Goese ploeg voor zware opgave 'Teamspirit staat voorop' 'Volgend jaar gaan we voor de titel' 'Animo kiest voor eigen jeugd' ABC viert j Trainer-speler Mike Simon van Ador Sport: Handhaven devies Ludo et Emergo 't Halve Maantje acteert op hoogste niveau Serge Carpentier speelt met ZTC opnieuw tweede klasse mixed Indeling van de landelijke tennisc ompetitie Voorzitter Bram Stoffels: Vruchten Oostburgers spelen opnieuw vierde klasse mixed SJEF (C1)' Zeeuwse Sport contra Nationj Centrum Spor Breskense biljartclut Ka Ja de stem SPORT ZEELANDvrijdag ie april 1993B2 ^STE- Van onze tennismedewerker Goes - Zoals elders op deze pagina te lezen valt is de mannencompetitie steeds meer in opkomst, 't Halve Maantje uit Goes speelt in deze competitie zelfs in de eerste klasse, het hoogste ni veau van Nederland. Vorig seizoen werden de Ganzeste- delingen ongeslagen kam pioen in de tweede klasse. Vermoedelijk gaat 't Halve Maantje in de eerste klasse een moeilijke competitie te gemoet. „Toch zien we de eerste klasse met vertrouwen tegemoet. Onder leiding van clubtrainer Chris Versteeg wordt er hard voor ge traind. Het is alleen een beetje sneu voor ons dat Virgil Greeve vertrokken is naar ZTC," zegt Frans Schouw van de technische commissie van 't Halve Maantje. Greeve kwam vorig seizoen uit voor 't Halve Maantje 2, dat dit jaar bij Animo en Ador Sport is ingedeeld in de derde klasse. De selectie van 't Halve Maantje 1 is hetzelfde als afgelopen jaar met Harold Schipper, Marcel Schouw, Arno Jongsma, Eric Eversdijk en Dennis van 't Wes teinde. Allen hebben de speel- sterkte BI. De tweede selectie van 't Halve Maantje bestaat uit Robert Springer, Marco Jongs ma, Frank Willekes, Pascal van Driel en Maurice van de Hemel. Grote afwezige in de derde klas se is het team van Hulster Am bacht, dat vorig jaar zo duidelijk kampioen werd in de vierde klasse. Dit team is volledig uit elkaar gevallen. Het vroegere tweede team van de Hulstenaren is nu het eerste team geworden. Het geroutineerde team bestaat uit Jean-Loup Deltour, Stanny Verstraeten, Roland Renique, Jean-Marc Deltour en Auk Rot tier. Het is klip en klaar dat Hulster Ambacht een moeizame competitie tegemoet gaat. In dezelfde klasse komen nog twee Zeeuws-Vlaamse vertegen woordigers uit, te weten Drive en Sluiskil. Het team uit Sas van Gent werd vorig jaar met één puntje voorsprong op Sluiskil kampioen in de vijfde klasse. Het ongewijzigde team van Dri ve bestaat uit Coen Dobbeleir, Onno van Quekelberghe, Niek van Remortel, Menno Leeuwen- burgh en Tim Poppe. „We hopen ons te kunnen handhaven en proberen er het beste van te maken," aldus een voorzichtige Tim Poppe. Via promotie naar keuze heeft Sluiskil eveneens de vijfde klas se achter zich kunnen laten. Ook bij deze formatie staat behoud voorop volgens Henk Jansen. De overige vertrouwde namen in de ploeg van Sluiskil zijn Edward Bleyenberg, Koert van den Ak ker, Paul Cortvriendt en Jos Ze- gers. Door onze tennismedewerker Henk van de Voorde Hoek - Het is nog maar kort geleden dat de tennisclub Ador Sport het levenslicht zag. Meteen komen maar liefst 11 teams uit in competitieverband. Het parade paardje van de club is het eerste mannenteam dat uitkomt in de derde klasse. Dit team wordt gevormd Rob Simon (BI), aanvoerder Mike Simon (BI), Bernd van Quekelberghe (BI) en Kim Langeraert (B2). Guido Tolhoek (B2) en David Everix (Cl) zullen als reserves fungeren. Door insiders