Spanje eert kunstenaar Miró Veronica steekt geld in Russisch blad en radiostation UIT GIDS Grootscheepse manifestatie ter herdenking honderste geboortejaar artiest Groot en heilig raadsel voorzichtig ontrafeld iL deelD Batmobile Mathilde Santing Betty Ford Clinic Wim Mertens De jonge Mendelssohn Schwanengesang Op zoek naar de Ark van het Verbond Van den Ende sluit miljoenen contract met Duitse RTL SU8KE VUI hambone DE STEM WOENSDAG 21 APRIL 1993 Barcelona - Honderd jaar geleden werd de kunste naar Joan Miró in de streek rond Barcelona ge boren. Voor de Catalanen is dat de aanleiding om zijn geboortejaar met een grootscheepse manifes tatie te herdenken, waarvan een omvangrijke overzichtstentoon stelling met honderden topstuk ken de spil vormt. Joan Miró (1893-1983), schilder, beeldhouwer, graficus en kera mist wordt van geëerd met het grootste retrospectief dat ooit aan deze surrealist is gewijd. In totaal 500 schilderijen, 180 voorstudies, 300 tekeningen en een uitgebreide collectie notities die aan zijn schilderijen vooraf gingen, zijn samengebracht in het veelhoekige museum, de Fundació Joan Miró, in Barcelo na. Officieel geopend Het overzicht werd gisteren offi cieel geopend door de Spaanse koningin Sofia. Een deel van de expositie zal later dit jaar te zien zijn in het New Yorkse Museum of Modern Art, dat veel werken voor het Miró-retrospectief be schikbaar heeft gesteld. Meer dan de helft van de tentoonge stelde doeken is afkomstig uit buitenlandse musea. Het jubileumjaar dat door de Catalaanse Miró Stichting is ge organiseerd omvat in totaal 80 exposities en ruim 300 andere activiteiten, waaronder lezingen, concerten, theater- en dansvoor stellingen. Tevens is het herden kingsjaar aangegrepen om een aantal nieuwe publikaties over de Catalaanse kunstenaar op de markt te brengen. Volgens het brein achter de ex positie, Rosa Maria Malet, is het doel van de mammoettentoon stelling tweeërlei. „Enerzijds willen wij aan de hand van zijn belangrijkste werken Miro's ont wikkeling als kunstenaar in kaart brengen, anderzijds biedt dit overzicht de mogelijkheid uitleg te geven over zijn werk methode", aldus Malet, die Miro typeert als „de meest universele en tevens meest Catalaanse kun stenaar van Spanje". De organi satoren verwachten dat de ten toonstelling circa 400.000 bezoe kers zal trekken. Een deel van de nevenactivitei ten speelt zich af op het eiland Mallorca op het landgoed Son Abrines in de buurt van Palma, waar Miro de laatste 37 jaar van zijn leven heeft doorgebracht. Zijn atelier is ter gelegeneheid van het Miro-jaar omgebouwd tot een zeer ruim opgezet mu seum dat voornamelijk onderdak biedt aan het werk uit zijn laat ste jaren. Opleiding Miro kreeg zijn opleiding in Bar celona en later in Parijs, waar hij nauwe contacten onderhield met de kring van Picasso en met de surrealisten. Na de Spaanse burgeroorlog keerde hij in 1946 naar Spanje terug. Miro's werk heeft duidelijk de invloed ondervonden van de Duitse kunstenaar Paul Klee en diens tijdgenoot Wassily Kan- dinsky, beiden epigonen van de abstracte kunst. Zijn eigengereide surrealisme balanceert tussen volledige ab stractie en een bizar realisme. Miro's doeken worden geken merkt door primaire kleuren, simpel gebogen, zwarte lijnen en eenvoudige tekens en symbolen. Soms zijn daarin figuren her kenbaar, maar meestal zijn de werken slechts de spontane uit drukking