°ng Clubs achter nieuw sectiebestuur 'Na-competitie leeft nog niet' Het is een hele opluchting' lEIJTEN bv Acht nieuwe namen in selectie Oranje N'Deti winnaar marathon Boston De Ron in Milaan in doel van PSV UITSLAGEN en standen Th ^AC eventueel tegen De Graafschap en nummer 17 eredivisie Burgemeester verbiedt M W-F eyenoord CITROËN Transfer van John van den Brom naar Ajax eindelijk een feit AUTOSPORT BILJARTEN BRIDGE GOLF SNOOKER SPORTPRIJSVRAGEN SQUASH TENNIS VOETBAL WIELRENNEN IJSHOCKEY in Guangzhou, ondervind' daarvan aan de, Ik voel met gekwetst' elt hij, „mijn bedrijf wil maar dat ik seenari0!j voor films waar een honn fu in voorkomt." De onsi tachtig bioscopen die Gua' rijk is vertonen dan ont 'de laatste films uil pgkong' (starring: - SWTIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING ,BK0OP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS SPECIAAL VOOR TBburgseweg 41 Ooslerttout Teleloon: 01620-32710 HWC DE STEM DINSDAG 20 APRIL 1993 DEEL B Jackv Chan), Terminat01 en produkties in loka* in Guangdong 2j in hetzelfde genre van Zhang Yimou (.Rai Red Lantern' werd in fe firi een aantal dagen ver" hd) trekken nauwelijks pu" Ouyang: „Er is geen markt "i Ik probeer er wel inhoud te geven (wijzend op een a-blikje): in een omhulsel van htacties probeer ik sociale [tanden aan de kaak te stel- zodat het publiek ongemerkt li wat meekrijgt." [ben een pessimist. Niemand [it gebied denkt na over mor- I, over de toekomst. Neem de mensen vinden het meer zo nodig dat hun kin- naar school gaan, maar dat ze geld verdienen. De vervlakt. Veertig jaar heeft de staat de bevolking opgelegd. Maar ik nu in Guangzhou dat het zichzelf ook beperkingen Als ik schrijf wat ik wil wordt het niet gelezen, I ik film wat ik wil filmen, Irdt het niet bekeken. Mensen lezen geen boeken met een Het resultaat is dat ze in in zombies veranderen. is een ontwikkeling die in 1 angstwekkend vind." heroïne [in dorp tegen kwellingen te het Thaise dorp Mae Sa de kop van een geslachte veg gestoken. te maken. Ook net afge- gebruikers behoren tot de Zuster Suwanee laatst 10 baht (60 cent) aan kind op de dorpsschool om Iroïne voor haar te halen. Het nd was binnen tien minuten [roine biedt een korte ontsnap- aan een samenleving die grote druk staat; jongeren hun vertrouwen in tra- waarden, terwijl oude- de snelle veranderingen niet [nkunnen. [eem pillen voor hoofdpijn, en heroïne," adviseert zuster de dorpelingen die re- llmatig door dealers worden die zeggen dat de drug pijn zonder bijverschijnse- weg zal nemen. In een ander sprak ze met een verslaafde tweeling was weggenomen [ar een adoptiegezin omdat ze kinderen had mishandeld. Wah, een stralende tiener, hoe haar eens redelijk lelvarende familie ten onder is aan heroïne. Drie van vier broers zijn verslaafd, wie er twee, samen met een in de gevangenis Eens in de maand maakt jai Wah de lange reis naar Jangkok om daar op straat prul- van de heuvelstammen te prkopen. Narong dat de heroïneverslaving pk desastreuze gevolgen heeft por de economie. De vier dollar br dag die een verslaafde nodig beft zijn vaak meer dan men an verdienen. Een dorp met 125 brslaafden verliest dagelijks 00 dollar door alleen de kosten an de drug, wat volgens Narong veel is voor een primitieve ponomie'. Pe meeste urbane afkickpro- ramma's hebben geen effect en bestaan plannen om ze te naar de heuveldor- Een proef, gefinancierd de Amerikaanse regering en Universiteit van Chang Mai, vorig