Serviërs boos over wapenvondst HILFT ITAUEH BREDA flIUTH ITALIA Vl'ril KORTlSineerge] Paasshow Standjewint de Gouden Lens in Knokke Aanslag op Lech Walesa verijdeld Fraude kost Leger des Heils fortuin Beschuldiging: 'Franse VN-troepen kiezen de zijde van de moslims' Politici en gangsters plunderen samen Napels BdtliN KEtPT I- diE STBDT BREDA Kernongeluk Tomsk-* door menselijke fout Toegang Afi Onderneml BUITENLAND Zware dobber voor F-16's in Bosnië ZONNERANDA België: niet langer betalen met eetbon BUITENLAND DUITSLAND-SPECIAL voor I Tilburg - Als het Westen de problemen van Afrika! oplossing daarvoor, dan - zijn protectionisme. 1 Afrikaanse produkten moetej I vrije toegang krijgen tot de Eul ropese en Amerikaanse markteil I en de ontwikkeling van de Afril [kaanse industrie moet wordeif Ontslagen DA1 krijgen uitkerii ZONNERANDA® DE STEM ZATERDAG 10 APRIL 1993 Warschau (rtr) - De Poolse geheime dienst heeft een moordaanslag op president Lech Walesa voorkomen. Dit heeft een woordvoerster van de UOP, de Poolse staatsveiligheidsdienst, vrij dag bekendgemaakt. Eerder had een krant in War schau gepubliceerd dat agen ten voorbereidingen voor een aanslag hadden 'geneutrali seerd'. „Ik kan het bericht van de Zycie Warszawy bevestigen maar heb niet de vrijheid er meer over te vertellen", aldus de woordvoerster. De krant had zijn berichtge ving over de verijdelde aanslag gebaseerd op uitlatingen van het hoofd van de UOP. De woordvoerder van de president was niet bereikbaar voor com mentaar. Walesa verblijft mo menteel in zijn woonplaats Gdansk waar hij de paasdagen doorbrengt met zijn familie. Al eerder was geprobeerd Wa lesa te vermoorden. In 1985 maakte de regering bekend dat er een samenzwering bestond om de Poolse politicus van het leven te beroven. Toen was Walesa nog leider van de vak bondsbeweging Solidariteit die zich keerde tegen het commu nistische regime. Ook in Polen is Gabriel Ja- nowski gisteren afgetreden als minister van landbouw. Pre mier Hanna Suchocka heeft zijn ontslag aanvaard. Behalve het ontslag van Ja- nowski heeft de eerste-minister ook het ontslag aanvaard van twee onderministers van land bouw. Alle drie politici zijn lid van de Boerenpartij, die over een week besluit of ze deel blijft uitmaken van de rege ringscoalitie onder Suchoka. De partij heeft maar negentien zetels in het 460 leden tellende parlement, maar zonder hen verliest Suchoka de meerder heid. Van onze correspondent London - Het Britse Leger des Heils is op zoek naar een bedrag van rond de twintig miljoen gulden. Dat zou het afgelopen jaar zijn verdwenen in een ingewikkelde fraude zaak waarbij naïeve topofficieren zich in de luren lieten leggen door dubieuze zakenlui. Een luitenant-kolonel is inmiddels ontslagen ter wijl drie andere officieren werden overgeplaatst. Volgens het Australische hoofd van the Salvation Army, generaal Eva Burrows, had niemand van de gestraften zich persoonlijk verrijkt, maar waren ernstige fouten gemaakt. In hun goedgelovigheid om fondsen te werven voor het goede werk van het Leger werden de betrokkenen een simpele prooi voor de zogenaamde beleggingsadviseurs. Een 41-jarige Engelsman is aangehouden. De poli tie is op zoek naar zijn partner, een 63-jarige Egyptenaar met een Canadees paspoort. Door een "uitgekookt spel met machtigingen lukte het hun miljoenen weg te sluizen. Het grotendeels uit straatcollectes en liefdadigheidsconcerten gespaar de geld