OW DT U T... OK IE GELS I is :l kopen Uitbreiding betaald parkeren plaatselijk nieuws Doek valt voor filiaal Zuid lisbezorgd Kaartclub De Veste huldigt kampioenen na spannende competitie I 1095.- J.EN ;r verschueren |(3p Schoolplein in Terneuzen wordt als eerste parkeerautomaat neergezet Gemeente Sas van Gent wil in juni beginnen met verbetering twee wegen ZEELAND c3 ■ons vindt u een enorme lllectie meubelen voor In smaakvol interieur. I nodigen u gaarne uit lor een bezoek. [155-61451 Te zonder zorgen Fancy fair I op De Hille Open dag bij vogelkwekers Expositie in Terneuzen over vorstenhuis Oranje Nassau Personeel naar centrale bibliotheek Terneuzen, geen vestiging in Hoek Kassencomplex bij Rilland niet groter dan 100 hectare fL 1993 DINSDAG 20 APRIL 1993 I moderne 2+21/2-zitsbank [bekleed met echt rundleer als [afgebeeld 4995 bijpassende salontafel [met messing (130x75 cm) [wandmeubel I leverbaar in alpinewit, staalgrijs, zwart zoals [afgebeeld (240 cm breed) 2853- Imeubelshow langs de [tburg-Sluis i v.a. 14.00 uur geopend. 3ANKTEGELS IELS /lATERIAAL 5ELS PTEGELS (KEN Penz. [TAG dealer haarfijn Uen uitleggen. In hef comfort van een nieuwe Ee Engel CV-ketel genieten en toch Egoan of andere leuke dingen doen. ■ar tientjes per maand stookt u Ender zorgen. Vul onderstaande l>ur hem naar, of lever hem in bif R adres U kunt natuurlijk ook even pTAG dealer weet er alles van. pst u niets! Dan kunt u ATAfS lal van het comfort r Iwe Engel genieten. DUiUWC fcfUj^L BON VOOR GRATIS ADVIES Jo, ik ben geïnteresseerd in ATAG COMFORT LEASE®. Naam Adres i Pojieode .Ploots 5 Tel Bon opsluren noor onderslaond adres, of kom vri|bli|vend mei deze bon bi| ons la" •teen - Tel. 01140-13506 onze verslaggever jerneuzen - Het gratis jarkeren op het Schooi en in Terneuzen behoort ,anaf maandag 26 april tot jet verleden. Die dag stelt iethouder J. van Rooijen lamelijk officieel de nieu we parkeerautomaat in ge bruik. fübreiding van het betaald par- -en is volgens het Terneuzense lege van b en w noodzakelijk üworden door het toenemende 'skeer in het stadscentrum. Het in eerste instantie om par keerplaatsen op en rond het Schoolplein. Later komen ook jidere gedeelten van het cen- Hum aan de beurt, je bewoners, die direct aan de betrokken plaatsen wonen, kun nen een verzoek bij de gemeente Indienen om voor hun deur een preserveerde parkeerplaats te hijgen. Hierover moet eerst con tact worden opgenomen met de luren. De mogelijkheid tot re servering geldt alleen als vijftig procent of meer van de bewoners van een straat of plein die wens leeft. Hetzelfde geldt ook voor ledrijven. Die moeten echter wel aantonen, dat de gereserveerde nodig is voor de bedrijfs voering. „Het is technisch niet te realiseren als bijvoorbeeld maar twee mensen van de twintig in ie straat de behoefte hebben een gereserveerde plaats te krijgen. moet je met palen met ken tekennummers gaan werken", legde voorlichter O. Vosveld gis teren uit. „Als minder dan de ieift behoefte heeft aan een der gelijke parkeerplaats is die be hoefte dus niet zo groot." Als het wel zo uitvalt dat vijftig procent of meer van de bewoners van een straat of plein die wens leeft om een gereserveerde plaats voor de deur te krijgen, wordt dat aangegeven. Op het wegdek of er wordt een bord geplaatst met de tekst 'Verboden te parkeren, alleen voor vergun ninghouders'. In beide gevallen kan één plaats per woning of bedrijf worden gereserveerd. Momenteel is nog niet bekend welke andere gedeelten van het stadscentrum voor betaald