigszins relativerend. „Voor PSV omdat we toch wat prestige kunnen terugwinnen als we in het San Siro een goede prestatie neerzetten en voor mij persoon lijk omdat ik me in de kijker kan spelen. Nee, eenvoudig is het niet om de plaats van Van Breu kelen in te nemen. Je vervangt dan toch een instituut." OPSTELLINGEN PSV: De Ron; Van Aerle, Van Tigge- len, Van der Gaag, Koeman; Vanen burg, Linskens, Popescu, Hoekstra; Ellerman en Romario. AC Milan: Cudicini; Massaro, Nava, Costacurta, Gambaro; Boban, Rijk aard, De Napoli, Donadoni; Savice- vic en Simone. Dortmund in finale EC III Auxerre - Borussia Dortmund heeft gisteravond in en te_ Auxerre de finale van het Europa Cup Ill-toernooi bereikt. De I Duitsers die de heenwedstrijd met 2-0 hadden gewonnen, gingen met dezelfde cijfers onderuit, ondermeer door een treffer van oud-Ajacied Frank Verlaat. In de verlenging werd niet meer gescoord waarna de Borussen I zich iets beter toonden in het nemen van strafschoppen dan de Franse ploeg die in de kwartfinale Ajax had geëlimineerd, 5-6. AUXERRE - BORUSSIA DORTMUND 2-0 (1-0, 2-0) - 8. 1-0 Martins, 71. 2-0 Verlaat. Scheidsrechter: Muhmenthaler (Zwi). Toeschouwers: 18.500. Rode kaarten: 106. Guerreiro (Auxerre, twee keer geel), 1" Kutowski (Dortmund, twee keer geel). Eerste wedstrijd: 0-2, Borussia wint na strafschoppen (5-6) en speelt in I de finale tegen de winnaar van Paris St. Germain Juventus (donderdag). Brevok op 2 mei thuis tegen AMVJ Breda - De Bredase volleybalvereniging TDK-Brevok speelt op j zondag 2 mei in eigen huis zijn eerste wedstrijd in de driekamp met de twee Amstelveense clubs Delta Lloyd-AMVJ en Veen- j man-Martinus. De duels zijn noodzakelijk geworden omdat de drie teams met I tien punten op een gedeelde laatste plaats van de ranglijst van de eredivisie zijn geëindigd. De verliezer van de driekamp moet in een uit-, en een thuiswedstrijd tegen Sudosa uit Assen knokken om een stek in de eredivisie. De driekamp, waarin beslist wordt wie uiteindelijk de tegen stander van Sudosa zal zijn, begint aanstaande zaterdag (24 april) met de derby tussen AMVJ en Martinus. Plaats van handeling: de Delta Lloyd-hal in Amstelveen. Brevok ontvangt op zondag 2 mei vervolgens AMVJ, waarna de laatste wedstrijd, die tussen Martinus en Brevok, op zaterdag 8 mei om 19.00 uur in de Bankras-sporthal in Amstelveen gespeeld wordt. De twee promotie-degradatiewedstrijden worden tenslotte op I woensdag 12 en zaterdag 15 mei gehouden. Sudosa speelt eerst thuis. Van der Gaag terug in Jong Oranje Zeist - Mitchel van der Gaag keert terug in Jong Oranje. Bondscoach Rinus Israel heeft de verdediger van PSV opgeroe pen voor het EK-kwalificatieduel tegen Engeland. De wedstrijd wordt op 27 april in Portsmouth afgewerkt. Van der Gaag liep bijna een jaar geleden in Sydney een zware knieblessure op tijdens een duel van het Olympisch elftal tegen Australië. Dit seizoen vierde hij zijn rentree bij de Eindhovense