ING!! i '92-'93 98.- 79.- Kans scholenfusie neemt toe oop iverkoop ZAKEN nieuws KORT zeeuws PLAATSELIJK nieuws UIT gids Werkgeversvereniging onderzoekt milieuheffingen van gemeenten il Geen grote verschillen tussen Oostburgse scholen Oostdijke en 't Zwin 'Grote schoonmaak' museum Aardenburg ASSEN Goederen Volkshogeschool Zeeland naar Hongarije XsJdE stem ZEELAND extra Kleintje i 11.00-18.00 uur 10.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur lieuwe kleuren ïit, o.a. kashmir Conferentie over economische toekomst West- Zeeuws-Vlaanderen Ontzegging en boete voor dronken rijden SB-bank Citroenprijs 1993 WOENSDAG 21 APRIL 1993 C4 recer een gepassioneerde pe zelfverplaatser. pk ervaren, belt u ons dan ta de Saab 9000 Aero. nog niet op peil zijn, Iter. j-, Saab 9000 CS vanaf Iff 122.950,- (consu- First in safety GARAGEBOX aan de Roe- selaerestr. te Breda, 15.000,- HM. 076-810929 reclame met een Het helpt. art. nr. 717953 art.nr. 604139 I |/an onze verslaggever I jreda - De Brabants Zeeuw- I se Werkgeversvereniging IjBZW) laat onderzoeken hoe I jet zit met de milieuleges en I .heffingen die Brabantse en heeuwse gemeenten aan be- I drijven in rekening brengen. Eerder stelde de BZW vast dat de besturen van beide provin cies, vooral dat van Brabant, volgens haar 'extreem hoge lege- skosten' berekent. Voor de zomer moet duidelijk zijn of die kritiek ook op gaat voor de milieu-ver ordeningen van de afzonderlijke gemeenten in Brabant en Zee land. „We zijn zeer benieuwd naar de lokale situatie omdat volgens de nieuwe wet milieubeheer de ge meenten vaker worden belast met de afgifte van vergunnin gen," aldus mr. C. van Fessem van de BZW. De BWZ vergelijkt de milieu kosten in zo'n twaalf Brabantse en Zeeuwse gemeenten met een regionaal bedrijventerrein. „Daar zitten tamelijk veel be drijven, waardoor het vergelij ken wat eenvoudiger is," aldus Van Fessem. Bij het onderzoek wordt onder meer gekeken naar de tijd die de gemeente steekt in een vergun ningsaanvraag en de tarieven die worden gehanteerd. „We hebben de gemeenten willekeurig geko zen. Een paar grote van boven de 100.000 inwoners in Brabant, en een aantal kleinere in Bra bant en Zeeland." Wordt duidelijk dat bedrijven ook in de Brabantse en Zeeuwse gemeenten navenant meer beta len dan elders, dan gaat de BZW dat aankaarten bij de betrokken autoriteiten. „De provincie Noord-Brabant heeft na onze klacht al laten weten dat ze bij de evaluatie van de provinciale milieuleges en -heffingen over 1993 rekening zal houden met onze kritiek." I Oostburg - Er zijn tot nu toe geen onoverkomelijke [verschillen van inzicht gebleken die een fusie tussen de [scholengemeenschappen voor middelbaar onderwijs Oostdijke en 't Zwin in de weg staan. De samenvoeging |van de beide scholen staat gepland voor augustus 1994. Volgens woordvoerders van Oostdijke (voorbereidend be roepsonderwijs) en 't Zwin (ma vo/havo/vwo) zijn al vele voor stellen ontwikkeld voor de werk wijze in de nieuwe school. De zes werkgroepen die zich daarmee bezig houden, brachten afgelo pen maandag verslag uit tijdens de derde bijeenkomst van de stuurgroep die de samenvoeging voorbereidt. De installatie van die stuurgroep gebeurde in januari dit jaar. De stuurgroep zag het licht naar aanleiding van een onderzoek door het Katholiek Pedagogisch Centrum naar de mogelijkheden van fusie. Op grond van de uit komsten van dat onderzoek viel de beslissing een haalbaarheids studie te doen. inmiddels ligt er een inventari satie van de werkwijze in de nieuwe school. De komende we ken ontwerpen de werkgroepen de teksten die samen het con cept-eindrapport van de stuur groep vormen. De bespreking van de teksten vindt plaats op 10 mei in de volgende stuurgroep vergadering. Na verspreiding van het con cept-eindrapport onder de be trokkenen organiseren Oostdijke en 't Zwin afzonderlijke bijeen komsten om het personeel te informeren. De reacties van het personeel komen in de daarop volgende vergadering van de