'Eerste finale in toptoernooi Hoek doet aan klantenbinding HVV'24 bekert verder kort Rozenburg te sterk voor Serooskerke Terneuzense Boys heeft titel binnen bereik UNITED CC OF BENEI Stéphanie Rottier inmiddels nummer één van Nederland SPORT ZEELAND VROUWENVOETBAL TENNIS Subliem begin en spectaculair slot tegen Excelsior Maassluis EERSTE KLASSE A Kloetinge gaat in spannend duel onderuit BEKERVOETBAL SPORTNIEUWS j\Iinder reizigers in streekvervoer VN-hulp naar Azerbajdzjan V NU-drukkerij en naar De Boer Alleen banken krijgen geld terug van DAF Zaak Honecker van de baan Winst Koewacht Cipiers tegen 'Engels' systeem IN DEZE KRANT: Merijntje TERNEUZEN HULSY Noordstraat 91 Steenstraat DE STEM DINSDAG 13 APRIL 1993 Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de tweede klasse van het landelijk voet bal voor vrouwen effende Terneuzense Boys gisteren de weg naar de titel. Het bezoe kende Serooskerke werd met 2-1 verslagen. Door deze overwinning heeft de forma tie van coach Wim Pauw za terdag in de thuiswedstrijd tegen Yerseke aan één puntje genoeg om de kampioensvlag te kunnen hijsen. Serooskerke, dat ook afgelopen maandag binnen de krijtlijnen stond, won met 2-0 van SHO, waardoor de ploeg zeker is van behoud van het tweedeklasser schap. TERNEUZENSE BOYS- SEROOSKERKE 2-1 - Een door beide teams goed gespeelde wed strijd. Na een half uur kwam Terneuzense Boys op voorsprong door een doelpunt van Inge Suy. Met die 1-0-stand werd de rust bereikt. Gezien het spelbeeld tot dan toe terecht. Na de hervat ting een veelal gelijk opgaand duel. Een schot van Petra Cevaal had beter lot verdiend, maar ketste af tegen de paal, waar door de gelijkmaker niet op het scorebord kwam. Met nog tien minuten te gaan liet Josa van der Vliet met een fraaie kopbal, op aangeven van Silvie Tolle naar, 2-0 aantekenen. Nog even werd het spannend toen Heidi Kallemijn voor 2-1 zorgde, maar een alles-of-niets-offensief van Serooskerke leverde niets op. SEROOSKERKE-SHO 2-0 - Een verdiende overwinning. Seroos kerke was in de eerste helft veruit de beter voetballende ploeg. Het liet daarbij enkele goede kansen liggen. Centrum spits Petra Cevaal zorgde met twee gave treffers voor een 2-0-ruststand. Na de doelwisse- ling was het spel van minder gehalte. Beide verdedigingen hielden moeiteloos stand, zodat in de score geen verandering meer kwam. STAND Terneuzense Boys 18-35, Yerseke 18-31, Wit Rood Wit 19-28, Seroos kerke 18-19, Stedoco 2 19-18, Roc- kanje 18-15, Woudrichem 18-15, Pa- pendrecht 18-14, SHO 18-13, Ro zenburg 18-12, RWH 18-0. Door onze medewerker i Henk van de Voorde St.-Jansteen - De 19-jarige Stéphanie Rottier uit St.- Jansteen behaalde in Ja pan een prestatie van for maat. In het met 150.000 dollar gedoteerde toernooi van Tokyo werd zij pas in de finale gestuit door de als eerste geplaatste Japanse Kimiko Date. Hierin werd het uiteinde lijk 6-1, 6-3. Stephanie's vader Auk Rottier: „Het was haar eerste finale in een belangrijk toernooi. Dit was toch wennen voor Stépfanie, hoewel ze al enkele keren eerder op het centre court heeft ge speeld, maar een finale is anders dan een eerste of tweede ronde. Ze kwam al snel achter in de eerste set en kon daarna de aan- sluting niet meer vinden." In de eerste ronde had de Zeeuws-Vlaamse in drie sets af gerekend met de Franpaise Pas- calle Mangon-Paradis met 6-4, 4-6,' 6-1, terwijl Rottier in de tweede ronde met 7-6, 6-2 te sterk was voor de Japanse