Q Buitenbeentje' snoert critici mond DE STEM Hoek deelt punten met Lisse FIT Advocaat kiest achttien man voor Oranje K DE VERSCHILLEN Joop op behoud eersteklasserschap blijft bestaan Toch basketbalgoud voor Oranje Aanval De Wolf lonkt naar ploeg van Jan Raas Spencer na val uitgeschakeld Rolf Sörensen winnaar van Luik-Bastenaken-Luik 'n Questie van Garantie Onze uitlaten garanderen wij 2 jaar en banden zelfs hun gehele levensduur. Deze garantie omvat zowel onderdelen als arbeidsloon! Twee doden bij marathon Londen Vandaag selectie duel met Engeland Kieft I OP TV Met raad en daad voor u paraat. Opel Centrum B.V. Oosterhout Londen (rtr) - Tijdens de marathon van Londen zijn gisteren een deelnemer en een toeschouwer aan een hartverlamming bezweken. Voor een 47-jarige man, een van de ruim 25.000 lopers in het massale evenement, kwam medische hulp te laat toen hij in de straten van Londen ineen was gestort. Hetzelfde lot trof een bejaarde man, die langs het traject stond. ZIE VERDER SPORT B-3 fensie van FC Lisse gaf minder ruimte, zette de kleine spits van Hoek vast en hield hem in de klem. De enkele malen dat hij vrij kwam, waren zijn voorzetten een prooi voor de afweer van FC Lisse. „De passes misten finesse," wist Dick Buitelaar achteraf. De Bra bander had gelijk. De scherpte, het kiezen van een medespeler om aan te spelen in plaats van domweg de bal voor de pot te gooien, ontbrak. Optisch lijkt het dan heel wat, puur doelge richt stelt het weinig voor. Dit optische bedrog, als gevolg van aanvallend voetbal zonder al te veel overleg, hield de 1200 be zoekers toch redelijk in de ban. Het publiek vermaakte zich. Ondanks de tegenvaller in de 26e minuut. Hierin scoorde Jelle Vis ser 0-1, nadat de defensie van Hoek de directe tegenstanders teveel ruimte had gegeven. Een steeds terugkerend foutje dat el ke aanval op het doel van sluit- zette. Nadat Sörensen op de Cöte Haute-Levee, op tachtig ki lometer van de finish, met Ro minger, Nevens, Fondriest en de initiatiefnemer Zülle ontsnapt post Wim Verpoorte gevaarlijk maakte. FC Lisse, daarentegen, was steeds paraat. Hoek kwam zelden of nooit tot een uitge speelde kans. Daarnaast moest het op zijn tellen passen, want als FC Lisse uitbrak, dan ging dit razendsnel met veel spelers in de frontlijn. Regelmatig meer dan er verdedigers van Hoek terug waren. Met die wetenschap in de bagage en een fikse uithaal van Jos Kayser, die via een verdediger naast ging, werd aan de tweede termijn begonnen. Een periode waarin Hoek de aanval zocht en Lisse zich met name bezighield met het vasthouden van de geno men voorsprong. Hierin leek het te kunnen slagen, omdat zowel Mare de Kunder als Mart van de Guchte voorin bij Hoek weinig potten braken. Middenvelder Wim Zoetewy viel nog het meest op. Met een kopbal en een schot was, probeerden tal van renners de vlucht te verijdelen. Van eni ge structuur was echter geen sprake. Zelfs een groep met Bugno, Indurain, Breukink, in de bovenhoek viel hij in posi tieve zin op. Mart van de Guchte deed dat in de 66e minuut eveneens toen hij keihard uithaalde voor een knal die op de vuisten van doelman Paul Veenboer uiteenspatte. La ter beproefde hij nogmaals zijn geluk bij een door Adriaan Nieu- wenhuys teruggelegde bal. De koeien in de wei van de achter gelegen boerderij schrokken er van op. Hoek hoopte op dat moment op beter. Zeker daar het enkele minuten eerder, in de 72e