jaar in Mae Sa Mai door een team onder leiding van zuster Suwanee. Tachtig verslaafden gingen dagen lang voor medi- behandeling en voorlichting [aar do dorpsschool. stig procent begon daarna [eer aan heroïne, maar dat is log een stuk beter dan de resul taten van de urbane centra, par negentig procent van de leuvelbewoners opnieuw begint. sen ander lichtpunt is dat sinds Jie tijd er geen nieuwe verslaaf den zijn bijgekomen in Mae Sa lai. ,ist (anp) - De clubs uit het ;;aald voetbal hebben zich jandagavond in Zeist una- ;iin achter de door de infor- jtie-commissie gestelde jjdidaten voor het sectiebe- jjr gesteld. Het nieuwe lege zal naar alle waar- liijnlijkheid op 1 mei in 'die treden. -hts rond één kandidaat doen nog problemen voor. Dat is van Gastel. Hij is directeur ie Staatsloterij. Onderzocht Jet worden in hoeverre er wrij ven kunnen ontstaan in de combinatie van zijn functies voor de KNVB en de sporttotali- sator. Voorzitter van het bestuur wordt Jos Staatsen, oud-burgemeester van Groningen. Hij is directeur van het in Amsterdam gevestig de bedrijf BCG Interim-Manage ment bv en woont in Haarlem. De 50-jarige Staatsen is boven dien voorzitter van de stichting Cotass, die het project van het electronisch toegangssysteem tot stadions ontwikkelt. Hij was be trokken bij het gezondmakings- proces van FC Groningen, toen de club te maken had met een zwart geld-affaire. Theo Aalbers (penningmeester), Karei Jansen (technische zaken), Gerard Bouwer (licentie-zaken), Miel Maessen (juridische zaken), Bill Maeijer (sponsor- en media zaken) en Leo van Gastel (pr/ marketing) zijn de overige voor gedragen kandidaten. Aalbers, Jansen en Bouwer maakten ook deel uit van de informatie-com missie. Aalbers zal zijn functie als voorzitter van FC Utrecht neerleggen, Jansen doet hetzelf de met zijn taak als secretaris/ penningmeester van de spelers vakbond (WCS). Woordvoerder Ruts zei maandag dat de grote inbreng van de commissie in het nieuwe bestuur niet volgens plan was. „Ons uit gangspunt was anders. We wa ren echter genoodzaakt van de aanwezige voetbalervaring ge bruik te maken." Ruts vond het geen probleem dat andere leden van het bestuur minder directe betrokkenheid bij de sport heb ben gehad. .„Het gaat om het totale plaatje." Jansen zat al eerder in het sec tie-bestuur betaald voetbal. In 1983 bezat hij vijf maanden een zogenaamde kwaliteitszetel, in het kabinet Van der Louw. Hij is teruggekeerd op persoonlijke ti tel, niet als afgevaardigde van een belangenorganisatie. Ruts noemde het modern dat iemand met de vakbond-achtergrond als Jansen tot het college is toege treden. Maeijer en Van Gastel zijn min der bekend in het profvoetbal. Maeijer was onder meer drie jaar president/directeur van Ballast Nedam, had een hoge functie bij Philips en zit nu bij het Amster damse managementbedrijf Sha re. Maessen daarentegen is oud bestuurslid bij Willem II, Bou wer zat jarenlang in het college bij Dordrecht. yJohn van den Brom; voor vier jaar naar Ajax. FOTO ANP Door Ted van Leeuwen Amsterdam - De transfer naar Ajax vergoedde de te leurstelling van het niet-ge- selecteerd worden voor Oran je. „Dat was een bittere pil, maar niets kon mijn dag nog pot maken", zei John van I to Brom. Zoals verwacht tekende de 26-jarige sterspeler van Vitesse I gistermiddag een vier-jarig con- Tact bij Ajax, dat Vitesse drie miljoen gulden betaalt voor de tweevoudig international, die in Arnhem nog een contract had