wordt Ador Sport als de grote favoriet voor het kampioenschap gezien. Zo vreemd is dat niet met in de gelederen een van de A-lijst teruggekeer de Rob Simon en een nog altijd klasserij- ke Mike Simon. Deze laatste was bij de Zeeuwse indoorkampioenschappen in Kapelle nog verliezend finalist. „Onze doelstelling is zo hoog mogelijk eindigen. Eigenlijk zouden we wel kam pioen moeten worden, maar we hebben bijvoorbeeld ook te maken met Animo. Dat heeft een goed gemotiveerde ploeg. Het Wordt een streekduel met hopelijk veel publiek. Deze derby leeft, ook door de achtergronden," legt Mike Simon uit. Hij doelt op het feit dat drie van de vier basisspelers van Ador Sport in het verle den competitie speelden voor Animo, ter wijl hijzelf en zijn broer Rob tevens als trainer aan de Terneuzense tennisclub verbonden zijn geweest. Waarom Ador. Sport voor de mannencom petitie heeft gekozen? Mike Simon: „Het is niet gemakkelijk aan sterke vrouwen te komen. We hebben wel een aantal goede vrouwen in onze tennisschool, maar die spelen elders competitie. We passen er voor om te gaan ronselen. Die meisjes zitten elders goed op hun plaats waar ze ten eerste op hoog niveau spelen en ten tweede het goed naar de zin hebben. Wie bij ons speelt is uit eigen vrije wil naar ons toe gekomen. De mannencompetitie is de laatste jaren geweldig in opkomst qua niveau, maar we sluiten de weg van de mixedcompetitie niet af. Misschien zijn er volgend jaar weer vrouwen beschikbaar." Teambelang Met nadruk pleit de aanvoerder voor het teambelang. „We werken enorm aan de teamspirit, teambuilding en gezelligheid. In ons team spelen allemaal jongens van het eerste uur waar we al tien jaar mee samenwerken en waarmee we kunnen lezen en schrijven. Natuurlijk sta je er altijd om te winnen, maar het moet gezellig blijven. De jongens presteren het beste als ze ontspannen kunnen spelen. Door bijvoorbeeld studies kunnen Kim, Bernd en Guido de Nederlandse top niet meer halen, maar het zijn wel sterke B-spelers. Wij hebben een vriendenploeg, want je kunt niet zomaar een ploeg beginnen met allemaal vreemden. We willen het ook aantrekkelijk maken voor het publiek. Daarom hebben we alle leden een brief gestuurd met het idee om te komen kijken naar een aantal aantrekkelijke partijen." Komende zondag reist het' team af voor de ouverture tegen Alblasserdam, van welk team nog weinig gegevens bekend zijn. Een week later komt Tilburg naar het Ador-complex op bezoek. „We hopen als club een goed gastheerschap te bie den. We hopen op sportieve wedstrijden en gezelligheid," zegt Mike Simon. Simon legt verder uit dat Ador Sport garant staat voor de nodige faciliteiten met pnder andere vier (hard court) bui tenbanen en vier binnenbanen. In overleg met de tegenstander kan bij slecht weer worden uitgeweken naar de binnenbanen. Mike Simon: „We zijn niet gebonden aan één stad of dorp. Onze leden komen overal vandaan. De leden kunnen altijd direct spelen, want men moet vooraf telefonisch reserveren. Ador Sport is een hechte club. Kijk bijvoorbeeld naar ons eerste team. Die jongens zijn er soms, dagelijks en kennen ook iedereen binnen de club. Zij hebben liefde voor de club." Het eerste team van Ador Sport, dat favoriet is voor de titel in de van de mannencompetitie. FOTO derde klasse WIM KOOYMAN Door onze tennismedewerker Henk van de Voorde Vlissingen - De Zeeuwsche Tennis Combinatie hand haafde zich in de tweede klasse, terwijl