verdween naar vier rekeningen in het buitenland. Het Britse Leger des Heils, moederorganisatie met afdelingen in 94 landen, heeft een jaaromzet van ruim 250 miljoen gulden. Met de bijstand aan armen, ontheemden, zieken en bejaarden is 'The Sally Army' verreweg de belangrijkste liefdadig heidsinstelling van Groot-Brittannië. Terwijl Scotland Yard de zaak verder onderzoekt hoopte generaal Burrows het grootste deel van het geld toch nog terug te zien. Zij riep het publiek op het Leger als vanouds te blijven steunen. „Het is absoluut duidelijk dat niemand van ons oneerlijk is geweest". Londense accountants vrezen dat de verdwenen miljoenen defiiiitief verloren zijn gegaan in het bankrekeningencircuit. Belgrado (rtr/dpa/afp) - De Serviërs in Bosnië-Herceg- ovina hebben Franse VN-soldaten ervan beschuldigd de zijde te hebben gekozen van de moslims. De Serviërs kwamen met hun beschuldiging na de vondst donderdag van duizenden kogels in een hulptransport van de VN dat op weg was naar Sarajevo. Ondanks het gezichtsverlies voor de humanitaire operatie in Bosnië zullen de Verenigde Na ties maandag in Sarajevo een bijeenkomst beleggen met de mi litaire leiders van zowel de Bosnische Serviërs als de mos lims. De ontmoeting tussen de Servi sche commandant Ratko Mladic en de bevelhebber van het mos lim-leger, Sefer Halilovic, moet resulteren in een vredesakkoord voor Srebrenica, een van de laatste moslim-enclaves in het oosten van Bosnië. Mladic kon digde gisteravond al aan dat hij daarmee zal instemmen. Na een ontmoeting met VN- commandanten zei hij ook dat de Bosnische Serviërs onder geen beding VN-troepen zullen toelaten tot Srebrenica. Alleen 'over mijn lijk' zullen Canadese Villafranca - De achttien F-16's van de Koninklijke Luchtmacht (KLu) die vanaf maandag boven Bosnië gaan patrouilleren zullen het zeker in technisch opzicht zwaar te verduren krijgen. De belasting van de toestellen is extra groot door het meevoeren van zware bewapening en het - al dan niet tijdens oefeningen - uitvoeren van scherpe vliegma- noeuvres. Bij deze operatie blij ven de toestellen ook vaker lan ger in de lucht dan bij gemiddel de oefen vluchten in vredestijd. Pas als het squadron F-16's op de Italiaanse basis Villafranca dit weekeinde de beschikking heeft over alle technische en lo gistieke ondersteuning, kunnen de inmiddels aanwezige toestel len operationeel worden ge maakt. Gisteren waren op de Italiaanse basis acht toestellen beschik baar. Aan vier F-16's werden kleine mankementen geconsta teerd. (ADVERTENTIE) //n\V Dè Veranda met Elektrisch Schuifdak Bezoek dit Paasweek end onze showroom. Wij zijn open van 10.00 tot 16.00 uur. Profiteer van onze speciale voor waarden en het exclusieve Zonneranda leaseplan en wordt eigenaar van een Zonneranda. Brussel - Voor veel Belgen is het doodnormaal om niet met geld maar met eetbon- nen of maaltijdcheques hun boodschappen te betalen. Vanaf 1 oktober mag dat niet meer. Eetbonnen kun nen daarna alleen nog maar worden gebruikt waarvoor ze zijn bedoeld: het betalen van een maaltijd. De maaltijdcheque werd ooit ingevoerd omdat werk nemers in een bedrijf zonder een eigen kantine of restau rant zich benadeeld voelden tegenover collega's die wel in een bedrijfsrestaurant te recht konden. Het systeem liep echter gi gantisch uit de hand. Dat lag ook wel voor de hand: werkgevers gebruikten de cheques als verkapt loon, te meer omdat ze er geen so ciale premies en