tot het jaar 2006. Vitesse", zegt Van den Brom, heeft alle medewerking ver leend. Dat stel ik zeer op prijs, ivant ik vind het erg belangrijk m goede harmonie te vertrekken, ft heb het bijna zeven jaar lang erg naar mijn zin gehad bij de dub en heb alles aan Vitesse te danken. Ik zal er alles aan doen om met Vitesse een Europa Cup plaats te bereiken. Dat zou het afscheid perfect maken." De transfer van Van den Brom, wiens gelimiteerde transfersom contractueel was vastgelegd, was al maandenlang het middel punt van speculaties. De speler zelf ontkende altijd alle contac ten met Ajax. „En", aldus Van den Brom, „gelogen heb ik nooit. Het eerste contact met iemand van Ajax dateert van nog geen veertien dagen geleden, maar toen was de pers inmiddels nau welijks meer geïnteresseerd in mij." Het was op maandag 5 april, acht dagen na Vitesse-Ajax, dat Ajax het eerste contact met John van den Brom legde. Directeur betaald voetbal Louis van Gaal belde hem om een afspraak te maken voor een sollicitatiege sprek. De ontmoeting vond twee dagen later plaats, in de woon kamer van de sollicitant. „Een heel open gesprek", Vertelt Van den Brom, „waarin een heleboel zaken aan de orde zijn gekomen. Aan het einde van het gesprek, dat wel anderhalf uur duurde, stond Van Gaal op. 'Gefelici teerd', zei hij, 'je bent aangeno men. Ik zal penningmeester Van Os inseinen, dat de zaak kan worden afgerond.' Uiteindelijk is dat dus gisteren gebeurd." Ook PSV is nog in beeld geweest. Maar Van den Brom heeft nooit met de landskampioen onder handeld. „Na de interland tegen San Marino (op 25 maart, red.) heeft Peter Gerards van de WCS tegen mijn andere zaak waarnemer, Jan Streuer, gezegd dat PSV geïnteresseerd was, maar dat PSV verwachtte dat ik naar Ajax zou gaan. Mijn zaak waarnemers en ikzelf hebben echter nooit contact met PSV gehad." Als dat wel het geval geweest was, had Van den Brom een knoopje moeten doorhakken. „Nou, niet echt. Als Ajax niet gekomen was en PSV wel, was ik dolblij geweest met Eindhoven. Maar als je in mijn hart kijkt, heeft Ajax altijd mijn voorkeur gehad. De manier van spelen sluit aan bij mijn gedachten over voetbal. Het is avontuur en daar hou ik van. Ajax moet de droom van iedere voetballer zijn. Het was in elk geval altijd mijn droom." Van den Brom ziet niet op tegen de hooggespannen verwachtin gen. „Natuurlijk zal het niet meevallen een speler als Wim Jonk te vervangen. Hij is van een buitengewone klasse. Ik hoop dat de mensen me niet met hem willen vergelijken. John van den Brom is een andere speler dan Wim Jonk en zal de dingen an ders invullen. Bovendien zal ik het in Amsterdam zonder Dennis Bergkamp moeten doen. Maar ik ben niet bang voor de uitdaging. Ik beschouw het als een eer gevraagd te zijn door Ajax." Door Ted van Leeuwen Zeist - De recente aankopen van PSV en Ajax zijn door bondscoach Dick Advocaat tiet goed genoeg bevonden deel uit te maken van de selectie van het Nederlands elftal. De namen van Erik Meijer en John van den Brom behoren niet tot de Oranje-ploeg, die volgende week woensdag op Wembley de belangrijke WK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Enge land speelt. Jergeleken met de laatste in terland, tegen San Marino op *6 maart, zijn er zeven spelers J Met meer uitgenodigd. Voor hen kwamen acht nieuwe in de Plaats. Advocaat, die in 'recht elf spelers moest mis sen, schrapte behalve Van den om en Meijer ook twee ande re basisspelers, Blinker en