van een lichtvoetige, doorzichtige droomwereld. Joan Miro in 1981 met zijn lithografie 'Spana'. FOTO ANP Door Simone Lensink Moskou - Veronica gaat geld en kennis steken in een Russisch om roepblad en een op jongeren gerich te Moskouse radiozender. Deze worden opgericht door de Neder lander Derk Sauer, voormalig hoofdre dacteur van Nieuwe Revu en sinds een jaar uitgever van het engelstalige Russi sche dagblad The Moscow Times. Het is de bedoeling dat het radiostation in het najaar van 1993 zowel via een FM- als een AM-zender de lucht in gaat. De programmering is gericht op jongeren en bestaat voornamelijk uit nieuws. Sauer gaf via een satellietverbinding met Moskou gisteren tekst en uitleg over zijn plannen. „We richten ons op de nieuwe genera tie, omdat zij de toekomst van dit land zullen gaan bepalen. Zij staan open voor veranderingen en zitten nog niet vastgeroest in het oude systeem. We kiezen voor informatie en niet voor bij voorbeeld een popzender, omdat er hier nog steeds een enorm gebrek aan infor matie is. Bovendien is nieuws onze specialiteit en bestaat er al een popzen der in Moskou." Het omroepblad zal volgens Sauer wat meer voeten in de aarde hebben. Hij verwacht dat met name het distributie systeem problemen zal opleveren, om dat de Russen daarmee nauwelijks er varing hebben. Het is de bedoeling dat het blad zowel informatie als verstrooiing zal gaan bevatten. Sauer is van plan voor dit initiatief nauw samen te gaan werken met het Veronica Blad. Veronica verstrekt de uitgever een le ning van twee miljoen gulden voor deze initiatieven. Omdat de omroep het werk van Sauer als 'ontwikkelingshulp' ziet, betaalt hij slechts een lage rente en is afgesproken dat de terugbetaling even tueel kan worden uitgesteld. Het geld is afkomstig uit de vereni gingskas van Veronica en de omroep heeft van het Commissariaat voor de Media toestemming gekregen voor de Russische plannen. Voorzitter Joop van der Reijden: „Het gaat weer goed met Veronica en daarom zien we deze gebeurtenissen ook als een nieuwe impuls voor het bedrijf. We kijken niet alleen naar de Nederlandse jeugd, maar ook naar jongeren in het buitenland en daarom gaan we met Sauer in zee. Daar zitten geen diepe filosofische ideeën en zeker geen com merciële gedachten achter, het is ge woon een uitdaging die bij Veronica past." Van der Reijden: „Veronica krijgt niets concreets terug voor de hulp die we Derk Sauer bieden, maar het ligt na tuurlijk wel voor de hand dat we na 'Veronica goes Asia' volgend jaar 'Vero nica goes Russia' krijgen. En dan zullen we baat hebben bij de contacten die we nu via dit initiatief in Rusland krijgen." BATMOBILE VIERT ergens in augustus het tienjarig bestaan- en met Hard hammer hits is deze goeddeels Bredase band alweer aan de achtste langspe- ler toe. Wat ooit begonnen is als een geintje, is inmiddels uitgegroeid tot een niet meer weg te denken factor in de Nederlandse én Europese rockabilly. Hard hammer hits laat horen dat de groep allang niet meer probeert om muziek te maken die in een bepaald genre past. Batmobile bepaalt zelf de gren zen van de muziek en dat levert zeker op Hard hammer hits vernieuwende muziek op met hier en daar een wat onheil spellend karakter. De broers Jeroen (zang, gitaar) en Eric Haamers (bas) en drummer Jo hnny Zuidhof slagen erin om composities te maken en te ver tolken die staan als een huis. De