Miyauchi. Vervolgens moest de als achtste geplaatste Rottier het in de kwartfinale opnemen tegen de Australische Michelle Lai- Jaggard. Met deze speelster had Rottier vorig jaar nog competitie bij Amstelpark in Amsterdam ge speeld. In Tokyo had de Austra lische in de tweede ronde een gemakkelijk zege behaald op de Belgische Sabine Appelmans. Deze laatste bivakkeert rond de dertigste plaats op de wereld ranglijst. Toch won Stépfanie Rottier een voudig via twee keer 6-3 van Jaggard. In de halve finale won ze eveneens gedecideerd in twee sets van de Japanse Mana Endo met 6-4, 6-2. Uiteindelijk vond ze dus pas in de finale haar Waterloo. Eerder al bereikte Rottier in de Verenigde Staten in de toer nooien van Indian Wells en Key Biscane de halve finales, respec tievelijk de vierde ronde. Zo doende is Stéphanie Rottier doorgedrongen tot de beste 35 van de wereld. Hiermee is ze Brenda Schultz op de ranking gepasseerd en is ze de Nederlandse nummer één. Auk Rottier, gevraagd naar de doelstelling van Stéphanie: „Ik denk dat haar trainer Hugo Ek- ker dat onlangs goed verwoord de. Het streven is de top 20. Hoe hoger je komt, hoe moeilijker het wordt." Ondertussen is Stépfanie Rottier vanuit Japan afgereisd naar Thailand, waar zij deelneemt aan het toernooi van Pattaya. Vervolgens sluit ze de trip in Azië af met het tennistoernooi van Kuala Lumpur in Maleisië. Over dit vele reizen deelde Stép fanie Rottier onlangs, ze was net terug uit de VS en zou enige tijd later afreizen naar Azië, nog mee: „Vervelend vind ik het niet, het is wel vermoeiend. Steeds met tassen sleuren en van hotel naar hotel. Verder is het tijdsverschil met Nederland best lastig. Het full-time tennissen doe ik nu een paar jaar en ik doe het graag." De dubbelhandige back-hand van Rottier is een geducht wa pen. Direct na het stuiten van de bal slaat ze hem hard terug. Ze kan zo goed tempo spelen en gemakkelijk scoren uit het ach terveld. Tezamen met een sterke wed strijdmentaliteit blijkt ze voor praktisch iedere tegenstandster moeilijk te verslaan. Na thuis komst uit Maleisië begint voor Rottier de voorbereiding op het grand slam-toernooi van Roland Garros in Parijs. In het kader van deze voorbereiding zal ze vermoedelijk een toernooi spelen in het Belgische Waregem. Onlangs liet Stépfanie Rottier zich ontvallen: „Ik heb veel zelfvertrouwen." In de naderende toernooien van Roland Garros en Wimbledon zal dit gegeven haar goed van pas komen. Hoek-spits Remco van Keeken (rechts) draait twee tegenstanders van Excelsior Maassluis dol. FOTO WIM KOOYMAN. Door onze medewerker Rinus Verberkmoes Hoek - „Zeven punten heb ben we nog nodig," stelde Dick Buitelaar enkele weken geleden. Hoek pakte er tot zaterdag slechts een. Tegen Excelsior Maassluis werd dit opgevoerd tot drie in een voor Hoek doelpuntrijk duel, waarin de wit-blauwen met 5-2 wonnen. Hoek nam daarmee met nog twee duels voor eigen publiek en een uitwedstrijd te gaan het heft terug in eigen handen. Hoek moest zaterdag winnen. Verlies zou zonder meer tot de gradatie leiden was de algeme ne gedachte. Trainer Dick Bui telaar had om dat te bereiken een aanvallend Hoek binnen de lijnen gebracht. Een offensief Hoek dat met een overrompe lingstactiek van start moest gaan en ging. Het leidde tot twee schoten van afstand van John Alleman en een vrije schietkans voor Mare de Kun- der, die naast besloot. Enkele minuten later was het wel raak. Zeven minuten duur