belasting over schuldig waren. De staat liep daardoor miljoe nen aan inkomsten mis. Voor premier Jean-Luc De- haene, die met een te hoog begrotingstekort nieuwe in komsten goed kan gebrui ken, was er dus reden ge noeg om paal en perk stel len aan het 'misbruik'. Maaltijdcheques blijven wel toegestaan maar onder strenge voorwaarden. De belangrijkste conditie is dat de bonnen voortaan al leen nog in horecazaken en 'daarmee gelijkgestelde' on dernemingen kunnen wor den besteed. VN-soldaten naar Srebrenica kunnen afreizen, aldus Mladic. Ongeveer 120 Canadezen probe ren in opdracht van de Veilig heidsraad al drie dagen lang ver geefs Srebrenica te bereiken. Na de kogelvondst richtten de Bosnische Serviërs hun beschul digende vinger met name naar de commandant van het Franse VN-bataljon op het vliegveld van Sarajevo. In een verklaring waarschuwden zij dat de VN- vrachtwagens in het vervolg ui terst zorgvuldig worden gecon troleerd. Servische militairen hadden donderdag bij een controlepost bij Sarajevo dubbele bodems ontdekt in laadkisten voor meel. In de VN-vrachtwagen bleken circa 22.000 kogels verborgen. Vervolgens werden ook in hangars op het vliegveld nog eens 8.000 stuks munitie aange troffen. De VN-organisatie voor de vluchtelingen UNHCR zei te be treuren dat humanitaire leveran ties misbruikt zijn. Het VN-kon- vooi voor Sarajevo wordt ge woonlijk geladen in het hoofd kwartier van de UNHCR in Met- kovic, aan de zuidgrens tussen Bosnië en Kroatië. Het leger van de Serviërs in Bosnië heeft volgens een VN- woordvoerster niet alleen inge stemd met het overleg van maandag in Sarajevo maar ook met een verlenging van het hui dige, officiële bestand. Het staakt-het-vuren van 28 maart houdt stand in grote delen van Bosnië-Hercegovina maar Srebrenica lag deze week weer onder vuur van tanks, artillerie en infanterie. Een aantal Kroatische kust plaatsen in de omgeving van Zadar is vrijdagochtend zwaar bestookt met meervoudige ra ketwerpers. Naar de Kroatische radio meldde, werden uit Zadar, Sibenik en Biograd zware ver nielingen gemeld. De foto waarmee Marian Schmidt de Gouden Lens won: Wil je voortaan wel op tijd komen. foto marian schmidt Van onze verslaggever Knokke-Heist - Op het Internationaal Fotofestival in Knokke-Heist zijn deze week de prijzen bekendgemaakt in de categorie Humorfoto. De Gouden Lens 1993 ging naar de Pool Marian Schmidt en de zilveren naar de Belgische foto graaf Tony van Galen. De bronzen lens werd toegekend aan de Russische foto graaf Nicolai Nizov voor een sportfoto. Het fotofestival, dat dit jaar zijn derde lustrum viert, blijft groeien. De jury moest dit jaar een keuze maken uit 2.500 foto's uit 36 landen. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van vorig jaar, toen er 1.400 foto's uit 28 landen waren ingezonden. Naast foto's uit alle Europese landen waren er inzendingen uit ondere andere Zuid-Ame- rika, India, Pakistan, de Verenigde Staten, Israël en Iran. De meeste foto's kwamen echter uit België, Duitsland en Rusland. Marian Schmidt werd geboren in Polen, maar hij reisde de hele wereld rond. Hij woonde achtereenvolgens in Frankrijk, Ve nezuela en de Verenigde Staten. Al langer geïnteresseerd in fotografie en journalistiek, maakte hij enkele 16 mm films en ging hij vervolgens naar Mexico om de armoede van de indianen te fotograferen. Later trok hij naar Europa om het dagelijkse leven in 'de oude wereld' vast te leggen. Op het