Kiesdistricten in waterschap iftfeavond gdienst Biljartclub de Vlasschaard huldigt kampioenen Dia-avond in de Driehoek PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN Honderdste megawatt windenergie aanleiding voor symposium tiheskerk fcenhage iclag 21 april PvdA Hontenisse maakt zich zorgen over wel en wee dijkrecreant Hoofdingelanden stemmen vóór verdeling, dijkgraaf en gezworenen tegen Informatie-avond voor astmapatiënten in Hulst 6Jongere ouderen nodig in ouderenbond' ZbbLAIMD JÖfianneskerk een StAvaar we uit het êrt de bundel van e Weer gaan zingen, eert fijne avond te dfin we ook naar de Öö|Verdoes mogen Sferen. té&ërt uit Katwijk aan e'leiding en spreekt m 'Neem wat Rust' rdt" bespeeld door de JjM&ftder. ledereen is welkom. ^v20.00 uur 19.30 uur Johanneskerk, ïreda-Princenhage. I Sn telt het waterschap vijf dis- I nieten. Binnen elk district wor- hoofdingelanden voor onge- bouwd (landbouw) en bebouwd ozen. Verder worden er I hoofdingelanden gekozen onder de noemer 'waterkwaliteit'. kerkstraf voor uitkeringsfraude George de Loos 40 jaar bij FNV WEEKENDDIENSTEN k om te zoenen svêii gelden op zaterdag VRIJDAG 16 APRIL 1993 bankje, jubileum, receptie e,'Verloving, overwinning left. Abraham, openbare iaröoor, mag best eens in h'Vtfel op de pagina Mbeilijk iè dat niet en duur fe.Zijn. Prijs per regel of ja. ,2,40*, één grote regel ",89 resp. 3,04*. JSh van een foto of formaat van 35 x 45 iff. 15,96 resp. f 16,76* 'tSrifeven op aanvraag. Bii 'beïaling wordt 4,50 ÏRfend. Foto's worden niet TQ76-236442 of geef uw Jr £laötsing af bij één van ff: Schriftelijke opgaven 5W geaccepteerd indien iekénd zijn, ook indien uw fJÉNfgevoegd is. WS het recht voor teksten van rédenen te weigeren, 'er klachten bereiken over ékst behoudt de uitgever röbi'prfi de naam van de Vet bekend te geven. migingsnieuws >'2 kolom op donderdag OPSPORING verzocht van deze 40-jarige gozer. Terugbe-I zorging tegen beloning oier, koffie en taart. 0ude| Polderstraat 72, Hulst J.Z. PROFICIAT Èr is 'n tied van komen en er is 'n tied van gaan.... ,Jf?r 'i t I janonze verslaggever I Kloosterzande - De fractie van de I partij van de Arbeid (PvdA) in de I jemeenteraad van Hontenisse )kt zich zorgen om het wel en i,.ee van de recreanten aan de dijk I jn Perkpolder. Met name is de PvdA benieuwd naar de kwaliteit van het Westerscheldewater. Namens haar fractie diende mevrouw M. Ie Roy afgelopen woensdagavond tijdens de maandelijkse gemeenteraads vergadering in Kloosterzande schrifte lijke vragen in bij het college van burgemeester en wethouders over het onderwerp. De Hontenisser PvdA wil opheldering of van het Westerscheldewater toch regelmatig monsters worden genomen met het oog op de geschiktheid als zwemwater. Immers, in de zomermaan den is het strandje bij Perkpolder bij veel (Oost-)Zeeuws-Vlamingen als zon- nebaadplaats in trek en nemen daarbij een verfrissende duik in de Wester- schelde. De PvdA vraagt zich verder af of er ook onderzoek plaatsvindt naar de eetbaar heid van de vis en schaal- en schelpdie ren uit de Westerschelde, of de bodem gesteldheid van de rivier ook wordt onderzocht. „Op welke schadelijke ele menten wordt gelet en welke normen gehanteerd voor een geschiktheidsver klaring?" Tot slot wil de PvdA-fractie antwoord op de vraag of er wel vol doende voorlichting is over de geschikt heid als zwemwater en de eetbaarheid van de vis uit de Westerschelde. nonze verslaggever I Kloosterzande - De ver- I kiezing van de hoofdinge landen van het Water- I schap Hulster Ambacht zal I plaatsvinden in twee dis- I iricten waarvan de grens nagenoeg gelijk loopt met gemeentegrenzen van ulst en Kloosterzande. :t hoofdbestuur had liever ge in dat de verkiezingen voor t hele gebied, dus zonder on- I ierverdeling in districten zou I plaatsvinden, maar daar voelde hoofdingelanden gistermid- g weinig voor. 30 Van de 49 I [oofdingelanden wezen het I voorstel van dijkgraaf en gezwo- I renen van de hand. Dit systeem van vertegenwoordi ging gaat op de helling. Het aantal hoofdingelanden, zeg naar raadsleden van het water schap, wordt sterk terugge bracht tot 25. De voorlopige ver deling in Hulster Ambacht is acht voor het ongebouwd, vijf voor het gebouwd, drie voor het 