par keren aan de beurt komen. Het gemeentebestuur wacht eerst de ontwikkelingen omtrent het plan Steenen Beer af, het vernieu wingsproject voor een deel van de binnenstad. kan onze verslaggever Terneuzen - Basisschool De Hil le aan de Merwedelaan in Ter neuzen houdt zaterdag 24 april een fancy fair. Er zijn diverse behendigheidsspelen en voor de kinderen is er een bescheiden ruilbeurs. Verder draait het rad van avon tuur en er worden wafels gebak ken en verkocht. Een deel van de opbrengst is bedoeld voor de aanschaf van eigen spelattribu- jffl en een deel voor een school in Oeganda. De fancv fair wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. fan onze correspondent Sluiskil - De vogelvereniging De Sluiskilse Vogelvrienden doet aan de landelijke 'Kom in de kooi-dag' op zaterdag 8 mei. Met die actie willen de vogelief- hebbers hun hobby op een posi tieve manier in het nieuws te brengen. Op initiatief van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers is de- K dag vorig jaar op beperkt nveau uitgeprobeerd. Dat bleek een enorm succes te zijn. Van daar dat ook dit jaar besloten Is deze dag landelijk te houden, -we moeten met zijn allen de uitdaging aandurven om de mensen te laten zien dat woor den als 'kooi' en 'gevangenschap' voor vogels helemaal niet de ne gatieve betekenis hebben die veel mensen er aan geven. Vol wassenen en kinderen kunnen concluderen dat de vogels ot goed hebben," aldus Luciën 'jike van de Sluiskilse Vogel- benden. Men heeft gekozen voor een za- 'draag in mei, omdat dan het TOedseizoen bij veel kwekers in Van onze correspondent Terneuzen - Vader en dochter Platteeuw, respectievelijk woon achtig in Terneuzen en Vlissingen, zijn in het bezit van een omvangrijke verzameling over het koninklijk huis. Een deel daarvan wordt momenteel in verband met koninginnedag ten toon gesteld in de vitrines van de openbare bibliotheek te Terneuzen. Aan de hand van tijdschriften, plakboeken, feestliederen, ge denkschriften en foto's, waarvan sommige tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn afgeworpen boven bezet Nederland, worden belangrijke gebeurtenissen uit de geschiedenis van ons vorsten huis belicht. Ook borden, bekers, speldjes, strikjes, hangertjes, manchetknopen en sjerpen ontbreken niet. Het oudste stuk uit de verzameling is een boekje uit 1886 over koning Willem III. De expositie is nog tot en met 27 mei te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Terneuzen GEZINSDIENST - In de Op- standingskerk wordt zondag 25 april een aangepaste ge- zinsdienst gehouden, aanvang 16.00 uur. Voorganger is ds. C. Hoogendoorn. Medewerking verleent het jongerenkoor Foundation onder leiding van Wiily Herrebout. Organist is H. Baaima. Zaanislag WELZIJN OUDEREN - De competities van het seizoen 1992/1993 van de Stichting Welzijn voor Ouderen werden in het Dorpshuis afgesloten met de uitreiking van de prij zen. De eindstanden waren: Sjoelen: 1. mevrouw De Rid der-Hamelink, 2. mevrouw De Jonge-De Groote, 3. mevrouw Faas-Oppeneer. Kaarten: 1. J. W. Lensen, 2. A. Hamelink, 3. M. de Bruijne. Biljarten groep A: 1. J. van Fraeijenhove, 2. G. Missu. Groep B: 1. M. Scheele, 2. P. van Doorn. 