en tolweg naar de 4eeuwige' wielerroem D 'Techniek Afrikanen is een geschenk van God' mn Dorst Chrysler§ catures rktsnel. GV grootste bedreiging voor Parijs-Roubaix [kwaliteit leasen [chrysler LEASEN 3n met schitterend lelde. Imer met serre (ca. <amers, twee bad- ken, berging en ga-1 lenten worden ge-1 lerd en zijn te aan- |i 1993. aagt: 1780.- per 1. servicekosten). isbroeck b.v, M/V Europese topclubs hebben jacht op Anthony Yeboah niet opgegeven E f Speelhuislaan 156 - Breda - Tel. 076-715511 DESTEM SOOrt 7ATCDR/ ZATERDAG 10 APRIL 1993 DEEL B VNBIEDINQün TERNEU2EN: Lor Jean Nelissen Lubaix - De TGV, de supersnelle trein, vormt in de Lmende jaren de grootste bedreiging voor Parijs-Rou- tix. Het traject van de TGV kruist zondag bij de 91e Mie van de vermaarde klassieker al vijf keer het tarcours. De kasseistrook bij het verlaten van Wanne- ïain. de op drie na laatste van de van de 22 kei-zones, lal door de TGV voorgoed verdwijnen. Andere kassei- Loken worden bedreigd. ardlj in aaaurantiünl >t - Telefoon: 01140-14797 left tal van leuke banen. Zo lag in één van de volgende ten. Als groot landelijk uit een ruim aanbod in vrijwel Vlet name in de technische enteel veel vraag naar specia- I meer mensen leren kennen rkzaam zijn geweest in de wij aan constructie-bankwer- undig CAD/CAM tekenaars, fegeltechnici, dieselmonteurs wij ook graag kennis met i technische opleiding heb- nische kandidaten kunnen lop projecten in de regio van ze vestiging Temeuzen zoekt |d metaalbewerker en ervaren Neem voor meer informa- |la Dhondt of Mare Stam. uit ons aanbod. Voor soort lies kunt u bij alle vestigingen bureau Noordstraat 81, Ter- 18600. 10 december vorig jaar be- [oot de Franse regering na in- :tie van de regio noord een jantal kasseiwegen als 'histo- jsche monumenten' te klasseren ln voor vernietiging te bescher men. Het betrokken ministerie Invironnement) beoogde twee .Jen: in standhouden van his- orische wegen en bescherming de klassieker Parijs-Rou- iaix. In het communiqué van de ninister werd meegedeeld dat ut beroemde Bos van Wallers in iremberg voortaan tot de be- thermde monumenten wordt jerekend. „Het is een eerste aan- :et, andere kasseiwegen zullen iolgen." smerigste ,Hoe dichter we bij Roubaix lomen hoe moeilijker het wordt kasseiwegen voor de toe tst te behouden", zegt Jean- tlarie Leblanc, directeur van de tour de France. Zijn 'Société taonyme' organiseert ook Pa- ijs-Roubaix. Leblanc heeft bij het ministerie wee keistroken (Cysoing 1500 neter) en Hem 1400) in de finale san het parcours voorgedragen lm geklasseerd te worden als teschermd monument. Zij wor den bedreigd door de nieuwe spoorlijn van de TGV. Bos van Wallers, tot vorig aar particulier eigendom van troegere mijndirecties in de om- is al door de Franse staat jpgekocht. De befaamde kassei- trs de grootste gemeente van Smeente behoren, naast Ter ek, Sluiskil, Zaamslag en een net ingang van I januari 1992 :toren Financiën en Algemene en -beheer. Maatschappelijke |l, informatie en Organisatie, ordt onder andere een Vlant- |n efficiëntere organisatie na- aelijkheid zoveel mogelijk bij gen. Bij de gemeente werken ctor Stadsontwikkeling en -beheer AAAER 04/93) laanden :staat in hoofdzaak uit het onder van alle voorkomende werkzaam- iening. Tot het beheersgebied van e kernen Biervliet, Hoek, Sluiskil. iseerd te zijn in het onderhoud van opleiding en/of enkele jaren werk- unctie kan worden verkregen bij de de heer ing. M. Wisse (telefoon sftijd en ervaring. AAATIE melding van het vacaturenummer l. worden gericht aan het college ster en wethouders van Temeuzen 35, 4530 AA TERNEUZEN. daaraan de voorkeur geven kun- ook een sollicitatieformulier aan- -ragen bij