rauwheid is niet gekunsteld, maar een gevolg van het precies weten waar het in deze muziek om draait. De Batmobilly is muziek die zich buiten het zicht van grote platenfirma's afspeelt, maar die niettemin goed is voor verkoop cijfers van boven de tiendui zend stuks per langspeler. Bat mobile heeft er financiële onaf hankelijkheid en muzikale vrij heid mee afgedwongen en op Hard hammer hits leidt die mu zikale vrijheid tot indrukwek kende staaltjes. (Count Orlok Music) WIM VAN LEEST MET CARRIED away maakte Mathilde Santing in 1991 een plaat die bij de liefhebbers de stoutste verwachtingen over trof en die bij de sceptici de twijfel over haar talent om daadwerkelijk iets van ander mans nummers te maken weg nam. Carried Away was en is een plaat die moeilijk te overtreffen is. Texas girl Pretty boy is dan ook geen poging daartoe. Het is een cd met louter num mers van Randy Newman. De plaat vloeit voort uit een reeks lunch-concerten, waarin ook veel Newman-materiaal werd vertolkt. De kracht van Randy Newman schuilt natuurlijk voor een be langrijk deel in zijn imposante compositorische gaven, maar zeker ook in zijn vertolkingen. Zijn ietwat onbeholpen aan doende presentatie zorgt ervoor dat de kern van zijn liedjes probleemloos rechtstreeks bij de luisteraar doordringt. Er staat als het ware geen franje in de weg die tot misverstaan van de boodschap zou kunnen leiden. De kracht van Mathilde San ting schuilt in haar vermogen om zich in te leven in ander mans nummers en er een geheel eigen, haast nieuwe interpreta tie aan te geven. Toch ben ik er niet zo zeker van of de combinatie Newman- Santing wel zo'n gelukkige greep is. Zeker, Mathildes ver tolkingen zijn wonderschoon en haar begeleiders komen me prachtig pianospel aanzetten, maar haar vertolking laten me nergens de grimassen, het cy nisme of de humor voelen die ik wel ervaar als ik naar Randy Newman luister. Texas girl Pretty boy is me te gestileerd en vooral te serieus. Van mij had er bijvoorbeeld wel wat Laurie Anderson-achtige gekte in genmogen. In vocaal opzicht is Texas girl Pretty boy buitengewoon knap gemaakt en indrukwek kend, maar van Newman uit bekeken is het toch een beetje een amazing dancing bear die aan klassiek ballet probeert te doen. (Columbia) WVL EEN BAND die genoemd is naar een van de roemruchtste alcohol-afkickcentra van Ame rika, maakt ongetwijfeld mu ziek die dorstig maakt. En ja hoor, het debuutalbum Tralala- pompompom van de Bredase groep Betty Ford Clinic is er een die je af en toe naar de fles doet grijpen. Meestal van ge not, soms ook van verwarring. Het driftige geëxperimenteer met muziekstijlen en geluiden op Tralalapompompom is im mers niet altijd even vrolijk als de cd-titel doet vermoeden. Het noisy Famous Bands In Plane Accidents is daar wel het meest onheilspellende voorbeeld van. Grappig zijn dan weer de ver wijzingen naar pornofilms in Daddy, May I... en het klaarko mende gezicht van een pornos ter op de hoes. Door de bank genomen staat Tralalapompompom echter vol lekker stevig aangezette songs die een mengeling zijn van grunge, punk, surf, acidrock en jazz. Zeer aanstekelijke muziek die het vooral op een podium goed zal doen. Bovendien heeft Betty Ford Clinic een van de mooiste covers sinds tijden af geleverd door Sealed With A Kiss van ballen te voorzien. Na Betty Boo, Bettie Serveert en Betty Goes Green mag u het jongste zusje Betty