Eij- Aelkamp. invaller Ronald de °oer en de reserves Silooy en Viscaal. [J-ft kwamen acht spelers terug in de selectie: Ronald Koeman (tegen San Marino geschorst), Bergkamp, Bosman, Gullit, Rijkaard, Vink, Van Aerle en Blind, die wegens kwetsuren ontbraken. De laatste is moge lijk de eerste die afvalt, want Advocaats selectie bestaat uit zeventien man. Blind, reserve op het EK van Zweden, mocht bij de eerste kwalificatie-inter land tegen Noorwegen op 23 september voor het laatst het Oranje-shirt over de schouders laten glijden. „Ik zie Blind alleen als vervan ger van Ronald Koeman", aldus Advocaat gisteravond. Koeman tobt in Barcelona met een duis tere blessure aan het kuitbeen. „Vandaag komt hij uit het gips, dat ze drie dagen geleden om z'n been gegoten hebben, daar na gaat hij onder de scanner. Maar daarin hebben ze zijn been een weekje geleden ook al bekeken en toen was er niets op te zien." Mocht Koeman afvallen, dan wordt het de zesde afzegger. Na Van Basten, Jonk, Kieft, Nu- man en Silooy, die in de com petitiewedstrijd MW-Ajax een spierblessure opliep. „Voor Si looy heb ik Berry van Aerle opgeroepen, die de laatste tijd een sterke indruk maakt", al dus Advocaat. De Helmonder, de enige PSV'er in de selectie, deed voor het laatst mee op 14 oktober van het vorige jaar, in de 2-2 tegen Polen. Dat was, ondanks het resultaat, de beste interland die Oranje onder Dick Advocaat speelde. „De enige ook waarin ik ieder een kon opstellen. Niets is ons bespaard gebleven. Wat dat be treft hebben we het goed ge daan, met zeven punten uit de laatste vier wedstrijden." Opmerkelijk is de terugkeer van Marciano Vink in Oranje. De Ajacied speelde twee jaar geleden, op 17 april 1991, zijn tweede en laatste interland, te gen Finland. Toen als verdedi ger, nu is hij middenvelder. „Goed in vorm en op meerdere plaatsen inzetbaar", verklaart Advocaat zijn keuze. De selectie komt zaterdag bij een in Noordwijk. 's Middags is er een oefenwedstrijd tegen Jong Oranje. De spelers blijven in Noordwijk tot maandag, wanneer er naar Londen ge reisd wordt. Dat betekent dat Rijkaard, Gullit, Winter en Wouters hun competitiewedstrijden in Italië en Duitsland moeten missen. Dick Advocaat heeft gebruik gemaakt van het recht de spe lers op te eisen. „Dat is met name in Milaan niet in goede aarde gevallen", weet hij. „Ze hebben al ge vraagd of het niet anders kon. Welnu, dat kan niet. Ik hou altijd rekening met de clubs, het is ook voor het eerst dat ik spelers opeis volgens de UEFA- reglementen, maar ik vind het in dit geval gerechtvaardigd. De wedstrijd tegen Engeland is voor Oranje van zeer, zeer froot belang." electie: De Goey (Feyenoord), Snelders (Aberdeen), Van Aerle (PSV), Rijkaard (AC Milan), Witschge en De Wolf (beiden Feye noord), Koeman (Barcelona), Win ter (Lazio), Frank de Boer, Blind en Vink (allen Ajax), Wouters (FC Bayern München); Gullit (AC Mi lan), Overmars en Bergkamp (bei den Ajax), Bosman en Van Vossen (beiden Anderlecht). Van onze verslaggever Jacques Hendriks Breda/Zeist - Gistermiddag vond in Zeist op het kantoor van de KNVB de loting voor de na-competitie plaats tussen de vier periodekampioenen uit de eerste divisie plus de nummer zestien en zeventien van de eredivisie. Tussen maandag 31 mei (tweede pinksterdag) en woensdag 16 juni maken deze zes ploegen in twee mini-competities voor drie uit welke twee teams (de win naar van elke poule promoveert) volgend seizoen in de hoogste afdeling