Goed kwartaal haven Terneuzen POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DUIVEN sport ^schuren Aanpak drugtoeristen bij Hazeldonk en Zeeuwse grens gaat door 4^ Trafiekcijfers zeevaart stijgen met 2,2 procent naar 2,5 miljoen ton Ondanks weinig deelname toch subsidie Meldpunt Vrijwillige Thuiszorg Nieuw fietspad langs weg Clinge/Nieuw-Namen Zeeuws-Vlaamse motorclub MZV houdt weer Nachtrit Ruim drie miljoen voor nieuw stadion RBC markten Roosendaal doet stadion De Luiten voor één gulden over aan RBC ZEELAND C3 Ie prijs van 2 ng Pix 35 F ung AF-Slim erteren het geld rollen, kier. 99 Studiedag over 'Managen van motivatie' Evenementen voor Plattelandsvrouwen in Aardenburg Jongens Triangel winnaar van voetbaltoernooi Onderhoudswerf van de HAM naar Moerdijk WOENSDAG 14 APRIL 1993 pndig om alvast in huis te halen ^n vakantie: Agfa, Fuji of Kodak kleurennegatieffilmpjes. I camera met ingebouwde flitser, lieg en tas. Leuk om kado te nera is zó kompakt, dat u 'm ge- 1 I of handtas meeneemt. En wat I: zelfdenkende flitsör, zetfont- |sport en perfekte beeldkwaliteit. I cus Focus weken: I Kaaistraat 41, tel. 01670-63768 Brabersstraat 5, tel. 01650-69088 n: De Stem, 076-236911 "generatewömn0" zo normen »jj Av.c omdai hij voor .dlr Icrfiijdurrurpcn MiwnWHF en praktisch is. .•ren van li tenspoiivv joio wand- en vloenegels >(ot liel plafond' xo behang en/of vinyl van R&D ven geschikt te maken voor 4 slaapk., '2e badk. en grok 3e to ■urkozijncn zijn geschikt voor rolstoelgebruik MAKELAARDIJ BARTB.V. Bramestraat 10.4413 EX Krabbendqke Tel. 01134 -1367 Lil onze verslaggever I «ijsbergen - De ontmoedi- m van drugtoeristen en .^handelaren die via de jl9 en het expeditiecentrum Hazeldonk in Rijsbergen ons ui inkomen en verlaten at in volle vaart door. Ook ,j Zeeuws-Vlaanderen is re- «elmatige controle van vooral 'Franse auto's vaste prik. Voor het paasweekeinde contro leerden politie, marechaussee en douane voor de tweede maal tientallen Fransen bij het via Hazeldonk verlaten van ons land op bezit van drugs en geldige papieren. Ook in Zeeuws-Vlaanderen mo gen auto's met Franse nummer borden zich in de belangstelling van douane, politie en mare chaussee 'verheugen'. De resul taten zijn er ook naar. Regelma tig worden voornamelijk jonge Fransen uit de regio's in Noord- Frankrijk gecontroleerd en even regelmatig worden in Terneuzen aangeschafte (soft)drugs in be slag genomen. Deze vorm van controleren is een idee van de rijkspolitie Zun- dert om het drugtoerisme in de hand te houden. De mensen kun nen eerst met geld het land bin nenkomen en moeten als ze te rugkomen van bezoek aan een koffieshop of een handelaar in de Randstad of in Breda bij de grens de voor veel geld gekochte drugs weer inleveren. Zoals bekend heeft Hazeldonk lange tijd veel overlast gehad van zogeheten drugrunners of druggidsen. Die drukten vaak met grove middelen auto's van buitenlanders van de weg af om hen te kunnen interesseren in de aankoop van drugs in, hoofdza kelijk, de Randstad. Sinds er een politiepost op Hazeldonk is geo pend is de overlast van de drug runners verplaatst naar de E19 in België. Om de talloze bezoeken van Fransen aan drughandelaren in Nederland nog verder terug te dringen, is de politie begonnen met het controleren van vooral Fransen, die 's avonds laat en 's nachts ons land verlaten. Voor minder dan 50 gram kijgen ze geen boete, maar we nemen het wel in