Ford Clinic zeker niet missen. (Gap/Kon- kurrent) GERARD VAN DEN BROEK DE BELGISCHE radioprodu cer en componist Wim Mertens is een van de belangrijkste Eu ropese minimalisten van dit moment en zeker de meest ka rakteristieke. Minimale muziek - met zijn voortdurend herhaling van rit mes en melodielijnen - is bij Mertens altijd al van een hoog melodiegehalte geweest. Het Mathilde Santing: amazing dancing bear. foto sony music heeft niet het trubbelige van Philip Glass of het langdradige van Steve Reich. De vloeiende pianolijnen en de non-verbale of poëtische zang die Mertens verwerkt, geven zijn muziek steeds weer een sterk 'swin gend' karakter, hetgeen al mag blijken uit het feit dat het keer op keer wordt gebruikt door de Belgische choreografe Anne Te resa de Keersmaeker. Al uit zijn tijd met het avant- gardistische muziekgezelschap Soft Verdict staan de blaasin strumenten hoog in het vaan del. Dat was al zo bij een van Mertens' hoogtepunten Maxi mizing The Audience, dat is ook weer zo op zijn nieuwste project, de dubbelaar Shot And Echo A Sense Of Place. De klarinet en sopraan-saxofoon van oud-Soft Verdict-blazer Dirk Descheemaekr doen het meeste werk, maar piano en zang geven er vrolijkheid aan. Met name op de los verkrijgba re Shot And Echo klinkt Mer tens dit keer toegankelijker dan op eerder werk. De muziek be weegt zich al kabbelend en heupwiegend voort, zonder er gens de 'irritatiegrens' te berei ken waarop minder directe lief hebbers gelijk afhaken. Het sfeerbeeld manoeuvreert tussen melancholie Silver Lining) en lente-gevoel (Shot One). En als de klassieke muziek een Top-40 zou kennen, stond Their Duet zeker op 1. (Les Disques du Crepuscule) GVDB DRIE CD'S werpen licht op de wonderbaarlijke jeugd van Fe lix Mendelssohn. In 1824 werd de 15-jarige componist, zoon van een rijke bankier, volgroeid verklaard door zijn leermeester Carl Zeiter. Briljant, elegant, spiritueel, speels, serieus en vooral tintelend muzikaal: dat was Mendelssohn op die leef tijd reeds allemaal. En dat zónder in de valkuil van de lege virtuositeit te vallen die de grote mode was in die jaren '20. Zijn grote voorbeeld was Beethoven, vooral de late Beet hoven, wiens ontoegankelijke werk Mendelssohn als een der weinige tijdgenoten begreep. Toen Beethoven overleed in 1827, was Mendelssohn 18 jaar en klaar om de fakkel over te nemen. Hij schreef rond 1827 de eerste twee van zijn acht strijkkwar tetten, volmaakt van vorm en inhoud. Van het oeuvre dat Mendelssohn schiep vóór zijn 18e jaar zijn het Oktett en de Ouvertüre Sommernacht- straum de hoogtepunten, maar ook de 13 symfonieën voor strijkers zijn niet onbekend. Het zijn experimenten waarin je Mendelssohn rond zijn 12e/ 13e jaar stug hoort toewerken naar zijn eigen onverwisselbare stijl. Interessant is ook het concert voor viool, piano en strijkor kest dat hij op 14-jarige leeftijd schreef (1823). Hij beoefent hier de briljante stijl van die dagen, maar de elegantie en de imponerende contrapuntiek zijn geheel des Mendelssohns. Inderdaad wonderbaarlijk het gemak waarmee deze jongen zijn technisch meesterschap dienstbaar wist te maken aan zijn overvloedige spiritualiteit. Felix Mendelssohn: Symfonie- en voor strijkorkest nrs, 8, 9, 10. Orpheus Chamber Orchestra (DG). Concert voor viool, piano en strijkorkest/Vioolconcert in d. Gidon Kremer/piano, Martha Ar- gerich/piano, Orpheus Chamber Orchestra (DG). Complete strijk kwartetten. Cherubini Kwartet (EMI). HANS ROOSEBOOM HET LAATSTE werk van Franz Schubert, de liederency clus Schwanengesang (1828), is opgenomen door de bariton Andreas Schmidt en de pianist Rudolf Jansen. Het duo doet alle recht aan de overwegend melancholieke sfeer van deze liederen, zoals Die Stadt, Das Meer, Der Doppelganger en vooral het slotlied, Der Atlas. Het thema van het individu dat alle last van de wereld moet dragen, was een typisch thema van de Romantiek, maar voor Schubert was het heel reëel. De erepalm van deze opname gaat naar pianist Rudolf Jan sen, die bewijst waarom hij een van de beste begeleiders is. Jansen is een ideaal 'volger' en tevens een vaardig klankschil- deraar. De pianopartij krijgt onder zijn handen soms symfo nische allures. De microfoon is voor deze opname kennelijk in de vleugel gelegd, want je hoort het vilt als het ware. Het be zorgt de luisteraar een gevoel van intieme betrokkenheid. (DG) HR DESTEM De journalist Graham Hancock die jarenlang achter de Jrtl aanjoeg tijdens de Timkatprocessie in Ethiopië, foto santhafaiJ Van onze verslaggeefster Hilversum - „Raadselen die aan onze cultuur ten grondslag 1 liggen. Die interesseren me mateloos", verklaart Roel Oostral zijn documentaire over 'De verloren Ark van het Verbond'. Oostra deelt deze passie met de Britse journalist Graham Hancock die jarenlang aanjoeg achter de Ark, die ooit i stenen tafelen bevatte waarop de Tien Geboden aan Moz werden gegeven. Oostra volgde Hancock op zijn zoektocht: „Ik ben gegrepen door de geobsedeerdheid waar mee deze zeer serieus te nemen man prettig gestoord is." De Hil- versumse producent maakte een film die met financiële bijdragen van onder meer NCRV, WDR en BRT tot stand kwam. Vanavond heeft de NCRV de primeur (Ne derland 1 22.40 uur). Volgens Graham Hancock, een als deskundig te boek staande journalist van The Economist, bevindt de Ark zich tegenwoor dig in Axum, de heilige stad van Ethiopië. Hancock, Afrika-correspondent en auteur van Lords of Poverty - waarin hij de vloer aanveegt met bureaucratische Westerse hulpverleners - baseerde zich op een oude Ethiopische legende. Die verhaalt hoe Menelik, zoon van koning Salomo en de konin gin van Sheba, de Ark uit Jeru zalem meevoerde en naar Ethio pië bracht. In het Westen is dit verhaal altijd als een stuk kleur rijke folklore beschouwd. Westerse wetenschappers heb ben immer verondersteld dat de koningin van Sheba uit Arabië afkomstig was. Maar vondsten in de kathedraal van Chartres bij voorbeeld wijzen eveneens in de richting van Ethiopië. Hancock trok het spoor na van de eerste joden die zich met Menelik in Ethiopië vestigden. De Ark staat vanaf de vierde eeuw centraal in het Ethiopische christendom. Leden van de Mid deleeuwse tempeliersorde, die overstaken vanuit het Palestina van de kruisvaarders, bezochten het heiligdom. Want, zo geloof den ze, met dit voorwerp zouden ze onstuitbaar zijn. Plotseling stopten ze met hun kruistocht. Alsof ze 'iets' hadden gevonden. Er wordt veronder steld dat de naar Jeruzalem ver dreven Ethiopische prins Roha een overeenkomst met hen sloot: ik geef jullie informatie over de Ark, jullie mij hulp bij het her- bestijgen van de troon. Of het waar is weet niemand, ook Oostra durft er zijn hand niet voor in het vuur te steken. Maar feit lijkt dat tot op de dag van vandaag de Ark wordt be waard door Tesfa Marian, de oude wachter van de kathedraal in Axum die nimmer van zijn FILMS GOES - Grand Theater 14 u. Tom Jerry. 