de stafsector Personee, Informatie en Organisatie, telefo°n 01150-75154. weg met de smerigste keien die er nog te vinden zijn, wordt maar één keer per jaar openge steld voor het publiek en wel op de dag van Parijs-Roubaix. Jean-Marie Leblanc moet zon dag aan de Franse staat driedui zend gulden betalen om met zijn ronde-karavaan te mogen passe ren. Want in het Bos van Wallers verzamelen zich elk jaar vele duizenden toeschouwers en die laten kennelijk een enorme troep aan blikjes en papier achter. De drieduizend gulden zijn bedoeld als opruimingskosten. Duivels Deze week lagen de keien in het Bos van Wallers er nagenoeg droog bij. De overheid heeft er vijf diepe putten met nieuwe keien opgevuld. „Dat vind ik jammer", verklaarde Peter Pos.t bij een bezoek aan het bos, „ze moéten dit weggetje onaangetast laten, het ligt er zo al een eeuw bij." Post is een van de vier Nederlandse winnaars van de 'Helletocht' (1964 Peter Post, 1967 Jan Janssen, 1982 Jan Raas en 1983 Hennie Kuiper) en hij is nog altijd recordhouder in snel heid. Dertig jaar geleden legde de Amstelvener de 265 kilometer tussen Parijs en Roubaix af in het record-gemiddelde van 45 kilometer en 129 meter. Post, bescheiden: „Met een beetje wind in de rug." Kasseien, pavé's in het Frans, zijn al bijna honderd jaar de i Edwig van Hooydonck (met aan zijn zijde Frans Maassen): een van de favorieten voor de zege in de 91e Parijs-Roubaix van zondag. foto cor vos vijanden van de renners. Leven loze brokken steen die voor de renners echter een duivels ka rakter hebben. Het zijn demonen die het lichaam radbraken. Plassen Het Bos van Wallers is de jaar lijkse culminatie in-het lijden. Het is een voormalige tolweg waar de Duitse prins van Arem- berg vroeger een bijdrage vroeg aan passanten. De tol, die thans in het bos geheven wordt, is die van bloed, zweet en tranen van de renners, die zich in het avon tuur dat de 'Hel' biedt, hebben gestort. Vallend, slippend, bid dend en vloekend passeren ze de 2.5 kilometer stenen-woestenij. Twee dagen geleden lag bij in spectie door Peter Post de tol weg er redelijk bij. „Alleen aan de kanten zag ik nog plassen water", aldus Post. De 144 ren ners (uit 18 ploegen), die morgen het Bos van Wallers passeren, hopen dat het niet meer gaat regenen. Want als de keien glad zijn en de kuilen opgevüld door water is het bos nog verraderlij ker. Ludwig Het vorig jaar schoot de Duitser Olaf Ludwig in zijn finale ren naar Roubaix 34 seconden te kort om Parijs-Roubaix op zijn naam te schrijven. De Franse veteraan Gilbert Duclos-Lassal- le hield - op een voor hem groot se dag - na een lange vlucht met onder anderen Jean-Paul van Poppel tot het glorieuze einde stand. Ludwig is opnieuw favoriet. Hij en Ballerini scoren het hoogste bij de bookmakers. De Italiaan kan rekenen op de sterkste ploeg van dit moment, MG-GB. Maar Ludwig is niet alleen veel snel ler, maar ook slimmer. Al komt het in de man-tegen-man-duels op de kasseien voornamelijk aan op kracht en inhoud. Vorig jaar finishte Ballerini als elfde. Hij verwacht - net als Maurizio Fondriest vóór Milaan- San Remo - elk moment zijn eerste kind. De stunt van de jonge vader Fondriest herhalen, zou de gekte in Italië op een nieuw kookpunt brengen. Danser Bij zijn debuut in 1989 finishte Franco Ballerini als 34e. Stilaan is hij opgeschoven in de rangen van de kei-specialisten. Roger de Vlaeminck, met vier zeges (1972, 1974, 1975, 1977) recordhouder én PR-manager in de MG-GB- formatie: „Ballerini moet kun nen winnen, maar ook Mario Cipollini fietst als een danser over de stenen." Als derde kandidaat brengt de succesvolste ploeg in deze lente Johan Museeuw in stelling. Mu seeuw, vorig jaar