1 Op 14 mei gaan de deuren van filiaal Zuid definitief dicht. Van onze verslaggever Sas van Gent - De gemeente Sas van Gent wil in juni beginnen met de reconstructie van de Stationsstraat en een deel van de Kloosterlaan in Sas. Een deel van de Wilhelmi- nastraat in Westdorpe zou ook op de schop worden genomen maar hier is nog geen plan voor. Van onze correspondent Terneuzen - Het doek valt voor het Terneuzense biblio theekfiliaal Zuid. Vrijdag 14 mei sluit de bijvestiging de deuren. Het bibliotheekbe- stuur zag geen mogelijkheid het filiaal nog langer open te houden. Een vaste vestiging voor de kern Hoek is voorlo pig ook van de baan. Directeur Hans Spenkelink van de Centrale bibliotheek in Ter neuzen heeft het draaiboek voor de sluiting van filiaal Zuid voor zich liggen. „In de gemeente raadsvergadering van 16 novem ber 1992 heeft de raad het dood vonnis voor filiaal Zuid gete kend. Men wilde het tekort van 160.000 gulden niet bijpassen. De kaasschaaf-methode bood geen soelaas meer. We moeten tering naar de nering zetten. Met pijn in het hart hebben we de beslissing genomen tot sluiting." Behalve op het filiaal Zuid moet er ook bezuinigd worden op de post aankoop boeken. Hiermee hoopt het bibliotheekbestuur hetzelfde kwaiiteits- en voorzie ningenniveau in stand te hou den. „Dit kan alleen als de ge meente de benodigde middelen blijft verstrekken", aldus Spen kelink. Voor het personeel in filiaal Zuid (één formatieplaats) is werk gevonden in de centrale bibliotheek in Terneuzen. Niet haalbaar De kern Hoek zou volgens een VB-onderzoeksrapport uit 1991 wel voor een vaste vestiging in aanmerking komen. Directeur Spenkelink bestrijdt dit echter: „Het bibliotheekbestuur heeft hierover wel zijn gedachten la ten gaan. Het is echter niet haal baar, ook niet nu filiaal Zuid gesloten wordt, om een vestiging in Hoek te laten verrijzen. Het De lezers moeten dan voortaan naar de centrale bibliotheek in Terneuzen. FOTO'S WIM KOOYMAN ontbreekt ons gewoonweg aan de middelen." Wennen Om de abonnees van filiaal Zuid te laten wennen aan de nieuwe situatie kunnen zij boeken vanaf 19 april langer lenen en na 14 mei inleveren in de centrale bi bliotheek. Het oude pasje blijft geldig. „We hopen natuurlijk dat de mensen van Zuid de weg naar de centrale bibliotheek weten te vinden", aldus Spenkelink. De inventaris van Zuid verhuist naar de centrale bibliotheek. Wat overblijft aan boeken, wordt op zaterdag 12 juni tussen 10 en 15 uur in filiaal Zuid te koop aangeboden. Vandaar dat deze straat voorlo pig van de lijst is geschrapt. De leden van de raadscommissie fi nanciën kregen derhalve gistera vond een gewijzigd voorstel op tafel waarin de Wilhelminalaan niet meer voorkomt. Reden voor commissielid A. de Wolde om de wenkbrauwen te fronsen. Hij wilde weten waar om deze straat van de lijst is gehaald. De reden was volgens wethouder J. Platschorre een voudig. „Er is nog geen plan voor deze straat. De plannen voor reconstructie van de Sta tionsstraat en een deel van de Kloosterlaan liggen op tafel. We willen niet wachten totdat alle plannen klaar zijn. Anders komt alles op een grote hoop. Met bovengenoemde straten willen we nog voor de vakantie begin nen. Anders wordt het al gauw winter en dan duurt het allemaal veel te lang." Brandgangen Commissielid A. van Belleghem vroeg om met de reconstructie van wegen ook de brandgangen mee te nemen. Hij vond dat sommige brandgangen er niet al te best bij liggen. Vooral bij regen komen deze onder water te staan en met name de oudere mensen hebben hier last van. Platschorre legde uit dat onder houd van brandgangen niet op het bordje van de gemeente moet komen. „Van het aantal brand- het inte- volle gang is, "Dat maakt Mr de belangstellenden Wc- ssanter om een kijkje te nemen J een vogelliefhebber. De leden M de Sluiskilse Vogelvrienden e aan deze actie