de het duel voordat Geertjan de Smet op links een actie inzette. Zijn voorzet belandde bij Mare de Kunder, die van rechts voor zette tot bij Remco van Keeken. Zonder omhaal scoorde deze 1-0. Van Keeken speelde overi gens een attractieve wedstrijd en werd alom bejubeld. „Het is toch maar goed dat we hem teruggehaald hebben," juichte Nel van de Velde, secretaresse bij Hoek zelfs na afloop. Hoek raakte door deze ope ningstreffer in jubelstemming die in vrijwel dezelfde minuut bijna wreed werd verstoord door Faust van de Meer. Zijn inzet belandde tot opluchting van Hoek tegen de paal. Nog niet bekomen van deze tegen slag moest Excelsior Maassluis, dat met zes invallers aantrad, opnieuw een tik verwerken. Twee minuten na de openings treffer trok Wim Zoetewey op de rechterflank van leer. Zijn voorzet kwam precies op de kruin van spits Mare de Kun der. Het betekende 2-0. Hoek had dus waar het op uit was. Een snelle voorsprong, die nog groter zou zijn geworden als het vizier van Geertjan de Smet beter afgesteld was ge weest. Zijn 'feestje' om 3-0 bleef daardoor uit. Angst Hoek plooide intussen terug. „We vergaten de organisatie even," lichtte Van Keeken ach teraf toe. Toen bleek nogmaals hoe kwetsbaar de defensie van Hoek is. Rustig de bal aanne mend passeerde Faust van der Meer de uitglijdende vrije ver dediger Jacky Scheele om ver volgens doelman Wim Verpoor- te het nakijken te geven en daarmee zijn seizoentotaal op 25 te brengen: 2-1. Met deze stand op de borden en angst bij de aanhang van Hoek, werd aan de tweede termijn begonnen. In deze tweede helft kwam Excelsior na zeven minu ten spelen op gelijke hoogte. Mare de Kunder assisteerde zijn defensie bij een hoekschop, raakte de bal maar half bij het uitverdedigen en dat leidde tot een schietskans voor Giel van de Wal, die men vergat aan te pakken. Verpoorte had het na kijken en Hoek was weer bij af gearriveerd: 2-2. Althans, zo leek het. Gelukkig voor de eigen aanhang en ge prezen door Dick Buitelaar toonde Hoek veerkracht. Met name nadat Mart van de Guch- te door de defensie was gesne den om daarna de bal aan de inkomende Adriaan Nieuwen- huyse te laten. Deze bleef ijzig kalm, overzag de mogelijkhe den en scoorde beheerst 3-2. Deze belangrijke treffer hielp Hoek over het dode punt heen. Het overrompelende van de openingsfase kwam weer te voorschijn en dat bracht de 1200 bezoekers in verrukking. Aanval Hoek leefde op en zocht onver droten de aanval. Met name onder leiding van Remco van Keeken, die zich helemaal op de rechter flank uit kon en mocht leven. Het leidde in eerste in stantie tot twee voorzetten, waarbij de spitsen te statisch waren. Mart van der Guchte leek daarna te gaan scoren. Pri ma de bal meepikkend kwam hij alleen voor doelman Jaco de Ligt te staan. De Serooskerke- naar, waarvan gefluisterd wordt dat hij volgend seizoen bij Veere zal spelen, besloot tot eigen ontzetting naast. Meer geluk had Wim Zoetewy bij zijn voorzet. In een poging de bal weg te werken trapte Gerrit-Jan Vreugdehil in eigen doel: 4-2. De buit was daarmee definitief binnen. Zelfs de vrije verdediger, door de harde wer kers Jos en Leo Kayser in de laatste linie gesteund, waagde een schotkans. De Ligt pareer de attent en kwam kort daarop goed weg na een actie van Geertjan de Smet, die uitmond de in een schietkans voor Alle man die mistrapte en bij een schot van Van Keeken, dat via een verdediger naast ging. Laatstgenoemde trachtte