Barendrecht en Animo hieruit degradeer den. Van het oude team is alleen nog trainer/speler Serge Carpentier (28) over. De Oostburger van origine weet zich in ZTC 1 omringd door twee andere Zeeuws- Vlamingen, Kelly Bouman (14) en Jeroen Verstraeten (20). De Oostburgse Kelly Bouman is de nationele nummer drie tot en met 14 jaar. Onlangs werd ze Zeeuws indoorkampioene bij de senioren in Kapelle. Ze zit in het selectieteam van Nederland, dat voor haar een speciaal pro gramma uitstippelt: bijvoor beeld veel internationale jeugd- toernooien. Welke doelstelling heeft zij voor ogen? „Ik probeer zo hoog mogelijk te komen. In ieder geval op nationaal en mis schien op internationaal ni veau." Hulstenaar Jeroen Verstraeten werd vorig jaar met overmacht kampioen met Hulster Ambacht in de vierde klasse van de man nencompetitie. Hij ziet het spe len in de tweede klasse mixed als een uitdaging. Het team wordt gecompleteerd door Cora Cijvat (17) uit Zoutelande. Allen hebben de speelsterkte B2. Serge Carpentier werd zowel binnen als buiten Zeeuws kam pioen. Carpentier: „Dat heeft ook met ervaring te maken. Wat de comeptitie betreft weet ik daarom zeker dat ik zondag goed speel. Ik loop al zolang mee dat ik er mentaal voor honderd procent bij ben. Als ik er moet zijn, dan sta ik er." Met klem legt hij de nadruk op het teambelang. „Vorig jaar hing het team als los zand aan De drie Zeeuws-Vlamingen bij ZTC: vlnr. Serge Carpentier, Kelly Bouman en Jeroen Verstraeten. elkaar. Nu is er wel een goede teamgeest. Iedere zaterdagmid dag voor de competitie trainen we met zijn vieren. Later op de dag wordt er tevens getraind met heel ZTC. 's Avonds kijken we met ZTC 1 bijvoorbeeld een videootje, terwijl heel het team bij mij thuis blijft slapen. De volgende morgen ontbijten we samen en gaan vervolgens in spelen. Als we uit moeten ver- tekken we al op zaterdagmid dag en draaien dan hetzelfde programma," legt Carpentier uit. Het streven van ZTC in de tweede klasse, ZTC is de hoogst spelende Zeeuwse formatie in de mixed, is gericht op behoud. Serge Carpentier: „Gezien de relatieve onervarenheid van ons team is het reëel om te stellen: we moeten handhaven. Volgend jaar moeten we gewoon voor het kampioenschap gaan. Veel hangt af van de eerste speeldag. Als je dik verliest, wordt het zwaar. Win je dik, dan denk je: God, wat is er allemaal niet mogelijk dit jaar." Zondag komt SBOZ naar ten nispark De Nolle in Vlissingen. Bij het team uit Bergen op Zoom speelt de Zeeuwse dis- trictstennisleraar Jan-Willem Baars mee. „Dit team kennen we helemaal. Ik denk dat het moet kunnen lukken. Kelly Bouman speelde vorig jaar bij Animo nog derde klasse en Jeroen Verstraeten in Huslt vierde klasse mannen. Toch heb ik er vertrouwen in dat ze het niveau aankunnen." Carpentier vertelt over de ove rige tegenstanders van ZTC: „Lobbelaer uit Zevenbergen is flink versterkt. Van De Metse laars uit Den Haag, Overbrug en 't Melkhuisje uit Hilversum kun je eveneens uitgaan van sterke taems. Overburg schom melt al jaren tussen de eerste en de tweede klasse. De Metselaars (hij heeft er ooit zelf nog com- petite gespeeld, red.) en 't Melkhuisje hebben zoveel teams, dat ze gemakkelijk kun nen schuiven. Zee en Duin uit Katwijk lijkt me een team waar je zeker veel punten tegen moet pakken. Zevenbergen en Heer- FOTO JAAP WOLTERBEEK hugo waard zijn regelrechte kampioenskandidaten. Het tweede team van ZTC komt uit in de