mogen spelen. Slaagt NAC (winnaar derde pe riode) er niet in kampioen te worden van de eerste divisie, dan speelt het in poule B tegen De Graafschap (winnaar eerste periode) en de nummer zeventien van de eredivisie. Dat is momen teel Fortuna Sittard. Poule A bestaat uit de nummer zestien van de eredivisie (op dit moment FC Den Bosch), de win naar van de tweede periode (VW) plus de winnaar van de vierde periode. Voor die laatste periodetitel is Heerenveen de grootste kanshebber. Wordt één van de vier periode winnaars ook kampioen in de eerste divisie, dan neemt de hoogst genoteerde ploeg in de eindstand van de competitie die plaats in de na-competitie in. Dat betekent dit jaar dat in ieder geval de sterkste elftallen, name lijk de nummers twee tot en met vijf in de eindstand van de eerste divisie, een herkansing krijgen. De selectie van NAC nam het nieuws gistermiddag na de training voor kennisgeving aan, maar ook niet meer dan dat. „De na-competitie leeft bij ons nog helemaal niet. We gaan voor de titel en directe promotie. Zo dicht zijn we er per slot van rekening nog nooit bij geweest", aldus Peter Remie, die vanwege twee zwaar gekneusde ribben amper trainde. „Maar vrijdag speel ik tegen VW, desnoods met een spuit erin", verzekerde de rechtsbuiten. Trainer Ron Spelbos reageerde ook schouderophalend op de lo ting, waarvoor NAC-manager Martien Vreijsen naar Zeist was afgereisd. „Het is allemaal kof fiedik kijken. Wat is wijsheid? Wijsheid is gewoon de titel pak ken. Dan hoeven we niet eens de na-competitie in. En als ik dan toch naar de loting kijk, tja, De Graafschap is een opportunisti sche, aanvallende ploeg. Dat zul len dus leuke, open wedstrijden worden. Voor de nummer 17 in de eredivisie komen Fortuna, Den Bosch en Dordrecht het meest in aanmerking. Dan lijkt Den Bosch mij het leukst, krijg je toch een Brabantse derby." Omdat de competitie in de eredi visie pas op 31 mei afloopt, kan de na-competitie ook pas op die datum van start gaan, met dien verstande dat dan vanzelfspre kend alleen de vier eerste divi sionisten in actie komen, die al op zondag 16 mei hun laatste reguliere competitieduel hebben afgewerkt. „Het is zaak om ervoor te zorgen dat alles fit blijft in die twee weken dat we stil liggen", ver volgde Spelbos. „Of dat een voordeel of juist een nadeel is, is ook zo moeilijk aan te geven. Een goede voorbereiding is be langrijk, maar Denemarken had die vorig jaar voor het EK toch ook niet nodig." Voorlopig ligt Spelbos nog niet wakker van de na-competitie, die ook pas over meer dan een maand begint. „In de voetballe rij moet je over korte periodes kijken. Wij proberen nu eerst naar de titel te werken. Te be ginnen met de topper van vrij dag bij VW." PROGRAMMA NA-COMPETITIE Poule A: 31/5: winnaar vierde perio de - VVV; 3/6: VW - nummer 16 eredivisie; 6/6: nummer 16 - win naar vierde periode; 10/6: VW - winnaar vierde periode; 13/6: win naar vierde periode - nummer 16; 16/6: nummer 16 - VW. Poule B: 31/5: De Graafschap - NAC; 3/6: NAC - nummer 17 eredi visie; 6/6: nummer 17 - De Graaf schap; 10/6: NAC - De Graafschap; 13/6: nummer 17 - NAC; 16/6: De Graafschap - nummer 17. Boston - De in Liverpool wonende Kenyaan Cosmas N'Deti werd maandag de verrassende winnaar van de 'moeder van de marathons' in Boston. Dankzij een indrukwekkende opmars in de eindfase van de 97e editie zegevierde de pas 23-jarige N'Deti, die tevoren niet tot de favorieten werd gerekend, in twee