stuurgroep aan de orde. Nog voor de zomervakantie dit jaar nemen de besturen van de twee scholengemeenschappen het fu- siebesluit, zo luidt de verwach ting. Aardenburg - Deze week vertrekt er een transport met hulpgoederen vanuit Zeeland richting Hongarije en Roemenië. Een deel van de lading is afkomstig uit de Volkshogeschool Zeeland te Aardenburg en bestemd voor het vormings- en conferentiecentrum 'Megbekeles Haza' (Huis van Verzoening) in het Hongaarse Berekfurdo. De goederen die gebracht wor den (bedden, matrassen, tafels, kasten, lakens, dekens en hand doeken) zijn afkomstig van de Volkshogeschool Zeeland in Aardenburg. In verband met de verbouwing daar werden kortge leden een aantal slaapkamers af gebroken om plaats te maken voor nieuwe kamers. Drijvende kracht achter het ge baar vanuit Aardenburg is Nico Peterse, secretaris van het be stuur van de Volkshogeschool, maar ook bestuurslid van de Oe cumenische Vereniging van Vor mingscentra in Europa. In die functie kwam hij net terug uit Roemenië en Hongarije, waar hij vormingscentra bezocht, toen de sloop van de slaapvleugels in de Van onze verslaggever Oostburg - De Zeeuwse Ont- wikkelings Maatschappij (ZOM) houdt woensdag 28 april in Hotel Du Commerce ffl Oostburg een conferentie over de economische toe komstkansen van West- Zeeuws-Vlaanderen. be conferentie is een deel van een serie die ook in andere Zeeuwse regio gehouden zal worden. In Oostburg zullen spre ken: burgemeester Kruize van Oostburg, secretaris Zabel van de Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koophandel en voorzitter Ver- burg van de ZOM. De conferen tie duurt van 17.00 tot 19.00 uur. Volkshogeschool begon. Het hulptransport wordt ver zorgd door de stichting Zending Manna uit Vlissingen. De vrachtwagens stoppen op de heenreis verder bij een ander centrum uit de kring van de oecumenische vereniging, de evangelische academie in Loc- cum. Daar worden nog eens 25 slaapkamerinrichtingen ingela den die bestemd zijn voor het centrum in Berekfurdo. Van onze correspondent Middelburg - De politierech ter in Middelburg heeft giste ren wegens rijden onder in vloed de 34-jarige T.B. uit St. Maartensdijk een boete van 1500 gulden en een half jaar niet rijden opgelegd. Eind februari van het vorige jaar belandde hij in Tholen met zijn auto in de berm en de gearri veerde politie constateerde dat B. te diep in het glaasje had gekeken. Een ademanalyse re sulteerde in 635 microgram, of wel 1.44 promille. Op de zitting verklaarde B. dat hij door een tegenligger was verblind, een onverhoedse manoevre had ge maakt en zodoende in de berm was geraakt. De drank had daar volgens hem niets mee te maken gehad. De officier van justitie had een boete van 1750 gulden waarvan 500 gulden voorwaar delijk, een rijontzegging van 9 maanden en deelname aan de alcohol-verkeers-cursus geëist. Uiteraard is het 'hurkgraf' ook onder het stof vandaan gehaald. De man is door een flinke klap op zijn slaap, waarbij ook een deel van de schedel werd verbrijzeld, om het leven gekomen. foto archief de stem Door .onze correspondent Walter Dierick Aardenburg - Precies 25 jaar na de ingebruikname van het pand Marktstraat 18 als archeologisch museum, heeft het gebouw in- en uit wendig een grondige op knapbeurt gekregen en werd ook de uiterst belangrijke oudheidkundige collectie opnieuw geordend en aan gevuld vanuit het provin ciaal bodemarchief te Mid delburg. Het 17e-eeuwse pand 'Het Va gevuur' werd in het begin van de jaren zestig door de gemeen te Aardenburg aangekocht en inpandig geheel verbouwd om als museum te kunnen dienen. De eerste officiële bezoekster van het nieuwe museum was in 1968 de toenmalige vorstin, ko ningin Juliana. Sindsdien heb ben ruim 100.000 personen het museum bezocht. Vorig jaar werd het oude patri ciërshuis annex winkel en bak kerij als gek lasseerd monu ment uitwendig gerestaureerd met de steun van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, de provincie Zeeland en de ge