derde klasse en bestaat uit Jurgen Mooibroek, Virgil Greeve (beiden BI), Marjolein Meulenberg en Corine Davidse (beiden B2). ZTC 3 staat in de vierde klasse ingedeeld bij Ani mo en Ludo et Emergo en kent als namen Lennard van den Boom (BI), Michel Gorsse (BI), Monique Walraven (B2), Mar jan Ganseman (Cl) en Afke Hartog (Cl). Het eerste man nenteam van ZTC komt uit in de tweede klasse. De selectie hiervan is: Jaap Moerland, Mare Zuidweg, Frans Verhulst (allen BI) en Pieter Potter (B2). Van onze tennismedewerker Hulst - De landelijke zomer- tenniscompetitie gaat zondag 18 april van start. In de mixedcompetitie is er vanaf de tweede (ZTC) tot zevende klasse Zeeuwse inbreng. In de mannencompetitie is 't Halve Maantje uit Goes zelfs op het hoogste niveau (eerste klasse) vertegenwoordigd. In deze competitie verschijnen eveneens tot aan de zevende klasse Zeeuwse teams aan de start. Opvallend is een zekere accentverschuiving van mixed- naar mannencompetitie. INDELING COMPETITIE MIXED Tweede klasse (afdeling 7): Metse laars 3, Overburg 1, Zee en Duin 1, Hilversum 3, ZTC 1, SBOZ 1, Lob belaer 1, Heerhugowaard 2. Derde klasse (afdeling 9): MLTC 1, De Zoom 1, BTC IVY 3, Pellikaan Tilburg 3, Tilburg 2, Lobbelaer 2, Warande 2, ZTC 2. Vierde klasse (afdeling 19): ZTC 3, BTC IVY 4, Animo 1, Warande 3, CASH 1, Ludo et Emergo 1, SBOZ 3, Breda 1. Vijfde klasse (afdeling 34): Warande 4, Etten 1, Breda 3, MLTC 4, Roo sendaal 4, DOS 1, Stobblek 1, CASH 2, Vijfde klasse (afdeling 35): Warande 5, Breda 2, De Zoom 2, MLTC 2, SJEF 1, Zuidwesthoek 1, Souburg 1, Roosendaal 3. Vijfde klasse (afdeling 36): MLTC 3, Markendaal 1, Prinsenbeek 2, De Bocht 1, De Schelde 1, Made 1, Roosendaal 2, Lacoste 2. Zesde klasse (afdeling 48): De Zoom 3, Tiola 1, Drive 1, MLTC 5, SBOZ 4, Souburg 2, Kruiningen 1, De Schelde 2. Zesde klasse (afdeling 49): Eegedi- ma 1, Axel 1, Hulster Ambacht 1, De Schelde 3, Animo 2, Kapelle 1, Zuidwesthoek 2, De Stoof 1. Zesde klasse (afdeling 50): Zuidwes thoek 3, Drive 2, Etten 2, Animo 3, SBOZ 5, Bosschenhoofd 1. Prinsen beek 3, Roosendaal 5. MANNEN Eerste klasse: HOLY 1, Pettelaer 1, Nieuwenhagen 1, Frisselstein 1, Alta 1, Duno 1, 't Halve Maantje 1, Warande 1. Tweede klasse (afdeling 3): Hartel 1, BTC IVY 1Reyerbos 1ZTC 1Loon op Zand 1, Z'67 1, Oudenbosch 1, Goirle 1. Derde klasse (afdeling 3): Alblasser dam 1, Ador Sport 1, Tilburg 1, Barendrecht 1, Hoek van Holland 1, Hatece 1, 't Halve Maantje 2, Animo 1. Vierde klasse (afdeling 6): Victoria 2, Drive 1, Hoogvliet 1, Hiaten 1, Hulster Ambacht 1, Duiveland 1, Haagse Beemden 1, Sluiskil 1. Door onze tennismedewerker Henk van de Voorde Terneuzen - Na een aantal woelige jaren is de Terneuzen se tennisclub Animo in rustiger vaarwater beland. Het eerste mixedteam dat vorig jaar degradeerde uit de tweede klasse is niet meer. Bernd van Quekelberghe en Mike Simon verkasten naar buurman Ador Sport, Suzan ne Geurts keerde terug naar het Brabantse Frisselstein en Greetje de Prest vertrok naar Duinbergen in België. Dethlef Pieters tenslotte bleef als enige Animo trouw, maar heeft gekozen voor de man nencompetitie. Via promotie bij keuze komt het eerste team uit in de derde klasse, wat meteen een redelijk hoog ni veau is. Naast Pieters maken van dit team deel uit Michel Verberkmoes, Boas Bierings en Steve van de Vorst. Allen hebben de speelsterkte BI. Voorzitter Bram Stoffels: „Het is een team in opbouw. Toch streven we