minuut, gelijk had gemaakt. Jos Kayser was de maker via een uithaal vanaf ruim 35 meter. Hij was er evenals alles wat Hoek heet, ontzettend blij mee. Hij bracht er tevens wat ge moedsrust mee bij voorzitter Ed dy Dobbelier, die vooraf zei: „Vandaag mogen we beslist niet verliezen." Verliezen dat Hoek toch nog bijna deed bij een uit braak van FC Lisse in de slotfa se. De reeds van de veel, maar goed fluitende arbiter Piet Nefs Rooks, Museeuw en Theunisse lukte het niet het gaatje te dich ten. „De koers was moeilijk te con troleren. Het leek wel een casino. uit Halsteren, geel gekregen Jac- ky Scheele onderbrak deze run van Ralph Polman door hem onverdroten onderuit te halen. Nefs floot, hield wonderwel geel op zak en bespaarde Hoek daar mee een uitsluiting. De aan FC Lisse toegekende vrije trap le verde niets op. De stand bleef foto cor vos Er werd aangerommeld en ge gokt. De talrijke demarrages wa ren funest. Ik zat als enige van mijn ploeg vooraan, maar ook de overige renners konden niet tot Spits Mark de Kunder (derde van links) van Hoek geeft een voorzet die Geert-Jan de Smet (rechs) bereikt in het duel met FC Lisse. foto camile schelstraete, dus 1-1. Buitelaar: „Nu nog drie punten en we zijn binnen." een bundeling van krachten ko men. Het tempo stokte te vaak", meende Gert-Jan Theunisse, die als dertiende finishte. De voorsprong van het kwintet schommelde tussen de halve en hele minuut. Indurain probeerde het met Bolts, die onderuit ging, terwijl de Tour-winnaar zijn in spanningen moest bekopen en op acht minuten van Sörensen uit gewoond de eindstreep haalde. Breukink gaf, nadat zijn ploeg- makker Zülle op de La Redoute was gesneuveld, het sein tot wat op een echte aanval leek. Met Ballerini, Argentin, Bernard, Chiappucci en Bouwmans na derde de kopman van ONCE de koplopers tot op een halve mi nuut. Streep Een bandbreuk haalde echter een streep door de rekening van Breukink en Eddy Bouwmans moest tot zijn spijt constateren dat de samenwerking opnieuw stokte. „Bovendien kreeg ik in de slotfase last van kramp", mokte de Westbrabander. „Door een blessure aan de kruisbanden, eind maart, heb ik een terugslag gehad en die wreekte zich nu. Ik kwam duidelijk competitie te kort." De vier koplopers bleven uit de handen van de kibbelende ja gers. Niemand had zin de sterke sprinters Museeuw en Jalabert in een zetel naar de finish te brengen. Op zeven kilometer van de aankomst was Argentin het getreuzel zat. Hij liet de bek vechtende collega's achter en Barcelona (sid) - De Neder landse rolstoelbasketbalploeg is gisteren, ruim een half jaar na afloop van de Paralym pics, toch nog de gouden me daille toegekend. Oranje verloor in de finale van het Olympische sporttoernooi voor gehandicapten van de Vere nigde Staten, maar schoof als nog door naar de hoogste trede QUALITY UITLATEN BANDEN REMMEN - ging alleen op zoek naar de leiders, van wie Jan Nevens als eerste op de Cöte d'Ans de finale inluidde. Een zelfmoordpoging, want Rominger haalde hem te rug, gevolgd door Sörensen. „Toen wist ik al dat ik verloren was. Sörensen was te sterk voor me", zei de Zwitser. Rominger capituleerde snel. Op tweehonderd meter voor de streep gaf hij de ongelijke strijd op en effende het pad voor Sö rensen, die zijn tweede wedstrijd om de wereldbeker op zijn naam bracht. De eerste was in 1990, toen hij Parijs-Tours won. „Maar dit is toch de mooiste uit mijn loopbaan", zei