meente Aardenburg. Ook van binnen moest het gebouw een stevige onderhoudsbeurt on dergaan. Zo moesten gedeelten van muren ontzilt worden. Toen deze klus geklaard was kon men met de herinrichting starten, want daar was in de loop van 25 jaar niet veel aan veranderd. Rodanum De rijk gevulde vitrines in de spierwitte museumruimten to nen een klein deel, ongeveer tien procent, van hetgeen de Aardenburgse bodem prijsgaf aan vondsten uit het stenen tijdperk de Romeinse tijd (170-270 na Christus) en de Middeleeuwen. De kleine vuur stenen voorwerpen zoals mes sen en krabbertjes, speerpunt jes en dergelijke, vertellen de bezoeker iets over de mensen die zo'n 8000 tot 10.000 jaar terug bivakkeerden op de hoge zandrug, die zich ongeveer van Antwerpen tot Knokke uit strekt en waarop ook de Ro meinen in het jaar 170 onder de Gallische gouverneur Didius Julianus hun castellum 'Roda num' bouwden. De naam Roda num ontleenden zij waarschijn lijk aan de verdwenen rivier Rudanna. Het Aardenburgs musuem her bergt een schat aan Romeinse voorwerpen, zoals aardewerk, brons, allerlei gebruiksvoor werpen en resten van gebou wen. Daaronder restanten van buizen van centrale verwar ming, metstelsteen, dakpannen en stukken van rijkgekleurde fresco's. Enkele dingen sprin gen er uit. Als enig musuem in Nederland bezit het Aarden burgse een fraaie collectie Vlaams-Romeins aardewerk. Dit aardewerk van de autocht one bevolking is in oorsprong ouder dan het Romeinse, doch tijdens de Romeinse overheer sing duidelijk beïnvloed door de technieken van de 'bezet ters'. Geen Romeins museum in de lage landen herbergt een zo prachtige collectie jachtbekers en het 'terra sagilata' (aarde werk voorzien van de naam van de fabrikant) bewijst dat er vanuit Aardenburg meer wegen dan alleen naar Rome liepen. Het aardewerk is afkomstig uit de werkelijk zeer grote Ro meinse fabrieken in het Rijnge bied en uit de omgeving van Trier. Enkele stukken .komen uit Italië, zelfs een mafora uit Spanje. Nu het Romeinse castellum aan de Burchtstraat in Aardenburg gedeeltelijk gereconstrueerd is, laat een foto van een elders nog bestaand castellum zien hoe het Aardenburgs eruit heeft gezien. Godenbeeldjes Trots is Aardenburg op het kleine bronzen beeldje van de god Bacchus. De god is afge beeld als een kleine jongen met een bos bloemen in de hand. Het is tot vandaag het enige exemplaar dat bekend is, ter wijl godenbeeldjes, zowel de oficiële als die van bepaalde families, toch 'aan de lopende band' gemaakt werden. Enkele voorwerpen uit de Romeinse tijd zijn vondsten van recente datum en gevonden bij opgra vingen in het bestemmingsplan 'Ouwe Stad'. Het zijn vondsten gedaan buiten de muren van het castellum. Uiteraard is het 'hurkgraf' ook onder het stof vandaan ge haald. Deskundigen zijn nu van mening dat het om een oudere man gaat dan aanvankelijk werd aangenomen. Dacht men tot nu toe te maken te hebben met een gesneuvelde Viking van 25 tot 30 jaar, nu houdt men het op een man van zeker 40 jaar, afkomstig uit Noord- Duitsland of Denemarken. De lengte van de man, de vorm van de schedel en de wijze van begraven wijzen heel duidelijk op een noordelijke herkomst. De man is door een flinke klap op zijn slaap, waarbij ook een deel van de schedel werd ver brijzeld, om het leven gekomen. Dat gebeurde nadat de Romei nen het Aardenburgs castellum al verlaten hadden. De Middeleeuwse 'afdeling' in het museum laat zien hoe rijk de inwoners van de stad Aar denburg in de 13e en 14e eeuw waren. Prachtig aardewerk uit Brugge(?t en Aardenburg met als uitschieters de zogenaamde 'huwelijksborden' met eroti sche voorstellingen en als 'mis baksels' aangetroffen op de stortplaats van een 14e-eeuwse pottenbakker aan de tegen woordige Herendreef, maar destijds aan de oever van de rivier de Eede. Prachtig is de 15e-eeuwse altaarkandelaar, die door een particulier bij graafwerkzaamheden bij Aar denburg werd gevonden en door de Stichting Vrienden van het Aardenburgse Museum werd