naar het kam pioenschap waarbij we wel zien waar we uiteindelijk zul len eindigen. De spelers willen er tegenaan." De clubtrainer van Animo, Filip Versluys, vult aan: „De jongens zijn am bitieus, ze worden ieder jaar sterker." In geval van nood is de Belgische trainer zelf even eens als speler beschikbaar. De Terneuzense tennisclub heeft voor de toekomst een duidelijk beleid voor ogen. „De aanwas van de jeugd is de laatste jaren wat achtergeble ven bij Animo. Daar willen we wat aan doen. Er is een jeugd- plan gemaakt waarbij naar mate men meer presteert men meer faciliteiten krijgt van de club. Bovendien mogen de re creanten niet verwaarloosd worden. Het is een voornaam iets dat de recreanten niet ver geten worden. Daar moet Ani mo tenslotte van leven. Aan de andere kant is het natuurlijk mooi om hoog competitie te spelen, aldus Stoffels. Versluys hierop inhakend: „We willen zoveel mogelijk re creanten recruteren om er la ter de vruchten van te pluk ken." Beiden leggen uit dat een mixedteam in de streek op hoog niveau een moeilijke zaak is, omdat de vrouwen het laten afweten. Versluys: „Dit is zowel in Nederland als in België het geval. Een verkla ring heb ik er niet voor. Het is zelfs zo, dat er meer meisjes dan jongens les nemen. Maar bijvoorbeeld bij de 12- en 13-jarigen zitten wel goeie jongens, waar geen goeie meisjes tegenover gesteld kun nen worden." Betreurd wordt het vertrek van Kelly Bouman naar de Zeeuwse Tennis Combinatie. Zij maakte vorig jaar nog deel uit van het tweede mixedteam. „Qua niveau was er niemand die met haar kon trainen," zegt Filip Versluys. „Kelly Bouman is een klasse apart. Het spijt ons dat ze weg is. We hebben nog met haar ouders gepraat, maar ze kreeg een aanbieding van ZTC. Spelers Animo-voorzitter Bram Stoffels: „Alles loopt op rol letjes bij onze tennisvereni ging. FOTO ARCHIEF DE STEM die hogerop kunnen geven we bovendien de gelegenheid. Zelf willen we zo weinig mo gelijk spelers van buitenaf aantrekken. We kijken zoveel mogelijk naar de eigen regio. Animo heeft een nieuwe start gemaakt. Daarom kiezen we op dit moment voor een man nenteam op redelijk hoog ni veau," aldus Bram Stoffels. Dit team krijgt te maken met twee Zeeuwse derby's. Ko mende zondag al wacht in Goes 't Halve Maantje 2, ter wijl op de voorlaatste speel dag de kraker tegen Ador Sport uit De Braakman op het programma staat. Deze wed strijd wordt in Terneuzen ge speeld. Stoffels: „We kijken nu al uit naar deze derby." Het tweede mixedteam van vorig jaar is grotendeels het eerste team van nu. Deze for matie, die in de vierde klasse uitkomt, bestaat uit Richard Hamelink, Stefan Steyaert, Olaf Burgers, Leslie Lipjes, Franceska Adriaansens en Sa- rie Verberkmoes. „De vierde klasse is pittig. We hopen ons in deze klasse te kunnen handhaven. Van het tweede team hebben we het vermoe den dat het kampioen kan worden." De reserves komen uit in de zesde klasse. Dit team wordt gevormd door Leonard Robesin, Raymond van de Zeijst, Peter van Halte ren, Simone Tijssen, Lester Bergen Henegouwen en Jac queline Bokx. Tot slot zegt voorzitter Bram Stoffels: „We hopen weer op sportieve en leuke dagen. Schokkende berichten zijn er niet bij Animo. Alles loop lek ker." Van onze tennismedewerker Hulst - Ludo et Emergo uit Oostburg handhaafde zich in de vierde klasse van de mixedcompetitie. Vorig jaar kenden de Oostburgers een goede start om na een terug val uiteindelijk in de