uur, negen minuten en 33 seconden. Hij bleef de Zuidkoreaan Kim Jae-Yong tien seconden voor. Ook Luckets Swartbooi uit Namibië bleef nog juist beneden de twee uur en tien minuten (2.09.57). In de vier internationale mara thons van het afgelopen week einde (Rotterdam, Londen, Han nover en Wenen) konden de win naars, vooral vanwege het slech te weer, niet onder die grens komen. De tijd van N'Deti werd dit seizoen alleen door de Zuidkore aan Wang-Gi Kim overtroffen. Hij won op 21 maart de mara thon van Chunchon in 2.09.25. Bij de vrouwen liep de Russische ster Olga Markova met 2.25.27 eveneens de op één na beste tijd van het nog prille loopjaar. Op 4 april was de Chinese Junxia Wang met 2.24.07 sneller. De omstandigheden waren ook op het heuvelachtige parkoers van de oudste marathon ter we reld niet ideaal. Het was tegen de twintig graden en er stond een stevige wind. Tot de favorie ten bij de mannen golden drie voudig winnaar Ibrahim Hussein uit Kenya (1988, 1991 en 1992), de Zuidafrikaan David Tsebe en de Japanner Hiromi Taniguchi. Toen het er op aankwam, gaf dit trio evenwel niet thuis. Alleen Taniguchi finishte van de favo rieten bij de eerste tien. Hij werd vierde, anderhalve minuut na N'Deti, die de race behoedzaam was begonnen. In de laatste vijf kilometer sloeg de Kenyaan, die de laatste twee weken in eigen land naar het evenement toeleefde, toe. Hij ging eerst Kim voorbij en pas seerde met nog iets meer dan drie kilometer te lopen ook Swartbooi, die vanaf halverwege de leiding had gehad. De Nami- biër moest op de beruchte Heart break Hill ook de Zuidkoreaan laten gaan. Markova was een klasse apart. Ze had een voorsprong van vier en een halve minuut op de Ame rikaanse Kim Jones. De Brazili aanse Carmen de Oliviera werd derde. UITSLAGEN Mannen: 1. N'Deti (Ken) 2.09.33, 2. Kim Jae-Yong (ZKo) 2.09.43, 3. Swartbooi (Nam) 2.09.57, 4. Tani guchi (Jap) 2.11.02, 5. Lelei (Ken) 2.12.12, 6. Plaatjes (VSt) 2.12.39, 7. Merande (Ken) 2.12.50, 8. Bernadini (Ita) 2.12.56, 9. Brantly (VSt) 2.12.58, 10. Tarazona (Ven) 2.13.37. Vrouwen: 1. Markova (Rus) 2.25.27, 2. Jones (VSt) 2.30.00, 3. De Oliviera (Bra) 2.31.18, 4. Machado (Por) 2.32.20, 5. Galliamova (Rus) 2.35.12, 6. Benoit-Samuelson (VSt) 2.35.43. Van onze verslaggever Milaan/Eindhoven - Hans van Breukelen zal ook mor genavond ontbreken in het PSV-doel bij het duel met AC Milan in het San Siro-stadion. De enkelblessure die hij vrijdag opliep, plaagt hem nog steeds. Van Breukelen reist wel als tweede keeper mee naar Milaan. Het PSV-doel zal in Milaan worden verdedigd door Wim de Ron. Verder ontbreken Arthur Numan en Wim Kieft wegens blessures. Frank Rijkaard is de enige Nederlandse speler bij AC Mi lan. Ruud Gullit krijgt rust op de tribune. Milan laat zeven spelers aan de kant, die het risico lopen door een tweede gele kaart te worden geschorst voor de finale. Voorstopper Na va is de enige speler bij Milan die staat opgesteld on danks een gele kaart in de voorgaande wedstrijden. Nava neemt plaats in de ver dediging, omdat Paolo Maldi- ni wordt gespaard. Maldini is wel wisselspeler. Van Basten, Papin en doelman Antonioli zijn geblesseerd. In het doel staat derde keeper Carlo Cu- dicini, de zoon van Fabio Cu- dini (bijgenaamd 'de zwarte spin'), die in 1970 doelman was bij Milan, toen het door Feyenoord werd uitgescha keld. Opstelling AC Milan: Cudicini; Massaro, Nava, Costacurta, Gam- baro; Boban, Rijkaard, De Napo- li, Donadoni; Savicevic, Simone. Long