beslag. We hopen dat deze nieuwe vorm van controle ren snel bekend wordt in die kringen, zodat er minder mensen komen om drugs te kopen", al dus N. Kuijpers van de rijkspoli tie Zundert-Rijsbergen. tin onze verslaggever lerneuzen - De trafiekcij fers van de zeevaart in de haven van Terneuzen over eerste kwartaal zijn verder gestegen met 2,2 procent naar 2,5 miljoen ton. Hierdoor stegen de netto inkomsten uit haven- kadegelden met ƒ35.000 naar 934.000 wat een procentuele stij- betekent van 3,8 pro- De schaalvergroting van de zee schepen die de haven van Ter neuzen aandoen zet nog steeds door. Het eerste kwartaal was uiteindelijk goed voor een totaal van 472 zeeschepen, dit tegen 578 in dezelfde periode vorig jaar, terwijl het totale BRT van deze schepen gelijk bleef, name lijk 3,24 miljoen ton. Vooral de overslag in de Braak- manhaven had in de toename an de zeevaarttrafiek een be- angrijk aandeel. Deze haven, lie gebruikt wordt door Dow Benelux, zag de overslag stijgen 760.000 ton in het eerste kwartaal van vorig jaar naar juim een miljoen ton in dit jaar. Dit is een gevolg van een verdere verschuiving in het gebruik van vervoersmodaliteiten, met name de verschuiving van binnenvaart naar zeevaart. Malaise de rede werden eveneens r goederen uit zeevaart over igen. Hier worden voorna- jk bulkcarriers met ertsen gelicht door de drijvende kranen van Ovet. Ondanks de malaise in de staalindustrie bedroeg de stij ging hier 15 procent. In de Kanaalhavens (waar vorig r nog goede resultaten wer- geboekt) is zoals verwacht groei er nu uit. Hier daalde resultaat met 28 procent. Vooral de bulkterminal aan de Zevenaarhaven en de kolenter- minal (massagoedhaven) moes ten inleveren. De papierterminal aan de Zevenaarhaven (Ver- brugge International) blijft het goed doen en wist de cijfers van bet vergelijkbare kwartaal vorig jaar vast te houden. Herstel Sluiskil (voornamelijk Hydro Agri) lijkt eveneens te herstellen van de trafiekdalingen van vorig jaar en liet zelfs ene bescheiden poei zien. Hier werden totaal 650.000 ton goederen uit zee schepen overgeslagen, een stij- Pg van 3,2 procent. Op de txelse Vlakte (Outokumpu) bramen eveneens voor het eerst zeeschepen aan de nieuwe kade. b totaal werd uit zeven zeesche pen 6500 ton overgeslagen. In de haven van Sas van Gent (Zuid Chemie) daalde de trafieken met 29.000 ton van 44.000 naar 15.000 ton. belangrijkste verschuivingen goederensoorten trafieken zijn volgt: aardolieprodukten, een stijging van bijna 300.000 ton 1*55 procent). Ertsen, een stij- 5"ig met 55.000 ton (+45 pro- Wt). Meststoffen, een daling ®et 100.000 ton (-14 procent), vaste brandstoffen, een daling 123.000 ton (-31 procent). Chemische prudukten, een da- "ng met 37.000 ton (-10 pro- Daling jfet totaal aantal geladen en ge- »ste goederen via de binnen bad in het eerste kwartaal aaide met 16 procent naar 1,4 »hjoen ton (-250.000 ton), ud goederenvervoer per spoor 'aar en van de Nederlandse Ka naalzone is toegenomen. Er ver stal 20 procent meer wagons he haven met bijna tien pro- ?R8n?eer S°ederen in tonnen, l 000 ton tegen 244.00 ton in eerste kwartaal van vorig ar. Inkomend kwam het totaal op 16.000 ton tegen 13.000 jb vorig jaar in dezelfde perio- het eerste kwartaaal heeft het vjv5nschaP Terneuzen 8.000 tan u e meter terrein uitgege- Het betrof hier een in huur 'gegeven terrein op het ka- min [ant* Sluiskil aan aanne- Spbedrijf Koninklijke