zevende op het ovaal in Roubaix, heeft dit sei zoen uitsluitend oog voor de top- klassiekers. In andere wedstrij den stelt hij zich in dienst van Cipollini, zoals woensdag weer in Wevelgem. Peter Post: „Mu seeuw is voor mij geen kansheb ber. Hij heeft zijn grote slag in de Ronde van Vlaandèren gesla gen. Hij is niet meer zo nerveus en dat moet je wel zijn op de kasseien. Je moet heel scherp opletten, anders rijd je in putten en tegen opstaande stenen." Meegeslopen Over de winnaar van vorig jaar, de inmiddels 38-jarige Gilbert- Duclos-Lassalle, praat niemand meer. Hij wordt beschouwd als FRANKRIJK ravitaillering kasseien Noyon C0MPIEGNE ■np bron: Soc. du Tour do Franc» een geiegenheidswinnaar, mee geslopen in een vroege vlucht. In de Ronde van Vlaanderen werd Duclos-Lassalle op 4 april in een vroeg stadium uitgeschakeld. „In de klim van de Oude Kwaremojit zat ik achter twee valpartijen. Ik moest te voet verder." Voor Du clos-Lassalle blijft Parijs-Rou baix het hoogtepunt in het voor jaar. „Ik heb dezelfde voorberei ding gevolgd, mijn conditie is prima en als zich een kans voor doet, zal ik ze weer grijpen." Outsiders lukt het evenwel slechts zelden in de 'Hel' de favorieten te verrassen. Parijs- Roubaix heeft de mooiste ere lijst. 46 Keer won een Belg, 28 keer een Fransman, 7 keer een Italiaan en dus 4 keer een Ne derlander. De eerste winnaar in 1896 was evenwel een Duitser, Joseph Fischer. Olaf Ludwig kan zich na zijn Olympische titel (1988 Seoul) en het winnen van de wereldbeker (1992) bij zijn fans 'onsterfelijk' maken als hij bijna een eeuw later de stunt van Fischer herhaalt. Door Jan Seurèn Frankfurt - De contractver lenging kwam als een volsla- verrassing. Op het mo- t dat Bayern-manager Ui Hoeness dacht de eerste om Anthony Yeboah te lebben binnengehaald, sloeg lintracht Frankfurt in de lersoon van Bernd Hölzen- «in (die van die strafschop ndeWK-finale tegen Neder- and) keihard toe. it- lölzenbein liet Yeboah op een Tijdagavond opdraven en bin- een paar uur was de zaak «klonken. Yeboah verlengde zijn contract met drie jaar en laat vanaf volgend seizoen voor "miljoen gulden (1.5 miljoen bitse Mark) op de loonlijst. Een verdubbeling van zijn salaris ten opzichte van de huidige compe- itie. Iaat het feit dat hij zijn handte- ffling heeft gezet, wil niet zeg- i® dat het rustiger rond zijn Woon is geworden. De clausu- die zijn manager Joachim 'Mkel in het contract van Ye- 'oah heeft laten opnemen, houdt n dat de topscorer van Ein- lacht Frankfurt voor een bod minimaal 5 miljoen Duitse (bijna zes miljoen gulden) agt naar een Duitse club voor het dubbele naar het Mutenland. FC Bayern heeft, bij van Uli Hoeness, al aan- dat het een nieuwe - o zal doen Yeboah naar «nchen te halen. dag J1 bet restaurant van trainings- "tplex Riederwald aan de rand "i Frankfurt hebben journalis- fn op die dag plaats genomen doelman Uli Stein en inter- I 'opal Uwe Bein. Andere spe- !trs z'ttQi aan de bar en maken je. Een TV-team maakt De trainer heeft zijn l~,svrijaf gegeven, maar dat «ekent niet dat zij echt van ponrstige dag kunnen genieten. boek°ny Yek°ak Plaat» van het restaurant ie gevonden. Zijn donkere --- valt nog meer op tegen witte muur, waarop de foto F, Hftal van Eintracht kam rt dat in 1959 Duits Pioen werd een prominente «s heeft gekregen. wmy Yeboah is weken uitge- 5» §eweest door een teen- tnJUr?' Widens het revalidatie- trij eeft de Ghanees het des- druk genoeg gehad, u- ll!e dag gaf hij interviews y v°oral nadat hij het aan ban Bayern München had "e2en. Hij is inmiddels weer enkele keren ingevallen, want het is duidelijk geworden dat Frankfurt niet zonder zijn ster speler kan. Beste aanvaller Franz Beckenbauer