Beach, Indy Car Uitslag: 1. Tracy (Can) Penske Chevrolet, 2. Rahal (VSt) Hogan Chevrolet, 3. Mansell (GBr) Lola Ford Cos worth, 4. Fabi (Ita) Lola Chevrolet, 5. Guerrero (VSt) Lola Chevrolet, 11. Luyendijk (Ned) Lo la-Ford Cosworth. Driebanden, bekertoernooi Halve finale: Teletronika - Zutex 2-6. Eerste wedstrijd 4-4. Zutex in finale tegen Heeswijk/Dinther. Albufeira, EG-kampioenschap Eindstand vrouwen (52 paren, 13 landen): 1. Da Ros-Favas (Fra) 181,7%, 2. Porat-Zur (Isr) 174,5, 3. Van Zwol-Verbeek (Ned) 171,9, 17. Snellers-Van der Brom (Ned) 156.8, 24. Arnolds-Vriend (Ned) 150.9. Eindstand mannen (120 paren, 13 landen): 1 Ricciarelli-Da Falco (Ita) 178,9%, 2. Di Mao-Petri (Ita) 177,7, 3. Buratti-Lanzarotti (Ita) 174,1, 9. Kirchhoff-Maas (Ned) 169,6, 27 Beijer-Grootjen (Ned) 161,5, 60. Hoogenkamp-Verhaes (Ned) 150.7. Hilton Head Island, mannen Eindstand: 1 Edwards (VSt) 273 slagen (68 66 70 69), 2. Frost (ZAf) 275, 3. Baker-Finch (Aus), Zoeller (VSt), Pooley (VSt), McCumber (VSt) en Azinger (VSt) 277, 16. Langer (Dui) 280. Atlanta, vrouwen Eindstand: 1. Johnson (GBr) 282 slagen (72 72 68 70), 2. Steinhauer (VSt) 284, 3. McGann (VSt) 285, 4 Berteotti (VSt), Crosby (VSt) en King (VSt) 286. Dordrecht, Nederlandse Tour- school NPGA Eerste dag: 1. Bertus van Mook 75 (+4), 2. Dorrestein, Kuysters, Van der Bold en Schulte 76. Sheffield, WK Eerste ronde (best-of-19 frames): Hendry (Sch/1) - Fowler (Eng) 10-1, Thorne (Eng/15) - Mellish (Eng) 10-6, Morgan (Wal/16) - Dood (Eng) 10-5, White (Eng/3) - Swail (NIe) 10-4, Bond (Eng/9) - Dunn (Eng) 6-3, Parrott (Eng) - O'Connor (Ier) 10—1 Lotto 15 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, f. 77.182,30 bruto, derde prijs: 94 winnaars, elk f. 1.231,60 bruto, vierde prijs: 4.185 winnaars, elk f. 27,60; vijfde prijs: 61.731 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel 15 Zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf cijfers goed: 2 winnaars; vier cij fers goed: 17 winnaars; drie cijfers goed: 236 winnaars; twee cijfers goed: 2.360 winnaars. Londen, open Engelse kampioen schappen Finale vrouwen: Maryin (Aus/1) - Horner (GBr/6) 9-7 9-0 9-4. Finale mannen: Jansher Khan (Pak/1) - Dittmar (Aus/2) 9-6 9-5 6-9 9-2. Monte Carlo, mannen, 2 miljoen gulden Eerste ronde: Krajicek (Ned/9) - Karbacher (Dui) 6-1 6-2, Gustafs- son (Zwe) - Siemerink (Ned) 6-4 6-0, Tsjesnokov (Rus) - Mattar (Bra) 6-0 6-4, Corretja (Spa) - Bergström (Zwe) 6-1 6-3, Clavet (Spa) - Oncins (Bra) 7-5 6-2, Filip- pini (Uru) - Boetsch (Fra/15) 3-6 6-4 6-1, Costa (Spa/14) - Fetterlein (Den) 6-3 6-1, Tsjerkasov (Rus) - Gilbert (Fra) 3-6 6-3 6-2, Nijssen (Ned) - Delaitre (Fra) 4-6 6-4 6-1, Emilio Sanchez (Spa) - Camporese (Ita) 6-3 6-2, Stenlund (Zwe) - Nargiso (Ita) 6-1 6-4, Forget (Fra/12) - Prpic (Kro) 6-4 6-4, Steeb (Dui) - Perez-Roldan (Arg) 6-4 7-6, Rosset (Zwi) - Kulti (Zwe) 7-6 6-2, Bruguera (Spa/11) - Fur- lan (Ita) 6-4 6-4, Leconte (Fra) - Hlasek (Zwi) 6-3 7-6, Ondruska (ZAf) - Markus (Arg) 7-6 ,6-2, 01- hovsky (Rus) - Davin (Arg) 4-6 6-4 6-4, Javier Sanchez (Spa) - San- toro (Fra/16) 6-4 3-6 7-5. Seoul, mannen, 160.000 gulden Eerste ronde: Schapers (Ned) - Ho (VSt). 