We- söibouw stevin bv. De schaalvergroting van de zeeschepen die de haven van Terneuzen aandoen zet nog steeds door. FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze verslaggever Oostburg - Het beroep op het Meldpunt Vrijwillige Thuishulp in West-Zeeuws-Vlaanderen is niet zo groot als aanvankelijk gedacht. Toch krijgt de stichting het voordeel van de twijfel en de kans zich het komende jaar te bewijzen. Het werk van het meldpunt is erop gericht ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Het dagelijks bestuur van het samenwerkingsverband Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen is bereid voor dit jaar maximaal 3800 gulden subsidie te verstrekken. Dat is minder dan de gevraagde 4200 gulden. Want het dagelijks bestuur vindt een verhoging van de in 1992 toegekende 3800 gul den, gezien het beperkte gebruik dat van het meldpunt wordt ge maakt, niet voor de hand liggen. Als bijzondere voorwaarde stelt het dagelijks bestuur van het samenwerkingsverband boven dien dat de stichting volgend jaar ook andere dan de huidige geldbronnen moet aan zien te boren. Daar moet binnen een Van onze verslaggever Aardenburg - De Volks hogeschool Zeeland in Aardenburg houdt vrij dag 7 mei een studiedag onder het motto 'Mana gen van motivatie' voor mensen die vrijwilligers begeleiden. Aan de orde komt onder andere de vraag hoe vrijwil ligers gemotiveerd te hou den zijn. De studiedag vindt plaats omdat het vrijwilli gerswerk in de toekomst steeds belangrijker wordt. Momenteel zijn in Neder land alleen al in het wel zijnswerk drie miljoen vrij willigers actief. Vrijwilli gers nemen echter een ande re plaats in dan betaalde krachten en hebben andere belangen. Op de' studiedag komen coördinatoren, be roepskrachten en bestuurs.- leden aan de weet hoe zij vrijwilligers ervan kunnen doordringen dat hun onbe taalde arbeid zinvol is. M. Carrilho van het Cen trum voor ingebouwde Vor ming Utrecht geeft een in leiding tijdens de bijeen komst. Zij deed in het verle den onderzoek naar vrijwil ligerswerk. De trainers van de Volkshogeschool geven verder workshops die het thema 'motivatie' vanuit verschillende disciplines be lichten. De studiedag is van 9.30 uur tot 17.00 uur in de Volksho geschool te Aardenburg. Meer informatie en aanmel ding is daar mogelijk. jaar duidelijkheid over zijn. Als stok achter de deur wil het sa menwerkingsverband besluiten de subsidiebijdrage voor 1994 terug te brengen tot ten hoogste 1600 gulden. Het voorstel aan het algemeen bestuur van het welzijnsverband ligt eerst ter advisering voor aan de welzijnscommissie van de ge meenschappelijke regeling tus sen de drie West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten. De commis sie vergadert donderdag 22 april om 19.30 uur in het gemeente huis van Oostburg. Op de verga deragenda staan verder de defi nitieve vaststelling van het sub sidie 1991 van de Stichting Wel zijn voor Ouderen in West- Zeeuws-Vlaanderen op 240.498 gulden. Van onze correspondente Aardenburg - De afdeling Aardenburg van de Neder landse Bond voor Platte landsvrouwen heeft voor woensdag 21 april een spre ker uitgenodigd van de ANWB. De bijeenkomst wordt gehouden in de ont moetingsruimte aan de Sas- senstraat ten begint om 20.00 uur. Op 6 mei brengen de leden van de afdeling Aardenburg een be zoek aan de modeshow van Mar- lijne. Aan deze modeshow ver leent een kapsalon eveneens me dewerking en een muzikaal op treden wordt verzorgd door de Canadese Pipes en Drums Band. De modeshow is in hotel De Schelde te Cadzand en begint om 19.45 uur. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Y. de Vos op 16 april tussen 10.00 en 18.00 uur. Op 19 mei wordt de jaarlijkse fietstocht voor leden van de bond gehouden. De fietssters vertekken om 13.15 uur vanaf de Kaai in Aardenburg en hebben als reisdoel de landbouwprak- tijkschool in Schoondijke. Er wordt een kijkje genomen in de keuken en de logiesruimte, ter wijl in het infocentrum uitleg wordt gegeven over de automati sering in de landbouw. Belang stellenden kunnen zich opgeven 14 mei bij J. Herwegh, tussen 18.00 en 22.00 uur. Van onze correspondent Terneuzen - Veertien ploe gen uit Groot-Terneuzen streden gisteren in een schoolveldvoetbaltoernooi, georganiseerd door de schoolsportcommissie. De jongens van De Triangel wonnen met 1-0 van de Zuidlandschool. De ploegen waren onderver deeld in twee poules. De nummer een van de poule A (De Triangel) moest om de eerste en tweede plaats strijden tegen de winnaar uit poule B (Zuidland school). De nummers twee uit de poules streden om de derde en vierde plaats. In de kruiswedstrijd streed het team van Op Weg (Hoek) tegen het team van Op de Hoogte. Op de Hoogte won met 0-4 en behaalde daar mee de derde plaats. In de finalewedstrijd tussen De Triangel en de Zuidland school was de spanning te snijden. De Triangel was ge doodverfd winnaar en had de poulewedstrijden met ruim verschil gewonnen. Toch was een eigen doel punt van de Zuidlandschool nodig om De Triangel op winst te zetten. Eindstand: 1. De Triangel, 2. Zuidlandschool, 3. Op de Hoogte, 4. Op Weg. Van onze verslaggever Middelburg - Dit jaar nog wordt het in slechte staat verkerende fietspad langs de weg Clinge/Nieuw-Namen door een nieuw pad vervangen. Bedoeling is de slecht liggende tegels, die voor veel ongemak zorgen, te vervangen door een betonverharding. De provincie kiest in principe voor een gesloten betonverharding in verband met de steeds zwaardere aantasting van het lichte wegdek van veel fietspaden door wortels van langs de weg groeiende kruiden. In de Abdij is uitgerekend dat het nieuwe fietspad rond acht ton gaat kosten, waar dan de btw nog bijkomt. Omdat de aanleg van dit soort fietspaden een zeer specialistisch werk is, willen GS het karwei onderhands aanbesteden bij vier bedrijven die hun sporen op dit vlak al hebben verdiend. Het gaat hierbij om Stevin, Goes; Aug. van Dijck Petit, Bergen op Zoom; aannemingsbedrijf G. van Hees en Zonen, Tilburg en de Zeeuwse Asfalt- en aannemingsmaatschappij in Sluis. Provinciale Staten wordt toestemming tot onderhandse aanbesteding gevraagd. Van onze correspondent Zandstraat - De Motorclub Zeeuws-Vlaanderen houdt op vrijdag 23 april weer de Nachtrit. Deze rit die al jaren op grote belangstelling mag rekenen, is dit jaar uitgezet over negentig kilometer en voert door Zeeuws-Vlaanderen en een gedeelte van de Belgische grensstreek. Van onze verslaggeefster Moerdijk - De Hollandsche Aanneming Maatschappij bv (HAM) verplaatst medio 1994 de werf voor onderhoud van baggermateriaal van Dord recht naar Industrieterrein Moerdijk. De HAM krijgt aan de centrale insteekhaven de beschikking over een terrein van 6,7 hectare. Met de inrichting van de nieuwe materiaalwerf is een investering gemoeid van ongeveer twintig miljoen gulden. De nieuwe werf in Moerdijk komt