en Karl- Heinz Rummenigge, de vice-pre- sidenten van Bayern, hebben Ye boah al verschillende keren als de beste aanvaller in de Bundes- liga bestempeld. Yeboah voelt zich gevleid als hem voor de zoveelste keer op de complimen ten van de voormalige vedetten wordt gewezen. „Als Becken bauer en Rummenigge dat zeg gen zal het wel zo zijn", glim lacht Yeboah verlegen. Maar niet alleen Beckenbauer en Rummenigge waren gechar meerd van de Ghanees. Naast de Duitse recordkampioen hadden zich ook buitenlandse topclubs op hem gestort. Juventus vanuit Italië, de Franse topclub Mona co, Atletico Madrid uit Spanje, verschillende Duitse subtoppers en ook Ajax. „Ajax vroeg me één of twee maanden te wachten. Maar dat duurde mij te lang. Het aanbod van Bayern was heel aantrekke lijk. Ik heb er lang over nage dacht. Ik heb het er met mijn vrouw over gepraat. We hebben uiteindelijk de knoop doorge hakt en besloten in Frankfurt te blijven. In deze stad word ik nu gewaardeerd door mijn me despelers en de toeschouwers." Problemen Twee jaar geleden was dat heel anders. Anthony Yeboah voelde zich. allerminst op zijn gemak bij Eintracht Frankfurt. Er waren altijd wel problemen in de spe lersgroep. De vedetten gunden elkaar het licht in de ogen niet. De aanhoudende problemen rond middenvelder Andreas Möller verziekten de sfeer nog meer. Yeboah had destijds ook nog het nadeel dat hij de Duitse taal niet meester was. Inmiddels is zijn populariteit enorm geste gen. Supporters dragen T-shirts waarop de Ghanese voetballer staat afgebeeld. De leden van zijn fanclub Ghana Union be zoeken de wedstrijden in het Waldstadion van Frankfurt in de traditionele kleding van het Afrikaanse land. En er is nog een supportersclub, die alle wed strijden van Yeboah op de voet volgt. Of het nu buitenlandse- of VIER jaar geleden maakte Anthony Yeboah als tweede Afrikaanse voetballer zijn opwachting in de Bundesliga. Sulemane Sane uit Senegal ging hem voor bij Wattenscheid en kende heel wat aanpassingsproblemen in zijn eerste jaar in het Ruhrgebied. Ook voor de Ghanees Anthony Ye boah werd het ergste gevreesd. DE sceptici leken gelijk te krijgen, want de proefperiode, die Yeboah bij Borussia Dortmund doorliep werd voor de ambitieuze voetballer een grote teleurstelling. Hij kwam via Kickers Offen bach uiteindelijk bij FC Saarbrücken terecht. In de promotie degradatiewedstrijd tegen Ein tracht Frankfurt was Yeboah voortdurend een gevaar voor de Bundesligaclub, die hem onmid dellijk een contract aanbood. Bij de Bundesliga club ontwikkelde Yeboah zich onder de inmiddels opgestapte trainer Dragoslav Stepanovic zo snel dat hij tot de meest gevraagde aanvaller van Duitsland uitgroeide. Tot ieders verrassing ver lengde Yeboah een paar weken geleden zijn contract bij Eintracht. ONZE verslaggever zocht hem op en vroeg de donkere speler naar zijn ervaringen met het Europese topvoetbal. Anthóny Yeboah op de motorkap van zijn BMW 7311. De Afrikaan is helemaal weg van dure, snelle auto's en maakt daar beslist geen geheim van. foto tonny stroucken vriendschappelijke duels betreft. Als hij door de straten van de Duitse stad loopt of langs de Main flaneert, wordt hij aange houden en moet handtekeningen uitdelen. En dat in een land waarin het rechts-extremisme hoogtij viert en de rassenhaat groter is dan ooit. „Tijdens mijn eerste jaren in Duitsland heb ik echt moeten wennen aan de manier waarop mensen met een andere dan blanke huidskleur benaderd worden. Vooral in uitwedstrij den werden zwarte spelers ge provoceerd. Dat heeft me veel pijn gedaan. Maar gelukkig gaat het nu, wat mij betreft tenmin ste, een stuk beter." Aalmoes Anthony Yeboah woont nu met zijn gezin meer dan