'bednjfs-gebouwd' en negen voor de ingezetenen. Volgens voorzitter K. baron Col- lot d'Escury kost het verdelen van het gebied over twee distric ten 25.000 tot 30.000 gulden extra omdat bekeken moet wor den waar een bezitter of pachter van land verspreid over twee districten zijn stem moet uit- i. Mangnus, hoofdingeland voor I het ongebouwde eigendom, noemde de nieuwe manier van verkiezingen een manier van de (provinciale) politiek om de juis te mannetjes op de gewenste plek te krijgen. Hij pleitte voor handhaving van het bestaande districtenstelsel. „Ik krijg zowat tranen in mijn ogen, zo somber stelt u de toekomst van ons wa terschap voor", zei Baron Collot d'Escury in een reactie, maar hij wees de hoofdingelanden erop dat handhaving van de vijf dis tricten onmogelijk was, gezien de verdeling van de 25 vertegen woordigers nieuwe stijl over de verschillende belangengroepen. „Het is geen of twee districten", j aldus de voorzitter. De hoofdin gelanden kozen dus voor twee. De verkiezingen voor het be stuur van het waterschap zijn volgend jaar gekoppeld aan de verkiezingen voor de gemeente raad. Van onze verslaggever De biljartkampioenen van de Vlasschaard met hun trofee. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente Koewacht - Het ouderenbiljart leeft in Koewacht. De club huldigde gis teren in de Vlasschaard haar kam pioenen. Voor deze gelegenheid waren de dames van de biljarters erbij. Er werden lof- woorden toegezwaaid aan de kampioe nen en iedereen kreeg koffie met gebak. Er was een bingo en de dames kregen uitleg over het biljarten. Ze mochten een stootje wagen met de waarschuwing 'niet door het groene laken te stoten'. In de avonduren gebruikten de leden van 'biljartvereniging de Vlasschaard' een gezamenlijke maaltijd. Er was een heel jaar gestreden in de libre klasse. Als uiteindelijke winnaars kwamen de volgende kampioenen uit de bus: A Klasse: 1. P. de Waele en 2. C. van der Bilt. B. Klasse: 1. H. Neelemans en 2. P. Goosens. De strijd tussen de nummers een van beide klassen viel uit in het voordeel van H. Neelemans. Hij mag zich algemeen kampioen noemen. Het afgelopen weekend werd er in de Vlaschaard nog gestreden voor paasha- nen in het Paasprijskamptoernooi. Uit slag: 1. R. van Regenmortel/R. de Letter, 2. W. de Koeyer/R. Laheijne en 3. A. Poppe/S. Goense. Van onze correspondente Hulst - Een dia-avond met beelden uit Ierland en Indonesië vindt zaterdag 24 april plaats in het zwembad de Driehoek in Hulst. De avond wordt verzorgd door de internationaal onderwaterfotograaf Jos Audenaerd, die het project 'duiken voor mensen met een dwarslae sie' een goed hart toedraagt. Audenaerd maakte vele dia's in Ierland en voert Indonesië als toetje op. De opbrengst van de avond gaat volledig naar het project dat door enkele mensen van de Bermuda Divers wordt uitgevoerd. De toegangskaarten voor dit evenement kosten vijf gulden en kunnen besteld worden bij Corina de Smit, Mariadijk 10 in Walsoorden, of de avond van de diaporama zelf in het zwembad. De vertoning begint om 20.00 uur. Van onze correspondente Hulst - In het Reynaertshof aan het Stationsplein in Hulst vindt woensdag 21 april een informatie-avond plaats ten behoeve van alle astmapatiënten in Hulst en omgeving. Het thema van de avond is: Astma, levenslang medicijnen? Voorzitter Hageman tijdens jaarvergadering: Terneuzen - Onder invloed van sjcoholproblemen had A.V. (47) uit Axel in 1990 en 1991 langdu rig valsheid in geschrifte ge pleegd. Toen nog woonachtig in ™lst, benadeelde hij de ge beente voor enkele tienduizen den guldens. Dut geld is hij inmiddels aan het terugbetalen, maar gisteren m°est hij zich voor de politie rechter in Terneuzen verant woorden voor de fraude. Die constateerde dat het wat beter met de man gaat, sinds hij onder controle staat van het CAD Consultatiebureau Alcohol en Drugs). Daarom deed hij wat van dé geëiste straf van vier Maanden af. Hij stelde die op le maanden, te vervangen door «n werkstraf van 140 uur. Van onze correspondent Clinge - Het is hoog tijd dat zich meer 'jongere ouderen' aanmelden voor een be stuursfunctie van de afdeling Clinge van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO). Afdelingsvoorzitter C. Hage man wees daarop in verband