fotofestival in de Humorhall te Duinbergen (Knokke-Heist), dat tot 25 april duurt, zijn in totaal 700 foto's te zien, waarvan 300 humorfoto's. In de categorie' Foto '93 gingen de eerste drie prijzen respec tievelijk naar een Sloveense, een Russische en een Deense foto. Naast 'Humorfoto' en 'Foto' is er voor de derde keer een gastland aanwezig. Dit jaar is dat Japan met een zestigtal foto's van voor aanstaande fotografen. Het festival is dage lijks van 10.00 tot 19.00 uur toegankelijk. Rechtbank wil onschendbaarheid vijf volksvertegenwoordigers opheffen vrienden tien procent smeergeld overmaakten. Pomicino, die zich er als minister op beroemde dat hij 50 miljard gulden voor Na pels had binnengesleept, zou eveneens volop in de aardbe vingspot hebben gegraaid. Een derde christen-democrati sche ex-minister, Riccardo Misa- si, wordt door de rechtbank van Reggio Calabria aangewezen als beschermheer van de 'ndrangheta, de Calabrese maf fia. Ook Misasi, al jaren lang de machtigste man van de regio, zou met maffiose stemmen zijn gekozen. Uit een afgeluisterd telefoonge sprek van een (eveneens aange klaagde) politicus uit Reggio is bovendien gebleken, dat Misasi niet schroomde om zich in zijn dienstauto naar de woning van een vooraanstaand lid van de 'ndrangheta te laten rijden. „Heel het zuiden staat inmiddels onder controle van de maffia en er wordt niets aan gedaan!riep de toenmalige president Cossiga twee jaar geleden uit. Lang zaamaan wordt duidelijk waar om. Van onze correspondent Aart Heering Rome - Een minister die gangsters inzet om dissidente partijgenoten te temmen. Een ander die zich in zijn dienst auto naar de schuilplaats van een voortvluchtige maffia- boss laat rijden. Een kongsi van politici en maffi osi die de miljardensteun na de aardbevingsramp van 1980 on derling verdeelt. De jongste ge rechtelijke beschuldigingen doen ook de meest cynische waarne mers de haren te berge rijzen. De rechtbank van Napels heeft een verzoek ingediend om de parlementaire onschendbaarheid van vier christen-democratische en één socialistische volksverte genwoordigers op te heffen om hen te kunnen berechten als handlangers van de camorra, de Napolitaanse maffia. De verdenkingen zijn neergelegd in een 200 bladzijden tellend rapport, dat vooral is gebaseerd op de getuigenis van Pasquale Galasso, een dit voorjaar gear resteerde camorra-topman. Ga- lasso's zwaarste beschuldigingen richten zich tegen de voormalige minister van binnenlandse zaken Antonio Gava, die door de rech ters wordt omschreven als de 'centrale figuur in het stelsel van politiek-maffiose belangenver strengeling'. Het pact tussen de 63-jarige 'Don Antonio', die tot voor kort bekend stond als de 'Koning van Napels' en de vorig jaar gearres teerde Carmine Alfieri, het hoofd van de camorrafamilie waar ook Galasso toe behoorde, zou zijn ontstaan in 1981. In dat jaar werd Gava's rechterhand, Ook Breda hielp Italië na de aardbeving; veel geld bleef toen hangen aan de strijkstok van het monsterverbond tussen politici en camorra. foto archief de stem de regionale gedeputeerde Ciro Cirillo, door de Rode Brigades ontvoerd. Hij kwam vrij met be hulp van de camorra. Het was het begin van een 'ver bond van wederzijdse ondersteu ning, waarin senator Gava de camorra van dienst was in ruil voor electorale steun', schrijven de rechters van Napels. Ze geven daarmee een mogelijke verkla ring voor het uitblijven van een serieuze