deelnemen, nnen bij Luciën Pijcke een ambiljet afhalen. Dan is voor angstellenden duidelijk bij ™en terecht kunnen. De ,fn dag duurt van 13.00 tot "■HO uur. Van onze correspondent Terneuzen - Na tweeëndertig weken kaartcompetitie wer den gisteren in het Terneu zense dienstencentrum De Veste de kaartkampioenen gehuldigd. Aan de competitie namen bij het bieden zonder roem 127 kaarters deel, bij het spel jokeren was dit 45. De com petitie liet dit jaar een span nende eindstrijd zien. Henk Bakker ging bij het bieden zonder roem aan kop met 84 punten. Hij gaf zijn winst niet meer af en won met 5 punten verschil op de num mer twee Johan Smit. Bij de vrouwen won mevrouw Strij- donk met 65 punten, met de kleinst mogelijke winst, na melijk 1 punt verschil. Bij het jokeren mocht Annie Meijer de beker in ontvangst nemen van voorzitter C. van Uk van de kaartclub De Ves te. Voor alle deelnemers was er een goed gevulde bood schappenmand. De kaartkampioenen, van links naar rechts A. Meijer, H. Bakker en mevrouw Strijdonk. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE gangen is 95 procent van de woningbouwvereniging. Uiter aard is het een groot probleem maar onderhoud is een taak van de woningbouwvereniging. Budgetoversehrijding De commissie ging gisteravond akkoord met de ruime budgeto verschrijding voor de vernieu wing van de vloer in de sporthal in Sas van Gent. In eerste in stantie was 120.000 gulden ge raamd maar het college kiest voor een parketvloer in plaats van een nieuwe kunstofvloer die er thans ligt. De houten vloer kost 230.000 gulden. „Parket gaat levenslang mee", legde Platschorre uit. „Een kunststof- vloer hooguit vijftien jaar. Met alle gevolgen van dien. We kie zen dus voor kwaliteit en een langere levensduur." Reconstructie De commissie was verder gister avond blij dat de reconstructie van een deel van de Graafjans- dijk in Westdorpe in het meerja- renbeleidsplan 1993-1996 is op genomen. Hiermee is een wens van alle fracties in vervulling gegaan. Het gaat om een traject van 1,8 kilometer dat in '96 wordt aangepakt. Hiermee is 1,5 miljoen gulden gemoeid. Van onze verslaggever Rilland - Het kassencomplex in de Bathpolders ten noor den van Rilland wordt klei ner van omvang dan oor spronkelijk de bedoeling was. Omdat niet alleen de gemeente Reimerswaal, maar ook Kapelle en Borsele toestemming van de provincie Zeeland hebben gekre gen voor het opzetten van glas tuinbouw, mag het complex bij Rilland niet groter worden dan 100 hectare. Het oorspronkelijke plan van verzekeringsmaatschappij Amev, de eigenaar van de Bathpolder, was om in de polder een kassen complex van zo'n 300 hectare op te zetten. Ondanks de beperkin gen van de provincie Zeeland is dat plan nog niet van tafel. Als tachtig van de honderd hectare is uitgegeven ten behoeve van glastuinbouw gaat de Amev met de provincie en de gemeentebe sturen van Kapelle en Reimers waal rond de tafel zitten om te kijken of uitbreiding mogelijk is. Amev laat momenteel een recla mebureau een informatie- en do cumentatiemap maken om de Bathpolder onder de aandacht van de tuinders te brengen. Er wordt vooral gemikt op tuinders die in het Westland niet meer kunnen uitbreiden. Volgens B. Wolters van de vastgoed-afde ling van Amev wordt er al veel vuldig geïnformeerd naar de mo gelijkheden voor het opzetten van een glastuinbouw-bedrijf in de Bathpolder. Als alles goed gaat verrijzen de eerste kassen eind dit jaar in de Bathpolder ten westen van het Schelde-Rijnkanaal.

de Stem | 1993 | | pagina 17