aangekocht en aan het museum werd geschonken. Aan veel vondsten hangt een eigen verhaal. Zo staat er een grauw natuurstenen vijzel uit de Middeleeuwen. Het onge schonden voorwerp heeft gene raties lang in een Aardenburgse kippenren gestaan als drink bak. Het gemijterde hoofd van een bisschop werd gevonden op 6 december! Het gerenoveerde en opnieuw ingerichte museum van Aar denburg zal in het komende toeristenseizoen ongetwijfeld zijn dienst bewijzen als elk weervoorziening in West- Zeeuws-Vlaanderen. Een be zoek is meer dan de moeite waard. Ook de streekbewoners kunen er veel leren over leven en werken van hun voorouders. Het museum is straks weer geo pend, behalve op zaterdag en op zondag en maandagmorgen. Het museum zal echter het hele weekend geopend zijn als er in Aardenburg grote evenementen plaatsvinden. Kloosterzande - Roctus BV administratie- en verzeke ringskantoor aan de Hulster- weg 26-30 in Kloosterzande draagt nu de VSB Bankkleu- ren. Roctus BV bestaat al 25 jaar maar sinds vorige week kun nen de klanten ook terecht voor bankzaken zoals finan ciering, betaal- en spaarreke ningen op particulier- en za kelijk gebied. De zaken worden behartigd door Fons en Ronnie Roctus. Ronnie verzorgt binnen het bedrijf de belastingzaken en weet alles op automatiserings gebied. Er is werk voor negen man. Wie voor 1 juni een SpaarAk- tief rekening opent krijgt een vulpen. Vi eveka Actie Kloosterzande - Weveka, de Plaatselijke winkeliersvereni ging in Kloosterzande houdt tot 1 mei een actie. Er kunnen dinerbonnen voor twee perso nen gewonnen worden. Tussen maandag 19 april en zaterdag 1 mei kunnen de kas sabonnen worden ingeleverd bij de winkeliers van de We- VeKa. De trekking vindt plaats op 3 mei. In totaal zijn er 21 bonnen te winnen. Dinerservice De Sterre Overslag - Het specialiteiten restaurant 'De Sterre' in Wachtebeke levert nu ook 'di nerservice'. De diners worden op aanvraag thuis bezorgd. En de mensen van De Sterre toveren de eet kamer om in een sfeervol thuisrestaurant. Adviezen worden vrijblijvend verstrekt over het organiseren van di ners, party's, buffetten en re cepties. In De Sterre zelf staan de asperges weer op het menu. Verder ook allerlei typisch Zeeuwse gerechten, zoals Sae- ftinghelam en Zeeuwse lamso ren. Het gastronomisch menu staat in het teken van het voorjaar met dagspecialitei ten. In de Sterre is iedere zaterdag live piano-muziek. Twins Fashion Mode Axel - Damesmodezaak Twins Fashion in de Passage 5 in Axel houdt zaterdag 24 april van 14.00 tot 16.00 uur een grootse Voorjaars- en zomer- mode parade. Er worden exclusieve merken geshowd en aan de show wer ken verder mee van Aalst Le derwaren, Opticiens Wikke rink, kapsalon van der Hout en Schoenhandel Vasseur uit Axel. Grondmonster-tour bij Terra Nova Hulst - Zij die willen weten hoe het gesteld is met de voe dingstoestand in hun tuin kunnen woensdag 28 april een bezoek brengen aan de mobie le laboratoriumwagen van de NCRV die opgesteld staat bij Terra Nova in Hulst. Belangstellenden kunnen die dag terecht om vragen te stel len over alles wat te maken heeft met planten en bloemen. In de wagen wordt bij aanbie ding van een grondmonster uit de tuin direkt een gratis pH (zuurgraad) advies gegeven. Voor 17,50 wordt er een uit gebreid onderzoek in het labo ratorium gemaakt van deze grond en krijgt de klant na twee weken een grondig ad vies over de wijze van bemes ting van de grond en de plan ten die er het best op gedijen. Voor elke klant die een labo ratoriumonderzoek wilt ligt een gratis 'Bloemen en Plan ten', infopakket klaar. De grondmonsters moeten met zorg genomen worden, een doorsnede van de grond tot 20 centimeter diep van sier- en moestuinen en 10 centimeter van ëen gazon. Nijboer Optiek geopend Hulst - Hulst heeft er weer een optiek bij. Vorige week opende Nijboer Optiek een modern ogende zaak aan de Gentsestraat 11. De officiële opening werd verricht door burgemeester A. Kessen. Zowel tijdens de opening, als