het daarna nogmaals met een beke ken lob. De Ligt was ook toen bij de pinken. Pal voor tijd was hij dat minder toen Mare de Kun der, na een misser in de defen sie, alleen voor hem verscheen. De Kunder leek deze slag te winnen tot de doelman hem onderuit haalde. De door de prima leidende arbiter Peter Reinierse toegekende straschop werd door Van Keeken feilloos benut en dat betekende 5-2. Dat hij pal voor tijd werd ge wisseld voor Antoine Thoen viel onder de serie applauswissels. Van onze sportmedewerker Kloetinge - Het bekerduel tussen Kloetinge en HW24 verliep spannend en was het aankijken zeker waard voor de 500 toeschouwers. De klei ne 1-2-overwinning die de Zeeuws-Vlamingen uit het vuur sleepten kwam moei zaam tot stand, maar was verdiend. Vooral in de eerste helft, die met 0-1 werd afge sloten, domineerden de man nen van Paul Telussa, maar zij verzuimden toen meer af stand te nemen. Dat gebeurde wel tien minuten na de hervatting, toen Dennis Rietj ens via een benutte straf schop 0-2 liet aantekenen. Het leek toen in de knip te zitten voor HW'24, maar Kloetinge toonde over veerkracht te be schikken. Het kwam via een strafschop terug tot 1-2, maar liet daarna nogal wat kansen liggen om langszij te komen. „Inderdaad hebben we in het laatste half uur alle zeilen moe ten bijzetten om overeind te blij ven," ventileerde Telussa. „Kloe tinge zette ons periodiek onder druk met pressievoetbal, maar aan onze kant hield men het hoofd koel en overleefde. Gezien het vertoonde was de volle winst voor ons dan ook verdiend." Zijn collega Kees Zwamborn til de niet zwaar aan de nederlaag. „We hebben ons goed verweerd tegen deze sterke tegenstander," verklaarde hij. „Bij HW'24 lo pen er nu eenmaal nogal wat spelers rond die individueel uit stekend aan de bak komen en dat bleek beslissend." In de voorste lijn bij de gasten waren Harm Rietjens en Carlo Blom- maert doorlopend gevaarlijk. Een goed stuwende middenlinie met Angelo Verbraeken en Jan Leendertse in de hoofdrol zorgde er trouwens voor dat HW'24 in de eerste helft aanvallend een betere vuist kon maken dan zijn tegenstander. Betrouwbaar De bezoekers, waarbij Martin Martens en Fred van Cauteren door lichte blessures aan de kant moesten blijven, namen al gauw het heft in handen. Door pop^ ingrijpen van de doelman van cie thuisclub, Peter Noordijke, sor teerde dit voorlopig geen effect. Bij de sporadische aanvallen van de thuisclub toonde Carlo de Deckere zich een betrouwbare sluitpost. Hij stopte gevaarlijke schoten van Pieter van der Weert en Ronald Zuijdwegt. HW'24 bleef Kloetinge onder druk zetten met vloeiende com binaties. Dat resulteerde in de 28e minuut in de eerste treffer van Angelo Verbraeken, toen de defensie van Kloetinge perfect werd uitgespeeld: 0-1. Daarna mikte Carlo Blommaert naast en bij een spetter van Dennis Rietjens uit een vrije schop kwam de bal via de onder kant van de lat terug in het veld. Het offensief van HW'24 duur de voort. Bij een doorbraak van Angelo Verbraeken werd deze tijdig de voet dwars gezet door Peter Noordijke en kort voor rust kwam Jan Leendertse in ideale positie om te scoren, maar verzuimde om die kans te benut ten door de bal nog over te spelen aan een clubgenoot. Tien minuten na de hervatting werd het toch 0-2. Angelo Ver braeken werd gevloerd in het beruchte gebied, waarna vanaf oif - w npnnis Rietjens geen fout maakte. Vijf m r kreeg Kloetinge de aansluiting. Angelo Verbraeken (links) maakt de eerste treffer voor HVV. De defensie van Kloetinge is volledig uitgespeeld. FOTO JAAP WOLTERBEEK Jurjen Swiers beroerde de bal met de hand in het strafschopge bied en John Bentschap Knook schoot vanaf de stip raak: 1-2. Paul Telussa liet kort daarop Fred van Cauteren opdraven voor Carlo Blommaert (gebles seerd) en om dezelfde redenen werd Jan Leendertse vervangen door Martin Martens. Kloetinge ging steeds beter draaien, maar Ronald Zuijdwegt en Gerard Visser lieten ideale «infJpiiUrhpApn onbenut. HW'24 moest het m die tweede periode hebben van enkele niet onge vaarlijke counters, die overigens geen effect sorteerden. Werner Blanckaert schoot onder andere over nadat hij oog in oog was komen te staan met Peter Noor dijke. In blessuretijd kreeg Kloe tinge nog twee mogelijkheden op de gelijkmaker. Bij een inzet van Bentschap Knook redde Carlo de Deckere echter fraai en even later had Gerard Visser het vi zier niet op scherp staan. De gasten kwamen dus in die slotfa se goed weg, maar over het ge- 'heel genomen bereikten de geel- 'hemden toch verdiend de kwart finale van de districtsbeker. Spui kraakt Patrijzen Terneuzen - In de hoogste klasse van het afdelingsvoetbal voor I vrouwen won Spui met 6-1 van Patrijzen en staat daardoor me( j hetzelfde puntentotaal als Hoek op een gedeelde eerste plaats ii de voorlopige rangschikking. PATRIJZEN-SPUI 1-6 - Spui nam vanaf het beginsignaal he initiatief. Een sterke start die na twaalf minuten al eer 0-2-voorsprong opleverde door treffers van Christian Kouwijzet j en Anja Dobbelaar. Halverwege had Dobbelaar opnieuw suect, en dat betekende 0-3. Dat werd ook de ruststand. Kort na dé hervatting veerde Patrijzen even op. Met een fraaie treffer bracht Jolanda Westerweele 1-3 op het scorebord. Daarna nam Spui het heft weer in handen. Door doelpunten van achtereen volgens Irma Hezius en twee van Marlie van Harn werd het halve dozijn volgemaakt. OVERIGE UITSLAGEN Vierde klasse A: Apollo-Meeuwen 4-3. Vijfde klasse A: Zeelandia-SKNWK 1-0, Dauwendaele-Vlissingen 2 B Vijfde klasse B: Serooskerke 2-SVD 2 2-1, Bevelanders 2-Meeuwen2 Vijfde klasse C: Hontenisse-Biervliet 1-0, Hoek 2-STEEN 2-3, Koe- wacht-IJzendijke 3-0. STANDEN Derde klasse: Spui 7-10, Hoek 7-10, Nieuwdorp 7-8, Kloetinge 2 6-6 I Veere 4-2, Patrijzen 6-2. Vijfde klasse C: Koewacht 6-10, Hontenisse 6-9, Hoek 2 7-7, STEEN I 5-5, Terneuzense Boys 2 6-5, IJzendijke 7-4,'Biervliet 5-2. Verrassende winst voor STEEN Cl Terneuzen - In de topklasse voor C-junioren verraste STEEN Cl I door het nog ongeslagen RCS Cl uit Oost-Souburg met 2-0 te verslaan. HW'24 Cl verloor de uitwedstrijd tegen Kapelle Cl met 3-1 e rode lantaarndrager Dauwendaele Cl kreeg met 2-0 klop van Middelburg Cl. STAND Middelburg Cl 6-11, RCS Cl 7-10, Kapelle Cl 7-8, STEEN Cl 6-6 HVV'24 Cl 7-5, Dauwendaele Cl 7-0. Krappe zege voor Zierikzee Al Terneuzen - In het interregionaal voetbal voor A-junioren won Zierikzee Al in Roosendaal met 3-4 van Alliance Al. De B-junioren van Zierikzee verloren met 4-0 van Alliance Bi. I Beide uitslagen brachten geen wijziging in de voorlopige klassering. Nederlaag Terneuzense Boys Al Terneuzen - In de promotieklasse voor A-junioren werd alleen gespeeld het duel Terneuzense Boys Al-Serooskerke Al. De uitslag werd 0-1. STAND RCS Al 7-12, Terneuzen Al 5-6, SSV'65 Al 6-6, Serooskerke Al 6-5, J Terneuzense Boys Al 7-5, Breskens Al 5-2. Terneuzen BI bereikt finale