20 u. Death becomes her. HULST - De Koning van Engeland 20 u. De kleine blonde dood. 20 u. A few good men. 20 u. Daens. 20 u. De zevende hemel. VLISSINGEN - Alhambra 1 14 u. De zevende hemel. 20 u. A few good men. - Alhambra 2 14 u. The distinguished gentleman. 19 u. La belle noiseuse. - Alhambra 3 14 u. Junglebook. 20 u. De kleine blonde dood. - Alhambra 4 14 en 20 u. Forever young. ANTWERPEN -Rex - 12, 15, 18 en 21 u. Scent of a woman. -Rex-Club - 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Sneakers. -Odeon 1 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The last of the Mohicans. - Odeon 2 - 14, 16.30, 19 u. Cham pions. 21 u. Howards end. -Odeon 3 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Under Siege. -Odeon 4 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Consenting adults. -Rubens - 14, 16, 18 u. Ned. versie. 20 en 22 u. Eng. versie Jungle book. -Quellin I - 14, 17.15 en 20.30 u. Daens. -Quellin II - 14, 16.30, 19 en 21.30 Aalsmeer (anp) - Joop van den Ende heeft een miljoenen-contract afge sloten met het Duitse commerciële televisiesta tion RTL Television. De komende drie jaar zal JE Entertainment voor 275 miljoen gulden aan tele visie-programma's ma ken, zo heeft het bedrijf bevestigd. De overeenkomst omvat de produktie van dramaseries, sitcoms (situational come dy's) en meerdere vormen van infotainment. Boven dien maken twee series showprogramma's met Rudi Carrell deel uit van het te produceren pakket. 'Die Post geht ab' start binnen kort bij het voormalige RTL Plus en loopt tien weken. Verder staat voor het ko mend najaar 'Rudi's Ueber- raschungs Show' gepland. plaats wijkt. Eenmaal per j wordt de Ark, gehuld in re doeken, tijdens de Timkat-processie rondgedragen. I „Een realiteit die ik machtig j] interessant vind", aldus Oostra J die nog ideeën genoeg heeft dit vlak. De Dode Zee rollen bijvoorbeeld: waar gaan die pre- j| cies over? „Ik denk dat de Ark wel naar I Ethiopië is gebracht, maar of die er nu nog staat, waag ik te betwijfelen. In ieder geval werpt deze film een totaal andere blik j op Ethiopië", meent Oostra. Eén ding maakt de documentai re heel duidelijk. Iedere cultuur leunt dankbaar op de vorige. 01, zoals Hancock dat omschrijft:) 'Wij zijn dwergen die op de| schouders van reuzen staan'. Hancock werkt momenteel een film over de grote zond vloed. RADIO 1 peel uur en 7.30, 8.30, 12.30, 16 30, 17.30, 18.30 en 06.30 Mipuws VARA: 7.07 Radio I woens- Eeditie. AVRO: 12.07 Radiojour naal NCRV: 17.05 Hier en Nu. 1904 Hier en Nu/Praatradio. NOS: 20.04 unas de lijn, sport en muziek. 23.07 Met het oog op morgen. EO. 0.02 „nr wie niet slapen kan. 1.02 Zin nen jn de nacht. 2.02 Mag ik even? s09 Van Nederlandse bodem. 4.02 EO's country-uur. 5.02-7.00 Wakker op weg RADIO 2 S heel uur Nieuws. V00:7.04 Ook noeiemorgen. 9.04 Muziek terwijl u Lrkt 11.04 Anita. 12.04 Het is maar een spelletje. 14.04 Terug in de tijd. ,e 04 Nederland muziekland. EO. 17 04 Alie mensen. VPRO: 18.04 Ek- kei horizontaal. EO: 19.04 Country trail 20.04 Nederland zingt: EO's „inq in. 20.30 Nederland zingt: Licht op jongerenkoren. 21.04 Gospelpo- dium. 22.04 Praise op woensdag. 