met de bestuursverkiezingen tijdens de afgelopen jaarlijk se algemene vergadering van de ouderenbond in gemeen schapshuis Malpertuus. De jongeren moeten er volgens Hageman voor zorgen dat het werk binnen de afdeling van de bond in de toekomst kan worden voortgezet. De jaarvergadering in het dorpshuis werd overigens matig bezocht. Na de gebruikelijke jaarversla gen waren er bestuursverkiezin gen. M. Bracke-Koster werd her kozen. Verder kwamen in het bestuur G. Goossens-Ivens en F. van de Bergen. Voor een periode van drie jaar werd A. Herdewel in de kascontrolecommissie ge kozen. F. de Waal uit Graauw, be stuurslid van de Bredase bond, wees op het goede functioneren van de afdeling Clinge. Er wordt in Clinge veel gedaan voor de ouderen. Vooral op het terrein van de voorlichting en de belan genbehartiging. Dat is goed voor de leden. De functionaris van de Stichting Welzijn voor Ouderen, N. Rijk, sprak over de diverse activiteiten. „Zeker nu we in het Europees jaar zitten. Binnen korte tijd wordt daar meer over bekendgemaakt." Om de 37e jaarvergadering en aangenaam slot te geven was er een optreden van mevrouw Van Hoeye uit St.-Gilles (België). Zij sprak over 'de tijd van toen...' Op humoristische wijze haalde zij allerlei gebeurtenissen uit vroeger tijden op. Onderscheiden Tijdens de ledenvergadering werd bestuurslid Theophiel Goossens door De Waal onder scheiden met de zilveren bonds- speld en oorkonde. Goossens was 25 jaar bestuurslid en had in de loop van de jaren veel nieuwe leden voor de bond aangebracht. Met zijn fiets trok hij er overal op uit. Bovendien rijdt hij nu nog een grote wijk, waar hij regelmatig het mededelingen blad van de afdeling bezorgt. De avond begint om 20.00 uur en is bedoeld voor alle astmalijders, carapatiënten en belangstellen den. Bij de Astmapatiëntenvereniging VBBA komen regelmatig vragen over astma en cara binnen (cara is een verzamelnaam van allerlei ziekten aan het ademhalingssys teem, zoals astma, bronchitis, longemfyseem). Drs. R. Block, longarts, verbonden aan het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen, geeft informatie over dergelijke ziekten en vertelt ook over de nieuwste medicijnen en andere inzichten van de behan deling van de ademhalingspro blemen. Drs. F. Caveye, kinderarts, even eens verbonden aan de Honte' spreekt over het jonge kind met cara-klachten en de behande lingsmogelijkheden. cara-ver- pleegkundige L. Weemaes vertelt iets over de nieuwste inhalatie- vormen en gaat in op het juiste gebruik van de apparaatjes. Tijdens de pauze kan er van gedachten gewisseld worden met de gastsprekers en kunnen vra gen gesteld worden. De toegang is gratis. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Van onze verslaggever St.Jansteen - De afdeling Groot Hulst van de FNV (Federatie Nederlandse Vakbeweging) huldigt vanavond, vrijdag 16 april, voorzitter George de Loos. Hij viert zijn veertigjarig lidmaatschap van de vakorganisatie en hoopt voor de vijfde keer herkozen te worden als voorzitter van de afdeling Groot Hulst. De FNV huldigde niet alleen De Loos, maar nog dertien andere jubilerende vakbondsleden. Daarnaast werden ook vijftien mensen gehuldigd die 25 jaar lid zijn. De jaarvergadering van de afdeling is in café De Kroon te St.Jansteen en begint om 19.30 uur. Naast de huishoudelijke onderdelen van de agenda is er een bingo en een optreden van een artieste uit de regio. Van onze verslaggeefster Willemstad - Minister J. ™diiessen van Economische stelt maandag 19 april w illemstad een van de Windmolens van het windtur- inepark Volkerak in wer- \\ru turbines van het Wiilemstadse park maken in ederland het binnenhalen lïnin honderdste megawatt windenergie mogelijk. Reden voor verschillende bij windenergie betrokken organi saties om maandag onder de titel 'Wind Werkt' een symposium over dit onderwerp te houden. Het symposium is in Het Arse naal aan de binnenhaven van Willemstad. Inleiders op het symposium zijn W. Turkenburg, professor bij de vakgroep Natuurwetenschappen en Samenleving van de Rijksuni versiteit Utrecht, J. van den Ak ker, voorzitter/directeur van de vereniging FME, W. Wiechers, voorzitter van de concerndirectie van de NV Provinciale Noord brabantse Energie