Terneuzen - In de strijd om de afdelingsbeker voor B-junioren plaatste Terneuzen BI zich voor de finale. In Breskens werd zaterdag met 10-0 gewonnen van Dauwendaele BI, na een ruststand van 2-0. De doelpunten voor de rood-zwarten werden gescoord door Barry van der Hooft (5x), Mark Lagrand (4x), e Alex Bareman. Tegenstander van Terneuzen BI wordt of Middelburg BI, dat met 10-1 van Aardenburg BI won, of Yerseke BI, dat de andere finale tegen Middelburg BI moet spelen. In de kwartfinales voor A-junioren werd Terneuzen Al uitgeschakeld door Middelburg Al door met 7-3 te verliezen en ook STEEN Al werd gewipt door in Middelburg met 6-1 van Dauwendaele Al te verliezen. Frietstal haalt uit Oostburg - Frietstal herstelde zich afgelopen week knap van de nederlaag die het in het vorige duel tegen Erasmus te slikken kreeg. Tegen Dikke van Dale kwamen alle frustraties er uit. Gevolg was een knappe 8-3-overwinning. Ook Vooruit, de verrassende bekerwinnaar, blijft goed meedraaien aan de top, al kwam de overwinning op Verduin moeizaam tot stand. In de tweede klasse blijft Bron het goed doen. Dat ondervond afgelopen week Leenhouts. Maitre Jean pakte twee punten tegen het onderaan de ranglijst bengelende ING, terwijl De Ruysscher en Populierenhof elkaar in evenwicht hielden. UITSLAGEN Eerste klasse: Dikke van Dale-Frietstal 3-8, Verduin-Vooruit 2-3. Tweede klasse: De Ruysscher-Populierenhof 1-1, ING-Maitre Jean 2-6, Leenhouts-Bron 3-8. STANDEN Eerste klasse: Erasmus 4-8, Frietstal 4-6, Vooruit 4-5, Verduin 5-3, Zeemeeuw 4-2, Dikke van Dale 5-2. Tweede klasse: De Ruysscher 5-8, Bron 4-7, Leenhouts 5-5, Populieren hof 5-5, Maitre Jean 5-3, ING 4-0. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de eerste klasse A van het landelijk amateurvoet bal op zaterdag reisde een door tal van invallers verzwakt Serooskerke af naar Rozenburg en verloor kansloos met 5-0. ROZENBURG-SEROOSKERKE 5-0 - Wat aan Zeeuwse zijde binnen de krijtlijnen stond was een 'veredeld' tweede team van Serooskerke. Zonder Remco Ge- schiere (geblesseerd), Bert Rie- mens (ziek), Marco Jonker (werk), Jaap Lobbezoo (vakan tie) en Hans Wattel, die vandaag in Breda wordt geopereerd aan de enkelgewrichten. Bovendien ontbrak doelman Michel Jansen van Galen, die pas arriveerde toen het duel al ruim een half uur bezig was. Hij had zijn vriendin naar Den Haag ge bracht, maar kwam op de terug weg vast te zitten in het verkeer in Rotterdam. Jaap van der Hie- le, de goalie van het vierde team, verving hem. Daar tegenover stond een gemotiveerd Rozen burg (ook nog niet zeker van het behoud van het eersteklasser schap) in het veld. De elf van coach Jan Rab hadden slechts één opdracht: winnen. Seroos kerke speelde een goede eerste helft. Het kreeg zelfs kansen om op voorsprong te komen. Het duurde dan ook tot de veertigste minuut voordat Rozenburg suc ces had. Een kopbal van Henry Hicker trof doel en dat beteken de 1-0. Na de hervatting een beter spelend Rozenburg, sterk aanvallend en met meer overtui ging dan in de eerste helft. Na tien minuten werd het 2-0 toen een schot van Roderick van Ze venbergen door een Seroosker- ke-been van richting werd ver anderd en doelman Van der Hie- greda - Het aantal reizigers in het streekvervoer in Zeeland neemt af. Het streekvervoer Zuid West Nederland (ZWN) heeft in 1992 in Zeeuws-Vlaanderen 5,1 procent minder mensen ver voerd. Volgens de ZWN is de I oorZaak voor de afname in het aantal reizigers