23.04-24.00 Take it easy RADIO 3 Elk heel uur Nieuws. AKN: 6.02 Breakfast-club. 9.04 Arbeidsvitami nen 11.04 Baas van de dag. VARA: 12.04 Denk aan Henk. 14.04 Carola. akn: 15.04 Popsjop. VOO: 17.04 Rin- keldekinkel. N0S: 18.04 De avondspits. E0: 19.04 Spoor 7. NCRV 20.04 Paperclip magazine. VPR0: 21.04 Villa 65. TR0S: 0.04 TROS Nachtwacht. VPRO: 2.02 Zo ne, AKN: 4.02-6.00 Pyjama-FM RADIO 4 Om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00 en 20.00 Nieuws. NCRV: 7.02 Preludium. 8.04 Musica sacra. 9.00 Muziek voor miljoenen. 11.00 Ochtendconcert: Deutsches Kammerorchester Frankfurt met hobo. 13.04 Stemmen. EO' 14.00 Het middagconcert: Gi- taarmuz. 16.00 De Nederlanden. AVRO: 17.00 Jacco's keus. AVRO: 18 04 Kleine zaal. 19.00 Opera ma gazine. 20.02 Avondconcert: A. Ko ninklijk Concertgebouworkest met cello B. La capella reial de Catalu- nya Hesperion XX. 23.00-24.00 Jaz- zspectrum RADIO 5 Elk heel uur t/m 18.00 Nieuws. NOS: 6.45-6.50 Mededelingenrubriek met uitgebreid weerbericht en scheepsvaartberichten. 7.05 1008 AM IKON: 8.50 Snippers. NOS: 8.55 Waterstanden. EO: 9.02 Vrouw-zijn. KRO' 10.02 Gezondheid, een zorg. 10.55 Column. 11.02 MAL 12.02 On der tafel. 13.10 Damokles. 14.02 Glas in lood. 15.02 Camera obscura. RVU' 16.02 De schatkamer. NOS: 17.10 Radio UIT. PP: 17.50 RPF.KRO: 18.02 De fascinatie. 18.30 Het Evan gelie volgens Johannes. 18.50 Boe- kenwgsheid. EO: 19.00 Waar waren we ook alweer? NOS: 19.15 Nieuws en actulaiteiten in het Turks. 19.50 Nieuws en actualiteiten in bet Ma rokkaans en Berbers. 20.40 Actuali teiten in het Chinees. TELEAC: 21.00 Frans voor bedrijf en beroep. 21.30 Reclame en promotie. 22.00 Inte graal management. 22.30 Effectief besturen. EO: 23.00-24.00 Het inter view OMROEP BRABANT Elk heel uur en 07.30 ANP-nieuws, gevolgd door Brabants nieuws en actualiteiten (behalve 08.00 en 13.001.7.45 De krant in Brabant. 7.51 Weerman Johan Verschuuren. 7.55-8.00 Nieuwsoverzicht. 9.07 Mu- ziekkiosk.*T.0.07. Draai-bank. 11.00 Brabants nieuws. 11.07 Van harte: 12.53 BenqhtMqor boer en tuinder. 12.55-43100 Nieuwsoverzicht. 14.07 Muziekkiosk. 16.07 De heerlijkheid. 17.45 De agenda. 17.55-18.00 Nieuwsoverzicht OMROEP ZEELAND ANP-nieuws: Zie Radio 1. - 7.00 Nieuws en actualiteiten. 7.32 Re gionaal nieuwsoverzicht. 7.40 De dag van... 7.50-8.00 De agenda. 12.00 Nieuws en actualiteiten. 12.15 Het weer in de provincie. 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Streekeigen. 12.55-13.00 De agen da. 16.00 Het Kanaal door Zeeland. 17.00 Nieuws en actualiteiten. 17.15 Het weer in de provincie. 17.32. Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Goed Zeeuws. 17.55-18.00 De agen da u. Dr. Giggles. -Quellin III - 14, 16.30,19en21.30 u. The bodyguard. -Metro I - 14, 16.30, 19 en 21.30u. Jennifer 8. -Metro II - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Forever young. Sinjoor - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. De zevende hemel. fl - Ambassades Club 1 - 14 en 16.3« u. Tom Jerry. 19 en 21.30 u. Body of evidence. -Ambassades Club 2 - 14, 16.30 u. Honey I blew up the kid. 19 en 21.30 u. Salt on our skin. -Ambassades Club 3 - 14, 10-30» 19 en 21.30 u. Fortress. -Ambassades Club 4 - 14, 163U| 19 en 21.30 u. Sister act. BRUGGE - Kennedy Komplex 14.30 en 20 u. De zevende hemel. 14.30 en 20 u. Scent of a woman. 14.30 u. Tom Jerry. 20 u. Stalingrad. 14.30 u. Unforgiven. 20 u. Salt on our skin. - Ciné Chaplin 14.30 en 20 u. Nowhere to run. Z-OF&EN OV£f> teZE <CRI$/S;

de Stem | 1993 | | pagina 18