Maatschappij (PNEM) en P. van Luyt, direc teur van de Nederlandse onder neming voor energie en milieu bv (Novem). De inleiders spreken over winde nergie in een duurzame energie voorziening, de technische ont wikkeling van windmolen tot windturbine, investeren in wind en de stand van zaken rond windenergie in Nederland. Journalist Charles Groenhuijsen (Nos/Vara's NOVA) leidt na de inleidingen een forumdiscussie over het thema 'Wind Werkt - 100ste Megawatt: een stap op weg naar een duurzame energie voorziening'. Aan het forum neemt ook C. Dessens, directeur- generaal Energie van het minis terie van economische zaken deel. Het symposium 'Wind Werkt', alleen toegankelijk voor geno digden, wordt afgesloten met een boottocht over het Hol- landsch Diep. Tijdens de tocht op motorschip Pieter Caland stelt minister Andriessen de windturbine, die de 100e mega watt (de honderd miljoenste watt) levert, in werking. Kieldrecht RUILDAG - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrieden houden de 25e gewestelijke ruildag zondag 18 april in feestzaal Sint-Michiel. Tijdens deze speciale ruildag is er een mini tentoonstelling van Nico Kint uit Kieldrecht met oude en nieuwe schrijfpennen. De ruil dag duurt van 09.00 tot 12.00 uur. Nieuw-Namen ST.-CECILIA - Het zangkoor St.-Cecilia verzorgt zaterdag 17 april de mis in de parochie St.-Job te Puyvelde. Deze ge zongen mis begint om 17.00 uur en de celebrant is pastoor Piet de Nil. Het zangkoor staat onder leiding van Gé Pollet met aan het orgel Piet Pluym. St.-Jansteen EXCURSIE - De natuurbe schermingsvereniging De Steltkluut houdt zondag 18 april een wandelexcursie in de Steense bossen. Om 06.00 uur vertrekt men vanaf de van Hogendorplaan te Kapelle- brug. Onder leiding van Edie, Bogaert wordt een vroeget wandeling gemaakt die onge-!i veer twee uur duurt. Kloosterzande OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Hontenisse halen zaterdag 17 april vanaf 09.00 uur weer oud papier op. KLOORTJE - Tijdens de paas dagen heeft een aantal leden van showband Kloortje met succes deelgenomen aan inter nationale twirlwedstrijden te* Rucphen. De resultaten wa-» ren: Daphne Bussens, catego rie twirling juvenile begin ners, derde plaats met 5,425 punten en in danstwirl juveni le tweede plaats met 5,8 pun ten. Zij plaatste zich voor de Nederlandse kampioenschap pen eind dit jaar. Gwenda vna Overmeeren, twirling senioren beginners, derde met 4,5. Ka ren Sey en Wendy van Goethem, duo danstwirl se- nioren beginners, eerste met 4,6. New Generation jr, danst wirl juvenile, eerste met 39,15 punten. VRIJDAG CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur, prijs- kaarting. Tennisvelden Game'78, 21 uur, Lady's Evening. Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, jokeren. HULST - Café De Kroon, 14 uur, kaarting. ST.-JANSTEEN - Café Sport, 14 uur, vleeskaarting. - Café 't Centrum, 14.30 uur, schie ting. De Warande, 19 uur, jeugdsoosavond. GRAAUW Gemeenschapshuis, KBO, 14 uur, spelenmiddag. AARDENBURG De Jonge Leeuw, 19.30 uur, video-avond carnaval 1993. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruyckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 01170-55555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraan- je, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 01153-1244. Spreekuur spoedgeval len zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzen dijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R.v. Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Breskens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter A. Korstanje, Langeweg 40, 'S-Gravenpolder, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter D. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel. 01100-15003. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter J.v.d. Werff, Wijngaardstr. 51, Goes, tel. 01100-27451. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloos terzande, tel. 01148-1377. Spreek uur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk: Groenendijk 52. Heinkenszand - Dokter J. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter J. Har ten, Clara'Spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tus sen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. Spreek uur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H. Nijsten, Gladiolenlaan 22°, Hoek, tel. 01150-1255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur op Julianalaan 2. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Nijsten, Anna Bijns- str. 25, Terneuzen, tel. 01150-12324. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, Terneuzen, tel. 01150-14000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, tel. 01155-63982. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereik baar. (dringende boodschappen in spreken op antwoordapparaat). Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereik baar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op antwoord apparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkver pleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. f. 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - Dierenarts R Versol en J. Versol-Ten Hoopen, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Zaterdagspreekuur te Hengstdijk van 13-14 u. Verder vlgs. afspr. Hulst - Dierenartsen Aerts-Boscli, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Die- renarts G. de Bruijckere en Ety. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdieren 'in i Breskens (Dorpsstr. 8) van i 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Broü- werijstr. 8) van 13.00-13.30 u. ver der vlgs. tel. afspr. tel. 01172-2769 of 01177-2398. Axel, Terneuzen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat 12.00 u. dierenarts J. Kop, Bastionstr. .3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreek uur in de Axel: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-3800. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Poli kliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere die ren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen; tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch over leg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreek uur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzendijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek te IJzendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts R. Apers, Sassenstr. 16, Aardenburg, tel. 01177-1380. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts E. Neve en E. Picavet, Hemel- str. 12, St. Jansteen, tel. 01140-12084. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts R. du Toy van Hees, Prunusstr. 42, 's-Gravenpolder. In het week einde tel. nr. 06-52771398. Spreek uur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassis tente thuis bereikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. vdri 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadple gen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte,' tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis1, tel. 01170-9000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200. Rond 'Wind Werkt' vinden ver schillende acts plaats. Zo bege leidt blazerskorps Oefening Baart Kunst de gasten naar de boot en verzorgt theaterbureau Two Tact uit Maastricht voor Het Arsenaal een was-act voor deze 'maandag wasdag'. Leerlin gen van de Willemstadse basis scholen geven, in navolging van vliegerhuis Aquiloni uit 's Her togenbosch, een speelse show met vliegers. SCHIETINGEN Koewacht - St.-Sebastiaan, 21 schutters, koningsschieting. Koning: P. Baart, onderkoning: A. Martinet, eerste minister: R. Duym, tweede minister: M. de Groote. Ossenisse - Caming Mussenist, 87 schutters. Wip 1: hoge vogel: S. Dierikx, eerste zijvogel: J. Rambo, tweede zij vogel: T. van Keer. Wip 2: hoge vogel: M. Kint, eerste zijvogel: G. Covent, tweede zijvogel: H. Gast hof, grotoste aantal (6): Ch. van Keer. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 28 schutters. Hoge, eerste en derde zijvogel: E. Huslhout, tweede zijvo gel: P. Bogaert, grootste aantal (9): G. de Waal. Hulst - Zaal De Kroon, 36 schutters^. Hoge vogel. P Vercauteren, eerste zijvogeL: H. de Looff, tweede zijvo gel: J. Serie, grootste aantal (7): P. Boënne. GAAIBOLLEN Ossenisse - Camping de Zeemeeuw, 47 personen. Hoge vogel: F. Vamay, rechter zijvogel: M. Mariman, linker zijvogel: R. de Cock, grootste aantal (6): F. Moorthamer.

de Stem | 1993 | | pagina 13