landskampioen. De selectie van Jong Oranje ziet er als volgt uit: Roorda (FC Groningen), Moens (Excelsior), Vierklau (FC Utrecht), Faber (PSV), Van de Looi (Vitesse), Van der Gaag (PSV), Van As (MW), Buskermo- len (AZ), Van Gastel (Willem II), Mutsaers (RBC), Van Hoogdalem (RKC), Davids (Ajax), Hoekstra (PSV), Pahlplatz (FC Twente), Schee pers (MW) en Bond (Volendam). Alflen rest seizoen uitgeschakeld Amsterdam Rob Alflen is de rest van het voetbalseizoen uitgeschakeld. Bij de middenvelder van Ajax werd een begin nende hernia geconstateerd. Verdediger Frank de Boer staat tot juli 1997 onder contract bij Ajax. De verbintenis, die al doorliep tot 1995, werd gisteren opengebroken en verlengd. NK. Halve finales play offs, vierde wedstrijd (best of five) BS Weert - Canadians Amsterdam 80-71. Stand 2-2. Noordkop Den Helder - EBBC Den Bosch 80-77. Stand 2-2. Programma donderdag: Canadians - BSW, EBBC - Noordkop. Boogert, 118. Muns-Jagermans, 124. Kiene. Montechoro (Por). EG-kampioen- schappen Open klasse: Duitsland - Neder land 17-11, Nederland - Italië 25-5, Portugal - Nederland 18-12. Stand: 1. Israël 68 punten, 2. Frankrijk 55, 3. Portugal 51, 4. België 50, 5. Nederland 48. Vrouwen: Duitsland - Nederland 24-6, Italië - Nederland 21-9, Por tugal - Nederland 20-10. Stand: 1. Duitsland 63 punten, 2. Italië 59, 3. Frankrijk 56, 12. Ne derland 25. Vrouwen, competitie Poule I: Haagsche - Eindhoven 3-15, Oude Maas - Amsterdam O. 2-16. Poule H: Salland - Noordwijk 3-15, Twente - Broekpolder 4-14. Dordrecht. Nederlandse Tour- school NPGA Eindstand: 1. Van Mook, Van de Bold, Schulte, Wechgelaar en Plas 152 slagen (tien boven par), 6. Watkins 153. Hoofdklasse: Neptunus - Pirates 8-1. Sheffield. WK profs, 2,8 miljoen gulden Eerste ronde (best-of-19 frames): Bond (Eng/9) - Dunn (Eng) 10-4, McManus (Scho/13) - O'Sullivan (Eng) 10-7, Taylor (NIe/11) - Dra- go (Mal) 10-9, James (Eng/10) - Giles (Eng) 10-2, Wilkinson (Eng/8) - Reynolds (Eng) 10-4. Toto 15: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: drie winnaars, bruto 3.112,00; derde prijs: 36 winnaars, 648,30. Lucky 10, dinsdag 20 april: 4 - 6 - 8 - 14 - 16 - 21 - 23 - 30 - 32 - 34 - 38 - 53 - 55 - 61 - 63 - 67 - 68 - 74 -76- 79. Wereldranglijst Vrouwen: 1. Seles (Joe) 328,19 punten, 2. Graf (Dui) 299,98, 3. Sanchez-Vicario (Spa) 217,44, 4. Navratilova (VSt) 195,23, .-5. Sabatini (Arg) 163,68, 6. Fer nandez (VSt) 118,69, 7. Capriati (VSt) 117,28, 8. Martinez (Spa) 1000005,82, 9. Novotna (Tsjk) 94,47, 10. Maleeva-Fragniere (Zwi) 75,70, 11. Huber (Dui) 75,70, 12. Coetzer (ZAf) 65,43, 13. Tauziat (Fra) 64,01, 14. Magdalena Maleeva (Bul) 63,70, 15. Sukova (Tsj) 60,81, 16. Pierce (Fra) 60,41, 17. Katerina Maleeva (Bul) 60,16, 18. Date (Jap) 56,10, 19. McNeil (VSt) 53,04, 20. Garrison-Jackson (VSt) 50,93. Ne derlanders: 34. Rottier, 40. Schultz, 51. Oremans, 71. Bollegraf, 111. TWEEDE ELFTALLEN Reserve-divisie A: Sparta R - Dor drecht '90 3-0, RBC - Ajax 1-2, Haarlem - AZ 4-0, Telstar - ADO Den Haag 0-10, FC Utrecht - Ex celsior 3-1. Reserve-divisie C: NAC - MW 1-4, WV - Fortuna Sittard 2-0, PSV - Eindhoven (19/4) 1-1, Roda JC - Helmond Sport 4-1, TOP - Willem 2 0-4, FC Den Bosch - RKC 0-3. PSV kampioen. Geplaatst voor de nieuw te vormen eredivisie: PSV, Fortuna Sittard, MVV en Roda JC. Engelse Premier League: Middles brough - Tottenham Hotspur 3-0. Schotse League: Airdrieonians - Hibernian 3-1, Celtic - Falkirk 1-0, Dundee - Dundee United 0-4, Motherwell - Hearts 2-1, Partick - Aberdeen 1-3. Stand aan kop: Rangers 39-67, Ab erdeen 39-57, Celtic 41-54. Apeldoorn. Mannen, na-competitie om Nederlands kampioenschap, eerste wedstrijd: Dynamo - VCG 3-1 (16-14 15-9 11-15 16-14). tfan onze tennismedewerker gulst - In de hoofdklasse 1 je Zeeuwse districtscomp' [ie tennis is Game'78 riinge koploper af. In Hi tf0n Hulster Ambacht streektreffen tegen Gam< »et4-2. 7-5 6-1, Costa (Spa/14) - Clavetl (Spa) 6-1 6-1, Bruguera (Spa/iu 1 Olhovski (Rus) 6-0 6-1, Corretia 1 (Spa) - Filippini (Uru) 6-4 6-i Javier Sanchez (Spa) - Gustafssonl (Zwe) 6-2 6-3, Rosset (Zwi) - Becke (Dui/2) 7-6 6-3, Tsjerkasov (Rus) Ivanisevic (Kro/4) 6-4 6-3.. Seoul. Mannen, 360.000 gulden Eerste ronde: Antonitsch (Oos) Pearce (VSt) 7-5 6-7 6-3, Steven] (NZe/1) - Bryan (VSt) 6-4 6-? Matsuoka (Jap/4) - Dilucia (VStil 6-4 7-6, Priaham (Can) - R0eJ (Bra) 6-3 6-4, Woodbridge (Aus/5). Baur (Dui) 2-6 6-3 7-6, Apell (Zwe/6) - Stoltenberg (Aus) 6-3 2-6 6-3, Van Rensburg (ZAf) - Rikl (Tsill 6-7 6-3 6-3, Yong-Il (ZKo) - pozJil (Ita/3) 6-1 6-2, Adams (VSt/8) - Muller (ZAf) 7-6 6-4, Borwick (Ausi 1 - Weiss (VSt) 7-5 6-1, Han-r 1 (ZKo) - Black (Zim) 6-3 6-2. Kuala Lumpur. Vrouwen, 160.0001 gulden Eerste ronde: Oremans (Ned/7) Jaggard-Lai (Aus) 6-3 6-2, Paradis-1 Mangon (Fra/6) - Makarova (Rus) 3-6 6-4 6-0, Feber (Bel) - KhooChi Bee (Mal) 6-2 6-4, Hendriksson (VSt) - Studenikova (Tsj) 5-7 6-2 6-4, Tedjakusuma (Indo) - Stubbs (Aus) 6-2 6-3, Grossman (VSt/4) Byrne (Aus) 6-1 6-2, Wassermai (Bel) - Pratt (Aus) 6-2 6-0. Barcelona. Vrouwen, 675.000 gulden Eerste ronde: Pierce (Fra/6) - Dahl- man (Zwe) 6-0 6-1, Mothes (Fra)-I Fauche (Zwi) 6-2 6-3, Magdalena Maleeva (Bul/5) - Demongeot (Fra) 6-1 6-2, Martinez (Spa/2) - Zivec- Skulj (Dui) 6-2 6-2, Hack (Dui/7) - Piccolini (Ita) 6-1 6-4, Zardo (Zwi)- Bottini (Spa) 6-2 7-5. I „oor de formatie uit Hulst w nen Mare Leenknegt, Wuijts en Reggie van de allen hun partij. Werner Cr been won als enige van de C «naren zijn enkelspel. De n ®,e koploper is 't Halve Maa ujt Goes, dat in Kapelle de g knamige club met 5-1 versl Smash uit St.