gedurende de dagen daarna kwamen veel belangstellenden een kijkje' nemen. Behalve voor een bril of con tactlenzen kan men er ook terecht voor oog- en oogdruk- metingen. Wie nu een paar conctactlenzen of bril aan schaft krijgt een extraatje. Peter Tresonie vierde Schoondijke - Onlangs be haalde Peter Tresonie (20) uit Schoondijke de vierde plaats op de nationale vakcompetitie van winkelslagers. Peter was afgevaardigd voor de provincie Zeeland en stond zo bij de beste veertien slagers uit geheel Nederland. De deel nemers moesten vier proeven afleggen: breken en uitbenen van de achtervoet, vliezen en verdelen, drie keukenklare ge rechten vervaardigen en spek garneren op een schotel. Peter behaalde een knappe vierde plaats als einduitslag, hij werkt bij slagerij Van den Dries (de Osseköp) in Aarden burg. Tresonie deed ook mee aan dé worstwedstrijd van de slagersvakbeurs. Hij viel tweemaal in de prijzen in de groep kookworstsoorten: tweemaal brons. Een andere cursist uit Zeeland, Wilfred de Koster uit Biervliet, behaalde zilver voor de Saksische lever worst. Foto-Plus Oostburg Oostburg - Oostburg bezit Bureau onderzoekt voor 2,2 mille per dag kansen poldert oerisme 2250 Gulden per dag. Dat brengt het bureau KPMG de provincie in rekening voor haar onderzoek naar de haal baarheid van plattelandstoe- risme in Zeeland. Gedeputeer de Saten hebben al gekozen voor dat bureau en vragen nu de Staten om een akkoord. KPMG heeft becijferd dat het totale honorarium van haar onderzoekers 90 mille exclu sief kosten en BTW zal bedra gen. In totaal zal de provincie ruim een ton kwijt zijn. Zoals bekend heeft het provinciaal bestuur vier ton uitgetrokken om het poldertoerisme in Zee land te stimuleren. Het project verkeert nu nog in de onder zoeksfase. Schoorsteen van 125 meter gaat tegen de vlakte Woensdag 28 april zijn de schoolkinderen van Borssele uitgenodigd bij een spectacu lair partijtje afbreken. De Electriciteits-Produktiemaat- schappij Zuid-Nederland (EPZ) gaat dan namelijk de oude schoorsteen van de elec- triciteitscentrale in het Sloe- gebied slopen. Dat gebeurt om 15.00 uur met een hydrauli sche schaar die vanaf een platform van 150 meter hoogte de schoorsteen van boven af zal gaan verbrijzelen. 2,5 me ter per dag doet de schaar, het duurt dus ettelijke dagen voor de schoorsteen helemaal is ge sloopt. De schoorsteen staat naast een schoorsteen van 175 meter en heeft toebehoord aan de olie- en gascentrale's. Sinds de jaren tachtig wordt de pijp echter niet meer gebruikt. Breskens FILM - De Stichting Tieners Breskens houdt zaterdag 24 april een 'bioscoopavond' voor jongens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar in de bioscoop Alhambra te Vlissingen. De film wordt per fiets bezocht. Het vertrek is om 18.00 uur vanaf de soos in de Van Dale straat. Om 22.30 uur wordt het gezelschap weer terug ver wacht. De entree bedraagt 9 per persoon. Er is de hele avond begeleiding aanwezig. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij mevrouw R. Kesteloo-Ver- duijn. Hoofd bureau voorlichting provincie Zeeland I.A. van der Linde is voorgedragen voor de prix citron van de Zeeuwse afdeling van de Ne derlandse Vereniging van Journalisten (NVJ). Van der Linde heeft bij de invoering van de wet openbaarheid van bestuur, samen met het toen malige hoofd voorlichting van de provincie Overijssel, dr. H. Schelhaas, een zeer ruimhartige openbaarheids regeling ontworpen, die in Overijssel en in Zeeland toe passing heeft gekregen, maar die de andere Nederlandse provincies te ver ging. Verder heeft Van der linde zijn stempel gedrukt op de manier waarop openbaarheid wordt gegeven aan de be sluitvorming van Gedepu teerde Staten van Zeeland: de pers heeft vrij toegang tot de GS-agenda en krijgt na af loop van de vergaderingen de onderliggende stukken. Het kan niet zo zijn dat de NVJ- leden, die tot de nominatie van Van der Linde zijn geko men, dit is ontgaan of dat zij zich over deze feiten onvol doende zouden hebben geïn- SsSröi1 1 I standpunt eens is FILMS GOES - Grand Theater 14 u. Tom Jerry. 