een prijsverho- j van negen procent vorig jaar, want in voorgaande jaren nam het aantal reizigers nog fors toe. (ZIE ZEELAND-C1 Bakoe - De Verenigde Naties gaan dekens, slaapzakken en tenten brengen naar circa 50.000 vluchtelingen in de Azerbajdz- jaanse hoofdstad Bakoe. De Azerbajdzjanen zijn op de vlucht voor Armeniërs. ZIE BUITENLAND - A4 Amsterdam - De drukkerijtak van het uitgeversconcern VNU wordt nu definitief verkocht aan de grafische groep De Boer Boekhoven. Daarmee ontstaat de grootste grafische groep in Ne derland en'de op vier na grootste in Europa, met een omzet van f 1,2 miljard. VNU krijgt een belang van 30 procent in de nieuwe combinatie, die nog geen naam heeft. ZIE ECONOMIE - A5 Eindhoven - De kleinere schuldeisers van DAF zullen waarschijnlijk geen cent terug zien van hun vorderingen. Alleen de banken zullen naar verwach ting een groot deel van de enor me schulden afgelost zien. Dat blijkt uit het verslag dat de cu ratoren mr. A. Deterink en mr. F. Meeter gisteren bij de recht bank in Den Bosch gedeponeerd hebben. Berlijn - Het proces tegen de voormalige DDR-leider Honecker, die terecht stond we gens zijn aandeel in de moord op Oostduitse vluchtelingen die aan de muur werden gedood, is drie maanden na de vrijlating van Honecker definitief van de baan. De rechtbank vindt dat Honeckers ziekte (kanker) zo ernstig is dat hij niet meer te recht kan staan. Honecker is in januari al uit voorarrest ontsla gen en naar zijn vrouw in Chili gereisd. Va D ni 1( le vi VE H vl OI de If w V: N le kansloos maakte. Toen kori I daarop Leo de Geus met en dieptepass Ronald Vermeulen in staat stelde 3-0 te scoren was de strijd beslist. Door Danny Klip pen en nog eens Vermeulen werd het gezien het spelbeeld in tweede helft verdiend, maar g flatteerd nog 5-0. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde kl H van het landelijk amateut voetbal werd gisteren het restant (50 minuten) gespeeld van kort na de winterstop wege zware mist gestaakte wedstrijd l Lewedorpse Boys-KoewacK I Dat was bij de stand 0-1. K°e' I wacht won uiteindelijk met 04 Door dit resultaat is de positJ 1 van Lewedorpse Boys op behoud van het vierdeklasserschap uit zichtloos geworden. LEWEDORPSE BOYS-KOt- WACHT 0-3 - Koewacht begon aan het karwei zoals gemeld me een 0-1-voorsprong. Na twee mi nuten spelen scoorde Marco i Pauw met een kopbal en liet Ij' aantekenen. Drie minuten la® was de officiële speeltijd van eerste helft verstreken. Zona de kleedkamers op te zoek wisselden de teams van spee' Den Haag - Het hermetisch af sluiten van een gevangenis is geen goede oplossing om ont snappingen tegen te gaan. Dit menen de gevangenisbewaar ders. Zij vrezen dat dit systeem alleen maar spanningen oproept onder gedetineerden. De kamer fracties van CDA en PvdA willen echter een onderzoek naar dit Engelse systeem. ZIE BINNENLAND-A3 VANDAAG 2 KATERNEN Achtergrond A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Beurs A5 Economie A6 Sport deel B Zeeland deel C Gids deel D RTV-programma's D2 helft. Nauwelijks daaraan be gonnen zorgde Jacky Dam"® voor 0-3. Het werd een man tweede helft. Koewacht drong niet meer aan en speelde duel plichtmatig uit, terwijl thuisclub ook geen vuist K maken. Met nog de thuis» strijd tegen kampioenskand en uit naar Koewacht en punten achterstand op Boys is voor Lewedorpse t> het doek vrijwel gevallen. Oost-Europa door de bank genomen

de Stem | 1993 | | pagina 20