direct aan het Hollandsch Diep te liggen en stelt de HAM in staat om het onderhoud aan en de opslag van baggerwerktui- gen op één locatie te concentre ren. Omdat de HAM de baggeractivi- teiten van Volker Stevin Bagger- maatschappij bv heeft overgeno men, is de werf 'De Merwelan- den' in Dordrecht te klein ge worden voor een concentratie van de activiteiten van de maat schappij. Het terrein De Merwelanden is aangekocht door het Provinciaal Afvalorgaan, dat er een defini tieve opslagplaats voor afval van wil maken. Motorrijders komen soms van ver naar Zeeuws-Vlaanderen om deze rit te rijden. De verst ver wijderd wonende regelmatige deelnemer is Kooistra, helemaal uit Leeuwarden. Hij is geen on bekende in de kringen van de MZV. Kooistra rijdt meer ritten mee in deze contreien, ook de Diekentoer behoort tot zijn favo riete motorsportevenementen. De rit, die meetelt voor de KNMV- en LOOT-competitie, wordt verreden vanuit de Zand straat. De inschrijving staat open vanaf 20.00 uur. Gestart wordt vanaf 21.00 uur. Men rijdt natuurlijk in het donker, het is aan te bevelen een zaklantaarn mee te nemen. Omdat een deel van de rit zich afspeelt in België is het meenemen van Belgische frank handig. Er zijn ook nog enkele vragen te beantwoorden door de deelnemers en duo-pas sagiers, vragen die allemaal over de omgeving van de route gaan. Voor de besten en voor de groot ste club zijn bekers beschikbaar. Inbraak in auto's Axel - In de nacht van maan dag op dinsdag is ingebroken in drie personenauto's in Axel. In de Gentsevaartstraat, Han- delstraat en Frans Halsstraat werden ruiten ingeslagen of portieren geforceerd en de au- dio-apparatuur meegenomen. Inbraak in garagebedrijf Goes - In het paasweekeinde is ingebroken in een garagebe drijf aan de Verrijn Stuartweg in Goes. Er zijn zes radio-cas setterecorders, een set reserve lampen en een auto-alarmin stallatie ontvreemd. Totale waarde circa 5000 gulden. De dieven kwamen binnen door een raam in de werkplaats te forceren. Vechtpartij in Goes Goes - Bij een vechtpartij aan de Koepoort in Goes, waarbij enkele tientallen jongeren wa ren betrokken, werd een van hen met een mes in het zitvlak gestoken. De vechtpartij was ontstaan in een discotheek en zette zich later op straat voort. Het ging tussen een groep Goessenaren en een groep al lochtonen uit Roosendaal. Een van deze laatsgenoemden kreeg een messteek. Per am bulance werd hij naar het Oosterschelde ziekenhuis ge bracht voor behandeling. De Goesse politie, acht man sterk waarbij gebruik werd ge maakt van een politiehond, wist de vechtenden uit elkaar te halen. Kop-staartbotsing in Hulst Hulst - Bij een kop-staartbot sing op de Absdaalseweg in Hulst zijn maandagmiddag twee personenauto's aanzien lijk beschadigd. Niemand liep enig letsel op. Het ongeval gebeurde doordat een automo bilist uit Breda, komende van uit de richting Axel, te laat bemerkte dat een voor hem rijdende auto bestuurd door iemand uit Westdorpe op een gegeven moment linksaf wilde slaan. Groede THEMA-AVOND - In de Franse kerk wordt maandag 26 april om 20.00 uur een thema-avond gehouden rond het Eucharistisch maal. De avond is georganiseerd door de Raad van Kerken en wordt ingeleid aan de hand van dia's door pastoor Raymond Schou teten van de ELigiusparochie te Oostburg. Na de inleiding is er gelegenheid tot het stellen van vragen en wordt een dis cussie gehouden. Sluis KOOR - Het Westzeeuws- vlaams Gregoriaans Koor is zondag 18 april om 10.00 uur te gast in de parochiekerk St.