Sörensen, die na een jarenlange dienstpe- riode bij Ariostea dit seizoen overstapte naar Carrera van Chiappucci. „De ploeg heeft mij niet veran derd, ik rijd dit jaar echter aan vallender. In het verleden wilde ik nog wel eens afwachten", zei de winnaar, die het grootste deel van het jaar in Italië woont in Catini, tussen Florence en Pisa. „Wellicht dat Holm en Lilholt mij daarom geen echte Deen noemen, zo voel ik me ook niet. Die twee hebben minstens zoveel kwaliteiten als ik, maar niet die professionele instelling. Dat breekt ze op", schamperde hij. UITSLAGEN Luik-Bastenaken-Luik, vierde wed strijd wereldbeker. I. Sörensen (Den) 261 km in 7.14.08 (36,07 km/ü), 2. Rominger (Zwi) 0.01, 3. Fondriest (Ita) 0.21, 4. Ne vens (Bel), 5. Argentin (Ita) 0.37, 6. Chiappucci (Ita) 1.05, 7. Giorgio Furlan (Ita), 8. Ekimov (Rus) 1.19, 9. Jalabert (Fra) 1.43, 10. Rooks (Ned), II. Rué (Fra), 12. Museeuw (Bel), 13. Theunisse (Ned), 14. Volpi (Ita), 15. Cassani (Ita), 16. Roosen (Bel), 17. Lelli (Ita),' 18 Gaston (Spa), 19. Unzaga (Spa), 20. Bernard (Fra), 21. Ballerini (Ita), 22. Bouwmans (Ned), 23. Sierra (Ven), 24. Roche (Ier), 25. Dufaux (Zwi), 26. Erik Dekker 1.48, 27. Breukink 2.55, 47. Alcala (Mex) 8.03, 48. Bugno (Ita), 51. Indurain (Spa), 59. Verhoeven 16.12, 62. Den van het platform doordat de Amerikaan Dave Riley, de beste rolstoelbasketballer ter wereld, werd betrapt op het gebruik van verboden middelen. Het IOC nam pas zondag het besluit het Amerikaanse team te diskwalificeren en de titel aan Nederland te gunnen. Het zilver gaat naar Duitsland en het brons is nu voor Frankrijk. ACCU'S - OLIE VERVERSEN APK Van onze verslaggever Ans - Dirk de Wolf lonkt naar de ploeg van Jan Raas. De Vlaming verbloemt niet oren te hebben volgend sei zoen in dienst van Word Perfect te rijden. De 32-jarige Belg speelde giste ren in Luik-Bastenaken- Luik een ondergeschikte rol. De winnaar van verleden jaar haalde het einde niet. De Wolf zou graag zijn loopbaan bij Raas beëindi gen. Zijn contract bij Gato- rade loopt dit jaar af en het is nog lang niet zeker of de producent van sportdrank doorgaat met het sponsoren van een wielerploeg. „Concrete contacten zijn nog niet geweest, maar ik zou best bij Raas willen rij den. Het is echter nog veel te vroeg in het seizoen om nu al te gaan onderhande len", hield de dit jaar suk kelende De Wolf de boot af. Bakker, 79. Nelissen 16.20, 84. Van den Akker 21.35, 86. Voskamp, 87 en laatste Moro (Ita). Er waren 186 vertrekkers, 100 bereikten de streep, van wie dertien buiten tijd. Onder hen De Koning en Van Orsouw. Stand wereldbeker: 1. Fondriest 87 punten, 2. Museeuw 75, 3. Sörensen 68, 4. Ballerini 65, 5. Duclos-Lassal- le (Fra) 50, 6. Sciandri (Ita) 43, 7. Rominger, Ludwig (Dui), Maassen (Ned), Gelfi (Ita) 35, 11. Sergeant (Bel) 34, 12. Furlan, Jalabert, Van Hooydonck (Bel) 30, 15. Bottario (Ita) 25, 18. Van der Poel 18, 25. Rooks 8, 33. Verhoeven 5. Stand wereldbeker ploegen: 1. His- tor 30 punten, 2. GB-MG 29, 3. Word Perfect 21, 4. Ariostea 20, 5: ONCE 13, 6. Carrera 12, 7. Lampre, Telekom, Clas 11, 10. Motorola 9, 11. TVM, Lotto, GAN 8. Suzuka (dpa) - Voor Freddy Spencer zit het motorseizoen er op voordat het goed en wel begonnen is. De tweevoudig wereldkampi oen (1983 en '85) in de 500 cc kwam zaterdag op het circuit van Suzuka tijdens de vrije training voor de GP van Japan ten val. Daarbij liep de Amerikaan ernstige blessures op aan de rechter hand.