6-7 7-5 6-4, Zocke (Dui) - Matuszewski (VSt) 7-6 7-5, Vacek (Tsj) - Baur (Dui) 7-6 7-6, Morgan (Aus) - Eui-Jong Chang (ZKo) 7-5 7-6, Simian (Fra/2) - Thorne (VSt) 2-6 7-6 7-6. Kuala Lumpur, vrouwen, 160.000 gulden Eerste ronde: Quentrec (Fra) - Kie ne (Ned) 6-2 3-6 6-2, Provis (Aus/3) - Kamio (Jap) 6-2 6-2, Haraki (Jap) - Arendt (VSt/9) 7-5 6-4, Kelesi (Can/10) - Strnadova (Tsj) 6-1 6-1. ATP-ranglijst mannen: 1. Sampras (VSt) 3826 punten, 2 Courier (VSt) 3517, 3. Edberg (Zwe) 2985, 4. Becker (Dui) 2680, 5. Korda (Tsj) 2452, 6. Ivanisevic (Kro) 2294, 7 Agassi (VSt) 2213, 8. Lendl (VSt) 2108, 9 Chang (VSt) 1853, 10 Stich (Dui) 1801, 11 Medvedev (Oek) 1721, 12. Muster (Oos) 1659, I 13 Krajicek (Ned) 1610, 14. Nova- eek (Tsj) 1571, 15. Ferreira (ZAf) 1 1564, 16. Bruguera (Spa) 1550, 17. Washington (VSt) 1519, 18. Forget (Fra) 1503, 19. Holm (Zwe) 1388, 20. Volkov (Rus) 1309. Overige Ne derlanders: 51. Siemerink 682, 66 Haarhuis 608, 87. Eltmgh 490, 172. Schapers 236, 177. Koevermans 228, 198. Wibier 181, 219. Nijssen 219. Vrouwen: 1. Seles (Joe) 328,19 pun ten, 2. Graf (Dui) 299,98, 3. Sanchez-Vicario (Spa) 217,44, 4. Navratilova (VSt) 195,23, 5. Saba- tini (Arg) 163,68, 6. Fernandez (VSt) 118,69, 7. Capriati (VSt) 117,28, 8. Martinez (Spa) 105,82, 9. Novotna (Tsj) 94,47, 10 Maleeva- Fragnière (Zwi) 75,70, 11. Huber (Dui) 75,70, 12 Coetzer (ZAf) 65,43, 13. Tauziat (Fra) 64,01, 14. Magdalena Maleeva (Bul) 63,70, 15. Sukova (Tsj) 60,81, 16. Pierce (Fra) 60,41, 17 Katerina Maleeva (Bul) 60,16, 18. Date (Jap) 56,10, 19. McNeil (VSt) 53,04, 20. Garrison- Jackson (VSt) 50,93. Kwalificatie WK, Concacaf-zone Mexico - El Salvador 3-1 (1-0). 12. Ambriz 1-0, 58. Garcia 2-0, 70. 1 Ramirez 3-0, 86. Ulloa 3-1. Canada - Honduras 3-1 (0-1). 17 Pineda 0-1, 51. Mobilio 1-1, 61 Catliff 2-1,66. Catliff 3-1. Stand: 1. Canada 3-5, 2. Mexico 3-4, 3. El Salvador 3-2, 4. Hondu ras 3-1. Engeland, competitie Uitslag: Ipswich Town - Norwich City 3-1. Stand aan kop: Manchester United 39-75, Aston Villa 39-74, Norwich City 40-68. Ronde van Nedersaksen, amateurs Zesde etappe, Königslutter - Ein- beck: 1. Dietz (Dui) 4.50.46, 2. Iwankin (Rus), 3. Bilek (Tsj), 4. Kemna (Ned) 0.09, 5. Ratmkov. Algemeen klassement: 1. Klisjev (Rus) 21.21.13, 2. Dietz 0 20, 3. Iwankin 0.43, 4. Liese (Dui) 1.00, 5 Weissmann (Dui) 1.01. WK, groep A Canada - Zwitserland 2-0 (1-0 1-0 0-0). 1. Lindros 1-0, 29. Gartner 2-0. Strafminuten: Canada 14, Zwitserland 6. Rusland - Oostenrijk 4-2 (0-1 2-0 2-1). 18 Pusnik 0-1, 24. Kaminsky 1-1, 29. Bikov 2-1, 50. Heinzle 2-2, 56. Sjedelov 3-2, 58 Bikov 4-2. Strafminuten: Rusland 18, Oosten rijk 18. Stand: Rusland 2-3, Canada 1-2, Zweden 1-2, Italië 1-1, Zwitser land 1-0, Oostenrijk 2-0. WK, groep B Finland - Frankrijk 2-0 (0-0 0-0 2-0). 49 Varvio 1-0, 58. Jutila 2-0. Strafminuten: Finland 4, Frankrijk 14. Stand: Duitsland 1-2, Finlancf 1-2, Verenigde Staten 1-1, Tsjechië 1-1, Frankrijk 1-0, Noorwegen 1-0. Maastricht - Burgemeester Houben van Maastricht heeft de naar vrijdag 21 mei verschoven eredivisiewedstrijd MW-Feyenoord ver boden. Het duel stond oorspronkelijk voor vrijdag 7 mei op het programma. Tegen die datum had de burgemeester geen bezwaar. Twee weken later, op de dag na hemelvaartsdag, voorziet hij echter problemen, omdat veel mensen dan van een lang weekeinde genieten en de drukte in de stad extra groot zal zijn. Daardoor zijn er niet voldoende politiemensen beschikbaar voor de voetbalwedstrijd. Het bestuur van MW protesteerde direct na de bekendmaking van de wijziging fel bij de KNVB, die de wedstrijd MVV-FC Groningen van zondag 23 mei naar vrijdag 7 mei haalde. De bond heeft tot nu toe niet op het protest gereageerd.

de Stem | 1993 | | pagina 9