-Jansteen vei met 4-2 van Souburg. Winst er voor Filip de Smet en Re gun. In de eerste klasse is An nu alleen lijstaanvoerder gev den. Zelf wonnen de Ternei Door onze medewerker Heni Goes - In de eerste kla petitie voor mannen Halve Maantje uit Goe uit Oosterhout. In de Schouw sterk op dreef overwinning op Edwari v Voor de Goesenaren was Dr van 't Westeinde eveneens cesvol in zijn enkelspel. Mei 2-2-tussenstand werd aar dubbels begonnen omdat Eversdijk en Arno Jongsma partij in twee sets verloren, vankelijk leken ook daarii: punten gedeeld te worden. V Westeinde en Harold Schi kwamen er weliswaar niet a pas in hun dubbelspel, ma combinatie Jongsma/Scl' kwam beter uit de verf. H moest hun partij bij een ó-4-voorsprong worden afg ken door de regen. Uiteind ging de tweede set voor de matie uit Goes verloren i tie-break, waarna de beslis: derde set een 6-4-nederlaa] leverde. „Er had meer--in gezeten uitslag is een beetje geflatl We hadden een dikke kaï 3-3. Handhaven moet zekei gelijk zijn voor ons. Dit z ook de spelers van De War die tenslotte reeds lang draaien in de eerste klasse dus de competitieleider v Halve Maantje, Frans Scl Volgende week reist de equipe af naar het Gel Doorwerth voor het trëffei Duno. Verdienstelijk In de tweede klasse behaal Zeeuwse Tennis Combina Ridderkerk een verdien: Volgende wedstrijden: zaterdag 24 april: VCG - ZVH (in Geldrop), dinsdag 27 april: ZVH - Dynamo (in Zevenhuizen). Ronde van Nedersaksen Zevende etappe Einbeck - Melle: 1 Tesar (Tsj) 173 km in 3.46.53, 2. Trhal (Tsj), 3. Dietz (Dui), 4. Leh- mann (Dui), 5. Iwankin (Rus). Algemeen klassement: 1 Dietz 25.08.21, 2. Iwankin 0.28, 3. Tesar 1.40, 4. Lehmann 1.52, 5. Trhal 1.53. WK in Duitsland München, groep A: Canada - Zwe den 4-1 (0-0 1-1 3-0), Italië - Zwitserland 1-0. Stand: Canada 2-4 (6-1), Rusland 2-3 (6-4), Italië 2-3 (3-2), Zweden 2-2 (2-4), Oostenrijk 2-0 (2-5), Zwitserland 2-0 (0—3). Dortmund, groep B: Duitsland - Tsjechië 0-5 (0-0 0-3 0-2), Finland - Verenigde Staten 1-1 (0-0 1-" 0-D. Stand: Tsjechië 2-3 (6-1), Finland 2-3 (3-18, Duitsland 2-2 (6-5), Ver Staten 2-2 (2-2), Frankrijk 1-" (0-2), Noorwegen 1-0 (0-6). Van onze biljartmedewei Axel - Maan de Fe; heeft het Benelux-c bandentoernooi, dat vereniging Ed Horem in het clublokaal café nelux te Axel hield, wonnen. In de finale klopte hij Hemelsoet van WBC Walsoorden in twee set: eerste set gaf een gelijk gaande beeld te zien. set die De Feyter met verschil won, maar ii tweede set won hij op overtuigende wijze. In de kruisfinale had Feyter drie sets nodij Rini Dey van zich houden en zijn plaats finale veilig te stellen gold overigens ook vo< andere kruisfinale t, Bollie Linck en Willy melsoet. In de derde se slechtte Hemelsoet het in zijn voordeel. De kc set kwam op naam van Dey (10 caramboles beurten) en de hoogste was voor Hemelsoet i caramboles. Er waren deelnemers met dat a maar Hemelsoet had twee steunseries van ramboles. Het geheel onder leiding van weds leider Cor de Jonge, l. Maan de Feyter (Ed mans Axel) algemeen delde 0,411, ?i', WlUy Hemelsoet Walsoorden) 0,411, 3- Bollie Linck (NASA 0,461, 4. Rini Dey (Concordi neuzen) 0,440, 5. Jan van Doeselaar remans) 0,400, 6. Fred van Esbroek remans) 0,368. g (E (E

de Stem | 1993 | | pagina 8