- 'Fast Freddy' was na de val tien minuten buiten bewustzijn. Per helicopter werd de 31-jarige coureur vervoerd naar het ziekenhuis van Suzuka. Daar werden een botbreuk en zware beschadigingen aan de vingers van de rechter hand vastgesteld. Chirurgen wilden onmiddellijk ingrijpen en enkele vingers amputeren. Die ingreep werd voorkomen door baanarts Costa. Op diens advies werden uitsluitend de hoogst noodzakelijke operaties uitgevoerd. Spencer zal overgebracht worden naar de Verenigde Staten voor verdere medische behandeling. Zijn revalidatie zal minimaal twee tot drie maanden in beslag nemen. ZIE VERDER SPORT B-4 Sorensen (rechts) en Rominger snellen in de straten van Luik naar de finish. (ADVERTENTIE) BREDA CENTRUM OUDE VEST 27. TEL. 143173 BREDATILBURGSEWEG 139. TEL. 877510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590 -Odeon 3 - 14, 16.30, 19 en 21.: u. Under Siege. -Odeon 4 - 14, 16.30, 19 en 21.; u. Consenting adults. - Rubens - 14, 16, 18 u. Ned. versie 20 en 22 u. Eng. versie Jungle book. - Quellin I - 14, 17.15 en 20.30 Daens. -Quellin n - 14, 16.30, 19 en 21. u. Dr. Giggles. -Quellin in - 14, 16.30, 19 en21. u. The bodyguard. -Metro I - 14, 16.30, 19 en 21.30 Jennifer 8. - Metro O - 14, 16, 18, 20 en 22 Forever young. Sinjoor - 14, 16.30, 19 en 21.; u. De zevende hemel. BRUGGE - Kennedy Komplex 20 u. De zevende hemel. 20 u. Scent of a woman. 20 u. Stalingrad. 20 u. Unforgiven. - Ciné Chaplin 20 u. Nowhere to run. GENT - Decascoop 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Jennifer 8, 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Sexual intent. 20 en 22.30 u. Dr. Giggles. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Forever young. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. De zeven de hemel. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Nowhere to run. 14.30 en 17 u. Jungle book (Ned. orig. versie). 22.30 u. Innocent blood. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Fortress. 14.30, 20 en 22.30 u. Scent of woman. 20 en 22.30 u. Unforgiven. 20 en 22.30 u. The river runs through it. 22.30 u. Body of evidence. 20 u. The last of the Mohicans. 14.30, 17 en 20 u. Daens. -uappjoi ua)||OM 01 'JOUS jppgu ua6jaq 9 'uo>||eq g 'japuosjiF8' 'siqaaj ujooqauuap z 's>|U!i fb08 1 Van onze medewerker Rinus Varberkmoes - Hoek heeft zater- een belangrijk punt in het duel met het bezoekende FC Lisse. Het ipportunistische voetbal lat coach Dick Buitelaar predikt, leverde Hoek on der zijn bewind het vijfde punt in zeven duels op. hield er tot nu toe iet lot mee in eigen han- EERSTE KLASSE A FC Lisse had in vergelijking met Excelsior Maassluis duidelijk ®er in huis dan de tegenstander 'aar Hoek vorige week met 5-2 'an won. Het was onder andere tódelijk te merken aan het spel 'au Remco van Keeken, die te- 8® de mannen uit Maassluis "ijuit mocht voetballen. De de- Van onze verslaggever •tos - Zijn landgenoten be schouwen Rolf Sörensen als buitenbeentje. Brian Holm en de tegenwoordig werkloze Sören Lilholt ver wijten hem misplaatste arro- „Hij is geen Deen, hij js een hooghartige individua- •lst", schimpten ze geregeld. He aantijgingen lieten Rolf Sö- •Tffien ijskoud. Hij bleef steeds eigen gang gaan, trok zijn a§en plan. De 'hooghartige indi vidualist' snoerde gisteren het Wtiserende duo voorgoed de :Tond. Sörensen is inderdaad een buitenbeentje, maar wel in