vier jaar in Duitsland. Met zijn vrouw Tesha en de twee dochtertjes heeft hij een huis gekocht in Bruch-Kö- bel, een randgemeente van Frankfurt op 15 kilometer af stand van het centrum. De voet baller, die in Saarbrücken voor een aalmoes in de tweede Bun desliga speelde, heeft zich in middels opgewerkt tot een ver mogend man, die vooral in zijn geboorteland aanzien geniet. Zijn vader Moik Kofi, in de jaren vijftig in Ghana tot voetballer van het jaar gekozen, had er niets op tegen dat zijn technisch begaafde zoon zijn geluk in het Europese voetbal ging zoeken. Maar het heeft geruime tijd ge duurd voordat Anthony Yeboah zich aan het voetbal had aange past. De overgang van het ge moedelijke en gezellige leven in Ghana, waar de voetbalsport een volksfeest is en de spelers na de wedstrijden nog uren kunnen napraten, naar het keiharde, za kelijke voetbal in Duitsland viel hem bar tegen. Bij Borussia Dortmund werd Yeboah te licht bevonden. In de wintermaanden kon hij absoluut zijn draai niet vinden, omdat hij niet gewend was in de kou, sneeuw en regen te spelen. Ook in het pri véle ven heeft de nieuwe ster in het Duit se voetbal de nodige problemen gekend. Toén hij van zijn eerste vrouw ging scheiden, dacht hij er met een vergoeding van 5000 DM vanaf te komen. Voor Gha nese begrippen- een vermogen, maar Yeboah moest ervaren dat in Europa andere maatstaven gelden met betrekking tot de alimentatieplicht. Geruchtenstroom De doorbraak van Yeboah in Duitsland heeft de geruchten stroom over de Ghanese voetbal lers weer op gang gebracht. Tij dens de wereldkampioenschap pen in 1991 voor spelers beneden 17 jaar, gewonnen door Ghana, hadden de tegenstanders van de Afrikanen grote twijfels of de leeftijden van de Ghanezen wel klopten. Het wantrouwen bleek niet onterecht, want ook met het paspoort van Anthony Yeboah klopte het een en ander niet. Volgens de gegevens zou hij in 1974 geboren zijn en hij zou dus op het ogenblik 19 jaar oud zijn. „Er is een vergissing gemaakt", zegt Yeboah. „Ik ben in 1966 geboren. Maar de fout is inmid dels gecorrigeerd. De meeste voetballers in Ghana zijn stevig gebouwd. Lijken dus ouder dan zij in werkelijkheid zijn. Er wordt mij ook altijd gevraagd hoe het komt dat ik zo gespierd ben. Ik heb er nooit iets spe ciaals voor gedaan." Topscorerslijst Dit seizoen heeft de Ghanese spits van Frankfurt 10 doelpun ten in 17 wedstrijden gescoord. Bij het ingaan van de winterstop voerde hij met Fritz Walter van VfB Stuttgart de topscorerslijst aan. Maar door de blessure op gelopen in het duel met FC Köln heeft Yeboah die positie inmid dels verspeeld. „Toen ik in Duitsland kwam spelen heb ik pas ervaren hoe agressief het voetbal in Europa wordt gespeeld. De spelers den ken voornamelijk aan geld. Lo pen en kracht is het belangrijk ste in de Bundesliga. Er zijn weinig technische spelers. Het valt me op dat er zo weinig waardering is voor een tegen stander. Het is maar goed dat ik van huis uit heb geleerd om snel te reageren. Daardoor heb ik al vaak blessures kunnen voorko men. Door de blessure die ik tegen FC Köln heb opgelopen, er was geen sprake van opzet, ben ik voor het eerst in mijn carrière geblesseerd geraakt. Ik heb er mee leren leven." Voetballen is volgens Anthony Yeboah in Ghana volkssport nummer één. Op- de lagere school krijgen de jongens vanaf hun zesde jaar voetballes, die volle dig gestoeld is op techniek. Gha na heeft al uitstekende voetbal lers voortgebracht. Abebe Péle is de ster van Olympique Marseille, Prince Polley scoort regelmatig voor FC Twente. Bij Anderlecht worden Lamptey, Asare en Pre- ko gekoesterd als een kleinood. Maar volgens Yeboah zijn er nog veel meer talenten in zijn