maffiabestrijding in de drie jaar (1988-91) waarin Gava minister van binnenlandse za ken. Galasso en anderen hebben be schreven hoe in een villa op de helling van de Vesuvius geregeld werd vergaderd over de verde ling van de fondsen voor de wederopbouw van gebieden die al dan niet door de aardbeving van 1980 getroffen waren. Rond de tafel zaten kopstukken van de camorra en dorpsburgemeesters ;die allen behoorden tot de clan van Gava, zelf afkomstig uit het uiterst maffiose Castellamare di Stabia. Ook Paolo Cirino Pomicino, tot vorig jaar minister van begro ting, onderhoudt volgens de Na politaanse rechters al sinds 1978 banden met de Alfieri-clan, die onder meer stemmen voor hem zou hebben ingezameld. Galasso vermeldt hoe hij op een keer Pomicino voorstelde aan Alfieri die toen al jarenlang de meest gezochte camorrista was. Volgens Galasso maakte Pomici no gebruik van zijn maffiose contacten door ondernemers 'rust en veiligheid' te beloven, als zij hem en zijn politieke (ADVERTENTIE) Israël akkoord met Palestijnse delegatie ■Van onze correspondent Rome - Het arrestatiebevd Irinreio Garuzzo, de directl Ineraal van de afdeling pij I 'an Fiat, heeft tot nieuwe sl n geleid tussen Italië's I Iparticuliere bedrijf en de re<| Ivan Milaan. Ifaruzzo wordt verantwoordt houden voor de betaling van sl Kingen door Iveco, de Fiat-doJ Jeruzalem - Israël gaat ermee akkoord dat Faisal al-Husseini (foto), de belangrijkste Arabische leider in door Israël bezei l gebied, deel uitmaakt van de Palestijnse delegatie bij het vredesoverleg over het Midden-Oosten. Tot nu toe vond Israël I dat Palestijnse ballingen, vertegenwoordigers van de diaspora, I bewoners van Oost-Jeruzalem of mensen die zeggen lid te van de PLO, geen deel mochten uitmaken van de Palestijnse I delegatie. Al-Husseini woont in Oost-Jeruzalem, dat in 1967 door Israël is veroverd en geannexeerd. Bloedbad Oost-Timor kost generaal baan Jakarta - De Indonesische autoriteiten hebben een generaal ontslagen die aan het hoofd stond van de speciale militaire] eenheid die verantwoordelijk was voor het bloedbad in hel Oosttimorese Dili in 1991. Indonesische troepen openden op 1! november 1991 het vuur op een groep demonstranten die zich op een begraafplaats had verzameld. Volgens recente officiële cijfers kwamen daarbij 23 personen om het leven, terwijl nog 81 mensen vermist worden. Mensenrechtenorganisaties gaven daar- j entegen een Veel hogere schatting van het aantal slachtoffers. Taiwan wil weer in Verenigde Naties Taipeh - President lee Teng-hui van Taiwan heeft gisteren gezegd dat zijn land weer wil toetreden tot de Verenigde Naties en andere internationale organisaties. De Nationalistische Partij van Lee trad in 1946, toen zij in China aan het bewind was, toe tot de VN als een van de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad. Drie jaar later vluchtten de Nationalisten na een nederlaag tegen de communisten van Mao Zedong naar Taiwan (toen nog Formosa). Toen de Verenigde Staten in 1972 de deur openden voor de communistische regering in Beijing I trok Taiwan zich uit protest terug. Optreden Franse politie eist derde dode Lille - In Frankrijk is gisteren een jonge Algerijn overleden die I woensdag in Wattrelos door een politiekogel in het hoofd werd getroffen. De plaatselijke autoriteiten, die het overlijden van t' 18-jarige Rachid Ardjouni bekendmaakten, riepen op tot kalm te. Zij vreesden een herhaling van de ernstige incidenten donderdagavond in Tourcoing plaats hadden toen het gerucht ging dat Rachid dood was. Naar de agent die het dodelijk schot afvuurde, loopt een1 onderzoek, maar vooralsnog is hij op vrije voeten. 