posi- ,llfve zin. Hij is met afstand de 'We van de Deense broodren- staat op eenzame hoogte, zondag in Ans bevestigde hij die stelling. In het voorstadje van fuik bereikte de Scandmaviër ne' voorlopige hoogtepunt in achtste jaar als prof. Op de fiiaussee du Roi schreef de ren- ®er van Carrera de 79ste Luik- astenaken-Luik op zijn naam, '°°r Rominger en Fondriest. "in vijfde overwinning dit sei- Tjn, zijn 26e in totaal. Maar dit is vooralsnog de mooi- e zei Sörensen twee dagen nor zijn 28e verjaardag. „Ik ben e afgelopen jaren vaak dichtbij en zege in de voorjaarsklassie- ers, zoals Milaan-San Remo, _onde van Vlaanderen en Luik enaken-Luik, geweest. Veel ensen twijfelden of ik ooit een ers van dit kaliber zou kunnen nnen. Zelf ben ik er altijd van er.mgd geweest dat mijn jacht eens succes zou hebben." Greep al aaSde greep had hij voor- noiat ken aan feit dat het on zelden een georgani- ""'"Vil een georgam- achtervolging op poten I Hercule Poirot (Nederland 1 foto anp lument') vertelt het verhaal van femilie besloten hebben om thuis Pe beleving van nabestaanden fiie tot het laatst zijn echtgenote n daar met grote dankbaarheid Btaan de ervaringen van Alie hg haar ouders verzorgde maar In bij hun overlijden in een Ise tv-film uit 1989 van Christian iLoni Anderson en Neil Patrick pr en succesvol schrijver raakt T aantrekkelijke vrouw. Ondanks bloeder en nichtje stort hij zich overhaast huwelijk. Ise speelfilm uit 1989 van Hal Dzzie Davis, Dana Kaminiski en oude vriend Ryan tegen het lijf perken. Ryan is boos op Stryker loek naar illegale geldtransfers in lnen bundelen hun krachten en Idin van de hoofdverdachte te bvertuigd dat deze studente een lelt. spart MAANDAG 19 APRIL 1993 DEEL B Van een verslaggever Zeist - Met de zaterdag geblesseerd geraakte Wim Kieft en Marco van Basten zijn alvast twee kandidaten afgevallen voor de WK- voetbalinterland Engeland- Nederland van volgende week woensdag (28 april). Bondscoach Dick Advocaat zal vandaag vermoedelijk achttien spelers aanwijzen on der wie wellicht de Ander- lecht-spitsen John Bosman en Peter van Vossen, die gisteren dé tweede helft speelde. Ook de geblesseerden Ronald Koe man en Wim Jonk worden voorlopig geselecteerd. Voor waarde voor definitieve selec tie van Jonk is dat hij woens dag na zes weken afwezigheid met Ajax tegen Volendam speelt. Koeman kwam gisteren niet in actie voor Barcelona wegens een blessure in het kuitbeen, maar denkt wel op tijd fit te zijn. Rijkaard, die nog maar kort hersteld is van een enkel blessure, werd zaterdag bij de nederlaag van AC Milan op eigen veld tegen Juventus (1-3) na een uur gewisseld. Ruud Gullit maakt zijn ren tree in de selectie. De gekozen voetballers komen vrijdag in Noordwijk bijeen. Wim Kieft zal morgen niet met PSV vertrekken naar Mi lan voor de laatste wedstrijd in de Champions League tegen AC Milan. „Ik kan niet eens lopen", zei hij gisteren. „AC Milan is niet aan de orde." Tegen FC Utrecht zette Kieft aan voor een sprintje toen hij een stekende pijn in de rechter kuit voelde. „Het was alsof er een mes in werd gestoken", zei de aanvaller. „Een klassiek geval van zweepslag." Door de ploegarts werd een spier- scheuring of een ernstige ver rekking geconstateerd. „Ik hou het op een scheuring. Dat betekent dat ik weken eruit lig. Ik vind het vreselijk om de wedstrijd tegen Enge land te missen, maar het is niet anders."

de Stem | 1993 | | pagina 9