land. Na de tweede plaats van Ghana tijdens het WK voor spelers be neden 20 jaar hebben de scouts zich weer massaal op de Afri kaanse voetballers gestort. Zoals twee jaar geleden ook na het WK voor spelers tot 17 jaar. Het Italiaanse Torino trok toen drie jeugdspelers aan. De voetballers werden in luxueuze hotels on dergebracht. Zij kregen in de ochtenduren Italiaanse les en moesten 's middags trainen. Voor Ghanese begrippen ver- diende het drietal een vermogen. In Italië werd schande gesproken dat zoveel geld werd betaald voor drie kinderen. Torino werd beschuldigd van kinderhandel, maar de Ghanezen zijn twee jaar later nog steeds in Turijn. Techniek „Er staan zoveel jongens te trap pelen om naar Europa te kun nen. Ghana beschikt over enorm veel talent. De techniek van de Afrikanen is een geschenk van God. Elke avond wordt in ons land getraind en daarnaast moe ten de spelers overdag nog wer ken. De spelers hebben plezier in het voetbal, ondanks dat zij bijna niets verdienen. Zij moeten zelf shirts en schoenen kopen. De wedstrijden worden bijna al tijd voor een uitverkocht stadion gespeeld." Anthony Yeboah heeft 25 A-in terlands gespeeld. Hij heeft alle jeugdelftallen doorlopen. Maar de gemakkelijk scorende aanval ler heeft nog nooit aan een we reldkampioenschap deelgeno men. Voor, de eindronde volgend jaar in Amerika werd Ghana door Algerije uitgeschakeld. Woensdag speelt Ghana tegen wereldkampioen Duitsland en Yeboah hoopt dat zijn land in die wedstrijd laat zien dat het Afrikaanse voetballand bij uit stek wil degelijk thuishoorde in) Amerika. „Als wij die wedstrijd zouden winnen, kan de hele wereld zien hoe goed Ghana speelt en het zou geweldig zijn voor heel Afri ka", blikt Anthony Yeboah al vooruit. Huizen Door zijn succesvolle voetbal carrière behoort Yeboah tot de rijkste mensen van Ghana. Hij beschikt in zijn geboorteland over twee huizen. Zijn familie, ouders en twee broers en vijf zussen, wonen in een grote wo ning in het centrum van Kamasi. Yeboah heeft dat voor zijn fami lie gekocht. Zelf neemt de inter nationaal begeerde aanvaller, als hij in Ghana is, altijd zijn intrek in zijn huis in de hoofdstad Ac cra. Als een van de weinige Gha nezen heeft Yeboah in zijn ge boorteland twee auto's gekocht. Een Jeep Wrangier en een BMW. Maar de auto waarin hij zich in Duitsland verplaatst is nog veel indrukwekkender. Onlangs kocht hij een nieuwe Mercedes 300 CE cabrio. kost prijs in ons land een kwart mil joen gulden. Daarvoor reed de Ghanees in een BMW 7311 door Frankfurt en omgeving. „Ik ben helemaal weg van mooie auto's. Met de familie ga ik vaak naar auto-shows kijken. In Duitsland rijden slechts tien mensen in zo'n Mercedes. In Ghana heeft niemand zo'n auto." Verloochend Ondanks dat hij miljonair is ge worden door de voetbalsport, heeft Yeboah zijn afkomst nooit verloochend. Hij telefoneert minstens één keer per week met zijn vader en stuurt krante-arti- kelen op. Zijn familie komt één keer per jaar op zijn kosten naar Duitsland. In de zomermaanden draagt de familie Yeboah de tra- ditonele klederdracht van Gha na, maar in de winter wordt toch de voorkeur gegeven aan de de gelijke en warme Duitse kleding. „Het is anders veel te koud", glimlacht Yeboah. „Ik verheug me er altijd op als ik weer naar Ghana ga. Ik heb er nog veel supporters. Als ik thuis ben is het nog altijd even gezellig als vroeger. Er wordt gelachen en plezier gemaakt. Niemand praat over geld verdienen, zoals in Europa. Mijn vader is politicus geweest. Ik ben nooit iets te kort gekomen, maar ik heb wel zelf mijn weg moeten zoeken." En zoals het er nu naar uitziet heeft Anthony Yeboah die wel degelijk gevonden.

de Stem | 1993 | | pagina 9