midden moot te eindigen. „Ons streven voor dit jaar is handhaven, want we zijn inge deeld in een zware poule. Wa rande 3 uit Oosterhout speelde bijvoorbeeld vorig seizoen nog derde klasse. De overige Bra bantse ploegen moeten eveneens niet onderschat worden. Verder zijn natuurlijk de streekduels te gen ZTC 3 en - vooral - Animo interessant," laat competitielei der Mare Paridaen weten. Het team van Ludo et Emergo bestaat uit de BI-spelers Patrick Marteijn en Paul de Haan, John Dijkman (B2), Myriam Brakman (B2), Monica Schram (Cl) en José de Wit (Cl). In de derde klasse hoopt MLTC uit Middelburg eindelijk de kampioensvlag te kunnen hijsen. Spelend trainer Remco Maandag van MLTC: „We hebben maar één doel voor ogen en dat is kampioen worden. Wat ons de laatste vijf jaar overkomen is, is dat er telkens een team bij was waar niet tegen te spelen was. Het ging dan om spelers van de A-lijst die betaald werden. Dit jaar is dat niet het geval. Het zijn allemaal normale teams in deze klasse. Daarom maken we een goede kans op de titel. Het streektreffen voor de Mid delburgers in deze klasse met het tweede team van de Zeeuwse Tennis Combinatie is een inte ressant gegeven. Het hoogst spe lende mixedteam van Zeeland is ZTC 1 en speelt tweede klasse, waarover elders meer op deze pagina. MLTC 2 komt uit in de vijfde klasse, evenals Souburg. De eni ge Zeeuws-Vlaamse vertegen woordiger in deze vijfde klasse (afdeling 35) is SJEF uit Aarden burg. Dit team eiste vorig jaar de titel voor zich op in de zesde klasse. „Voor dit jaar is onze doelstelling in alle bescheiden heid een redelijke klassering en erin blijven. Een titel zou te hoog gegrepen zijn. Het verschil tussen de vijfde en zesde klasse is redelijk groot," vertelt de competitieleider van SJEF, Jake Trapman. De Aardenburgse equipe bestaat uit Mario Leenhouwers en Paul Hendrikse (beiden B2), Teun van Heelsbergen, Marjan Scherbeijn, Sarie Tazelaar en Sandra van Keulen (allen C2). In de zesde klasse (afdeling 48) komen we Tiola uit IJzendijke en Drive uit Sas van Gent tegen. Het nieuw te starten team van Tiola heeft in de gelederen Jo- landa van Pamelen en Ria Ster- renberg (beiden Cl) en de C2- spelers Marleen Masilje, Wim Nijsse, Freddy Delagaye en Jac- ky de Paepe. Drive 1 kent als namen Cor de Jonge, Niek Stel- lenaar, Rinke van Remortel, Ma- rie-Kristien Poppe en Debby Schelfaut. Het tweede team van Drive wordt gevormd door Eddy Thans, Elmer Lie, Michel Gom- mers, Noëlle van Hecke en So phie en Muriël Boddaert. Gommers (Dl) na bezitten alle Drive-spelers de sterkte C2. De Jonge, lid van de technische commissie van Drive: „Beide teams zijn vorig jaar kampioen geworden in de zevende klasse. Het streven nu is behoud vaneen plaats in de zesde klasse, want deze is een stuk sterker dan zevende." Drive 2 komt in afdeling 50 het derde team van Animo tegen met als namen Aart van der Sloot, Marck Bergen Henegouwen, Ni cole Groot en Cauwenberg. In de zesde klasse (afdeling 49) naast Animo 2 Hulster Ambacht en Axel present. De Hulstenaren degradeerden vorig seizoen uit de vijfde klasse en dit doet altijd zeer. Dit erkent ook trai ner-speler Marc-Jan de Jonge (B2). „Gezien de samenstelling van ons team moeten we zeker voor het kampioenschap mee kunnen draaien, met Zuid westhoek als grote concurrent. Het team wordt gecompleteerd door Guido (Cl) en Pascal (C2) van Poecke, Sophie van Dieren- donck (Cl) en Nancy Verstraeten