20 u. Death becomes her. HULST - De Koning van Engeland 20 u. De kleine blonde dood. 20 u. A few good men. 20 u. Daens. 20 u. De zevende hemel. VLISSINGEN - Alhambra 1 14 u. De zevende hemel. 20 u. A few good men. - Alhambra 2 14 u. The distinguished gentleman. 19 u. La belle noiseuse. - Alhambra 3 14 u. Junglebook. 20 u. De kleine blonde dood. - Alhambra 4 14 en 20 u. Forever young. ANTWERPEN -Rex - 12, 15, 18 en 21 u. Scent of a woman. -Rex-Club - 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Sneakers. -Odeon 1 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The last of the Mohicans. -Odeon 2 - 14, 16.30, 19 u. Cham pions. 21 u. Howards end. -Odeon 3 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Under Siege. -Odeon 4 - 14, 16.30, 19 en 21.30 formeerd. Voorgedragen worden voor de citroenprijs moet dus wel eervol zijn en enige afgunst mijnerzijds is dan ook gepast. Mocht Van der Linde zijn concurrent-genomineerden ver achter zich laten, dan hoop ik dat hem de citroenen ook geworden. Toenmalig commissaris van de koningin dr. C. Boertien, die de prijs enige jaren geleden te beurt viel, wacht er naar mijn we ten namelijk nog steeds op. J.C. van Nieuwehuijze, waarnemend hoofd bureau voorlichting, provincie Zeeland. u. Consenting adults. -Rubens - 14, 16, 18 u. Ned. versie. 20 en 22 u. Eng. versie Jungle book. - Quellin I - 14, 17.15 en 20.30 u. Daens. -Quellin II - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Dr. Giggles. -Quellin III - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The bodyguard. -Metro I - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Jennifer 8. -Metro H - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Forever young. Sinjoor - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. De zevende hemel. -Ambassades Club 1 - 14 en 16.30 u. Tom Jerry. 19 en 21.30 u. Body of evidence. -Ambassades Club 2 - 14, 16.30 u. Honey I blew up the kid. 19 en 21.30 u. Salt on our skin. -Ambassades Club 3 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Fortress. -Ambassades Club 4 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Sister act. BRUGGE - Kennedy Komplex 14.30 en 20 u. De zevende hemel. 14.30 en 20 u. Scent of a woman. 14.30 u. Tom Jerry. 20 u. Stalingrad. 14.30 u. Unforgiven. 20 u. Salt on our skin. - Ciné Chaplin 14.30 en 20 u. Nowhere to run. sinds vorige week ook een Fo to Plus winkel. Rob de Vries opende een zaak in de Brou werijstraat 35. Deze foto-, film- en videospe ciaalzaak pakt tot 24 april uil met aanbiedingen en acties. Bij aankoop van apparatuur ter waarde van honderd tot vijfhonderd gulden maakt de klant kans op honderdduizend gulden. Deze kans wordt gro ter naarmate het bedrag dat besteed wordt stijgt. Er wor den gratis staatsloten gegeven door de Foto Plus winkeleige- naar. De zaak heeft een uitgebreid assortiment. De klanten kun nen er terecht voor fotowerk, reportages en alle bijbehoren de artikelen voor foto's. ABN AMRO adviseert startende ondernemers Tcrneuzen - De ABN AMRO bank heeft een geheel nieuw starters- en doorgroeiersbeleid ontwikkeld voor startende on dernemers. Dit beleid richt zich op de specifieke proble matiek van de beginner en resulteert in een aantal afge stemde bankdiensten in com binatie met nauwe samenwer king met onder andere ac countants, Kamer van koop handel, het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf en werkgevers- en branche-orga nisaties. De adviseurs Mid den- en Kleinbedrijf voor Zeeuws-Viaanderen zijn V. Lambert in het filiaal aan de Herengracht 15 in Terneuzen, P. Bakker in het filiaal aan de Grote Markt 20 in Hulst en A. van de Sande in het filiaal aan de Raamstraat in Oostburg. Naast deze voor dit doel opge leide adviseurs heeft de bank een aantal produkten ontwik keld. Zoals het Innovatief Krediet, het Jonge Bedrijven Fonds en het Borgstellingskre diet.

de Stem | 1993 | | pagina 17