'Flauwvalepidemie' Egypte breidt zich uit Cairo - Het Egyptische ministerie van volksgezondheid heeft J gisteren ontkend dat de dood van een schoolmeisje verband houdt met een raadselachtige flauwvalepidemie in Egypte, zich in ijltempo uitbreidt. Volgens het ministerie nam het meisje wegens een familiekwestie rattengif in. Sinds vorige week donderdag hebben zich in het land zeker 3.000 gevallen voorgedaan, waarbij mensen in onmacht raken, vooral tiener meisjes. Artsen en de autoriteiten staan voor een raadsel. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vermoedt dat het om massahysterie gaat. Tot dusverre heeft onderzoek van bloed, urine, bodem en water geen duidelijke aanwijzingen opgeleverd. Azerbajdzjan en Armenië: Geen bestand Moskou - Zowel Azerbajdzjan als Aremnië heeft gistere» tegengesproken dat een wapenstilstand is overeengekomen voor de omstreden enclave Nagorny-Karabach. De landen zouden alleen hebben gesproken over onderhandelingen die tot een bestand kunnen leiden. Die geprekken beginnen dinsdag in Moskou. Jeltsin niet direct weg bij verlies Moskou - De Russische president Boris Jeltsin heeft gisteren gezegd dat hij bij een nederlaag bij het referendum op 25 april bereid is tot vervroegde presidentsverkiezingen, maar dat hij tot die tijd aanblijft. „Als er geen president is, nemen uiterst j extremistische krachten de macht over en zal de hele wereld j beven," zei Jeltsin tijdens een bijeenkomst in het Kremlin met hoofdredacteuren van kranten, radio en televisie. Zijn rivaal Chasboelatov riep in een toespraak tot leden van plaatselijke raden (sovjets) op tegen het economisch beleid van Jeltsin te stemmen. De economische 'shock-therapie' van Jeltsin heeft de mensen tot armoede en wanhoop gebracht, aldus Chasboelatov. Vandaag In de advertentierubriek Reizen en Recreatie De krant Komsomolskaja Prav- da sprak van 'nalatigheid van het personeel'. Bij reparatie werkzaamheden kwamen chemi sche afvalstoffen terecht in het reservoir voor atomaire stoffen, waardoor een onverwachte che mische reactie ontstond die tot de ontploffing leidde. In het door een radio-actieve wolk besmette gebied is een straling gemeten van ten hoogste 400 micro-röntgen, wat 20 keer de natuurlijke straling is. In de rond de plutoniumfabriek lig gende plaatsen is alleen in het dorp Georgijevka een straling iets boven het natuurlijke niveau vastgesteld. Drie dagen na het ongeluk, dat volgens Russische lezing in geen geval vergeleken kan worden met een soortgelijk ongeluk in 1957 in Tsjeljabinsk of met de ramp bij Tsjernobyl in 1986, wa ren de deskundigen vooral met twee problemen bezig: Ze willen verhinderen dat f' dio-actief besmette sneeuw, tó' dat die gesmolten is, in de rivier de Tom terechtkomt, en erna de Ob. Het ministerie van mu® maakte zich zorgen over het giftige plutonium. Tot nu toe het bijzonder gevaarlijke eie' ment Plutonium-239 bij de p'°^ ven niet vastgesteld, maar metingen gaan door. Een woordvoerder van het Inte nationale Agentschap Moskou (dpa) - Menselijke slordigheid is hoogstwaarschijnlijk I de oorzaak van het ernstige ongeluk dat zich dinsdag te® I voorgedaan in de plutoniumfabriek Tomsk-7 in West-Siberie I Een gebied van ongeveer 200 