- Jan de Doper te Sluis. Het koor zingt de wisselende ge zangen van de tweede zondag van Pasen, de eerste Grego riaanse mis en onder andere het Regina Caeli. ZONNEBLOEM - De Zonne bloem houdt van 15 tot en met 23 april een ledenwerfactie. De inwoners krijgen een korte informatieve brief in de bus. Daarna wordt men gebeld door het nationaal bureau van De Zonnebloem in Breda. Voor 15 per jaar wordt men ondersteunend lid. Voor in lichtingen over De Zonne bloem kan men terecht bij W. Schram, A. Buurman-van de Vijver en J. Visser-Van Soolingen. Aardenburg LENTECONCERT - Het tra ditionele lenteconcert van de koninklijke muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren wordt dit jaar vrijdag 7 mei gegeven in ht dorpshuis aan de Westmolenstraat. Het con cert begint om 20.30 uur en de toegang is gratis. De avond wordt ingevuld met optredens door de majoretten, de leerlin gen van de muziekschool en de fanfare zelf. Van onze verslaggever Roosendaal - Ruim 3,3 miljoen gulden. Dat kosten de aanpassing van stadion De Luiten, de bouw van een nieuwe hoofdtribune aan de Zwaanhoefstraat, de overkapping van de staantribunes aan de Voltastraat en uitbreiding van het aantal zitplaatsen. Hiermee zet de Roosendaalse voetbalvereniging RBC de eerste stap naar een 'nieuw' stadion, dat aan de strengere eisen van de KNVB voldoet. De plannen vormen slechts de eerste fase van de aanpassing. De bouw gaat, als de gemeenteraad tenminste akkoord gaat met alle plannen, in mei van start. Bij de start van het nieuwe voetbalseizoen zou de tribune al in gebruik genomen kunnen worden. Met de aanpassing breidt RBC het aantal plaatsen bescheiden uit, van 5945 naar 6370. Het aantal zitplaatsen neemt toe van 984 naar 1870. Bovendien komen er 30 zogenaamde business-seats, die aan sponsors en zakenrelaties worden verkocht. Voorzitter P. Koster van RBC meldde gisteren dat van deze seats, die ongeveer vijf mille per stuk kosten, er al twintig zijn verkocht. Koster is enorm verguld met het besluit van de gemeente Roosendaal om mee te werken aan de plannen. De gemeente Roosendaal en Nispen werkt mee aan de plannen door het stadion over te dragen voor een symbolisch bedrag en 1.000.000 aan de Stichtimg Accommodatie RBC. De stichting verhuurt op haar beurt het stadion weer aan de Betaald Voetbal Organisatie RBC. Op die manier probeert RBC voetbalzaken en de exploitatie van het stadion gescheiden te houden. Terneuzen - De eerste Franse wedvlucht van de zondagvlie gers in dit seizoen vanuit Ba- paume verliep 11 april snel. De zuidelijke wind droeg bij aan hoge snelheden. De kop- duiven in tal van verenigingen haalden een gemiddelde van tussen de 95 en 100 kilometer per uur, sommige zelfs nog meer. BAPAUME VZV Hoofdplaat, 391 duiven, 1700,62 meter per minuut: 1 en 3. A. Cornelis en zoon, 2 en 7. C. Temmerman, 4 en 6. H. Calon, 5. A. de Poorter en zoon, 8.Th. van de Velde, 9. A. Gernaert, 10. B. de Poorter. Samenspel Aardenburg/Eede, 50 oude duiven, 1649 mpm: 1. G. Standaert, 2 en 5. O. van Quekel- berghe, 4. C. de Cock, 4. H. Coc- quit. Met 23 jaarlingen, 1620,3 mpm: 1 en 2. H. Cocquit, 3. C. de Cock. Eerste de Beste Schoondijke, 225 duiven, 1676 mpm: 1 en 5. J. Dhont, 2. S. Huigh, 3 en 10. J. de Poorter, 4 en 9. A. Steurrijs, 6. Cl. de Wever, 7. H. de Wever, 8. L. van de Leye. De Getrouwe Duif