Volgens competitieleider Eddy Maes van Axel hebben de Axe laars eveneens titelaspiraties. De selectie van Axel bestaat uit Pa( trick Kint (Cl) en Johnny Bleyenberg, Ingrid Visser, Mar jan Fraanje en Annelies Hoe» (allen C2). Komend seizoen speelt het eerste mannentea® 35+ van Axel overigens in de eerste klasse, het hoogste niveau van Nederland. Arnemuiden - De Zeeuwse Sportra naar Arnemuiden. Directeur Ton Zilveren Schor. Een onderkomen gportvorming. Althans, dat moet Sportraad kwam eindelijk, anderh wacht, op eigen benen te staan, get Nationaal Centrum Sportvon Boerman de scepter zwaait, miste d( bedrag aan huur. Een bedrag dat i men. Een tegenvaller. Er zouden onverwachte hoek. Namelijk kritiek NCS een koekoeksjong binnengeha Hun beider idee van werken, hun j pe gevestigde tegen de boreling luisterde en noteerde. Hun relaas. Staande het bestuur van de jul vereniging ABC uit Breskens. Vc nard Steijaert, Adrie de Munck en de oud-bestuursleden en oprich Willem Vermeulen. Van onze biljartmedewerker Breskens - De biljartvereniging t 40 jaar. Deze vereniging zag het 1 de exacte oprichtingsdafum is n feit op zaterdag 1 mei in het cl' ging, café 't Zonneke te Breskens Aan de grondslag van ABC (Amateur Biljart Club) lagen de oprichters C. Erasmus, E. Geuss, W. Vermeulen en A. Jansen. Laatstgenoemde twee tal is nog actief als biljarter. Willem Vermeulen (83) en Adriaan Jansen(73) kan men nog met regelmaat een stootje zien maken tijdens de soos voor bejaarden. ABC vond bij oprichting do micilie in café Visserhuis. Daar vond de club gedurende 29 jaar onderdak en verhuisde daarna naar café 't Zonneke waar men inmiddels 11 jaar gehuisvest is. „We hebben in ons bestaan misschien wel al 20 caféhouders 'versleten'," aldus secretaris-penningmees- ter Leonard Steijaert, niet aangevend of ABC aan die wisselingen van de wacht de bet was. Gloriejaren In de gloriejaren, toen het le denbestand groot was en de clubavonden druk bezocht werden, hield ABC zelfs twee competitie-avonden per week. Op dinsdag- en vrijdagavond. Dat had overigens nog een reden. In die tijd waren drie warme bakkers lid en die kon den op vrijdagavond niet of nauwelijks van de partij zijn. Jeugd „Momenteel telt onze vereni ging 25 leden," zegt Leonard Steijaert, door bekenden Leo genoemd. „Dit is iets minder dan meestal het geval was. Dat komt ook omdat de jeugd in Breskens tegenwoordig niet warm loopt voor de biljart- sport. Die zoeken liever hun heil in discotheken in België." Het verbaast hem ook dat Breskens kwalitatief weinig goede biljarters heeft. Een Hij stelt: „In de omliggende dorpen zoals Schoondijke, Hoofdplaat en bijvoorbeeld Eede 'barst' het van de biljar ters die meer dan vier gemid deld spelen. Hier in Breskens speelt er bij de vier biljartver enigingen slechts één biljarter boven de vier. Dat is onze kastelein George Roets en die is eigenlijk afkomstig uit Ee de. Waar dat precies aan ligt weet ik ook niet, al heeft het gebrek aan jeugdspelers daar wel mee te maken." Honkvast Het huidige bestuur van ABC bestaat uit de 'vissende voor zitter' Adrie de Munck die reeds 22 jaar lid is, secretaris pen ijac ree fun me als gro len dig De led nin Boi wa: dit kee Zet lijs tijc AB het ces we: strr Er voc nar aar per het gev kla Hij nal ste •sup NK vijl Ste de vor laa zei teg Oo Da Brs ger nip lijl gar AE tee R< Fin voc var mei gel Ge: 19. caf hor het dit 'scl me me ein Eer

de Stem | 1993 | | pagina 8