vierkante km, waar echter nauwelijks of geen mensen wonen, is daarbij besmet. Atoomenergie (IAEA) in Wen zei dat het ongeluk 'zekff ernstig incident' was, maar n levensgevaarlijk voor de hei king, voor het gebied in Silbe en zeker niet gevaarlijk v° Eur°Pa'- rus- President Boris Jeltsin van n land gelastte gisteren stre - veiligheidsmaatregelen b'j Russische nucleaire installat'e |Van onze verslaggever [ondersteund. Kortom, zegt Suya Chidumayo Afrika heeft handel nodig id plaats van hulp. [Suya Chidumayo, lid van dd Zambiaanse Vereniging van [Economen en werkzaam bij dd nationale bank van Zambia, verd telde haar boodschap de afgelod I pen week aan iedereen die het] maar horen wilde: studenten! I ambtenaren, politici en mede-j werkers van hulporganisaties. I Terwijl Chidumayo lezingen I hield op onder meer de Katho-I lieke Universiteit Brabant in Til burg besloot de internationale donorgemeenschap in Parijs] I achthonderd miljoen dollar uitl I te trekken voor het economisch] I herstelprogramma van de Zam-J biaanse president Chiluba. Dat lijkt een aardige opsteker| I voor haar land, geeft de econome| toe. „Maar aan die leningen zit-| 1 ten zoveel voorwaarden vast dat] je je kunt afvragen wat de posi-l tieve effecten eigenlijk zijn. Het] IMF en de Wereldbank eisen dat I I subsidies op onder meer voedsel! en zaden worden gereduceerd en dat er een einde komt aan gratis f onderwijs en medische zorg. I Maar oog voor de gevolgen van die harde voorwaarden hebben I ze niet." Sociale tijdbom Chidumayo: „Maïsprodukten I worden als gevolg van deze in- [grepen voor veel mensen onbe taalbaar, terwijl onderwijs en I I gezondheidszorg straks alleen nog maar beschikbaar zijn voor [.mensen met geld. Door de opge- legde inkrimping van het over- I heidsapparaat groeit de werke- loosheid, terwijl een sociaal stel- 1 ontbreekt. Het gevolg is een toenemende armoede. Zo ont staat er een sociale tijdbom en valt de steun van de bevolking voor het hervormingsprogramma van de regering weg. Eigenlijk is Eindhoven - De actie 'Afgedankt i DAF-werknemers heeft 1.169.681 Dat betekent dat alle 2.500 ex-wei ven op hun rekening. Er was gestri per werknemer. ..Dat streefbedrag is niet gehaald| opgebracht om een duidelijk sig aldus initiatiefnemer P. van der dat slechts 69 bedrijven, instellim hebben meegedaan. De familie Van hijgedragen. Om de uitkering te verstrekken zol werknemers aan te tasten, is gel notaris. Hij krijgt van het bedrijf de nan betrokkenen, terwijl het actiecon notaris. Die draagt uiteindelijk zor J aan de ontslagen werk-nemers. Van onze verslaggever Haarlem - Het aantal faillis sementen neemt drastisch i°e- Ondernemers die er de ®uPe van worden - als debi- eur of crediteur - klagen 0ver de gebrekkige kwaliteit van veel curatoren die de Schulden moeten vereffenen. advocaten die zich geheel P afwikkeling van zulke zaken specialiseren delen die kritiek, o trok topman Wolters van Jj 'Htersveld Holding onlangs o de bel om zijn gram te halen er "et 'asociale' gedrag van aratoren en bewindvoerders, ha onzetting was ongewoon wikt i^S faillissementen af- lin surséances van beta- e regelen, kijken zij eerst wat ,tJ.?or hen zelf financieel aan de 'ikstok blijft hangen, dan ko- D.n ue werknemers aan bod en als laatste de schuldeisers. Showroom tijdens de Paasdagen: Nederweert Pannenweg 6c 1 Dè Veranda met Elektrisch Schuifdak Voor meer informatie bel: 04951-26665

de Stem | 1993 | | pagina 4