Cadzand, 230 duiven, 1705,42 mpm: 1. Patrick Vasseur, 2,3 en 4. J. van de Plasse, 5,6,7 en 10. C. Riemens, 8. D. van Kerkhoven, 9. Aart Vasseur. Recht voor Allen Sluis, 133 dui ven, 1667,97 mpm: 1,3,6,7,8 en 10. F. Baas en zoon, 2. O. Moens, 4 en 5. P. Pielaet, 9. combinatie Cop- pens-Baert. De Snelvliegers Oostburg, 195 duiven, 1674,65 mpm: 1,4,5 en 9. R. van Hee, 2. J. Simpelaar, 3 en 6. W. Prenen, 7. P. de Paepe en zoon, 8. J. de Smet, 10. T. de Poorter en zoon. Hoop Biervliet, 143 duiven, 1712,28 mpm: 1 en 7. A. Provoost, 2. J. Lecluijse, 3. A. Neve, 4. C. de Graaf, 5. Harry de Dobbelaere, 6. A. de Boevere en zoon, 8. J. du Puy, 9. I. Versluijs, 10. M. Von- hout. Jong Maar Moedig Driewegen, 106 duiven, 1600,38 mpm: 1 en 7. Joz. Mangnus, 2 en 3. J. Vonhout, 4 en 8. P. den Hamer, 5. B. van de Slikke, 6 en 9. J. Lippens, 10. F. Dellaert. Herleving Kloosterzande, 337 duiven, 1649 mpm: 1,2,7 en 8. L. de Waal, 3 en 5. J. Everaert, 4. combinatie Reyns-De Kort, 6. René van Goethem, 9. F. de Kort, 10. G. Burm. De Postduif Heikant, 145 oude duiven, 1664,28 m pm: 1,2,7 en 9. L. de Bruin, 3 en 6. L. Thuy, 4. Th. de Block, 5. Cyr. van Goethem, 8. Ed Verschuren, 10. Ed Sturm. Met 76 jaarlingen, 1603,89 mpm; 1. J. de Kind, 2. L. de Bruin, 3. Ed Verschuren,-4,6 en 7. L. Thuy, 5 en 10. gebroeders Van Houten, 8. Ed Sturm, 9. Ch. de Bruin. Goes - Zuidelijke Landbouw Maatschappij. Beursbericht 13 april 1993. Aardappelen (excl. btw): bintje veldsgewas 5 tot 6 cent per kg, bintje 0 mm opwaarts tot 6V2 cent per kg. Notering Rotterdamse beurs d.d. 6-4-93: 40-50 mm 3V* tot 4V-i cent per kg, 50 mm opwaarts 9 tot 11 cent per kg. Uien (excl. btw): uien 9 tot 11 cent per kg, uien klasse 113 tot 16 cent per kg. Granen, zaden en peulvruchten (excl. btw): tarwe ƒ37,00 per 100 kg, brouwgerst 44,50 per 100 kg, voergerst 33,25 per 100 kg, karwij, prima doorsnee kwaliteit 140,00 per 100 kg, erwten ƒ63,00 tot ƒ66,00 per 100 kg, bruine bonen 82,50 per 100 kg, capucijners 69,50 tot 72,50 per 100 kg, blauwmaanzaad pr. door- sn. ƒ255,00 tot ƒ270,00 per 100 kg, blauwmaanzaad boerensch. 240,00 per 100 kg. Van onze verslaggever Roosendaal - De gemeente Roosendaal privatiseert stadion De Luiten. Het gemeentelijk sportpark wordt voor een gulden symbolisch overgedragen aan Stichting Accommodatie RBC. Bovendien draagt Roosendaal een miljoen gulden, het uitge spaarde onderhoudsgeld voor de komende jaren, bij aan de plannen van de voetbalclub om het stadion aan te passen. Volgens wethouder A. de Bruijn van sportzaken is RBC zelf naar de gemeente toe gekomen met de vraag mee te werken aan de privatisering. „Er was ons als gemeente veel aan gelegen RBC voor Roosendaal te behouden. Door de plannen van de KNVB om eisen te stellen aan alle sta dions, bijvoorbeeld voor wat be treft zit- en staanplaatsen, dreigde betaald voetbal voor on ze stad verloren te gaan. Nu is dat in ieder geval veiliggesteld", aldus de wethouder. De gemeente draagt van De Lui ten het hoofdveld en het trai ningsveld over voor een gulden. De resterende twee velden wor den in bruikleen gegeven aan de club. Het geld dat Roosendaal de komende jaren aan onderhoud uitspaart, wordt als gemeentelij ke bijdrage in de stadionaanpas sing aan RBC gegeven. Het gaat hierbij om een bedrag van 1.000.000. Bovendien stelt de gemeente zich garant voor de helft van het bedrag dat RBC moet lenen voor haav 'io+

de Stem | 1993 | | pagina 17